Belgium Provincial Levels (Fifth to Eighth) 2000/01

Provinciale Reeksen

Promotion Playoffs to Fourth Level

First Round 
19-MAY-01  18:00  K.FC.Izegem - K.Lanaken VV.           2-4
20-MAY-01  15:00  R.ACS.Couillet - K.RC.Boortmeerbeek   5-2

K.Lanaken VV & R.ACS Couillet remain at level 4

Second Round
26-MAY-01  18:30  V. Maasmechelen - FC Bioul            4-0
26-MAY-01  18:30  K.FC.Izegem - SC Chatelet             3-1
26-MAY-01  18:30  VS Bercheux - K.RC.Boortmeerbeek      2-4 aet
26-MAY-01  18:30  Spa FC - EG Gistel                    4-1

Third Round [winners promoted]
03-JUN-01  15:00  V. Maasmechelen - K.FC.Izegem         2-0
03-JUN-01  15:00  K.RC.Boortmeerbeek - Spa FC           0-1

V. Maasmechelen & Spa FC promoted to level 4

Third Place Match [at Wevelgem]
07-JUN-01  18:30  K.RC.Boortmeerbeek - K.FC.Izegem      2-1   

K.RC.Boortmeerbeek remain at 4th level, K.FC.Izegem relegated
 
EG Gistel later promoted as replacement for KSV Waregem (who were
removed from the club list and had to be replaced by a team from
their own province, West-Vlaanderen.


Eerste Provinciale Antwerpen

Round 1
03-SEP-00  15:00  VC Wijnegem - Witgoor Sp.Dessel  1-3   
03-SEP-00  15:00  Branddonk - Verbr.Hemiksem  2-0   
03-SEP-00  15:00  Antonia - Ranst  1-2   
03-SEP-00  15:00  Waaslandia - Nieuwmoer  1-0   
03-SEP-00  15:00  Merksplas - Lentezon Beerse  2-3   
03-SEP-00  15:00  St. Lenaarts - Bel.Edegem  1-2   
03-SEP-00  15:00  KSK Heist - Berchem Sp.  1-0   
03-SEP-00  15:00  FC Duffel - SV Mol  0-0   

Round 2
09-SEP-00  19:30  SV Mol - Branddonk  1-2   
09-SEP-00  20:00  Nieuwmoer - Merksplas  1-3   
10-SEP-00  15:00  Witgoor Sp.Dessel - FC Duffel  3-3   
10-SEP-00  15:00  Berchem Sp. - VC Wijnegem  2-1   
10-SEP-00  15:00  Bel.Edegem - KSK Heist  1-3   
10-SEP-00  15:00  Lentezon Beerse - St. Lenaarts  3-3   
10-SEP-00  15:00  Ranst - Waaslandia  2-0   
10-SEP-00  15:00  Verbr.Hemiksem - Antonia  3-1   

Round 3
16-SEP-00  19:30  Antonia - SV Mol  0-0   
16-SEP-00  19:30  St. Lenaarts - Nieuwmoer  5-1   
17-SEP-00  15:00  VC Wijnegem - Bel.Edegem  1-2   
17-SEP-00  15:00  Witgoor Sp.Dessel - Berchem Sp.  1-0   
17-SEP-00  15:00  Waaslandia - Verbr.Hemiksem  9-0   
17-SEP-00  15:00  Merksplas - Ranst  2-3   
17-SEP-00  15:00  KSK Heist - Lentezon Beerse  0-0   
17-SEP-00  15:00  FC Duffel - Branddonk  0-1   

Round 4
23-SEP-00  20:00  Nieuwmoer - KSK Heist  3-0   
24-SEP-00  15:00  SV Mol - Waaslandia  1-5   
24-SEP-00  15:00  Branddonk - Antonia  5-1   
24-SEP-00  15:00  Berchem Sp. - FC Duffel  5-0   
24-SEP-00  15:00  Bel.Edegem - Witgoor Sp.Dessel  1-1   
24-SEP-00  15:00  Lentezon Beerse - VC Wijnegem  1-1   
24-SEP-00  15:00  Ranst - St. Lenaarts  1-0   
24-SEP-00  15:00  Verbr.Hemiksem - Merksplas  1-1   

Round 5
30-SEP-00  19:30  St. Lenaarts - Verbr.Hemiksem  1-0   
01-OCT-00  15:00  VC Wijnegem - Nieuwmoer  2-2   
01-OCT-00  15:00  Witgoor Sp.Dessel - Lentezon Beerse  2-3   
01-OCT-00  15:00  Berchem Sp. - Bel.Edegem  0-0   
01-OCT-00  15:00  Waaslandia - Branddonk  2-2   
01-OCT-00  15:00  Merksplas - SV Mol  0-5   
01-OCT-00  15:00  KSK Heist - Ranst  1-0   
01-OCT-00  15:00  FC Duffel - Antonia  3-3   

Round 6
07-OCT-00  19:30  SV Mol - St. Lenaarts  1-2   
07-OCT-00  20:00  Nieuwmoer - Witgoor Sp.Dessel  2-2   
08-OCT-00  15:00  Branddonk - Merksplas  1-0   
08-OCT-00  15:00  Antonia - Waaslandia  1-3   
08-OCT-00  15:00  Bel.Edegem - FC Duffel  3-1   
08-OCT-00  15:00  Lentezon Beerse - Berchem Sp.  1-0   
08-OCT-00  15:00  Ranst - VC Wijnegem  0-3   
08-OCT-00  15:00  Verbr.Hemiksem - KSK Heist  3-1   

Round 7
15-OCT-00  15:00  VC Wijnegem - Verbr.Hemiksem  5-2   
15-OCT-00  15:00  Witgoor Sp.Dessel - Ranst  1-0   
15-OCT-00  15:00  Berchem Sp. - Nieuwmoer  6-0   
15-OCT-00  15:00  Bel.Edegem - Lentezon Beerse  2-2   
15-OCT-00  15:00  Merksplas - Antonia  2-1   
15-OCT-00  15:00  St. Lenaarts - Branddonk  2-4   
15-OCT-00  15:00  KSK Heist - SV Mol  2-0   
15-OCT-00  15:00  FC Duffel - Waaslandia  0-1   

Round 8
21-OCT-00  19:30  SV Mol - VC Wijnegem  4-1   
21-OCT-00  20:00  Nieuwmoer - Bel.Edegem  1-1   
22-OCT-00  15:00  Branddonk - KSK Heist  1-0   
22-OCT-00  15:00  Antonia - St. Lenaarts  2-3   
22-OCT-00  15:00  Waaslandia - Merksplas  3-0   
22-OCT-00  15:00  Lentezon Beerse - FC Duffel  1-0   
22-OCT-00  15:00  Ranst - Berchem Sp.  3-0   
22-OCT-00  15:00  Verbr.Hemiksem - Witgoor Sp.Dessel  2-2   

Round 9
28-OCT-00  19:30  St. Lenaarts - Waaslandia  0-2   
29-OCT-00  15:00  VC Wijnegem - Branddonk  1-1   
29-OCT-00  15:00  Witgoor Sp.Dessel - SV Mol  1-0   
29-OCT-00  15:00  Berchem Sp. - Verbr.Hemiksem  4-0   
29-OCT-00  15:00  Bel.Edegem - Ranst  2-1   
29-OCT-00  15:00  Lentezon Beerse - Nieuwmoer  4-0   
29-OCT-00  15:00  KSK Heist - Antonia  4-0   
29-OCT-00  15:00  FC Duffel - Merksplas  2-0   

Round 10
04-NOV-00  19:30  SV Mol - Berchem Sp.  2-4   
04-NOV-00  20:00  Nieuwmoer - FC Duffel  2-1   
05-NOV-00  14:30  Branddonk - Witgoor Sp.Dessel  2-0   
05-NOV-00  14:30  Antonia - VC Wijnegem  1-1   
05-NOV-00  14:30  Waaslandia - KSK Heist  2-1   
05-NOV-00  14:30  Merksplas - St. Lenaarts  2-2   
05-NOV-00  14:30  Ranst - Lentezon Beerse  0-3   
05-NOV-00  14:30  Verbr.Hemiksem - Bel.Edegem  1-3   

Round 11
12-NOV-00  14:30  VC Wijnegem - Waaslandia  4-4   
12-NOV-00  14:30  Witgoor Sp.Dessel - Antonia  7-2   
12-NOV-00  14:30  Berchem Sp. - Branddonk  2-1   
12-NOV-00  14:30  Bel.Edegem - SV Mol  3-1   
12-NOV-00  14:30  Lentezon Beerse - Verbr.Hemiksem  1-2   
12-NOV-00  14:30  Nieuwmoer - Ranst  1-3   
12-NOV-00  14:30  KSK Heist - Merksplas  3-1   
12-NOV-00  14:30  FC Duffel - St. Lenaarts  1-1   

Round 12
18-NOV-00  19:30  SV Mol - Lentezon Beerse  0-2   
18-NOV-00  19:30  St. Lenaarts - KSK Heist  0-6   
19-NOV-00  14:30  Branddonk - Bel.Edegem  2-5   
19-NOV-00  14:30  Antonia - Berchem Sp.  0-1   
19-NOV-00  14:30  Waaslandia - Witgoor Sp.Dessel  3-1   
19-NOV-00  14:30  Merksplas - VC Wijnegem  1-5   
19-NOV-00  14:30  Ranst - FC Duffel  1-1   
19-NOV-00  14:30  Verbr.Hemiksem - Nieuwmoer  3-0   

Round 13
25-NOV-00  20:00  Nieuwmoer - SV Mol  1-3   
26-NOV-00  14:30  VC Wijnegem - St. Lenaarts  0-3   
26-NOV-00  14:30  Witgoor Sp.Dessel - Merksplas  2-0   
26-NOV-00  14:30  Berchem Sp. - Waaslandia  3-3 
26-NOV-00  14:30  Bel.Edegem - Antonia  10-0   
26-NOV-00  14:30  Lentezon Beerse - Branddonk  1-2   
26-NOV-00  14:30  Ranst - Verbr.Hemiksem  0-0   
26-NOV-00  14:30  FC Duffel - KSK Heist  0-2 

Round 14
02-DEC-00  19:30  St. Lenaarts - Witgoor Sp.Dessel  2-1   
03-DEC-00  14:30  Branddonk - Nieuwmoer  3-2   
03-DEC-00  14:30  Antonia - Lentezon Beerse  1-5   
03-DEC-00  14:30  Waaslandia - Bel.Edegem  2-2   
03-DEC-00  14:30  Merksplas - Berchem Sp.  2-1   
03-DEC-00  14:30  KSK Heist - VC Wijnegem  1-1   
03-DEC-00  14:30  FC Duffel - Verbr.Hemiksem  2-1   
03-DEC-00  15:00  SV Mol - Ranst  0-0   

Round 15
09-DEC-00  20:00  Nieuwmoer - Antonia  2-5   
10-DEC-00  14:30  VC Wijnegem - FC Duffel  5-2   
10-DEC-00  14:30  Witgoor Sp.Dessel - KSK Heist  4-1   
10-DEC-00  14:30  Berchem Sp. - St. Lenaarts  2-0   
10-DEC-00  14:30  Bel.Edegem - Merksplas  0-0   
10-DEC-00  14:30  Lentezon Beerse - Waaslandia  1-3   
10-DEC-00  14:30  Ranst - Branddonk  1-0   
10-DEC-00  14:30  Verbr.Hemiksem - SV Mol  2-3   

Round 16
16-DEC-00  19:30  SV Mol - FC Duffel  4-0   
16-DEC-00  20:00  Nieuwmoer - Waaslandia  1-1   
17-DEC-00  14:30  Witgoor Sp.Dessel - VC Wijnegem  1-5   
17-DEC-00  14:30  Verbr.Hemiksem - Branddonk  0-4   
17-DEC-00  14:30  Ranst - Antonia  0-2   
17-DEC-00  14:30  Lentezon Beerse - Merksplas  1-0   
17-DEC-00  14:30  Bel.Edegem - St. Lenaarts  4-0   
17-DEC-00  14:30  Berchem Sp. - KSK Heist  2-2   

Round 17
06-JAN-01  19:30  St. Lenaarts - Lentezon Beerse  3-1   
07-JAN-01  14:30  Branddonk - SV Mol  1-1   
07-JAN-01  14:30  FC Duffel - Witgoor Sp.Dessel  0-2   
07-JAN-01  14:30  VC Wijnegem - Berchem Sp.  3-0   
07-JAN-01  14:30  KSK Heist - Bel.Edegem  0-1   
07-JAN-01  14:30  Merksplas - Nieuwmoer  2-2   
07-JAN-01  14:30  Waaslandia - Ranst  5-0   
07-JAN-01  14:30  Antonia - Verbr.Hemiksem  2-0   

Round 18
13-JAN-01  19:30  SV Mol - Antonia  1-1   
13-JAN-01  20:00  Nieuwmoer - St. Lenaarts  1-2   
14-JAN-01  14:30  Bel.Edegem - VC Wijnegem  2-1   
14-JAN-01  14:30  Berchem Sp. - Witgoor Sp.Dessel  0-1   
14-JAN-01  14:30  Verbr.Hemiksem - Waaslandia  0-2   
14-JAN-01  14:30  Ranst - Merksplas  4-1   
14-JAN-01  14:30  Lentezon Beerse - KSK Heist  2-1   
14-JAN-01  14:30  Branddonk - FC Duffel  0-2   

Round 19
27-JAN-01  20:00  Nieuwmoer - VC Wijnegem  0-1   
28-JAN-01  14:30  Lentezon Beerse - Witgoor Sp.Dessel  2-1   
28-JAN-01  14:30  Bel.Edegem - Berchem Sp.  0-0   
28-JAN-01  14:30  Branddonk - Waaslandia  1-2   
28-JAN-01  14:30  SV Mol - Merksplas  3-1   
28-JAN-01  14:30  Verbr.Hemiksem - St. Lenaarts  0-1   
28-JAN-01  14:30  Ranst - KSK Heist  1-1   
28-JAN-01  14:30  Antonia - FC Duffel  1-1   

Round 20
03-FEB-01  19:30  St. Lenaarts - SV Mol  3-1   
04-FEB-01  15:00  Merksplas - Branddonk  3-3   
04-FEB-01  15:00  Waaslandia - Antonia  2-2   
04-FEB-01  15:00  Berchem Sp. - Lentezon Beerse  4-1   
04-FEB-01  15:00  Witgoor Sp.Dessel - Nieuwmoer  3-3   
04-FEB-01  15:00  VC Wijnegem - Ranst  3-1   
04-FEB-01  15:00  KSK Heist - Verbr.Hemiksem  4-0   
08-APR-01  15:00  FC Duffel - Bel.Edegem  1-1   

Round 21
10-FEB-01  19:30  SV Mol - KSK Heist  0-0   
10-FEB-01  20:00  Nieuwmoer - Berchem Sp.  1-1   
11-FEB-01  15:00  Verbr.Hemiksem - VC Wijnegem  1-1   
11-FEB-01  15:00  Ranst - Witgoor Sp.Dessel  2-4   
11-FEB-01  15:00  Lentezon Beerse - Bel.Edegem  1-1   
11-FEB-01  15:00  Antonia - Merksplas  2-0   
11-FEB-01  15:00  Branddonk - St. Lenaarts  2-2   
11-FEB-01  15:00  Waaslandia - FC Duffel  3-0   

Round 22
17-FEB-01  19:30  St. Lenaarts - Antonia  2-1   
18-FEB-01  15:00  VC Wijnegem - SV Mol  1-1   
18-FEB-01  15:00  KSK Heist - Branddonk  2-2   
18-FEB-01  15:00  Merksplas - Waaslandia  1-1   
18-FEB-01  15:00  FC Duffel - Lentezon Beerse  1-1   
18-FEB-01  15:00  Bel.Edegem - Nieuwmoer  2-1   
18-FEB-01  15:00  Berchem Sp. - Ranst  6-1   
18-FEB-01  15:00  Witgoor Sp.Dessel - Verbr.Hemiksem  2-0   

Round 23
25-FEB-01  15:00  Branddonk - VC Wijnegem  0-2   
25-FEB-01  15:00  Verbr.Hemiksem - Berchem Sp.  1-0   
25-FEB-01  15:00  Ranst - Bel.Edegem  0-3   
25-FEB-01  15:00  Waaslandia - St. Lenaarts  1-1   
25-FEB-01  15:00  Antonia - KSK Heist  1-2   
25-FEB-01  15:00  Merksplas - FC Duffel  5-3  
07-APR-01  19:30  SV Mol - Witgoor Sp.Dessel  2-4   
07-APR-01  20:00  Nieuwmoer - Lentezon Beerse  0-0  

Round 24
03-MAR-01  19:30  St. Lenaarts - Merksplas  4-0   
04-MAR-01  15:00  Berchem Sp. - SV Mol  5-2   
04-MAR-01  15:00  Witgoor Sp.Dessel - Branddonk  1-1   
04-MAR-01  15:00  VC Wijnegem - Antonia  2-0   
04-MAR-01  15:00  KSK Heist - Waaslandia  1-2   
04-MAR-01  15:00  FC Duffel - Nieuwmoer  2-2   
04-MAR-01  15:00  Lentezon Beerse - Ranst  1-1   
04-MAR-01  15:00  Bel.Edegem - Verbr.Hemiksem  1-1   

Round 25
10-MAR-01  19:30  SV Mol - Bel.Edegem  0-1   
10-MAR-01  19:30  St. Lenaarts - FC Duffel  4-1   
11-MAR-01  15:00  Waaslandia - VC Wijnegem  1-3   
11-MAR-01  15:00  Antonia - Witgoor Sp.Dessel  2-6   
11-MAR-01  15:00  Branddonk - Berchem Sp.  2-2   
11-MAR-01  15:00  Verbr.Hemiksem - Lentezon Beerse  0-2   
11-MAR-01  15:00  Ranst - Nieuwmoer  0-1   
11-MAR-01  15:00  Merksplas - KSK Heist  0-0 

Round 26
17-MAR-01  20:00  Nieuwmoer - Verbr.Hemiksem  3-1   
18-MAR-01  15:00  Lentezon Beerse - SV Mol  3-6   
18-MAR-01  15:00  Bel.Edegem - Branddonk  2-2   
18-MAR-01  15:00  Berchem Sp. - Antonia  5-1   
18-MAR-01  15:00  Witgoor Sp.Dessel - Waaslandia  1-1   
18-MAR-01  15:00  VC Wijnegem - Merksplas  4-2   
18-MAR-01  15:00  KSK Heist - St. Lenaarts  3-0   
18-MAR-01  15:00  FC Duffel - Ranst  2-1    

Round 27
24-MAR-01  19:30  St. Lenaarts - VC Wijnegem  0-1   
24-MAR-01  19:30  SV Mol - Nieuwmoer  1-2   
25-MAR-01  15:00  Merksplas - Witgoor Sp.Dessel  0-6   
25-MAR-01  15:00  Waaslandia - Berchem Sp.  1-2   
25-MAR-01  15:00  Antonia - Bel.Edegem  0-3   
25-MAR-01  15:00  Branddonk - Lentezon Beerse  3-3   
25-MAR-01  15:00  Verbr.Hemiksem - Ranst  2-1   
25-MAR-01  15:00  KSK Heist - FC Duffel  2-0   

Round 28
01-APR-01  15:00  Waaslandia - SV Mol  3-2   
01-APR-01  15:00  Antonia - Branddonk  0-1   
01-APR-01  15:00  FC Duffel - Berchem Sp.  2-2   
01-APR-01  15:00  Witgoor Sp.Dessel - Bel.Edegem  0-0   
01-APR-01  15:00  VC Wijnegem - Lentezon Beerse  1-3   
01-APR-01  15:00  KSK Heist - Nieuwmoer  1-3   
01-APR-01  15:00  St. Lenaarts - Ranst  6-1   
01-APR-01  15:00  Merksplas - Verbr.Hemiksem  0-2   

Round 29
22-APR-01  15:00  Ranst - SV Mol  0-0   
22-APR-01  15:00  Nieuwmoer - Branddonk  3-0   
22-APR-01  15:00  Lentezon Beerse - Antonia  6-2   
22-APR-01  15:00  Bel.Edegem - Waaslandia  1-1   
22-APR-01  15:00  Berchem Sp. - Merksplas  4-1   
22-APR-01  15:00  Witgoor Sp.Dessel - St. Lenaarts  1-1   
22-APR-01  15:00  VC Wijnegem - KSK Heist  1-0   
22-APR-01  15:00  Verbr.Hemiksem - FC Duffel  1-5 

Round 30
29-APR-01  15:00  FC Duffel - VC Wijnegem  4-4   
29-APR-01  15:00  KSK Heist - Witgoor Sp.Dessel  0-0   
29-APR-01  15:00  St. Lenaarts - Berchem Sp.  0-2   
29-APR-01  15:00  Merksplas - Bel.Edegem  1-5   
29-APR-01  15:00  Waaslandia - Lentezon Beerse  5-1   
29-APR-01  15:00  Antonia - Nieuwmoer  2-4   
29-APR-01  15:00  Branddonk - Ranst  3-1   
29-APR-01  15:00  SV Mol - Verbr.Hemiksem  2-0   

Final Table:

1	Waaslandia 		30	17	3	10	74	35	61	0	
2	Bel.Edegem 		30	16	1	13	64	26	61	0	p2
3	Berchem Sp. 		30	15	8	7	65	34	52	0	
4	Witgoor Sp.Dessel 	30	14	6	10	64	41	52	0	
5	Lentezon Beerse 	30	14	7	9	59	47	51	0	
5	VC Wijnegem 		30	14	7	9	65	45	51	0	p3
7	Branddonk 		30	13	7	10	54	44	49	0	p1
8	St. Lenaarts 		30	14	10	6	54	48	48	0	
9	KSK Heist 		30	12	10	8	45	30	44	0	
10	Nieuwmoer 		30	8	13	9	45	61	33	0	
11	SV Mol 			30	8	14	8	47	50	32	0	
12	Ranst 			30	8	16	6	31	55	30	0	
13	Verbr.Hemiksem 		30	7	18	5	29	65	26	0	
14	FC Duffel 		30	5	14	11	40	62	26	0
15	Merksplas 		30	4	19	7	32	77	19	0
16	Antonia 		30	4	20	6	38	86	18	0


Eerste Provinciale Brabant

Round 1
02-SEP-00  15:00  KVW.Woluwe - Dilbeek Sp.  1-2   
03-SEP-00  15:00  KSC.Grimbergen - SC.Hoegaarden  0-1   
03-SEP-00  15:00  SK.Kampenhout - Tempo Overijse  1-1   
03-SEP-00  15:00  AC.Betekom - VC.Sterrebeek  1-1   
03-SEP-00  15:00  Et.Dieleghem - Ol.Wijgmaal  3-1   
03-SEP-00  15:00  Uccle Forest Leo. - SC.Wolvertem  2-1   
03-SEP-00  15:00  FC.Rap.Wezemaal - HO.Bierbeek  0-3   
03-SEP-00  15:00  FC.Vilvoorde - FC.Borgt  2-0   

Round 2
09-SEP-00  18:30  SC.Hoegaarden - FC.Vilvoorde  0-2   
09-SEP-00  19:30  HO.Bierbeek - KVW.Woluwe  2-3   
09-SEP-00  19:30  Tempo Overijse - AC.Betekom  2-0   
10-SEP-00  15:00  FC.Borgt - SK.Kampenhout  0-0   
10-SEP-00  15:00  Dilbeek Sp. - KSC.Grimbergen  1-1   
10-SEP-00  15:00  SC.Wolvertem - FC.Rap.Wezemaal  1-3   
10-SEP-00  15:00  Ol.Wijgmaal - Uccle Forest Leo.  2-0   
10-SEP-00  15:00  VC.Sterrebeek - Et.Dieleghem  2-2   

Round 3
17-SEP-00  15:00  KSC.Grimbergen - HO.Bierbeek  1-0   
17-SEP-00  15:00  SC.Hoegaarden - Dilbeek Sp.  1-1   
17-SEP-00  15:00  AC.Betekom - FC.Borgt  3-1   
17-SEP-00  15:00  Et.Dieleghem - Tempo Overijse  0-1   
17-SEP-00  15:00  Uccle Forest Leo. - VC.Sterrebeek  4-1   
17-SEP-00  15:00  FC.Rap.Wezemaal - Ol.Wijgmaal  1-0   
17-SEP-00  15:00  KVW.Woluwe - SC.Wolvertem  1-5   
17-SEP-00  15:00  FC.Vilvoorde - SK.Kampenhout  1-0   

Round 4
23-SEP-00  19:30  HO.Bierbeek - SC.Hoegaarden  1-5   
24-SEP-00  15:00  FC.Borgt - Et.Dieleghem  1-0   
24-SEP-00  15:00  SK.Kampenhout - AC.Betekom  0-2   
24-SEP-00  15:00  Dilbeek Sp. - FC.Vilvoorde  5-1   
24-SEP-00  15:00  SC.Wolvertem - KSC.Grimbergen  0-1   
24-SEP-00  15:00  Ol.Wijgmaal - KVW.Woluwe  1-2   
24-SEP-00  15:00  VC.Sterrebeek - FC.Rap.Wezemaal  0-0   
24-SEP-00  15:00  Tempo Overijse - Uccle Forest Leo.  1-1   

Round 5
01-OCT-00  15:00  KSC.Grimbergen - Ol.Wijgmaal  4-2   
01-OCT-00  15:00  SC.Hoegaarden - SC.Wolvertem  0-2   
01-OCT-00  15:00  Dilbeek Sp. - HO.Bierbeek  0-0   
01-OCT-00  15:00  Et.Dieleghem - SK.Kampenhout  4-1   
01-OCT-00  15:00  Uccle Forest Leo. - FC.Borgt  3-0   
01-OCT-00  15:00  FC.Rap.Wezemaal - Tempo Overijse  4-3   
01-OCT-00  15:00  KVW.Woluwe - VC.Sterrebeek  0-0   
01-OCT-00  15:00  FC.Vilvoorde - AC.Betekom  2-1   

Round 6
07-OCT-00  19:30  HO.Bierbeek - FC.Vilvoorde  1-4   
07-OCT-00  19:30  VC.Sterrebeek - KSC.Grimbergen  2-4   
07-OCT-00  19:30  Tempo Overijse - KVW.Woluwe  2-1   
08-OCT-00  15:00  FC.Borgt - FC.Rap.Wezemaal  5-1   
08-OCT-00  15:00  SK.Kampenhout - Uccle Forest Leo.  2-3   
08-OCT-00  15:00  AC.Betekom - Et.Dieleghem  1-1   
08-OCT-00  15:00  SC.Wolvertem - Dilbeek Sp.  0-1   
08-OCT-00  15:00  Ol.Wijgmaal - SC.Hoegaarden  0-2   

Round 7
14-OCT-00  19:30  HO.Bierbeek - SC.Wolvertem  1-1   
15-OCT-00  15:00  KSC.Grimbergen - Tempo Overijse  1-2   
15-OCT-00  15:00  SC.Hoegaarden - VC.Sterrebeek  1-2   
15-OCT-00  15:00  Dilbeek Sp. - Ol.Wijgmaal  1-1   
15-OCT-00  15:00  Uccle Forest Leo. - AC.Betekom  0-4   
15-OCT-00  15:00  FC.Rap.Wezemaal - SK.Kampenhout  1-2   
15-OCT-00  15:00  KVW.Woluwe - FC.Borgt  1-1   
15-OCT-00  15:00  FC.Vilvoorde - Et.Dieleghem  3-1   

Round 8
21-OCT-00  19:30  AC.Betekom - FC.Rap.Wezemaal  2-2   
21-OCT-00  19:30  Tempo Overijse - SC.Hoegaarden  1-0   
22-OCT-00  15:00  FC.Borgt - KSC.Grimbergen  3-5   
22-OCT-00  15:00  SK.Kampenhout - KVW.Woluwe  3-2   
22-OCT-00  15:00  Et.Dieleghem - Uccle Forest Leo.  2-3   
22-OCT-00  15:00  SC.Wolvertem - FC.Vilvoorde  1-1   
22-OCT-00  15:00  Ol.Wijgmaal - HO.Bierbeek  2-2   
22-OCT-00  15:00  VC.Sterrebeek - Dilbeek Sp.  2-2   

Round 9
28-OCT-00  19:30  HO.Bierbeek - VC.Sterrebeek  2-1   
29-OCT-00  15:00  KSC.Grimbergen - SK.Kampenhout  3-1   
29-OCT-00  15:00  SC.Hoegaarden - FC.Borgt  2-1   
29-OCT-00  15:00  Dilbeek Sp. - Tempo Overijse  1-3   
29-OCT-00  15:00  SC.Wolvertem - Ol.Wijgmaal  2-1   
29-OCT-00  15:00  FC.Rap.Wezemaal - Et.Dieleghem  2-2   
29-OCT-00  15:00  KVW.Woluwe - AC.Betekom  5-4   
29-OCT-00  15:00  FC.Vilvoorde - Uccle Forest Leo.  2-0   

Round 10
11-NOV-00  19:30  Tempo Overijse - HO.Bierbeek  2-1   
12-NOV-00  15:00  FC.Borgt - Dilbeek Sp.  0-2   
12-NOV-00  15:00  SK.Kampenhout - SC.Hoegaarden  0-2   
12-NOV-00  15:00  AC.Betekom - KSC.Grimbergen  1-1   
12-NOV-00  15:00  Et.Dieleghem - KVW.Woluwe  3-5   
12-NOV-00  15:00  Uccle Forest Leo. - FC.Rap.Wezemaal  1-1   
12-NOV-00  15:00  Ol.Wijgmaal - FC.Vilvoorde  4-1   
12-NOV-00  15:00  VC.Sterrebeek - SC.Wolvertem  2-3   

Round 11
18-NOV-00  19:30  HO.Bierbeek - FC.Borgt  3-0   
19-NOV-00  14:30  KSC.Grimbergen - Et.Dieleghem  3-0   
19-NOV-00  14:30  SC.Hoegaarden - AC.Betekom  0-1   
19-NOV-00  14:30  Dilbeek Sp. - SK.Kampenhout  1-2   
19-NOV-00  14:30  SC.Wolvertem - Tempo Overijse  0-0   
19-NOV-00  14:30  Ol.Wijgmaal - VC.Sterrebeek  2-1   
19-NOV-00  14:30  KVW.Woluwe - Uccle Forest Leo.  2-0   
19-NOV-00  14:30  FC.Vilvoorde - FC.Rap.Wezemaal  6-0   

Round 12
25-NOV-00  19:30  Tempo Overijse - Ol.Wijgmaal  1-1   
26-NOV-00  14:30  FC.Borgt - SC.Wolvertem  0-0   
26-NOV-00  14:30  SK.Kampenhout - HO.Bierbeek  3-3   
26-NOV-00  14:30  AC.Betekom - Dilbeek Sp.  3-3   
26-NOV-00  14:30  Et.Dieleghem - SC.Hoegaarden  0-2   
26-NOV-00  14:30  Uccle Forest Leo. - KSC.Grimbergen  0-0   
26-NOV-00  14:30  FC.Rap.Wezemaal - KVW.Woluwe  1-1   
26-NOV-00  14:30  VC.Sterrebeek - FC.Vilvoorde  1-4 

Round 13
02-DEC-00  19:30  HO.Bierbeek - AC.Betekom  0-0   
03-DEC-00  14:30  KSC.Grimbergen - FC.Rap.Wezemaal  0-2   
03-DEC-00  14:30  SC.Hoegaarden - Uccle Forest Leo.  1-0   
03-DEC-00  14:30  Dilbeek Sp. - Et.Dieleghem  1-1   
03-DEC-00  14:30  SC.Wolvertem - SK.Kampenhout  2-1   
03-DEC-00  14:30  Ol.Wijgmaal - FC.Borgt  1-2   
03-DEC-00  14:30  VC.Sterrebeek - Tempo Overijse  3-2   
03-DEC-00  14:30  FC.Vilvoorde - KVW.Woluwe  1-1   

Round 14
09-DEC-00  19:30  AC.Betekom - SC.Wolvertem  2-1   
10-DEC-00  14:30  FC.Borgt - VC.Sterrebeek  1-1   
10-DEC-00  14:30  SK.Kampenhout - Ol.Wijgmaal  2-1   
10-DEC-00  14:30  Et.Dieleghem - HO.Bierbeek  1-0   
10-DEC-00  14:30  Uccle Forest Leo. - Dilbeek Sp.  1-2   
10-DEC-00  14:30  FC.Rap.Wezemaal - SC.Hoegaarden  2-0   
10-DEC-00  14:30  KVW.Woluwe - KSC.Grimbergen  0-5   
10-DEC-00  14:30  FC.Vilvoorde - Tempo Overijse  0-2   

Round 15
16-DEC-00  19:30  Tempo Overijse - FC.Borgt  1-0   
17-DEC-00  14:30  KSC.Grimbergen - FC.Vilvoorde  1-1   
17-DEC-00  14:30  SC.Hoegaarden - KVW.Woluwe  1-0   
17-DEC-00  14:30  Dilbeek Sp. - FC.Rap.Wezemaal  1-1   
17-DEC-00  14:30  HO.Bierbeek - Uccle Forest Leo.  1-1   
17-DEC-00  14:30  SC.Wolvertem - Et.Dieleghem  2-1   
17-DEC-00  14:30  Ol.Wijgmaal - AC.Betekom  3-3   
17-DEC-00  14:30  VC.Sterrebeek - SK.Kampenhout  2-1   

Round 16
06-JAN-01  19:30  Tempo Overijse - SK.Kampenhout  1-1   
06-JAN-01  19:30  HO.Bierbeek - FC.Rap.Wezemaal  0-2   
07-JAN-01  14:30  SC.Hoegaarden - KSC.Grimbergen  0-1   
07-JAN-01  14:30  VC.Sterrebeek - AC.Betekom  0-2   
07-JAN-01  14:30  Ol.Wijgmaal - Et.Dieleghem  1-4   
07-JAN-01  14:30  SC.Wolvertem - Uccle Forest Leo.  0-1   
07-JAN-01  14:30  Dilbeek Sp. - KVW.Woluwe  2-1   
07-JAN-01  14:30  FC.Borgt - FC.Vilvoorde  1-0   

Round 17
13-JAN-01  19:30  AC.Betekom - Tempo Overijse  1-2   
14-JAN-01  14:30  SK.Kampenhout - FC.Borgt  1-1   
14-JAN-01  14:30  FC.Vilvoorde - SC.Hoegaarden  0-2   
14-JAN-01  14:30  KSC.Grimbergen - Dilbeek Sp.  1-1   
14-JAN-01  14:30  KVW.Woluwe - HO.Bierbeek  3-1   
14-JAN-01  14:30  FC.Rap.Wezemaal - SC.Wolvertem  0-0   
14-JAN-01  14:30  Uccle Forest Leo. - Ol.Wijgmaal  1-2   
14-JAN-01  14:30  Et.Dieleghem - VC.Sterrebeek  2-1   

Round 18
27-JAN-01  19:30  AC.Betekom - SK.Kampenhout  2-2   
28-JAN-01  15:00  Et.Dieleghem - FC.Borgt  2-0   
28-JAN-01  15:00  FC.Vilvoorde - Dilbeek Sp.  0-1   
28-JAN-01  15:00  SC.Hoegaarden - HO.Bierbeek  3-1   
28-JAN-01  15:00  KSC.Grimbergen - SC.Wolvertem  1-1   
28-JAN-01  15:00  KVW.Woluwe - Ol.Wijgmaal  1-3   
28-JAN-01  15:00  FC.Rap.Wezemaal - VC.Sterrebeek  1-6   
28-JAN-01  15:00  Uccle Forest Leo. - Tempo Overijse  0-0   

Round 19
03-FEB-01  19:30  Tempo Overijse - FC.Rap.Wezemaal  1-0   
03-FEB-01  19:30  AC.Betekom - FC.Vilvoorde  5-2   
04-FEB-01  15:00  Ol.Wijgmaal - KSC.Grimbergen  0-3   
04-FEB-01  15:00  SC.Wolvertem - SC.Hoegaarden  0-0   
04-FEB-01  15:00  HO.Bierbeek - Dilbeek Sp.  0-0   
04-FEB-01  15:00  SK.Kampenhout - Et.Dieleghem  2-0   
04-FEB-01  15:00  VC.Sterrebeek - KVW.Woluwe  0-1   
15-APR-01  15:00  FC.Borgt - Uccle Forest Leo.  3-1   

Round 20
18-FEB-01  15:00  FC.Rap.Wezemaal - FC.Borgt  0-1   
18-FEB-01  15:00  Uccle Forest Leo. - SK.Kampenhout  0-3   
18-FEB-01  15:00  Et.Dieleghem - AC.Betekom  3-1   
18-FEB-01  15:00  FC.Vilvoorde - HO.Bierbeek  1-2   
18-FEB-01  15:00  Dilbeek Sp. - SC.Wolvertem  1-0   
18-FEB-01  15:00  SC.Hoegaarden - Ol.Wijgmaal  0-1   
18-FEB-01  15:00  KSC.Grimbergen - VC.Sterrebeek  0-1   
18-FEB-01  15:00  KVW.Woluwe - Tempo Overijse  0-3   

Round 21
24-FEB-01  19:30  Tempo Overijse - KSC.Grimbergen  0-4   
25-FEB-01  15:00  VC.Sterrebeek - SC.Hoegaarden  1-2   
25-FEB-01  15:00  Ol.Wijgmaal - Dilbeek Sp.  2-2   
25-FEB-01  15:00  SC.Wolvertem - HO.Bierbeek  2-1   
25-FEB-01  15:00  AC.Betekom - Uccle Forest Leo.  1-1   
25-FEB-01  15:00  SK.Kampenhout - FC.Rap.Wezemaal  3-3   
25-FEB-01  15:00  FC.Borgt - KVW.Woluwe  1-0   
25-FEB-01  15:00  Et.Dieleghem - FC.Vilvoorde  2-2   

Round 22
03-MAR-01  19:30  HO.Bierbeek - Ol.Wijgmaal  2-1   
04-MAR-01  15:00  KSC.Grimbergen - FC.Borgt  2-0   
04-MAR-01  15:00  KVW.Woluwe - SK.Kampenhout  3-0   
04-MAR-01  15:00  FC.Rap.Wezemaal - AC.Betekom  3-0   
04-MAR-01  15:00  Uccle Forest Leo. - Et.Dieleghem  1-0   
04-MAR-01  15:00  FC.Vilvoorde - SC.Wolvertem  1-2   
04-MAR-01  15:00  Dilbeek Sp. - VC.Sterrebeek  1-4   
04-MAR-01  15:00  SC.Hoegaarden - Tempo Overijse  2-1   

Round 23
10-MAR-01  19:30  HO.Bierbeek - KSC.Grimbergen  2-1   
11-MAR-01  15:00  Dilbeek Sp. - SC.Hoegaarden  1-2   
11-MAR-01  15:00  Tempo Overijse - Et.Dieleghem  1-1   
11-MAR-01  15:00  VC.Sterrebeek - Uccle Forest Leo.  1-0   
11-MAR-01  15:00  Ol.Wijgmaal - FC.Rap.Wezemaal  2-3   
11-MAR-01  15:00  SC.Wolvertem - KVW.Woluwe  2-0   
11-MAR-01  15:00  SK.Kampenhout - FC.Vilvoorde  1-0   
05-APR-01  19:00  FC.Borgt - AC.Betekom  2-1  

Round 24
17-MAR-01  19:30  Tempo Overijse - Dilbeek Sp.  1-0   
18-MAR-01  15:00  SK.Kampenhout - KSC.Grimbergen  2-0   
18-MAR-01  15:00  VC.Sterrebeek - HO.Bierbeek  3-1   
18-MAR-01  15:00  Ol.Wijgmaal - SC.Wolvertem  0-2   
18-MAR-01  15:00  Et.Dieleghem - FC.Rap.Wezemaal  4-0   
18-MAR-01  15:00  AC.Betekom - KVW.Woluwe  2-2   
18-MAR-01  15:00  Uccle Forest Leo. - FC.Vilvoorde  3-1   
12-APR-01  19:00  FC.Borgt - SC.Hoegaarden  0-1 

Round 25
24-MAR-01  19:30  HO.Bierbeek - Tempo Overijse  2-3   
25-MAR-01  15:00  Dilbeek Sp. - FC.Borgt  3-1   
25-MAR-01  15:00  SC.Hoegaarden - SK.Kampenhout  6-0   
25-MAR-01  15:00  KSC.Grimbergen - AC.Betekom  0-0   
25-MAR-01  15:00  KVW.Woluwe - Et.Dieleghem  0-1   
25-MAR-01  15:00  FC.Rap.Wezemaal - Uccle Forest Leo.  1-1   
25-MAR-01  15:00  FC.Vilvoorde - Ol.Wijgmaal  3-3   
25-MAR-01  15:00  SC.Wolvertem - VC.Sterrebeek  0-1   

Round 26
31-MAR-01  19:30  AC.Betekom - SC.Hoegaarden  1-0   
31-MAR-01  19:30  Tempo Overijse - SC.Wolvertem  1-0   
01-APR-01  15:00  Et.Dieleghem - KSC.Grimbergen  1-3   
01-APR-01  15:00  SK.Kampenhout - Dilbeek Sp.  1-2   
01-APR-01  15:00  FC.Borgt - HO.Bierbeek  1-0   
01-APR-01  15:00  VC.Sterrebeek - Ol.Wijgmaal  2-0   
01-APR-01  15:00  Uccle Forest Leo. - KVW.Woluwe  0-2   
01-APR-01  15:00  FC.Rap.Wezemaal - FC.Vilvoorde  1-0   

Round 27
07-APR-01  19:30  HO.Bierbeek - SK.Kampenhout  1-1   
08-APR-01  15:00  SC.Wolvertem - FC.Borgt  0-0   
08-APR-01  15:00  Dilbeek Sp. - AC.Betekom  1-2   
08-APR-01  15:00  SC.Hoegaarden - Et.Dieleghem  3-0   
08-APR-01  15:00  KSC.Grimbergen - Uccle Forest Leo.  1-1   
08-APR-01  15:00  KVW.Woluwe - FC.Rap.Wezemaal  0-4   
08-APR-01  15:00  FC.Vilvoorde - VC.Sterrebeek  1-0   
08-APR-01  15:00  Ol.Wijgmaal - Tempo Overijse  0-2   

Round 28
21-APR-01  19:30  AC.Betekom - HO.Bierbeek  2-3   
21-APR-01  19:30  Tempo Overijse - VC.Sterrebeek  3-1   
22-APR-01  15:00  FC.Rap.Wezemaal - KSC.Grimbergen  2-1   
22-APR-01  15:00  Uccle Forest Leo. - SC.Hoegaarden  2-4   
22-APR-01  15:00  Et.Dieleghem - Dilbeek Sp.  4-0   
22-APR-01  15:00  SK.Kampenhout - SC.Wolvertem  0-0   
22-APR-01  15:00  FC.Borgt - Ol.Wijgmaal  0-2   
22-APR-01  15:00  KVW.Woluwe - FC.Vilvoorde  0-2   

Round 29
29-APR-01  15:00  VC.Sterrebeek - FC.Borgt  1-1   
29-APR-01  15:00  Ol.Wijgmaal - SK.Kampenhout  1-4   
29-APR-01  15:00  SC.Wolvertem - AC.Betekom  1-1   
29-APR-01  15:00  HO.Bierbeek - Et.Dieleghem  1-1   
29-APR-01  15:00  Dilbeek Sp. - Uccle Forest Leo.  2-1   
29-APR-01  15:00  SC.Hoegaarden - FC.Rap.Wezemaal  2-0   
29-APR-01  15:00  KSC.Grimbergen - KVW.Woluwe  2-1   
29-APR-01  15:00  Tempo Overijse - FC.Vilvoorde  0-2   

Round 30
06-MAY-01  15:00  FC.Vilvoorde - KSC.Grimbergen  2-1   
06-MAY-01  15:00  KVW.Woluwe - SC.Hoegaarden  2-0   
06-MAY-01  15:00  FC.Rap.Wezemaal - Dilbeek Sp.  0-2   
06-MAY-01  15:00  Uccle Forest Leo. - HO.Bierbeek  1-2   
06-MAY-01  15:00  Et.Dieleghem - SC.Wolvertem  2-1   
06-MAY-01  15:00  AC.Betekom - Ol.Wijgmaal  0-3   
06-MAY-01  15:00  SK.Kampenhout - VC.Sterrebeek  1-3   
06-MAY-01  15:00  FC.Borgt - Tempo Overijse  0-2   

Final Table:

1	Tempo Overijse 		30	18	5	7	45	28	61	0	p1
2	SC.Hoegaarden 		30	18	10	2	45	24	56	0	p2-p3
3	KSC.Grimbergen 		30	14	8	8	51	30	50	0	
4	Dilbeek Sp. 		30	12	7	11	43	38	47	0	
5	FC.Vilvoorde 		30	13	12	5	48	42	44	0
6	FC.Rap.Wezemaal 	30	11	10	9	41	50	42	0
7	Et.Dieleghem Jette	30	11	12	7	48	45	40	0
7	VC.Sterrebeek 		30	11	12	7	46	45	40	0
9	SC.Wolvertem 		30	10	10	10	32	27	40	0
10	AC.Betekom 		30	9	9	12	49	47	39	0
11	SK.Kampenhout 		30	9	12	9	41	51	36	0
12	KVW.Woluwe 		30	10	15	5	41	54	35	0
13	FC.Borgt 		30	9	14	7	27	41	34	0
14	HO.Bierbeek 		30	8	13	9	39	49	33	0
15	Uccle Forest Leopold	30	8	14	8	33	45	32	0
16	Ol.Wijgmaal 		30	8	16	6	43	56	30	0


Eerste Provinciale Hainaut

Round 1
02-SEP-00  18:00  JS Heppignies - RUFC Ransart  1-0   
03-SEP-00  15:00  EXC Bievene - US Herseautoise  6-0   
03-SEP-00  15:00  ES Acren - RFC Athois  3-6   
03-SEP-00  15:00  RLC Mesvin - R.L.C. Hornu  3-1   
03-SEP-00  15:00  RUSC Anderlues - RUS Binche  0-0   
03-SEP-00  15:00  Chatelet SC - FC Houdeng  1-0   
03-SEP-00  15:00  FC Gilly - OCDN Bernissart  1-1   
05-NOV-00  15:00  URS Centre - FC Farciennes  6-1   

Round 2
10-SEP-00  15:00  OCDN Bernissart - ES Acren  4-1   
10-SEP-00  15:00  US Herseautoise - FC Gilly  0-3   
10-SEP-00  15:00  FC Houdeng - EXC Bievene  1-3   
10-SEP-00  15:00  RUS Binche - Chatelet SC  1-1   
10-SEP-00  15:00  RUFC Ransart - RUSC Anderlues  2-0   
10-SEP-00  15:00  R.L.C. Hornu - JS Heppignies  4-1   
10-SEP-00  15:00  FC Farciennes - RLC Mesvin  1-2   
10-SEP-00  15:00  RFC Athois - URS Centre  0-2   

Round 3
17-SEP-00  15:00  EXC Bievene - RUS Binche  5-2   
17-SEP-00  15:00  US Herseautoise - FC Houdeng  1-3   
17-SEP-00  15:00  URS Centre - OCDN Bernissart  0-0   
17-SEP-00  15:00  RLC Mesvin - RFC Athois  2-1   
17-SEP-00  15:00  JS Heppignies - FC Farciennes  2-3   
17-SEP-00  15:00  Chatelet SC - RUFC Ransart  3-1   
17-SEP-00  15:00  FC Gilly - ES Acren  0-1   
01-NOV-00  15:00  RUSC Anderlues - R.L.C. Hornu  1-0   

Round 4
24-SEP-00  15:00  OCDN Bernissart - RLC Mesvin  1-0   
24-SEP-00  15:00  ES Acren - URS Centre  1-2   
24-SEP-00  15:00  FC Houdeng - FC Gilly  3-2   
24-SEP-00  15:00  RUS Binche - US Herseautoise  2-1   
24-SEP-00  15:00  RUFC Ransart - EXC Bievene  1-2   
24-SEP-00  15:00  R.L.C. Hornu - Chatelet SC    Stop 
24-SEP-00  15:00  FC Farciennes - RUSC Anderlues  1-1   
24-SEP-00  15:00  RFC Athois - JS Heppignies  1-3   
23-DEC-00  14:30  R.L.C. Hornu - Chatelet SC  1-0   

Round 5
01-OCT-00  15:00  EXC Bievene - R.L.C. Hornu  1-3   
01-OCT-00  15:00  US Herseautoise - RUFC Ransart  0-0   
01-OCT-00  15:00  FC Houdeng - RUS Binche  0-0   
01-OCT-00  15:00  RLC Mesvin - ES Acren  0-0   
01-OCT-00  15:00  JS Heppignies - OCDN Bernissart  0-1   
01-OCT-00  15:00  RUSC Anderlues - RFC Athois  0-0   
01-OCT-00  15:00  Chatelet SC - FC Farciennes  4-1   
01-OCT-00  15:00  FC Gilly - URS Centre  1-4   

Round 6
07-OCT-00  19:30  URS Centre - RLC Mesvin  3-0   
08-OCT-00  15:00  OCDN Bernissart - RUSC Anderlues  1-0   
08-OCT-00  15:00  ES Acren - JS Heppignies  1-1   
08-OCT-00  15:00  RUS Binche - FC Gilly  2-5   
08-OCT-00  15:00  RUFC Ransart - FC Houdeng  1-2   
08-OCT-00  15:00  R.L.C. Hornu - US Herseautoise  4-2   
08-OCT-00  15:00  FC Farciennes - EXC Bievene  3-2   
08-OCT-00  15:00  RFC Athois - Chatelet SC  1-1   

Round 7
15-OCT-00  15:00  US Herseautoise - FC Farciennes  1-5   
15-OCT-00  15:00  FC Houdeng - R.L.C. Hornu  0-3   
15-OCT-00  15:00  RUS Binche - RUFC Ransart  1-0   
15-OCT-00  15:00  JS Heppignies - URS Centre  1-4   
15-OCT-00  15:00  RUSC Anderlues - ES Acren  0-2   
15-OCT-00  15:00  Chatelet SC - OCDN Bernissart  0-1   
15-OCT-00  15:00  FC Gilly - RLC Mesvin  1-1   
15-OCT-00  17:00  EXC Bievene - RFC Athois  2-1   

Round 8
22-OCT-00  15:00  OCDN Bernissart - EXC Bievene  4-1   
22-OCT-00  15:00  ES Acren - Chatelet SC  3-1   
22-OCT-00  15:00  URS Centre - RUSC Anderlues  2-0   
22-OCT-00  15:00  RLC Mesvin - JS Heppignies  0-1   
22-OCT-00  15:00  RUFC Ransart - FC Gilly  3-1   
22-OCT-00  15:00  R.L.C. Hornu - RUS Binche  3-1   
22-OCT-00  15:00  FC Farciennes - FC Houdeng  0-0   
22-OCT-00  15:00  RFC Athois - US Herseautoise  3-0   

Round 9
29-OCT-00  15:00  EXC Bievene - ES Acren  0-0   
29-OCT-00  15:00  US Herseautoise - OCDN Bernissart  0-3   
29-OCT-00  15:00  FC Houdeng - RFC Athois  2-2   
29-OCT-00  15:00  RUS Binche - FC Farciennes  1-0   
29-OCT-00  15:00  RUFC Ransart - R.L.C. Hornu  0-2   
29-OCT-00  15:00  RUSC Anderlues - RLC Mesvin  2-0   
29-OCT-00  15:00  Chatelet SC - URS Centre  3-1   
29-OCT-00  15:00  FC Gilly - JS Heppignies  3-1   

Round 10
11-NOV-00  16:00  R.L.C. Hornu - FC Gilly  3-0   
11-NOV-00  19:30  URS Centre - EXC Bievene  2-0   
11-NOV-00  19:30  JS Heppignies - RUSC Anderlues  1-0   
12-NOV-00  15:00  OCDN Bernissart - FC Houdeng  1-1   
12-NOV-00  15:00  ES Acren - US Herseautoise  6-0   
12-NOV-00  15:00  RLC Mesvin - Chatelet SC  0-1   
12-NOV-00  15:00  FC Farciennes - RUFC Ransart  3-1   
12-NOV-00  15:00  RFC Athois - RUS Binche  3-4   

Round 11
18-NOV-00  19:30  Chatelet SC - JS Heppignies  3-1   
19-NOV-00  14:30  US Herseautoise - URS Centre  1-4   
19-NOV-00  14:30  FC Houdeng - ES Acren  1-1   
19-NOV-00  14:30  RUFC Ransart - RFC Athois  2-1   
19-NOV-00  14:30  R.L.C. Hornu - FC Farciennes  1-1   
19-NOV-00  14:30  FC Gilly - RUSC Anderlues  1-2   
19-NOV-00  15:00  EXC Bievene - RLC Mesvin  5-1   
19-NOV-00  15:00  RUS Binche - OCDN Bernissart  1-2   

Round 12
26-NOV-00  14:30  OCDN Bernissart - RUFC Ransart  3-0   
26-NOV-00  14:30  ES Acren - RUS Binche  1-4   
26-NOV-00  14:30  JS Heppignies - EXC Bievene  1-4   
26-NOV-00  14:30  RUSC Anderlues - Chatelet SC  0-3   
26-NOV-00  14:30  FC Farciennes - FC Gilly  1-2   
26-NOV-00  14:30  RFC Athois - R.L.C. Hornu  4-2   
26-NOV-00  15:00  URS Centre - FC Houdeng  2-1   
26-NOV-00  15:00  RLC Mesvin - US Herseautoise  2-1   

Round 13
03-DEC-00  14:30  EXC Bievene - RUSC Anderlues  0-2   
03-DEC-00  14:30  US Herseautoise - JS Heppignies  1-2   
03-DEC-00  14:30  FC Houdeng - RLC Mesvin  0-0   
03-DEC-00  14:30  RUFC Ransart - ES Acren  2-3   
03-DEC-00  14:30  R.L.C. Hornu - OCDN Bernissart  0-2   
03-DEC-00  14:30  FC Farciennes - RFC Athois  1-3   
03-DEC-00  14:30  FC Gilly - Chatelet SC  1-2   
03-DEC-00  15:00  RUS Binche - URS Centre  1-1   

Round 14
10-DEC-00  14:30  OCDN Bernissart - FC Farciennes  1-1   
10-DEC-00  14:30  ES Acren - R.L.C. Hornu  4-1   
10-DEC-00  14:30  JS Heppignies - FC Houdeng  2-2   
10-DEC-00  14:30  RUSC Anderlues - US Herseautoise  4-1   
10-DEC-00  14:30  FC Gilly - RFC Athois  2-1   
10-DEC-00  15:00  URS Centre - RUFC Ransart  3-0   
23-DEC-00  15:00  RLC Mesvin - RUS Binche  2-3   
30-DEC-00  15:00  Chatelet SC - EXC Bievene  4-3   

Round 15
07-JAN-01  14:30  US Herseautoise - EXC Bievene  1-5   
07-JAN-01  14:30  RFC Athois - ES Acren  5-2   
07-JAN-01  14:30  FC Farciennes - URS Centre  3-3   
07-JAN-01  14:30  R.L.C. Hornu - RLC Mesvin  4-1   
07-JAN-01  14:30  RUFC Ransart - JS Heppignies  1-1   
07-JAN-01  14:30  FC Houdeng - Chatelet SC  1-1   
07-JAN-01  14:30  OCDN Bernissart - FC Gilly  2-1   
07-JAN-01  15:00  RUS Binche - RUSC Anderlues  0-2   

Round 16
13-JAN-01  19:30  URS Centre - RFC Athois  2-2   
14-JAN-01  15:00  ES Acren - OCDN Bernissart  1-1   
14-JAN-01  15:00  FC Gilly - US Herseautoise  0-2   
14-JAN-01  15:00  EXC Bievene - FC Houdeng  2-1   
14-JAN-01  15:00  Chatelet SC - RUS Binche  2-0   
14-JAN-01  15:00  RUSC Anderlues - RUFC Ransart  3-0   
14-JAN-01  15:00  RLC Mesvin - FC Farciennes  0-0   
11-MAR-01  15:00  JS Heppignies - R.L.C. Hornu  5-6

Round 17
21-JAN-01  15:00  RUS Binche - EXC Bievene  2-2   
21-JAN-01  15:00  FC Houdeng - US Herseautoise  2-0   
21-JAN-01  15:00  OCDN Bernissart - URS Centre  0-0   
21-JAN-01  15:00  RFC Athois - RLC Mesvin  3-2   
21-JAN-01  15:00  FC Farciennes - JS Heppignies  0-5   
21-JAN-01  15:00  R.L.C. Hornu - RUSC Anderlues  1-0   
21-JAN-01  15:00  RUFC Ransart - Chatelet SC  0-5   
21-JAN-01  15:00  ES Acren - FC Gilly  0-3   

Round 18
27-JAN-01  19:30  URS Centre - ES Acren  6-1   
28-JAN-01  15:00  RLC Mesvin - OCDN Bernissart  2-2   
28-JAN-01  15:00  FC Gilly - FC Houdeng  2-1   
28-JAN-01  15:00  US Herseautoise - RUS Binche  0-4   
28-JAN-01  15:00  EXC Bievene - RUFC Ransart  5-0   
28-JAN-01  15:00  Chatelet SC - R.L.C. Hornu  0-2   
28-JAN-01  15:00  RUSC Anderlues - FC Farciennes  2-0   
28-JAN-01  15:00  JS Heppignies - RFC Athois  1-3   

Round 19
04-FEB-01  15:00  R.L.C. Hornu - EXC Bievene  1-1   
04-FEB-01  15:00  RUFC Ransart - US Herseautoise  3-0   
04-FEB-01  15:00  RUS Binche - FC Houdeng  1-3   
04-FEB-01  15:00  ES Acren - RLC Mesvin  9-2   
04-FEB-01  15:00  OCDN Bernissart - JS Heppignies  2-3   
04-FEB-01  15:00  RFC Athois - RUSC Anderlues  3-2   
04-FEB-01  15:00  FC Farciennes - Chatelet SC  2-1   
04-FEB-01  15:00  URS Centre - FC Gilly  2-0   

Round 20
11-FEB-01  15:00  EXC Bievene - FC Gilly  1-1   
11-FEB-01  15:00  US Herseautoise - Chatelet SC  1-3   
11-FEB-01  15:00  FC Houdeng - RUSC Anderlues  2-1   
11-FEB-01  15:00  RUS Binche - JS Heppignies  0-0   
11-FEB-01  15:00  RUFC Ransart - RLC Mesvin  2-3   
11-FEB-01  15:00  R.L.C. Hornu - URS Centre  1-1   
11-FEB-01  15:00  FC Farciennes - ES Acren  4-0   
11-FEB-01  15:00  RFC Athois - OCDN Bernissart  4-2   

Round 21
18-FEB-01  15:00  RUSC Anderlues - OCDN Bernissart  2-0   
18-FEB-01  15:00  JS Heppignies - ES Acren  2-0   
18-FEB-01  15:00  RLC Mesvin - URS Centre  0-1   
18-FEB-01  15:00  FC Gilly - RUS Binche  2-0   
18-FEB-01  15:00  FC Houdeng - RUFC Ransart  0-1   
18-FEB-01  15:00  US Herseautoise - R.L.C. Hornu  0-3   
18-FEB-01  15:00  EXC Bievene - FC Farciennes  5-0   
18-FEB-01  15:00  Chatelet SC - RFC Athois  3-0   

Round 22
24-FEB-01  15:00  RUFC Ransart - RUS Binche  0-0   
24-FEB-01  19:30  RFC Athois - EXC Bievene  3-1   
24-FEB-01  19:30  URS Centre - JS Heppignies  0-0   
25-FEB-01  15:00  FC Farciennes - US Herseautoise  5-0   
25-FEB-01  15:00  R.L.C. Hornu - FC Houdeng  5-0   
25-FEB-01  15:00  ES Acren - RUSC Anderlues  1-4   
25-FEB-01  15:00  OCDN Bernissart - Chatelet SC  0-2   
25-FEB-01  15:00  RLC Mesvin - FC Gilly  1-1   

Round 23
03-MAR-01  19:30  RUSC Anderlues - URS Centre  0-4   
04-MAR-01  15:00  EXC Bievene - OCDN Bernissart  0-0   
04-MAR-01  15:00  Chatelet SC - ES Acren  2-1   
04-MAR-01  15:00  JS Heppignies - RLC Mesvin  5-0   
04-MAR-01  15:00  FC Gilly - RUFC Ransart  1-1   
04-MAR-01  15:00  RUS Binche - R.L.C. Hornu  4-4   
04-MAR-01  15:00  FC Houdeng - FC Farciennes  3-0   
04-MAR-01  15:00  US Herseautoise - RFC Athois  1-3   

Round 24
18-MAR-01  15:00  ES Acren - EXC Bievene  0-3   
18-MAR-01  15:00  OCDN Bernissart - US Herseautoise  9-3   
18-MAR-01  15:00  RFC Athois - FC Houdeng  3-2   
18-MAR-01  15:00  FC Farciennes - RUS Binche  3-2   
18-MAR-01  15:00  R.L.C. Hornu - RUFC Ransart  2-2   
18-MAR-01  15:00  RLC Mesvin - RUSC Anderlues  1-6   
18-MAR-01  15:00  URS Centre - Chatelet SC  3-2   
18-MAR-01  15:00  JS Heppignies - FC Gilly  7-1   

Round 25
31-MAR-01  19:30  JS Heppignies - Chatelet SC  1-2   
01-APR-01  15:00  RLC Mesvin - EXC Bievene  0-3   
01-APR-01  15:00  URS Centre - US Herseautoise  5-1   
01-APR-01  15:00  ES Acren - FC Houdeng  1-0   
01-APR-01  15:00  OCDN Bernissart - RUS Binche  1-1   
01-APR-01  15:00  RFC Athois - RUFC Ransart  1-0   
01-APR-01  15:00  FC Farciennes - R.L.C. Hornu  0-1   
01-APR-01  15:00  RUSC Anderlues - FC Gilly  1-0   

Round 26
08-APR-01  15:00  RUFC Ransart - OCDN Bernissart  1-4   
08-APR-01  15:00  RUS Binche - ES Acren  0-3   
08-APR-01  15:00  FC Houdeng - URS Centre  1-6   
08-APR-01  15:00  US Herseautoise - RLC Mesvin  2-1   
08-APR-01  15:00  EXC Bievene - JS Heppignies  2-2   
08-APR-01  15:00  Chatelet SC - RUSC Anderlues  0-0   
08-APR-01  15:00  FC Gilly - FC Farciennes  2-1   
08-APR-01  15:00  R.L.C. Hornu - RFC Athois  2-2   

Round 27
22-APR-01  15:00  RUSC Anderlues - EXC Bievene  0-0   
22-APR-01  15:00  JS Heppignies - US Herseautoise  6-1   
22-APR-01  15:00  RLC Mesvin - FC Houdeng  1-0   
22-APR-01  15:00  URS Centre - RUS Binche  1-0   
22-APR-01  15:00  ES Acren - RUFC Ransart  1-0   
22-APR-01  15:00  OCDN Bernissart - R.L.C. Hornu  1-3   
22-APR-01  15:00  RFC Athois - FC Farciennes  0-2   
22-APR-01  15:00  Chatelet SC - FC Gilly  4-1   

Round 28
29-APR-01  15:00  FC Houdeng - OCDN Bernissart  2-1   
29-APR-01  15:00  US Herseautoise - ES Acren  2-6   
29-APR-01  15:00  EXC Bievene - URS Centre  1-2   
29-APR-01  15:00  Chatelet SC - RLC Mesvin  3-1   
29-APR-01  15:00  RUSC Anderlues - JS Heppignies  0-0   
29-APR-01  15:00  FC Gilly - R.L.C. Hornu  2-1   
29-APR-01  15:00  RUFC Ransart - FC Farciennes  0-3   
29-APR-01  15:00  RUS Binche - RFC Athois  3-4   

Round 29
01-MAY-01  15:00  FC Farciennes - OCDN Bernissart  2-1   
01-MAY-01  15:00  R.L.C. Hornu - ES Acren  4-0   
01-MAY-01  15:00  RUFC Ransart - URS Centre  1-2   
01-MAY-01  15:00  RUS Binche - RLC Mesvin  3-0   
01-MAY-01  15:00  FC Houdeng - JS Heppignies  2-1   
01-MAY-01  15:00  US Herseautoise - RUSC Anderlues  0-1   
01-MAY-01  15:00  EXC Bievene - Chatelet SC  3-0   
01-MAY-01  15:00  RFC Athois - FC Gilly  1-1   

Round 30
06-MAY-01  15:00  FC Gilly - EXC Bievene  3-2   
06-MAY-01  15:00  Chatelet SC - US Herseautoise  9-1   
06-MAY-01  15:00  RUSC Anderlues - FC Houdeng  2-1   
06-MAY-01  15:00  JS Heppignies - RUS Binche  1-0   
06-MAY-01  15:00  RLC Mesvin - RUFC Ransart  1-0   
06-MAY-01  15:00  URS Centre - R.L.C. Hornu  1-1   
06-MAY-01  15:00  ES Acren - FC Farciennes  2-4   
06-MAY-01  15:00  OCDN Bernissart - RFC Athois  0-2   

Final Table:

1	URS Centre 		30	21	1	8	75	24	71	0	p1-p3
2	Chatelet SC 		30	19	7	4	66	32	61	0	p2
3	R.L.C. Hornu 		30	17	6	7	69	40	58	0	
4	EXC Bievene 		30	14	9	7	70	41	49	0	
5	RFC Athois 		30	14	10	6	60	54	48	0	
5	RUSC Anderlues 		30	14	10	6	38	27	48	0	
7	OCDN Bernissart 	30	13	8	9	51	35	48	0	
8	JS Heppignies 		30	12	11	7	58	47	43	0	
9	FC Farciennes 		30	12	12	6	51	54	42	0	
10	ES Acren 		30	12	13	5	57	58	41	0	
11	FC Gilly 		30	11	13	6	44	52	39	0	
12	FC Houdeng 		30	9	13	8	37	47	35	0	
13	RUS Binche 		30	8	13	9	43	52	33	0	
14	RLC Mesvin 		30	7	17	6	29	65	27	0
15	RUFC Ransart 		30	5	20	5	25	57	20	0
16	US Herseautoise 	30	2	27	1	24	112	7	0

Playoffs to qualify for interprovincial promotion round (see top of file)

29-APR-01  15:00  FC Ath - Anderlues 0-2

06-MAY-01  15:00  Anderlues - LC Hornu  0-2  
06-MAY-01  15:00  SC Chatelet - Exc Bivne 4-1   

13-MAY-01  15:00  SC Chatelet - LC Hornu 3-0

SC Chatelet qualified


Eerste Provinciale Lige

Round 1
03-SEP-00  15:00  R. Prayon FC - Stade Waremmien F.C.  1-0   
03-SEP-00  15:00  Hannut - Malmundaria  0-1   
03-SEP-00  15:00  Aubel - Bas Oha  1-1   
03-SEP-00  15:00  Faymonville - Spa  1-1   
03-SEP-00  15:00  R. Comblain Sport - Battice  0-1   
03-SEP-00  15:00  Ouffet Warze - Espanola  2-1   
03-SEP-00  15:00  R Ent Blegnytoise - Rc. Ent. Amay  0-3   
03-SEP-00  15:00  R.F.C. Huy - Melen  1-0   

Round 2
09-SEP-00  18:00  Malmundaria - Aubel  0-3   
09-SEP-00  19:30  Stade Waremmien F.C. - R.F.C. Huy  0-2   
09-SEP-00  19:30  Battice - Ouffet Warze  3-1   
10-SEP-00  15:00  Melen - Hannut  1-1   
10-SEP-00  15:00  Rc. Ent. Amay - R. Prayon FC  3-2   
10-SEP-00  15:00  Espanola - R Ent Blegnytoise  3-3   
10-SEP-00  15:00  Spa - R. Comblain Sport  4-0   
10-SEP-00  15:00  Bas Oha - Faymonville  2-1   

Round 3
16-SEP-00  17:30  Faymonville - Malmundaria  2-3   
17-SEP-00  15:00  R. Prayon FC - Espanola  1-1   
17-SEP-00  15:00  Stade Waremmien F.C. - Rc. Ent. Amay  0-0   
17-SEP-00  15:00  Aubel - Melen  2-1   
17-SEP-00  15:00  R. Comblain Sport - Bas Oha  1-1   
17-SEP-00  15:00  Ouffet Warze - Spa  2-1   
17-SEP-00  15:00  R Ent Blegnytoise - Battice  2-2   
17-SEP-00  15:00  R.F.C. Huy - Hannut  0-2   

Round 4
23-SEP-00  19:30  Rc. Ent. Amay - R.F.C. Huy  0-3   
23-SEP-00  19:30  Battice - R. Prayon FC  2-1   
23-SEP-00  20:00  Malmundaria - R. Comblain Sport  0-0   
24-SEP-00  15:00  Melen - Faymonville  0-1   
24-SEP-00  15:00  Hannut - Aubel  2-4   
24-SEP-00  15:00  Espanola - Stade Waremmien F.C.  1-0   
24-SEP-00  15:00  Spa - R Ent Blegnytoise  1-1   
24-SEP-00  15:00  Bas Oha - Ouffet Warze  3-2   

Round 5
30-SEP-00  19:30  Stade Waremmien F.C. - Battice  1-0   
30-SEP-00  19:30  R.F.C. Huy - Aubel  1-0   
01-OCT-00  15:00  R. Prayon FC - Spa  2-3   
01-OCT-00  15:00  Rc. Ent. Amay - Espanola  1-1   
01-OCT-00  15:00  Faymonville - Hannut  2-2   
01-OCT-00  15:00  R. Comblain Sport - Melen  2-1   
01-OCT-00  15:00  Ouffet Warze - Malmundaria  0-2   
01-OCT-00  15:00  R Ent Blegnytoise - Bas Oha  2-4   

Round 6
07-OCT-00  19:30  Battice - Rc. Ent. Amay  2-1   
08-OCT-00  15:00  Melen - Ouffet Warze  2-2   
08-OCT-00  15:00  Hannut - R. Comblain Sport  1-1   
08-OCT-00  15:00  Aubel - Faymonville  1-1   
08-OCT-00  15:00  Espanola - R.F.C. Huy  1-2   
08-OCT-00  15:00  Spa - Stade Waremmien F.C.  4-1   
08-OCT-00  15:00  Bas Oha - R. Prayon FC  3-2   
08-OCT-00  15:00  Malmundaria - R Ent Blegnytoise  0-1   

Round 7
14-OCT-00  19:30  Rc. Ent. Amay - Spa  0-3   
14-OCT-00  19:30  R.F.C. Huy - Faymonville  4-1   
15-OCT-00  15:00  R. Prayon FC - Malmundaria  0-2   
15-OCT-00  15:00  Stade Waremmien F.C. - Bas Oha  1-2   
15-OCT-00  15:00  Espanola - Battice  2-0   
15-OCT-00  15:00  R. Comblain Sport - Aubel  0-2   
15-OCT-00  15:00  Ouffet Warze - Hannut  0-2   
15-OCT-00  15:00  R Ent Blegnytoise - Melen  1-0   

Round 8
21-OCT-00  19:30  Battice - R.F.C. Huy  1-2   
21-OCT-00  19:30  Bas Oha - Rc. Ent. Amay  2-1   
21-OCT-00  20:00  Malmundaria - Stade Waremmien F.C.  1-3   
22-OCT-00  15:00  Melen - R. Prayon FC  3-1   
22-OCT-00  15:00  Hannut - R Ent Blegnytoise  2-2   
22-OCT-00  15:00  Aubel - Ouffet Warze  0-1   
22-OCT-00  15:00  Faymonville - R. Comblain Sport  1-0   
22-OCT-00  15:00  Spa - Espanola  2-3   

Round 9
28-OCT-00  19:30  Battice - Spa  2-1   
28-OCT-00  19:30  R.F.C. Huy - R. Comblain Sport  2-0   
29-OCT-00  15:00  R. Prayon FC - Hannut  3-3   
29-OCT-00  15:00  Stade Waremmien F.C. - Melen  1-2   
29-OCT-00  15:00  Rc. Ent. Amay - Malmundaria  4-0   
29-OCT-00  15:00  Espanola - Bas Oha  3-0   
29-OCT-00  15:00  Ouffet Warze - Faymonville  1-1   
29-OCT-00  15:00  R Ent Blegnytoise - Aubel  1-2   

Round 10
05-NOV-00  15:00  Melen - Rc. Ent. Amay  2-4   
05-NOV-00  15:00  Hannut - Stade Waremmien F.C.  2-0   
05-NOV-00  15:00  Aubel - R. Prayon FC  0-2   
05-NOV-00  15:00  Faymonville - R Ent Blegnytoise  2-0   
05-NOV-00  15:00  R. Comblain Sport - Ouffet Warze  1-1   
05-NOV-00  15:00  Spa - R.F.C. Huy  2-1   
05-NOV-00  15:00  Bas Oha - Battice  1-2   
05-NOV-00  15:00  Malmundaria - Espanola  1-3   

Round 11
11-NOV-00  19:30  R. Prayon FC - Faymonville  3-1   
11-NOV-00  19:30  R.F.C. Huy - Ouffet Warze  1-1   
12-NOV-00  14:30  Espanola - Melen  0-2   
12-NOV-00  16:00  Battice - Malmundaria  0-0   
12-NOV-00  16:00  Spa - Bas Oha  1-4   
12-NOV-00  16:00  R Ent Blegnytoise - R. Comblain Sport  0-4   
12-NOV-00  16:30  Stade Waremmien F.C. - Aubel  0-1   
12-NOV-00  18:00  Rc. Ent. Amay - Hannut  2-2   

Round 12
18-NOV-00  19:30  Bas Oha - R.F.C. Huy  2-0   
18-NOV-00  20:00  Malmundaria - Spa  0-3   
19-NOV-00  14:30  Melen - Battice  1-2   
19-NOV-00  14:30  Hannut - Espanola  3-2   
19-NOV-00  14:30  Aubel - Rc. Ent. Amay  0-1   
19-NOV-00  14:30  Faymonville - Stade Waremmien F.C.  0-1   
19-NOV-00  14:30  R. Comblain Sport - R. Prayon FC  1-1   
19-NOV-00  14:30  Ouffet Warze - R Ent Blegnytoise  0-2   

Round 13
25-NOV-00  20:00  Bas Oha - Malmundaria  2-2   
26-NOV-00  14:30  R. Prayon FC - Ouffet Warze  1-2   
26-NOV-00  14:30  Stade Waremmien F.C. - R. Comblain Sport  1-1   
26-NOV-00  14:30  Rc. Ent. Amay - Faymonville  6-0   
26-NOV-00  14:30  Espanola - Aubel  3-0   
26-NOV-00  14:30  Battice - Hannut  2-1   
26-NOV-00  14:30  Spa - Melen  2-1   
26-NOV-00  14:30  R.F.C. Huy - R Ent Blegnytoise  1-5   

Round 14
02-DEC-00  20:00  R.F.C. Huy - Malmundaria  2-1   
03-DEC-00  14:30  Melen - Bas Oha  0-2   
03-DEC-00  14:30  Hannut - Spa  1-0   
03-DEC-00  14:30  Aubel - Battice  0-5   
03-DEC-00  14:30  Faymonville - Espanola  1-3   
03-DEC-00  14:30  R. Comblain Sport - Rc. Ent. Amay  0-0   
03-DEC-00  14:30  Ouffet Warze - Stade Waremmien F.C.  1-1   
03-DEC-00  14:30  R Ent Blegnytoise - R. Prayon FC  3-1   

Round 15
09-DEC-00  19:30  Bas Oha - Hannut  3-0   
09-DEC-00  19:30  Malmundaria - Melen  3-1   
10-DEC-00  14:30  R. Prayon FC - R.F.C. Huy  1-6   
10-DEC-00  14:30  Stade Waremmien F.C. - R Ent Blegnytoise  1-1   
10-DEC-00  14:30  Rc. Ent. Amay - Ouffet Warze  3-1   
10-DEC-00  14:30  Espanola - R. Comblain Sport  1-2   
10-DEC-00  14:30  Battice - Faymonville  3-0   
10-DEC-00  14:30  Spa - Aubel  2-1   

Round 16
16-DEC-00  19:30  Bas Oha - Aubel  0-0   
16-DEC-00  20:00  Malmundaria - Hannut  2-1   
17-DEC-00  14:30  Stade Waremmien F.C. - R. Prayon FC  3-0   
17-DEC-00  14:30  Spa - Faymonville  4-0   
17-DEC-00  14:30  Battice - R. Comblain Sport  0-1   
17-DEC-00  14:30  Espanola - Ouffet Warze  3-0   
17-DEC-00  14:30  Rc. Ent. Amay - R Ent Blegnytoise  2-1   
17-DEC-00  14:30  Melen - R.F.C. Huy  4-2   

Round 17
06-JAN-01  19:30  R.F.C. Huy - Stade Waremmien F.C.  0-0   
06-JAN-01  19:30  R. Prayon FC - Rc. Ent. Amay  0-0   
07-JAN-01  14:30  Hannut - Melen  1-2   
07-JAN-01  14:30  R Ent Blegnytoise - Espanola  6-2   
07-JAN-01  14:30  Ouffet Warze - Battice  0-2   
07-JAN-01  14:30  R. Comblain Sport - Spa  0-1   
07-JAN-01  14:30  Faymonville - Bas Oha  2-4   
07-JAN-01  14:30  Aubel - Malmundaria  1-0   

Round 18
13-JAN-01  20:00  Malmundaria - Faymonville  1-3   
14-JAN-01  14:30  Espanola - R. Prayon FC  2-5   
14-JAN-01  14:30  Rc. Ent. Amay - Stade Waremmien F.C.  1-1   
14-JAN-01  14:30  Melen - Aubel  1-4   
14-JAN-01  14:30  Bas Oha - R. Comblain Sport  4-1   
14-JAN-01  14:30  Spa - Ouffet Warze  4-0   
14-JAN-01  14:30  Battice - R Ent Blegnytoise  1-1   
14-JAN-01  14:30  Hannut - R.F.C. Huy  1-0   

Round 19
20-JAN-01  19:30  R.F.C. Huy - Rc. Ent. Amay  1-1   
20-JAN-01  20:00  R. Prayon FC - Battice  2-1   
21-JAN-01  15:00  Faymonville - Melen  1-1   
21-JAN-01  15:00  Aubel - Hannut  5-1   
21-JAN-01  15:00  Stade Waremmien F.C. - Espanola  1-1   
21-JAN-01  15:00  R Ent Blegnytoise - Spa  2-1   
21-JAN-01  15:00  Ouffet Warze - Bas Oha  0-0   
18-FEB-01  15:00  R. Comblain Sport - Malmundaria  0-0   

Round 20
28-JAN-01  15:00  Spa - R. Prayon FC  3-0   
28-JAN-01  15:00  Battice - Stade Waremmien F.C.  3-0   
28-JAN-01  15:00  Espanola - Rc. Ent. Amay  2-2   
28-JAN-01  15:00  Hannut - Faymonville  0-0   
28-JAN-01  15:00  Melen - R. Comblain Sport  1-0   
28-JAN-01  15:00  Malmundaria - Ouffet Warze  1-0   
28-JAN-01  15:00  Bas Oha - R Ent Blegnytoise  0-0   
28-JAN-01  15:00  Aubel - R.F.C. Huy  1-5   

Round 21
04-FEB-01  15:00  Ouffet Warze - Melen  1-2   
04-FEB-01  15:00  R. Comblain Sport - Hannut  0-2   
04-FEB-01  15:00  R.F.C. Huy - Espanola  3-1   
04-FEB-01  15:00  Rc. Ent. Amay - Battice  1-2   
04-FEB-01  15:00  Stade Waremmien F.C. - Spa  1-1   
04-FEB-01  15:00  R. Prayon FC - Bas Oha  0-4   
04-FEB-01  15:00  R Ent Blegnytoise - Malmundaria  2-2   
18-FEB-01  15:00  Faymonville - Aubel  1-6   

Round 22
10-FEB-01  19:30  Bas Oha - Stade Waremmien F.C.  1-1   
11-FEB-01  15:00  Malmundaria - R. Prayon FC  0-2   
11-FEB-01  15:00  Spa - Rc. Ent. Amay  6-1   
11-FEB-01  15:00  Battice - Espanola  5-1   
11-FEB-01  15:00  Aubel - R. Comblain Sport  0-0   
11-FEB-01  15:00  Hannut - Ouffet Warze  3-0   
11-FEB-01  15:00  Melen - R Ent Blegnytoise  0-0   
11-FEB-01  15:00  Faymonville - R.F.C. Huy  2-1   

Round 23
24-FEB-01  19:30  Rc. Ent. Amay - Bas Oha  0-4   
24-FEB-01  20:00  Stade Waremmien F.C. - Malmundaria  1-3   
25-FEB-01  15:00  Ouffet Warze - Aubel  4-1   
25-FEB-01  15:00  R. Comblain Sport - Faymonville  0-3   
25-FEB-01  15:00  R.F.C. Huy - Battice  3-5   
25-FEB-01  15:00  Espanola - Spa  2-5   
05-APR-01  20:00  R. Prayon FC - Melen  0-2   
15-APR-01  15:00  R Ent Blegnytoise - Hannut  0-1   

Round 24
03-MAR-01  20:00  Malmundaria - Rc. Ent. Amay  3-1   
03-MAR-01  20:00  Spa - Battice  0-1   
04-MAR-01  15:00  Hannut - R. Prayon FC  2-1   
04-MAR-01  15:00  Melen - Stade Waremmien F.C.  1-6   
04-MAR-01  15:00  Bas Oha - Espanola  3-3   
04-MAR-01  15:00  Aubel - R Ent Blegnytoise  2-2   
04-MAR-01  15:00  R. Comblain Sport - R.F.C. Huy  2-2   
14-APR-01  18:00  Faymonville - Ouffet Warze  3-2   

Round 25
10-MAR-01  19:30  Stade Waremmien F.C. - Hannut  1-0   
10-MAR-01  19:30  Battice - Bas Oha  0-0   
11-MAR-01  15:00  Rc. Ent. Amay - Melen  0-1   
11-MAR-01  15:00  R. Prayon FC - Aubel  0-1   
11-MAR-01  15:00  R Ent Blegnytoise - Faymonville  0-2   
11-MAR-01  15:00  Ouffet Warze - R. Comblain Sport  0-0   
11-MAR-01  15:00  R.F.C. Huy - Spa  2-1   
11-MAR-01  15:00  Espanola - Malmundaria  0-2   

Round 26
17-MAR-01  20:00  Malmundaria - Battice  0-2   
18-MAR-01  15:00  Faymonville - R. Prayon FC  5-0   
18-MAR-01  15:00  Aubel - Stade Waremmien F.C.  1-1   
18-MAR-01  15:00  Hannut - Rc. Ent. Amay  3-0   
18-MAR-01  15:00  Melen - Espanola  2-2   
18-MAR-01  15:00  Bas Oha - Spa  1-0   
18-MAR-01  15:00  R. Comblain Sport - R Ent Blegnytoise  3-1   
18-MAR-01  15:00  Ouffet Warze - R.F.C. Huy  2-0   

Round 27
31-MAR-01  20:00  Malmundaria - Bas Oha  1-1   
01-APR-01  15:00  Ouffet Warze - R. Prayon FC  1-2   
01-APR-01  15:00  R. Comblain Sport - Stade Waremmien F.C.  2-1   
01-APR-01  15:00  Faymonville - Rc. Ent. Amay  1-1   
01-APR-01  15:00  Aubel - Espanola  1-1   
01-APR-01  15:00  Hannut - Battice  1-3   
01-APR-01  15:00  Melen - Spa  3-4   
01-APR-01  15:00  R Ent Blegnytoise - R.F.C. Huy  1-4   

Round 28
06-APR-01  20:00  R.F.C. Huy - Bas Oha  4-2   
08-APR-01  15:00  Battice - Melen  1-0   
08-APR-01  15:00  Espanola - Hannut  5-1   
08-APR-01  15:00  Rc. Ent. Amay - Aubel  4-0   
08-APR-01  15:00  Stade Waremmien F.C. - Faymonville  2-1   
08-APR-01  15:00  R. Prayon FC - R. Comblain Sport  0-3   
08-APR-01  15:00  R Ent Blegnytoise - Ouffet Warze  2-1   
08-APR-01  15:00  Spa - Malmundaria  2-1   

Round 29
22-APR-01  15:00  Bas Oha - Melen  3-3   
22-APR-01  15:00  Spa - Hannut  2-0   
22-APR-01  15:00  Battice - Aubel  2-1   
22-APR-01  15:00  Espanola - Faymonville  1-0   
22-APR-01  15:00  Rc. Ent. Amay - R. Comblain Sport  0-1   
22-APR-01  15:00  Stade Waremmien F.C. - Ouffet Warze  1-0   
22-APR-01  15:00  R. Prayon FC - R Ent Blegnytoise  3-1   
22-APR-01  15:00  Malmundaria - R.F.C. Huy  1-1   

Round 30
29-APR-01  15:00  R.F.C. Huy - R. Prayon FC  3-3   
29-APR-01  15:00  R Ent Blegnytoise - Stade Waremmien F.C.  0-0   
29-APR-01  15:00  Ouffet Warze - Rc. Ent. Amay  1-3   
29-APR-01  15:00  R. Comblain Sport - Espanola  1-0   
29-APR-01  15:00  Faymonville - Battice  2-2   
29-APR-01  15:00  Aubel - Spa  3-3   
29-APR-01  15:00  Hannut - Bas Oha  0-4   
29-APR-01  15:00  Melen - Malmundaria  1-1   

Final Table:

1	Battice 		30	20	5	5	57	27	65	0	p3
2	Bas Oha 		30	16	3	11	63	34	59	0	p2
3	Spa FC			30	17	9	4	67	37	55	0	
4	R.F.C. Huy 		30	15	9	6	59	44	51	0	p1
5	Aubel 			30	11	11	8	44	46	41	0	
6	Hannut 			30	11	12	7	41	48	40	0	
7	Rc. Ent. Amay 		30	10	11	9	46	45	39	0	
8	Espanola Liege		30	10	12	8	54	57	38	0	
8	Malmundaria 		30	10	12	8	34	42	38	0	
10	R. Comblain Sport 	30	9	10	11	27	32	38	0	
11	Faymonville 		30	9	13	8	41	55	35	0
12	R Ent Blegnytoise 	30	8	11	11	43	50	35	0
12	Stade Waremmien F.C. 	30	8	11	11	31	34	35	0
14	Melen 			30	9	14	7	41	51	34	0
15	R. Prayon FC 		30	8	17	5	40	64	29	0
16	Ouffet Warze 		30	6	17	7	29	51	25	0

Playoffs to qualify for interprovincial promotion round (see top of file)

06-MAY-01  15:00  Bas Oha - Aubel         3-1
06-MAY-01  15:00  Spa FC - R.F.C. Huy     1-0

13-MAY-01  15:00  Spa FC - Bas Oha        2-1 

Spa FC qualified



Eerste Provinciale Limburg

Round 1
03-SEP-00  15:00  VV Lummen - S.K. Sonnis  0-1   
03-SEP-00  15:00  V. Maasmechelen - Vlijtingen V.V.  4-1   
03-SEP-00  15:00  Turkse Rangers - Maaseik FC  0-1   
03-SEP-00  15:00  Esp. Neerpelt - K. SC. Hasselt  1-1   
03-SEP-00  15:00  Herk-De-Stad F.C. - Rap. Spouwen  4-1   
03-SEP-00  15:00  Runkst V.V. - KVK Wellen  1-4   
03-SEP-00  15:00  F.C. Vliermaal - Bilzen VV  0-2   
03-SEP-00  19:00  K. Neeroeteren F.C. - Lutlommel VV  1-3   

Round 2 
09-SEP-00  19:30  Rap. Spouwen - Runkst V.V.  6-1   
09-SEP-00  20:00  K. SC. Hasselt - Herk-De-Stad F.C.  4-1   
10-SEP-00  15:00  Bilzen VV - V. Maasmechelen  3-0   
10-SEP-00  15:00  S.K. Sonnis - F.C. Vliermaal  1-3   
10-SEP-00  15:00  Lutlommel VV - VV Lummen  5-2   
10-SEP-00  15:00  KVK Wellen - K. Neeroeteren F.C.  1-1   
10-SEP-00  15:00  Maaseik FC - Esp. Neerpelt  3-1   
10-SEP-00  15:00  Vlijtingen V.V. - Turkse Rangers  0-8   

Round 3
16-SEP-00  20:00  Esp. Neerpelt - Vlijtingen V.V.  1-1   
16-SEP-00  20:00  K. Neeroeteren F.C. - Rap. Spouwen  1-0   
17-SEP-00  15:00  VV Lummen - KVK Wellen  1-5   
17-SEP-00  15:00  S.K. Sonnis - Lutlommel VV  2-4   
17-SEP-00  15:00  Turkse Rangers - Bilzen VV  3-0   
17-SEP-00  15:00  Herk-De-Stad F.C. - Maaseik FC  1-2   
17-SEP-00  15:00  Runkst V.V. - K. SC. Hasselt  1-4   
17-SEP-00  15:00  F.C. Vliermaal - V. Maasmechelen  1-3   

Round 4
23-SEP-00  19:30  Bilzen VV - Esp. Neerpelt  0-2   
23-SEP-00  19:30  Rap. Spouwen - VV Lummen  3-0   
23-SEP-00  20:00  K. SC. Hasselt - K. Neeroeteren F.C.  1-1   
24-SEP-00  15:00  V. Maasmechelen - Turkse Rangers  2-2   
24-SEP-00  15:00  Lutlommel VV - F.C. Vliermaal  2-1   
24-SEP-00  15:00  KVK Wellen - S.K. Sonnis  2-3   
24-SEP-00  15:00  Maaseik FC - Runkst V.V.  3-0   
24-SEP-00  15:00  Vlijtingen V.V. - Herk-De-Stad F.C.  1-4   

Round 5
01-OCT-00  15:00  VV Lummen - K. SC. Hasselt  0-5   
01-OCT-00  15:00  S.K. Sonnis - Rap. Spouwen  1-1   
01-OCT-00  15:00  Lutlommel VV - KVK Wellen  2-0   
01-OCT-00  15:00  Esp. Neerpelt - V. Maasmechelen  0-0   
01-OCT-00  15:00  Herk-De-Stad F.C. - Bilzen VV  2-4   
01-OCT-00  15:00  Runkst V.V. - Vlijtingen V.V.  2-2   
01-OCT-00  15:00  K. Neeroeteren F.C. - Maaseik FC  0-1   
01-OCT-00  15:00  F.C. Vliermaal - Turkse Rangers  0-5   

Round 6
07-OCT-00  16:30  KVK Wellen - F.C. Vliermaal  3-1   
07-OCT-00  19:30  Bilzen VV - Runkst V.V.  2-0   
07-OCT-00  20:00  Vlijtingen V.V. - K. Neeroeteren F.C.  1-0   
08-OCT-00  15:00  V. Maasmechelen - Herk-De-Stad F.C.  1-1   
08-OCT-00  15:00  Turkse Rangers - Esp. Neerpelt  5-2   
08-OCT-00  15:00  Rap. Spouwen - Lutlommel VV  3-1   
08-OCT-00  15:00  K. SC. Hasselt - S.K. Sonnis  2-1   
08-OCT-00  15:00  Maaseik FC - VV Lummen  3-0   

Round 7
14-OCT-00  20:00  K. Neeroeteren F.C. - Bilzen VV  0-2   
15-OCT-00  15:00  VV Lummen - Vlijtingen V.V.  2-1   
15-OCT-00  15:00  S.K. Sonnis - Maaseik FC  0-5   
15-OCT-00  15:00  Lutlommel VV - K. SC. Hasselt  1-1   
15-OCT-00  15:00  KVK Wellen - Rap. Spouwen  1-1   
15-OCT-00  15:00  Herk-De-Stad F.C. - Turkse Rangers  2-3   
15-OCT-00  15:00  Runkst V.V. - V. Maasmechelen  0-1   
15-OCT-00  15:00  F.C. Vliermaal - Esp. Neerpelt  0-3   

Round 8
21-OCT-00  19:30  Bilzen VV - VV Lummen  1-1   
21-OCT-00  20:00  Esp. Neerpelt - Herk-De-Stad F.C.  2-3   
21-OCT-00  20:00  K. SC. Hasselt - KVK Wellen  3-2   
22-OCT-00  15:00  V. Maasmechelen - K. Neeroeteren F.C.  2-3   
22-OCT-00  15:00  Turkse Rangers - Runkst V.V.  2-1   
22-OCT-00  15:00  Rap. Spouwen - F.C. Vliermaal  3-2   
22-OCT-00  15:00  Maaseik FC - Lutlommel VV  2-1   
22-OCT-00  15:00  Vlijtingen V.V. - S.K. Sonnis  1-2   

Round 9
28-OCT-00  19:30  Rap. Spouwen - K. SC. Hasselt  1-1   
29-OCT-00  15:00  VV Lummen - V. Maasmechelen  1-4   
29-OCT-00  15:00  S.K. Sonnis - Bilzen VV  1-2   
29-OCT-00  15:00  Lutlommel VV - Vlijtingen V.V.  4-1   
29-OCT-00  15:00  KVK Wellen - Maaseik FC  2-3   
29-OCT-00  15:00  Runkst V.V. - Esp. Neerpelt  3-2   
29-OCT-00  15:00  K. Neeroeteren F.C. - Turkse Rangers  0-3   
29-OCT-00  15:00  F.C. Vliermaal - Herk-De-Stad F.C.  2-3   

Round 10
04-NOV-00  20:00  Esp. Neerpelt - K. Neeroeteren F.C.  2-0   
05-NOV-00  15:00  Bilzen VV - Lutlommel VV  3-0   
05-NOV-00  15:00  V. Maasmechelen - S.K. Sonnis  2-2   
05-NOV-00  15:00  Turkse Rangers - VV Lummen  1-2   
05-NOV-00  15:00  Herk-De-Stad F.C. - Runkst V.V.  2-0   
05-NOV-00  15:00  K. SC. Hasselt - F.C. Vliermaal  1-0   
05-NOV-00  15:00  Maaseik FC - Rap. Spouwen  2-3   
05-NOV-00  15:00  Vlijtingen V.V. - KVK Wellen  1-1   

Round 11
11-NOV-00  19:30  Rap. Spouwen - Vlijtingen V.V.  0-2   
11-NOV-00  20:00  K. Neeroeteren F.C. - Herk-De-Stad F.C.  0-7   
12-NOV-00  14:30  VV Lummen - Esp. Neerpelt  3-1   
12-NOV-00  14:30  S.K. Sonnis - Turkse Rangers  2-0   
12-NOV-00  14:30  Lutlommel VV - V. Maasmechelen  2-2   
12-NOV-00  14:30  KVK Wellen - Bilzen VV  3-0   
12-NOV-00  14:30  K. SC. Hasselt - Maaseik FC  1-3   
12-NOV-00  14:30  F.C. Vliermaal - Runkst V.V.  1-0   

Round 12
18-NOV-00  19:30  Bilzen VV - Rap. Spouwen  0-2   
18-NOV-00  19:30  Vlijtingen V.V. - K. SC. Hasselt  0-1   
18-NOV-00  20:00  Esp. Neerpelt - S.K. Sonnis  0-0   
19-NOV-00  14:30  V. Maasmechelen - KVK Wellen  4-2   
19-NOV-00  14:30  Turkse Rangers - Lutlommel VV  1-0   
19-NOV-00  14:30  Herk-De-Stad F.C. - VV Lummen  1-2   
19-NOV-00  14:30  Runkst V.V. - K. Neeroeteren F.C.  1-2   
19-NOV-00  14:30  Maaseik FC - F.C. Vliermaal  4-0   

Round 13
25-NOV-00  20:00  K. SC. Hasselt - Bilzen VV  1-1   
26-NOV-00  14:30  VV Lummen - Runkst V.V.  2-5   
26-NOV-00  14:30  S.K. Sonnis - Herk-De-Stad F.C.  1-3   
26-NOV-00  14:30  Lutlommel VV - Esp. Neerpelt  1-1   
26-NOV-00  14:30  KVK Wellen - Turkse Rangers  5-2   
26-NOV-00  14:30  Rap. Spouwen - V. Maasmechelen  1-5   
26-NOV-00  14:30  Maaseik FC - Vlijtingen V.V.  2-0   
26-NOV-00  14:30  F.C. Vliermaal - K. Neeroeteren F.C.  4-2 

Round 14
02-DEC-00  20:00  Esp. Neerpelt - KVK Wellen  0-2   
02-DEC-00  20:00  K. Neeroeteren F.C. - VV Lummen  1-1   
03-DEC-00  14:30  Bilzen VV - Maaseik FC  1-4   
03-DEC-00  14:30  V. Maasmechelen - K. SC. Hasselt  3-1   
03-DEC-00  14:30  Turkse Rangers - Rap. Spouwen  2-1   
03-DEC-00  14:30  Herk-De-Stad F.C. - Lutlommel VV  1-1   
03-DEC-00  14:30  Runkst V.V. - S.K. Sonnis  0-0   
03-DEC-00  14:30  F.C. Vliermaal - Vlijtingen V.V.  1-1   

Round 15
09-DEC-00  19:30  Rap. Spouwen - Esp. Neerpelt  2-2   
10-DEC-00  14:30  VV Lummen - F.C. Vliermaal  2-2   
10-DEC-00  14:30  S.K. Sonnis - K. Neeroeteren F.C.  2-0   
10-DEC-00  14:30  Lutlommel VV - Runkst V.V.  2-1   
10-DEC-00  14:30  KVK Wellen - Herk-De-Stad F.C.  3-2   
10-DEC-00  14:30  K. SC. Hasselt - Turkse Rangers  1-2   
10-DEC-00  14:30  Maaseik FC - V. Maasmechelen  1-0   
10-DEC-00  14:30  Vlijtingen V.V. - Bilzen VV  1-2   

Round 16
06-JAN-01  20:00  K. SC. Hasselt - Esp. Neerpelt  1-0   
07-JAN-01  14:30  S.K. Sonnis - VV Lummen  1-1   
07-JAN-01  14:30  Vlijtingen V.V. - V. Maasmechelen  1-7   
07-JAN-01  14:30  Maaseik FC - Turkse Rangers  2-4   
07-JAN-01  14:30  Rap. Spouwen - Herk-De-Stad F.C.  1-0   
07-JAN-01  14:30  KVK Wellen - Runkst V.V.  3-1   
07-JAN-01  14:30  Lutlommel VV - K. Neeroeteren F.C.  6-1   
07-JAN-01  14:30  Bilzen VV - F.C. Vliermaal  2-1   

Round 17
13-JAN-01  20:00  K. Neeroeteren F.C. - KVK Wellen  0-3   
14-JAN-01  14:30  V. Maasmechelen - Bilzen VV  2-3   
14-JAN-01  14:30  F.C. Vliermaal - S.K. Sonnis  0-0   
14-JAN-01  14:30  VV Lummen - Lutlommel VV  1-1   
14-JAN-01  14:30  Runkst V.V. - Rap. Spouwen  1-5   
14-JAN-01  14:30  Herk-De-Stad F.C. - K. SC. Hasselt  2-0   
14-JAN-01  14:30  Esp. Neerpelt - Maaseik FC  1-2   
14-JAN-01  14:30  Turkse Rangers - Vlijtingen V.V.  3-1   

Round 18
20-JAN-01  19:30  Rap. Spouwen - K. Neeroeteren F.C.  4-1   
20-JAN-01  20:00  K. SC. Hasselt - Runkst V.V.  2-1   
21-JAN-01  15:00  KVK Wellen - VV Lummen  2-1   
21-JAN-01  15:00  Vlijtingen V.V. - Esp. Neerpelt  0-0   
21-JAN-01  15:00  Maaseik FC - Herk-De-Stad F.C.  0-2   
21-JAN-01  15:00  V. Maasmechelen - F.C. Vliermaal  3-1   
25-FEB-01  15:00  Lutlommel VV - S.K. Sonnis  0-2   
25-FEB-01  15:00  Bilzen VV - Turkse Rangers  4-3   

Round 19
27-JAN-01  20:00  Esp. Neerpelt - Bilzen VV  0-1   
27-JAN-01  20:00  K. Neeroeteren F.C. - K. SC. Hasselt  2-4   
28-JAN-01  15:00  Turkse Rangers - V. Maasmechelen  2-1   
28-JAN-01  15:00  F.C. Vliermaal - Lutlommel VV  1-3   
28-JAN-01  15:00  S.K. Sonnis - KVK Wellen  0-1   
28-JAN-01  15:00  VV Lummen - Rap. Spouwen  3-4   
28-JAN-01  15:00  Runkst V.V. - Maaseik FC  1-2   
28-JAN-01  15:00  Herk-De-Stad F.C. - Vlijtingen V.V.  3-1  

Round 20
03-FEB-01  19:30  Rap. Spouwen - S.K. Sonnis  1-0   
03-FEB-01  20:00  K. SC. Hasselt - VV Lummen  3-0   
04-FEB-01  15:00  KVK Wellen - Lutlommel VV  3-4   
04-FEB-01  15:00  V. Maasmechelen - Esp. Neerpelt  3-1   
04-FEB-01  15:00  Bilzen VV - Herk-De-Stad F.C.  3-2   
04-FEB-01  15:00  Maaseik FC - K. Neeroeteren F.C.  8-0   
04-FEB-01  15:00  Turkse Rangers - F.C. Vliermaal  3-0   
24-FEB-01  19:30  Vlijtingen V.V. - Runkst V.V.  4-1   

Round 21
10-FEB-01  20:00  K. Neeroeteren F.C. - Vlijtingen V.V.  2-1   
11-FEB-01  15:00  Runkst V.V. - Bilzen VV  2-1   
11-FEB-01  15:00  Herk-De-Stad F.C. - V. Maasmechelen  0-2   
11-FEB-01  15:00  Esp. Neerpelt - Turkse Rangers  1-0   
11-FEB-01  15:00  F.C. Vliermaal - KVK Wellen  2-1   
11-FEB-01  15:00  Lutlommel VV - Rap. Spouwen  2-2   
11-FEB-01  15:00  S.K. Sonnis - K. SC. Hasselt  0-1   
11-FEB-01  15:00  VV Lummen - Maaseik FC  2-2   

Round 22
17-FEB-01  19:30  Rap. Spouwen - KVK Wellen  0-1   
17-FEB-01  19:30  Bilzen VV - K. Neeroeteren F.C.  4-1   
18-FEB-01  15:00  Vlijtingen V.V. - VV Lummen  1-2   
18-FEB-01  15:00  Maaseik FC - S.K. Sonnis  2-0   
18-FEB-01  15:00  K. SC. Hasselt - Lutlommel VV  1-0   
18-FEB-01  15:00  Turkse Rangers - Herk-De-Stad F.C.  2-4   
18-FEB-01  15:00  V. Maasmechelen - Runkst V.V.  3-0   
18-FEB-01  15:00  Esp. Neerpelt - F.C. Vliermaal  1-0   

Round 23
04-MAR-01  15:00  VV Lummen - Bilzen VV  1-0   
04-MAR-01  15:00  K. Neeroeteren F.C. - V. Maasmechelen  1-0   
04-MAR-01  15:00  Runkst V.V. - Turkse Rangers  2-5   
04-MAR-01  15:00  Herk-De-Stad F.C. - Esp. Neerpelt  2-0   
04-MAR-01  15:00  F.C. Vliermaal - Rap. Spouwen  2-1   
04-MAR-01  15:00  KVK Wellen - K. SC. Hasselt  2-5   
04-MAR-01  15:00  Lutlommel VV - Maaseik FC  2-1   
04-MAR-01  15:00  S.K. Sonnis - Vlijtingen V.V.  3-1   

Round 24
10-MAR-01  19:30  Bilzen VV - S.K. Sonnis  1-1   
10-MAR-01  20:00  K. SC. Hasselt - Rap. Spouwen  2-2   
10-MAR-01  20:00  Esp. Neerpelt - Runkst V.V.  2-0   
11-MAR-01  15:00  V. Maasmechelen - VV Lummen  3-1   
11-MAR-01  15:00  Vlijtingen V.V. - Lutlommel VV  1-3   
11-MAR-01  15:00  Maaseik FC - KVK Wellen  2-0   
11-MAR-01  15:00  Turkse Rangers - K. Neeroeteren F.C.  5-0   
11-MAR-01  15:00  Herk-De-Stad F.C. - F.C. Vliermaal  5-0   

Round 25
17-MAR-01  20:00  K. Neeroeteren F.C. - Esp. Neerpelt     
18-MAR-01  15:00  Lutlommel VV - Bilzen VV     
18-MAR-01  15:00  S.K. Sonnis - V. Maasmechelen     
18-MAR-01  15:00  VV Lummen - Turkse Rangers     
18-MAR-01  15:00  Runkst V.V. - Herk-De-Stad F.C.     
18-MAR-01  15:00  F.C. Vliermaal - K. SC. Hasselt     
18-MAR-01  15:00  Rap. Spouwen - Maaseik FC     
18-MAR-01  15:00  KVK Wellen - Vlijtingen V.V.     

Round 26
23-MAR-01  20:00  Esp. Neerpelt - VV Lummen  0-1   
24-MAR-01  19:30  Bilzen VV - KVK Wellen  2-2   
24-MAR-01  19:30  Vlijtingen V.V. - Rap. Spouwen  0-3   
25-MAR-01  14:30  Herk-De-Stad F.C. - K. Neeroeteren F.C.  1-2   
25-MAR-01  15:00  Turkse Rangers - S.K. Sonnis  2-0   
25-MAR-01  15:00  V. Maasmechelen - Lutlommel VV  2-0   
25-MAR-01  15:00  Maaseik FC - K. SC. Hasselt  1-1   
14-APR-01  18:00  Runkst V.V. - F.C. Vliermaal  3-0   

Round 27
31-MAR-01  19:30  Rap. Spouwen - Bilzen VV  1-3   
31-MAR-01  20:00  K. Neeroeteren F.C. - Runkst V.V.  1-3   
31-MAR-01  20:00  K. SC. Hasselt - Vlijtingen V.V.  5-0   
01-APR-01  15:00  KVK Wellen - V. Maasmechelen  5-3   
01-APR-01  15:00  Lutlommel VV - Turkse Rangers  1-0   
01-APR-01  15:00  S.K. Sonnis - Esp. Neerpelt  3-1   
01-APR-01  15:00  VV Lummen - Herk-De-Stad F.C.  2-4   
01-APR-01  15:00  F.C. Vliermaal - Maaseik FC  0-2   

Round 28
07-APR-01  19:30  Bilzen VV - K. SC. Hasselt  0-1   
07-APR-01  20:00  K. Neeroeteren F.C. - F.C. Vliermaal  3-1   
08-APR-01  15:00  Runkst V.V. - VV Lummen  1-0   
08-APR-01  15:00  Herk-De-Stad F.C. - S.K. Sonnis  1-0   
08-APR-01  15:00  Esp. Neerpelt - Lutlommel VV  2-3   
08-APR-01  15:00  Turkse Rangers - KVK Wellen  4-1   
08-APR-01  15:00  V. Maasmechelen - Rap. Spouwen  0-0   
08-APR-01  15:00  Vlijtingen V.V. - Maaseik FC  0-4   

Round 29
22-APR-01  15:00  Maaseik FC - Bilzen VV  1-1   
22-APR-01  15:00  K. SC. Hasselt - V. Maasmechelen  0-2   
22-APR-01  15:00  Rap. Spouwen - Turkse Rangers  0-5   
22-APR-01  15:00  KVK Wellen - Esp. Neerpelt  1-2   
22-APR-01  15:00  Lutlommel VV - Herk-De-Stad F.C.  2-1   
22-APR-01  15:00  S.K. Sonnis - Runkst V.V.  4-0   
22-APR-01  15:00  VV Lummen - K. Neeroeteren F.C.  2-1   
22-APR-01  15:00  Vlijtingen V.V. - F.C. Vliermaal  0-4   

Round 30
29-APR-01  15:00  F.C. Vliermaal - VV Lummen  0-2   
29-APR-01  15:00  K. Neeroeteren F.C. - S.K. Sonnis  1-1   
29-APR-01  15:00  Runkst V.V. - Lutlommel VV  2-3   
29-APR-01  15:00  Herk-De-Stad F.C. - KVK Wellen  2-7   
29-APR-01  15:00  Esp. Neerpelt - Rap. Spouwen  1-3   
29-APR-01  15:00  Turkse Rangers - K. SC. Hasselt  2-2   
29-APR-01  15:00  V. Maasmechelen - Maaseik FC  8-2   
29-APR-01  15:00  Bilzen VV - Vlijtingen V.V.  3-0 

Final Table:

1	Maaseik FC 		30	21	6	3	71	34	66	0	p1-p2
2	Turkse Rang. Waterschei 30	19	8	3	80	39	60	0	
3	V. Maasmechelen 	30	17	7	6	76	38	57	0	p3
4	K. SC. Hasselt 		30	16	5	9	58	34	57	0
5	Bilzen VV 		30	17	8	5	53	39	56	0
6	Lutlommel VV 		30	16	8	6	60	44	54	0
7	Herk-De-Stad F.C. 	30	16	12	2	71	50	50	0
8	KVK Wellen 		30	15	11	4	71	54	49	0
9	Rap. Spouwen 		30	14	9	7	57	47	49	0
10	S.K. Sonnis 		30	9	13	8	34	42	35	0
11	VV Lummen 		30	9	14	7	39	63	34	0
12	Esp. Neerpelt 		30	8	15	7	35	44	31	0
13	K. Neeroeteren F.C. 	30	7	19	4	28	77	25	0
14	F.C. Vliermaal 		30	6	20	4	32	66	22	0
15	Runkst V.V. 		30	6	22	2	35	75	20	0
16	Vlijtingen V.V. 	30	3	22	5	26	80	14	0

    KSC Hasselt will merge with KSK Kermt (3rd level) to form 
    KV Kermt-Hasselt in 2001/02

Playoffs to qualify for interprovincial promotion round (see top of file)

03-MAY-01  19:00  Bilzen VV - Turkse Rangers        0-4   
03-MAY-01  20:00  K. SC. Hasselt - V. Maasmechelen  0-0   

06-MAY-01  15:00  Turkse Rangers - Bilzen VV        0-1
06-MAY-01  15:00  V. Maasmechelen - K. SC. Hasselt  1-0  

09-MAY-01  18:30  Bilzen VV - K. SC. Hasselt     
09-MAY-01  19:00  V. Maasmechelen - Turkse Rangers  3-1 

13-MAY-01  15:00  Turkse Rangers - V. Maasmechelen  3-2

V. Maasmechelen qualified



Eerste Provinciale Luxembourg

Round 1
25-AUG-00  20:00  R.C.S. Libramontois - Houffalize  3-0   
25-AUG-00  20:00  R.Jeunesse Arlonaise - Libin  2-0   
26-AUG-00  20:00  Champlon - Marloie  0-2   
26-AUG-00  20:00  Barvaux - Sart  3-0   
26-AUG-00  20:00  Marbehan - Oppagne  0-4   
27-AUG-00  15:00  Ethe - Vaux-Sur-Sure  1-2   
27-AUG-00  15:00  Mormont - Aubange  1-1   
27-AUG-00  18:00  Bercheux - Gouvy  2-0   

Round 2
01-SEP-00  20:00  Aubange - R.C.S. Libramontois  2-1   
01-SEP-00  20:30  Libin - Marbehan  4-1   
03-SEP-00  15:00  Houffalize - Oppagne  4-1   
03-SEP-00  15:00  Marloie - Sart  1-1   
03-SEP-00  15:00  Gouvy - Ethe  3-1   
03-SEP-00  15:00  Mormont - Champlon  3-1   
03-SEP-00  15:00  Barvaux - Vaux-Sur-Sure  4-1   
03-SEP-00  18:00  Bercheux - R.Jeunesse Arlonaise  1-0   

Round 3
08-SEP-00  20:00  Oppagne - Marloie  3-0   
09-SEP-00  20:00  R.Jeunesse Arlonaise - Barvaux  1-0   
09-SEP-00  20:00  Marbehan - Gouvy  0-5   
09-SEP-00  20:00  Sart - Libin  3-0   
10-SEP-00  15:00  Vaux-Sur-Sure - Houffalize  1-5   
10-SEP-00  15:00  R.C.S. Libramontois - Mormont  0-1   
10-SEP-00  15:00  Ethe - Aubange  3-0   
10-SEP-00  18:00  Champlon - Bercheux  3-1   

Round 4
16-SEP-00  18:00  Marloie - Vaux-Sur-Sure  2-2   
16-SEP-00  20:00  Libin - Oppagne  4-1   
16-SEP-00  20:00  Barvaux - Houffalize  6-2   
17-SEP-00  15:00  R.Jeunesse Arlonaise - Champlon  2-0   
17-SEP-00  15:00  Gouvy - Sart  0-1   
17-SEP-00  15:00  Aubange - Marbehan  0-1   
17-SEP-00  15:00  Mormont - Ethe  3-0   
17-SEP-00  18:00  Bercheux - R.C.S. Libramontois  0-0   

Round 5
23-SEP-00  19:00  Marbehan - Mormont  3-2   
23-SEP-00  20:00  Vaux-Sur-Sure - Libin  3-1   
23-SEP-00  20:00  Houffalize - Marloie  2-2   
23-SEP-00  20:00  Champlon - Barvaux  0-5   
23-SEP-00  20:00  R.C.S. Libramontois - R.Jeunesse Arlonaise  1-0   
23-SEP-00  20:00  Ethe - Bercheux  1-4   
23-SEP-00  20:00  Sart - Aubange  3-1   
24-SEP-00  15:00  Oppagne - Gouvy  2-2   

Round 6
29-SEP-00  20:00  Champlon - R.C.S. Libramontois  0-2   
30-SEP-00  20:00  R.Jeunesse Arlonaise - Ethe  3-1   
30-SEP-00  20:00  Libin - Houffalize  4-3   
30-SEP-00  20:00  Barvaux - Marloie  2-3   
01-OCT-00  15:00  Bercheux - Marbehan  4-0   
01-OCT-00  15:00  Gouvy - Vaux-Sur-Sure  2-3   
01-OCT-00  15:00  Aubange - Oppagne  1-2   
01-OCT-00  15:00  Mormont - Sart  5-3   

Round 7
07-OCT-00  20:00  Vaux-Sur-Sure - Aubange  0-1   
07-OCT-00  20:00  Houffalize - Gouvy  0-3   
07-OCT-00  20:00  R.C.S. Libramontois - Barvaux  2-1   
07-OCT-00  20:00  Ethe - Champlon  2-1   
07-OCT-00  20:00  Marbehan - R.Jeunesse Arlonaise  0-5   
07-OCT-00  20:00  Sart - Bercheux  1-2   
07-OCT-00  20:00  Oppagne - Mormont  2-1   
08-OCT-00  15:00  Marloie - Libin  1-1   

Round 8
14-OCT-00  20:00  Bercheux - Oppagne  0-3   
14-OCT-00  20:00  R.Jeunesse Arlonaise - Sart  2-2   
14-OCT-00  20:00  Champlon - Marbehan  2-2   
14-OCT-00  20:00  R.C.S. Libramontois - Ethe  1-0   
14-OCT-00  20:00  Barvaux - Libin  2-0   
15-OCT-00  15:00  Gouvy - Marloie  2-0   
15-OCT-00  15:00  Aubange - Houffalize  5-1   
15-OCT-00  15:00  Mormont - Vaux-Sur-Sure  3-0   

Round 9
21-OCT-00  20:00  Vaux-Sur-Sure - Bercheux  1-1   
21-OCT-00  20:00  Libin - Gouvy  2-0   
21-OCT-00  20:00  Marbehan - R.C.S. Libramontois  0-0   
21-OCT-00  20:00  Sart - Champlon  2-2   
21-OCT-00  20:00  Oppagne - R.Jeunesse Arlonaise  3-0   
22-OCT-00  15:00  Houffalize - Mormont  3-5   
22-OCT-00  15:00  Marloie - Aubange  2-0   
22-OCT-00  15:00  Ethe - Barvaux  1-2   

Round 10
28-OCT-00  20:00  R.Jeunesse Arlonaise - Vaux-Sur-Sure  1-2   
28-OCT-00  20:00  R.C.S. Libramontois - Sart  1-0   
28-OCT-00  20:00  Ethe - Marbehan  1-4   
29-OCT-00  15:00  Champlon - Oppagne  4-1   
29-OCT-00  15:00  Aubange - Libin  1-0   
29-OCT-00  15:00  Mormont - Marloie  3-0   
29-OCT-00  15:00  Barvaux - Gouvy  1-1   
29-OCT-00  18:00  Bercheux - Houffalize  3-1   

Round 11
04-NOV-00  19:00  Sart - Oppagne  1-0   
04-NOV-00  20:00  Libin - Champlon  1-2   
04-NOV-00  20:00  Vaux-Sur-Sure - Marbehan  4-0   
05-NOV-00  15:00  Gouvy - R.Jeunesse Arlonaise  2-2   
05-NOV-00  15:00  Marloie - R.C.S. Libramontois  0-3   
05-NOV-00  15:00  Houffalize - Ethe  5-0   
05-NOV-00  15:00  Mormont - Barvaux  0-0   
05-NOV-00  18:00  Aubange - Bercheux  2-1   

Round 12
11-NOV-00  20:00  Vaux-Sur-Sure - Champlon  3-0   
11-NOV-00  20:00  Houffalize - R.Jeunesse Arlonaise  1-5   
11-NOV-00  20:00  Libin - Mormont  1-6   
11-NOV-00  20:00  Marbehan - Barvaux  0-2   
11-NOV-00  20:00  Sart - Ethe  4-0   
11-NOV-00  20:00  Oppagne - R.C.S. Libramontois  0-1   
12-NOV-00  14:30  Marloie - Bercheux  2-2   
12-NOV-00  14:30  Gouvy - Aubange  2-1   

Round 13
17-NOV-00  20:00  Bercheux - Libin  1-1   
18-NOV-00  20:00  R.Jeunesse Arlonaise - Marloie  2-1   
18-NOV-00  20:00  R.C.S. Libramontois - Vaux-Sur-Sure  0-0   
18-NOV-00  20:00  Marbehan - Sart  1-3   
18-NOV-00  20:00  Barvaux - Aubange  1-2   
19-NOV-00  14:30  Champlon - Houffalize  2-3   
19-NOV-00  14:30  Ethe - Oppagne  1-1   
19-NOV-00  14:30  Mormont - Gouvy  5-1   

Round 14
25-NOV-00  20:00  Houffalize - R.C.S. Libramontois  0-1   
25-NOV-00  20:00  Libin - R.Jeunesse Arlonaise  0-6   
25-NOV-00  20:00  Sart - Barvaux  3-1   
25-NOV-00  20:00  Oppagne - Marbehan  1-0   
26-NOV-00  14:30  Vaux-Sur-Sure - Ethe  5-0   
26-NOV-00  14:30  Marloie - Champlon  0-3   
26-NOV-00  14:30  Gouvy - Bercheux  2-1   
26-NOV-00  14:30  Aubange - Mormont  2-1 

Round 15
01-DEC-00  20:00  R.C.S. Libramontois - Marloie  7-0   
01-DEC-00  20:00  Oppagne - Sart  1-2   
03-DEC-00  14:30  Champlon - Libin  0-0   
03-DEC-00  14:30  Barvaux - Mormont  3-3   
03-DEC-00  15:00  R.Jeunesse Arlonaise - Gouvy  1-1   
03-DEC-00  15:00  Ethe - Houffalize  0-5   
03-DEC-00  15:00  Marbehan - Vaux-Sur-Sure  0-6   
03-DEC-00  16:00  Bercheux - Aubange  2-1   

Round 16
09-DEC-00  20:00  Libin - R.C.S. Libramontois  0-4   
09-DEC-00  20:00  Aubange - R.Jeunesse Arlonaise  3-2   
09-DEC-00  20:00  Barvaux - Oppagne  1-1   
10-DEC-00  14:30  Vaux-Sur-Sure - Sart  1-1   
10-DEC-00  14:30  Houffalize - Marbehan  6-1   
10-DEC-00  14:30  Marloie - Ethe  2-0   
10-DEC-00  14:30  Gouvy - Champlon  0-0   
10-DEC-00  14:30  Mormont - Bercheux  2-1   

Round 17
13-JAN-01  20:00  Houffalize - Vaux-Sur-Sure  1-3   
13-JAN-01  20:00  Barvaux - R.Jeunesse Arlonaise  1-5   
13-JAN-01  20:00  Libin - Sart  1-2   
14-JAN-01  14:30  Mormont - R.C.S. Libramontois  2-0   
14-JAN-01  14:30  Gouvy - Marbehan  1-0   
14-JAN-01  14:30  Marloie - Oppagne  3-1   
14-JAN-01  15:00  Aubange - Ethe  0-1   
14-JAN-01  16:30  Bercheux - Champlon  1-1   

Round 18
20-JAN-01  20:00  R.C.S. Libramontois - Bercheux  3-2   
20-JAN-01  20:00  Oppagne - Libin  1-1   
20-JAN-01  20:00  Sart - Gouvy  7-0   
21-JAN-01  15:00  Champlon - R.Jeunesse Arlonaise  1-4   
21-JAN-01  15:00  Ethe - Mormont  3-2   
21-JAN-01  15:00  Houffalize - Barvaux  3-4   
11-APR-01  20:00  Vaux-Sur-Sure - Marloie  2-3   
11-APR-01  20:00  Marbehan - Aubange  0-1   

Round 19
10-FEB-01  20:00  Bercheux - Barvaux  4-2   
10-FEB-01  20:00  R.C.S. Libramontois - Gouvy  1-1   
10-FEB-01  20:00  Sart - Houffalize  1-0   
10-FEB-01  20:00  Oppagne - Vaux-Sur-Sure  3-2   
11-FEB-01  15:00  R.Jeunesse Arlonaise - Mormont  1-3   
11-FEB-01  15:00  Champlon - Aubange  1-1   
11-FEB-01  15:00  Ethe - Libin  2-1   
11-FEB-01  15:00  Marbehan - Marloie  1-1   

Round 20
17-FEB-01  20:00  Aubange - Vaux-Sur-Sure  0-0   
17-FEB-01  20:00  Libin - Marloie  2-4   
17-FEB-01  20:00  Barvaux - R.C.S. Libramontois  0-4   
17-FEB-01  20:00  R.Jeunesse Arlonaise - Marbehan  3-0   
18-FEB-01  15:00  Gouvy - Houffalize  2-0   
18-FEB-01  15:00  Champlon - Ethe  3-1   
18-FEB-01  15:00  Bercheux - Sart  0-1   
18-FEB-01  15:00  Mormont - Oppagne  3-2   

Round 21
23-FEB-01  20:00  Oppagne - Bercheux  2-1   
24-FEB-01  20:00  Sart - R.Jeunesse Arlonaise  1-1   
24-FEB-01  20:00  Ethe - R.C.S. Libramontois  1-3   
24-FEB-01  20:00  Houffalize - Aubange  0-1   
24-FEB-01  20:00  Libin - Barvaux  0-0   
25-FEB-01  15:00  Marloie - Gouvy  1-1   
25-FEB-01  15:00  Vaux-Sur-Sure - Mormont  1-1   
25-FEB-01  18:00  Marbehan - Champlon  1-8   

Round 22
09-MAR-01  20:30  Libin - Vaux-Sur-Sure  0-2   
10-MAR-01  18:00  R.Jeunesse Arlonaise - R.C.S. Libramontois  1-3   
11-MAR-01  15:00  Marloie - Houffalize  4-0   
11-MAR-01  15:00  Barvaux - Champlon  1-1   
11-MAR-01  15:00  Mormont - Marbehan  4-1   
11-MAR-01  15:00  Aubange - Sart  0-1   
11-MAR-01  15:00  Gouvy - Oppagne  0-4   
19-APR-01  20:00  Bercheux - Ethe  2-0   

Round 23
17-MAR-01  18:30  Vaux-Sur-Sure - R.Jeunesse Arlonaise  1-3   
17-MAR-01  20:00  Oppagne - Champlon  2-2   
17-MAR-01  20:00  Sart - R.C.S. Libramontois  3-2   
17-MAR-01  20:00  Libin - Aubange  1-1   
18-MAR-01  15:00  Marbehan - Ethe  2-2   
18-MAR-01  15:00  Marloie - Mormont  3-1   
18-MAR-01  15:00  Gouvy - Barvaux  1-1   
18-MAR-01  17:00  Houffalize - Bercheux  1-1   

Round 24
23-MAR-01  20:00  Barvaux - Marbehan  2-0   
23-MAR-01  20:30  Champlon - Vaux-Sur-Sure  0-3   
24-MAR-01  20:00  Aubange - Gouvy  2-3   
24-MAR-01  20:00  R.C.S. Libramontois - Oppagne  2-0   
25-MAR-01  15:00  R.Jeunesse Arlonaise - Houffalize  2-0   
25-MAR-01  15:00  Mormont - Libin  4-3   
25-MAR-01  15:00  Ethe - Sart  0-1   
04-APR-01  20:00  Bercheux - Marloie  4-1 

Round 25
31-MAR-01  20:00  Libin - Bercheux  1-0   
31-MAR-01  20:00  Houffalize - Champlon  5-2   
31-MAR-01  20:00  Vaux-Sur-Sure - R.C.S. Libramontois  1-4   
31-MAR-01  20:00  Sart - Marbehan  5-0  Forf 
01-APR-01  15:00  Marloie - R.Jeunesse Arlonaise  0-1   
01-APR-01  15:00  Oppagne - Ethe  2-1   
01-APR-01  15:00  Gouvy - Mormont  3-1   
01-APR-01  15:00  Aubange - Barvaux  1-1 

Round 26
07-APR-01  20:00  R.Jeunesse Arlonaise - Bercheux  2-3   
07-APR-01  20:00  Oppagne - Houffalize  1-3   
07-APR-01  20:00  Marbehan - Libin  0-3   
07-APR-01  20:00  Ethe - Gouvy  1-3   
08-APR-01  15:00  Sart - Marloie  3-2   
08-APR-01  15:00  R.C.S. Libramontois - Aubange  2-2   
08-APR-01  15:00  Champlon - Mormont  1-3   
08-APR-01  15:00  Vaux-Sur-Sure - Barvaux  0-9

Round 27
14-APR-01  18:00  Marloie - Barvaux  1-0   
14-APR-01  19:00  Marbehan - Bercheux  0-11   
14-APR-01  20:00  Ethe - R.Jeunesse Arlonaise  2-1   
14-APR-01  20:00  R.C.S. Libramontois - Champlon  8-1   
14-APR-01  20:00  Houffalize - Libin  2-0   
14-APR-01  20:00  Vaux-Sur-Sure - Gouvy  2-0   
14-APR-01  20:00  Oppagne - Aubange  2-1   
14-APR-01  20:00  Sart - Mormont  3-2   

Round 28
16-APR-01  16:00  Mormont - Houffalize  2-1   
16-APR-01  16:00  Gouvy - Libin  4-0   
16-APR-01  16:00  Barvaux - Ethe  4-1   
16-APR-01  16:00  Champlon - Sart  3-1   
16-APR-01  16:00  R.Jeunesse Arlonaise - Oppagne  1-0   
16-APR-01  18:00  Bercheux - Vaux-Sur-Sure  4-2   
16-APR-01  18:00  Aubange - Marloie  3-2   
16-APR-01  20:00  R.C.S. Libramontois - Marbehan  5-0   

Round 29
21-APR-01  20:00  R.Jeunesse Arlonaise - Aubange  4-1   
21-APR-01  20:00  Oppagne - Barvaux  0-1   
22-APR-01  15:00  Sart - Vaux-Sur-Sure  3-1   
22-APR-01  15:00  Marbehan - Houffalize  0-1   
22-APR-01  15:00  Ethe - Marloie  2-1   
22-APR-01  15:00  R.C.S. Libramontois - Libin  7-1   
22-APR-01  15:00  Champlon - Gouvy  0-2   
22-APR-01  15:00  Bercheux - Mormont  2-1   

Round 30
28-APR-01  18:00  Marloie - Marbehan  7-0   
28-APR-01  20:00  Libin - Ethe  4-2   
28-APR-01  20:00  Vaux-Sur-Sure - Oppagne  2-1   
29-APR-01  15:00  Barvaux - Bercheux  1-2   
29-APR-01  15:00  Mormont - R.Jeunesse Arlonaise  0-1   
29-APR-01  15:00  Aubange - Champlon  3-2   
29-APR-01  15:00  Gouvy - R.C.S. Libramontois  0-5   
29-APR-01  15:00  Houffalize - Sart 

Final Table:

1	R.C.S. Libramontois 	30	21	4	5	76	19	68	0	p3
2	Sart 			30	19	5	6	62	33	63	0	p2
3	Mormont 		30	17	9	4	73	46	55	0	p1
3	R.Jeunesse Arlonaise 	30	17	9	4	64	34	55	0	
5	Bercheux 		30	15	9	6	63	38	51	0	
6	Gouvy 			30	13	9	8	47	47	47	0	
7	Aubange 		30	13	11	6	45	40	45	0	
7	Vaux-Sur-Sure 		30	13	11	6	56	54	45	0	
9	Barvaux 		30	12	10	8	61	43	44	0
10	Oppagne 		30	12	13	5	47	45	41	0
11	Marloie 		30	11	12	7	51	54	40	0
12	Houffalize 		30	10	17	3	58	65	33	0
13	Champlon 		30	7	15	8	46	65	29	0
14	Libin 			30	7	17	6	37	67	27	0
15	Ethe 			30	6	22	2	28	79	20	0
16	Marbehan 		30	3	23	4	18	103	13	0
 
Playoffs to qualify for interprovincial promotion round (see top of file)

06-MAY-01  18:00  Sart - VS Bercheux  0-1   
06-MAY-01  18:00  R.Jeunesse Arlonaise - Mormont  0-1   

13-MAY-01  15:00  Mormont - VS Bercheux 0-1

VS Bercheux qualified



Eerste Provinciale Namur

Round 1
27-AUG-00  15:00  RU Sambrevilloise - Gembloux  1-3   
27-AUG-00  15:00  Florennes - Ciney  2-1   
27-AUG-00  15:00  Dinant - Bioul  1-1   
27-AUG-00  15:00  FC Spy - Fosses  7-1   
27-AUG-00  15:00  Wpion - Forville  2-2   
27-AUG-00  15:00  Andenne-Seilles - L.C. Walcourt  5-2   
27-AUG-00  15:00  Han-Lesse - J. Tamines  2-2   
27-AUG-00  15:00  RES Couvin-Mariembourg - Nismes  0-2   

Round 2
02-SEP-00  18:00  FC Spy - Ciney  7-0   
02-SEP-00  19:30  Han-Lesse - Forville  0-0   
03-SEP-00  15:00  J. Tamines - L.C. Walcourt  3-0   
03-SEP-00  15:00  Florennes - Nismes  1-1   
03-SEP-00  15:00  Dinant - Gembloux  1-2   
03-SEP-00  15:00  Wpion - Bioul  5-3   
03-SEP-00  15:00  Andenne-Seilles - Fosses  3-0   
03-SEP-00  15:00  RES Couvin-Mariembourg - RU Sambrevilloise  1-1   

Round 3
09-SEP-00  20:00  Ciney - Wpion  5-1   
10-SEP-00  15:00  RU Sambrevilloise - Florennes  7-1   
10-SEP-00  15:00  L.C. Walcourt - RES Couvin-Mariembourg  3-3   
10-SEP-00  15:00  Fosses - Han-Lesse  0-2   
10-SEP-00  15:00  Bioul - Andenne-Seilles  1-2   
10-SEP-00  15:00  Gembloux - FC Spy  5-1   
10-SEP-00  15:00  Nismes - Dinant  2-1   
10-SEP-00  18:00  Forville - J. Tamines  0-2   

Round 4
16-SEP-00  19:30  Dinant - RU Sambrevilloise  1-2   
16-SEP-00  20:00  Han-Lesse - Bioul  0-3   
17-SEP-00  15:00  J. Tamines - Fosses  3-0   
17-SEP-00  15:00  L.C. Walcourt - Forville  1-1   
17-SEP-00  15:00  FC Spy - Nismes  2-3   
17-SEP-00  15:00  Wpion - Gembloux  5-2   
17-SEP-00  15:00  Andenne-Seilles - Ciney  3-2   
17-SEP-00  15:00  RES Couvin-Mariembourg - Florennes  4-1   

Round 5
23-SEP-00  20:00  Florennes - Dinant  1-1   
23-SEP-00  20:00  Bioul - J. Tamines  0-5   
23-SEP-00  20:00  Ciney - Han-Lesse  1-2   
24-SEP-00  15:00  RU Sambrevilloise - FC Spy  2-2   
24-SEP-00  15:00  Forville - RES Couvin-Mariembourg  1-1   
24-SEP-00  15:00  Fosses - L.C. Walcourt  5-1   
24-SEP-00  15:00  Gembloux - Andenne-Seilles  2-5   
24-SEP-00  15:00  Nismes - Wpion  5-1   

Round 6
30-SEP-00  19:30  RES Couvin-Mariembourg - Dinant  5-2   
01-OCT-00  15:00  J. Tamines - Ciney  5-2   
01-OCT-00  15:00  L.C. Walcourt - Bioul  0-5   
01-OCT-00  15:00  Forville - Fosses  2-2   
01-OCT-00  15:00  FC Spy - Florennes  3-3   
01-OCT-00  15:00  Wpion - RU Sambrevilloise  0-2   
01-OCT-00  15:00  Andenne-Seilles - Nismes  3-0   
01-OCT-00  15:00  Han-Lesse - Gembloux  0-4   

Round 7
07-OCT-00  20:00  Bioul - Forville  0-2   
07-OCT-00  20:00  Gembloux - J. Tamines  0-1   
08-OCT-00  15:00  RU Sambrevilloise - Andenne-Seilles  0-1   
08-OCT-00  15:00  Florennes - Wpion  2-2   
08-OCT-00  15:00  Dinant - FC Spy  2-4   
08-OCT-00  15:00  Fosses - RES Couvin-Mariembourg  1-3   
08-OCT-00  15:00  Ciney - L.C. Walcourt  3-1   
08-OCT-00  15:00  Nismes - Han-Lesse  1-1   

Round 8
14-OCT-00  19:30  RES Couvin-Mariembourg - FC Spy  2-1   
15-OCT-00  15:00  J. Tamines - Nismes  1-0   
15-OCT-00  15:00  L.C. Walcourt - Gembloux  3-2   
15-OCT-00  15:00  Forville - Ciney  2-2   
15-OCT-00  15:00  Fosses - Bioul  2-2   
15-OCT-00  15:00  Wpion - Dinant  1-1   
15-OCT-00  15:00  Andenne-Seilles - Florennes  5-2   
15-OCT-00  15:00  Han-Lesse - RU Sambrevilloise  2-2   

Round 9
21-OCT-00  20:00  Bioul - RES Couvin-Mariembourg  1-5   
21-OCT-00  20:00  Ciney - Fosses  4-1   
22-OCT-00  15:00  RU Sambrevilloise - J. Tamines  5-3   
22-OCT-00  15:00  Florennes - Han-Lesse  0-4   
22-OCT-00  15:00  Dinant - Andenne-Seilles  0-4   
22-OCT-00  15:00  FC Spy - Wpion  2-0   
22-OCT-00  15:00  Gembloux - Forville  4-1   
22-OCT-00  15:00  Nismes - L.C. Walcourt  2-1   

Round 10
27-OCT-00  20:30  Forville - Nismes  2-1   
28-OCT-00  20:00  Bioul - Ciney  1-0   
29-OCT-00  15:00  J. Tamines - Florennes  5-1   
29-OCT-00  15:00  L.C. Walcourt - RU Sambrevilloise  1-4   
29-OCT-00  15:00  Fosses - Gembloux  1-0   
29-OCT-00  15:00  Andenne-Seilles - FC Spy  3-0   
29-OCT-00  15:00  Han-Lesse - Dinant  2-1   
29-OCT-00  15:00  RES Couvin-Mariembourg - Wpion  2-2   

Round 11
05-NOV-00  15:00  Florennes - L.C. Walcourt  5-2   
05-NOV-00  15:00  Dinant - J. Tamines  1-1   
05-NOV-00  15:00  FC Spy - Han-Lesse  2-0   
05-NOV-00  15:00  Wpion - Andenne-Seilles  2-5   
05-NOV-00  15:00  Ciney - RES Couvin-Mariembourg  2-2   
05-NOV-00  15:00  Nismes - Fosses  2-0   
05-NOV-00  18:00  Gembloux - Bioul  4-2   
22-DEC-00  19:30  RU Sambrevilloise - Forville  2-1 

Round 12
11-NOV-00  19:30  RES Couvin-Mariembourg - Andenne-Seilles  4-0   
12-NOV-00  15:00  J. Tamines - FC Spy  4-1   
12-NOV-00  15:00  L.C. Walcourt - Dinant  6-0   
12-NOV-00  15:00  Forville - Florennes  1-2   
12-NOV-00  15:00  Fosses - RU Sambrevilloise  0-3   
12-NOV-00  15:00  Bioul - Nismes  3-1   
12-NOV-00  15:00  Ciney - Gembloux  1-0   
12-NOV-00  15:00  Han-Lesse - Wpion  3-7   

Round 13
19-NOV-00  14:30  RU Sambrevilloise - Bioul  1-1   
19-NOV-00  14:30  Florennes - Fosses  4-1   
19-NOV-00  14:30  Dinant - Forville  0-3   
19-NOV-00  14:30  FC Spy - L.C. Walcourt  4-1   
19-NOV-00  14:30  Wpion - J. Tamines  0-5   
19-NOV-00  14:30  Andenne-Seilles - Han-Lesse  3-0   
19-NOV-00  14:30  Gembloux - RES Couvin-Mariembourg  1-3   
19-NOV-00  14:30  Nismes - Ciney  1-5   

Round 14
26-NOV-00  14:30  J. Tamines - Andenne-Seilles  3-0   
26-NOV-00  14:30  L.C. Walcourt - Wpion  2-1   
26-NOV-00  14:30  Forville - FC Spy  1-0   
26-NOV-00  14:30  Fosses - Dinant  1-2   
26-NOV-00  14:30  Bioul - Florennes  2-2   
26-NOV-00  14:30  Ciney - RU Sambrevilloise  1-1   
26-NOV-00  14:30  Gembloux - Nismes  2-3   
26-NOV-00  14:30  RES Couvin-Mariembourg - Han-Lesse  5-1 

Round 15
02-DEC-00  20:00  Ciney - Dinant  0-0   
03-DEC-00  14:30  L.C. Walcourt - Han-Lesse  1-1   
03-DEC-00  14:30  Forville - Andenne-Seilles  2-1   
03-DEC-00  14:30  Fosses - Wpion  2-2   
03-DEC-00  14:30  Bioul - FC Spy  1-3   
03-DEC-00  14:30  Gembloux - Florennes  2-5   
03-DEC-00  14:30  Nismes - RU Sambrevilloise  3-2   
03-DEC-00  15:00  J. Tamines - RES Couvin-Mariembourg  2-0   

Round 16
10-DEC-00  14:30  L.C. Walcourt - J. Tamines  2-4   
10-DEC-00  14:30  Nismes - Florennes  1-1   
10-DEC-00  14:30  Gembloux - Dinant  4-1   
10-DEC-00  14:30  Ciney - FC Spy  1-1   
10-DEC-00  14:30  Bioul - Wpion  2-1   
10-DEC-00  14:30  Fosses - Andenne-Seilles  1-2   
10-DEC-00  14:30  Forville - Han-Lesse  3-0   
10-DEC-00  14:30  RU Sambrevilloise - RES Couvin-Mariembourg  1-6   

Round 17
14-JAN-01  15:00  Forville - L.C. Walcourt  3-2   
14-JAN-01  15:00  RU Sambrevilloise - Dinant  2-0   
14-JAN-01  15:00  Nismes - FC Spy  0-1   
14-JAN-01  15:00  Gembloux - Wpion  4-2   
14-JAN-01  15:00  Ciney - Andenne-Seilles  2-2   
14-JAN-01  15:00  Bioul - Han-Lesse  0-1   
08-APR-01  15:00  Fosses - J. Tamines  3-7   
08-APR-01  15:00  Florennes - RES Couvin-Mariembourg  3-4   

Round 18
20-JAN-01  20:00  Dinant - Florennes  2-1   
21-JAN-01  15:00  FC Spy - RU Sambrevilloise  2-2   
21-JAN-01  15:00  RES Couvin-Mariembourg - Forville  5-0   
21-JAN-01  15:00  L.C. Walcourt - Fosses  3-0   
21-JAN-01  15:00  J. Tamines - Bioul  2-3   
21-JAN-01  15:00  Han-Lesse - Ciney  5-0   
21-JAN-01  15:00  Andenne-Seilles - Gembloux  0-1   
08-APR-01  15:00  Wpion - Nismes  1-2   

Round 19
27-JAN-01  20:00  Dinant - RES Couvin-Mariembourg  1-2   
28-JAN-01  15:00  Ciney - J. Tamines  3-1   
28-JAN-01  15:00  Bioul - L.C. Walcourt  2-0   
28-JAN-01  15:00  Fosses - Forville  1-3   
28-JAN-01  15:00  Florennes - FC Spy  2-2   
28-JAN-01  15:00  RU Sambrevilloise - Wpion  3-0   
28-JAN-01  15:00  Nismes - Andenne-Seilles  4-2   
28-JAN-01  15:00  Gembloux - Han-Lesse  0-1   

Round 20
04-FEB-01  15:00  Andenne-Seilles - RU Sambrevilloise  2-1   
04-FEB-01  15:00  Wpion - Florennes  4-2   
04-FEB-01  15:00  FC Spy - Dinant  4-0   
04-FEB-01  15:00  RES Couvin-Mariembourg - Fosses  6-0   
04-FEB-01  15:00  Forville - Bioul  0-1   
04-FEB-01  15:00  L.C. Walcourt - Ciney  0-8   
04-FEB-01  15:00  J. Tamines - Gembloux  1-2   
04-FEB-01  15:00  Han-Lesse - Nismes  3-2   

Round 21
11-FEB-01  15:00  Nismes - J. Tamines  0-6   
11-FEB-01  15:00  Gembloux - L.C. Walcourt  0-0   
11-FEB-01  15:00  Ciney - Forville  0-0   
11-FEB-01  15:00  Bioul - Fosses  5-1   
11-FEB-01  15:00  Dinant - Wpion  1-1   
11-FEB-01  15:00  Florennes - Andenne-Seilles  2-5   
11-FEB-01  15:00  RU Sambrevilloise - Han-Lesse  0-0   
11-FEB-01  15:00  FC Spy - RES Couvin-Mariembourg  0-4   

Round 22
18-FEB-01  15:00  J. Tamines - RU Sambrevilloise  6-0   
18-FEB-01  15:00  Han-Lesse - Florennes  5-2   
18-FEB-01  15:00  Andenne-Seilles - Dinant  2-0   
18-FEB-01  15:00  Wpion - FC Spy  1-0   
18-FEB-01  15:00  RES Couvin-Mariembourg - Bioul  0-0   
18-FEB-01  15:00  Fosses - Ciney  0-8   
18-FEB-01  15:00  Forville - Gembloux  0-2   
18-FEB-01  15:00  L.C. Walcourt - Nismes  5-1   

Round 23
24-FEB-01  20:00  FC Spy - Gembloux  3-2   
25-FEB-01  15:00  Florennes - RU Sambrevilloise  1-1   
25-FEB-01  15:00  RES Couvin-Mariembourg - L.C. Walcourt  4-0   
25-FEB-01  15:00  J. Tamines - Forville  4-1   
25-FEB-01  15:00  Han-Lesse - Fosses  6-1   
25-FEB-01  15:00  Andenne-Seilles - Bioul  4-2   
25-FEB-01  15:00  Wpion - Ciney  0-1   
25-FEB-01  15:00  Dinant - Nismes  1-5   

Round 24
04-MAR-01  15:00  RU Sambrevilloise - L.C. Walcourt  2-2   
04-MAR-01  15:00  Nismes - Forville  2-2   
04-MAR-01  15:00  Gembloux - Fosses  6-0   
04-MAR-01  15:00  FC Spy - Andenne-Seilles  1-1   
04-MAR-01  15:00  Wpion - RES Couvin-Mariembourg  2-1   
07-APR-01  19:30  Dinant - Han-Lesse  0-3   
08-APR-01  15:00  Ciney - Bioul  2-2   
15-APR-01  15:00  Florennes - J. Tamines  1-6   

Round 25
10-MAR-01  20:00  Han-Lesse - FC Spy  1-3   
10-MAR-01  20:00  RES Couvin-Mariembourg - Ciney  5-0   
11-MAR-01  15:00  Forville - RU Sambrevilloise  3-1   
11-MAR-01  15:00  L.C. Walcourt - Florennes  1-3   
11-MAR-01  15:00  J. Tamines - Dinant  4-0   
11-MAR-01  15:00  Andenne-Seilles - Wpion  5-1   
11-MAR-01  15:00  Bioul - Gembloux  1-1   
11-MAR-01  15:00  Fosses - Nismes  1-3   

Round 26
17-MAR-01  19:30  Dinant - L.C. Walcourt  2-3   
17-MAR-01  20:00  Gembloux - Ciney  0-5   
18-MAR-01  15:00  Florennes - Forville  0-4   
18-MAR-01  15:00  RU Sambrevilloise - Fosses  3-0   
18-MAR-01  15:00  Nismes - Bioul  0-2   
18-MAR-01  15:00  Wpion - Han-Lesse  2-0   
18-MAR-01  15:00  Andenne-Seilles - RES Couvin-Mariembourg  0-0   
18-MAR-01  18:00  FC Spy - J. Tamines  0-2
 
Round 27
31-MAR-01  19:30  Han-Lesse - RES Couvin-Mariembourg  0-0   
01-APR-01  15:00  Andenne-Seilles - J. Tamines  0-1   
01-APR-01  15:00  Wpion - L.C. Walcourt  2-2   
01-APR-01  15:00  FC Spy - Forville  1-3   
01-APR-01  15:00  Dinant - Fosses  6-0   
01-APR-01  15:00  Florennes - Bioul  0-5   
01-APR-01  15:00  RU Sambrevilloise - Ciney  3-1   
01-APR-01  15:00  Nismes - Gembloux  1-1  

Round 28
22-APR-01  15:00  Bioul - RU Sambrevilloise  1-0   
22-APR-01  15:00  Fosses - Florennes  2-4   
22-APR-01  15:00  Forville - Dinant  3-0   
22-APR-01  15:00  L.C. Walcourt - FC Spy  2-1   
22-APR-01  15:00  RES Couvin-Mariembourg - Gembloux  4-1   
22-APR-01  15:00  Ciney - Nismes  1-0   
22-APR-01  17:00  J. Tamines - Wpion  5-1   
22-APR-01  18:00  Han-Lesse - Andenne-Seilles  2-3 

Round 29
28-APR-01  18:00  Nismes - RES Couvin-Mariembourg  0-0   
29-APR-01  15:00  Gembloux - RU Sambrevilloise  2-6   
29-APR-01  15:00  Ciney - Florennes  5-1   
29-APR-01  15:00  Bioul - Dinant  7-3   
29-APR-01  15:00  Fosses - FC Spy  1-3   
29-APR-01  15:00  Forville - Wpion  2-2   
29-APR-01  15:00  L.C. Walcourt - Andenne-Seilles  0-1   
29-APR-01  15:00  J. Tamines - Han-Lesse  1-2   

Round 30
05-MAY-01  20:00  Dinant - Ciney  1-6   
06-MAY-01  15:00  RES Couvin-Mariembourg - J. Tamines  2-3   
06-MAY-01  15:00  Han-Lesse - L.C. Walcourt  2-3   
06-MAY-01  15:00  Andenne-Seilles - Forville  2-3   
06-MAY-01  15:00  Wpion - Fosses  7-1   
06-MAY-01  15:00  FC Spy - Bioul  1-0   
06-MAY-01  15:00  Florennes - Gembloux  2-6   
06-MAY-01  15:00  RU Sambrevilloise - Nismes  1-1 

Final Table:

1	J. Tamines 		30	23	5	2	100	32	71	0	p3
2	Andenne-Seilles 	30	20	7	3	76	41	63	0	p1
3	RES Couvin-Mariembourg 	30	17	4	9	85	31	60	0	p2
4	Forville 		30	14	8	8	54	41	50	0	
5	Bioul 			30	14	10	6	62	47	48	0	
6	Ciney 			30	13	9	8	73	49	47	0	
7	RU Sambrevilloise 	30	12	8	10	63	48	46	0	
8	Gembloux 		30	14	13	3	70	59	45	0	
9	FC Spy 			30	13	11	6	62	49	45	0	
10	Han-Lesse 		30	12	11	7	54	52	43	0
10	Nismes 			30	12	11	7	49	53	43	0
12	L.C. Walcourt 		30	9	15	6	54	74	33	0
13	Wpion		 	30	8	14	8	58	74	32	0
14	Florennes 		30	7	15	8	57	94	29	0
15	Dinant 			30	3	21	6	32	82	15	0
16	Fosses 			30	0	29	1	16	139	1	0

Playoffs to qualify for interprovincial promotion round (see top of file)

10-MAY-01  20:00  Couvin-Mariembourg - Andenne-Seilles  1-0   
11-MAY-01  20:00  FC Bioul - Forville 2-0

13-MAY-01  20:00  Couvin-Mariembourg - FC Bioul 1-2 aet

FC Bioul qualified



Eerste Provinciale Oost-Vlaanderen

Round 1
03-SEP-00  15:00  SK.Aalst - Stekene Sp.  2-1   
03-SEP-00  15:00  K.F.C.Eeklo - Destelbergen  5-2   
03-SEP-00  15:00  FC.Oostakker - St.Gillis-W.  4-0   
03-SEP-00  15:00  S.K. Bellem - Sp.Petegem  4-1   
03-SEP-00  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - Temse  3-0   
03-SEP-00  15:00  SV.G.bergen - Opstal  2-0   
03-SEP-00  15:00  Olsa Brakel - Eine  2-0   
03-SEP-00  15:00  Nieuwkerken - Lebeke  3-1   

Round 2
09-SEP-00  18:00  Stekene Sp. - Nieuwkerken  4-2   
10-SEP-00  15:00  Lebeke - K.F.C.Eeklo  2-1   
10-SEP-00  15:00  Eine - SK.Aalst  1-3   
10-SEP-00  15:00  Opstal - Olsa Brakel  2-0   
10-SEP-00  15:00  Temse - SV.G.bergen  3-0   
10-SEP-00  15:00  Sp.Petegem - S.K.De Jeugd Lovendegem  0-6   
10-SEP-00  15:00  St.Gillis-W. - S.K. Bellem  2-3   
10-SEP-00  15:00  Destelbergen - FC.Oostakker  1-3   

Round 3
17-SEP-00  15:00  SK.Aalst - Opstal  2-0   
17-SEP-00  15:00  Stekene Sp. - Eine  1-0   
17-SEP-00  15:00  FC.Oostakker - Lebeke  1-0   
17-SEP-00  15:00  S.K. Bellem - Destelbergen  3-0   
17-SEP-00  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - St.Gillis-W.  2-2   
17-SEP-00  15:00  SV.G.bergen - Sp.Petegem  4-2   
17-SEP-00  15:00  Olsa Brakel - Temse  1-0   
17-SEP-00  15:00  Nieuwkerken - K.F.C.Eeklo  3-0   

Round 4
23-SEP-00  18:00  Eine - Nieuwkerken  5-4   
24-SEP-00  15:00  Lebeke - S.K. Bellem  0-1   
24-SEP-00  15:00  K.F.C.Eeklo - FC.Oostakker  4-4   
24-SEP-00  15:00  Opstal - Stekene Sp.  3-0   
24-SEP-00  15:00  Temse - SK.Aalst  0-1   
24-SEP-00  15:00  Sp.Petegem - Olsa Brakel  1-1   
24-SEP-00  15:00  St.Gillis-W. - SV.G.bergen  2-0   
24-SEP-00  15:00  Destelbergen - S.K.De Jeugd Lovendegem  2-0   

Round 5
01-OCT-00  15:00  SK.Aalst - Sp.Petegem  3-1   
01-OCT-00  15:00  Stekene Sp. - Temse  1-2   
01-OCT-00  15:00  Eine - Opstal  0-3   
01-OCT-00  15:00  S.K. Bellem - K.F.C.Eeklo  1-2   
01-OCT-00  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - Lebeke  0-0   
01-OCT-00  15:00  SV.G.bergen - Destelbergen  1-1   
01-OCT-00  15:00  Olsa Brakel - St.Gillis-W.  3-0   
01-OCT-00  15:00  Nieuwkerken - FC.Oostakker  2-0   

Round 6
06-OCT-00  20:00  K.F.C.Eeklo - S.K.De Jeugd Lovendegem  0-0   
07-OCT-00  19:30  Opstal - Nieuwkerken  0-2   
08-OCT-00  15:00  Lebeke - SV.G.bergen  1-0   
08-OCT-00  15:00  FC.Oostakker - S.K. Bellem  3-4   
08-OCT-00  15:00  Temse - Eine  5-1   
08-OCT-00  15:00  Sp.Petegem - Stekene Sp.  2-1   
08-OCT-00  15:00  St.Gillis-W. - SK.Aalst  1-1   
08-OCT-00  15:00  Destelbergen - Olsa Brakel  1-1   

Round 7
15-OCT-00  15:00  SK.Aalst - Destelbergen  1-1   
15-OCT-00  15:00  Stekene Sp. - St.Gillis-W.  0-4   
15-OCT-00  15:00  Eine - Sp.Petegem  0-3   
15-OCT-00  15:00  Opstal - Temse  0-0   
15-OCT-00  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - FC.Oostakker  1-1   
15-OCT-00  15:00  SV.G.bergen - K.F.C.Eeklo  3-1   
15-OCT-00  15:00  Olsa Brakel - Lebeke  2-0   
15-OCT-00  15:00  Nieuwkerken - S.K. Bellem  2-2   

Round 8
21-OCT-00  19:00  Temse - Nieuwkerken  1-0   
22-OCT-00  15:00  Lebeke - SK.Aalst  2-1   
22-OCT-00  15:00  K.F.C.Eeklo - Olsa Brakel  1-1   
22-OCT-00  15:00  FC.Oostakker - SV.G.bergen  1-2   
22-OCT-00  15:00  S.K. Bellem - S.K.De Jeugd Lovendegem  3-0   
22-OCT-00  15:00  Sp.Petegem - Opstal  1-2   
22-OCT-00  15:00  St.Gillis-W. - Eine  3-1   
22-OCT-00  15:00  Destelbergen - Stekene Sp.  2-3   

Round 9
29-OCT-00  15:00  SK.Aalst - K.F.C.Eeklo  2-0   
29-OCT-00  15:00  Stekene Sp. - Lebeke  2-0   
29-OCT-00  15:00  Eine - Destelbergen  4-1   
29-OCT-00  15:00  Opstal - St.Gillis-W.  3-0   
29-OCT-00  15:00  Temse - Sp.Petegem  0-1   
29-OCT-00  15:00  SV.G.bergen - S.K. Bellem  1-3   
29-OCT-00  15:00  Olsa Brakel - FC.Oostakker  4-1   
29-OCT-00  15:00  Nieuwkerken - S.K.De Jeugd Lovendegem  0-2   

Round 10
05-NOV-00  14:30  FC.Oostakker - SK.Aalst  2-1   
05-NOV-00  14:30  S.K. Bellem - Olsa Brakel  0-1   
05-NOV-00  14:30  Sp.Petegem - Nieuwkerken  3-2   
05-NOV-00  14:30  St.Gillis-W. - Temse  0-2   
05-NOV-00  14:30  Destelbergen - Opstal  3-4   
05-NOV-00  15:00  K.F.C.Eeklo - Stekene Sp.  3-3   
05-NOV-00  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - SV.G.bergen  2-0   
12-NOV-00  14:30  Lebeke - Eine  0-0   

Round 11
19-NOV-00  14:30  SK.Aalst - S.K. Bellem  2-0   
19-NOV-00  14:30  Stekene Sp. - FC.Oostakker  4-1   
19-NOV-00  14:30  Eine - K.F.C.Eeklo  2-1   
19-NOV-00  14:30  Opstal - Lebeke  4-0   
19-NOV-00  14:30  Temse - Destelbergen  5-1   
19-NOV-00  14:30  Sp.Petegem - St.Gillis-W.  3-1   
19-NOV-00  14:30  Olsa Brakel - S.K.De Jeugd Lovendegem  3-1   
19-NOV-00  14:30  Nieuwkerken - SV.G.bergen  3-3   

Round 12
12-NOV-00  14:30  SV.G.bergen - Olsa Brakel  0-2   
26-NOV-00  14:30  Lebeke - Temse  1-1   
26-NOV-00  14:30  FC.Oostakker - Eine  2-2   
26-NOV-00  14:30  S.K. Bellem - Stekene Sp.  1-0   
26-NOV-00  14:30  St.Gillis-W. - Nieuwkerken  2-0   
26-NOV-00  14:30  Destelbergen - Sp.Petegem  3-2   
26-NOV-00  15:00  K.F.C.Eeklo - Opstal  0-0   
26-NOV-00  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - SK.Aalst  3-2 

Round 13
03-DEC-00  14:30  SK.Aalst - SV.G.bergen  1-0   
03-DEC-00  14:30  Stekene Sp. - S.K.De Jeugd Lovendegem  4-1   
03-DEC-00  14:30  Eine - S.K. Bellem  3-2   
03-DEC-00  14:30  Temse - K.F.C.Eeklo  1-0   
03-DEC-00  14:30  Sp.Petegem - Lebeke  2-2   
03-DEC-00  14:30  St.Gillis-W. - Destelbergen  3-3   
03-DEC-00  14:30  Nieuwkerken - Olsa Brakel  1-0   
23-DEC-00  15:00  Opstal - FC.Oostakker  3-0   

Round 14
10-DEC-00  14:30  Lebeke - St.Gillis-W.  1-2   
10-DEC-00  14:30  FC.Oostakker - Temse  2-2   
10-DEC-00  14:30  S.K. Bellem - Opstal  2-3   
10-DEC-00  14:30  SV.G.bergen - Stekene Sp.  1-0   
10-DEC-00  14:30  Olsa Brakel - SK.Aalst  0-2   
10-DEC-00  14:30  Nieuwkerken - Destelbergen  5-1   
10-DEC-00  15:00  K.F.C.Eeklo - Sp.Petegem  0-1   
10-DEC-00  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - Eine  1-2   

Round 15
17-DEC-00  14:30  SK.Aalst - Nieuwkerken  0-0   
17-DEC-00  14:30  Olsa Brakel - Stekene Sp.  2-2   
17-DEC-00  14:30  Eine - SV.G.bergen  0-4   
17-DEC-00  14:30  Opstal - S.K.De Jeugd Lovendegem  1-1   
17-DEC-00  14:30  Temse - S.K. Bellem  3-0   
17-DEC-00  14:30  Sp.Petegem - FC.Oostakker  2-0   
17-DEC-00  14:30  St.Gillis-W. - K.F.C.Eeklo  0-3   
17-DEC-00  14:30  Destelbergen - Lebeke  1-0   

Round 16
07-JAN-01  14:30  Stekene Sp. - SK.Aalst  0-3   
07-JAN-01  14:30  Destelbergen - K.F.C.Eeklo  2-5   
07-JAN-01  14:30  St.Gillis-W. - FC.Oostakker  1-1   
07-JAN-01  14:30  Sp.Petegem - S.K. Bellem  0-0   
07-JAN-01  14:30  Temse - S.K.De Jeugd Lovendegem  3-1   
07-JAN-01  14:30  Opstal - SV.G.bergen  2-1   
07-JAN-01  14:30  Eine - Olsa Brakel  5-1   
07-JAN-01  14:30  Lebeke - Nieuwkerken  0-1   

Round 17
14-JAN-01  14:30  Nieuwkerken - Stekene Sp.  2-0   
14-JAN-01  14:30  SK.Aalst - Eine  0-0   
14-JAN-01  14:30  Olsa Brakel - Opstal  0-1   
14-JAN-01  14:30  SV.G.bergen - Temse  0-2   
14-JAN-01  14:30  S.K. Bellem - St.Gillis-W.  3-1   
14-JAN-01  14:30  FC.Oostakker - Destelbergen  2-0   
14-JAN-01  15:00  K.F.C.Eeklo - Lebeke  1-0   
14-JAN-01  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - Sp.Petegem  0-0   

Round 18
28-JAN-01  15:00  S.K. Bellem - Lebeke  0-0   
28-JAN-01  15:00  FC.Oostakker - K.F.C.Eeklo  1-3   
28-JAN-01  15:00  Nieuwkerken - Eine  0-0   
28-JAN-01  15:00  Stekene Sp. - Opstal  0-0   
28-JAN-01  15:00  SK.Aalst - Temse  1-1   
28-JAN-01  15:00  Olsa Brakel - Sp.Petegem  1-1   
28-JAN-01  15:00  SV.G.bergen - St.Gillis-W.  0-2   
28-JAN-01  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - Destelbergen  1-0   

Round 19
03-FEB-01  20:00  Temse - Stekene Sp.  2-2   
03-FEB-01  20:00  K.F.C.Eeklo - S.K. Bellem  1-0   
04-FEB-01  15:00  Sp.Petegem - SK.Aalst  0-0   
04-FEB-01  15:00  Opstal - Eine  1-1   
04-FEB-01  15:00  Lebeke - S.K.De Jeugd Lovendegem  1-2   
04-FEB-01  15:00  Destelbergen - SV.G.bergen  0-1   
04-FEB-01  15:00  St.Gillis-W. - Olsa Brakel  2-2   
04-FEB-01  15:00  FC.Oostakker - Nieuwkerken  2-3   

Round 20
11-FEB-01  15:00  SV.G.bergen - Lebeke  0-1   
11-FEB-01  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - K.F.C.Eeklo  0-1   
11-FEB-01  15:00  S.K. Bellem - FC.Oostakker  2-0   
11-FEB-01  15:00  Nieuwkerken - Opstal  2-1   
11-FEB-01  15:00  Eine - Temse  2-0   
11-FEB-01  15:00  Stekene Sp. - Sp.Petegem  2-2   
11-FEB-01  15:00  SK.Aalst - St.Gillis-W.  0-2   
11-FEB-01  15:00  Olsa Brakel - Destelbergen  2-0   

Round 21
17-FEB-01  20:00  Temse - Opstal  2-5   
18-FEB-01  15:00  Destelbergen - SK.Aalst  0-1   
18-FEB-01  15:00  St.Gillis-W. - Stekene Sp.  1-1   
18-FEB-01  15:00  Sp.Petegem - Eine  1-2   
18-FEB-01  15:00  FC.Oostakker - S.K.De Jeugd Lovendegem  2-0   
18-FEB-01  15:00  K.F.C.Eeklo - SV.G.bergen  0-2   
18-FEB-01  15:00  Lebeke - Olsa Brakel  2-2   
18-FEB-01  15:00  S.K. Bellem - Nieuwkerken  2-5   

Round 22
03-MAR-01  17:00  SK.Aalst - Lebeke  1-4   
04-MAR-01  15:00  Olsa Brakel - K.F.C.Eeklo  2-2   
04-MAR-01  15:00  SV.G.bergen - FC.Oostakker  0-0   
04-MAR-01  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - S.K. Bellem  2-0   
04-MAR-01  15:00  Nieuwkerken - Temse  4-1   
04-MAR-01  15:00  Opstal - Sp.Petegem  1-0   
04-MAR-01  15:00  Eine - St.Gillis-W.  0-0   
04-MAR-01  15:00  Stekene Sp. - Destelbergen  0-3   

Round 23
11-MAR-01  15:00  K.F.C.Eeklo - SK.Aalst  2-0   
11-MAR-01  15:00  Lebeke - Stekene Sp.  2-1   
11-MAR-01  15:00  Destelbergen - Eine  0-4   
11-MAR-01  15:00  St.Gillis-W. - Opstal  2-5   
11-MAR-01  15:00  Sp.Petegem - Temse  1-3   
11-MAR-01  15:00  S.K. Bellem - SV.G.bergen  1-1   
11-MAR-01  15:00  FC.Oostakker - Olsa Brakel  1-1   
11-MAR-01  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - Nieuwkerken  2-1   

Round 24
16-MAR-01  20:00  Temse - Olsa Brakel  1-1   
17-MAR-01  20:00  Opstal - SK.Aalst  1-1   
18-MAR-01  15:00  Eine - Stekene Sp.  2-1   
18-MAR-01  15:00  Lebeke - FC.Oostakker  1-0   
18-MAR-01  15:00  Destelbergen - S.K. Bellem  2-4   
18-MAR-01  15:00  St.Gillis-W. - S.K.De Jeugd Lovendegem  3-2   
18-MAR-01  15:00  Sp.Petegem - SV.G.bergen  1-0   
18-MAR-01  15:00  K.F.C.Eeklo - Nieuwkerken  1-2   

Round 25
25-MAR-01  15:00  Stekene Sp. - K.F.C.Eeklo  3-3   
25-MAR-01  15:00  SK.Aalst - FC.Oostakker  0-1   
25-MAR-01  15:00  Olsa Brakel - S.K. Bellem  0-6   
25-MAR-01  15:00  SV.G.bergen - S.K.De Jeugd Lovendegem  1-0   
25-MAR-01  15:00  Nieuwkerken - Sp.Petegem  2-2   
25-MAR-01  15:00  Temse - St.Gillis-W.  1-2   
25-MAR-01  15:00  Opstal - Destelbergen  3-4   
25-MAR-01  16:00  Eine - Lebeke  1-1   

Round 26
31-MAR-01  20:00  K.F.C.Eeklo - Eine  1-1   
01-APR-01  15:00  S.K. Bellem - SK.Aalst  1-0   
01-APR-01  15:00  FC.Oostakker - Stekene Sp.  0-4   
01-APR-01  15:00  Lebeke - Opstal  2-1   
01-APR-01  15:00  Destelbergen - Temse  0-0   
01-APR-01  15:00  St.Gillis-W. - Sp.Petegem  0-2   
01-APR-01  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - Olsa Brakel  1-0   
01-APR-01  15:00  SV.G.bergen - Nieuwkerken  0-1     

Round 27
07-APR-01  17:00  Eine - FC.Oostakker  1-0   
07-APR-01  18:00  Stekene Sp. - S.K. Bellem  0-3   
07-APR-01  18:00  Olsa Brakel - SV.G.bergen  1-0   
07-APR-01  18:30  SK.Aalst - S.K.De Jeugd Lovendegem  1-5   
07-APR-01  20:00  Temse - Lebeke  0-0   
08-APR-01  15:00  Opstal - K.F.C.Eeklo  0-3   
08-APR-01  15:00  Nieuwkerken - St.Gillis-W.  4-3   
08-APR-01  18:00  Sp.Petegem - Destelbergen  1-3  

Round 28
21-APR-01  20:00  K.F.C.Eeklo - Temse  0-1   
22-APR-01  15:00  SV.G.bergen - SK.Aalst  0-2   
22-APR-01  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - Stekene Sp.  0-2   
22-APR-01  15:00  S.K. Bellem - Eine  0-2   
22-APR-01  15:00  FC.Oostakker - Opstal  1-3   
22-APR-01  15:00  Lebeke - Sp.Petegem  0-2   
22-APR-01  15:00  Destelbergen - St.Gillis-W.  0-2   
22-APR-01  15:00  Olsa Brakel - Nieuwkerken  0-3   

Round 29
29-APR-01  15:00  St.Gillis-W. - Lebeke  0-0   
29-APR-01  15:00  Sp.Petegem - K.F.C.Eeklo  2-1   
29-APR-01  15:00  Temse - FC.Oostakker  2-3   
29-APR-01  15:00  Opstal - S.K. Bellem  0-1   
29-APR-01  15:00  Eine - S.K.De Jeugd Lovendegem  1-1   
29-APR-01  15:00  Stekene Sp. - SV.G.bergen  0-2   
29-APR-01  15:00  Destelbergen - Nieuwkerken  1-2   
01-MAY-01  15:00  SK.Aalst - Olsa Brakel  1-0  

Round 30
06-MAY-01  15:00  Nieuwkerken - SK.Aalst  1-1   
06-MAY-01  15:00  Stekene Sp. - Olsa Brakel  3-1   
06-MAY-01  15:00  SV.G.bergen - Eine  0-1   
06-MAY-01  15:00  S.K.De Jeugd Lovendegem - Opstal  1-4   
06-MAY-01  15:00  S.K. Bellem - Temse  0-2   
06-MAY-01  15:00  FC.Oostakker - Sp.Petegem  3-2   
06-MAY-01  15:00  K.F.C.Eeklo - St.Gillis-W.  5-1   
06-MAY-01  15:00  Lebeke - Destelbergen  1-0    

Final Table:

1	Nieuwkerken 		30	17	7	6	62	40	57	0
2	Opstal 			30	16	8	6	56	34	54	0
3	S.K. Bellem 		30	15	11	4	52	39	49	0
4	Eine 			30	13	8	9	43	42	48	0
5	SK.Aalst 		30	13	9	8	36	30	47	0
5	Temse 			30	13	9	8	46	33	47	0
7	K.F.C.Eeklo 		30	11	11	8	50	42	41	0
7	Sp.Petegem 		30	11	11	8	42	47	41	0
9	S.K.De Jeugd Lovendegem 30	11	12	7	41	40	40	0
10	Olsa Brakel 		30	10	10	10	37	41	40	0
11	St.Gillis-W. 		30	10	12	8	44	55	38	0
12	Lebeke 			30	9	12	9	25	33	36	0
13	SV.G.bergen 		30	10	16	4	29	36	34	0
14	FC.Oostakker 		30	9	14	7	42	55	34	0
14	Stekene Sp. 		30	9	14	7	45	52	34	0
16	Destelbergen 		30	6	19	5	38	69	23	0



Eerste Provinciale West-Vlaanderen

Round 1
26-AUG-00  18:00  SK St.Jan Wingene - WS Lauwe  0-4   
26-AUG-00  19:00  VV Coxyde - SV Diksmuide  1-1   
26-AUG-00  19:00  SV Rumbeke - K.R.C. Waregem  0-0   
27-AUG-00  15:00  Eendr. Wervik - SV Koekelare  0-1   
27-AUG-00  15:00  EG Gistel - GL Ruiselede  2-0   
27-AUG-00  15:00  SC Menen - Knokke FC  0-2   
27-AUG-00  15:00  SC Wielsbeke - SK Oostnieuwkerke  0-2   
27-AUG-00  15:00  FC Poperinge - Dosko Beveren  1-4   

Round 2
03-SEP-00  15:00  Eendr. Wervik - VV Coxyde  0-1   
03-SEP-00  15:00  Dosko Beveren - SV Rumbeke  1-1   
03-SEP-00  15:00  SK Oostnieuwkerke - FC Poperinge  2-0   
03-SEP-00  15:00  WS Lauwe - SC Wielsbeke  4-2   
03-SEP-00  15:00  Knokke FC - SK St.Jan Wingene  4-3   
03-SEP-00  15:00  GL Ruiselede - SC Menen  0-0   
03-SEP-00  15:00  SV Diksmuide - EG Gistel  0-2   
03-SEP-00  15:00  SV Koekelare - K.R.C. Waregem  2-4   

Round 3
09-SEP-00  19:00  SV Rumbeke - SK Oostnieuwkerke  3-1   
10-SEP-00  15:00  K.R.C. Waregem - Dosko Beveren  2-1   
10-SEP-00  15:00  VV Coxyde - SV Koekelare  1-1   
10-SEP-00  15:00  EG Gistel - Eendr. Wervik  1-1   
10-SEP-00  15:00  SC Menen - SV Diksmuide  0-4   
10-SEP-00  15:00  SK St.Jan Wingene - GL Ruiselede  0-3   
10-SEP-00  15:00  SC Wielsbeke - Knokke FC  1-5   
10-SEP-00  15:00  FC Poperinge - WS Lauwe  0-3   

Round 4
16-SEP-00  18:00  Eendr. Wervik - SC Menen  1-2   
17-SEP-00  15:00  VV Coxyde - EG Gistel  3-1   
17-SEP-00  15:00  SK Oostnieuwkerke - K.R.C. Waregem  2-0   
17-SEP-00  15:00  WS Lauwe - SV Rumbeke  2-1   
17-SEP-00  15:00  Knokke FC - FC Poperinge  5-0   
17-SEP-00  15:00  GL Ruiselede - SC Wielsbeke  2-1   
17-SEP-00  15:00  SV Diksmuide - SK St.Jan Wingene  4-0   
17-SEP-00  15:00  SV Koekelare - Dosko Beveren  1-1   

Round 5
24-SEP-00  15:00  K.R.C. Waregem - WS Lauwe  4-3   
24-SEP-00  15:00  Dosko Beveren - SK Oostnieuwkerke  2-1   
24-SEP-00  15:00  EG Gistel - SV Koekelare  3-0   
24-SEP-00  15:00  SC Menen - VV Coxyde  1-1   
24-SEP-00  15:00  SK St.Jan Wingene - Eendr. Wervik  1-2   
24-SEP-00  15:00  SC Wielsbeke - SV Diksmuide  1-1   
24-SEP-00  15:00  FC Poperinge - GL Ruiselede  0-5   
24-SEP-00  15:00  SV Rumbeke - Knokke FC  2-2   

Round 6
30-SEP-00  18:00  Eendr. Wervik - SC Wielsbeke  1-4   
01-OCT-00  15:00  VV Coxyde - SK St.Jan Wingene  0-2   
01-OCT-00  15:00  EG Gistel - SC Menen  4-0   
01-OCT-00  15:00  WS Lauwe - Dosko Beveren  6-4   
01-OCT-00  15:00  Knokke FC - K.R.C. Waregem  1-4   
01-OCT-00  15:00  GL Ruiselede - SV Rumbeke  1-1   
01-OCT-00  15:00  SV Diksmuide - FC Poperinge  5-0   
01-OCT-00  15:00  SV Koekelare - SK Oostnieuwkerke  0-4   

Round 7
07-OCT-00  16:00  SC Wielsbeke - VV Coxyde  0-2   
07-OCT-00  19:00  SK Oostnieuwkerke - WS Lauwe  3-3   
07-OCT-00  19:00  SV Rumbeke - SV Diksmuide  1-1   
08-OCT-00  15:00  K.R.C. Waregem - GL Ruiselede  0-0   
08-OCT-00  15:00  Dosko Beveren - Knokke FC  2-3   
08-OCT-00  15:00  SC Menen - SV Koekelare  0-1   
08-OCT-00  15:00  SK St.Jan Wingene - EG Gistel  0-3   
08-OCT-00  15:00  FC Poperinge - Eendr. Wervik  1-2   

Round 8
14-OCT-00  18:00  Eendr. Wervik - SV Rumbeke  1-1   
15-OCT-00  15:00  VV Coxyde - FC Poperinge  4-1   
15-OCT-00  15:00  EG Gistel - SC Wielsbeke  3-0   
15-OCT-00  15:00  SC Menen - SK St.Jan Wingene  1-3   
15-OCT-00  15:00  Knokke FC - SK Oostnieuwkerke  0-0   
15-OCT-00  15:00  GL Ruiselede - Dosko Beveren  2-1   
15-OCT-00  15:00  SV Diksmuide - K.R.C. Waregem  0-1   
15-OCT-00  15:00  SV Koekelare - WS Lauwe  1-4   

Round 9
21-OCT-00  19:00  SK Oostnieuwkerke - GL Ruiselede  1-0   
21-OCT-00  19:00  SV Rumbeke - VV Coxyde  3-2   
22-OCT-00  15:00  K.R.C. Waregem - Eendr. Wervik  0-0   
22-OCT-00  15:00  Dosko Beveren - SV Diksmuide  0-0   
22-OCT-00  15:00  WS Lauwe - Knokke FC  2-1   
22-OCT-00  15:00  SK St.Jan Wingene - SV Koekelare  6-0   
22-OCT-00  15:00  SC Wielsbeke - SC Menen  3-0   
22-OCT-00  15:00  FC Poperinge - EG Gistel  1-2   

Round 10
28-OCT-00  18:00  Eendr. Wervik - Dosko Beveren  4-1   
29-OCT-00  15:00  VV Coxyde - K.R.C. Waregem  1-1   
29-OCT-00  15:00  EG Gistel - SV Rumbeke  3-0   
29-OCT-00  15:00  SC Menen - FC Poperinge  5-3   
29-OCT-00  15:00  SK St.Jan Wingene - SC Wielsbeke  1-4   
29-OCT-00  15:00  GL Ruiselede - WS Lauwe  0-2   
29-OCT-00  15:00  SV Diksmuide - SK Oostnieuwkerke  1-0   
29-OCT-00  15:00  SV Koekelare - Knokke FC  1-3   

Round 11
01-NOV-00  15:00  WS Lauwe - SC Menen  3-1   
04-NOV-00  19:00  SK Oostnieuwkerke - SK St.Jan Wingene  0-0   
05-NOV-00  15:00  K.R.C. Waregem - FC Poperinge  4-0   
05-NOV-00  15:00  Dosko Beveren - SC Wielsbeke  2-3   
05-NOV-00  15:00  Knokke FC - EG Gistel  2-2   
05-NOV-00  15:00  GL Ruiselede - VV Coxyde  2-2   
05-NOV-00  15:00  SV Diksmuide - Eendr. Wervik  2-1   
05-NOV-00  15:00  SV Koekelare - SV Rumbeke  0-4   

Round 12
11-NOV-00  19:00  SK Oostnieuwkerke - Eendr. Wervik  0-6   
11-NOV-00  19:00  SV Rumbeke - SC Menen  0-0   
12-NOV-00  15:00  K.R.C. Waregem - EG Gistel  5-0   
12-NOV-00  15:00  Dosko Beveren - VV Coxyde  1-3   
12-NOV-00  15:00  WS Lauwe - SV Diksmuide  1-1   
12-NOV-00  15:00  Knokke FC - GL Ruiselede  0-0   
12-NOV-00  15:00  SC Wielsbeke - SV Koekelare  3-2   
12-NOV-00  15:00  FC Poperinge - SK St.Jan Wingene  2-0   

Round 13
18-NOV-00  18:00  Eendr. Wervik - WS Lauwe  4-1   
19-NOV-00  14:30  VV Coxyde - SK Oostnieuwkerke  2-1   
19-NOV-00  14:30  SC Menen - K.R.C. Waregem  2-4   
19-NOV-00  14:30  SK St.Jan Wingene - SV Rumbeke  1-2   
19-NOV-00  14:30  SC Wielsbeke - FC Poperinge  3-1   
19-NOV-00  14:30  SV Diksmuide - Knokke FC  2-0   
19-NOV-00  14:30  SV Koekelare - GL Ruiselede  1-5   
19-NOV-00  15:00  EG Gistel - Dosko Beveren  2-1   

Round 14
25-NOV-00  19:00  SK Oostnieuwkerke - EG Gistel  3-2   
25-NOV-00  19:00  SV Rumbeke - SC Wielsbeke  4-0   
26-NOV-00  14:30  K.R.C. Waregem - SK St.Jan Wingene  3-0   
26-NOV-00  14:30  Dosko Beveren - SC Menen  1-1   
26-NOV-00  14:30  WS Lauwe - VV Coxyde  6-0   
26-NOV-00  14:30  GL Ruiselede - SV Diksmuide  1-1   
26-NOV-00  14:30  FC Poperinge - SV Koekelare  4-3   
26-NOV-00  15:00  Knokke FC - Eendr. Wervik  0-1   

Round 15
02-DEC-00  18:00  Eendr. Wervik - GL Ruiselede  2-1   
03-DEC-00  14:30  SC Menen - SK Oostnieuwkerke  3-1   
03-DEC-00  14:30  SK St.Jan Wingene - Dosko Beveren  1-1   
03-DEC-00  14:30  SC Wielsbeke - K.R.C. Waregem  0-4   
03-DEC-00  14:30  FC Poperinge - SV Rumbeke  2-2   
03-DEC-00  14:30  SV Koekelare - SV Diksmuide  0-3   
03-DEC-00  15:00  VV Coxyde - Knokke FC  3-0   
03-DEC-00  15:00  EG Gistel - WS Lauwe  2-1   

Round 16
10-DEC-00  14:30  SV Koekelare - Eendr. Wervik  3-2   
10-DEC-00  14:30  SV Diksmuide - VV Coxyde  3-1   
10-DEC-00  14:30  GL Ruiselede - EG Gistel  2-4   
10-DEC-00  14:30  WS Lauwe - SK St.Jan Wingene  4-0   
10-DEC-00  14:30  Dosko Beveren - FC Poperinge  1-2   
10-DEC-00  14:30  K.R.C. Waregem - SV Rumbeke  0-2   
10-DEC-00  15:00  Knokke FC - SC Menen  2-1   
10-DEC-00  15:00  SK Oostnieuwkerke - SC Wielsbeke  0-2   

Round 17
16-DEC-00  18:00  Eendr. Wervik - SV Diksmuide  1-0   
16-DEC-00  19:00  SV Rumbeke - SV Koekelare  3-1   
17-DEC-00  14:30  FC Poperinge - K.R.C. Waregem  1-5   
17-DEC-00  14:30  SC Wielsbeke - Dosko Beveren  0-1   
17-DEC-00  14:30  SK St.Jan Wingene - SK Oostnieuwkerke  4-1   
17-DEC-00  14:30  VV Coxyde - GL Ruiselede  3-0   
17-DEC-00  15:00  SC Menen - WS Lauwe  1-2   
17-DEC-00  15:00  EG Gistel - Knokke FC  3-0   

Round 18
06-JAN-01  19:00  SV Rumbeke - Dosko Beveren  2-0   
07-JAN-01  14:30  FC Poperinge - SK Oostnieuwkerke  3-1   
07-JAN-01  14:30  SC Wielsbeke - WS Lauwe  0-0   
07-JAN-01  14:30  SK St.Jan Wingene - Knokke FC  0-0   
07-JAN-01  14:30  K.R.C. Waregem - SV Koekelare  4-0   
07-JAN-01  15:00  VV Coxyde - Eendr. Wervik  3-3   
07-JAN-01  15:00  SC Menen - GL Ruiselede  2-2   
07-JAN-01  15:00  EG Gistel - SV Diksmuide  1-2   

Round 19
13-JAN-01  18:00  Eendr. Wervik - EG Gistel  0-3   
14-JAN-01  14:30  Dosko Beveren - K.R.C. Waregem  1-3   
14-JAN-01  14:30  SV Koekelare - VV Coxyde  2-4   
14-JAN-01  14:30  SV Diksmuide - SC Menen  2-1   
14-JAN-01  14:30  GL Ruiselede - SK St.Jan Wingene  1-2   
14-JAN-01  14:30  WS Lauwe - FC Poperinge  2-0   
14-JAN-01  15:00  Knokke FC - SC Wielsbeke  0-0   
14-JAN-01  15:00  SK Oostnieuwkerke - SV Rumbeke  1-2   

Round 20
20-JAN-01  19:00  SV Rumbeke - WS Lauwe  0-0   
21-JAN-01  15:00  SC Menen - Eendr. Wervik  0-2   
21-JAN-01  15:00  EG Gistel - VV Coxyde  2-5   
21-JAN-01  15:00  K.R.C. Waregem - SK Oostnieuwkerke  2-1   
21-JAN-01  15:00  FC Poperinge - Knokke FC  1-0   
21-JAN-01  15:00  SC Wielsbeke - GL Ruiselede  1-1   
21-JAN-01  15:00  SK St.Jan Wingene - SV Diksmuide  0-2   
21-JAN-01  15:00  Dosko Beveren - SV Koekelare  1-3   

Round 21
27-JAN-01  18:00  Eendr. Wervik - SK St.Jan Wingene  2-2   
28-JAN-01  15:00  WS Lauwe - K.R.C. Waregem  0-1   
28-JAN-01  15:00  SK Oostnieuwkerke - Dosko Beveren  1-1   
28-JAN-01  15:00  SV Koekelare - EG Gistel  0-4   
28-JAN-01  15:00  VV Coxyde - SC Menen  3-0   
28-JAN-01  15:00  SV Diksmuide - SC Wielsbeke  0-0   
28-JAN-01  15:00  GL Ruiselede - FC Poperinge  0-0   
28-JAN-01  15:00  Knokke FC - SV Rumbeke  1-2   

Round 22
03-FEB-01  19:00  SV Rumbeke - GL Ruiselede  1-2   
03-FEB-01  19:00  SK Oostnieuwkerke - SV Koekelare  3-2   
03-FEB-01  19:30  Dosko Beveren - WS Lauwe  4-2   
04-FEB-01  15:00  SC Wielsbeke - Eendr. Wervik  5-0   
04-FEB-01  15:00  SC Menen - EG Gistel  1-3   
04-FEB-01  15:00  K.R.C. Waregem - Knokke FC  3-0   
04-FEB-01  15:00  FC Poperinge - SV Diksmuide  2-7   
11-MAR-01  15:00  SK St.Jan Wingene - VV Coxyde  1-3   

Round 23
17-FEB-01  18:00  Eendr. Wervik - FC Poperinge  5-3   
18-FEB-01  15:00  GL Ruiselede - K.R.C. Waregem  0-2   
18-FEB-01  15:00  Knokke FC - Dosko Beveren  3-2   
18-FEB-01  15:00  WS Lauwe - SK Oostnieuwkerke  3-1   
18-FEB-01  15:00  SV Koekelare - SC Menen  2-4   
18-FEB-01  15:00  EG Gistel - SK St.Jan Wingene  4-0   
18-FEB-01  15:00  VV Coxyde - SC Wielsbeke  0-2   
18-FEB-01  15:00  SV Diksmuide - SV Rumbeke  1-3   

Round 24
11-FEB-01  15:00  WS Lauwe - SV Koekelare  2-1   
24-FEB-01  19:00  SV Rumbeke - Eendr. Wervik  0-0   
24-FEB-01  19:00  SK Oostnieuwkerke - Knokke FC  4-2   
24-FEB-01  19:30  Dosko Beveren - GL Ruiselede  1-1   
25-FEB-01  15:00  FC Poperinge - VV Coxyde  1-4   
25-FEB-01  15:00  SC Wielsbeke - EG Gistel  2-1   
25-FEB-01  15:00  SK St.Jan Wingene - SC Menen  2-3   
25-FEB-01  15:00  K.R.C. Waregem - SV Diksmuide  3-1   

Round 25
03-MAR-01  16:00  SC Menen - SC Wielsbeke  1-2   
03-MAR-01  18:00  Eendr. Wervik - K.R.C. Waregem  0-5   
04-MAR-01  15:00  SV Diksmuide - Dosko Beveren  1-2   
04-MAR-01  15:00  GL Ruiselede - SK Oostnieuwkerke  4-1   
04-MAR-01  15:00  Knokke FC - WS Lauwe     
04-MAR-01  15:00  SV Koekelare - SK St.Jan Wingene  2-3   
04-MAR-01  15:00  EG Gistel - FC Poperinge  5-1   
04-MAR-01  15:00  VV Coxyde - SV Rumbeke  1-1   

Round 26
17-MAR-01  19:00  SK Oostnieuwkerke - SV Diksmuide  0-2   
18-MAR-01  15:00  Dosko Beveren - Eendr. Wervik  2-4   
18-MAR-01  15:00  K.R.C. Waregem - VV Coxyde  1-2   
18-MAR-01  15:00  SV Rumbeke - EG Gistel  2-5   
18-MAR-01  15:00  FC Poperinge - SC Menen  1-1   
18-MAR-01  15:00  SC Wielsbeke - SK St.Jan Wingene  4-2   
18-MAR-01  15:00  WS Lauwe - GL Ruiselede  2-0   
18-MAR-01  15:00  Knokke FC - SV Koekelare  1-3   

Round 27
24-MAR-01  18:00  Eendr. Wervik - SK Oostnieuwkerke  1-3   
25-MAR-01  15:00  EG Gistel - K.R.C. Waregem  0-3   
25-MAR-01  15:00  VV Coxyde - Dosko Beveren  2-1   
25-MAR-01  15:00  SV Diksmuide - WS Lauwe  2-4   
25-MAR-01  15:00  GL Ruiselede - Knokke FC  1-2   
25-MAR-01  15:00  SV Koekelare - SC Wielsbeke  2-3   
25-MAR-01  15:00  SK St.Jan Wingene - FC Poperinge  0-1   
25-MAR-01  15:00  SC Menen - SV Rumbeke  1-0   

Round 28
31-MAR-01  18:00  K.R.C. Waregem - SC Menen  2-0   
31-MAR-01  19:00  SK Oostnieuwkerke - VV Coxyde  0-6   
31-MAR-01  19:00  SV Rumbeke - SK St.Jan Wingene  3-2   
01-APR-01  15:00  WS Lauwe - Eendr. Wervik  3-0   
01-APR-01  15:00  Dosko Beveren - EG Gistel  2-1   
01-APR-01  15:00  FC Poperinge - SC Wielsbeke  1-0   
01-APR-01  15:00  Knokke FC - SV Diksmuide  2-1   
01-APR-01  15:00  GL Ruiselede - SV Koekelare  3-1   

Round 29
07-APR-01  19:00  Eendr. Wervik - Knokke FC  6-0   
08-APR-01  15:00  SK St.Jan Wingene - K.R.C. Waregem  0-3   
08-APR-01  15:00  SC Menen - Dosko Beveren  1-2   
08-APR-01  15:00  EG Gistel - SK Oostnieuwkerke  0-1   
08-APR-01  15:00  VV Coxyde - WS Lauwe  3-3   
08-APR-01  15:00  SV Diksmuide - GL Ruiselede  2-2   
08-APR-01  15:00  SV Koekelare - FC Poperinge  4-2   
08-APR-01  15:00  SC Wielsbeke - SV Rumbeke  1-2   

Round 30
21-APR-01  19:00  SK Oostnieuwkerke - SC Menen  2-0   
21-APR-01  19:00  SV Rumbeke - FC Poperinge  0-1   
21-APR-01  19:30  Dosko Beveren - SK St.Jan Wingene  3-1   
22-APR-01  15:00  GL Ruiselede - Eendr. Wervik  1-3   
22-APR-01  15:00  Knokke FC - VV Coxyde  1-2   
22-APR-01  15:00  WS Lauwe - EG Gistel  2-3   
22-APR-01  15:00  K.R.C. Waregem - SC Wielsbeke  4-1   
22-APR-01  15:00  SV Diksmuide - SV Koekelare  0-3   

Final Table:

1	K.R.C. Waregem 		30	23	3	4	77	21	73	0	p2-p3
2	WS Lauwe 		30	19	6	5	77	40	62	0	
3	EG Gistel 		30	19	9	2	71	40	59	0	p1
4	VV Coxyde 		30	17	5	8	68	42	59	0	
5	SV Rumbeke 		30	13	6	11	48	34	50	0	
6	SV Diksmuide 		30	13	9	8	52	34	47	0	
7	Eendr. Wervik 		30	13	11	6	55	50	45	0
8	SC Wielsbeke 		30	13	12	5	48	49	44	0
9	SK Oostnieuwkerke 	30	11	15	4	41	56	37	0
10	Knokke FC 		30	9	15	6	37	56	33	0
11	GL Ruiselede 		30	7	11	12	38	42	33	0
12	FC Poperinge 		30	9	17	4	38	75	31	0
13	Dosko Beveren 		30	8	15	7	47	58	31	0
14	SC Menen 		30	6	18	6	33	60	24	0
15	SV Koekelare 		30	7	21	2	43	84	23	0
16	SK St.Jan Wingene 	30	6	20	4	37	69	22	0

Playoffs to qualify for interprovincial promotion round (see top of file)

29-APR-01  17:00  EG Gistel - VV Coxyde  3-2   
29-APR-01  18:00  SV Rumbeke - WS Lauwe  0-1   

06-MAY-01  15:00  WS Lauwe - SV Rumbeke  2-1   
06-MAY-01  16:00  VV Coxyde - EG Gistel  1-1   

13-MAY-01  16:00  WS Lauwe - EG Gistel   2-2 

EG Gistel qualified


Sixth Level 2000/01

2e provinciale
==============

2e prov. Antwerpen A
--------------------

                Bon Deu Duf Rup Kat Mar Nie Rap Spa StA Ter Tis Tub Wal Wav Wil 
Bonheiden      |XXX|1-4|2-5|0-7|1-7|1-2|0-0|0-1|1-1|0-3|0-7|2-2|2-7|3-3|1-1|2-1|
Deurne         |5-2|XXX|2-4|1-1|0-3|1-1|0-0|0-0|1-1|2-1|0-0|2-2|0-0|1-1|1-3|3-1|
Duffel         |4-1|0-1|XXX|2-3|0-0|1-5|1-3|0-0|0-3|2-1|5-4|2-2|1-1|1-1|3-5|4-4|
Rupel-Boom     |5-0|4-0|8-1|XXX|4-0|6-0|3-0|9-1|6-1|1-2|3-1|1-4|5-1|1-0|3-1|4-0|
Katelijne      |3-1|4-3|5-2|2-2|XXX|1-1|1-0|2-2|2-1|2-1|1-4|2-0|2-0|7-0|4-1|3-0|
Mariekerke     |2-1|4-1|3-1|1-4|1-2|XXX|0-0|4-1|0-0|2-2|1-3|2-0|2-0|2-2|3-1|3-1|
Nieuwendijk    |7-0|2-4|2-1|1-2|1-5|0-3|XXX|1-4|2-1|1-2|2-3|1-2|3-3|2-2|0-2|1-3|
Rapid Leest    |4-3|2-2|2-2|2-7|1-5|1-1|0-2|XXX|1-1|4-1|1-1|1-0|1-1|3-1|1-1|1-2|
Sparta         |6-0|2-1|1-1|0-4|1-2|0-0|2-1|2-1|XXX|2-2|0-4|4-6|0-1|1-3|3-0|1-2|
St. Anneke     |3-1|1-1|3-2|0-1|1-3|2-1|2-2|2-2|2-1|XXX|1-3|0-3|1-1|4-3|0-0|2-0|
Ternesse       |4-2|1-1|2-0|5-0|1-2|2-2|4-0|1-3|1-1|1-2|XXX|4-2|1-1|4-1|2-2|7-2|
Tisselt        |3-0|2-2|3-0|1-1|2-2|1-1|1-2|1-3|1-0|0-0|2-1|XXX|1-3|4-1|0-0|2-2|
Tubantia       |4-0|4-1|2-0|0-3|2-0|4-5|3-1|2-2|3-2|1-1|0-2|1-2|XXX|3-2|2-2|3-1|
Walem          |1-0|2-2|6-2|0-2|1-0|1-1|1-5|2-1|1-1|1-3|1-4|1-0|1-3|XXX|1-1|2-3|
Wavria         |1-1|0-4|3-0|1-5|1-3|3-0|1-1|2-2|3-2|1-2|3-3|1-3|1-4|1-2|XXX|0-3|
Wilrijk        |3-6|2-0|0-4|0-0|1-8|1-2|2-2|2-3|1-3|2-1|2-4|1-5|0-5|1-1|2-2|XXX|


  1 K. Rupel-Boom FC            30  23   4   3  73  105 -   28   77                         
  2 Katelijne                   30  21   5   4  68   83 -   36   47                         
  3 Ternesse                    30  16   8   6  56   84 -   43   41                         
  4 Tubantia Borgerhout         30  14   9   7  51   65 -   45   20                         
  5 Mariekerke                  30  13  11   6  50   55 -   44   11                         
  6 Sp. Tisselt                 30  12  10   8  46   57 -   43   14                         
  7 St. Anneke                  30  12   9   9  45   48 -   46    2 +                       
  8 Rapid Leest                 30   9  13   8  40   51 -   60   -9 -                       
  9 Rochus Deurne               30   7  14   9  35   46 -   51   -5                         
 10 Walem                       30   7  10  13  31   45 -   66  -21 +                       
 11 Sparta Zwijndrecht          30   7   9  14  30   44 -   53   -9 -                       
 12 Wavria                      30   6  12  12  30   44 -   61  -17                         
 13 Nieuwendijk                 30   7   8  15  29   45 -   58  -13                         
 14 SK Wilrijk                  30   7   6  17  27   45 -   84  -39 +                       
 15 VV Duffel                   30   6   8  16  26   51 -   78  -27 -                       
 16 Bonheiden                   30   2   6  22  12   34 -  106  -72                         

2e prov. Antwerpen B
--------------------

                Bra Eke Fla Goo Mee Mer Nij Oos Oos Oud  Pop Ver Vli Vos Zan Zwa 
Brasschaat     |XXX|5-2|1-1|4-1|3-0|1-1|4-1|3-0|2-1|5-1|1-10|4-2|0-1|0-3|2-1|1-0|
Ekeren         |1-4|XXX|2-1|1-3|5-2|0-3|4-2|5-1|1-1|1-2| 1-3|0-0|1-5|3-3|1-2|4-5|
Flandria       |1-5|2-1|XXX|4-2|1-2|1-3|1-3|0-2|2-1|1-2| 0-3|0-4|0-2|0-4|2-3|1-1|
Gooreind       |1-2|2-4|2-4|XXX|2-2|4-0|2-0|3-1|3-5|2-1| 2-4|1-0|0-3|1-2|4-4|4-1|
Meer           |0-3|0-2|0-1|0-1|XXX|1-1|0-1|4-2|1-2|1-6| 0-3|0-3|0-5|2-2|1-5|2-0|
Merksem        |1-2|2-0|4-0|3-1|1-0|XXX|0-1|5-0|2-3|2-0| 1-3|1-3|2-1|0-1|1-1|2-2|
Nijlen         |2-3|1-0|0-2|1-1|4-1|2-0|XXX|3-1|4-2|0-4| 0-2|3-1|1-2|0-2|0-0|2-1|
Oosthoven      |1-1|1-1|1-2|1-1|1-0|0-5|4-1|XXX|1-1|1-0| 1-0|1-0|1-0|2-2|3-1|0-2|
Oostmalle      |1-2|2-0|4-0|4-2|2-1|1-1|2-1|3-3|XXX|3-1| 2-2|0-2|1-1|0-5|0-2|2-2|
Oud-Turnhout   |0-0|1-2|1-0|0-1|2-2|0-0|2-1|2-0|2-1|XXX| 2-4|1-0|2-1|0-1|3-1|1-1|
Poppel         |4-1|3-0|2-0|1-1|5-1|4-1|3-1|3-0|3-0|1-1| XXX|1-3|0-3|2-0|6-0|0-2|
Verbr. Ar.     |1-2|7-1|3-2|1-3|5-1|1-1|2-2|3-1|2-0|0-4| 0-0|XXX|5-0|3-3|4-2|4-3|
Vlimmeren      |0-1|2-4|2-0|2-2|4-0|2-0|1-1|1-3|0-0|1-0| 1-1|1-1|XXX|1-2|1-1|2-4|
Vosselaar      |0-0|3-1|2-0|6-1|2-2|3-0|3-0|6-0|3-1|2-0| 2-0|6-0|1-2|XXX|5-2|2-0|
Zandhoven      |1-3|0-4|5-1|2-4|2-2|2-0|1-1|0-0|1-5|2-0| 0-0|0-3|1-2|0-5|XXX|4-1|
Zwaneven       |0-1|3-1|3-0|1-2|1-1|2-2|1-1|2-0|2-1|1-1| 1-3|0-5|0-5|0-7|3-0|XXX|


  1 Vosselaar VV                30  22   6   2  72   88 -   23   65 +                       
  2 Brasschaat                  30  21   5   4  68   66 -   39   27                         
  3 Poppel                      30  19   6   5  63   76 -   28   48                         
  4 Verbroedering Arendonk      30  15   6   9  51   68 -   44   24                         
  5 Vlimmeren                   30  14   7   9  49   54 -   35   19                         
  6 Oud-Turnhout                30  12   6  12  42   42 -   38    4                         
  7 Gooreind                    30  12   6  12  42   59 -   64   -5                         
  8 Merksem SC                  30  10   8  12  38   45 -   42    3 +                       
  9 Oostmalle                   30  10   8  12  38   51 -   54   -3                         
 10 KFC Nijlen                  30  10   6  14  36   40 -   52  -12 -                       
 11 Zwaneven                    30   9   8  13  35   45 -   61  -16                         
 12 Oosthoven                   30   9   7  14  34   33 -   60  -27                         
 13 Zandhoven                   30   8   8  14  32   46 -   67  -21                         
 14 Ekeren FC                   30   9   4  17  31   53 -   71  -18 +                       
 15 Flandria                    30   7   2  21  23   30 -   70  -40 +                       
 16 Meer                        30   3   7  20  16   29 -   77  -48                         

2e prov. Antwerpen C
--------------------

                Bee Bee Heu Kas Lic Oev Oos Rau Ret Ros Sch Sta Ton Vee Ver Zam 
Beekhoek       |XXX|5-2|3-3|2-1|1-2|0-0|4-3|1-6|1-3|5-1|0-2|0-0|0-0|0-5|1-6|1-3|
Beerzel        |1-1|XXX|2-3|1-1|1-3|0-0|1-1|3-2|3-1|1-2|1-0|4-1|1-1|0-2|1-0|2-2|
Heultje        |3-0|1-2|XXX|4-1|1-1|4-2|4-0|4-0|4-2|1-0|1-1|3-3|5-2|5-1|2-0|4-1|
Kasterlee      |3-1|1-5|1-1|XXX|3-2|1-0|4-1|4-2|6-0|1-1|1-2|3-3|2-1|2-2|0-1|0-0|
Lichtaart      |5-0|1-1|2-1|1-3|XXX|4-1|8-0|3-3|5-2|2-1|2-0|5-1|2-0|4-0|2-0|2-0|
Oevel          |2-4|2-0|2-3|1-2|1-1|XXX|3-1|4-0|3-2|1-2|4-2|4-0|3-1|1-0|3-0|1-1|
Oosterzonen    |2-7|1-3|3-2|1-0|0-6|2-2|XXX|0-3|1-2|1-1|2-2|1-4|2-1|1-0|1-1|3-3|
Rauw           |5-2|2-1|4-0|0-2|2-2|0-5|3-1|XXX|3-4|1-1|0-4|1-0|2-0|2-5|2-2|2-0|
Retie          |2-3|4-0|2-4|2-1|1-2|0-1|1-0|0-0|XXX|1-2|0-0|3-3|1-3|2-2|0-0|2-1|
Rosselaar      |0-1|2-4|1-1|1-1|1-4|1-5|4-1|0-0|2-2|XXX|1-1|3-1|1-5|3-2|0-1|2-3|
Schriek        |2-0|2-0|3-0|2-1|1-1|3-1|1-1|7-2|1-1|0-2|XXX|1-3|1-0|1-1|3-1|2-0|
Standaard V    |3-1|0-1|3-0|0-1|2-3|1-1|1-0|2-2|2-1|4-0|1-1|XXX|2-0|3-0|6-0|4-2|
Tongerlo       |2-1|2-1|2-2|0-1|3-0|0-4|1-0|2-2|1-3|1-0|0-2|0-6|XXX|1-2|5-5|1-1|
Veerle         |1-3|2-1|4-3|3-2|0-0|3-2|2-0|2-2|2-2|0-0|2-5|1-3|4-1|XXX|5-1|3-1|
Verbr. Balen   |1-2|0-8|2-3|0-2|2-0|3-1|1-2|1-2|4-2|2-0|2-3|0-2|1-0|1-6|XXX|3-1|
Zammel         |0-0|2-2|0-0|0-1|0-3|0-1|2-4|1-2|5-1|0-0|1-2|2-1|1-1|0-0|1-2|XXX|


  1 Lichtaart                   30  19   7   4  64   78 -   32   46                         
  2 Schriek                     30  16   9   5  57   57 -   32   25                         
  3 Heultje                     30  15   8   7  53   72 -   50   22                         
  4 Standaard Vorst             30  14   7   9  49   65 -   44   21                         
  5 Kasterlee                   30  14   7   9  49   52 -   40   12                         
  6 Oevel                       30  14   6  10  48   61 -   41   20 +                       
  7 Veerle                      30  13   8   9  47   62 -   52   10 -                       
  8 Rauw                        30  11   9  10  42   57 -   63   -6                         
  9 BO Beerzel                  30  11   8  11  41   53 -   47    6                         
 10 Beekhoek                    30  10   6  14  36   50 -   69  -19                         
 11 Verbroedering Balen         30  10   4  16  34   43 -   66  -23                         
 12 Retie                       30   8   8  14  32   49 -   65  -16                         
 13 Rosselaar                   30   7  10  13  31   35 -   53  -18                         
 14 Tongerlo                    30   7   7  16  28   37 -   58  -21                         
 15 Oosterzonen                 30   6   7  17  25   36 -   77  -41                         
 16 Zammel                      30   4  11  15  23   34 -   52  -18 +                       

2e prov. Brabant A
------------------

                Atl Bla Bon Bra Gre Mui Oph Oud  Pec Rix Ter Vel Wav Wez Whi Zav 
Atlas          |XXX|   |   |   |   |   |   |   |    |   |   |   |   |   |   |   |
Black Star     |   |XXX|1-1|4-1|1-1|1-2|2-2|3-0| 1-1|1-2|2-3|1-1|2-0|6-1|0-2|1-0|
Bon Air        |   |3-5|XXX|1-3|1-2|2-1|3-0|3-1| 3-0|4-3|0-2|2-1|2-4|4-1|0-6|0-0|
Braine         |   |1-0|1-2|XXX|2-0|0-0|3-0|1-1| 2-1|2-2|3-3|3-0|1-1|2-1|0-2|2-0|
Grez-Doiceau   |   |2-3|3-5|0-4|XXX|2-3|2-3|0-5| 4-2|0-3|3-4|3-4|1-2|3-2|1-2|1-1|
Muizen         |   |2-0|1-4|0-2|2-2|XXX|4-2|1-1| 2-2|4-0|4-1|1-3|0-1|0-0|0-2|2-1|
Ophain         |   |0-0|1-1|1-2|1-3|1-1|XXX|0-5| 2-3|1-1|1-1|5-0|2-0|1-2|0-6|0-0|
Oudergem       |   |2-2|2-0|1-1|4-2|0-1|0-0|XXX| 5-1|2-1|3-1|3-0|2-3|3-1|4-3|5-3|
Pecrot         |   |1-1|2-4|1-2|2-2|0-5|4-0|0-5| XXX|2-0|1-5|2-2|0-5|2-0|0-3|0-7|
Rixensart      |   |5-1|1-1|0-5|5-3|3-1|3-1|1-1| 2-0|XXX|2-2|2-1|2-3|3-0|0-0|0-1|
Tervuren       |   |2-8|2-2|0-1|3-3|1-1|5-0|1-1| 2-2|2-1|XXX|0-0|0-0|1-1|0-4|1-0|
Veltem         |   |2-4|1-1|1-5|0-0|4-0|3-2|0-1| 2-2|4-1|3-8|XXX|1-1|0-0|0-7|3-2|
Wavre-Limal    |   |3-1|1-1|2-0|0-1|0-0|5-0|0-2| 4-1|2-0|5-2|2-2|XXX|1-1|1-5|1-1|
Wezembeek      |   |2-2|2-1|2-2|0-1|0-0|3-0|0-0| 3-1|5-0|3-1|3-4|3-2|XXX|0-3|0-1|
White Star     |   |1-0|4-0|1-1|2-1|2-1|3-0|2-1|10-0|1-0|2-0|5-0|0-1|8-0|XXX|5-0|
Zaventem       |   |3-2|3-1|1-1|4-1|2-0|3-1|1-2| 2-0|2-1|2-0|2-1|0-1|1-1|1-5|XXX|


  1 White Star Woluwe           28  24   2   2  74   96 -   12   84 +                       
  2 RCS Brainois                28  15   9   4  54   53 -   28   25 +                       
  3 RU Oudergem                 28  15   8   5  53   62 -   32   30                         
  4 Wavre-Limal                 28  14   8   6  50   51 -   33   18                         
  5 KVK Zaventem                28  12   6  10  42   44 -   38    6                         
  6 Bon Air Sp.                 28  11   7  10  40   52 -   54   -2 +                       
  7 FC Black Star               28   9   9  10  36   55 -   46    9                         
  8 FC Muizen                   28   9   9  10  36   39 -   39    0                         
  9 NS Tervuren                 28   8  11   9  35   53 -   58   -5                         
 10 FC Rixensart                28   9   6  13  33   44 -   52   -8                         
 11 FC Wezembeek                28   7   9  12  30   37 -   53  -16                         
 12 HO Veltem                   28   7   9  12  30   43 -   68  -25                         
 13 FC Grez-Doiceau             28   6   6  16  24   47 -   70  -23                         
 14 CS Pecrot                   28   4   7  17  19   33 -   85  -52 +                       
 15 US Ophain                   28   3   8  17  17   27 -   68  -41                         
 16 FC Atlas                     0   0   0   0   0    0 -    0    0 -                       

2e prov. Brabant B
------------------

                Baa Beg  Die Hoe Hou Kor Kum Leu Lov Mel Rot  Sch Sch Tie Tre Wom 
Baal           |XXX|1-1| 0-0|0-1|1-1|3-2|2-0|1-3|0-4|1-2|1-1| 1-0|0-0|2-1|0-0|3-0|
Begijnendijk   |2-1|XXX| 0-1|0-3|0-1|1-1|0-0|2-2|1-1|1-2|0-0| 1-1|0-2|3-0|1-1|1-1|
Diest          |2-1|1-2| XXX|0-3|1-0|0-3|1-2|2-0|2-3|8-1|4-2| 3-2|2-3|0-2|3-0|5-2|
Hoeleden       |9-1|2-2| 2-0|XXX|4-3|1-3|1-1|3-3|2-0|3-3|5-1| 6-1|6-1|1-2|1-4|5-0|
Houtem         |2-0|8-1| 6-1|1-1|XXX|5-1|2-3|0-0|0-2|3-1|5-0| 1-0|4-0|1-0|4-2|3-1|
Korbeek        |1-1|4-1| 8-2|1-1|1-5|XXX|2-0|3-1|1-1|7-2|1-1| 0-1|1-1|0-0|1-1|2-1|
Kumtich        |3-1|1-0| 1-0|4-1|4-2|1-1|XXX|0-1|1-3|1-1|0-0| 4-0|3-1|2-0|1-1|3-1|
Leuven         |1-0|4-2| 5-1|2-2|5-2|4-1|0-3|XXX|6-1|3-3|3-0| 5-2|1-0|3-1|2-1|2-1|
Lovenjoel      |0-1|2-3| 1-2|1-4|1-4|1-1|1-1|1-3|XXX|1-2|4-1| 0-1|3-1|1-3|1-1|4-2|
Meldert        |2-0|1-2| 3-1|2-3|2-5|1-2|2-5|1-3|2-0|XXX|0-1|5-0*|1-1|2-2|3-2|2-1|
Rotselaar      |2-3|1-2| 0-3|2-4|1-0|2-0|3-1|1-6|4-2|1-1|XXX| 3-2|3-0|1-5|2-0|1-0|
Schaffen       |1-0|2-0| 4-3|1-3|1-3|2-2|0-1|1-6|1-1|2-2|1-0| XXX|2-1|4-0|4-1|4-3|
Scherpenhvl    |1-0|0-0| 0-2|0-3|1-1|1-2|2-0|1-2|2-2|0-5|3-4| 2-0|XXX|0-2|2-0|2-0|
Tielt          |1-3|0-2|5-0*|1-1|1-1|1-1|1-3|1-3|0-3|0-1|6-2| 0-3|2-3|XXX|2-0|4-0|
Tremelo        |4-4|1-1| 5-2|3-0|1-0|0-0|0-0|1-1|0-2|3-0|3-1| 1-2|3-3|2-1|XXX|3-0|
Wommersom      |1-3|0-2| 0-5|0-2|0-4|0-2|0-2|1-4|1-3|4-0|2-1| 2-0|1-1|0-2|0-3|XXX|


  1 Dar. Leuven                 30  21   6   3  69   84 -   39   45                         
  2 Sp. Hoeleden                30  17   8   5  59   83 -   43   40                         
  3 VV Houtem                   30  17   5   8  56   77 -   37   40                         
  4 USG Kumtich                 30  16   8   6  56   51 -   30   21 -                       
  5 Korbeek Sp.                 30  11  13   6  46   55 -   42   13                         
  6 St. Diest                   30  13   1  16  40   57 -   66   -9                         
  7 Sp. Schaffen                30  12   4  14  40   45 -   60  -15                         
  8 RC Meldert                  30  11   7  12  40   55 -   66  -11                         
  9 FC Tremelo                  30   9  11  10  38   47 -   44    3                         
 10 U. Lovenjoel                30  10   7  13  37   50 -   53   -3                         
 11 KO Begijnendijk             30   8  12  10  36   34 -   45  -11                         
 12 Tielt Sp.                   30  10   5  15  35   46 -   48   -2                         
 13 Sp. Rotselaar               30  10   5  15  35   42 -   67  -25                         
 14 FC Baal                     30   9   8  13  35   35 -   48  -13                         
 15 KVV Scherpenheuvel          30   8   8  14  32   35 -   55  -20 +                       
 16 WS Wommersom                30   3   2  25  11   25 -   78  -53 +                       

2e prov. Brabant C
------------------

                Bee Gro Hal Hum Lem Lon Mac Maz Opw Pep Scu Ter  Tol  Wam Zel Zuu 
Beersel        |XXX|4-1|2-0|0-3|1-2|1-1|0-0|4-1|3-1|1-1|1-3|0-1| 8-1| 4-0|1-3|1-2|
Groot Bijg.    |1-0|XXX|0-2|0-3|3-2|2-4|1-1|2-3|0-3|1-3|0-3|1-2| 6-2| 1-5|1-5|0-3|
Halle          |3-0|4-0|XXX|6-1|4-1|3-0|1-0|7-2|1-1|0-0|0-0|1-1| 6-1| 4-0|3-0|0-1|
Humbeek        |3-0|1-0|3-1|XXX|0-1|6-0|1-2|2-2|2-3|1-1|0-1|2-1| 3-0| 1-2|1-7|1-2|
Lembeek        |2-2|2-0|1-2|2-1|XXX|0-0|2-1|1-4|0-2|2-4|0-0|3-4| 4-0| 1-0|0-5|1-3|
Londerzeel     |0-2|3-0|0-1|2-2|4-1|XXX|3-2|2-0|1-2|1-1|3-0|1-2| 3-2| 5-0|1-1|4-0|
Machelen       |1-3|2-1|1-1|1-1|3-0|3-0|XXX|0-3|2-3|3-1|1-3|3-1| 1-0| 1-1|1-3|1-2|
Mazenzele      |4-0|3-4|3-3|1-2|3-0|3-3|5-3|XXX|1-5|3-1|4-4|1-1| 4-2| 7-1|2-1|3-1|
Opwijk         |2-4|3-0|0-1|0-4|1-1|4-0|0-3|1-0|XXX|1-5|1-1|5-1| 7-0| 0-0|3-3|2-2|
Pepingen       |2-1|4-3|6-1|1-2|2-0|1-0|4-0|9-2|4-1|XXX|2-3|5-4| 4-0| 0-0|0-1|3-1|
Scup Jette     |1-1|1-1|1-1|1-0|3-0|2-1|3-1|3-0|1-3|3-1|XXX|3-0| 4-1| 2-0|0-2|1-1|
Ternat         |2-3|3-3|3-1|1-0|2-2|1-1|1-1|1-3|0-1|2-0|1-1|XXX| 2-0| 4-1|4-1|2-0|
Tollembeek     |0-1|0-4|0-9|0-2|1-6|3-4|0-2|0-3|1-0|0-1|0-4|0-9| XXX| 1-0|1-5|1-3|
Wambeek        |0-1|4-0|0-4|0-0|4-0|3-2|1-1|2-0|3-3|0-4|2-2|4-1| 4-2| XXX|1-1|2-1|
Zellik         |4-0|1-0|1-3|1-1|3-0|2-1|3-2|3-0|3-0|2-1|1-1|2-1|10-0|10-1|XXX|5-1|
Zuun           |1-0|3-2|1-2|2-1|1-1|1-1|1-0|1-1|0-0|0-2|0-3|0-3| 2-0| 4-1|1-2|XXX|


  1 Zellik Sp.                  30  21   5   4  68   91 -   32   59                         
  2 KSK Halle                   30  18   7   5  61   75 -   30   45                         
  3 Scup Jette                  30  16  11   3  59   58 -   29   29                         
  4 FC Pepingen                 30  17   5   8  56   73 -   39   34                         
  5 SK Opwijk                   30  13   8   9  47   58 -   47   11                         
  6 Sp. Ternat                  30  13   7  10  46   61 -   49   12 +                       
  7 Eendracht Mazenzele         30  13   6  11  45   71 -   69    2                         
  8 KV Zuun                     30  13   6  11  45   41 -   46   -5                         
  9 FC Humbeek                  30  12   6  12  42   50 -   41    9 +                       
 10 SK Beersel                  30  12   5  13  41   49 -   46    3 +                       
 11 Del. Londerzeel             30  10   8  12  38   51 -   51    0                         
 12 FC Wambeek                  30   9   8  13  35   42 -   67  -25                         
 13 CS Machelen                 30   9   7  14  34   43 -   49   -6                         
 14 FC Avenir Lembeek           30   8   6  16  30   38 -   63  -25                         
 15 VC Groot Bijgaarden         30   5   3  22  18   38 -   79  -41 +                       
 16 KFCMZ Tollembeek            30   2   0  28   6   19 -  121 -102                         

2e prov. Hainaut A
------------------

                Ant FCB SCB Elo Eng Est Hav Les Mon Mon Per Que Ram StG Ter Wie 
Antoing        |XXX|2-2|3-2|7-1|2-2|3-0|1-2|1-3|1-3|3-0|0-2|2-1|1-3|0-2|3-2|2-2|
FC Brunehaut   |1-1|XXX|2-1|1-1|0-0|0-4|0-1|1-3|1-0|0-5|0-1|1-1|0-0|0-2|1-2|2-1|
SC Brunehaut   |1-1|2-0|XXX|2-2|0-1|1-2|1-1|0-8|0-3|0-4|1-6|1-2|3-2|4-3|2-3|0-7|
Elouges        |0-6|3-3|7-3|XXX|0-2|2-5|2-7|2-8|1-3|1-2|1-1|0-8|3-4|0-0|0-4|0-5|
Enghien        |0-1|5-0|5-1|3-2|XXX|0-0|1-2|3-2|0-3|1-5|1-2|1-0|0-1|1-1|0-2|1-3|
Estaimbourg    |1-2|5-0|8-0|3-0|7-2|XXX|3-1|1-3|4-2|2-1|1-2|2-0|2-2|1-2|2-0|3-2|
Havinnes       |3-1|0-0|5-0|4-0|3-1|3-2|XXX|1-0|7-1|2-2|1-2|1-1|4-2|6-1|1-1|4-5|
Lessines/Oll   |2-0|5-1|1-2|4-0|2-2|3-3|0-1|XXX|1-0|1-1|1-0|4-0|1-0|3-0|2-2|1-1|
Mont/Enclus    |1-1|4-0|3-0|3-2|3-2|4-1|2-2|4-0|XXX|2-1|2-2|2-1|4-1|2-1|2-0|5-1|
Montkain       |3-0|3-3|2-0|1-2|5-2|0-1|1-5|0-0|0-0|XXX|1-1|0-2|3-0|1-1|3-2|9-2|
Peruwelz       |2-0|2-2|4-1|5-0|2-0|2-0|2-1|2-0|2-2|2-1|XXX|2-0|4-1|1-1|2-2|2-1|
Quevaucamps    |0-0|1-0|9-0|5-1|2-1|0-0|3-1|2-1|1-1|0-0|0-4|XXX|3-0|2-1|3-1|4-3|
Ramevinnes     |0-6|1-0|2-1|3-2|4-1|2-2|3-2|1-3|0-1|3-1|0-3|2-4|XXX|2-1|0-3|2-2|
St Ghislain    |0-2|2-2|3-3|1-0|1-2|2-3|2-5|1-1|2-2|0-4|1-3|1-3|2-1|XXX|1-1|2-0|
Tertre-H       |1-0|6-2|6-1|9-0|3-2|3-1|2-2|3-2|4-0|1-1|0-2|0-1|1-1|4-4|XXX|1-2|
Wiers          |2-1|1-0|5-1|2-1|1-1|5-3|1-4|0-2|2-2|2-1|0-3|1-0|1-3|1-0|3-3|XXX|


  1 RC Peruwelz                 30  22   7   1  73   70 -   22   48 +                       
  2 SC Mont de l'Enclus         30  17   8   5  59   66 -   41   25                         
  3 ASC Havinnes                30  17   7   6  58   82 -   43   39                         
  4 SC Quevaucamps              30  16   6   8  54   59 -   34   25 -                       
  5 RAS Lessines/Ollignies      30  15   7   8  52   67 -   35   32                         
  6 AC Estaimbourg              30  15   5  10  50   72 -   49   23 +                       
  7 RUS Tertre-Hautrage         30  13   9   8  48   72 -   46   26                         
  8 FC Wiers                    30  13   6  11  45   64 -   63    1                         
  9 AS Montkainoise             30  11   9  10  42   61 -   41   20                         
 10 RST Antoing                 30  11   7  12  40   53 -   44    9                         
 11 SC Ramevinnes               30  11   5  14  38   46 -   64  -18                         
 12 Enghien SP                  30   8   6  16  30   43 -   60  -17                         
 13 FC St Ghislain              30   6  10  14  28   41 -   60  -19                         
 14 FC Brunehaut                30   3  11  16  20   25 -   65  -40                         
 15 SC Brunehaut                30   4   4  22  16   34 -  110  -76                         
 16 SC Elouges                  30   2   5  23  11   36 -  114  -78                         

2e prov. Hainaut B
------------------

                Bau Bra Cue Fra Giv Hav Mau Neu Pat Per Qua Res Soi Sym Tri Was 
Baudour        |XXX|0-1|0-3|3-0|2-3|2-2|1-1|2-1|0-1|1-2|0-0|4-2|1-2|0-1|0-1|2-4|
Bracquegnies   |1-2|XXX|2-0|1-1|7-3|1-1|3-7|4-0|0-1|2-2|2-0|4-2|1-1|0-2|2-0|3-0|
Cuesmes        |6-0|2-1|XXX|4-1|6-0|1-0|5-0|4-0|1-1|2-0|1-0|5-2|1-1|1-1|0-0|5-1|
Frameries      |3-1|3-0|3-3|XXX|1-1|4-1|2-6|1-0|3-1|2-0|3-0|2-0|0-0|1-1|3-1|2-0|
Givry          |5-2|2-2|2-5|1-5|XXX|2-2|0-1|2-1|2-5|0-2|4-4|0-2|1-2|0-3|1-3|4-1|
Havre          |4-1|1-1|0-7|0-2|0-2|XXX|0-3|3-0|0-1|1-2|3-1|1-3|1-4|3-3|1-2|2-1|
Maurage        |1-0|2-2|3-4|2-0|2-4|5-2|XXX|7-0|3-2|1-1|2-1|2-1|1-0|0-1|2-2|3-0|
Neufvilles     |1-4|0-2|0-7|1-4|2-1|2-2|1-0|XXX|1-1|1-0|2-4|1-1|3-1|2-1|0-2|4-0|
Paturages      |2-1|3-1|1-3|1-2|2-1|2-0|2-2|6-2|XXX|0-4|0-3|0-0|2-3|0-2|3-0|3-0|
Peronnes       |0-0|2-5|0-6|1-5|1-2|1-1|2-4|5-3|0-0|XXX|1-4|2-0|1-2|0-4|1-3|2-1|
Quaregnon      |1-3|2-1|2-1|2-4|1-0|2-0|2-9|2-4|0-2|2-1|XXX|2-1|2-1|1-3|0-1|3-1|
Ressaix        |0-1|1-0|2-1|3-1|3-0|4-0|1-4|0-2|1-2|6-1|2-3|XXX|1-1|2-2|0-2|1-2|
Soignies       |5-1|2-3|1-2|0-1|5-2|5-1|1-7|2-0|1-0|7-2|5-1|2-2|XXX|2-1|2-1|3-0|
Symphorine     |5-2|2-2|2-2|5-3|3-3|6-1|1-1|3-0|3-1|3-0|5-0|1-1|4-0|XXX|2-0|6-4|
Triviere-StV   |3-0|3-1|0-2|0-2|5-0|5-0|2-1|4-1|0-3|2-0|1-1|1-0|1-0|2-1|XXX|0-1|
Wasmes         |3-1|1-1|0-3|1-2|2-2|2-3|0-6|3-1|3-4|2-2|2-2|4-3|1-2|1-0|1-1|XXX|


  1 AFC Cuesmes                 30  21   6   3  69   93 -   26   67                         
  2 RSB Frameries               30  19   5   6  62   66 -   40   26 +                       
  3 RFCEB Maurage               30  18   6   6  60   88 -   43   45                         
  4 FCR Symphorinois            30  17   9   4  60   77 -   35   42                         
  5 RAS Triviere-St Vaast       30  17   4   9  55   48 -   31   17 -                       
  6 Soignies Sp                 30  16   5   9  53   63 -   45   18                         
  7 SC Paturages                30  15   5  10  50   52 -   42   10                         
  8 Bracquegnies Sp.            30  11   9  10  42   56 -   48    8                         
  9 REB Quaregnon               30  12   4  14  40   48 -   65  -17                         
 10 FC Ressaix                  30   8   6  16  30   47 -   53   -6                         
 11 US Neufvilles               30   8   3  19  27   36 -   78  -42 +                       
 12 LC Givry                    30   7   6  17  27   50 -   82  -32                         
 13 AFC Peronnes                30   7   6  17  27   38 -   72  -34                         
 14 SC Wasmes                   30   7   5  18  26   42 -   76  -34                         
 15 ASC Baudour                 30   7   4  19  25   37 -   64  -27 +                       
 16 SC Havre                    30   5   7  18  22   36 -   77  -41 -                       

2e prov. Hainaut C
------------------

                Bai Bea Car Cha Col Cou Erp Fon Gos Goz Jum LaB Mar  Mon Pon Tur 
Baileux        |XXX|2-2|2-2|1-1|2-2|0-4|1-2|1-1|1-2|0-5|1-1|2-0|0-1| 1-1|2-0|3-0|
Beaumont       |0-1|XXX|2-2|3-5|1-2|0-2|0-0|5-0|3-2|1-1|1-1|1-2|3-2| 1-2|4-0|0-3|
Carnieres      |4-0|3-1|XXX|2-1|2-1|1-3|1-1|4-1|4-0|0-5|4-4|6-1|3-1| 0-6|6-2|4-2|
Chapelle       |4-0|5-5|3-1|XXX|1-2|2-0|3-2|2-1|3-1|3-2|4-0|4-0|3-1| 3-1|3-0|2-1|
College        |2-1|3-0|0-1|1-1|XXX|1-1|2-1|0-2|1-0|0-0|2-1|4-2|3-1| 2-3|1-0|1-0|
Courcelles     |3-0|2-2|3-1|0-3|7-1|XXX|3-3|4-2|3-2|2-2|4-0|5-3|5-1| 4-0|5-1|7-4|
Erpion         |6-0|0-0|1-2|0-1|2-1|0-0|XXX|4-1|2-1|0-2|0-0|4-1|1-1| 0-0|9-1|2-0|
Fontaine       |2-2|1-3|1-2|0-2|1-1|1-3|1-3|XXX|0-0|0-3|2-1|3-3|3-1| 2-0|2-2|1-0|
Gosselies      |1-2|1-3|1-0|1-2|1-0|5-4|0-0|2-1|XXX|3-1|1-1|4-0|1-2| 1-0|5-0|1-1|
Gozee          |2-0|2-0|2-2|2-1|3-2|3-2|4-1|4-2|2-3|XXX|2-1|0-0|0-1| 3-1|6-2|1-1|
Jumet          |1-4|1-1|0-2|0-1|3-3|3-2|1-3|1-1|2-1|0-0|XXX|4-0|0-3| 5-0|5-0|4-3|
La Buissiere   |0-0|0-0|1-2|0-1|0-0|0-0|1-2|4-2|1-3|1-2|5-2|XXX|2-1| 2-5|2-1|3-1|
Marcinelle     |2-0|3-2|2-3|1-0|0-0|1-1|2-1|2-1|0-2|3-2|3-1|4-1|XXX| 2-1|4-3|0-2|
Mont March.    |2-0|5-3|0-4|1-1|2-5|1-6|3-0|2-2|0-0|2-4|2-3|3-1|4-3| XXX|3-2|2-1|
Pont-a-C-B     |2-3|1-2|0-7|0-5|2-3|2-5|2-2|0-4|2-5|1-3|1-1|3-3|3-0| 1-2|XXX|0-4|
Turque         |0-0|0-4|1-1|0-0|4-2|0-2|2-0|6-2|2-1|1-4|0-0|0-1|2-0|11-1|5-1|XXX|


  1 FC Chapelle GF              30  21   5   4  68   70 -   29   41 -                       
  2 US Courcelles               30  18   7   5  61   92 -   45   47                         
  3 FC Gozee                    30  18   7   5  61   72 -   36   36                         
  4 FC Carnieres                30  18   6   6  60   76 -   48   28                         
  5 FC College                  30  13   8   9  47   48 -   45    3                         
  6 FC Marcinelle               30  14   3  13  45   48 -   53   -5                         
  7 Gosselies Sp                30  13   5  12  44   51 -   43    8                         
  8 EC Erpion                   30  11  10   9  43   52 -   37   15 +                       
  9 FC Mont Marchienne          30  12   5  13  41   55 -   73  -18                         
 10 JS Turque                   30  10   6  14  36   57 -   50    7                         
 11 EC Beaumont                 30   8  10  12  34   53 -   54   -1                         
 12 Jumet SC                    30   7  11  12  32   47 -   56   -9 +                       
 13 Baileux Sp                  30   7  10  13  31   32 -   55  -23                         
 14 FC La Buissiere             30   7   7  16  28   40 -   69  -29                         
 15 JS Fontaine                 30   6   8  16  26   43 -   67  -24                         
 16 Pont-a-Celles-Buzet         30   1   4  25   7   35 -  111  -76                         

2e prov. Liege A
----------------

                Bra Cit Cou Fai Fer Fra Ham Hog Len Lon Ore Tem Ver Vil Wan War 
Braives        |XXX|0-3|1-5|3-6|0-4|4-1|2-4|1-6|2-5|1-1|1-0|1-7|1-3|2-2|2-2|1-8|
Cite           |3-2|XXX|2-3|1-0|4-5|6-1|3-1|4-1|0-0|1-1|1-1|2-2|1-1|2-0|2-1|0-3|
Couthuin       |5-0|5-3|XXX|1-2|3-5|4-3|1-0|5-3|4-0|3-3|5-2|1-3|2-2|5-0|2-0|1-2|
Faimes         |0-0|1-0|2-3|XXX|3-3|1-0|0-1|0-0|3-1|1-0|2-1|1-2|2-1|2-0|1-3|1-4|
Ferrieres      |7-2|1-5|1-4|2-2|XXX|5-1|5-2|2-2|5-0|2-3|3-2|2-1|2-2|3-3|4-2|2-1|
Fraiture       |4-0|4-0|2-6|1-2|2-2|XXX|3-1|0-4|4-1|4-5|1-2|2-4|1-5|4-4|0-2|1-2|
Hamoir         |2-0|5-1|1-0|5-4|2-4|5-2|XXX|5-1|1-3|5-1|6-3|4-0|0-2|4-1|2-2|1-2|
Hognoul        |1-2|2-5|2-4|2-1|1-3|2-1|2-2|XXX|1-1|3-1|0-0|3-1|2-6|5-5|0-2|0-2|
Lensois        |4-1|1-5|1-3|2-0|3-5|3-1|0-1|4-2|XXX|3-0|2-5|0-5|3-1|2-3|4-2|1-3|
Loncin         |4-0|3-3|1-2|1-1|2-1|0-1|2-1|3-0|3-1|XXX|1-3|0-3|5-0|3-2|3-4|2-2|
Oreye          |5-0|2-3|2-3|4-2|2-1|3-0|3-1|2-2|2-1|1-3|XXX|1-1|1-1|2-0|1-2|1-1|
Templiers N    |7-1|3-2|1-1|7-1|3-5|4-3|3-3|5-2|3-3|2-3|2-2|XXX|1-2|2-2|4-0|2-3|
Verlaine       |1-0|5-4|3-1|4-4|2-2|2-1|5-5|0-2|5-1|6-2|2-0|0-0|XXX|1-2|1-2|0-5|
Villersoise    |5-1|7-0|1-2|0-3|1-2|2-2|1-1|4-2|1-0|3-1|3-4|0-1|4-2|XXX|2-2|0-3|
Wanze          |9-1|5-2|3-1|0-1|1-3|2-0|2-3|5-1|1-1|5-3|3-0|2-0|2-2|5-2|XXX|0-4|
Warnant        |3-0|3-4|0-2|3-5|3-1|4-1|5-3|2-2|6-2|1-1|6-0|4-2|2-0|2-2|2-2|XXX|


  1 Warnant                     30  20   6   4  66   91 -   40   51                         
  2 Couthuin                    30  20   3   7  63   87 -   51   36                         
  3 Ferrieres                   30  17   7   6  58   92 -   64   28 +                       
  4 Wanze                       30  15   6   9  51   73 -   54   19                         
  5 Hamoir                      30  14   5  11  47   77 -   63   14                         
  6 RES Templiers Neupre        30  13   8   9  47   81 -   56   25                         
  7 Cite SP                     30  13   6  11  45   72 -   69    3                         
  8 Faimes                      30  13   6  11  45   54 -   55   -1 +                       
  9 Verlaine                    30  12   9   9  45   67 -   60    7                         
 10 Oreye                       30  11   7  12  40   57 -   59   -2                         
 11 Loncin                      30  11   7  12  40   61 -   65   -4                         
 12 Villersoise                 30   8   9  13  33   62 -   70   -8 -                       
 13 Lensois                     30   9   4  17  31   53 -   78  -25                         
 14 Hognoul                     30   7   8  15  29   56 -   78  -22                         
 15 Fraiture SP                 30   5   3  22  18   51 -   87  -36                         
 16 Braives                     30   3   4  23  13   32 -  117  -85                         

2e prov. Liege B
----------------

                Ayw Bea REV Cha Che Cro Deb Eto Fle Her Her Mil Mol Ret Sai Weg 
Aywaille       |XXX|2-4|1-2|0-4|3-1|1-4|2-5|2-2|1-0|2-1|1-5|1-2|4-3|4-2|2-2|2-1|
Beaufays       |4-2|XXX|1-1|4-2|3-1|1-0|7-2|2-0|0-0|2-1|4-1|6-1|0-1|4-0|2-2|1-3|
REV Chdf.      |5-1|2-1|XXX|3-0|1-0|2-2|6-4|1-1|4-0|3-1|2-1|3-1|1-0|   |0-1|2-2|
Chaudfontain   |4-3|1-4|1-2|XXX|1-2|0-0|3-2|1-1|1-1|3-0|2-1|5-0|1-2|2-4|0-3|0-1|
Cheratte       |3-3|1-3|2-3|4-1|XXX|0-2|1-0|2-2|1-3|1-4|2-6|2-0|1-2|2-0|3-2|0-2|
Croatia        |2-1|1-3|2-1|3-1|0-1|XXX|2-0|3-2|6-1|5-4|3-6|3-3|2-2|1-1|2-1|3-3|
Debrouille     |3-2|4-4|1-1|1-3|4-1|3-4|XXX|2-1|1-1|1-0|2-1|7-1|3-1|1-4|2-1|2-1|
Etoile         |1-2|3-3|1-1|2-0|2-0|1-1|4-3|XXX|0-0|1-1|0-3|2-1|3-0|5-4|0-2|0-0|
Fleron         |1-1|0-3|0-3|3-0|2-0|0-3|2-1|0-3|XXX|3-0|1-3|2-0|0-2|0-4|0-0|1-2|
Herstal        |1-1|0-2|0-4|3-0|2-1|0-0|1-1|0-0|1-2|XXX|0-5|0-4|4-1|1-1|0-2|0-1|
Herve          |1-1|5-1|2-6|8-0|5-1|1-1|8-1|2-0|2-0|4-3|XXX|3-0|3-1|1-0|5-0|0-3|
Milanello-V    |3-4|5-2|0-1|1-4|0-1|1-2|3-1|3-1|1-2|3-1|1-5|XXX|1-2|1-1|1-4|2-0|
Molise         |2-0|0-4|1-2|2-2|1-1|0-2|3-2|0-0|1-1|1-1|1-1|3-2|XXX|1-0|3-1|1-0|
Retinne        |2-1|0-4|1-5|3-3|2-2|4-0|0-0|4-1|3-1|0-1|0-3|1-1|0-1|XXX|3-2|0-3|
Saive          |5-4|2-3|1-4|1-1|4-4|1-1|2-6|2-0|0-0|2-1|4-4|6-4|4-1|2-0|XXX|1-3|
Wegnez         |2-2|5-0|3-7|2-3|3-0|2-3|2-2|1-2|2-0|3-5|2-4|1-2|2-1|1-0|5-2|XXX|


  1 REV Chaudfontaine           29  21   6   2  69   78 -   32   46                         
  2 Herve                       30  20   4   6  64   99 -   43   56 -                       
  3 Beaufays                    30  19   5   6  62   82 -   48   34                         
  4 Croatia Wandre              30  15  10   5  55   63 -   47   16                         
  5 Wegnez                      30  14   5  11  47   61 -   48   13                         
  6 JS Molise Liege             30  12   7  11  43   40 -   48   -8                         
  7 Saive                       30  11   8  11  41   62 -   64   -2                         
  8 Debrouille Seraing          30  11   6  13  39   67 -   72   -5 +                       
  9 Etoile Dalhem               30   8  12  10  36   41 -   46   -5                         
 10 Chaudfontaine               30   9   6  15  33   49 -   66  -17                         
 11 Fleron                      30   8   8  14  32   27 -   49  -22                         
 12 Retinne                     29   8   7  14  31   44 -   54  -10 +                       
 13 Aywaille                    30   8   7  15  31   56 -   77  -21                         
 14 Cheratte                    30   8   5  17  29   41 -   66  -25                         
 15 Milanello-Vottem            30   8   3  19  27   48 -   76  -28 +                       
 16 Herstal                     30   6   7  17  25   37 -   59  -22                         

2e prov. Liege C
----------------

                Amb And But Els Eyn Gem Min Rec Roc StV Sta Tro Wai Wel Wey Xho 
Ambleve        |XXX|6-1|1-5|2-3|1-6|0-0|2-2|2-0|1-0|0-1|3-3|3-1|2-2|3-4|0-3|2-3|
Andrimont      |1-3|XXX|5-5|3-3|1-0|2-3|2-4|1-1|2-3|2-3|5-4|1-3|1-1|0-0|3-1|1-2|
Butgenbach     |2-0|2-3|XXX|0-3|4-1|0-2|1-1|3-1|2-1|4-2|1-1|3-2|2-2|1-4|1-1|2-1|
Elsautoise     |2-2|1-2|2-4|XXX|0-1|1-2|3-2|3-2|2-1|6-0|1-2|4-2|3-1|2-1|0-1|1-0|
Eynatten       |2-2|<*>|2-1|2-2|XXX|2-1|2-4|5-0|4-1|3-1|5-0|1-0|0-1|4-1|1-3|3-2|
Gemmenich      |5-1|1-4|3-1|0-2|0-0|XXX|4-2|2-2|3-2|4-1|1-1|1-1|1-2|1-0|1-1|4-2|
Minerois       |3-4|1-1|3-2|1-1|1-3|0-1|XXX|3-1|1-1|2-2|2-0|4-0|2-3|0-1|0-2|3-0|
Recht          |0-1|3-3|2-0|3-1|1-2|2-3|1-1|XXX|1-1|2-0|3-3|0-1|2-4|1-2|1-3|3-5|
Rocherath      |0-4|4-2|2-4|1-5|1-2|0-0|3-2|5-0|XXX|0-1|4-1|1-0|1-1|3-2|1-2|1-1|
Sankt-Vith     |0-1|0-7|1-1|0-1|2-1|0-2|1-3|4-2|0-2|XXX|0-1|2-2|0-1|1-5|1-3|4-1|
Stavelot       |0-3|0-1|3-1|0-3|0-2|1-1|1-0|2-2|5-3|5-1|XXX|1-2|0-3|3-1|2-2|1-2|
Trois Ponts    |2-1|3-1|6-1|1-0|3-2|2-1|2-5|0-1|2-3|8-1|3-2|XXX|1-1|2-1|1-1|2-1|
Waimes         |1-2|0-3|1-2|4-0|0-1|4-0|3-1|3-1|3-0|4-2|1-2|1-0|XXX|2-1|0-0|2-1|
Welkenraedt    |2-2|1-2|2-2|0-0|1-3|1-1|2-0|0-0|1-1|1-0|1-4|0-0|0-2|XXX|0-3|0-0|
Weywertz       |1-1|3-0|1-1|2-0|1-1|4-1|2-1|4-2|2-1|2-0|4-0|3-1|3-3|3-1|XXX|4-1|
Xhoffraix      |3-1|3-3|0-3|2-2|0-0|0-0|1-3|2-0|2-3|0-1|2-1|0-0|3-6|4-1|5-1|XXX|


  1 Weywertz                    30  19   9   2  66   66 -   31   35                         
  2 Waimes                      30  17   7   6  58   62 -   37   25 -                       
  3 Eynatten                    30  17   5   8  56   61 -   40   21                         
  4 Gemmenich                   30  13  10   7  49   49 -   41    8                         
  5 Elsautoise                  30  14   6  10  48   57 -   44   13                         
  6 Trois Ponts                 30  13   6  11  45   53 -   47    6                         
  7 FC Butgenbach               30  12   8  10  44   61 -   59    2                         
  8 Ambleve                     30  11   8  11  41   56 -   58   -2                         
  9 Andrimont                   30  10   8  12  38   63 -   69   -6                         
 10 Minerois                    30  10   7  13  37   57 -   52    5 +                       
 11 Rocherath                   30  10   6  14  36   50 -   58   -8                         
 12 Xhoffraix                   30   9   7  14  34   49 -   58   -9                         
 13 Stavelot                    30   9   7  14  34   49 -   63  -14                         
 14 CS Welkenraedt              30   7   9  14  30   37 -   50  -13                         
 15 Sankt-Vith                  30   7   3  20  24   32 -   76  -44                         
 16 Recht                       30   4   8  18  20   40 -   69  -29 +                       

2e prov. Limburg A
------------------

                As  Bev Bre Die Gel Mec Mop Mun Opg Opo Rij Roo Sch Ter Ven Wal 
As             |XXX|2-5|3-0|0-1|1-1|0-1|1-1|1-1|1-2|3-5|5-1|7-0|2-2|2-0|3-2|2-1|
Beverst        |1-4|XXX|5-1|2-2|0-1|3-2|0-3|3-0|2-2|4-1|0-0|1-1|1-2|0-7|4-1|4-2|
Bregel         |5-0|5-2|XXX|1-0|2-0|4-1|4-1|2-3|3-2|3-2|6-1|6-2|4-3|4-0|2-2|1-0|
Diepenbeek     |0-1|4-1|1-1|XXX|0-3|0-4|0-3|0-3|3-0|1-0|0-0|5-1|1-4|1-3|0-5|1-0|
Gellik         |5-1|3-0|2-3|3-0|XXX|1-1|1-1|0-0|3-1|7-1|5-1|6-1|2-1|1-0|3-1|5-1|
Mechelen       |2-0|8-1|4-2|1-0|3-2|XXX|1-4|3-1|1-4|0-0|2-0|1-1|5-1|3-1|9-0|0-2|
Mopertingen    |3-1|4-1|1-3|5-0|2-2|0-2|XXX|4-2|4-0|3-0|6-0|5-0|2-0|4-3|6-1|3-1|
Munsterblzn    |4-0|1-2|5-1|2-0|1-1|1-1|1-5|XXX|4-2|3-0|3-1|3-2|4-2|2-2|2-0|4-1|
Opglabbeek     |1-2|3-0|3-2|0-1|0-2|0-3|2-4|1-3|XXX|2-0|1-1|1-2|0-2|1-1|2-3|1-1|
Opoeteren      |2-1|1-4|5-1|2-0|0-0|1-1|0-1|1-1|2-2|XXX|0-1|2-3|1-2|2-4|1-4|2-1|
Rijkhoven      |3-2|1-3|3-1|1-1|0-1|2-1|0-2|2-2|1-2|4-1|XXX|1-1|2-2|2-1|2-1|0-3|
Rooierheide    |0-3|0-2|2-0|1-1|2-3|1-1|0-3|4-1|2-1|1-3|2-1|XXX|3-2|0-6|6-1|1-5|
Schoonbeek     |2-0|2-4|4-2|0-1|1-0|2-3|2-5|0-5|2-1|3-2|2-4|3-2|XXX|1-3|1-0|2-2|
Termien        |2-2|1-3|3-3|1-1|0-3|1-2|3-4|1-1|2-0|2-3|1-2|4-0|4-2|XXX|3-1|1-1|
Ven Maaseik    |1-1|3-5|1-1|0-3|1-4|0-4|2-5|0-0|2-0|2-5|4-1|4-2|2-5|1-5|XXX|0-2|
Waltwilder     |2-1|1-2|1-1|2-2|1-4|1-1|1-0|2-2|4-0|0-2|0-0|1-1|3-3|1-3|2-1|XXX|


  1 GS Mopertingen              30  23   3   4  72   94 -   34   60                         
  2 Ap. Gellik                  30  19   7   4  64   74 -   27   47                         
  3 CS Mechelen                 30  17   7   6  58   71 -   36   35                         
  4 SK Munsterbilzen            30  14  10   6  52   65 -   44   21                         
  5 Bregel Sp.                  30  15   5  10  50   74 -   62   12 +                       
  6 WS Beverst                  30  15   4  11  49   65 -   68   -3                         
  7 E. Schoonbeek               30  12   4  14  40   60 -   70  -10                         
  8 E. Termien                  30  11   7  12  40   68 -   53   15                         
  9 As VV                       30  10   6  14  36   52 -   56   -4                         
 10 CS Rijkhoven                30   9   8  13  35   38 -   61  -23 +                       
 11 Diepenbeek VV               30   9   7  14  34   30 -   50  -20                         
 12 Waltwilder VV               30   8  10  12  34   45 -   50   -5                         
 13 SSD Opoeteren               30   9   5  16  32   47 -   64  -17                         
 14 SV Rooierheide              30   8   6  16  30   44 -   83  -39                         
 15 Kab. Opglabbeek             30   6   5  19  23   37 -   63  -26 -                       
 16 Ven Maaseik                 30   6   4  20  22   46 -   89  -43                         

2e prov. Limburg B
------------------

                Bev Gen Gru Hec Kau Koe Lin Mee Paa Pee Rep Str Ter Tes Tur Zol 
Beverlo        |XXX|3-1|1-0|0-3|4-1|2-4|2-1|0-1|1-1|1-5|2-0|0-0|2-2|0-0|1-1|1-1|
Genenbos       |4-4|XXX|4-1|1-3|5-0|3-1|2-1|4-2|0-0|0-3|2-2|1-2|3-0|1-1|1-1|2-1|
Gruitrode      |2-0|1-1|XXX|3-0|1-3|4-1|2-2|0-4|3-2|0-1|1-2|0-2|1-2|1-0|0-0|2-0|
Hechtel        |0-0|2-2|0-0|XXX|4-0|1-4|1-4|0-5|0-1|0-1|2-1|3-0|3-1|3-0|1-2|0-0|
Kaulille       |2-2|1-1|1-3|4-1|XXX|1-2|1-0|1-1|2-2|1-3|1-1|4-1|2-0|2-1|0-0|4-1|
Koersel        |2-4|3-1|3-0|2-1|2-1|XXX|5-1|6-0|3-1|0-1|3-2|0-2|2-3|6-0|1-0|3-4|
Lindelhoeven   |2-1|4-1|1-1|1-0|1-1|1-2|XXX|1-0|2-2|3-1|0-1|0-0|1-1|1-1|1-0|4-3|
Meeuwen        |3-2|2-0|1-1|6-0|2-1|3-2|2-3|XXX|2-2|2-4|5-1|0-0|1-3|1-2|1-5|5-0|
Paal           |1-0|2-0|2-2|1-1|2-1|1-3|1-2|0-5|XXX|4-2|2-0|0-2|2-2|0-3|0-0|1-3|
Peer           |4-0|6-0|0-2|4-3|3-1|0-1|1-1|0-1|4-0|XXX|3-0|1-1|0-0|0-1|4-1|2-0|
Reppel         |2-2|1-1|1-0|4-0|2-1|2-2|0-0|1-2|1-1|0-0|XXX|2-4|0-2|1-1|2-0|4-1|
Strooiendorp   |1-0|1-1|2-0|1-1|2-2|1-3|1-1|2-2|1-1|2-2|2-2|XXX|1-2|1-1|3-5|3-2|
Tervant        |0-2|2-1|1-2|0-1|3-0|2-2|0-1|0-3|0-1|1-3|5-0|2-2|XXX|2-2|2-1|2-1|
Tessenderlo    |4-2|0-3|4-1|2-1|1-2|1-1|2-1|0-1|1-0|2-4|3-0|1-1|1-2|XXX|1-5|1-4|
Turkse FC      |3-2|3-1|1-1|2-0|1-1|0-4|5-1|0-1|0-2|2-1|0-1|3-2|1-1|2-2|XXX|3-0|
Zolder         |1-0|2-1|3-3|1-2|1-0|0-0|2-6|0-1|0-2|0-5|1-2|0-2|6-1|2-2|1-1|XXX|


  1 Racing Peer                 30  18   5   7  59   68 -   30   38                         
  2 W. Koersel                  30  18   4   8  58   73 -   43   30 -                       
  3 SK Meeuwen                  30  17   5   8  56   65 -   41   24                         
  4 Lindelhoeven VV             30  12  10   8  46   48 -   42    6                         
  5 Turkse FC                   30  11  10   9  43   48 -   39    9                         
  6 SK Strooiendorp             30   9  15   6  42   45 -   42    3 -                       
  7 AC Tervant                  30  11   8  11  41   44 -   48   -4                         
  8 Fl. Paal                    30   9  11  10  38   37 -   46   -9                         
  9 Thes Sport Tessenderlo      30   9  10  11  37   41 -   51  -10 +                       
 10 RC Reppel                   30   9  10  11  37   38 -   49  -11                         
 11 Nev. Gruitrode              30   9   9  12  36   38 -   45   -7                         
 12 E. Genenbos                 30   8  10  12  34   48 -   55   -7                         
 13 Hechtel FC                  30   9   6  15  33   37 -   53  -16                         
 14 Kaulille FC                 30   8   9  13  33   42 -   53  -11 +                       
 15 VK Beverlo                  30   7  10  13  31   41 -   52  -11 +                       
 16 Vr. Zolder                  30   7   6  17  27   41 -   65  -24                         

2e prov. Limburg C
------------------

                Aal Bor Bru God Had Her Lan MeZ Mel Mil Moe Nie Rut Ste Zep Zon 
Aalst          |XXX|5-0|2-3|4-0|0-2|5-1|2-5|1-0|3-2|2-1|2-2|4-4|0-4|1-6|2-1|3-1|
Borgloon       |1-3|XXX|2-0|0-1|2-0|2-1|1-0|0-5|0-2|1-2|0-5|0-5|1-0|1-1|0-5|0-0|
Brustem        |1-1|0-0|XXX|3-2|1-1|0-2|3-0|2-3|1-0|1-5|1-1|2-1|3-0|3-5|1-3|0-2|
Godsheide      |2-0|1-2|4-0|XXX|0-3|0-2|1-0|0-2|9-1|1-1|3-0|2-1|5-2|4-2|2-4|2-3|
Hades          |3-0|5-1|4-0|4-1|XXX|3-0|2-3|3-2|1-0|1-1|6-1|1-1|6-0|3-1|4-1|0-0|
Herenelderen   |1-3|3-4|0-0|3-2|0-6|XXX|2-0|2-4|3-1|0-4|2-1|0-3|2-1|3-1|1-1|1-1|
Landen         |2-1|0-0|3-1|1-0|0-3|2-4|XXX|2-1|1-4|2-4|2-2|1-2|1-1|0-1|6-0|1-2|
Melo Zonh.     |3-1|2-0|1-4|0-4|0-2|4-4|1-0|XXX|6-1|1-5|2-2|3-2|4-2|1-1|3-2|0-1|
Melveren       |4-2|0-2|0-1|2-0|0-4|1-1|1-5|3-3|XXX|1-1|2-2|4-0|0-1|1-2|3-1|1-1|
Millen         |2-2|3-0|1-1|2-1|1-3|4-2|3-1|2-0|1-0|XXX|2-1|7-0|4-1|4-1|3-0|7-1|
Moelingen      |2-1|3-0|1-1|1-1|1-1|2-4|1-1|2-1|1-1|3-4|XXX|3-1|1-1|1-1|2-0|0-2|
Nieuwerkrkn.   |2-6|1-3|1-1|1-1|0-1|1-2|1-2|1-6|3-4|2-3|2-3|XXX|4-0|2-0|2-2|2-1|
Rutten         |1-2|5-0|1-0|3-3|0-3|3-2|3-2|1-3|1-4|0-0|2-2|0-3|XXX|0-0|0-3|1-2|
Stevoort       |3-2|4-0|3-1|0-0|1-1|2-0|3-5|1-5|1-1|0-0|2-0|4-2|3-2|XXX|1-0|3-1|
Zepperen       |1-2|2-0|2-1|3-0|5-1|3-7|2-3|2-0|1-7|2-3|4-2|1-1|3-4|4-2|XXX|0-2|
Zonhoven VV    |0-0|5-0|1-0|0-3|1-3|0-0|0-1|0-0|0-0|0-1|3-1|4-4|1-3|2-5|2-1|XXX|


  1 Hedera Millen               30  21   7   2  70   81 -   31   50                         
  2 RC Hades                    30  21   6   3  69   80 -   24   56                         
  3 E. Stevoort                 30  14   8   8  50   60 -   50   10                         
  4 Melo Zonhoven               30  14   5  11  47   66 -   53   13                         
  5 Sp. Aalst                   30  13   5  12  44   62 -   60    2 -                       
  6 V. 's-Herenelderen          30  12   6  12  42   55 -   64   -9                         
  7 Zonhoven VV                 30  11   9  10  42   39 -   43   -4 +                       
  8 O. Landen                   30  12   4  14  40   52 -   52    0                         
  9 Godsheide VV                30  11   5  14  38   55 -   50    5 +                       
 10 VK Zepperen                 30  11   3  16  36   59 -   67   -8 +                       
 11 PSV Melveren                30   9   8  13  35   51 -   58   -7                         
 12 SK Moelingen                30   7  13  10  34   49 -   55   -6                         
 13 VV Brustem                  30   8   8  14  32   36 -   52  -16                         
 14 J. Borgloon                 30   9   4  17  31   23 -   69  -46 -                       
 15 U. Rutten                   30   8   6  16  30   43 -   67  -24                         
 16 VV Nieuwerkerken            30   7   7  16  28   55 -   71  -16 +                       

2e prov. Luxembourg A
---------------------

                Ble Eta Flo Hab Jam Mar Mei Mes Mus Ros Sig StL Ste Tin Tor Wal 
Bleid          |XXX|4-1|1-0|2-0|5-0|3-1|4-0|2-2|3-1|2-1|7-0|5-1|1-2|5-0|8-1|4-0|
Etalle         |0-9|XXX|0-5|0-2|0-4|0-2|0-5|3-3|1-2|2-1|3-3|2-2|0-5|1-1|2-2|2-1|
Florenville    |1-3|1-4|XXX|1-4|5-2|2-2|2-0|0-1|6-0|1-0|3-3|1-2|2-3|0-0|0-3|2-0|
Habay-la-V     |2-0|0-2|2-1|XXX|2-1|4-1|3-2|5-2|4-2|5-2|3-4|1-0|2-4|5-2|3-3|2-2|
Jamoigne       |0-3|3-2|2-2|0-1|XXX|0-3|2-2|3-2|1-1|1-1|5-1|0-2|3-1|1-3|1-0|0-0|
Martelange     |1-2|3-2|5-2|4-2|5-0|XXX|4-0|2-2|6-2|2-2|4-3|1-2|1-3|2-5|9-1|3-1|
Meix-d-Virto   |0-1|2-1|2-2|1-4|2-1|0-2|XXX|3-3|1-1|1-1|5-3|2-2|1-2|2-2|1-2|5-3|
Messancy       |2-1|1-0|0-1|2-2|1-3|5-0|0-2|XXX|1-2|1-1|4-0|3-2|0-2|1-2|2-0|0-4|
Mussy          |3-2|2-3|3-3|2-0|0-3|1-1|0-2|1-1|XXX|0-4|1-3|0-0|2-2|1-1|5-0|1-1|
Rossignol      |1-5|4-1|0-2|0-0|3-2|0-0|2-2|3-1|0-2|XXX|3-0|3-0|3-1|3-4|4-0|3-2|
Signeulx       |1-3|3-5|4-2|2-4|0-4|0-2|1-2|1-2|4-3|3-2|XXX|3-6|3-9|1-2|3-1|2-2|
St Leger       |2-3|0-1|2-2|1-1|1-3|2-2|0-2|1-0|1-2|2-1|4-2|XXX|0-1|3-1|2-2|1-3|
Ste Marie-S    |1-1|1-0|2-2|2-1|5-1|1-1|1-0|4-0|3-0|1-0|5-2|6-0|XXX|2-0|9-0|5-2|
Tintigny       |0-0|2-1|2-3|2-2|1-1|0-0|1-3|4-3|2-2|1-1|2-3|2-3|0-1|XXX|2-3|3-3|
Torgny         |2-4|1-2|1-3|0-5|3-1|2-4|1-3|4-1|3-2|0-1|1-3|2-0|0-4|3-5|XXX|1-9|
Waltzing       |0-4|1-2|2-8|1-3|0-3|3-5|2-1|3-3|2-2|0-5|3-3|2-0|1-0|3-2|5-3|XXX|


  1 US Ste Marie-Semois         30  23   4   3  73   88 -   29   59 -                       
  2 Bleid                       30  23   3   4  72   97 -   26   71                         
  3 Habay-La-Vieille            30  17   6   7  57   74 -   48   26                         
  4 Martelange                  30  15   8   7  53   78 -   52   26                         
  5 Rossignol                   30  11   8  11  41   55 -   44   11                         
  6 Florenville                 30  11   8  11  41   65 -   55   10                         
  7 Meix-devant-Virton          30  11   8  11  41   54 -   53    1                         
  8 Jamoigne                    30  11   6  13  39   51 -   57   -6                         
  9 Tintigny                    30   8  11  11  35   54 -   62   -8 +                       
 10 St Leger                    30   9   7  14  34   44 -   59  -15                         
 11 Etalle                      30   9   5  16  32   43 -   75  -32                         
 12 Messancy                    30   8   8  14  32   49 -   61  -12                         
 13 Waltzing                    30   8   8  14  32   61 -   78  -17                         
 14 Mussy                       30   7  11  12  32   46 -   64  -18                         
 15 Signeulx                    30   8   4  18  28   64 -  102  -38 +                       
 16 Torgny                      30   7   3  20  24   45 -  103  -58 +                       

2e prov. Luxembourg B
---------------------

                Ber Bou Bra Bur Cha Giv Jeh Och Opo Pal Pou Ros Ste Tel Vau Wel 
Bertrix        |XXX|1-0|6-5|5-0|2-0|1-1|2-0|3-1|1-1|5-0|7-1|8-0|5-0|1-2|1-2|4-2|
Bourcy         |0-3|XXX|2-0|3-0|3-1|0-0|5-0|3-1|1-1|7-2|2-1|3-0|1-0|4-1|5-0|3-1|
Bras           |2-1|1-2|XXX|6-2|2-5|0-1|3-1|4-3|2-3|3-1|1-1|2-0|5-0|5-1|1-4|1-3|
Bure           |0-3|0-4|0-0|XXX|3-1|2-3|2-3|1-0|0-1|0-0|0-2|5-0|6-1|3-2|0-3|1-0|
Chaumont       |2-0|3-3|0-3|2-0|XXX|1-5|3-2|<*>|1-3|1-1|4-2|4-0|2-0|2-1|0-3|2-2|
Givry          |3-0|1-0|2-0|9-0|0-0|XXX|5-1|2-0|1-2|1-0|1-1|4-0|2-0|3-1|1-0|0-0|
Jehonville     |0-4|0-3|2-2|4-4|1-1|0-6|XXX|3-3|3-2|1-0|1-4|1-3|1-3|3-0|2-2|2-1|
Ochamps        |1-3|2-7|2-2|7-4|1-4|1-0|2-0|XXX|0-2|1-3|1-4|2-0|3-5|3-0|2-5|2-4|
Opont          |3-2|2-0|1-2|5-1|3-1|1-0|3-1|3-0|XXX|3-4|2-1|2-1|1-1|4-0|1-1|4-3|
Paliseul       |1-1|1-4|1-3|0-2|1-1|0-5|1-1|1-1|1-3|XXX|2-0|1-1|1-0|3-1|1-4|3-3|
Poupehan       |0-4|0-0|3-1|0-1|0-1|0-3|1-2|3-0|0-5|3-2|XXX|1-3|0-2|2-1|1-0|2-1|
Rossart        |2-1|1-3|1-4|1-1|1-4|1-3|5-2|1-4|1-1|0-1|1-3|XXX|2-2|2-1|1-8|0-2|
Ste Ode        |1-3|1-6|3-1|5-1|0-4|0-4|0-2|2-2|1-4|3-5|3-0|4-1|XXX|1-1|0-3|0-2|
Tellin         |1-4|0-6|0-1|2-0|0-1|0-4|0-3|1-1|0-4|4-2|4-1|0-2|0-7|XXX|1-0|2-2|
Vaux-Noville   |1-0|0-0|5-3|4-2|2-0|1-2|2-1|2-2|4-0|4-0|2-1|6-0|2-0|3-0|XXX|5-3|
Wellin         |3-2|0-3|1-1|5-0|7-0|2-3|8-3|9-1|1-4|5-2|4-0|3-3|4-2|5-1|2-1|XXX|


  1 Givry                       30  22   5   3  71   75 -   15   60                         
  2 Bourcy                      30  21   5   4  68   83 -   24   59                         
  3 Opont                       30  21   5   4  68   74 -   35   39                         
  4 Vaux-Noville                30  20   4   6  64   79 -   33   46                         
  5 Bertrix                     30  18   3   9  57   83 -   35   48                         
  6 Wellin                      30  14   6  10  48   88 -   57   31                         
  7 Chaumont                    30  13   6  11  45   51 -   56   -5                         
  8 Bras                        30  13   5  12  44   66 -   57    9                         
  9 Poupehan                    30  10   3  17  33   38 -   61  -23 +                       
 10 Jehonville                  30   8   6  16  30   46 -   80  -34                         
 11 Paliseul                    30   7   8  15  29   41 -   71  -30                         
 12 Ste Ode                     30   8   4  18  28   47 -   74  -27 +                       
 13 Bure                        30   8   4  18  28   41 -   81  -40 +                       
 14 Ochamps                     30   6   6  18  24   49 -   86  -37                         
 15 Rossart                     30   6   5  19  23   34 -   86  -52 +                       
 16 Tellin                      30   5   3  22  18   28 -   82  -54 -                       

2e prov. Luxembourg C
---------------------

                Aye Ber Bom Ere Hal Hey Hot Lie Man Mar Mel Sal Soy Ten Vie Win 
Aye            |XXX|1-1|2-2|5-0|1-4|2-0|2-3|1-1|5-1|2-2|2-1|1-0|1-3|0-3|1-0|2-2|
Berismenil     |4-0|XXX|2-3|1-1|1-2|1-3|1-1|2-2|1-0|2-3|0-0|1-1|1-4|3-3|1-3|2-1|
Bomal          |3-2|0-0|XXX|4-0|0-2|1-1|5-2|0-2|3-0|0-0|3-0|1-3|1-0|3-1|0-0|2-3|
Erezee         |2-3|2-0|2-1|XXX|2-0|0-1|3-0|0-4|1-0|1-1|0-4|2-1|0-1|3-1|1-2|6-1|
Halthier       |1-4|2-3|1-1|1-0|XXX|2-5|1-0|1-0|3-2|2-2|3-1|1-3|4-2|3-1|1-1|3-2|
Heyd           |1-0|3-1|0-0|1-2|1-2|XXX|0-0|0-5|1-1|1-2|0-2|1-0|1-2|1-1|2-0|0-2|
Hotton         |1-1|0-0|1-0|5-0|1-1|0-0|XXX|0-1|1-1|0-2|0-2|2-3|0-0|2-2|0-0|0-1|
Lierneux       |5-0|3-0|1-0|2-1|4-1|0-0|2-3|XXX|1-1|2-2|4-3|0-0|1-1|3-2|1-1|4-1|
Manhay         |4-1|2-3|4-5|0-3|1-2|1-0|1-1|4-3|XXX|0-2|0-7|0-2|0-1|3-5|1-6|3-2|
Marche         |0-2|0-3|3-1|3-0|0-0|1-2|0-0|1-2|1-2|XXX|2-2|3-1|3-0|2-2|0-2|1-1|
Melreux        |6-0|3-3|4-2|2-1|3-3|2-2|0-0|0-0|4-2|0-3|XXX|1-1|0-5|6-3|4-3|1-1|
Salmchateau    |3-2|0-3|2-1|0-1|3-0|4-0|0-0|3-0|2-5|3-4|1-2|XXX|2-2|5-1|1-2|2-2|
Soy            |2-2|2-0|1-3|2-1|3-0|0-0|1-1|2-2|0-0|0-0|1-0|0-2|XXX|2-2|0-3|3-0|
Tenneville     |1-3|2-4|2-2|1-1|0-0|1-4|0-1|1-2|1-1|1-3|2-4|0-1|3-2|XXX|0-4|4-0|
Vielsalm       |2-0|3-3|1-0|6-0|6-1|1-3|1-4|5-3|4-0|4-0|2-1|1-0|1-0|6-3|XXX|3-1|
Winaloise      |0-0|4-1|1-1|2-3|1-0|0-3|2-1|2-1|1-1|3-1|6-0|1-2|2-1|2-0|2-1|XXX|


  1 Vielsalm                    30  19   5   6  62   74 -   34   40                         
  2 Lierneux                    30  14  10   6  52   61 -   38   23                         
  3 Halthier                    30  13   7  10  46   47 -   54   -7                         
  4 Salmchateau                 30  13   6  11  45   51 -   40   11 +                       
  5 Melreux                     30  12   9   9  45   65 -   55   10                         
  6 Marche                      30  11  11   8  44   47 -   41    6                         
  7 Winaloise                   30  12   7  11  43   49 -   52   -3                         
  8 Soy                         30  11  10   9  43   43 -   36    7 +                       
  9 Heyd                        30  11   9  10  42   37 -   36    1                         
 10 Erezee                      30  12   3  15  39   39 -   55  -16                         
 11 Bomal                       30  10   9  11  39   48 -   43    5                         
 12 Aye                         30  10   8  12  38   48 -   58  -10                         
 13 Berismenil                  30   8  11  11  35   48 -   54   -6 -                       
 14 Hotton                      30   6  15   9  33   30 -   33   -3 +                       
 15 Manhay                      30   6   7  17  25   41 -   72  -31                         
 16 Tenneville                  30   4   9  17  21   49 -   76  -27                         

2e prov. Namur A
----------------

                And Arq Bon Egh Fla Gra Leu Mal Nam Ohe Pet Rhi  Scl StS Tav Vez 
Andoy          |XXX|1-3|4-1|2-4|2-1|0-2|6-2|3-1|2-3|0-2|7-3|3-2| 6-2|1-2|3-1|3-1|
Arquet         |2-2|XXX|1-3|1-5|2-4|3-2|5-3|9-0|5-1|4-0|2-2|4-1|18-1|5-0|4-2|1-1|
Boninne        |0-6|1-2|XXX|1-3|4-2|1-2|2-3|2-3|3-1|2-2|2-2|5-2| 7-1|1-1|2-2|2-2|
Eghezee        |4-3|2-1|4-3|XXX|1-1|4-3|2-1|4-0|2-0|3-0|2-2|2-6| 7-1|5-4|2-1|1-2|
Flawinne       |2-2|4-3|1-2|4-0|XXX|1-1|3-1|3-1|3-1|5-3|3-5|3-1| 2-2|2-4|4-3|4-3|
Grand-Leez     |5-2|0-3|2-1|0-3|4-2|XXX|2-0|4-0|2-2|3-2|2-2|2-0| 5-0|4-6|4-3|1-0|
Leuze          |2-1|1-2|5-0|1-1|0-2|1-3|XXX|2-1|1-3|1-1|1-2|1-0| 1-1|0-2|1-0|3-1|
Malonne        |1-2|4-3|1-3|1-6|1-3|3-5|0-4|XXX|0-3|1-2|2-4|2-2| 5-2|0-7|8-1|4-0|
Nameche        |1-5|4-3|6-3|2-0|1-3|2-4|4-2|4-0|XXX|2-3|1-8|4-2| 6-1|0-1|3-4|0-3|
Ohey           |2-4|2-1|4-3|4-0|4-2|0-1|3-0|4-0|3-1|XXX|2-1|2-2| 7-1|2-2|4-0|2-0|
Petit-Waret    |0-1|1-2|3-2|1-3|0-1|2-2|2-1|4-2|0-1|3-1|XXX|2-2| 2-1|1-2|6-0|1-2|
Rhisnes        |2-1|1-3|5-3|2-2|3-1|1-1|4-3|1-1|1-5|3-4|2-3|XXX| 2-1|2-0|2-3|1-1|
Sclayn         |3-2|1-5|1-7|1-4|2-3|1-5|2-2|2-7|2-6|2-4|1-2|5-0| XXX|0-1|0-7|0-3|
St-Servais     |2-0|1-0|5-0|3-1|2-0|3-0|1-0|1-2|3-1|3-0|1-1|3-1| 7-2|XXX|5-1|2-2|
Taviers        |0-0|0-2|2-3|3-4|2-0|3-3|1-1|0-0|4-1|2-4|0-2|0-2| 4-0|1-4|XXX|2-2|
Vezin          |1-3|1-5|1-2|1-1|1-5|1-1|4-1|3-0|1-1|4-4|2-2|1-1| 1-1|1-3|1-3|XXX|


  1 RW St-Servais               30  22   4   4  70   81 -   36   45                         
  2 JS Eghezee                  30  19   5   6  62   82 -   55   27 +                       
  3 Grand-Leez                  30  17   7   6  58   75 -   52   23                         
  4 Arquet                      30  18   3   9  57  104 -   51   53                         
  5 Ohey                        30  17   5   8  56   77 -   56   21 +                       
  6 Flawinne                    30  16   4  10  52   74 -   61   13                         
  7 Andoy                       30  15   3  12  48   77 -   57   20                         
  8 Petit-Waret                 30  13   8   9  47   69 -   53   16 -                       
  9 Nameche                     30  13   2  15  41   70 -   74   -4 +                       
 10 Boninne                     30  10   5  15  35   71 -   79   -8                         
 11 Rhisnes                     30   8   8  14  32   56 -   71  -15                         
 12 Vezin                       30   6  12  12  30   47 -   60  -13                         
 13 Leuze                       30   8   5  17  29   45 -   61  -16                         
 14 Taviers                     30   7   6  17  27   55 -   77  -22                         
 15 Malonne                     30   7   3  20  24   51 -   93  -42                         
 16 Sclayn                      30   2   4  24  10   40 -  138  -98                         

2e prov. Namur B
----------------

                Ans Auv Bie Fro Gim Jem Les Lig Met Mol Mor Mou Onh Pes Pro Vel 
Anseremme      |XXX|4-2|1-1|6-1|5-1|1-6|4-1|2-0|2-5|3-1|3-2|0-0|4-2|2-3|1-0|2-1|
Auvelais       |2-2|XXX|3-0|1-1|2-3|2-2|2-0|3-0|2-1|2-1|2-2|3-0|1-1|4-2|7-4|2-0|
Biesme         |0-0|6-0|XXX|6-2|1-1|0-2|5-0|1-3|0-0|3-2|1-0|4-0|0-2|4-2|4-2|0-3|
Frontieres     |2-0|1-4|2-3|XXX|2-1|0-4|3-3|3-1|1-5|1-3|1-3|2-2|2-7|0-2|1-2|3-5|
Gimnee-Mazee   |0-6|1-0|1-4|1-1|XXX|2-5|1-0|2-2|0-4|0-2|1-0|2-2|0-2|3-0|1-2|0-3|
Jemeppe        |3-1|2-1|0-2|2-1|4-0|XXX|6-3|1-1|2-2|4-3|6-3|0-3|1-4|7-0|3-2|2-4|
Lesve          |2-5|1-1|1-9|3-2|0-4|2-3|XXX|4-4|0-2|0-4|1-2|0-1|3-5|4-0|1-4|2-2|
Ligny          |3-0|2-0|2-2|4-3|1-1|4-1|3-3|XXX|3-4|2-1|2-5|5-4|2-3|4-4|1-0|1-3|
Mettet         |0-2|2-0|1-1|3-0|1-2|1-4|5-3|1-1|XXX|1-2|4-1|4-0|1-0|1-1|9-2|3-2|
Molignee-Sta   |3-4|1-4|1-1|2-1|2-0|1-2|9-0|2-0|2-1|XXX|1-1|3-2|2-3|2-0|3-2|1-1|
Morialme       |1-3|0-2|1-1|2-2|3-1|1-0|5-1|0-1|1-3|3-4|XXX|3-2|0-2|2-0|5-0|1-1|
Moustier       |3-3|1-2|0-1|2-2|1-3|0-5|3-0|2-3|2-1|3-3|1-1|XXX|2-0|1-0|0-0|2-6|
Onhaye         |4-3|2-0|4-1|5-1|2-1|1-1|5-0|3-0|2-0|2-0|1-1|2-0|XXX|0-1|1-2|2-0|
Pesche         |1-1|2-2|5-0|0-1|1-3|2-2|4-1|1-5|1-0|1-3|2-1|1-1|2-4|XXX|0-4|1-3|
Profondev.     |2-2|2-3|3-0|0-0|1-1|1-0|2-0|4-4|1-5|2-3|0-4|2-2|1-3|0-2|XXX|0-1|
Velaine        |1-3|1-2|2-1|2-1|2-1|0-1|4-1|2-0|0-0|3-3|1-0|5-0|0-0|4-0|2-2|XXX|


  1 Onhaye                      30  21   4   5  67   74 -   32   42                         
  2 Jemeppe                     30  18   5   7  59   81 -   48   33                         
  3 Velaine                     30  16   7   7  55   64 -   37   27                         
  4 Anseremme                   30  16   7   7  55   75 -   53   22                         
  5 UBS Auvelais                30  15   7   8  52   61 -   47   14                         
  6 Mettet                      30  15   6   9  51   70 -   40   30                         
  7 Molignee-Stave              30  15   5  10  50   70 -   52   18                         
  8 Biesme                      30  13   8   9  47   62 -   46   16                         
  9 Ligny                       30  11   9  10  42   64 -   65   -1 -                       
 10 Morialme                    30  10   7  13  37   54 -   50    4 +                       
 11 Gimnee-Mazee                30   9   6  15  33   38 -   61  -23 +                       
 12 Profondeville               30   8   7  15  31   49 -   69  -20                         
 13 Pesche                      30   8   6  16  30   41 -   69  -28                         
 14 Moustier                    30   6  10  14  28   42 -   66  -24                         
 15 ES Frontieres               30   4   7  19  19   43 -   84  -41 +                       
 16 Lesve                       30   2   5  23  11   40 -  109  -69                         

2e prov. Namur C
----------------

                 Anh Bie Con Dur Hav Hav Jem  Lei Lis  Mos Pon Rie Sch Sin Som Ven 
Anhee          | XXX|0-3|4-2|0-0|0-6|4-2|2-0| 5-0|2-2| 3-0|2-3|2-4|2-2|0-0|2-1|0-5|
Bievre         | 5-0|XXX|2-2|6-0|3-3|3-0|0-1| 8-1|2-2| 2-1|4-1|4-2|0-0|1-1|1-0|2-1|
Condruzien     | 1-1|1-3|XXX|3-1|1-2|3-1|2-1| 4-0|0-0| 1-0|4-0|1-3|0-0|1-0|0-1|1-1|
Durnal         | 2-2|0-2|0-2|XXX|3-7|0-1|3-4| 1-0|1-3| 1-1|3-0|0-1|1-1|2-2|1-1|2-1|
Havelange      | 5-1|5-3|3-0|4-0|XXX|1-2|1-1| 3-0|0-0| 3-0|5-1|2-0|1-1|0-2|7-1|2-1|
Haversin       | 0-1|0-5|1-3|2-1|2-3|XXX|4-3| 4-5|1-3| 1-1|0-2|3-4|1-5|4-3|0-2|1-6|
Jemelle        |2-11|2-2|1-0|3-0|2-1|3-5|XXX| 4-2|0-0| 2-2|3-1|2-1|1-5|1-5|2-1|0-4|
Leignon        | 1-5|3-6|0-2|3-2|1-8|0-1|0-2| XXX|1-5| 3-3|1-1|1-6|1-3|0-4|2-4|0-3|
Lisogne-Th     | 4-2|0-2|3-1|1-2|3-0|3-3|0-2|10-2|XXX| 0-0|2-1|4-0|0-1|4-5|3-1|1-1|
Mosane         | 2-0|1-3|2-1|0-2|4-1|2-3|8-1| 4-3|0-3| XXX|2-1|3-8|0-4|0-1|2-2|1-3|
Pondrome       | 2-1|0-4|2-0|2-1|1-2|5-0|4-2| 3-4|0-0| 1-3|XXX|1-2|1-3|0-2|0-3|1-1|
Rienne         | 0-2|0-2|1-1|2-2|4-3|1-2|1-0| 2-2|1-0| 2-2|0-4|XXX|1-3|1-3|3-0|5-1|
Schaltin       | 4-0|1-0|7-0|4-1|1-1|5-0|3-0| 7-0|3-0|12-1|5-2|5-1|XXX|1-0|4-0|2-0|
Sinsin         | 3-0|0-1|3-1|2-1|0-1|0-0|2-1| 2-0|6-2| 2-4|3-1|2-2|3-0|XXX|2-6|1-3|
Sommenoise     | 0-1|1-3|1-3|5-2|5-6|1-1|6-1| 3-0|2-4| 1-3|0-0|1-3|0-0|0-2|XXX|0-1|
Vencimont      | 5-2|0-1|1-2|4-2|3-3|2-2|6-1| 1-0|4-0| 4-4|4-1|3-1|3-2|1-4|2-6|XXX|


  1 Schaltin                    30  21   7   2  70   94 -   21   73 -                       
  2 Bievre                      30  21   6   3  69   83 -   29   54                         
  3 Havelange                   30  18   6   6  60   89 -   46   43                         
  4 Sinsin                      30  17   5   8  56   65 -   39   26                         
  5 Vencimont                   30  15   6   9  51   75 -   50   25 -                       
  6 Lisogne-Thynes              30  12   9   9  45   62 -   46   16                         
  7 Rienne                      30  13   5  12  44   62 -   61    1                         
  8 Condruzien                  30  12   6  12  42   43 -   45   -2                         
  9 Anhee                       30  11   6  13  39   57 -   66   -9                         
 10 Jemelle                     30  11   4  15  37   48 -   82  -34 +                       
 11 E. Mosane                   30   9   8  13  35   56 -   74  -18                         
 12 E. Sommenoise               30   9   5  16  32   55 -   61   -6                         
 13 Haversin                    30   9   5  16  32   47 -   80  -33                         
 14 Pondrome                    30   8   4  18  28   42 -   66  -24                         
 15 Durnal                      30   5   7  18  22   37 -   69  -32 +                       
 16 Leignon                     30   3   3  24  12   36 -  116  -80 +                       

2e prov. Oost-Vlaanderen A
--------------------------

                Ade Ass Bas Dik Dro Eve Gen Lat Loc Mac Mer Sem StD Urs Waa Zom 
Adegem         |XXX|4-1|3-3|5-0|0-0|1-2|3-1|2-1|1-4|1-2|0-4|3-0|3-2|0-0|0-2|1-1|
Assenede-B     |1-1|XXX|1-4|3-1|5-1|0-6|3-1|5-1|2-1|1-1|0-6|5-3|1-0|1-2|0-0|2-1|
Bassevelde     |1-3|2-1|XXX|2-1|7-0|1-1|4-1|1-1|2-0|0-3|1-1|1-2|3-1|1-0|1-0|0-4|
Dikkelvenne    |0-4|1-2|1-1|XXX|4-2|2-5|5-0|4-2|3-2|2-3|0-4|0-2|3-4|4-2|0-4|2-2|
Drongen 97     |0-5|0-4|2-5|1-1|XXX|0-3|0-5|2-3|1-3|1-3|0-2|1-2|1-7|1-3|0-0|1-6|
Evergem        |2-0|7-2|6-1|5-0|1-1|XXX|6-1|7-2|1-1|3-2|4-0|5-0|6-2|3-1|1-0|1-5|
Gent           |0-3|1-3|0-0|1-0|1-1|1-1|XXX|0-0|2-1|2-5|1-1|1-1|2-0|1-4|4-1|0-0|
Latem          |2-0|0-1|0-0|4-2|5-0|2-0|1-8|XXX|4-0|1-5|1-1|2-1|3-0|1-5|2-2|3-2|
Lochristi      |4-1|1-1|3-0|1-0|1-0|2-3|2-0|1-1|XXX|2-1|2-2|5-3|1-3|0-3|1-2|2-0|
Machelen       |3-0|2-3|1-1|2-1|3-1|0-3|4-1|1-1|1-1|XXX|5-0|1-1|1-3|1-0|1-1|2-0|
Merelbeke      |2-1|3-2|1-3|5-3|7-1|2-1|2-1|4-0|1-2|2-1|XXX|2-1|3-2|2-3|0-1|3-0|
Semmerzake     |2-2|1-0|0-5|0-4|7-1|2-5|0-3|4-1|4-2|2-5|2-2|XXX|0-3|1-9|1-2|0-1|
Sint-Denijs    |2-1|2-4|0-2|1-1|2-2|0-5|3-4|2-1|3-3|1-0|2-4|4-2|XXX|2-0|2-1|1-4|
Ursel          |2-0|3-1|3-0|3-0|2-1|4-5|6-0|3-4|2-2|2-2|0-5|5-0|4-0|XXX|3-0|2-0|
Waarschoot     |1-1|1-1|2-1|1-2|1-3|0-3|1-1|1-1|0-1|1-1|3-0|3-0|0-1|1-2|XXX|1-0|
Zomergem       |9-1|1-0|1-3|2-2|2-2|2-2|4-6|2-1|2-2|2-0|4-0|5-1|2-1|2-1|2-1|XXX|


  1 Evergem                     30  22   5   3  71  103 -   37   66                         
  2 Ursel                       30  18   3   9  57   79 -   41   38                         
  3 FC Merelbeke                30  17   5   8  56   71 -   47   24                         
  4 Machelen                    30  14   8   8  50   62 -   40   22                         
  5 Klauwaerts Bassevelde       30  14   8   8  50   56 -   43   13 +                       
  6 Zomergem                    30  14   7   9  49   68 -   44   24                         
  7 Assenede-Boekhoute          30  14   5  11  47   56 -   58   -2                         
  8 SK Lochristi                30  12   8  10  44   53 -   49    4                         
  9 Sint-Denijs                 30  12   3  15  39   56 -   67  -11 +                       
 10 Latem                       30  10   8  12  38   51 -   66  -15                         
 11 Adegem                      30  10   7  13  37   50 -   54   -4                         
 12 Waarschoot                  30   9   9  12  36   34 -   36   -2                         
 13 KFCO Gent                   30   9   8  13  35   50 -   65  -15                         
 14 SC Dikkelvenne              30   7   5  18  26   49 -   75  -26 +                       
 15 Semmerzake                  30   7   4  19  25   45 -   88  -43                         
 16 E. Drongen 97               30   1   7  22  10   27 -  100  -73 +                       

2e prov. Oost-Vlaanderen B
--------------------------

                App Bam Bev Els Haa Hel Ker Kru Mar Mee Moo Ned Oos Ter Win Wor 
Appelterre     |XXX|3-3|1-0|1-0|0-1|6-0|0-0|0-1|0-0|3-0|1-1|1-1|2-2|1-1|2-0|2-0|
Bambrugge      |0-4|XXX|2-2|1-1|1-1|2-1|4-2|2-2|2-0|0-3|3-1|2-2|2-1|0-2|1-3|2-0|
Bevere         |1-2|0-1|XXX|0-1|2-0|1-3|5-0|1-0|0-3|2-4|1-3|2-5|1-4|2-4|1-1|0-2|
Elst           |0-4|1-3|1-1|XXX|0-3|0-1|2-2|4-3|2-4|2-0|1-1|1-1|2-1|1-1|5-2|1-0|
Haaltert       |0-2|1-1|1-1|2-1|XXX|4-1|2-0|1-0|0-1|3-0|2-0|4-1|0-0|2-1|3-2|3-1|
Heldergem      |0-4|1-2|0-2|0-3|1-1|XXX|2-2|2-0|1-2|1-2|1-3|0-7|1-1|1-1|2-1|1-3|
Kerksken       |0-3|4-1|1-0|1-1|2-2|2-2|XXX|3-1|1-2|1-1|7-2|2-1|1-1|2-1|5-1|0-5|
Kruishoutem    |2-4|1-1|2-0|2-2|1-2|4-0|1-2|XXX|1-1|3-1|4-0|1-1|1-0|1-4|1-0|2-1|
Maria-Lierde   |0-2|1-0|1-0|4-2|2-0|5-1|1-4|3-2|XXX|0-1|1-4|2-2|3-0|2-0|2-1|2-0|
Meerbeke       |0-3|1-1|1-1|3-0|1-1|3-0|1-1|4-2|0-0|XXX|5-0|2-1|1-1|1-1|1-0|0-0|
Moorsel        |2-1|0-3|2-1|2-0|0-7|0-5|1-1|0-0|2-3|1-3|XXX|0-3|0-5|0-3|0-2|1-0|
Nederename     |2-1|4-1|6-1|4-3|2-4|6-3|3-1|2-0|1-0|0-2|4-2|XXX|1-3|3-1|1-3|3-1|
Oosterzele     |1-1|0-1|3-0|1-1|0-1|3-0|3-3|2-1|1-1|2-2|3-2|1-3|XXX|1-2|0-2|3-0|
Terjoden       |0-1|0-2|3-0|3-0|0-0|1-1|4-0|2-1|3-0|7-3|7-1|5-1|2-1|XXX|6-1|1-1|
Windeke        |0-1|0-1|0-1|7-0|2-3|7-0|2-2|5-5|0-5|2-1|0-1|0-2|2-0|2-4|XXX|2-1|
Wortegem       |0-1|2-2|0-2|1-0|0-1|4-3|0-0|0-0|0-1|1-6|0-1|0-4|0-3|2-1|3-1|XXX|


  1 Appelterre                  30  18   8   4  62   57 -   18   39                         
  2 Haaltert                    30  18   8   4  62   55 -   26   29                         
  3 Maria-Lierde                30  18   5   7  59   52 -   33   19                         
  4 Nederename                  30  17   5   8  56   77 -   49   28                         
  5 SK Terjoden                 30  16   7   7  55   71 -   34   37 -                       
  6 Meerbeke                    30  13  10   7  49   53 -   40   13                         
  7 Bambrugge                   30  13  10   7  49   47 -   44    3                         
  8 Kerksken                    30   9  13   8  40   52 -   55   -3                         
  9 Oosterzele                  30   9  10  11  37   47 -   39    8 -                       
 10 Kruishoutem                 30   8   8  14  32   45 -   50   -5                         
 11 W. Moorsel                  30   9   4  17  31   33 -   77  -44 +                       
 12 Windeke                     30   9   3  18  30   51 -   60   -9                         
 13 Elst                        30   7   9  14  30   38 -   59  -21 +                       
 14 Wortegem                    30   7   5  18  26   28 -   49  -21                         
 15 Bevere                      30   6   5  19  23   31 -   57  -26                         
 16 Heldergem                   30   5   6  19  21   35 -   82  -47 +                       

2e prov. Oost-Vlaanderen C
--------------------------

                Ber JLd Klk Klo Kem Kru Mel Oor Oud Rob Sch StN Str Tie Wet Zel 
Berlare        |XXX|5-0|4-2|0-3|0-0|3-1|1-0|0-2|2-1|5-0|1-2|3-2|0-0|1-0|1-0|0-1|
Jong Lede      |2-0|XXX|2-0|2-3|1-2|1-4|0-2|1-1|2-0|1-4|2-0|1-1|3-1|1-1|1-0|3-0|
Kalken         |0-1|3-2|XXX|1-1|1-3|0-0|0-1|2-0|0-1|3-1|5-1|0-1|4-2|1-4|2-6|1-4|
Kallo          |1-3|7-1|2-1|XXX|2-3|3-2|0-2|2-1|0-3|1-3|3-1|6-1|3-0|1-0|2-3|4-1|
Kemzeke        |2-0|4-3|3-1|0-1|XXX|0-1|0-1|0-1|0-2|2-0|1-3|3-0|1-2|3-1|1-1|1-0|
Kruibeke       |1-0|3-1|5-0|1-3|2-3|XXX|2-0|2-1|1-3|1-0|2-0|7-0|2-1|2-2|1-2|0-2|
Melsele        |1-4|1-0|4-1|1-0|0-1|3-1|XXX|1-0|3-2|3-3|2-1|3-0|6-2|0-0|1-1|6-2|
Oordegem       |1-2|1-6|1-6|2-3|1-4|1-3|1-1|XXX|3-0|3-5|4-1|4-1|3-1|0-4|0-5|6-3|
Oudegem        |3-0|1-2|1-0|1-1|3-1|4-2|1-1|4-2|XXX|0-0|3-2|1-4|1-2|1-0|3-5|2-2|
Robur          |2-0|1-1|0-1|3-2|2-4|4-1|2-3|2-1|1-2|XXX|1-1|4-1|3-0|0-3|3-1|6-1|
Schellebelle   |1-5|0-1|1-2|1-1|1-1|0-0|3-9|0-0|1-4|1-5|XXX|1-0|2-1|1-4|1-3|2-1|
Sint-Niklaas   |1-1|2-2|1-1|2-2|2-2|0-3|1-2|3-2|2-1|1-0|0-2|XXX|1-1|1-1|0-6|1-2|
Straatje       |1-3|3-2|4-2|4-0|1-1|1-3|1-1|1-1|0-2|0-4|2-1|1-2|XXX|0-1|2-0|3-2|
Tielrode       |0-2|1-1|0-2|0-1|1-0|0-1|0-3|3-0|0-4|0-1|2-1|5-1|1-1|XXX|0-2|1-6|
Wetteren       |0-2|3-2|5-2|4-5|3-1|1-0|2-0|4-0|0-2|2-1|2-2|2-1|7-1|7-0|XXX|2-1|
Zele           |1-0|1-2|2-0|4-1|1-2|1-4|2-2|2-3|1-4|3-1|0-2|5-2|4-1|1-1|1-0|XXX|


  1 Melsele                     30  18   7   5  61   63 -   34   29                         
  2 RC Wetteren                 30  19   3   8  60   79 -   39   40                         
  3 Oudegem                     30  17   4   9  55   60 -   40   20                         
  4 Berlare                     30  17   3  10  54   49 -   31   18                         
  5 Kallo                       30  16   4  10  52   64 -   51   13                         
  6 KFC Jong Vl. Kruibeke       30  16   3  11  51   58 -   40   18                         
  7 Kemzeke                     30  15   5  10  50   49 -   38   11                         
  8 Robur Moerzeke              30  14   4  12  46   62 -   48   14                         
  9 Eendracht Zele              30  12   3  15  39   57 -   63   -6 -                       
 10 Jong Lede                   30  11   6  13  39   49 -   55   -6 +                       
 11 Tielrode                    30   9   7  14  34   36 -   46  -10 +                       
 12 HO Kalken                   30   9   3  18  30   44 -   63  -19                         
 13 Straatje Stekene            30   8   6  16  30   40 -   66  -26 +                       
 14 Oordegem                    30   8   4  18  28   46 -   72  -26                         
 15 Schellebelle                30   7   6  17  27   36 -   67  -31                         
 16 WB Sint-Niklaas             30   6   8  16  26   35 -   74  -39                         

2e prov. West-Vlaanderen A
--------------------------

                Adi De  Git Hoo Jab Kor Lis Mid Odk HOO Okp Oud Ste Veu Win Zwe 
Adinkerke      |XXX|2-2|2-0|0-2|0-2|0-2|3-0|1-0|1-2|5-1|2-2|6-0|2-3|1-1|3-1|0-4|
De Haan        |4-2|XXX|0-0|1-1|5-3|1-3|0-0|1-2|2-3|1-2|3-6|3-1|2-1|1-1|2-4|2-0|
Gits           |2-2|2-4|XXX|0-0|3-1|3-2|3-0|0-4|1-0|1-0|0-1|0-0|2-2|1-3|3-0|3-4|
Hooglede       |5-0|2-4|4-1|XXX|1-0|2-1|4-2|1-3|1-6|3-1|1-3|1-1|4-1|1-4|1-5|1-3|
Jabbeke        |2-2|3-3|1-4|2-2|XXX|0-3|1-0|0-0|2-1|0-2|4-1|1-4|3-5|1-1|3-0|4-0|
Kortemark      |1-0|2-4|2-2|3-0|1-2|XXX|4-2|0-0|0-0|0-1|1-4|2-1|0-1|2-3|2-0|1-2|
Lissewege      |3-3|2-1|1-4|3-1|4-3|5-1|XXX|1-2|3-3|1-2|2-6|1-1|1-2|1-1|1-2|3-1|
Middelkerke    |4-2|2-2|1-0|1-1|3-1|3-1|0-0|XXX|3-1|0-0|1-2|1-0|2-4|2-3|1-2|4-0|
Oostduinkrk.   |5-1|2-4|2-0|3-0|8-4|2-1|0-1|3-3|XXX|1-3|1-0|1-1|1-1|1-1|1-1|2-0|
HO Oostende    |1-1|1-2|5-2|0-3|6-4|1-1|2-0|2-2|1-4|XXX|2-4|2-1|0-2|1-0|1-2|1-2|
Oostkamp       |3-1|2-5|1-1|0-0|2-1|4-0|4-0|1-4|0-1|1-0|XXX|1-2|0-0|1-1|1-0|3-2|
Oudenburg      |3-0|0-1|1-1|3-1|3-4|0-4|3-3|0-1|2-2|0-0|0-0|XXX|1-2|1-0|1-0|1-2|
Steenbrugge    |4-1|3-1|5-0|6-0|1-1|2-0|3-1|4-4|3-2|2-0|1-1|4-1|XXX|0-1|2-0|1-1|
Veurne         |4-2|1-0|1-0|0-1|3-2|3-2|5-1|0-0|2-0|3-0|1-2|3-1|2-1|XXX|0-1|1-2|
Wingene        |2-0|0-8|2-1|0-3|1-6|1-1|0-0|1-3|0-2|2-0|0-3|1-3|0-3|2-1|XXX|2-2|
Zwevezele      |2-3|0-1|2-0|1-0|2-3|5-1|2-1|1-0|2-1|2-4|0-0|2-0|3-3|1-1|0-0|XXX|


  1 SK Steenbrugge              30  18   8   4  62   72 -   37   35                         
  2 SV Oostkamp                 30  16   8   6  56   59 -   37   22                         
  3 SV Veurne                   30  15   8   7  53   51 -   32   19                         
  4 GS Middelkerke              30  14  10   6  52   56 -   35   21                         
  5 E. De Haan                  30  14   7   9  49   70 -   53   17 +                       
  6 SKV Zwevezele               30  14   6  10  48   50 -   47    3                         
  7 VV Oostduinkerke            30  13   8   9  47   61 -   44   17                         
  8 E. Hooglede                 30  11   6  13  39   47 -   58  -11                         
  9 HO Oostende                 30  11   5  14  38   42 -   52  -10                         
 10 SV Jabbeke                  30  10   6  14  36   64 -   71   -7 +                       
 11 HO Wingene                  30  10   5  15  35   32 -   58  -26                         
 12 VV Kortemark                30   9   5  16  32   44 -   54  -10 -                       
 13 VP Gits                     30   8   8  14  32   40 -   53  -13                         
 14 WS Oudenburg                30   7   9  14  30   36 -   50  -14                         
 15 WS Adinkerke                30   7   7  16  28   48 -   67  -19 +                       
 16 FC Lissewege                30   6   8  16  26   43 -   67  -24                         

2e prov. West-Vlaanderen B
--------------------------

                 Ard Ave Bel Iep Ing Kor Kuu Lan Led Nie Pas Pop Sas Vla Wak Zwe 
Ardooie        | XXX|3-4|4-3|1-1|3-0|0-4|0-1|0-6|1-4|0-0|0-0|1-1|1-6|2-3|0-0|0-2|
Avelgem        | 6-1|XXX|2-0|0-4|6-2|4-2|3-2|0-2|2-1|3-1|2-1|2-6|1-1|1-2|3-1|2-2|
Bellegem       | 0-2|1-9|XXX|2-5|0-3|1-3|1-0|0-2|2-2|2-8|0-1|1-7|2-5|1-1|0-2|1-3|
Ieper          | 1-2|3-0|7-1|XXX|2-1|1-0|2-2|3-1|2-1|2-0|5-0|4-0|1-2|8-2|1-1|1-2|
Ingooigem      | 2-1|3-2|0-2|1-3|XXX|0-0|0-0|3-3|1-2|1-1|2-4|1-2|0-0|0-3|0-1|2-3|
Kortrijk       | 1-0|0-2|1-0|1-0|0-0|XXX|3-0|3-1|3-0|1-2|4-2|2-0|1-1|2-3|2-2|3-1|
Kuurne         | 2-1|1-2|3-0|3-2|5-0|2-2|XXX|5-2|1-0|5-2|4-0|5-0|1-1|1-1|0-2|2-3|
Langemark      | 0-0|1-4|4-1|1-3|5-1|1-1|3-0|XXX|2-0|5-1|0-0|1-3|1-1|2-0|0-1|1-2|
Ledegem        | 3-3|0-2|2-0|1-8|3-1|3-3|3-2|1-2|XXX|2-4|3-2|7-0|1-3|2-1|2-3|1-1|
Nieuwkerke     | 1-4|1-1|1-2|4-4|3-3|1-2|1-3|4-1|4-2|XXX|0-1|1-1|1-3|1-3|1-1|2-4|
Passendale     | 2-2|0-1|4-2|0-5|0-1|2-2|1-1|3-1|3-0|2-2|XXX|2-4|0-0|2-0|5-2|0-4|
Poperinge      | 2-1|3-3|4-0|1-3|1-3|0-2|0-2|1-1|3-0|1-0|9-3|XXX|1-2|2-1|3-0|3-1|
Sassp. B.      | 9-1|3-2|3-1|3-5|3-0|0-1|1-2|0-2|3-3|4-1|1-4|5-2|XXX|1-1|3-1|3-3|
Vlamertinge    | 0-2|3-0|0-0|1-1|2-0|0-4|1-1|3-3|5-1|4-1|5-0|2-2|3-1|XXX|2-5|1-2|
Wakken         | 1-2|0-2|2-2|1-0|1-2|0-5|1-1|1-1|3-2|1-0|4-1|2-0|5-2|0-1|XXX|2-2|
Zwevegem       |10-1|4-1|2-2|2-1|3-1|0-1|4-2|6-0|2-3|8-2|3-0|1-0|4-1|2-1|2-0|XXX|


  1 Zwevegem Sp.                30  21   5   4  68   88 -   40   48 -                       
  2 VK Ieper                    30  18   5   7  59   88 -   37   51 -                       
  3 SV Kortrijk                 30  17   8   5  59   59 -   29   30                         
  4 VK Avelgem                  30  17   4   9  55   72 -   54   18                         
  5 Sassp. Boezinge             30  13   9   8  48   71 -   52   19                         
  6 FC Kuurne Sp.               30  13   8   9  47   59 -   42   17                         
  7 BS Poperinge                30  13   5  12  44   62 -   59    3 -                       
  8 SK Vlamertinge              30  12   8  10  44   55 -   50    5                         
  9 FC Wakken                   30  12   8  10  44   46 -   47   -1                         
 10 FC Langemark                30  11   8  11  41   55 -   51    4                         
 11 FC Passendale               30   9   7  14  34   45 -   69  -24                         
 12 Ol. Ledegem                 30   9   5  16  32   55 -   72  -17                         
 13 VC Ardooie                  30   7   8  15  29   39 -   75  -36 +                       
 14 GD Ingooigem                30   6   7  17  25   34 -   64  -30                         
 15 SK Nieuwkerke               30   5   8  17  23   51 -   76  -25 +                       
 16 WS Bellegem                 30   3   5  22  14   30 -   92  -62 +                       


Seventh Level 2000/01

3e provinciale
==============

3e prov. Antwerpen A
--------------------

                Aar Bra Elz Gra Hef Hoo Hov Lin Mac Opp  Oud Peu Rui Rum Tur Win 
Aartselaar     |XXX|3-2|2-2|1-1|1-0|1-2|1-2|2-2|1-3|1-1| 1-2|2-1|2-2|1-2|1-2|0-4|
Branst         |4-2|XXX|0-2|0-0|0-4|1-0|0-5|2-2|1-0|0-1| 7-1|0-0|1-3|3-1|1-0|1-1|
Elzestraat     |1-3|1-1|XXX|1-1|0-1|1-1|3-1|1-4|0-3|2-0| 4-1|5-1|1-1|4-1|2-0|3-2|
Grasheide      |0-1|0-6|2-2|XXX|0-0|0-1|1-2|1-1|2-1|1-0| 5-0|3-1|1-4|1-1|1-1|1-3|
Heffen         |0-1|1-0|5-1|3-0|XXX|2-1|7-2|2-2|3-2|1-2| 4-2|2-1|1-1|2-1|7-1|5-1|
Hooikt         |1-0|4-1|1-4|3-2|1-7|XXX|0-1|2-4|1-6|0-5| 2-2|3-3|1-6|1-3|1-4|1-4|
Hove           |1-2|1-2|4-0|0-6|0-4|0-1|XXX|2-0|0-2|1-2| 6-1|1-1|2-4|1-0|2-1|0-5|
Lint           |0-5|0-2|1-1|1-2|1-5|0-1|1-0|XXX|0-0|2-2| 1-2|2-0|2-1|5-2|2-2|0-4|
Maccabi        |0-0|1-2|1-1|0-0|3-2|2-1|1-7|1-0|XXX|2-5| 4-0|4-4|0-1|0-2|3-0|1-2|
Oppuurs        |2-1|0-3|5-1|1-2|1-1|3-3|3-0|2-4|1-1|XXX| 1-1|2-0|0-5|1-2|0-3|2-1|
Oude God       |1-7|1-3|1-4|1-1|1-2|1-4|3-1|2-2|1-2|0-1| XXX|2-0|1-3|1-4|1-3|3-4|
Peulis         |1-3|1-3|1-1|4-2|0-2|2-1|4-0|2-2|2-5|2-0| 4-3|XXX|0-3|0-2|3-2|1-3|
Ruisbroek      |1-7|1-2|1-1|3-0|2-1|3-1|5-2|3-3|3-0|0-1|5-0*|6-0|XXX|3-6|8-4|0-1|
Rumst          |1-2|1-2|3-0|2-2|1-2|0-2|2-2|1-1|2-2|1-3| 5-1|3-1|2-2|XXX|1-2|2-2|
Turk Sport     |1-4|0-1|1-0|0-2|1-5|0-2|0-5|2-2|0-3|0-4| 6-0|3-2|2-1|2-0|XXX|1-2|
Wintam         |2-1|2-1|3-2|2-1|2-2|3-0|5-1|1-1|5-1|4-1| 1-1|8-0|3-2|1-3|2-0|XXX|


  1 Wintam                      30  21   5   4  68   83 -   38   45 +                       
  2 Heffen                      30  20   5   5  65   83 -   32   51 +                       
  3 Ruisbroek                   30  16   6   8  54   83 -   48   35                         
  4 Branst                      30  16   5   9  53   52 -   39   13                         
  5 Oppuurs                     30  14   6  10  48   52 -   45    7                         
  6 Aartselaar                  30  13   6  11  45   59 -   44   15 -                       
  7 Maccabi                     30  12   7  11  43   54 -   49    5                         
  8 Rumst                       30  11   7  12  40   57 -   52    5                         
  9 RB Elzestraat               30  10  10  10  40   51 -   52   -1                         
 10 Hove Sp.                    30  11   2  17  35   52 -   67  -15 -                       
 11 Grasheide                   30   8  11  11  35   41 -   46   -5                         
 12 Lint                        30   7  14   9  35   48 -   55   -7                         
 13 Hooikt                      30  10   4  16  34   43 -   71  -28 +                       
 14 FC Turk Sport               30  10   3  17  33   44 -   68  -24 +                       
 15 Peulis                      30   6   6  18  24   42 -   78  -36 +                       
 16 Oude God                    30   4   5  21  17   37 -   97  -60                         

3e prov. Antwerpen B
--------------------

                Ber Bre Ess Hei Hor Kaa Loe Luc Mar Mar Mee Min Put SJb SJz Wil 
Berendrecht    |XXX|1-4|1-2|2-2|1-4|1-4|0-1|3-5|2-3|2-1|3-1|1-4|3-2|0-4|3-2|2-3|
Brecht         |3-1|XXX|3-0|3-0|5-2|2-2|1-2|8-1|2-1|1-1|3-0|1-4|4-2|3-2|3-0|3-0|
Essen          |1-4|2-1|XXX|4-2|2-2|2-1|0-0|2-2|3-3|3-1|4-0|4-1|3-0|0-1|2-2|0-0|
Heibos         |3-4|3-3|3-2|XXX|1-2|0-4|3-1|1-1|6-2|2-1|0-3|3-1|2-3|0-2|1-4|2-2|
Horendonk      |1-1|2-0|3-2|1-0|XXX|1-1|2-1|4-0|0-3|4-1|0-3|4-2|4-0|2-1|2-3|2-1|
Kaart          |1-1|0-2|3-4|1-1|3-0|XXX|3-3|5-1|6-0|2-0|1-4|2-1|0-4|1-2|2-2|0-2|
Loenhout       |2-2|1-2|3-0|6-1|2-0|4-2|XXX|4-2|2-2|2-1|0-2|2-1|2-3|3-1|4-2|0-1|
Luchtbalboys   |0-2|1-1|2-0|1-0|3-1|0-1|0-3|XXX|3-1|3-1|3-3|2-5|4-2|1-2|1-4|1-2|
Maria-ter-H    |1-3|3-1|1-0|3-1|0-1|1-1|3-0|0-2|XXX|1-2|2-1|0-2|2-2|0-3|1-1|0-3|
Mariaburg      |1-4|1-0|1-3|2-4|0-3|1-0|3-0|3-0|2-2|XXX|2-5|0-2|0-2|0-7|4-2|1-2|
Meerle         |3-1|0-4|3-2|2-2|6-0|0-0|2-5|2-2|3-1|2-1|XXX|1-1|1-1|3-1|1-2|3-1|
Minderhout     |3-1|2-7|4-3|3-4|3-2|3-1|6-2|3-2|4-0|2-3|2-3|XXX|2-0|0-1|2-2|2-2|
Putte          |4-1|1-1|1-2|2-2|4-2|2-0|2-0|2-0|4-1|5-0|3-1|2-1|XXX|3-1|1-0|3-1|
Sint-Job       |5-0|1-1|1-3|0-0|3-2|0-1|0-1|4-2|3-1|3-2|1-7|5-1|2-3|XXX|2-1|1-1|
Sint-Jozef     |3-1|2-0|2-0|1-2|1-0|3-0|2-2|1-1|1-2|4-4|3-2|2-3|1-1|5-4|XXX|0-1|
Wildert        |3-2|2-2|1-1|2-0|2-2|3-1|1-1|2-1|1-0|2-1|2-1|2-3|3-2|2-0|1-0|XXX|


  1 Wildert                     30  17   8   5  59   51 -   37   14                         
  2 Putte SK                    30  17   5   8  56   66 -   46   20                         
  3 Brecht                      30  16   7   7  55   74 -   40   34 -                       
  4 Sint-Job                    30  15   3  12  48   63 -   49   14                         
  5 Minderhout                  30  15   3  12  48   73 -   64    9                         
  6 Meerle                      30  14   6  10  48   68 -   53   15                         
  7 Loenhout                    30  14   6  10  48   59 -   50    9                         
  8 Horendonk                   30  14   4  12  46   55 -   55    0 +                       
  9 Excelsior Essen             30  12   7  11  43   56 -   52    4                         
 10 Sint-Jozef                  30  11   8  11  41   58 -   53    5 -                       
 11 Kaart                       30   9   8  13  35   49 -   50   -1 -                       
 12 Heibos                      30   8   8  14  32   51 -   68  -17 +                       
 13 Berendrecht                 30   9   4  17  31   53 -   76  -23                         
 14 Luchtbalboys                30   8   6  16  30   47 -   72  -25                         
 15 Maria-ter-Heide             30   8   6  16  30   40 -   65  -25                         
 16 Mariaburg                   30   7   3  20  24   41 -   74  -33                         

3e prov. Antwerpen C
--------------------

                Bev Bou Bro Emb Gra Hlr Hle Hei Her  Ite ExK Kes Oel Pul Sch Zoe 
Bevel          |XXX|0-1|3-1|3-3|1-1|1-1|1-2|1-1|2-3| 0-1|1-2|2-1|3-1|2-0|1-2|1-2|
Bouwel         |4-1|XXX|3-0|2-0|3-0|3-0|3-1|3-1|1-1| 4-1|6-3|2-0|1-0|3-0|3-3|3-1|
Broechem       |2-5|0-3|XXX|1-3|2-1|4-1|2-1|0-8|1-0|1-10|5-0|1-1|0-0|1-4|2-1|2-0|
Emblem         |4-0|1-3|4-2|XXX|1-1|3-4|2-2|1-3|4-3| 0-1|0-7|3-1|1-0|0-1|1-3|3-2|
Gravenwezel    |3-3|5-2|4-0|5-1|XXX|3-1|1-2|1-2|2-0| 4-0|2-0|1-1|2-1|1-1|0-1|1-1|
Hallaar        |0-3|3-6|0-1|1-1|1-1|XXX|1-2|0-2|0-2| 1-1|1-1|3-2|1-0|2-1|4-2|4-2|
Halle          |3-1|0-3|3-1|4-1|2-0|4-1|XXX|5-3|4-2| 0-2|1-5|1-1|2-1|3-2|1-2|1-1|
Heikant        |7-1|1-1|2-0|1-1|2-0|4-2|3-1|XXX|4-2| 4-1|3-1|3-0|7-0|3-0|4-2|3-2|
Herenthout     |0-4|1-2|0-1|3-2|1-0|2-3|1-0|0-2|XXX| 1-3|0-2|2-2|3-0|0-0|3-1|3-0|
Itegem         |1-0|3-0|2-2|0-3|0-1|2-0|1-1|2-4|1-0| XXX|2-4|0-4|1-1|0-1|2-2|3-1|
Exc. Kessel    |7-0|2-4|5-1|2-3|2-2|5-0|4-2|3-4|1-3| 0-0|XXX|2-1|6-0|4-3|2-3|1-3|
Kessel FC      |3-2|0-2|0-2|3-1|1-2|0-2|3-2|1-0|4-1| 2-3|2-0|XXX|0-1|3-0|2-5|3-0|
Oelegem        |0-1|0-4|2-0|1-4|0-2|1-1|0-3|2-4|1-3| 0-0|0-5|2-2|XXX|2-3|3-4|4-3|
Pulle          |1-1|0-1|2-2|0-3|1-0|2-0|2-6|3-2|0-1| 2-2|0-2|1-3|1-1|XXX|1-1|4-1|
Schilde        |0-1|0-4|3-0|3-0|3-1|0-1|1-0|3-0|4-2| 3-0|4-0|6-1|4-0|3-0|XXX|2-0|
Zoersel        |2-8|2-4|1-1|3-2|1-6|6-1|1-4|0-3|1-2| 3-0|4-1|0-3|0-2|3-6|1-3|XXX|


  1 Excelsior Bouwel            30  25   3   2  78   84 -   30   54                         
  2 Heikant                     30  22   3   5  69   90 -   39   51 -                       
  3 Schilde SK                  30  20   3   7  63   74 -   40   34                         
  4 Halle                       30  15   4  11  49   63 -   52   11 -                       
  5 Excelsior Kessel            30  14   3  13  45   79 -   60   19                         
  6 's-Gravenwezel              30  12   8  10  44   53 -   37   16                         
  7 Itegem                      30  11   8  11  41   45 -   49   -4                         
  8 Herenthout                  30  12   3  15  39   45 -   52   -7 -                       
  9 Kessel FC                   30  11   5  14  38   50 -   52   -2 +                       
 10 Emblem                      30  11   5  14  38   56 -   65   -9 +                       
 11 Bevel                       30  10   6  14  36   53 -   59   -6                         
 12 Broechem                    30  10   5  15  35   38 -   72  -34                         
 13 FC PP Pulle                 30   9   7  14  34   42 -   56  -14                         
 14 FCM Hallaar                 30   9   6  15  33   40 -   67  -27 +                       
 15 Zoersel                     30   6   3  21  21   47 -   84  -37                         
 16 Oelegem                     30   4   6  20  18   26 -   71  -45                         

3e prov. Antwerpen D
--------------------

                Alb Are Ber Boo Buu Eza Her Hou Hsn Hht Lin Mol Noo Tie Vor Whi 
Alberta        |XXX|2-2|2-1|3-5|0-5|0-3|1-2|3-1|1-7|1-3|3-2|0-3|2-3|0-6|0-2|1-3|
Arendonk       |2-1|XXX|6-4|2-4|3-1|0-1|1-2|0-2|3-4|1-5|3-1|3-3|2-0|2-3|3-4|2-1|
Berg en Dal    |2-0|2-1|XXX|0-4|5-3|1-2|1-5|3-5|0-3|1-0|2-1|1-1|1-5|2-3|0-1|0-0|
Booischot      |3-2|2-1|6-1|XXX|6-0|3-5|5-0|6-0|4-1|4-1|3-2|1-1|1-4|3-2|0-3|0-1|
Buul           |0-4|1-3|0-1|1-8|XXX|1-1|0-0|3-3|0-5|0-5|3-4|1-6|1-1|0-2|2-5|1-3|
Ezaart         |6-1|4-1|4-0|0-1|1-1|XXX|5-0|4-0|1-2|4-0|1-0|0-3|1-0|3-0|4-2|0-1|
Herselt        |1-3|1-3|2-6|1-1|1-1|0-2|XXX|3-2|2-6|2-2|1-3|1-1|1-2|1-3|0-5|2-0|
Houtvenne      |6-0|2-4|4-1|0-2|3-1|3-3|2-1|XXX|1-5|1-3|2-1|0-5|1-1|1-2|1-4|1-1|
Hulsen         |2-0|5-4|1-2|0-3|5-1|3-2|2-2|4-1|XXX|0-1|3-0|5-5|2-4|1-1|2-1|1-2|
Hulshout       |4-1|3-2|3-1|2-4|1-1|2-2|3-1|1-2|1-2|XXX|0-0|6-0|3-1|1-3|1-2|2-5|
Linda Olen     |1-0|2-0|4-1|0-0|3-0|5-2|0-1|2-1|0-2|1-2|XXX|6-1|0-0|0-1|0-0|2-1|
Mol            |3-2|1-6|2-3|2-4|3-0|2-0|6-0|1-1|3-6|2-2|0-2|XXX|1-1|2-2|1-0|1-0|
Noordstar      |4-0|2-1|1-3|3-0|6-0|1-2|4-0|0-2|1-1|0-0|1-1|2-0|XXX|0-4|0-2|0-3|
Tielen         |5-1|4-0|2-0|2-0|1-0|3-0|5-0|1-1|1-0|2-1|3-0|5-2|5-1|XXX|3-1|0-0|
Vorst          |4-0|3-2|2-1|5-2|3-0|3-1|1-0|0-2|1-2|3-0|0-2|2-0|4-0|1-2|XXX|1-1|
White Star     |3-1|1-2|3-0|3-1|2-0|3-3|1-0|3-1|1-1|1-0|0-0|1-1|0-4|1-2|0-2|XXX|


  1 VC Tielen                   30  24   4   2  76   78 -   25   53                         
  2 Excelsior Vorst             30  20   2   8  62   67 -   32   35                         
  3 VC Booischot                30  19   3   8  60   86 -   48   38                         
  4 Hulsen                      30  18   5   7  59   83 -   49   34                         
  5 Ezaart                      30  16   5   9  53   67 -   42   25                         
  6 White Star                  30  14   8   8  50   45 -   32   13                         
  7 Noordstar                   30  12   7  11  43   52 -   44    8                         
  8 Hulshout                    30  12   6  12  42   58 -   50    8                         
  9 Linda Olen                  30  12   6  12  42   45 -   37    8 -                       
 10 KFC Mol                     30  10  10  10  40   62 -   63   -1 -                       
 11 Houtvenne                   30  10   6  14  36   52 -   68  -16                         
 12 Vrij Arendonk               30  11   2  17  35   65 -   71   -6 +                       
 13 Berg en Dal                 30  10   2  18  32   46 -   76  -30 +                       
 14 Herselt                     30   6   6  18  24   33 -   77  -44                         
 15 Alberta                     30   5   1  24  16   35 -   94  -59 +                       
 16 Buul                        30   1   7  22  10   28 -   94  -66 -                       

3e prov. Brabant A
------------------

                 Att  Bud Bun But Goe Haa Jan Jod Nee Nee Oor Opl Orp Pie Roo Zou 
Attenhoven     | XXX| 3-3|4-4|1-1|1-4|3-4|3-3|2-0|2-1|1-6|1-3|2-3|1-2|5-4|2-1|1-2|
Budingen       | 1-3| XXX|2-7|0-4|0-1|0-4|3-2|0-0|1-1|1-2|0-4|1-2|2-0|0-1|0-1|1-0|
Bunsbeek       | 6-1| 2-0|XXX|3-5|3-0|0-2|1-1|2-1|6-0|2-5|2-1|0-1|2-5|3-2|1-0|1-1|
Butsel         | 7-0|10-0|1-0|XXX|7-0|1-1|5-1|6-1|4-1|3-3|2-2|1-1|2-2|6-2|2-0|6-1|
Goetsenhoven   | 1-1| 2-0|1-4|1-7|XXX|1-3|2-4|1-4|1-1|0-2|0-4|0-3|2-2|1-0|1-4|0-3|
Haasrode       |5-0*| 2-2|2-1|1-3|1-1|XXX|3-0|3-2|4-0|0-3|4-0|0-1|3-1|4-0|4-1|2-0|
Jandrain       | 3-4| 1-0|2-3|2-2|1-2|1-1|XXX|4-1|1-1|1-0|2-1|0-2|4-1|2-1|3-1|7-1|
Jodoigne       | 8-1| 6-0|6-0|0-3|2-1|3-2|0-0|XXX|3-1|1-5|0-2|4-4|4-2|2-2|4-0|2-1|
Neervelp       | 1-3| 2-1|1-0|0-6|2-3|0-2|1-5|2-4|XXX|0-3|2-2|0-7|3-0|1-1|2-3|2-2|
Neerwinden     | 2-0| 7-1|4-2|1-1|7-0|1-1|5-2|3-0|2-0|XXX|4-0|1-0|4-1|4-0|2-1|1-1|
Oorbeek        | 2-3| 3-1|2-1|2-0|3-1|3-1|5-0|0-1|6-1|1-3|XXX|1-1|3-0|5-1|2-0|3-0|
Oplinter       | 4-0| 4-0|3-2|1-2|4-0|0-0|1-1|0-0|5-1|1-1|2-3|XXX|2-0|6-0|8-0|1-3|
Orp            | 0-0| 1-1|1-0|1-1|1-4|0-1|0-1|3-3|2-1|1-3|0-3|1-1|XXX|1-0|0-1|0-0|
Pietrain       | 0-2| 3-0|0-1|0-3|3-2|2-0|1-1|0-1|2-0|2-2|1-2|3-4|2-1|XXX|1-2|3-2|
Roosbeek       | 4-0| 4-3|4-2|1-3|0-1|0-0|1-5|0-2|0-1|1-1|0-4|0-3|4-1|0-1|XXX|3-1|
Zoutleeuw      | 1-1| 1-0|1-4|2-5|3-0|1-3|6-0|2-2|1-3|0-3|1-4|2-0|0-0|0-2|1-0|XXX|


  1 FC Neerwinden               30  22   7   1  73   90 -   25   65                         
  2 RC Butsel                   30  20   9   1  69  109 -   31   78 +                       
  3 VW Oorbeek                  30  20   3   7  63   76 -   35   41                         
  4 Ars. Oplinter               30  17   8   5  59   75 -   29   46 +                       
  5 K St Haasrode               30  17   7   6  58   63 -   31   32 -                       
  6 AS Jodoigne                 30  14   7   9  49   67 -   52   15                         
  7 I. Jandrain                 30  12   8  10  44   60 -   58    2 +                       
  8 T. Bunsbeek                 30  13   3  14  42   65 -   59    6                         
  9 FC Attenhoven               30   9   7  14  34   51 -   86  -35                         
 10 Sp. Roosbeek                30  10   2  18  32   37 -   61  -24                         
 11 P. Pietrain                 30   9   4  17  31   40 -   63  -23                         
 12 RD Zoutleeuw                30   8   7  15  31   40 -   60  -20                         
 13 A. Goetsenhoven             30   8   4  18  28   34 -   80  -46                         
 14 FC Orp                      30   5   9  16  24   30 -   58  -28                         
 15 J. Neervelp                 30   5   6  19  21   32 -   82  -50                         
 16 Sp. Budingen                30   3   5  22  14   24 -   83  -59                         

3e prov. Brabant B
------------------

                Cha Dui Ett EHo  RCH Hou Hul Ixe MSG Ott  Per  Rod Ros Sar Vos Wat 
Chaumont-G     |XXX|0-3|6-0|2-3| 1-1|2-0|0-1|0-2|0-2|0-0| 1-1| 0-1|6-2|1-3|3-0|3-4|
Duisburg       |1-1|XXX|2-1|0-1| 0-3|1-1|2-3|0-2|1-0|2-1| 1-3| 1-1|1-1|1-0|4-1|0-2|
Etterbeek      |7-0|2-1|XXX|0-0| 2-0|1-0|4-1|1-1|6-2|4-2|5-0*| 2-0|1-0|1-1|7-0|4-0|
E. Hoeilaart   |2-4|0-1|4-1|XXX| 0-3|1-1|4-1|0-4|4-0|2-0| 3-2| 1-2|4-2|0-0|2-2|4-1|
RC Hoeilaart   |1-0|1-0|0-0|1-1| XXX|4-1|1-1|2-1|2-1|2-2| 2-1| 2-2|3-1|4-0|3-2|2-0|
Houtain G      |1-2|1-1|3-2|1-1| 1-2|XXX|1-1|2-4|0-3|3-3|0-5*|0-5*|2-6|1-3|0-1|1-4|
Huldenberg     |0-4|1-1|3-3|1-0| 0-2|3-2|XXX|0-0|1-1|5-1| 0-2| 1-3|2-2|2-2|2-2|1-4|
Ixelles        |2-1|2-1|0-1|4-4| 1-1|2-2|5-1|XXX|3-0|1-0| 1-1| 1-0|2-1|5-2|3-0|1-4|
MtStGuibert    |0-3|0-2|3-4|2-2| 0-1|6-5|4-3|3-1|XXX|3-0| 1-1| 0-5|3-1|2-2|1-2|0-3|
Ottenburg      |0-1|2-1|1-2|2-5| 2-1|6-0|1-3|4-4|1-5|XXX| 3-3| 2-1|5-2|1-1|2-1|1-1|
Perwez         |1-1|0-2|0-0|2-1|0-5*|2-2|4-3|1-4|4-1|6-0| XXX| 1-1|1-3|2-2|0-1|7-0|
Rode           |3-0|1-2|1-1|1-1| 2-1|5-1|2-2|0-4|4-1|1-0| 5-3| XXX|4-0|0-1|0-1|2-1|
Rosieres       |3-1|5-3|1-1|2-2| 0-2|4-0|3-3|0-1|6-3|1-4| 0-1| 0-3|XXX|2-3|4-2|3-0|
Sartois        |1-2|2-0|3-3|4-2| 4-0|6-0|1-3|2-1|3-2|3-0| 1-2| 1-3|3-5|XXX|6-1|4-2|
Vossem         |1-1|0-0|1-5|0-3| 2-4|6-2|1-1|1-5|1-2|2-1| 3-1| 1-3|3-2|3-0|XXX|3-2|
Waterloo       |1-0|2-1|2-1|1-3| 3-1|7-1|3-3|2-1|1-5|4-2| 1-1| 1-1|0-1|0-3|1-1|XXX|


  1 RC Hoeilaart                30  18   7   5  61   57 -   31   26 -                       
  2 SC Ixelles                  30  17   7   6  58   68 -   37   31                         
  3 RC Etterbeek                30  16   9   5  57   72 -   38   34                         
  4 VK Rode                     30  16   7   7  55   62 -   33   29                         
  5 RC Sartois                  30  14   7   9  49   67 -   51   16 +                       
  6 Eendr. Hoeilaart            30  12  10   8  46   60 -   47   13 -                       
  7 RRC Waterloo                30  13   5  12  44   57 -   61   -4                         
  8 FC Perwez                   30  10  10  10  40   58 -   53    5                         
  9 VW Duisburg                 30  10   7  13  37   36 -   40   -4                         
 10 JS Chaumont-Gistoux         30  10   6  14  36   46 -   47   -1 +                       
 11 Gr. Vossem                  30  10   6  14  36   45 -   70  -25                         
 12 FC Rosieres                 30  10   5  15  35   63 -   69   -6                         
 13 Mont-Saint-Guibert          30  10   4  16  34   56 -   72  -16                         
 14 FC Huldenberg               30   7  13  10  34   52 -   65  -13                         
 15 SK Ottenburg                30   7   7  16  28   49 -   70  -21                         
 16 Houtain Genappe             30   1   8  21  11   35 -   99  -64                         

3e prov. Brabant C
------------------

                Ber Boq  Bru  Cla Gan Her Hui Itt LaH Lee Neg Reb Rui Sch Tur Vle 
Berchem        |XXX|1-2| 1-1| 3-2|0-4|4-2|2-1|3-1|1-4|1-2|0-2|7-3|0-3|3-3|2-5|8-1|
Boqueron       |2-0|XXX| 3-1| 7-1|2-2|2-1|2-4|3-2|0-0|2-2|1-1|0-3|1-4|4-1|0-0|3-0|
Brukom         |0-3|1-3| XXX| 3-0|1-7|1-0|2-1|0-3|1-1|0-6|2-1|1-3|2-2|1-2|2-2|3-3|
Clabecq        |<*>|0-3| 1-1| XXX|1-3|2-1|0-2|1-4|0-4|1-3|2-4|0-5|0-3|1-7|1-3|1-5|
Ganshoren      |2-1|4-1| 3-0|11-1|XXX|6-0|2-3|4-0|4-1|5-0|1-2|3-2|1-3|2-0|4-0|2-1|
Herne          |1-0|0-1|5-0*| 2-0|2-3|XXX|1-3|7-0|1-1|2-2|2-1|0-6|1-4|5-2|1-1|1-1|
Huizingen      |0-1|4-6| 0-1| 7-1|0-5|3-1|XXX|4-2|3-1|0-0|4-1|2-3|2-2|1-0|4-4|0-1|
Ittroise       |1-3|1-6| 1-1| 3-1|0-5|1-3|0-5|XXX|2-5|0-2|1-4|0-6|0-4|0-3|1-2|0-3|
La Hulpe       |2-2|2-3| 2-2| 2-4|0-4|4-1|0-2|3-1|XXX|1-5|1-2|2-2|1-0|2-1|2-2|0-2|
Leeuw          |2-4|0-1| 4-0| 7-1|3-2|0-0|3-1|0-0|3-3|XXX|3-2|2-1|3-1|5-2|4-2|1-4|
Negenmanneke   |1-0|1-1| 5-1| 5-1|2-2|3-1|0-3|4-1|3-1|1-2|XXX|1-3|2-1|2-0|   |4-1|
Rebecq         |5-2|3-1| 4-1| 3-1|0-3|2-2|2-3|4-0|5-0|2-0|0-2|XXX|3-0|0-1|1-0|3-0|
Ruisbroek      |0-2|0-1| 4-0| 7-2|1-4|2-0|2-1|5-1|3-2|0-1|0-3|1-3|XXX|2-2|1-0|7-2|
Schaarbeek     |2-0|4-0| 6-4|5-0*|2-3|2-2|1-1|3-1|5-1|1-2|3-0|1-2|2-2|XXX|4-0|1-0|
Turon          |0-1|1-4| 5-0| 3-0|0-1|0-2|2-2|3-1|1-3|1-1|1-6|0-2|1-7|2-1|XXX|3-3|
Vlezenbeek     |4-0|2-4| 3-0|11-1|2-0|1-0|3-1|3-1|5-1|3-1|2-1|1-3|1-3|3-3|4-2|XXX|


  1 FC Ganshoren                30  23   2   5  71  102 -   31   71                         
  2 RUS Rebecquoise             30  21   2   7  65   84 -   37   47                         
  3 FC Boqueron                 30  18   6   6  60   69 -   46   23 +                       
  4 SK Leeuw                    30  17   7   6  58   69 -   44   25                         
  5 FC Negenmanneke             29  17   3   9  54   66 -   41   25                         
  6 FC Ruisbroek                30  16   4  10  52   74 -   44   30                         
  7 SK Vlezenbeek               30  16   4  10  52   75 -   58   17                         
  8 HO Huizingen                30  14   5  11  47   67 -   51   16                         
  9 RUSA Schaarbeek             30  13   6  11  45   70 -   51   19 +                       
 10 VK Berchem                  30  12   3  15  39   55 -   63   -8                         
 11 La Hulpe SC                 30   8   8  14  32   52 -   70  -18 +                       
 12 FC Herne                    30   8   7  15  31   47 -   58  -11 +                       
 13 CD Turon                    29   7   8  14  29   46 -   65  -19                         
 14 Brukom Sp.                  30   5   8  17  23   33 -   84  -51                         
 15 JS Ittroise                 30   3   2  25  11   29 -  100  -71                         
 16 SC Clabecq                  30   2   1  27   7   27 -  132 -105 -                       

3e prov. Brabant D
------------------

                 Bek Eve  Hol Hul Ker Lan Lin Nie Oks Ril Rum Til Tre Wer Wes Wol 
Bekkevoort     | XXX|1-3| 3-4|2-1|0-1|0-2|3-3|3-0|1-3|1-2|2-0|3-7|1-2|0-0|1-0|0-0|
Everbeur       | 5-2|XXX| 1-1|1-3|0-1|3-0|4-1|0-1|1-0|0-3|2-3|0-2|2-1|2-0|2-2|1-1|
Holsbeek       | 4-0|1-1| XXX|0-2|3-3|3-0|1-0|2-2|7-1|5-2|1-0|5-1|1-0|4-0|3-3|4-1|
Hulsbeek       | 6-2|5-0|0-5*|XXX|3-0|8-0|6-3|4-0|2-0|4-1|4-0|2-2|2-2|1-0|5-1|1-3|
Kersbeek       | 3-6|0-3| 2-0|0-3|XXX|3-1|1-0|2-1|3-1|2-0|2-2|5-0|4-1|0-0|2-5|2-1|
Langdorp       | 3-0|0-5| 0-2|0-2|1-2|XXX|2-1|0-0|0-0|0-5|3-2|1-0|2-2|1-1|0-3|2-1|
Linden         | 8-0|1-2| 3-0|0-4|4-1|4-0|XXX|3-1|4-1|1-3|3-4|0-0|1-1|1-2|3-3|4-2|
Nieuwrode      | 0-1|0-0| 1-3|3-1|1-4|2-2|1-2|XXX|2-2|0-1|1-0|0-3|2-1|1-2|4-2|2-2|
Okselaar       | 3-1|0-2| 0-1|1-2|0-2|0-2|2-2|1-0|XXX|1-1|2-1|0-1|2-2|4-0|3-3|1-3|
Rillaar        |10-2|6-1| 2-1|3-0|5-0|2-2|3-2|2-1|3-1|XXX|6-1|8-1|0-0|2-1|4-1|3-0|
Rummen         | 5-3|0-4| 1-5|0-7|2-5|5-0|1-1|2-3|1-3|1-1|XXX|3-1|2-4|0-1|4-1|5-3|
Tildonk        | 3-2|0-1| 1-3|1-2|1-2|2-1|2-4|3-2|1-1|0-4|1-3|XXX|0-2|1-2|2-2|2-2|
Tremelo        | 5-2|2-3| 2-4|1-8|2-1|0-1|1-2|3-0|1-1|0-3|1-1|0-1|XXX|1-1|6-3|1-1|
Werchter       | 3-2|1-1| 1-1|1-6|0-2|0-1|2-0|3-1|3-4|4-3|2-3|1-1|3-1|XXX|1-2|1-2|
Wespelaar      | 1-0|3-1| 1-3|2-2|2-3|1-2|2-4|1-0|0-3|1-3|6-0|0-1|1-1|0-5|XXX|2-4|
Wolfsdonk      | 2-1|2-0| 4-1|5-5|0-4|1-1|1-1|1-2|1-1|0-0|2-0|1-2|3-1|2-0|1-2|XXX|


  1 FC Rillaar Sp               30  21   5   4  68   91 -   34   57                         
  2 ZD Hulsbeek                 30  21   4   5  67  101 -   39   62                         
  3 VK Holsbeek                 30  19   6   5  63   78 -   38   40                         
  4 VV Kersbeek                 30  19   3   8  60   62 -   48   14                         
  5 Everbeur Sp.                30  14   6  10  48   51 -   43    8 -                       
  6 VK Linden                   30  11   7  12  40   66 -   56   10                         
  7 Wolfsdonk Sp.               30  10  10  10  40   52 -   52    0                         
  8 FC Werchter                 30  10   7  13  37   41 -   50   -9                         
  9 VC Langdorp                 30  10   7  13  37   30 -   60  -30                         
 10 FCVV Tildonk                30  10   6  14  36   43 -   62  -19                         
 11 VC Okselaar                 30   8   9  13  33   42 -   53  -11                         
 12 SK Rummen                   30   9   4  17  31   52 -   80  -28 +                       
 13 KV Ol. Wespelaar            30   8   7  15  31   56 -   73  -17                         
 14 BB Tremelo                  30   7  10  13  31   47 -   58  -11 -                       
 15 RC Nieuwrode                30   7   6  17  27   34 -   56  -22                         
 16 VC Bekkevoort               30   6   3  21  21   45 -   89  -44                         

3e prov. Brabant E
------------------

                Ber Epp Erp Eve Her Hev Hof Kor Lee  Mac Mar Mee Mel Nos Per Ste 
Bertem         |XXX|1-4|2-2|6-1|1-3|1-0|3-3|0-2|1-0| 1-2|0-1|1-0|1-0|1-1|1-2|2-3|
Eppegem        |0-1|XXX|2-3|2-0|1-0|2-2|3-1|1-1|3-1| 1-3|1-1|3-2|1-2|1-0|2-0|3-3|
Erps-Kwerps    |0-4|0-2|XXX|1-1|2-1|1-0|1-1|2-0|3-0| 2-1|1-1|0-1|1-1|0-0|2-1|4-1|
Evere          |1-1|2-2|1-1|XXX|0-5|2-2|1-0|2-3|2-0| 1-1|0-6|0-7|0-3|0-2|1-3|3-3|
Herent         |0-0|1-3|0-2|6-1|XXX|0-2|2-0|2-0|5-2| 0-3|0-2|1-5|4-1|3-1|2-0|3-1|
Hever          |0-0|1-0|3-1|2-2|3-2|XXX|5-1|0-4|3-0| 2-2|0-3|2-0|4-2|2-2|1-1|0-1|
Hofstade       |0-2|1-2|2-1|3-0|0-0|0-7|XXX|1-0|3-0| 0-1|2-1|1-6|2-2|1-1|0-3|1-4|
Kortenberg     |1-0|2-3|1-3|2-2|0-2|1-2|7-0|XXX|2-5| 1-1|2-3|2-1|1-0|2-4|0-1|1-1|
Leefdaal       |0-3|0-4|2-6|4-1|2-5|1-5|1-3|1-3|XXX|5-0*|2-4|2-1|3-3|1-4|3-3|0-5|
Maccabi        |1-4|1-0|1-0|4-1|2-4|2-4|0-2|1-2|3-0| XXX|1-1|3-3|1-4|1-1|1-2|1-1|
Marocaine      |4-3|4-3|0-0|2-3|1-0|1-1|3-0|2-0|3-1| 1-1|XXX|2-1|1-1|3-0|3-3|5-1|
Meerbeek       |0-4|2-3|1-1|7-1|0-2|0-4|0-3|0-3|5-1| 4-1|3-2|XXX|1-2|1-3|3-3|3-2|
Melsbroek      |2-1|1-1|3-0|1-2|2-2|2-1|0-2|3-1|3-0| 5-1|2-1|4-0|XXX|1-1|3-3|0-0|
Nossegem       |1-2|0-0|3-0|0-2|1-1|1-1|2-2|2-2|1-0| 0-0|1-1|2-1|2-0|XXX|1-2|0-2|
Perk           |2-2|1-1|3-2|4-1|2-2|3-0|1-0|0-0|7-0| 5-4|2-1|2-1|1-1|0-0|XXX|3-3|
Steeno'zeel    |0-2|0-2|1-2|5-3|1-1|0-3|2-0|3-1|5-1| 6-3|2-2|0-4|1-0|2-2|2-4|XXX|


  1 FC Perk                     30  15  12   3  57   67 -   43   24 +                       
  2 Et. Marocaine               30  15  10   5  55   65 -   37   28                         
  3 FC Eppegem                  30  15   8   7  53   56 -   37   19                         
  4 FC Hever                    30  14   9   7  51   62 -   38   24 -                       
  5 FC Herent                   30  14   6  10  48   59 -   41   18                         
  6 Rap. Bertem                 30  13   7  10  46   51 -   36   15                         
  7 FC Melsbroek                30  12  10   8  46   54 -   40   14                         
  8 Sp. Erps-Kwerps             30  12   9   9  45   44 -   40    4                         
  9 K Steenokkerzeel VO         30  11   9  10  42   61 -   59    2                         
 10 SK Nossegem                 30   8  15   7  39   39 -   35    4                         
 11 Sp. Kortenberg              30  10   6  14  36   47 -   48   -1 +                       
 12 Eendracht Meerbeek          30  10   3  17  33   63 -   60    3                         
 13 V. Hofstade                 30   9   6  15  33   35 -   61  -26                         
 14 AS Maccabi Bxl              30   8   9  13  33   47 -   63  -16                         
 15 RFC Evere                   30   5   9  16  24   37 -   88  -51                         
 16 VC Leefdaal V               30   4   2  24  14   38 -   99  -61 +                       

3e prov. Brabant F
------------------

                Ass Ass Bod  Bor Eiz Kap ELe WSG Mal Mei Pam Pei Ram Sch  Ste Ter 
Asse           |XXX|0-2|1-1| 3-1|0-1|0-1|2-0|5-3|9-1|2-0|2-3|1-0|1-0|3-2| 1-1|4-0|
Asse t Heide   |1-2|XXX|0-2| 3-0|3-1|6-0|2-5|8-3|7-0|2-2|1-2|0-3|1-2|0-3| 4-4|1-1|
Bodegem        |0-1|0-0|XXX| 2-1|2-2|1-1|0-0|1-1|2-0|2-3|0-0|0-0|2-0|2-3| 3-0|2-4|
Borchtlombk.   |4-0|1-1|0-2| XXX|0-4|0-1|1-1|2-3|1-0|2-0|2-1|1-5|1-1|1-3| 5-1|0-2|
Eizeringen     |1-5|2-2|1-1| 0-0|XXX|3-1|2-2|0-1|3-0|0-0|1-0|0-1|0-0|0-1| 2-1|3-3|
Kapelle        |2-0|1-2|2-1| 1-2|0-1|XXX|3-3|4-1|4-1|2-1|1-1|7-1|3-0|0-1| 1-3|1-2|
E. Lennik      |1-0|1-4|0-0|5-0*|2-0|0-4|XXX|5-0|2-0|0-2|3-2|1-1|2-1|3-4| 2-5|1-1|
WSGM Lennik    |1-0|0-3|2-2| 0-0|3-2|3-1|1-5|XXX|7-0|2-3|1-1|3-2|2-1|1-3| 4-0|2-2|
Malderen       |0-3|1-3|1-4| 2-2|3-3|1-2|2-4|1-0|XXX|2-2|0-0|2-1|1-2|1-2| 0-3|2-2|
Meise          |1-2|1-2|0-1| 4-0|2-2|2-2|1-0|3-1|5-0|XXX|1-2|2-0|2-5|0-1| 0-0|4-1|
Pamel          |3-1|1-1|4-1| 1-3|0-2|0-2|1-1|3-2|2-0|2-1|XXX|9-3|1-1|2-1| 2-2|3-1|
Peizegem       |1-1|2-2|1-1| 2-2|0-0|4-1|2-1|0-3|0-1|1-2|0-2|XXX|2-1|2-4| 2-1|1-3|
Ramsdonk       |0-1|7-1|0-3| 4-1|2-1|2-2|0-0|3-1|1-1|2-2|1-1|2-1|XXX|3-2| 3-1|0-1|
Schepdaal      |0-2|2-2|2-1| 2-2|0-1|3-1|5-0|3-2|4-1|6-1|0-0|1-0|2-4|XXX| 2-1|0-1|
Steenhuffel    |1-0|0-3|2-1| 0-1|0-0|4-1|2-1|1-1|2-0|1-1|1-1|0-4|0-0|1-4| XXX|0-1|
Teralfene      |0-1|2-2|3-2| 2-3|1-1|0-1|2-1|5-1|2-3|0-2|1-2|2-0|3-2|1-0|5-0*|XXX|


  1 FC Schepdaal                30  19   3   8  60   66 -   39   27                         
  2 SV Asse                     30  17   3  10  54   53 -   32   21                         
  3 Dend. Pamel                 30  13  11   6  50   52 -   37   15 -                       
  4 L. Teralfene                30  14   7   9  49   54 -   45    9                         
  5 Asse ter Heide              30  12  10   8  46   69 -   51   18                         
  6 Kapelle Sp.                 30  13   5  12  44   53 -   49    4 +                       
  7 FC Ramsdonk                 30  11   9  10  42   50 -   42    8                         
  8 KFC Meise                   30  11   8  11  41   50 -   45    5 +                       
  9 Sp. Eizeringen              30   9  13   8  40   39 -   36    3                         
 10 Eendracht Lennik            30  10   9  11  39   52 -   50    2                         
 11 Dar. Bodegem                30   9  12   9  39   42 -   35    7                         
 12 WGSM Lennik                 30  10   6  14  36   55 -   69  -14 +                       
 13 VK Borchtlombeek            30   9   8  13  35   39 -   56  -17                         
 14 SK Steenhuffel              30   8   9  13  33   38 -   55  -17                         
 15 Eendracht Peizegem          30   8   7  15  31   42 -   56  -14                         
 16 FC Malderen                 30   4   6  20  18   27 -   84  -57                         

3e prov. Hainaut A
------------------

                All Anv Bec Ble Bru Esc Esp Lap  Lee Leu Mar Mau Obi Tai Vel War 
Allain         |XXX|1-5|0-5|2-0|1-2|1-1|5-1|5-4| 0-9|2-3|0-4|2-0|1-4|1-4|1-6|1-2|
Anvaing        |1-1|XXX|2-2|3-0|2-2|4-2|   |4-2| 5-1|1-1|2-2|3-1|3-0|3-3|5-2|5-1|
Beclers        |2-3|2-0|XXX|7-0|0-0|1-3|2-2|4-2| 2-2|2-1|2-2|1-1|5-2|0-4|4-1|4-1|
Bleharies      |1-1|0-5|1-3|XXX|2-0|1-3|0-1|2-8| 1-1|1-2|5-2|4-2|1-1|3-2|0-5|4-3|
Bruyelle       |2-3|0-1|3-0|1-1|XXX|0-0|1-1|2-0| 0-2|1-2|1-3|1-0|2-2|1-1|1-0|5-0|
Escanaffles    |1-2|2-2|0-4|1-8|1-2|XXX|2-0|3-4| 3-3|1-0|4-0|2-1|2-1|2-3|4-1|7-0|
Esplechin      |4-2|5-3|0-3|0-5|2-4|1-2|XXX|2-3|5-0*|0-4|3-2|3-1|1-4|2-1|0-1|3-1|
Laplaigne      |1-0|1-1|3-2|1-2|0-2|1-4|3-1|XXX| 3-1|6-3|2-1|4-2|0-0|6-4|2-2|2-3|
Leers          |0-2|0-2|0-0|3-2|1-1|5-0|5-0|4-0| XXX|2-5|5-0|1-1|1-3|0-5|3-2|3-2|
Leuze-Lignet   |2-1|1-1|3-2|2-3|1-1|1-4|3-1|9-1| 2-1|XXX|8-1|3-0|2-1|0-3|9-2|6-1|
Marquain       |2-2|1-1|5-1|2-1|3-6|2-1|2-2|4-2| 3-5|0-4|XXX|1-3|1-5|0-4|2-5|2-4|
Maubray        |2-1|1-2|1-4|1-0|0-2|1-1|0-4|6-2| 3-3|8-3|2-2|XXX|4-2|5-2|1-1|3-1|
Obigies        |4-7|1-2|0-1|1-2|3-0|1-0|4-1|5-2| 3-1|4-2|4-4|5-0|XXX|3-4|5-1|1-2|
Taintignies    |4-3|1-1|5-0|0-3|3-0|2-1|2-0|3-2| 0-0|0-1|2-2|4-1|2-3|XXX|3-2|2-4|
Velaines       |4-1|2-1|2-1|0-1|3-2|1-1|2-2|4-1| 2-0|0-2|2-5|1-2|1-5|2-1|XXX|5-0|
Warcoing       |1-4|2-3|3-4|3-1|1-1|1-0|2-2|1-4| 2-5|0-2|4-4|1-5|3-8|0-6|2-3|XXX|


  1 Ass. Leuze-Lignette         30  19   3   8  60   87 -   51   36                         
  2 AC Anvaing                  29  15  11   3  56   73 -   40   33                         
  3 CS Taintignies              30  16   5   9  53   80 -   51   29                         
  4 AS Obigies                  30  15   4  11  49   85 -   58   27                         
  5 FC Beclers                  30  14   7   9  49   70 -   52   18                         
  6 JES Velaines                30  13   4  13  43   65 -   67   -2                         
  7 SC Bruyelle                 30  11  10   9  43   46 -   39    7                         
  8 CS Escanaffles              30  12   6  12  42   58 -   54    4                         
  9 US Leers                    30  11   8  11  41   67 -   59    8                         
 10 FC Bleharies                30  12   4  14  40   55 -   66  -11                         
 11 FC Laplaigne                30  12   3  15  39   72 -   86  -14                         
 12 JUS Maubray                 30  10   6  14  36   58 -   66   -8                         
 13 FC Allain                   30  10   4  16  34   56 -   81  -25                         
 14 FC Esplechin                29   9   5  15  32   49 -   69  -20 +                       
 15 FC Marquain                 30   7   9  14  30   64 -   92  -28                         
 16 OC Warcoing                 30   7   3  20  24   51 -  105  -54                         

3e prov. Hainaut B
------------------

                Ath  Bas Bur Chi Flo Fra Gau Hen Isi Ost  Pom Qui Thu Vac Vau 
Ath-Maffle     |XXX| 2-2|2-2|0-1|5-3|3-0|4-1|0-0|1-1|4-7| 2-2|0-2|2-0|3-1|2-3|
Baseclois      |0-2| XXX|5-3|1-3|0-1|1-2|1-2|0-0|0-2|0-4| 1-0|0-1|2-3|0-5|0-1|
Bury           |1-0| 0-1|XXX|4-2|2-3|3-1|4-2|2-1|1-2|4-1|13-0|0-0|1-3|2-0|3-0|
Chievres       |1-3| 6-2|3-0|XXX|3-4|2-3|4-3|3-2|2-2|2-1| 6-1|1-3|1-5|1-1|3-6|
Flobecq        |3-1| 5-0|3-1|7-1|XXX|7-3|4-5|2-1|2-2|0-3| 2-0|3-0|1-3|1-2|2-1|
Frasnes        |1-1| 2-0|1-1|2-2|1-3|XXX|3-2|2-3|2-4|2-2| 3-2|2-2|1-2|0-3|3-3|
Gaurain        |2-4| 4-4|1-2|4-2|3-3|2-1|XXX|2-2|1-5|3-1| 3-1|1-1|0-2|1-3|3-1|
Hensies        |2-1| 4-0|1-3|2-1|1-0|4-1|3-1|XXX|1-1|6-1| 2-1|7-1|2-1|2-1|3-0|
Isieres        |0-5|11-1|3-2|5-0|2-1|1-0|2-2|1-1|XXX|2-0| 3-1|4-0|2-1|2-1|2-1|
Ostiches       |0-1| 3-1|1-5|3-2|1-5|2-3|4-5|1-3|2-1|XXX| 6-0|7-1|1-2|0-9|0-2|
Pommeroeul     |1-4| 0-1|1-1|1-7|0-2|3-2|1-5|2-0|0-4|2-3| XXX|0-3|0-2|1-2|3-4|
Quievrain      |1-3| 1-1|1-1|1-0|1-0|2-1|4-3|1-1|0-1|2-0| 1-1|XXX|1-1|1-6|1-5|
Thumaide       |0-1| 3-1|2-3|2-1|2-0|2-1|2-3|1-1|0-0|2-1| 1-1|3-4|XXX|4-0|5-1|
Vacresse       |6-2| 2-0|5-0|4-1|2-1|6-3|4-2|0-5|0-0|1-4| 3-0|3-1|1-7|XXX|5-1|
Vaudignies     |1-2| 1-1|0-4|0-2|1-3|5-4|1-2|4-1|0-3|   | 5-1|4-2|0-1|1-1|XXX|


  1 JS Isieres                  28  18   8   2  62   68 -   28   40                         
  2 US Thumaide                 28  17   4   7  55   62 -   33   29 -                       
  3 FC Vacresse                 28  17   3   8  54   77 -   46   31 -                       
  4 US Hensies                  28  15   7   6  52   61 -   34   27                         
  5 RUS Flobecq                 28  16   2  10  50   71 -   47   24 +                       
  6 RJS Ath-Maffle              28  14   6   8  48   60 -   44   16                         
  7 FC Bury                     28  14   5   9  47   68 -   45   23                         
  8 FC Gaurain                  28  11   5  12  38   68 -   73   -5 +                       
  9 US Quievrain                28  10   8  10  38   39 -   59  -20                         
 10 AS Vaudignies               27  10   3  14  33   52 -   62  -10                         
 11 FC Chievres                 28  10   3  15  33   63 -   72   -9 +                       
 12 FC Ostiches                 27  10   1  16  31   59 -   70  -11                         
 13 FC Frasnes                  28   6   6  16  24   50 -   73  -23 -                       
 14 FC Baseclois                28   4   5  19  17   26 -   73  -47 -                       
 15 AS Pommeroeul V.            28   2   4  22  10   26 -   91  -65                         

3e provinciale Hainaut C
------------------------

                Arq Aul Cip Eca Est Fay Ghl Hor Jem LeR Naa Nim Obo Que  Ron Sne 
Arquennes      |XXX|3-1|3-0|1-1|3-1|3-1|1-2|2-0|0-0|0-0|2-1|9-0|1-1|0-0| 2-3|2-0|
Aulnois        |1-4|XXX|7-1|3-3|5-5|2-6|1-8|8-2|1-2|3-0|2-2|4-0|3-2|4-2| 2-2|3-2|
Ciply          |1-3|0-0|XXX|0-6|1-2|2-2|1-2|8-2|1-6|4-3|4-1|3-2|3-7|7-4|1-10|4-3|
Ecaussinnes    |1-2|2-0|1-2|XXX|0-0|2-3|2-2|1-0|1-2|0-1|5-5|1-1|3-1|3-4| 2-1|3-2|
Estinnes       |2-0|3-1|9-2|4-0|XXX|1-1|4-4|1-0|2-2|3-4|0-0|6-1|4-0|5-1| 1-1|5-1|
Fayt-Manage    |5-0|0-0|5-1|3-1|2-4|XXX|2-1|4-2|3-0|7-0|3-3|3-0|0-0|4-2| 3-2|4-3|
Ghlin          |2-2|1-1|1-2|6-1|0-5|0-2|XXX|3-2|4-3|2-1|8-0|5-1|1-1|2-0| 3-1|2-0|
Horrues        |0-1|1-1|4-1|0-6|1-3|2-6|2-3|XXX|0-1|2-1|2-4|1-2|2-2|4-2| 4-3|1-0|
Jemappes       |2-2|1-4|3-2|1-3|2-1|1-2|0-0|5-0|XXX|1-0|2-1|2-0|2-3|4-1| 3-2|1-0|
Le Roeulx      |0-1|3-1|5-2|0-1|0-2|0-3|1-1|0-1|2-1|XXX|3-2|6-0|2-2|1-0| 2-2|1-1|
Naast          |1-1|5-1|7-2|1-1|1-3|0-3|3-0|0-0|4-4|5-2|XXX|2-2|5-1|1-1| 0-4|3-3|
Nimy-Maisier   |1-3|1-8|4-0|3-1|0-2|0-1|0-1|0-2|2-1|3-3|3-1|XXX|1-3|2-3| 1-0|1-1|
Obourg         |4-3|1-3|2-3|4-4|2-1|1-3|2-4|0-3|4-2|0-2|1-6|8-0|XXX|3-1| 2-2|3-1|
Quevy          |0-5|5-2|5-3|2-0|2-6|2-5|2-4|0-0|2-1|4-0|1-0|3-1|1-3|XXX| 2-4|2-3|
Ronquieres-H   |4-3|4-1|5-0|0-1|3-3|0-1|2-1|1-0|0-0|2-1|1-3|2-2|4-0|1-2| XXX|2-2|
Snef           |3-1|3-0|4-0|2-0|2-3|4-1|1-6|2-0|2-1|1-2|6-4|6-4|3-3|1-4| 3-6|XXX|


  1 CS Fayt-Manage              30  22   5   3  71   88 -   39   49                         
  2 US Estinnes                 30  18   8   4  62   91 -   42   49                         
  3 AS Ghlinoise                30  17   7   6  58   79 -   46   33                         
  4 FC Arquennes                30  15   8   7  53   63 -   38   25                         
  5 CS Jemappes                 30  13   6  11  45   56 -   49    7                         
  6 FC Ronquieres-Hy            30  12   8  10  44   74 -   51   23                         
  7 FC Ecaussinnes              30  10   8  12  38   56 -   56    0                         
  8 RCS Aulnois                 30  10   8  12  38   73 -   74   -1                         
  9 FC Obourg                   30  10   8  12  38   66 -   73   -7                         
 10 AC Le Roeulx                30  10   6  14  36   46 -   57  -11                         
 11 USG Quevy                   30  11   3  16  36   60 -   79  -19                         
 12 SC Naast                    30   8  11  11  35   71 -   71    0                         
 13 Snef FC                     30  10   5  15  35   65 -   72   -7                         
 14 FC Ciply                    30   9   2  19  29   61 -  118  -57                         
 15 ESC Horrues                 30   8   4  18  28   40 -   71  -31                         
 16 RAS Nimy-Maisieres          30   6   5  19  23   38 -   91  -53                         

3e prov. Hainaut D
------------------

                Ais Bou Chr Cht Chn For Fra Gtx Gou Mar Mel Mon Pre AFC RSp Tra 
Aiseau         |XXX|   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |
Bouffioulx     |   |XXX|2-1|2-0|4-1|1-1|2-3|0-2|5-0|8-1|3-2|0-1|2-3|3-2|3-0|1-1|
Charleroi      |   |5-2|XXX|1-4|0-0|2-0|4-2|0-2|5-0|1-1|1-2|3-1|1-2|0-1|2-2|3-1|
Chatelet       |   |1-2|5-4|XXX|3-1|0-1|2-1|2-4|2-1|2-3|3-2|0-2|1-0|1-4|2-2|2-3|
Chatelineau    |   |0-3|4-3|4-4|XXX|3-0|2-1|0-3|2-0|2-1|1-3|1-3|0-2|5-0|0-1|3-1|
Forchies       |   |1-1|0-3|2-0|1-0|XXX|2-0|1-5|2-4|4-4|3-3|0-1|1-4|1-1|4-2|3-1|
Frasnes        |   |2-1|1-0|2-2|3-3|1-1|XXX|3-5|1-1|5-3|3-3|3-1|2-2|3-3|4-3|3-6|
Goutroux       |   |4-1|6-2|5-0|2-0|0-0|2-0|XXX|2-1|6-0|3-0|4-0|7-0|2-1|7-1|2-3|
Gouy           |   |3-1|2-3|6-5|4-1|1-3|3-2|0-1|XXX|0-1|5-4|5-0|5-3|1-1|1-1|3-0|
Marcinelle     |   |3-1|5-0|2-1|1-1|4-0|3-2|2-3|1-4|XXX|2-6|2-5|2-1|0-3|2-1|2-0|
Mellet         |   |1-4|4-3|5-3|1-0|4-1|4-4|3-1|3-1|2-3|XXX|0-2|4-1|2-1|3-1|2-0|
Monceau        |   |1-2|4-1|2-2|2-1|2-0|2-0|0-7|0-1|2-1|1-0|XXX|2-2|0-0|6-1|4-1|
Presles        |   |3-3|2-3|0-0|1-1|0-0|2-3|0-2|1-2|7-1|4-4|2-1|XXX|2-3|3-3|2-1|
AFC Roux       |   |1-1|0-3|   |1-2|3-3|1-1|2-6|1-0|1-1|2-1|1-3|2-2|XXX|2-2|2-4|
Roux Sp.       |   |1-1|3-2|5-4|2-4|1-1|1-5|1-1|0-4|4-1|3-4|1-7|2-2|2-1|XXX|1-1|
Trazegnies     |   |2-6|2-4|7-0|3-1|3-4|0-2|1-3|3-1|1-1|4-2|1-4|3-3|2-6|3-1|XXX|


  1 Goutroux Sp                 28  24   2   2  74   97 -   24   73                         
  2 ASH Monceau                 28  17   3   8  54   59 -   42   17 -                       
  3 Mellet Sp                   28  14   4  10  46   74 -   63   11                         
  4 JS Bouffioulx               28  13   6   9  45   65 -   46   19                         
  5 RC Gouy                     28  13   3  12  42   59 -   54    5                         
  6 CS Marcinelle               28  11   5  12  38   53 -   73  -20 -                       
  7 UJS Charleroi               28  11   3  14  36   60 -   60    0                         
  8 ES Frasnes                  28   9   9  10  36   62 -   64   -2 -                       
  9 SA Forchies                 28   8  10  10  34   40 -   54  -14                         
 10 R. Chatelineau SP           28   9   5  14  32   43 -   53  -10 +                       
 11 E Presles                   28   7  11  10  32   56 -   61   -5 +                       
 12 AFC Roux                    27   7  10  10  31   46 -   53   -7                         
 13 Trazegnies Sp               28   9   4  15  31   58 -   71  -13                         
 14 FC St Chatelet              27   7   5  15  26   51 -   73  -22 -                       
 15 Roux Sp                     28   5  10  13  25   48 -   80  -32                         
 16 FCPL Aiseau                  0   0   0   0   0    0 -    0    0                         

3e prov. Hainaut E
------------------

                Bie Chi  Fon  For Fro  Ham  Hau Jam Lan Mac Mom Mon Nal Siv Sol Thu 
Biercee        |XXX|2-2| 1-1| 0-0|2-0|13-0| 1-0|3-0|4-2|1-2|0-1|1-2|3-2|2-0|3-1|2-2|
Chimay/V       |4-0|XXX|11-1| 3-0|8-3|10-0| 2-2|9-1|1-1|4-0|3-0|2-0|4-0|2-1|3-3|2-1|
Fontaine V     |1-1|0-2| XXX| 4-1|0-2| 7-0|1-10|0-4|3-0|1-6|4-5|2-1|1-3|2-2|0-8|1-3|
Forges         |0-4|2-4| 0-1| XXX|2-2| 7-1| 3-2|3-2|   |3-5|2-2|1-3|1-3|3-2|0-0|1-3|
Froidchapell   |0-4|0-7| 0-0| 1-2|XXX| 3-1| 1-0|1-1|2-3|0-2|3-2|0-0|1-0|1-3|1-0|1-1|
Ham-s-Heure    |0-3|0-2| 3-2| 2-4|0-6| XXX| 0-1|1-5|2-4|0-1|1-8|0-3|0-6|0-7|1-3|1-5|
Haulchin       |1-0|0-2| 4-1|10-3|3-2| 8-1| XXX|2-1|2-1|1-1|3-0|3-3|2-3|1-0|2-0|4-0|
Jamioulx       |0-0|0-0| 1-0| 3-3|1-1| 5-0| 3-5|XXX|2-0|0-3|4-1|0-0|3-3|0-3|0-4|0-3|
Landelies      |1-8|1-1| 8-1| 4-3|0-0|10-0| 1-4|2-0|XXX|3-2|2-3|0-1|3-1|2-1|1-0|4-1|
Macon          |1-4|2-3| 3-1| 2-0|1-3| 5-0| 3-2|0-2|3-1|XXX|4-1|5-1|1-3|2-1|1-3|4-0|
Momignies      |3-2|1-5| 1-1| 4-3|4-3| 8-0| 2-4|2-3|5-0|6-2|XXX|3-3|2-0|1-0|1-1|4-2|
Montagnard     |0-0|1-5| 0-1| 1-1|4-1| 4-1| 1-1|4-0|2-0|1-7|2-2|XXX|0-5|0-0|1-0|1-5|
Nalinnes       |1-1|2-2| 1-1| 1-3|1-1| 2-0| 1-0|4-0|3-3|0-3|4-3|0-0|XXX|0-1|1-4|4-1|
Sivry          |1-5|0-1| 7-1| 1-2|1-2| 4-0| 1-4|7-0|4-1|0-0|1-0|0-1|0-0|XXX|1-1|2-6|
Solre-s-S      |2-1|2-3| 4-2| 1-1|2-1| 5-1| 1-3|6-0|3-0|0-2|0-0|1-0|3-1|4-0|XXX|2-1|
Thuin          |3-2|0-3| 3-1| 2-2|1-1| 5-0| 2-2|7-1|3-5|1-2|3-2|4-1|5-2|1-3|1-2|XXX|


  1 AS Chimay/Virelles          30  23   7   0  76  110 -   26   84                         
  2 US Macon                    30  19   2   9  59   75 -   46   29 +                       
  3 US Haulchin                 30  18   5   7  59   86 -   41   45 +                       
  4 US Solre-sur-Sambre         30  16   6   8  54   66 -   33   33                         
  5 SC Biercee                  30  14   8   8  50   73 -   33   40                         
  6 JS Momignies                30  13   6  11  45   77 -   65   12                         
  7 JS Thuin                    30  13   5  12  44   75 -   62   13                         
  8 FC Nalinnes                 30  11   8  11  41   57 -   52    5                         
  9 FC Landelies                29  12   4  13  40   63 -   65   -2 +                       
 10 RC Montagnard               30  10  10  10  40   41 -   51  -10                         
 11 JS Froidchapelle            30   9   9  12  36   43 -   56  -13                         
 12 Sivry Sp                    30  10   5  15  35   54 -   45    9                         
 13 CS Forges                   29   8   8  13  32   56 -   73  -17                         
 14 JS Jamioulx                 30   8   7  15  31   42 -   77  -35                         
 15 FC Fontaine Valmont         30   6   6  18  24   42 -   95  -53                         
 16 JS Ham-sur-Heure            30   1   0  29   3   16 -  156 -140                         

3e prov. Liege A
----------------

                Bur Giv Han  Hod Hor Jeh Mer Mom Ole Oth Rac Sto Uni Vau Vil Was 
Burdinne       |XXX|3-1|1-2| 3-1|2-1|3-1|4-0|4-1|1-0|5-1|4-2|3-0|1-0|2-1|1-0|5-0|
Gives          |2-1|XXX|1-3|3-10|1-1|2-1|2-2|1-1|2-3|4-2|1-2|3-4|2-1|5-1|3-5|6-1|
Haneffe        |0-1|0-3|XXX| 0-4|2-1|2-0|4-1|4-0|0-4|7-4|1-0|1-4|0-5|7-1|1-2|4-1|
Hodeige        |1-3|1-2|2-5| XXX|1-1|4-1|0-2|1-0|2-1|5-0|3-3|3-1|1-3|1-3|2-0|3-1|
Horion         |1-1|4-1|2-2| 4-4|XXX|0-1|5-0|6-3|1-3|1-2|1-6|1-3|0-2|1-3|1-0|3-1|
Jehay          |3-0|2-2|2-1| 4-0|3-0|XXX|3-0|4-1|0-2|1-2|0-1|3-3|1-2|1-0|1-3|0-0|
Merdorp        |1-1|1-3|1-4| 2-2|1-1|2-3|XXX|3-0|3-6|0-0|1-5|1-2|2-2|4-0|1-1|4-1|
Momalle        |2-6|3-0|2-0| 1-8|1-2|1-3|3-2|XXX|3-3|4-1|3-7|0-2|2-1|1-3|2-5|3-1|
Oleye          |1-1|5-2|3-1| 2-0|3-0|3-1|1-3|2-4|XXX|6-0|0-2|2-4|0-3|4-1|2-3|4-0|
Othee          |0-6|2-4|2-4| 3-6|0-0|3-2|0-3|2-0|2-2|XXX|0-4|3-3|2-5|3-2|2-3|5-2|
Racour         |0-0|3-1|4-2| 5-2|3-1|6-0|3-0|2-1|5-0|3-2|XXX|6-1|1-2|0-0|2-1|3-1|
Stockay        |4-4|4-0|3-3| 3-3|0-0|3-2|6-2|5-1|7-0|5-0|0-3|XXX|0-0|6-1|2-2|5-1|
Union 81       |2-2|2-2|1-1| 6-1|1-2|4-1|5-0|2-0|9-0|9-2|1-0|2-1|XXX|3-2|2-2|8-0|
Vaux Borset    |1-1|4-0|2-2| 3-1|1-3|3-2|2-1|2-4|2-2|1-1|2-4|1-2|1-6|XXX|1-3|1-2|
Villers        |3-0|3-0|6-2| 5-3|3-1|3-0|2-1|1-2|2-1|3-0|1-2|3-3|2-1|2-1|XXX|1-0|
Wasseiges      |0-3|3-7|3-3| 1-4|2-3|2-6|0-4|0-2|1-2|2-1|0-2|1-4|2-3|1-1|2-4|XXX|


  1 Racour                      30  23   3   4  72   89 -   32   57                         
  2 Villers FC                  30  20   4   6  64   74 -   42   32                         
  3 Burdinne                    30  19   7   4  64   72 -   32   40                         
  4 Union 81                    30  19   6   5  63   93 -   33   60                         
  5 Stockay                     30  16   9   5  57   90 -   55   35 -                       
  6 Oleye                       30  14   4  12  46   67 -   65    2 +                       
  7 Haneffe                     30  13   5  12  44   68 -   66    2                         
  8 Hodeige                     30  12   5  13  41   79 -   71    8                         
  9 Gives                       30  11   5  14  38   66 -   78  -12                         
 10 Jehay                       30  11   3  16  36   52 -   58   -6                         
 11 Horion                      30   9   8  13  35   48 -   56   -8                         
 12 Momalle                     30  10   2  18  32   51 -   83  -32 +                       
 13 Merdorp                     30   7   7  16  28   48 -   71  -23                         
 14 Vaux Borset                 30   7   6  17  27   47 -   75  -28                         
 15 Othee                       30   6   5  19  23   47 -  102  -55                         
 16 Wasseiges                   30   2   3  25   9   32 -  104  -72 -                       

3e prov. Liege B
----------------

                Ans Atl Fex Gee Gra Hac Her Hou Jup La  EYL USL Mon Thi Viv Vot 
Ans            |XXX|2-2|1-2|3-2|3-4|2-0|5-2|2-2|7-2|4-1|0-4|0-0|0-1|0-3|0-6|1-1|
Atletico       |4-0|XXX|2-3|2-2|2-3|7-0|3-3|1-0|2-2|4-1|4-2|2-5|1-2|1-1|3-5|2-2|
Fexhe-Sl       |4-1|3-3|XXX|5-1|0-1|2-1|3-6|1-1|2-2|6-3|4-2|3-2|0-0|2-2|1-6|4-2|
Geer           |2-4|2-1|0-0|XXX|2-4|1-2|4-2|0-6|6-2|1-1|1-2|3-2|3-1|4-0|0-2|3-3|
Grace          |1-1|2-2|1-1|3-1|XXX|2-2|2-1|3-0|6-1|2-2|1-0|4-0|4-2|1-0|0-0|5-1|
Haccourt       |2-3|0-0|0-1|0-1|0-4|XXX|0-7|5-7|0-4|2-1|1-1|5-2|1-3|1-2|1-3|7-1|
Hermee         |3-1|6-1|0-0|2-3|1-2|6-1|XXX|3-4|2-3|2-2|2-4|0-1|2-2|0-5|2-1|3-0|
Houtain        |2-0|1-2|3-5|5-1|1-1|3-3|2-1|XXX|3-2|1-0|4-0|3-4|1-3|0-3|2-2|5-1|
Juprelle       |2-2|1-2|0-2|2-3|3-3|1-1|2-3|3-4|XXX|2-0|3-0|3-0|2-1|3-1|1-6|4-0|
La Prealle     |2-1|3-2|1-1|2-1|2-3|9-2|3-1|1-3|3-2|XXX|2-3|5-1|1-0|1-1|0-6|4-2|
EY Liege       |0-1|3-0|1-1|2-1|0-0|3-2|3-2|0-0|1-3|3-0|XXX|2-1|0-0|0-3|0-8|3-1|
US Liege       |2-1|0-0|3-3|1-2|0-1|4-1|4-0|1-2|3-2|5-1|2-1|XXX|1-2|1-2|4-1|1-4|
Montagnarde    |2-2|0-4|2-3|2-2|1-1|1-4|1-5|2-1|1-1|2-2|0-1|0-2|XXX|4-1|2-3|1-3|
Thier A Lieg   |1-1|1-3|1-4|2-3|0-5|8-4|3-1|5-2|5-4|3-3|3-1|2-3|2-1|XXX|1-1|2-2|
Vivegnis       |1-1|3-4|1-0|5-1|0-3|4-2|2-1|1-3|1-0|6-4|3-0|5-2|2-1|1-0|XXX|5-2|
Vottem         |1-2|2-3|3-3|2-1|0-3|3-2|2-5|2-0|4-1|3-2|3-2|0-5|3-1|2-1|2-1|XXX|


  1 Grace                       30  20  10   0  70   75 -   29   46                         
  2 Vivegnis                    30  20   4   6  64   91 -   43   48                         
  3 Ent. Fexhe et Slins         30  14  12   4  54   69 -   52   17 +                       
  4 Houtain                     30  14   6  10  48   71 -   58   13 -                       
  5 Thier A Liege               30  12   7  11  43   64 -   59    5                         
  6 Atletico Iberia Deportivo   30  11  10   9  43   69 -   60    9                         
  7 US Liege                    30  13   3  14  42   62 -   60    2                         
  8 EY Liege                    30  12   5  13  41   44 -   56  -12                         
  9 Es Geer                     30  11   5  14  38   57 -   70  -13 +                       
 10 RRC Vottem                  30  11   5  14  38   57 -   82  -25                         
 11 Ans                         30   9   9  12  36   51 -   61  -10                         
 12 Hermee                      30  10   4  16  34   74 -   69    5 +                       
 13 La Prealle                  30   9   7  14  34   62 -   75  -13                         
 14 Juprelle                    30   9   6  15  33   63 -   74  -11                         
 15 Montagnarde                 30   7   8  15  29   41 -   58  -17                         
 16 Haccourt                    30   5   5  20  20   52 -   96  -44                         

3e prov. Liege C
----------------

                Ant Che Cla Esn Fra Gri Har Ivo Lix Mar  Mod Oup Rem Str Vyl Xho 
Anthisnes      |XXX|1-1|0-3|3-1|1-0|1-3|2-2|1-1|5-1|1-2| 2-1|2-3|4-4|3-3|2-2|3-3|
Chenee         |1-0|XXX|2-2|2-3|4-1|2-4|4-3|3-1|0-2|1-4| 3-3|1-1|1-2|3-0|3-3|0-1|
Clavinoise     |1-4|2-1|XXX|2-1|0-0|2-2|2-0|2-2|2-0|3-1| 3-0|1-1|2-1|3-1|4-1|5-0|
Esneux         |0-4|0-4|0-4|XXX|2-3|1-4|1-5|2-0|1-0|3-1| 2-0|0-6|0-0|0-2|0-4|2-3|
Fraiture       |3-4|2-0|2-2|1-4|XXX|1-8|1-3|2-6|2-2|2-2| 3-1|0-2|3-2|1-0|0-0|3-1|
Grivegnee      |3-0|3-1|3-0|5-0|3-1|XXX|6-1|4-2|5-1|5-2|11-1|7-0|3-2|7-2|2-4|4-1|
Harze          |1-1|1-0|1-1|7-0|4-0|5-0|XXX|1-1|1-1|1-3| 3-1|0-1|4-3|4-0|1-5|0-0|
Ivoz           |1-1|3-0|3-0|2-2|1-0|1-3|1-2|XXX|1-0|1-1| 1-2|1-1|4-1|2-1|1-1|1-3|
Lixhe          |1-2|2-0|0-0|3-1|1-0|0-3|2-1|1-2|XXX|1-1| 1-1|1-0|1-1|1-1|2-4|1-1|
Marchin        |0-1|1-0|1-3|9-0|3-2|0-1|4-2|1-0|2-0|XXX| 0-0|3-1|0-0|5-0|1-1|2-0|
Modave         |3-3|3-1|2-4|2-1|1-4|0-7|5-2|4-3|2-4|1-1| XXX|2-4|2-2|1-1|2-1|3-0|
Oupeye         |2-1|1-3|0-1|1-0|1-1|0-1|1-2|1-1|4-3|4-0| 5-0|XXX|2-1|3-0|2-2|2-0|
Remouchamps    |2-2|2-3|0-3|2-3|1-1|1-5|0-3|1-3|1-0|1-2| 6-0|1-1|XXX|2-1|5-3|1-4|
Stree          |1-3|1-3|1-1|4-2|2-2|0-7|2-2|4-3|1-1|1-3| 1-0|1-1|2-2|XXX|1-3|0-2|
Vyle Tharoul   |3-2|2-0|1-3|1-2|4-2|1-4|2-2|1-0|4-1|5-3| 4-2|2-3|4-0|4-2|XXX|4-2|
Xhoris         |4-4|1-2|2-2|2-4|5-2|1-3|2-3|0-1|1-2|2-2| 4-2|3-2|1-1|1-0|0-1|XXX|


  1 RCSJ Grivegnee              30  27   1   2  82  126 -   34   92                         
  2 Clavinoise                  30  17  10   3  61   63 -   33   30                         
  3 Vyle Tharoul                30  16   7   7  55   77 -   54   23                         
  4 Marchin                     30  14   8   8  50   60 -   43   17                         
  5 Oupeye                      30  14   8   8  50   56 -   41   15                         
  6 Harze                       30  13   8   9  47   67 -   52   15                         
  7 Anthisnes                   30  10  12   8  42   63 -   56    7                         
  8 Ivoz                        30  10   9  11  39   50 -   46    4                         
  9 JS Chenee                   30  10   5  15  35   49 -   55   -6                         
 10 Xhoris                      30   9   7  14  34   50 -   62  -12 +                       
 11 Lixhe                       30   8   9  13  33   36 -   50  -14                         
 12 Esneux                      30   9   2  19  29   38 -   86  -48                         
 13 Fraiture FC                 30   7   8  15  29   45 -   70  -25 -                       
 14 Modave                      30   7   7  16  28   47 -   87  -40 +                       
 15 Remouchamps                 30   5  10  15  25   48 -   67  -19 -                       
 16 Stree                       30   4   9  17  21   36 -   75  -39 +                       

3e prov. Liege D
----------------

                Cha Cor Ela Fou Hel Hom Mag Nes Oln Plo Que Rec Rom Sou War Wel 
Charneux       |XXX|0-0|0-2|1-1|2-1|2-2|2-2|0-4|1-4|2-2|1-6|1-7|0-5|2-2|3-3|1-1|
Cornesse       |3-1|XXX|0-2|3-0|1-1|3-3|1-1|3-1|1-3|0-3|1-0|1-4|0-3|2-6|2-2|0-1|
Elan Dalhem    |3-1|3-3|XXX|2-4|2-0|5-1|1-2|2-2|3-2|1-1|3-0|5-0|0-3|2-1|1-1|4-0|
Fouron         |3-2|2-4|2-3|XXX|1-1|1-1|1-0|3-8|1-3|4-3|2-3|2-2|1-2|1-4|1-3|1-4|
Hellas         |4-2|3-2|1-2|3-0|XXX|1-1|1-2|0-0|1-1|3-1|0-2|1-0|1-0|2-2|2-0|2-2|
Hombourg       |0-0|1-0|1-1|0-5|3-2|XXX|0-3|3-0|2-1|2-2|3-2|0-3|0-5|0-3|4-1|3-1|
Magnee         |2-3|2-1|0-1|0-1|0-4|0-0|XXX|3-1|3-0|1-0|3-1|3-2|1-1|0-0|2-1|2-0|
Nessonvaux     |3-1|4-3|2-0|3-1|5-0|2-3|4-0|XXX|0-0|5-2|2-5|1-0|1-0|4-1|1-0|4-1|
Olne           |0-1|3-3|1-1|5-2|1-0|3-1|4-2|2-3|XXX|0-3|4-1|3-2|1-1|1-0|2-5|3-2|
Plombieres     |2-1|1-1|2-1|5-2|3-3|1-0|2-2|5-2|7-1|XXX|3-3|1-1|2-1|0-2|3-0|4-4|
Queue/Bois     |6-1|1-1|3-0|1-0|0-2|2-1|0-1|0-1|3-3|0-1|XXX|0-3|0-2|2-2|6-1|3-1|
Rechain        |2-2|7-0|1-1|2-1|4-0|0-2|3-1|2-3|2-4|1-0|1-2|XXX|1-1|1-2|3-0|1-1|
Romsee         |8-0|5-0|2-3|4-1|3-2|5-1|2-3|4-0|5-3|2-2|3-2|4-1|XXX|4-0|1-2|4-0|
Soumagne       |4-1|1-3|0-2|3-0|0-1|3-0|2-0|1-2|1-4|4-2|1-1|3-3|2-1|XXX|2-1|4-1|
Warsage        |1-0|4-3|2-3|6-0|1-1|3-1|1-4|2-4|2-1|2-4|0-0|2-3|0-1|2-2|XXX|2-1|
Welkenraedt    |3-1|1-2|2-4|4-2|1-2|2-0|0-3|1-3|0-3|1-5|4-4|0-2|0-1|2-0|0-0|XXX|


  1 Nessonvaux                  30  20   3   7  63   75 -   48   27                         
  2 Romsee                      30  19   4   7  61   83 -   30   53                         
  3 Elan Dalhem                 30  17   7   6  58   63 -   40   23                         
  4 Magnee                      30  15   6   9  51   48 -   40    8                         
  5 Plombieres                  30  13  10   7  49   72 -   52   20 -                       
  6 Olne                        30  14   6  10  48   66 -   59    7                         
  7 Soumagne                    30  13   7  10  46   58 -   47   11                         
  8 Rechain                     30  12   7  11  43   64 -   47   17                         
  9 Hellas                      30  11   9  10  42   45 -   44    1                         
 10 Queue Du Bois-Bell.         30  11   7  12  40   59 -   51    8                         
 11 Hombourg                    30   9   8  13  35   39 -   62  -23                         
 12 Warsage                     30   9   7  14  34   50 -   61  -11 +                       
 13 Cornesse                    30   7   9  14  30   47 -   69  -22                         
 14 All. Welkenraedt            30   6   6  18  24   41 -   70  -29 -                       
 15 Fouron                      30   6   4  20  22   46 -   85  -39                         
 16 Charneux                    30   3  10  17  19   35 -   86  -51                         

3e prov. Liege E
----------------

                Emm Ent Frm Frc Goe Hon Jal Jeh LaR Lon Oud Ovi Rae Sar Sou Wal 
Emmels         |XXX|3-0|1-0|4-1|3-2|4-1|5-2|5-0|3-1|2-0|0-0|2-0|0-2|3-0|2-1|5-1|
Entente St     |2-4|XXX|2-2|1-4|1-2|1-4|0-1|1-3|1-2|3-2|1-2|1-1|0-5|0-0|4-1|1-4|
Franchimont    |0-3|0-1|XXX|2-2|4-0|2-2|4-3|0-5|1-3|2-1|0-0|4-0|3-2|1-1|3-0|5-0|
Francorch.     |3-0|3-0|3-0|XXX|2-1|0-0|1-0|2-0|1-0|1-1|3-1|3-2|0-2|3-2|0-3|3-2|
Goe            |4-2|4-0|1-1|2-1|XXX|3-2|2-3|2-0|2-3|3-1|2-3|0-1|2-2|1-3|4-4|2-0|
Honsfeld       |2-1|5-1|3-3|1-1|1-0|XXX|1-0|2-1|3-1|2-2|1-2|1-2|1-4|3-1|1-0|7-4|
Jalhay         |3-2|3-0|2-2|3-3|3-1|1-5|XXX|1-1|6-2|1-4|2-2|3-2|1-2|2-5|1-4|1-2|
Jehanster      |0-6|5-2|2-1|1-3|0-2|1-4|1-1|XXX|2-2|1-3|0-7|1-0|4-4|3-1|4-1|3-2|
La Reid        |2-2|4-2|4-0|1-1|2-3|1-5|3-3|1-1|XXX|4-1|1-1|4-0|1-2|0-4|4-4|3-3|
Lontzen        |2-2|6-1|2-0|1-2|6-2|4-0|4-2|3-5|2-2|XXX|1-3|3-2|2-2|1-1|2-1|1-4|
Oudler         |0-1|4-1|1-0|4-0|3-4|2-4|2-4|1-1|0-2|1-2|XXX|2-3|0-4|1-1|0-0|3-2|
Ovifat         |1-1|3-0|2-1|2-4|0-4|0-2|2-2|1-1|0-1|1-0|2-1|XXX|1-4|1-3|3-1|3-5|
Raeren         |3-1|3-2|1-0|2-2|2-1|0-1|2-2|4-2|4-3|1-2|4-0|6-0|XXX|2-2|4-2|4-1|
Sart           |1-3|2-2|4-0|4-2|0-2|0-0|3-3|3-2|2-2|1-1|4-0|1-2|2-2|XXX|3-2|1-2|
Sourbrodt      |4-1|1-2|4-2|1-2|2-3|1-2|2-2|1-1|6-2|3-2|2-1|1-0|1-2|2-0|XXX|2-0|
Walhorn        |1-1|4-1|2-4|0-1|1-2|0-3|1-1|2-0|1-2|4-2|1-0|1-2|1-4|0-3|3-3|XXX|


  1 Raeren                      30  20   7   3  67   85 -   40   45                         
  2 Honsfeld                    30  18   6   6  60   69 -   43   26                         
  3 Emmels                      30  18   5   7  59   72 -   39   33 -                       
  4 Francorchamps               30  17   7   6  58   57 -   43   14                         
  5 Goe                         30  15   3  12  48   63 -   56    7                         
  6 Sart                        30  10  11   9  41   58 -   48   10 -                       
  7 Lontzen                     30  11   7  12  40   64 -   59    5                         
  8 La Reid                     30  10  10  10  40   63 -   66   -3                         
  9 Sourbrodt                   30  10   6  14  36   60 -   60    0 +                       
 10 Jehanster                   30   9   8  13  35   51 -   68  -17                         
 11 Jalhay                      30   8  11  11  35   62 -   70   -8                         
 12 Ovifat                      30  10   4  16  34   39 -   63  -24                         
 13 Oudler                      30   9   7  14  34   47 -   53   -6                         
 14 RAssF Franchimontois        30   8   8  14  32   47 -   57  -10                         
 15 Walhorn                     30   9   4  17  31   54 -   73  -19 +                       
 16 Entente Stembertoise        30   4   4  22  16   34 -   87  -53                         

3e prov. Limburg A
------------------

                Ach Bee Eks Gro Ham Hel Her Kad Kat Lou Loz Mol Oph Opi Ove Wij 
Achel          |XXX|4-0|2-4|2-2|2-2|0-2|4-1|3-1|2-1|3-2|1-1|1-1|2-3|2-0|0-1|3-0|
Beek           |2-1|XXX|1-6|2-1|2-4|1-3|0-0|3-4|2-6|2-7|2-5|2-1|1-1|3-1|1-0|2-4|
Eksel          |1-3|1-1|XXX|3-2|0-5|1-3|2-1|3-5|1-1|0-3|0-3|1-5|1-1|1-1|3-1|3-0|
Grote Heide    |3-2|5-1|1-1|XXX|0-1|1-7|0-3|0-4|1-2|3-0|2-1|2-3|1-3|1-2|1-2|2-2|
Hamont         |3-1|2-2|3-3|6-0|XXX|1-1|2-1|5-1|3-0|8-1|2-0|2-1|4-1|5-0|1-0|2-2|
Helchteren     |0-0|3-0|2-1|3-0|1-0|XXX|1-0|1-0|6-1|1-1|5-1|3-2|3-0|2-0|1-0|6-1|
Herkol         |1-0|2-2|4-6|2-5|1-4|0-2|XXX|1-2|2-1|2-1|3-1|3-0|3-1|4-2|2-0|4-0|
Kadijk         |2-0|2-5|2-3|5-2|0-6|2-0|1-4|XXX|1-2|2-0|1-0|1-1|4-1|4-1|1-3|2-1|
Kattenbos      |1-1|3-0|2-1|2-1|0-2|1-3|2-2|1-1|XXX|3-1|0-2|1-2|2-0|6-1|0-5|1-2|
Louwel         |1-1|1-2|2-3|2-3|3-5|0-1|0-1|4-3|2-4|XXX|3-2|1-5|1-3|0-4|0-2|1-0|
Lozen          |0-3|2-1|4-1|1-0|2-1|2-1|3-0|2-1|4-3|1-0|XXX|1-0|6-1|4-2|5-0|0-4|
Molenbeersel   |2-2|5-0|4-3|6-1|1-2|0-1|3-1|8-2|3-1|0-2|1-2|XXX|3-2|5-0|2-1|0-3|
Ophoven        |3-3|1-1|1-3|0-4|1-2|0-4|0-1|1-2|3-2|1-1|1-1|1-2|XXX|3-2|1-1|3-2|
Opitter        |0-2|3-1|0-4|2-1|1-3|2-4|3-1|1-1|1-4|2-1|0-3|1-1|1-3|XXX|1-3|1-5|
Overpelt       |0-4|1-2|0-3|1-2|0-1|2-2|1-3|5-2|0-2|1-3|1-1|1-1|2-1|1-1|XXX|3-1|
Wijchmaal      |0-0|3-6|0-3|3-1|1-1|2-4|2-2|3-5|3-1|1-0|2-4|1-4|3-3|5-0|1-1|XXX|


  1 Helchteren VV               30  24   4   2  76   76 -   22   54 -                       
  2 KFC Hamont 99               30  22   6   2  72   88 -   29   59                         
  3 SK Lozen                    30  19   3   8  60   64 -   42   22 +                       
  4 HO Molenbeersel             30  15   5  10  50   72 -   45   27                         
  5 SV Herkol                   30  14   4  12  46   55 -   51    4                         
  6 Kadijk SK                   30  14   3  13  45   64 -   70   -6 +                       
  7 FC Eksel                    30  13   6  11  45   66 -   63    3 -                       
  8 Achel VV                    30  11  10   9  43   54 -   40   14                         
  9 Kattenbos Sp.               30  12   4  14  40   56 -   58   -2                         
 10 Sp. Wijchmaal               30   9   7  14  34   57 -   68  -11                         
 11 Overpelt VV                 30   9   6  15  33   39 -   49  -10                         
 12 GS Beek                     30   9   6  15  33   50 -   82  -32                         
 13 Excelsior Ophoven           30   7   8  15  29   44 -   68  -24                         
 14 Sp. Grote Heide             30   8   3  19  27   48 -   74  -26                         
 15 E. Louwel                   30   7   3  20  24   44 -   69  -25                         
 16 Opitter FC                  30   6   4  20  22   36 -   83  -47                         

3e prov. Limburg B
------------------

                Ana Ber Bok Cob Die Gen Ger Ges Hal Kor Sta Tax Tie Viv Wie Zel 
Anadol         |XXX|2-1|0-2|0-1|0-5|1-0|2-1|2-2|2-2|0-0|0-0|3-0|4-1|0-0|3-0|1-4|
Berbroek       |4-0|XXX|4-1|1-2|2-0|3-4|1-1|6-2|1-1|1-1|0-4|4-1|4-0|4-2|1-2|3-5|
Bokrijk        |1-7|1-5|XXX|0-3|3-1|5-6|3-2|1-4|0-4|0-4|2-3|3-4|4-2|3-1|2-0|2-1|
Cobox 76       |0-0|4-3|1-1|XXX|1-1|1-1|3-0|2-0|3-1|1-1|4-0|2-4|5-1|2-7|1-1|2-5|
Diepenbeek     |1-1|2-1|1-2|3-1|XXX|4-2|4-1|3-1|1-4|2-1|0-0|1-1|2-1|0-6|1-0|3-0|
Genk VV        |5-0|3-3|1-1|2-1|3-1|XXX|1-1|3-1|1-1|1-1|1-3|1-6|2-0|1-3|0-1|2-1|
Gerhees        |5-0|7-1|5-1|1-1|0-1|1-1|XXX|3-1|0-4|2-3|2-1|1-0|1-0|2-2|1-1|2-3|
Gestel         |0-2|3-3|2-4|1-2|2-1|3-4|2-2|XXX|2-1|3-0|3-1|1-0|2-3|0-1|1-1|5-1|
Halen          |0-1|3-3|8-1|4-4|3-1|3-0|7-3|3-0|XXX|2-2|1-2|0-3|4-1|1-2|1-2|4-2|
Korspel        |2-3|1-4|0-1|0-2|2-0|1-1|4-2|4-1|1-1|XXX|3-1|4-0|2-0|1-2|1-3|2-0|
Stal Sport     |1-1|1-2|4-1|2-1|3-2|2-2|1-0|0-1|1-1|1-0|XXX|1-1|2-1|2-3|0-0|2-2|
Taxandria      |2-0|1-1|2-1|0-3|1-3|8-1|1-1|2-0|1-1|2-5|1-1|XXX|2-0|0-4|1-1|2-1|
Tiewinkel      |0-3|2-2|1-1|0-5|0-2|1-0|1-2|1-4|2-7|1-0|0-5|0-5|XXX|0-3|1-2|2-3|
Viversel       |1-1|2-1|1-0|2-2|1-1|3-1|4-0|3-1|1-0|0-3|3-2|4-2|1-3|XXX|4-0|3-0|
Wiemesmeer     |2-1|2-0|1-1|2-5|4-1|0-2|2-0|2-1|1-4|0-1|0-2|1-3|1-3|0-5|XXX|2-1|
Zelem          |2-1|0-1|2-1|0-0|0-2|0-5|2-2|1-1|1-2|2-0|0-5|1-0|2-3|0-3|0-0|XXX|


  1 St. Viversel                30  21   5   4  68   77 -   33   44                         
  2 Cobox 76                    30  14  10   6  52   65 -   44   21                         
  3 MD Halen                    30  13   9   8  48   78 -   45   33                         
  4 Stal Sport                  30  13   9   8  48   53 -   38   15                         
  5 Zwal. Diepenbeek            30  14   5  11  47   50 -   47    3 -                       
  6 RS Korspel                  30  12   7  11  43   50 -   39   11                         
  7 Taxandria FC                30  12   7  11  43   56 -   50    6                         
  8 Genk VV                     30  11   9  10  42   57 -   60   -3                         
  9 FC Anadol                   30  11   9  10  42   41 -   45   -4                         
 10 E. Berbroek                 30  11   8  11  41   70 -   60   10                         
 11 Zwal. Wiemesmeer            30  11   7  12  40   34 -   48  -14 +                       
 12 Bokrijk Sp.                 30  10   4  16  34   49 -   80  -31                         
 13 E. Gerhees                  30   8   9  13  33   51 -   58   -7                         
 14 VK Gestel                   30   9   5  16  32   50 -   62  -12                         
 15 Eendracht Zelem             30   9   5  16  32   42 -   63  -21                         
 16 DH Tiewinkel                30   6   2  22  20   31 -   82  -51                         

3e prov. Limburg C
------------------

                Alt Azz Eis Ele Hoe Kes Leu Mar Rek Rie Ros Rot Sto Uik Vro Zut 
Alt Hoeselt    |XXX|1-1|2-2|1-3|3-2|0-3|2-0|1-3|3-0|6-1|0-1|3-1|3-3|1-0|4-0|2-0|
Azzurra        |4-0|XXX|2-2|2-3|0-1|0-1|3-1|1-1|0-0|0-1|2-1|2-1|0-0|4-1|3-0|2-1|
Eisden         |6-1|1-0|XXX|0-3|2-2|3-3|1-0|5-1|1-0|1-2|4-2|1-4|0-2|1-1|1-0|2-4|
Elen           |2-0|1-0|2-3|XXX|3-1|4-1|0-2|1-2|1-1|1-1|1-2|2-2|1-1|7-0|3-1|2-2|
Hoeselt        |3-2|4-0|3-0|1-1|XXX|1-1|3-3|2-2|5-1|0-2|3-1|2-1|2-4|1-0|1-1|4-2|
Kesselt        |3-2|1-0|0-2|3-2|2-2|XXX|4-2|1-3|4-1|2-3|5-2|1-3|1-1|4-2|2-1|1-5|
Leut           |3-3|2-2|1-1|4-2|2-0|3-0|XXX|0-0|3-1|3-1|1-1|4-6|1-3|2-3|3-1|1-5|
Martenslinde   |0-3|2-1|0-1|0-0|1-6|0-0|1-3|XXX|1-1|1-0|1-3|3-1|1-1|1-4|2-1|1-4|
Rekem          |1-6|2-6|2-2|2-3|1-1|2-0|3-1|0-0|XXX|2-2|1-0|2-1|1-3|3-4|8-1|1-1|
Riemst         |3-3|2-1|1-4|1-3|2-2|2-4|5-1|3-1|1-1|XXX|3-1|3-2|2-2|2-1|3-1|2-1|
Rosmeer        |0-1|2-2|1-2|0-0|2-1|2-1|2-2|1-0|0-0|1-0|XXX|4-1|0-1|2-2|1-3|0-1|
Rotem          |1-2|2-1|1-2|1-1|1-0|3-2|0-1|3-2|4-1|2-5|2-4|XXX|0-1|3-0|7-0|3-0|
Stokkem        |2-0|3-0|1-1|1-3|0-1|4-1|4-1|3-1|1-1|1-1|3-1|1-1|XXX|2-1|2-0|3-5|
Uikhoven       |0-1|2-2|1-3|1-4|1-3|3-4|2-2|0-2|1-1|1-6|3-3|4-3|2-4|XXX|0-2|2-3|
Vroenhoven     |2-1|1-4|1-2|1-5|1-5|2-3|3-4|2-0|2-3|0-4|1-2|1-4|2-2|0-0|XXX|0-1|
Zutendaal      |1-1|6-0|0-0|3-1|3-0|4-3|1-1|2-3|4-2|5-0|1-1|4-2|3-1|3-1|5-1|XXX|


  1 Zutendaal VV                30  18   6   6  60   80 -   43   37                         
  2 VV Stokkem                  30  15  11   4  56   60 -   37   23                         
  3 Eisden Sport                30  15   9   6  54   56 -   43   13                         
  4 Riemst V.                   30  15   7   8  52   64 -   54   10                         
  5 Elen Standard               30  14   9   7  51   65 -   40   25 +                       
  6 Hoeselt VV                  30  13   9   8  48   62 -   45   17                         
  7 Alt Hoeselt                 30  13   6  11  45   58 -   51    7                         
  8 VC Kesselt                  30  13   5  12  44   61 -   64   -3                         
  9 E. Rotem                    30  12   3  15  39   66 -   59    7 -                       
 10 L. S Leut                   30  10   9  11  39   57 -   63   -6                         
 11 St. Rosmeer                 30  10   8  12  38   43 -   48   -5                         
 12 St. Azzurra                 30   9   8  13  35   45 -   46   -1 -                       
 13 Martenslinde VV             30   9   8  13  35   36 -   54  -18                         
 14 AA Rekem                    30   6  12  12  30   45 -   62  -17                         
 15 Uikhoven VC                 30   4   7  19  19   43 -   79  -36 +                       
 16 Vroenhoven VV               30   4   3  23  15   32 -   85  -53 +                       

3e prov. Limburg D
------------------

                Alk Ama Dar Dur Has Hee Her Hoe Huv Kol Kor Ner Pir StT  Vel Vli 
Alken          |XXX|0-3|2-2|2-2|5-0|1-0|3-2|3-5|1-0|4-3|0-1|2-0|1-1|2-3| 1-1|6-0|
Amandina       |0-1|XXX|3-3|0-0|5-0|0-0|0-1|2-1|0-1|5-0|1-4|3-2|4-0|1-2| 8-1|2-1|
Daring Jeuk    |3-0|0-0|XXX|3-1|5-0|2-2|4-1|2-2|1-1|4-1|0-0|2-2|2-2|1-2| 3-1|7-1|
Duras          |5-1|2-2|4-0|XXX|2-1|2-4|1-3|1-2|0-0|2-3|3-0|1-3|1-1|0-3| 1-0|2-1|
Hasselt        |3-1|1-1|2-4|0-5|XXX|2-2|0-5|0-5|3-1|0-2|1-3|0-5|0-5|0-5| 6-1|1-2|
Heers          |3-0|0-0|1-6|2-4|1-2|XXX|2-2|1-1|5-1|1-2|0-0|2-2|1-1|1-0| 5-2|4-1|
Herk Sport     |1-1|2-0|2-2|1-1|2-2|3-1|XXX|2-2|2-1|3-1|3-4|3-1|2-2|1-1| 4-2|5-2|
Hoepertingen   |5-0|0-1|2-1|3-0|1-1|3-0|5-2|XXX|4-0|1-2|4-0|1-2|0-1|2-0| 4-0|6-0|
Huvo Jeuk      |1-0|1-0|1-0|5-1|5-0|1-3|0-3|0-2|XXX|1-0|1-5|1-0|0-0|0-0| 2-2|3-3|
Kolmont        |3-1|2-2|3-3|2-4|1-5|1-1|1-0|1-1|3-1|XXX|0-3|2-2|1-2|2-2| 3-1|4-0|
Kortessem      |3-1|3-1|5-1|5-2|5-0|4-3|4-2|3-2|0-0|3-0|XXX|2-2|4-1|3-1| 1-2|7-2|
Nerem          |3-3|2-2|3-3|5-3|0-1|2-2|2-1|0-1|0-0|2-1|1-3|XXX|1-2|0-0|11-3|4-2|
Piringen       |2-2|2-2|0-1|2-1|2-1|2-5|2-5|2-5|1-2|1-6|0-2|1-1|XXX|0-1| 4-1|1-1|
Sint-Truiden   |0-1|1-1|3-3|2-1|2-1|1-1|0-0|1-2|2-1|1-1|0-0|3-3|2-0|XXX| 3-0|7-0|
Velm           |1-4|1-0|1-1|2-3|5-0|1-3|0-4|1-2|0-2|0-0|1-6|1-3|1-1|0-3| XXX|2-0|
Vliermaalr.    |1-5|0-1|1-6|1-4|3-1|0-3|0-5|4-7|3-1|1-1|0-3|2-3|2-1|1-4| 8-2|XXX|


  1 Kortessemse VV              30  22   5   3  71   86 -   35   51                         
  2 HIH Hoepertingen            30  19   5   6  62   81 -   33   48 -                       
  3 BJK Sint-Truiden            30  14  11   5  53   55 -   29   26 N                       
  4 Herk Sport                  30  14   9   7  51   72 -   47   25 -                       
  5 Daring Jeuk                 30  11  14   5  47   75 -   49   26 -                       
  6 FC Nerem                    30  10  12   8  42   67 -   53   14 +                       
  7 Heers VV                    30  10  12   8  42   59 -   49   10                         
  8 Amandina VC                 30  10  11   9  41   50 -   34   16 +                       
  9 Terk. Alken                 30  11   7  12  40   54 -   57   -3                         
 10 C. Duras                    30  11   6  13  39   59 -   59    0                         
 11 Sp. Kolmont                 30  10   9  11  39   52 -   57   -5                         
 12 Huvo Jeuk                   30  10   8  12  38   34 -   44  -10                         
 13 Val. Piringen               30   7  11  12  32   42 -   58  -16 +                       
 14 RKC Hasselt                 30   6   4  20  22   34 -   91  -57 -                       
 15 SK Vliermaalroot            30   5   3  22  18   43 -  108  -65                         
 16 Velm VV                     30   4   5  21  17   36 -   96  -60 +                       

3e prov. Luxembourg A
---------------------

                Ath Aut Cha Fou Fre Hal Mei Mus Not Rac StM Toe Ton Van 
Athus          |XXX|3-2|2-0|4-1|4-2|0-3|3-0|3-1|5-2|2-0|4-2|4-4|0-4|2-1|
Autelbas       |3-1|XXX|0-7|3-3|2-1|2-1|3-2|0-1|3-0|2-0|1-7|1-4|1-2|0-4|
Chatillon      |5-1|2-2|XXX|6-2|4-1|6-5|3-2|5-1|3-2|4-0|2-1|5-1|6-0|3-1|
Fouches        |4-5|2-1|1-6|XXX|1-3|1-1|3-3|1-1|1-0|3-2|0-2|6-1|1-1|1-3|
Freylange      |4-1|0-1|0-5|3-1|XXX|0-1|2-1|2-1|1-2|4-3|0-1|2-8|2-4|3-2|
Halanzy        |2-3|3-1|1-1|1-0|2-2|XXX|1-1|1-2|2-3|5-0|0-1|1-0|3-2|0-3|
Meix-Le-Tige   |1-2|5-2|3-2|1-1|3-3|1-1|XXX|1-2|0-4|1-1|0-3|3-1|3-5|0-0|
Musson         |3-2|4-3|2-1|4-1|6-1|3-1|3-1|XXX|3-1|4-0|2-1|4-3|1-2|6-0|
Nothomb-Post   |2-0|2-3|1-1|0-5|3-1|0-1|0-4|2-0|XXX|6-1|2-2|4-4|2-1|2-3|
Rachecourt     |2-2|4-4|1-3|1-3|1-6|1-1|1-2|1-1|2-5|XXX|1-4|2-2|0-1|5-0|
St Mard        |3-0|6-2|4-2|3-1|5-0|2-2|5-1|1-2|2-0|2-0|XXX|2-1|3-4|3-0|
Toernich       |6-3|4-4|4-4|5-1|4-2|2-1|2-3|3-1|4-1|3-4|0-5|XXX|2-2|3-1|
Tontelange     |0-2|2-1|2-2|4-1|2-3|1-2|4-1|1-0|1-1|3-1|0-2|4-2|XXX|3-0|
Vance          |2-0|4-1|1-1|5-3|1-2|1-1|2-4|4-0|1-1|0-1|0-5|5-2|2-2|XXX|


  1 St Mard                     26  19   2   5  59   77 -   27   50                         
  2 Chatillon                   26  16   6   4  54   89 -   41   48                         
  3 Musson                      26  16   2   8  50   58 -   42   16                         
  4 Tontelange                  26  14   5   7  47   57 -   44   13                         
  5 FC Athus 2000               26  14   2  10  44   58 -   59   -1                         
  6 Halanzy                     26   9   8   9  35   43 -   39    4 -                       
  7 Toernich                    26   9   6  11  33   75 -   75    0                         
  8 Freylange                   26  10   2  14  32   50 -   69  -19                         
  9 Nothomb-Post                26   9   5  12  32   48 -   54   -6                         
 10 Vance                       26   9   5  12  32   46 -   54   -8                         
 11 Autelbas                    26   8   4  14  28   48 -   74  -26                         
 12 Meix-Le-Tige                26   7   7  12  28   47 -   59  -12                         
 13 Fouches                     26   6   6  14  24   48 -   69  -21                         
 14 Rachecourt                  26   3   6  17  15   35 -   73  -38                         

3e prov. Luxembourg B
---------------------

                 Ass Bel  Chi Ger Hab Ize Leg Les Lou Mel Mun Ste Vil Wit 
Assenois       | XXX|2-0| 7-0|0-0|1-1|3-1|2-0|5-2|3-1|1-1|4-0|1-0|2-5|1-2|
Bellefontain   | 1-4|XXX| 2-0|1-0|0-3|0-5|4-2|1-3|0-0|1-2|1-3|0-5|2-4|1-0|
Chiny          |1-12|0-6| XXX|1-7|0-4|3-3|3-3|0-5|0-4|0-8|1-7|0-6|2-7|0-2|
Gerouville     | 1-1|3-0| 9-0|XXX|0-2|5-1|3-2|2-2|5-2|2-1|2-1|5-1|2-1|4-0|
Habay-La-N     | 2-2|4-1|10-2|1-1|XXX|3-5|2-1|1-3|1-1|2-2|0-1|5-3|2-3|1-5|
Izel           | 1-1|1-0|13-0|1-1|2-3|XXX|2-0|0-5|0-2|2-4|4-2|3-1|4-4|1-1|
Leglise        | 1-2|3-0| 9-1|0-3|1-3|2-4|XXX|2-2|2-2|1-2|2-2|3-1|0-4|1-2|
Les Bulles     | 4-2|0-1| 7-0|0-1|4-3|2-2|4-2|XXX|3-1|4-3|5-2|1-1|1-2|2-1|
Louftemont     | 1-1|4-2|5-0*|0-1|2-2|3-1|1-2|5-3|XXX|1-5|0-3|1-1|3-3|0-0|
Mellier        | 1-1|2-1| 5-2|5-1|0-1|1-0|1-3|2-0|1-1|XXX|3-4|3-0|3-4|1-2|
Muno           | 5-3|3-1| 4-0|5-1|1-2|2-0|2-0|4-3|1-2|1-2|XXX|0-1|1-1|1-1|
Ste Cecile     | 3-0|6-2| 6-1|2-1|1-1|2-1|2-0|2-6|2-1|3-3|1-2|XXX|4-2|1-3|
Villers-dt-O   | 5-2|1-2|11-1|1-3|1-3|3-1|1-0|6-2|8-0|5-2|4-2|5-4|XXX|2-1|
Witry          | 0-2|3-0| 8-1|3-0|1-2|0-2|8-0|1-0|2-2|3-1|3-2|8-0|1-1|XXX|


  1 Villers-devant-Orval        26  17   4   5  55   94 -   50   44                         
  2 Gerouville                  26  15   5   6  50   63 -   34   29                         
  3 Witry                       26  14   5   7  47   61 -   29   32 -                       
  4 Habay-La-Neuve              26  13   7   6  46   64 -   44   20                         
  5 Assenois                    26  12   8   6  44   65 -   39   26                         
  6 Les Bulles                  26  13   4   9  43   73 -   52   21                         
  7 Muno                        26  13   3  10  42   61 -   47   14                         
  8 Mellier                     26  12   5   9  41   64 -   46   18 -                       
  9 Ste Cecile                  26  11   4  11  37   59 -   58    1                         
 10 Izel                        26   9   6  11  33   60 -   53    7                         
 11 Louftemont                  26   7  10   9  31   45 -   52   -7                         
 12 Bellefontaine               26   7   1  18  22   30 -   63  -33                         
 13 Leglise                     26   5   4  17  19   42 -   63  -21                         
 14 Chiny                       26   0   2  24   2   19 -  170 -151                         

3e prov. Luxembourg C
---------------------

                Bou Car Cob  Cor Fay Gra Lon Nam Neu Org Pet StM  Sug War 
Bouillon       |XXX|3-0|1-2| 3-1|0-4|3-1|2-4|4-1|4-2|2-6|3-4|6-0| 5-2|4-1|
Carlsbourg     |1-3|XXX|1-3| 0-1|1-6|0-1|2-3|1-3|5-2|1-2|3-2|4-2| 2-0|2-1|
Cobreville     |2-2|0-1|XXX| 1-0|1-2|4-3|1-3|5-0|3-1|1-4|3-1|7-3| 4-0|0-3|
Corbion        |0-3|2-2|1-1| XXX|1-5|1-2|2-5|2-1|2-4|0-7|2-5|3-3| 5-0|1-1|
Fays-les-V     |5-3|4-2|4-3| 2-1|XXX|5-1|6-0|4-1|2-2|4-2|2-1|7-2| 9-1|5-3|
Grandvoir      |2-2|3-0|2-2|10-3|3-2|XXX|3-1|5-2|6-0|3-4|2-1|4-2| 1-2|2-6|
Longlier       |2-0|2-1|1-1| 4-0|4-3|6-0|XXX|5-0|1-3|1-0|4-3|1-1| 5-0|4-2|
Namoussart     |1-0|3-2|0-5| 3-1|2-4|4-4|2-2|XXX|3-3|0-4|0-2|4-2| 4-1|2-4|
Neufchateau    |2-3|4-2|0-2| 7-4|4-8|1-3|1-2|4-2|XXX|1-2|1-4|0-4| 4-4|2-5|
Orgeo          |3-0|6-2|6-0| 5-0|3-1|4-1|7-3|7-1|5-3|XXX|3-1|9-0|10-2|3-2|
Petitvoir      |2-2|3-1|2-4| 4-0|5-4|3-1|1-1|4-1|4-3|2-6|XXX|7-3| 3-0|2-4|
St Medard      |5-1|3-1|0-4| 3-2|0-7|0-4|2-4|1-0|1-3|0-6|1-3|XXX| 3-3|0-4|
Sugny          |1-0|2-2|0-2| 0-5|0-8|4-3|3-3|3-4|6-2|0-6|4-2|4-3| XXX|0-6|
Warmifont.     |4-1|3-2|1-1| 5-0|3-2|4-3|1-1|5-1|7-2|0-4|1-2|5-1|10-1|XXX|


  1 Orgeo                       26  24   0   2  72  124 -   31   93                         
  2 Fays-Les-Veneurs            26  20   1   5  61  115 -   49   66                         
  3 Longlier                    26  16   6   4  54   72 -   47   25                         
  4 Warmifontaine               26  16   3   7  51   91 -   48   43                         
  5 Cobreville                  26  14   5   7  47   62 -   42   20                         
  6 Petitvoir                   26  14   2  10  44   73 -   59   14                         
  7 Grandvoir                   26  12   3  11  39   73 -   66    7                         
  8 Bouillon                    26  11   3  12  36   60 -   58    2 N                       
  9 Namoussart                  26   7   3  16  24   45 -   84  -39                         
 10 Sugny                       26   6   4  16  22   43 -  111  -68                         
 11 Neufchateau                 26   6   3  17  21   61 -   94  -33 N                       
 12 Carlsbourg                  26   6   2  18  20   41 -   67  -26                         
 13 St Medard                   26   5   3  18  18   45 -  103  -58                         
 14 Corbion                     26   4   4  18  16   40 -   86  -46                         

3e prov. Luxembourg D
---------------------

                Arv Awe For Hau Nas  Neu Poi Red StH StP StM Tra  Ves Vil 
Arville        |XXX|2-0|3-2|5-1|4-0| 4-0|2-2|9-0|3-1|1-5|2-2|1-0| 3-0|7-2|
Awenne         |0-2|XXX|4-2|0-2|0-2| 4-3|4-1|1-0|1-1|0-9|0-3|0-2| 8-0|2-6|
Forrieres      |1-2|2-2|XXX|2-4|3-1| 0-1|2-3|1-6|0-1|0-5|2-1|0-5| 9-1|1-4|
Haut-Fays      |2-2|4-1|1-1|XXX|3-2| 1-1|3-1|5-2|1-2|1-6|0-3|0-5| 1-2|0-1|
Nassogne       |0-1|7-4|2-6|1-7|XXX| 2-3|5-1|2-6|0-1|1-3|2-4|0-2| 1-4|0-3|
Neuvillers     |2-4|2-1|5-1|1-1|1-2| XXX|3-0|3-2|0-3|0-2|2-4|0-6| 1-0|1-4|
Poix           |0-7|4-0|4-4|5-0|1-4| 2-4|XXX|2-1|1-1|1-6|3-2|3-1| 0-0|1-3|
Redu           |0-6|0-1|0-2|2-4|1-0| 1-2|6-1|XXX|2-2|2-5|2-3|0-2| 5-0|0-7|
St Hubert      |1-1|1-1|3-0|2-2|2-1|10-0|5-1|3-0|XXX|1-1|2-1|0-3| 5-1|3-2|
St Pierre      |2-2|6-0|8-1|1-1|5-1| 2-1|6-1|4-2|2-3|XXX|1-1|0-1| 3-0|2-3|
Ste Marie-W    |0-0|3-3|2-2|2-2|3-1| 4-1|2-0|2-0|0-2|3-2|XXX|0-2| 6-0|3-5|
Transinne      |1-1|6-2|1-0|1-0|6-2| 2-3|2-1|3-0|2-2|2-1|3-0|XXX|10-0|2-1|
Vesqueville    |0-4|3-4|5-0|0-3|2-4| 4-2|0-3|4-1|1-6|0-1|0-2|1-4| XXX|1-6|
Villance       |0-2|5-3|2-3|2-2|5-0| 6-1|4-1|6-0|2-0|1-3|1-2|1-2| 4-0|XXX|


  1 Transinne                   26  21   2   3  65   76 -   19   57                         
  2 Arville                     26  18   7   1  61   80 -   24   56                         
  3 St Pierre                   26  17   4   5  55   91 -   30   61 -                       
  4 St Hubert                   26  15   8   3  53   63 -   29   34                         
  5 Villance                    26  17   1   8  52   86 -   42   44                         
  6 JS Ste Marie-Wideumont      26  13   6   7  45   58 -   40   18                         
  7 Haut-Fays                   26   9   8   9  35   51 -   53   -2                         
  8 Neuvillers                  26  10   2  14  32   43 -   72  -29 -                       
  9 Awenne                      26   7   4  15  25   46 -   78  -32                         
 10 Poix                        26   7   4  15  25   43 -   77  -34                         
 11 Forrieres                   26   6   4  16  22   47 -   76  -29                         
 12 Nassogne                    26   6   0  20  18   43 -   81  -38                         
 13 Redu                        26   5   1  20  16   41 -   80  -39                         
 14 Vesqueville                 26   5   1  20  16   29 -   96  -67                         

3e prov. Luxembourg E
---------------------

                Amo Bou Bra Dur Hgm Hre Hou Izi  On  Pet Ren Roy Wah Wam 
Amonines       |XXX|0-2|5-1|2-9|   |0-2|3-1|1-4| 2-2|4-2|2-3|0-1|2-3|1-3|
Bourdon        |3-1|XXX|3-4|0-3|4-1|2-6|2-1|1-6| 1-1|1-5|0-3|4-0|1-2|1-1|
Bra            |5-2|3-0|XXX|0-6|6-2|3-3|2-2|3-0| 3-1|2-5|1-2|4-0|1-4|3-1|
Durbuy         |5-2|2-1|2-1|XXX|4-1|3-1|2-2|3-0| 3-0|7-3|1-2|6-1|4-2|3-1|
Hargimont      |2-4|1-2|2-4|1-2|XXX|1-6|2-5|1-3| 8-1|0-3|2-2|4-1|1-2|0-5|
Harre          |3-1|2-2|0-4|1-2|1-0|XXX|4-1|2-1| 7-0|0-0|1-2|3-1|2-0|1-2|
Houmart        |3-6|3-3|3-0|1-8|3-1|4-2|XXX|3-2| 5-0|0-0|4-3|6-1|1-1|2-2|
Izier          |1-1|1-2|2-1|0-5|3-1|2-0|1-2|XXX| 5-1|1-1|2-4|0-1|1-1|3-0|
On             |0-6|1-6|2-3|1-5|2-2|0-7|1-8|0-6| XXX|3-6|1-2|2-2|0-3|1-4|
Petit-Han      |2-2|4-0|5-3|0-2|9-2|3-1|1-0|4-5| 4-1|XXX|1-3|2-0|1-2|2-0|
Rendeux        |2-1|5-2|3-1|3-3|2-1|2-2|5-0|3-2|5-0*|1-0|XXX|5-3|5-4|2-0|
Roy            |3-2|1-4|0-4|2-4|4-0|1-6|1-7|1-0| 2-1|2-2|1-1|XXX|1-2|1-2|
Waha           |5-0|4-1|2-1|1-2|4-1|2-0|2-1|1-4| 5-0|6-2|3-4|3-3|XXX|3-0|
Wamme          |4-2|3-1|0-1|2-5|2-1|2-3|1-0|2-3| 7-1|1-0|2-2|2-1|4-3|XXX|


  1 Durbuy                      26  23   2   1  71  101 -   31   70                         
  2 Rendeux                     26  20   5   1  65   76 -   40   36                         
  3 Waha                        26  16   3   7  51   70 -   43   27                         
  4 Harre                       26  13   4   9  43   66 -   41   25                         
  5 Wamme                       26  13   3  10  42   53 -   46    7 -                       
  6 Bra                         26  13   2  11  41   64 -   57    7                         
  7 Petit-Han                   26  12   5   9  41   67 -   49   18                         
  8 Izier                       26  12   3  11  39   58 -   45   13                         
  9 Houmart                     26  11   6   9  39   68 -   56   12                         
 10 Bourdon                     26   9   4  13  31   49 -   64  -15                         
 11 Roy                         26   6   4  16  22   35 -   76  -41                         
 12 Amonines                    25   6   3  16  21   52 -   71  -19                         
 13 Hargimont                   25   2   2  21   8   38 -   84  -46                         
 14 On                          26   0   4  22   4   23 -  117  -94                         

3e prov. Luxembourg F
---------------------

                 Beh Bon Bov Com Doc LaR Mag Mon Ode Ort Reg Sib Tav Vec 
Beho           | XXX|0-4|1-0|2-1|1-5|0-8|3-0|0-7|0-6|2-4|1-2|1-6|1-6|3-3|
Bonnerue       | 1-1|XXX|4-1|5-0|4-1|1-3|0-0|2-2|4-4|1-0|0-3|6-1|4-3|3-2|
Bovigny        | 2-1|2-1|XXX|3-0|0-2|1-3|0-2|0-4|2-2|0-2|2-1|1-1|1-2|3-2|
Compogne       | 2-3|2-2|4-1|XXX|1-1|1-8|1-2|1-3|2-3|0-1|1-3|2-3|1-1|2-1|
Dochamps       | 2-1|1-0|3-4|1-5|XXX|0-7|4-3|0-4|3-7|0-3|2-2|2-3|2-5|1-1|
La Roche       |11-1|1-1|4-1|3-1|6-1|XXX|5-1|1-2|1-3|2-0|2-0|2-0|3-0|5-0|
Mageret        | 4-1|3-1|3-3|0-0|2-2|1-3|XXX|0-0|1-4|0-4|0-3|4-3|5-0|0-0|
Montleban      | 7-0|3-2|0-2|3-0|4-1|1-2|6-0|XXX|6-1|2-2|6-1|1-2|3-3|4-1|
Odeigne        | 3-2|1-1|2-0|1-0|1-1|0-6|3-2|2-3|XXX|2-2|1-3|2-3|4-1|1-2|
Ortho          | 2-1|2-2|2-3|2-3|2-1|0-4|4-2|3-0|3-3|XXX|1-3|2-4|1-2|3-0|
Regne          | 1-0|3-2|3-0|1-0|2-0|1-0|4-4|3-4|4-0|1-0|XXX|2-2|4-2|0-1|
Sibret         | 4-0|1-2|3-0|2-3|1-1|1-1|1-4|2-1|4-2|0-2|2-4|XXX|2-3|1-1|
Tavigny        | 4-0|1-2|4-2|6-4|5-0|2-3|1-3|2-1|1-2|1-3|1-2|2-2|XXX|0-2|
Vecmont        | 4-3|1-0|1-6|1-0|1-4|0-5|5-0|1-3|0-0|3-0|2-5|1-2|6-4|XXX|


  1 La Roche                    26  21   2   3  65   99 -   20   79                         
  2 Regne                       26  18   3   5  57   61 -   36   25 -                       
  3 Montleban                   26  16   4   6  52   80 -   34   46                         
  4 Ortho                       26  12   4  10  40   50 -   42    8 -                       
  5 Odeigne                     26  11   7   8  40   60 -   57    3                         
  6 Sibret                      26  11   6   9  39   56 -   52    4                         
  7 Bonnerue                    26  10   8   8  38   55 -   42   13                         
  8 Tavigny                     26  10   3  13  33   62 -   63   -1 -                       
  9 Vecmont                     26   9   5  12  32   42 -   58  -16                         
 10 Mageret                     26   8   7  11  31   46 -   61  -15                         
 11 Bovigny                     26   9   3  14  30   40 -   57  -17                         
 12 Dochamps                    26   6   6  14  24   41 -   75  -34                         
 13 Compogne                    26   5   4  17  19   37 -   62  -25                         
 14 Beho                        26   4   2  20  14   29 -   99  -70                         

3e prov. Namur A
----------------

                Bel Bie Bos Emi Gel Hem Jam Maz Ono Sau Som St- Tem Ved War 
Belgrade       |XXX|   |1-3|2-3|1-0|4-2|1-6|0-3|2-6|6-2|2-2|5-2|0-3|3-4|0-3|
Bierwart       |1-0|XXX|2-2|0-3|2-4|1-3|3-2|1-3|2-4|4-1|1-0|2-3|0-0|0-2|0-4|
Bossiere       |3-0|0-2|XXX|2-2|1-4|1-5|2-1|0-3|0-4|3-1|6-0|0-2|0-5|1-1|0-6|
Emines         |3-3|1-1|1-0|XXX|0-3|4-4|3-4|0-4|0-5|2-0|4-1|3-5|0-4|2-3|1-3|
Gelbressee     |3-0|8-1|1-0|1-2|XXX|1-0|1-1|3-0|2-2|5-2|7-1|2-2|0-4|2-0|1-1|
Hemptinne      |8-3|3-2|3-1|7-4|3-1|XXX|5-0|0-0|3-2|2-1|3-0|1-3|1-1|5-3|0-1|
Jambes         |4-2|4-1|3-0|3-2|0-4|1-2|XXX|2-2|2-1|5-0|7-1|0-3|2-2|2-0|1-0|
Mazy           |6-2|4-2|2-1|2-1|1-3|1-1|2-2|XXX|2-1|1-0|5-1|2-3|2-2|5-0|5-0|
Onoz           |3-0|6-1|9-1|7-0|6-0|4-0|6-6|2-2|XXX|6-0|7-1|6-1|0-3|3-1|1-4|
Sauveniere     |5-0|2-7|1-5|1-1|0-2|2-3|1-5|2-4|1-7|XXX|2-1|0-3|0-3|3-1|1-4|
Sombreffe      |0-1|4-1|3-3|0-4|1-2|0-3|1-5|5-0|1-5|0-7|XXX|3-3|1-5|3-2|0-2|
St-Germain     |3-1|3-2|8-1|2-3|1-1|0-2|5-3|0-1|1-2|6-3|6-2|XXX|2-3|3-0|1-3|
Temploux       |6-3|0-1|0-1|5-0|3-0|6-2|5-2|2-1|4-1|2-2|4-0|2-0|XXX|4-2|0-2|
Vedrin         |5-0|0-1|1-1|1-3|1-2|1-6|1-3|1-1|0-5|3-0|7-0|0-2|1-3|XXX|0-1|
Wartet         |7-1|5-0|3-0|4-0|2-0|6-2|5-0|3-0|1-1|4-1|3-0|2-0|1-0|3-1|XXX|


  1 Wartet                      28  24   2   2  74   83 -   17   66 +                       
  2 Temploux                    28  19   5   4  62   81 -   27   54 +                       
  3 Onoz                        28  18   4   6  58  112 -   41   71                         
  4 Hemptinne                   28  17   4   7  55   79 -   54   25 +                       
  5 Gelbressee                  28  16   5   7  53   63 -   38   25 -                       
  6 Mazy                        28  15   7   6  52   64 -   40   24                         
  7 St-Germain                  28  15   3  10  48   73 -   55   18 -                       
  8 ES Jamboise                 28  14   5   9  47   76 -   61   15 +                       
  9 Emines                      28   9   5  14  32   52 -   77  -25                         
 10 Bierwart                    27   8   3  16  27   41 -   71  -30 +                       
 11 Bossiere                    28   7   5  16  26   38 -   74  -36 +                       
 12 Vedrin                      28   6   3  19  21   42 -   67  -25 +                       
 13 Belgrade                    27   5   2  20  17   43 -   96  -53 -                       
 14 Sauveniere                  28   4   2  22  14   41 -   95  -54                         
 15 Sombreffe                   28   3   3  22  12   32 -  107  -75                         

3e prov. Namur B
----------------

                Bon  Cou  Eve  Fau  Flo Ges Gro  Hal  Jal Loy Lus  Nan Sar Sor 
Bonneville     |XXX| 9-1| 8-0| 3-1| 5-2|3-2|2-0| 0-2| 5-2|1-1|4-3| 0-1|2-2|6-0|
Coutisse       |3-2| XXX| 8-1| 0-9| 2-1|2-5|1-1|2-10| 5-3|1-4|0-5| 0-6|1-7|1-3|
Evelette       |1-7| 4-5| XXX| 1-7| 2-6|1-5|4-4| 1-4| 2-5|1-6|0-2| 0-9|2-2|2-5|
Faulx          |2-1|12-1|12-2| XXX| 9-1|2-3|4-1| 0-1| 6-0|1-1|3-2| 2-3|3-1|6-3|
Flostoy        |1-5| 5-0|5-0*|2-12| XXX|1-5|2-5| 4-8| 3-1|0-8|2-6|3-15|1-5|2-2|
Gesves         |0-1| 5-1| 6-2| 3-2| 9-4|XXX|2-1| 2-4|12-1|4-0|5-2| 0-4|4-2|1-1|
Groynne        |1-2| 3-1| 3-4| 0-0| 7-2|3-2|XXX| 1-4| 1-3|0-2|3-4| 0-2|2-6|4-1|
Haltinne       |0-1| 3-1| 9-1| 1-5| 6-1|1-1|4-1| XXX| 6-2|4-2|1-6| 1-3|2-2|4-1|
Jallet         |3-4| 0-0| 5-0|0-11| 5-0|2-4|3-5| 3-6| XXX|1-2|0-7| 2-4|0-3|0-0|
Loyers         |   | 5-1| 6-1| 2-0| 5-2|3-3|3-0| 0-3| 2-0|XXX|0-1| 2-3|1-1|4-3|
Lustin         |4-2| 4-1|12-2| 4-0|10-1|3-1|3-1| 4-3| 3-1|3-2|XXX| 1-1|0-0|4-0|
Naninne        |6-1| 5-0| 9-0| 2-1|10-0|5-3|5-1| 4-1| 7-0|4-2|0-3| XXX|3-1|5-2|
Sart-Bernard   |0-1| 6-2|10-2| 2-1|11-0|4-2|3-0| 3-3| 3-0|0-0|3-3| 1-2|XXX|5-2|
Soree          |0-2| 4-3| 1-5| 1-3| 2-0|0-2|3-1| 2-3| 0-1|3-3|2-4|0-10|1-3|XXX|


  1 Naninne                     26  24   1   1  73  128 -   27  101                         
  2 Lustin                      26  20   3   3  63  103 -   38   65 +                       
  3 Haltinne                    26  17   3   6  54   94 -   53   41                         
  4 Bonneville                  25  17   2   6  53   77 -   38   39 +                       
  5 Gesves                      26  15   3   8  48   91 -   55   36                         
  6 Faulx                       26  15   2   9  47  114 -   41   73                         
  7 Sart-Bernard                26  13   8   5  47   86 -   40   46                         
  8 Loyers                      25  12   6   7  42   66 -   41   25                         
  9 Groynne                     26   6   3  17  21   49 -   72  -23 +                       
 10 Soree                       26   5   4  17  19   42 -   84  -42 +                       
 11 Jallet                      26   5   2  19  17   43 -  101  -58 +                       
 12 Coutisse                    26   5   2  19  17   43 -  122  -79 +                       
 13 Flostoy                     26   4   1  21  13   51 -  155 -104 +                       
 14 Evelette                    26   2   2  22   8   41 -  161 -120 +                       

3e prov. Namur C
----------------

                 Auv  Bam Bie  Den Fal  Flo Ham  Ita  Nam  Som  Soy  StG Tam Tar 
Auvelais       | XXX| 1-1|1-5| 3-1|0-1| 2-0|0-5| 1-3|0-10|0-12| 1-2| 1-4|1-3|1-6|
Bambois        | 2-0| XXX|0-1| 3-2|0-5| 5-1|1-1| 3-2| 1-1| 2-1| 4-1| 3-3|0-1|3-1|
Biesmeree      | 3-0| 1-4|XXX| 2-3|1-4| 6-0|5-0| 3-5| 0-0| 1-4|10-5| 1-2|2-1|0-4|
Denee          | 5-2| 1-3|1-5| XXX|3-3| 2-1|0-6| 2-2| 2-3| 0-5| 3-3|0-11|1-3|1-6|
Falisolle-A    | 2-1| 3-0|2-3| 5-2|XXX| 3-0|2-3| 5-3| 4-1| 1-0| 3-4| 2-1|2-3|1-5|
Floreffe       | 4-1|1-10|3-5| 1-2|2-5| XXX|0-7| 3-5| 0-4| 0-9| 4-5| 1-7|1-2|1-7|
Ham            |13-0| 2-2|3-1| 2-2|4-1|11-1|XXX| 4-2| 4-0| 8-0| 4-1| 1-2|3-2|4-3|
Italia Namur   | 7-2| 2-1|1-2| 4-2|5-0| 5-1|2-2| XXX| 0-2| 2-0| 7-3| 3-4|0-1|0-4|
Namur          | 6-0| 4-2|3-0| 6-0|4-0| 8-1|4-2| 3-2| XXX| 3-0| 4-1| 3-4|3-0|3-2|
Somzee         | 5-1| 4-0|3-0| 7-0|4-0|15-2|1-1|17-0| 0-1| XXX| 1-1| 1-2|5-0|3-3|
Soye           | 3-2| 0-5|4-1| 2-1|1-2| 3-3|1-7| 4-4| 1-3| 3-2| XXX| 3-9|0-2|3-8|
St-Gerard      | 6-0| 2-0|3-1|10-0|5-0|12-1|3-3| 7-4| 0-1| 0-3| 4-2| XXX|3-0|2-4|
Tamines        | 4-2| 1-2|3-2| 8-0|3-2| 2-1|2-1| 1-2| 3-3| 1-1| 6-1| 0-3|XXX|3-1|
Tarcienne      |11-1| 1-1|1-1| 5-0|6-1|11-1|6-3|11-2| 1-0| 6-0| 7-0| 1-1|2-1|XXX|


  1 St-Gerard                   26  19   3   4  60  110 -   39   71                         
  2 CAPS Namur                  26  19   3   4  60   83 -   30   53 +                       
  3 Tarcienne                   26  18   4   4  58  123 -   37   86                         
  4 Ham                         26  15   6   5  51  104 -   44   60                         
  5 Et. Taminoise               26  15   2   9  47   56 -   44   12 -                       
  6 Somzee                      26  13   4   9  43  103 -   38   65                         
  7 Bambois                     26  12   6   8  42   58 -   43   15                         
  8 Falisolle-Aisemont          26  13   1  12  40   59 -   64   -5 +                       
  9 Italia Namur                26  11   3  12  36   74 -   88  -14 +                       
 10 Biesmeree                   26  11   2  13  35   62 -   60    2 -                       
 11 Soye                        26   7   4  15  25   57 -  107  -50                         
 12 Denee                       26   4   4  18  16   36 -  111  -75 +                       
 13 US Auvelais                 26   2   1  23   7   24 -  124 -100 -                       
 14 Floreffe                    26   1   1  24   4   34 -  154 -120 +                       

3e prov. Namur D
----------------

                Cer Cle Dai Dau Fla  Fra  Oig Oll Pet Phi  Sur Thy Tre  Yve 
Cerfontaine    |XXX|3-0|4-3|1-3|2-0| 6-0|10-0|9-0|3-4|1-0| 3-0|2-3|2-1| 3-4|
Clermont       |1-3|XXX|0-2|1-3|2-0| 6-1| 2-0|5-3|6-4|2-6| 0-3|3-1|3-3| 4-2|
Dailly         |1-1|5-1|XXX|1-6|0-0| 2-7| 3-0|1-1|3-3|2-1| 1-2|1-1|0-0| 2-1|
Daussois       |2-0|1-2|6-1|XXX|5-1| 2-0| 6-0|5-3|3-3|2-0| 0-4|0-2|2-2| 1-6|
Flavion        |1-1|2-2|1-4|2-5|XXX| 2-1| 2-1|7-0|3-0|1-2| 2-5|1-3|2-3|2-12|
Fraire         |2-3|1-0|2-0|0-5|0-0| XXX| 5-2|5-2|0-5|0-4| 1-7|1-1|3-0| 1-8|
Oignies        |1-6|0-5|0-4|0-7|2-8|0-5*| XXX|5-1|4-7|1-8|0-14|3-4|0-7| 1-6|
Olloy          |1-5|2-3|5-2|1-4|2-1| 5-3| 2-2|XXX|1-4|0-5| 3-5|5-3|2-2| 1-4|
Petigny-Fras   |1-5|2-1|1-1|3-3|0-2| 3-1| 4-1|4-2|XXX|0-4| 2-1|1-2|1-5| 2-2|
Philippevill   |4-1|0-5|3-0|2-1|2-0| 5-1|5-0*|5-0|5-0|XXX| 2-2|2-1|4-1| 3-2|
Surice         |5-1|0-4|5-0|2-2|1-0| 5-2| 3-0|8-1|3-2|1-0| XXX|2-0|1-0| 2-1|
Thy-Chateau    |2-1|0-5|2-2|1-3|1-2| 1-2| 1-1|0-0|3-2|0-2| 0-1|XXX|1-2| 3-0|
Treignes       |2-3|2-2|4-0|3-4|3-1| 5-2| 5-1|6-2|4-8|1-2| 0-1|5-1|XXX| 2-1|
Yves           |7-2|5-1|2-0|3-1|5-2| 6-0| 7-2|1-3|3-1|2-4| 3-3|8-4|3-2| XXX|


  1 Surice                      26  20   3   3  63   86 -   30   56                         
  2 Philippeville               26  20   1   5  61   80 -   27   53                         
  3 Daussois                    26  16   4   6  52   82 -   44   38 -                       
  4 Yves                        26  16   2   8  50  104 -   52   52                         
  5 Cerfontaine                 26  15   2   9  47   81 -   48   33                         
  6 Clermont                    26  13   3  10  42   66 -   54   12                         
  7 Treignes                    26  11   5  10  38   70 -   52   18                         
  8 Petigny-Frasnes             26  10   5  11  35   67 -   71   -4 N                       
  9 Thy-Chateau                 26   8   5  13  29   41 -   57  -16 N                       
 10 Dailly                      26   7   8  11  29   41 -   59  -18                         
 11 Fraire                      26   8   2  16  26   46 -   85  -39                         
 12 Flavion                     26   7   4  15  25   45 -   64  -19                         
 13 Olloy                       26   5   4  17  19   48 -  104  -56                         
 14 Oignies                     26   1   2  23   5   27 -  137 -110 N                       

3e prov. Namur E
----------------

                Ach Ass  Che Cru Epr  Has Mie  Mea Nat  Nef Pes  Som Sov  Uni  Wav 
Achene         |XXX|5-2| 0-0|2-3|1-1| 0-2|4-7| 3-4|1-2| 3-0|5-0| 3-2|   | 4-0| 8-1|
Assesse        |1-0|XXX| 0-1|3-3|1-0| 0-1|2-4| 0-0|0-2| 1-3|4-0| 5-4|   | 5-0|11-0|
Chevetogne     |4-2|0-2| XXX|9-6|2-4| 0-3|3-1| 3-2|0-2| 8-1|7-0| 6-2|   | 5-3|12-1|
Crupet         |1-4|3-6| 2-3|XXX|5-2| 3-8|6-4| 0-5|2-6| 3-2|3-0| 1-4|   | 3-2| 4-2|
Eprave         |2-2|2-1| 5-1|7-3|XXX| 1-3|2-2| 3-4|2-3| 1-4|4-0| 1-2|   | 3-1| 8-0|
Hastiere       |2-0|3-1| 3-1|6-3|2-1| XXX|4-1| 3-1|0-2| 3-2|3-0| 3-2|   | 2-2|18-0|
Miecret        |1-7|2-2| 1-4|6-2|3-2| 1-7|XXX| 1-7|3-4|4-10|7-1| 3-2|   | 3-3| 8-2|
Mean           |2-4|   | 0-3|5-3|1-2| 3-4|3-1| XXX|2-2| 2-2|8-1| 2-1|   | 1-3|18-3|
Natoye         |3-0|3-1| 1-0|5-1|1-1| 2-0|4-1| 4-3|XXX| 0-1|4-0| 1-1|   | 3-0|5-0*|
Neffe          |2-2|1-1| 3-5|2-2|2-2| 2-2|2-3| 2-4|2-2| XXX|5-3| 1-1|   | 0-0| 7-1|
Pessoux        |2-4|1-5|0-11|1-7|0-3|0-11|1-3| 1-3|0-6| 1-6|XXX| 0-6|   |1-10| 3-3|
Sommiere       |4-3|1-0| 4-2|3-2|3-0| 2-2|7-1| 1-4|1-1| 1-0|8-0| XXX|   | 2-1|13-0|
Sovet          |   |   |    |   |   |    |   |    |   |    |   |    |XXX|    |    |
Union          |3-2|1-1| 2-6|6-3|2-1| 1-3|5-3| 2-3|1-3| 0-1|4-0| 1-1|   | XXX| 7-2|
Wavreille      |2-6|0-7|0-14|2-3|1-4| 1-8|3-7|0-17|0-6| 0-9|0-5|2-11|   | 0-7| XXX|


  1 Hastiere                    26  21   3   2  66  106 -   32   74                         
  2 Natoye                      26  20   5   1  65   77 -   23   54                         
  3 Chevetogne                  26  17   1   8  52  110 -   50   60 -                       
  4 Sommiere                    26  14   5   7  47   89 -   45   44                         
  5 Mean                        25  14   3   8  45  104 -   52   52                         
  6 Achene                      26  11   4  11  37   75 -   53   22                         
  7 Neffe                       26   9   9   8  36   72 -   55   17                         
  8 Assesse                     25  10   5  10  35   62 -   40   22 +                       
  9 Eprave                      26  10   5  11  35   64 -   50   14                         
 10 Miecret                     26  10   3  13  33   81 -   99  -18                         
 11 Union PSY 88                26   9   5  12  32   67 -   61    6                         
 12 Crupet                      26   9   2  15  29   77 -  105  -28 +                       
 13 Pessoux                     26   1   1  24   4   21 -  140 -119 +                       
 14 Wavreille                   26   0   1  25   1   26 -  226 -200 +                       
 15 Sovet                        0   0   0   0   0    0 -    0    0 +                       

3e prov. Namur F
----------------

                 All  Boh  Cie  Dio Fes Foc Ged Gra Hon Hou Mes Mon  Nao Wan  Win 
Alle           | XXX| 0-5| 0-7| 8-2|0-5|1-4|1-2|1-3|0-7|0-8|1-8|0-3|0-10|0-5| 0-2|
Bohan          | 4-0| XXX| 1-9| 2-6|2-6|0-3|1-8|1-3|3-3|0-5|3-8|1-3| 3-1|3-4|0-10|
Ciergnon       | 5-0|12-0| XXX|12-0|5-3|2-3|2-2|3-0|4-1|2-0|3-1|2-1| 7-0|4-2| 2-0|
Dion           |5-0*| 2-1|2-10| XXX|2-3|2-3|1-4|1-7|3-6|2-5|1-2|1-4| 5-1|3-6| 3-4|
Feschaux       | 8-0| 5-0| 2-3| 4-1|XXX|1-1|0-1|1-1|2-3|3-3|0-2|2-2| 4-1|1-2| 2-1|
Focant         | 5-0| 9-1| 5-5| 3-2|2-1|XXX|0-1|1-3|3-1|4-3|4-2|1-3| 3-2|1-0| 0-3|
Gedinne        | 5-0| 1-0| 4-1|5-0*|4-1|3-1|XXX|1-4|2-1|3-1|1-1|0-2| 5-0|2-2| 2-1|
Graide         | 8-0| 6-3| 2-4| 6-0|4-0|4-1|0-3|XXX|2-1|2-1|1-0|2-0| 4-1|3-1| 0-4|
Honnay         | 6-0| 6-3| 3-7| 3-2|3-4|6-2|4-4|0-4|XXX|0-5|2-4|1-5| 0-5|5-2| 1-2|
Houyet         | 5-0| 4-1| 6-1| 1-1|1-0|5-1|3-2|2-0|2-3|XXX|1-0|4-1| 4-0|8-5| 1-4|
Mesnil         | 5-0| 3-1| 3-1| 2-3|4-1|1-1|0-3|2-2|6-0|2-2|XXX|0-2|    |1-1| 1-4|
Monceau        | 8-0| 8-0| 4-0| 3-0|1-1|4-1|2-1|1-1|3-2|1-1|3-2|XXX| 0-0|2-1| 0-3|
Naome          | 3-1| 2-1| 1-8| 2-1|1-2|3-3|0-3|0-0|0-1|0-4|1-2|0-4| XXX|2-2| 0-2|
Wanlin         | 6-2| 4-1| 1-2| 8-2|3-4|2-2|5-3|2-4|6-0|1-2|3-2|1-3| 4-2|XXX| 1-2|
Winenne        |16-0| 7-1| 0-0| 4-1|3-0|4-1|1-0|2-1|7-1|4-2|6-1|2-0| 0-0|4-0| XXX|


  1 Winenne                     28  23   2   3  71  102 -   21   81                         
  2 Ciergnon                    28  20   3   5  63  123 -   47   76                         
  3 Monceau                     28  18   5   5  59   73 -   30   43 -                       
  4 Graide                      28  18   4   6  58   77 -   37   40 +                       
  5 Gedinne                     28  18   4   6  58   75 -   35   40 -                       
  6 Houyet                      28  17   4   7  55   89 -   43   46                         
  7 Focant                      28  13   5  10  44   68 -   65    3                         
  8 Mesnil                      27  11   5  11  38   65 -   51   14                         
  9 Feschaux                    28  11   5  12  38   66 -   56   10 +                       
 10 Wanlin                      28  11   4  13  37   80 -   70   10                         
 11 Honnay                      28  10   2  16  32   70 -   92  -22 +                       
 12 Naome                       27   5   5  17  20   38 -   73  -35 +                       
 13 Dion                        28   5   1  22  16   54 -  119  -65 -                       
 14 Bohan                       28   3   1  24  10   42 -  138  -96 +                       
 15 Alle                        28   1   0  27   3   15 -  160 -145 +                       

3e prov. Oost-Vlaanderen A
--------------------------

                Bel  Don Ert Kle Kne Lem Mar Mar Mer Mid Nev Poe Vin Wat Wip Zev 
Belzele        |XXX| 2-2|0-2|2-1|0-1|0-6|3-0|3-3|2-2|1-1|1-2|4-4|4-0|1-4|2-2|4-1|
Donk           |1-6| XXX|1-4|2-0|5-1|0-4|4-2|1-1|0-5|2-2|2-1|2-1|2-4|0-0|1-4|2-4|
Ertvelde       |4-1| 5-0|XXX|0-1|5-1|1-1|0-0|2-2|5-4|4-0|1-5|6-1|2-4|4-0|5-0|6-2|
Kleit          |3-1| 1-1|1-1|XXX|2-3|2-2|2-1|4-1|5-0|2-0|2-1|3-0|3-1|2-1|2-2|1-0|
Knesselare     |1-2| 5-0|4-2|1-4|XXX|0-3|1-5|2-0|0-4|2-0|2-2|3-3|1-4|0-4|4-1|0-2|
Lembeke        |3-3|10-2|3-4|1-0|1-0|XXX|3-1|5-0|2-2|3-1|2-5|3-1|0-0|1-3|1-1|1-0|
Maria-Aalter   |4-2| 2-1|2-2|1-4|1-4|0-6|XXX|3-0|3-1|1-2|1-4|0-1|0-5|1-1|2-2|2-0|
Mariakerke     |0-4| 2-2|2-2|0-5|7-0|0-5|1-1|XXX|1-2|1-3|0-5|3-1|2-2|1-1|2-1|2-4|
Merendree      |4-2| 5-0|3-6|0-2|3-0|1-4|2-3|2-1|XXX|0-1|2-1|5-1|2-2|1-2|4-1|2-0|
Middelburg     |4-2| 2-0|1-1|1-1|3-0|1-3|1-3|1-1|1-2|XXX|1-0|9-1|5-2|1-1|3-0|5-3|
Nevele         |3-1| 4-0|2-1|5-2|3-1|2-4|2-1|3-0|3-0|2-1|XXX|3-0|4-0|2-1|3-1|2-0|
Poesele        |2-0| 2-2|1-1|1-2|5-0|0-3|4-0|2-1|0-0|0-1|0-4|XXX|0-2|0-2|4-0|2-4|
Vinkt          |3-1| 1-1|0-2|1-1|5-1|1-3|2-0|6-2|4-2|1-0|1-0|2-1|XXX|3-3|6-2|3-0|
Watervliet     |2-1| 6-0|1-1|2-1|5-0|1-1|3-0|3-0|2-1|0-3|1-4|3-0|1-1|XXX|1-2|1-2|
Wippelgem      |2-1| 1-1|2-3|5-3|2-3|0-2|1-1|0-0|0-2|2-2|0-2|0-2|1-4|1-0|XXX|0-3|
Zeveren        |6-2| 0-2|1-4|1-0|3-4|1-3|0-1|1-3|2-0|1-2|1-4|4-1|3-4|2-2|2-1|XXX|


  1 SK Nevele                   30  23   1   6  70   83 -   30   53                         
  2 FC Lembeke                  30  20   7   3  67   89 -   33   56                         
  3 Eendracht Vinkt             30  17   7   6  58   74 -   49   25 +                       
  4 Sparta Ertvelde             30  16   9   5  57   86 -   46   40                         
  5 FC Kleit                    30  16   6   8  54   62 -   38   24                         
  6 Akkers Middelburg           30  14   7   9  49   58 -   42   16                         
  7 VK Watervliet               30  13   9   8  48   57 -   37   20                         
  8 Lando Sport Merendree       30  13   4  13  43   63 -   56    7                         
  9 Zeveren Sportief            30  11   1  18  34   53 -   66  -13                         
 10 Daring Maria-Aalter         30   9   6  15  33   42 -   64  -22                         
 11 VK Knesselare               30  10   2  18  32   45 -   86  -41                         
 12 KFC Belzele                 30   7   7  16  28   58 -   73  -15                         
 13 Excelsior Donk              30   6   9  15  27   39 -   87  -48 +                       
 14 FC Poesele                  30   7   5  18  26   41 -   72  -31                         
 15 Wippelgem                   30   5   8  17  23   37 -   71  -34                         
 16 Excelsior Mariakerke        30   4  10  16  22   39 -   76  -37                         

3e prov. Oost-Vlaanderen B
--------------------------

                Asp Bot Cer De  Gav Gen Gij Mel Mer  Moo Naz Ols Oos  Ten Zin Zwi 
Asper          |XXX|3-3|0-6|3-1|2-2|0-2|3-2|0-5|3-2| 2-0|1-1|2-1|2-5| 1-2|1-0|2-0|
Bottelare      |2-2|XXX|1-2|0-4|1-5|5-0|5-1|0-1|3-1| 3-2|3-1|1-4|0-2| 4-3|1-2|0-1|
Cercle Melle   |5-3|1-2|XXX|4-3|2-0|0-3|3-2|2-1|3-3| 2-0|1-1|2-5|3-3| 2-3|2-3|1-0|
De Pinte       |6-1|2-3|1-1|XXX|1-1|4-0|3-1|2-0|6-1| 6-1|2-1|2-1|3-3| 3-5|4-1|0-3|
Gavere         |3-0|5-0|1-1|1-2|XXX|2-2|5-2|2-1|6-2| 5-2|3-1|1-2|2-4|10-0|1-5|2-3|
Gent           |0-5|4-1|1-0|0-5|1-1|XXX|0-5|0-5|0-5| 1-0|0-2|2-1|2-3| 3-1|0-4|2-3|
Gijzenzele     |3-6|2-4|4-2|0-1|2-3|5-1|XXX|4-3|3-4| 1-3|3-3|0-6|1-8| 4-0|1-1|0-1|
Melsen         |2-5|0-0|1-1|0-3|1-1|2-1|2-0|XXX|2-2| 8-1|5-0|1-2|1-4| 0-0|3-1|6-1|
Merelbeke      |3-3|0-2|3-6|0-3|1-1|0-2|1-1|1-5|XXX| 4-0|1-1|0-1|0-1| 2-0|1-1|1-1|
Moortsele      |3-2|4-1|0-8|0-4|2-6|1-0|3-0|0-3|0-3| XXX|0-4|1-6|0-5| 2-5|0-2|2-1|
Nazareth-Eke   |4-3|3-2|0-0|1-6|2-3|0-0|4-2|3-3|3-0| 2-2|XXX|2-4|0-4| 4-3|1-4|0-1|
Olsene         |2-5|3-1|0-2|0-1|5-2|2-1|1-1|6-2|7-1| 3-0|7-0|XXX|0-1| 5-2|2-0|1-0|
Oostakker      |3-1|9-0|2-0|1-1|4-1|3-0|3-1|5-1|3-1|10-2|5-0|4-1|XXX| 3-0|3-0|7-0|
Tenstar        |3-1|1-1|2-2|0-3|2-5|1-2|2-1|0-0|4-3| 1-1|1-1|2-6|0-3| XXX|1-5|0-3|
Zingem         |2-2|2-1|0-1|0-1|2-3|1-2|3-0|3-1|1-1| 1-2|5-4|2-3|1-2| 2-0|XXX|1-1|
Zwijnaarde     |7-0|1-0|4-0|3-8|2-3|2-1|6-0|1-0|1-1| 8-0|1-1|2-1|1-4| 3-1|2-1|XXX|


  1 SK Oostakker                30  27   3   0  84  117 -   25   92 -                       
  2 De Pinte                    30  21   4   5  67   91 -   36   55                         
  3 Olsene Sportief             30  20   1   9  61   88 -   43   45                         
  4 VC Zwijnaarde               30  17   4   9  55   63 -   46   17 -                       
  5 KRC Gavere                  30  15   7   8  52   86 -   57   29 +                       
  6 SK Cercle Melle             30  13   8   9  47   65 -   52   13 -                       
  7 SK Zingem                   30  12   5  13  41   56 -   47    9                         
  8 SV Melsen                   30  11   7  12  40   65 -   51   14                         
  9 Sp. Asper                   30  11   6  13  39   64 -   80  -16                         
 10 ESA Bottelare               30  10   4  16  34   50 -   71  -21                         
 11 VSV Gent                    30  10   3  17  33   33 -   69  -36 -                       
 12 VC Nazareth-Eke             30   7  10  13  31   50 -   75  -25                         
 13 Tenstar Melle               30   7   6  17  27   45 -   85  -40 +                       
 14 SK Merelbeke                30   5  10  15  25   48 -   73  -25 -                       
 15 E. Moortsele                30   7   2  21  23   34 -  107  -73                         
 16 VW Gijzenzele               30   5   4  21  19   52 -   90  -38 +                       

3e prov. Oost-Vlaanderen C
--------------------------

                Ard Bon Def Erw Gro Klu Leu  Maa  Moe Mun Opb Oud Ove Rui Vel Vol 
Ardennen       |XXX|2-0|2-1|6-1|0-1|6-1|8-0| 1-1| 5-0|2-1|3-1|4-3|3-1|5-0|0-2|2-3|
Bonanza        |0-2|XXX|2-0|3-1|2-3|2-2|1-3| 1-8| 3-5|2-1|4-0|3-4|1-3|3-1|0-2|3-5|
Deftinge       |1-2|1-3|XXX|3-0|4-2|3-2|1-2| 3-3| 4-3|3-0|2-0|4-3|1-2|1-0|4-2|0-2|
Erwetegem      |0-4|0-0|1-4|XXX|0-2|0-3|0-2|1-11|0-13|0-0|1-1|3-3|0-6|2-4|1-3|1-2|
Grotenberge    |2-0|4-2|0-4|2-1|XXX|3-3|4-2| 1-1| 3-3|4-2|3-3|2-1|4-5|2-1|3-5|4-1|
Kluisbergen    |0-2|1-3|1-2|5-2|1-0|XXX|1-1| 0-1| 2-6|0-2|0-0|0-2|0-1|2-1|2-1|2-1|
Leupegem       |3-1|3-1|0-3|6-0|2-4|0-3|XXX| 0-1| 0-5|0-3|0-1|1-0|1-4|7-3|1-4|2-0|
Maarkedal      |0-3|3-1|2-1|4-0|4-5|2-3|1-3| XXX| 2-5|2-3|4-2|4-1|1-3|1-1|3-2|3-4|
Moerbeke       |1-0|6-1|3-0|2-0|2-2|2-0|2-0| 2-0| XXX|4-1|1-1|5-3|2-0|7-0|5-0|1-0|
Munkzwalm      |0-2|2-1|1-1|3-1|2-2|2-1|2-5| 3-2| 0-5|XXX|3-1|1-1|1-3|0-0|3-2|1-1|
Opbrakel       |0-1|5-3|2-1|6-0|2-7|0-0|5-1| 2-0| 0-0|2-1|XXX|2-1|2-2|3-2|0-1|0-2|
Oudenhove      |2-2|0-1|1-1|4-0|0-3|3-3|2-1| 3-0| 2-1|2-2|0-0|XXX|1-4|4-2|2-0|6-1|
Overboelare    |0-1|1-2|3-2|4-0|0-0|0-0|1-0| 6-3| 0-2|2-2|3-2|0-3|XXX|2-2|4-1|3-4|
Ruien          |0-5|0-1|1-0|4-0|2-1|0-3|2-3| 3-3| 3-2|4-1|3-0|2-3|3-0|XXX|3-3|3-1|
Velzeke        |0-1|0-2|3-2|2-2|3-2|2-1|3-2| 1-2| 2-3|1-0|2-3|4-0|4-1|2-1|XXX|0-1|
Volkegem       |0-3|1-0|0-2|4-3|2-2|4-2|1-1| 3-4| 1-4|1-0|2-4|2-1|2-3|1-0|1-1|XXX|


  1 E. Moerbeke                 30  22   4   4  70  102 -   35   67                         
  2 KVV Ardennen                30  22   2   6  68   78 -   25   53 -                       
  3 Racing Overboelare          30  16   5   9  53   67 -   50   17                         
  4 E. Grotenberge              30  15   8   7  53   77 -   60   17                         
  5 VV Volkegem                 30  14   4  12  46   53 -   61   -8                         
  6 E. Deftinge                 30  14   3  13  45   59 -   48   11                         
  7 FC Velzeke                  30  14   3  13  45   58 -   55    3                         
  8 SV Maarkedal                30  12   5  13  41   76 -   67    9                         
  9 SK Opbrakel                 30  11   8  11  41   50 -   53   -3                         
 10 EC Oudenhove                30  11   7  12  40   61 -   58    3                         
 11 DES Leupegem                30  12   2  16  38   52 -   67  -15                         
 12 FC Bonanza                  30  11   2  17  35   51 -   69  -18                         
 13 SK Munkzwalm                30   9   8  13  35   43 -   57  -14                         
 14 Kluisbergen Sportief        30   9   7  14  34   44 -   54  -10                         
 15 FC Ruien                    30   9   5  16  32   51 -   68  -17 +                       
 16 FC Erwetegem                30   0   5  25   5   21 -  116  -95 +                       

3e prov. Oost-Vlaanderen D
--------------------------

                Aai Asp Bur Den Dog  Erp Her Ide Mer Ned SLH Sme Vli Voo Wel Win 
Aaigem         |XXX|1-2|3-2|4-1|3-1| 4-1|4-0|3-1|1-5|0-1|2-1|1-1|2-0|1-4|5-3|1-2|
Aspelare       |1-0|XXX|1-0|0-0|1-1| 3-0|2-0|3-0|4-1|3-2|2-3|1-3|2-5|0-2|0-0|5-0|
Burst          |2-0|1-2|XXX|1-2|3-1| 3-2|2-0|0-0|2-2|1-3|2-0|0-5|1-2|0-4|1-3|2-1|
Denderleeuw    |0-1|2-2|0-0|XXX|2-8| 3-1|3-2|3-6|0-3|1-3|1-1|3-2|0-1|1-3|1-3|0-7|
Doggen         |1-2|2-6|1-1|4-1|XXX| 3-1|2-0|5-1|2-0|1-3|3-0|3-2|6-0|1-4|1-3|3-1|
Erperondegem   |1-1|2-1|2-0|0-2|2-3| XXX|3-4|2-0|1-4|0-2|0-0|1-2|3-2|1-4|2-0|1-1|
Herzele        |1-1|2-7|2-1|3-3|1-2| 2-0|XXX|0-1|2-1|2-3|0-1|1-1|1-3|1-2|3-5|1-4|
Idegem         |2-5|0-3|0-3|4-0|1-2| 0-2|4-2|XXX|2-2|2-2|0-0|1-6|2-5|0-2|0-5|1-7|
Mere           |2-2|4-2|4-1|5-1|2-0| 2-0|4-1|2-1|XXX|2-0|3-2|0-3|0-6|1-4|4-1|2-2|
Nederhasselt   |2-0|3-3|3-1|0-0|1-2| 3-2|1-1|3-0|5-3|XXX|2-0|2-0|1-0|1-2|1-4|3-2|
SL-Houtem      |0-1|2-4|2-1|1-0|2-4| 3-2|4-0|0-5|1-1|1-0|XXX|0-2|3-1|1-4|3-2|0-2|
Smetlede       |3-0|3-2|3-5|3-0|2-2| 4-1|2-1|9-0|2-1|2-1|3-2|XXX|3-2|1-7|1-3|2-2|
Vlierzele      |2-2|3-3|3-3|0-0|1-4| 0-3|3-4|3-1|1-2|0-2|3-3|5-3|XXX|0-2|2-1|0-6|
Voorde         |0-0|4-2|5-2|2-0|2-0| 8-1|6-1|7-0|2-1|4-2|6-0|8-2|3-1|XXX|2-0|0-3|
Welle          |6-2|0-1|0-2|1-0|1-1| 0-1|1-3|5-2|1-0|2-1|1-3|8-1|3-3|1-6|XXX|3-4|
Winnik         |6-2|2-2|4-1|4-0|4-1|11-0|6-0|4-0|1-0|5-2|4-1|2-1|4-0|1-2|2-0|XXX|


  1 SV Voorde                   30  28   1   1  85  111 -   26   85                         
  2 E. Winnik                   30  21   4   5  67  104 -   36   68                         
  3 FC Doggen                   30  16   4  10  52   70 -   53   17                         
  4 FC Smetlede                 30  16   4  10  52   77 -   65   12                         
  5 VK Nederhasselt             30  16   4  10  52   58 -   46   12                         
  6 SC Aspelare                 30  15   7   8  52   70 -   48   22                         
  7 FC Mere                     30  14   5  11  47   63 -   53   10                         
  8 Aaigem                      30  13   6  11  45   54 -   54    0 -                       
  9 SK Welle                    30  13   3  14  42   66 -   58    8 +                       
 10 Sint-Livinus-Houtem         30  10   5  15  35   40 -   61  -21 -                       
 11 SK Vlierzele                30   9   6  15  33   57 -   73  -16 +                       
 12 Olympia Burst               30   9   5  16  32   44 -   60  -16                         
 13 Erperondegem                30   8   3  19  27   38 -   75  -37                         
 14 VC Herzele                  30   6   4  20  22   41 -   82  -41                         
 15 St. Denderleeuw             30   5   7  18  22   30 -   75  -45                         
 16 VK Idegem                   30   5   4  21  19   37 -   95  -58                         

3e prov. Oost-Vlaanderen E
--------------------------

                Baa Bee Bug Ere Gre Hei Her  Heu Kal Kwa Een Ove Juv Een StG Ver 
Baardegem      |XXX|1-3|0-2|2-1|0-2|2-0|4-1|0-10|1-2|1-0|2-8|2-4|0-1|0-1|1-2|1-1|
Beervelde      |2-0|XXX|3-1|2-0|0-2|2-3|2-0| 0-1|1-4|0-0|1-1|3-0|1-2|1-1|1-3|3-0|
Buggenhout     |0-2|3-0|XXX|3-1|0-2|0-1|6-2| 2-0|2-2|2-0|0-2|1-2|3-1|0-2|1-2|3-2|
Erembodegem    |4-2|4-1|1-1|XXX|2-5|0-1|1-2| 0-0|1-2|0-3|1-2|1-6|2-1|1-1|1-2|0-5|
Grembergen     |7-1|1-2|1-0|6-0|XXX|5-3|0-1| 0-7|3-1|4-1|2-0|3-2|2-3|4-2|2-1|2-1|
Heikant        |6-3|1-2|0-2|3-0|6-6|XXX|0-1| 2-3|2-1|0-2|1-2|4-4|3-1|3-0|3-3|1-4|
Herdersem      |2-0|0-1|0-3|0-0|0-3|0-4|XXX| 1-1|0-0|5-0|1-4|2-6|1-1|1-1|0-0|1-4|
Heusden        |6-2|2-1|5-0|4-1|2-0|1-2|3-1| XXX|2-3|1-0|2-1|4-3|3-1|5-3|5-0|1-7|
Kalken         |0-4|0-2|3-2|1-2|2-0|1-1|4-1| 5-2|XXX|0-3|0-3|3-2|3-2|3-1|4-1|1-1|
Kwatrecht      |3-0|0-0|1-1|6-1|2-3|1-1|0-1| 2-1|3-2|XXX|3-3|2-1|1-0|3-1|0-5|0-2|
Laarne         |2-1|2-1|2-0|5-0|5-2|1-1|3-1| 0-4|2-4|3-1|XXX|1-0|1-1|3-2|4-1|2-2|
Overmere       |6-1|0-0|0-4|4-0|2-1|0-2|1-2| 1-7|0-4|2-2|1-5|XXX|2-3|1-4|3-0|1-0|
Schoonaarde    |0-1|3-2|1-2|5-1|2-4|1-0|1-0| 2-2|2-0|1-0|0-0|2-1|XXX|2-2|1-1|1-3|
Serskamp       |1-1|0-1|0-1|3-1|0-1|0-2|1-1| 1-4|1-2|3-0|0-1|2-1|0-2|XXX|2-0|2-3|
Sint Gillis    |3-0|0-2|2-2|2-1|1-1|0-4|5-0| 1-6|1-1|1-3|2-0|3-1|1-2|3-0|XXX|3-2|
Verbr. BL      |3-1|1-1|2-2|3-3|3-2|4-0|4-0| 3-2|2-2|0-1|2-2|0-0|3-1|2-3|5-0|XXX|


  1 KFC Heusden                 30  20   3   7  63   96 -   45   51                         
  2 Eendracht Laarne            30  18   7   5  61   70 -   39   31                         
  3 Grembergen                  30  19   2   9  59   76 -   52   24 -                       
  4 SK Kalken                   30  15   6   9  51   60 -   50   10 -                       
  5 Verbroedering BL            30  14   9   7  51   74 -   42   32                         
  6 KFC Heikant Zele            30  13   6  11  45   60 -   52    8 -                       
  7 FC Dynamo Beervelde         30  13   6  11  45   41 -   36    5                         
  8 Juventus Schoonaarde        30  13   6  11  45   46 -   45    1                         
  9 Sp. Buggenhout              30  13   5  12  44   49 -   42    7                         
 10 SK Kwatrecht                30  12   6  12  42   43 -   45   -2                         
 11 E. Sint Gillis-Dendermonde  30  12   6  12  42   49 -   58   -9                         
 12 SKV Overmere                30   9   4  17  31   57 -   68  -11                         
 13 Eendracht Serskamp          30   8   6  16  30   40 -   53  -13 -                       
 14 SK Herdersem                30   7   7  16  28   28 -   63  -35                         
 15 VJ Baardegem                30   7   2  21  23   36 -   83  -47                         
 16 SK Erembodegem              30   4   5  21  17   31 -   83  -52                         

3e prov. Oost-Vlaanderen F
--------------------------

                Baz Dak Doo Eks Ger Ham Kie Kli Mee Rup Som Ver Vra Wac Zaf Zel 
Bazel          |XXX|0-0|1-0|2-2|2-3|3-2|0-1|1-2|0-3|5-1|0-2|3-0|0-2|2-1|2-5|0-3|
Daknam         |6-2|XXX|1-2|1-4|1-2|1-4|0-1|1-4|3-0|5-1|1-4|3-2|2-3|3-0|2-3|2-1|
Doorslaar      |1-2|6-1|XXX|3-1|2-2|4-0|4-1|2-0|1-0|6-1|4-0|3-0|2-2|7-0|2-2|0-0|
Eksaarde       |2-1|0-0|1-0|XXX|1-4|0-0|1-0|3-2|3-4|2-4|4-1|2-4|0-3|1-2|5-1|1-1|
Gerda          |2-0|4-2|2-4|2-2|XXX|3-0|1-0|2-1|0-2|6-0|2-0|3-5|2-3|1-1|1-3|3-2|
Hamme          |0-1|0-0|0-2|2-2|2-2|XXX|0-2|0-1|2-1|2-0|2-0|0-0|0-3|4-1|2-2|0-4|
Kieldrecht     |3-4|2-1|0-4|4-1|4-1|2-1|XXX|2-1|3-2|4-0|2-0|0-0|2-1|4-1|2-3|2-3|
Klinge         |0-0|1-5|2-1|2-2|4-2|1-3|0-0|XXX|0-2|2-2|2-2|2-2|1-1|2-0|1-4|0-0|
Meerdonk       |1-2|3-1|1-1|0-3|1-1|1-1|2-9|1-1|XXX|1-1|1-0|3-1|0-4|5-0|2-3|3-1|
Rupelmonde     |0-2|0-2|1-1|2-4|1-3|2-1|1-1|3-3|1-2|XXX|1-3|2-2|2-1|2-0|0-1|3-2|
Sombeke        |1-1|2-0|0-3|3-1|1-2|2-1|0-1|3-1|0-2|0-2|XXX|0-1|0-1|2-0|1-2|1-1|
Verrebroek     |2-2|4-1|2-3|2-2|5-0|5-1|1-2|4-0|1-1|1-3|2-2|XXX|1-3|3-1|1-1|4-1|
Vrasene        |4-0|1-0|2-0|3-3|0-1|0-1|0-1|2-0|2-1|2-1|5-0|2-0|XXX|2-1|2-2|3-2|
Wachtebeke     |0-0|1-2|1-7|1-2|0-3|0-6|4-3|2-1|0-5|0-1|3-1|1-5|0-3|XXX|0-4|2-0|
Zaffelare      |1-0|4-1|2-1|4-1|4-1|3-1|2-3|3-1|2-2|1-1|1-1|7-0|2-0|5-0|XXX|0-4|
Zelzate        |1-4|0-0|0-1|3-1|2-2|3-0|2-2|2-3|1-0|6-1|1-2|1-2|2-1|5-0|1-0|XXX|


  1 SV Zaffelare                30  19   7   4  64   77 -   41   36                         
  2 KFC Vrasene                 30  19   4   7  61   61 -   29   32                         
  3 SSC Doorslaar               30  18   6   6  60   77 -   28   49                         
  4 KSK Kieldrecht              30  18   4   8  58   63 -   41   22                         
  5 Gerda                       30  15   6   9  51   63 -   55    8                         
  6 WS Meerdonk                 30  12   7  11  43   52 -   48    4                         
  7 Eendracht Verrebroek        30  11   9  10  42   62 -   55    7 +                       
  8 SLV Zelzate                 30  11   7  12  40   55 -   43   12 -                       
  9 Eendracht Bazel             30  11   6  13  39   42 -   51   -9                         
 10 FC Eksaarde                 30  10   9  11  39   57 -   61   -4                         
 11 WS Sombeke                  30   9   5  16  32   34 -   50  -16                         
 12 FC Daknam                   30   9   4  17  31   48 -   61  -13 +                       
 13 VK Hamme                    30   8   7  15  31   38 -   51  -13 -                       
 14 Olympia Rupelmonde          30   8   7  15  31   40 -   71  -31                         
 15 KSK Klinge                  30   7  10  13  31   41 -   57  -16                         
 16 SK Wachtebeke               30   5   2  23  17   23 -   91  -68 +                       

3e prov. West-Vlaanderen A
--------------------------

                De  Dik Gel Gel Hou Kru Lef Mer Moo Plo Ren Spe Wes Wes Zil Zon 
De Panne       |XXX|8-0|2-2|3-3|3-0|2-0|2-2|3-0|3-1|1-1|4-0|0-0|4-1|5-1|5-0|5-3|
Dikkebus       |0-1|XXX|2-2|1-0|3-1|6-2|3-1|2-0|3-2|4-7|4-1|3-1|1-1|7-0|5-1|1-1|
Geluveld       |0-5|2-2|XXX|1-2|2-2|2-2|1-0|1-1|7-0|2-2|3-0|1-0|1-3|3-1|1-0|3-2|
Geluwe         |4-3|0-0|1-2|XXX|4-0|8-0|1-0|5-0|3-1|3-2|2-1|1-0|1-2|3-0|3-0|4-0|
Houthulst      |0-0|0-4|2-2|2-1|XXX|3-3|2-2|3-3|1-2|3-4|3-2|3-2|1-1|3-2|5-0|2-0|
Kruiseke       |0-4|1-1|3-1|0-7|2-1|XXX|3-1|3-2|1-1|0-2|2-4|2-2|1-1|3-3|3-2|2-3|
Leffinge       |0-4|1-5|1-3|2-1|3-1|1-1|XXX|3-1|1-2|1-5|2-2|0-1|0-3|6-1|1-0|1-3|
Merkem         |0-3|4-5|2-3|2-6|0-2|4-1|1-4|XXX|2-4|3-1|0-2|1-2|1-3|2-3|3-3|2-2|
Moorslede      |1-3|2-3|2-2|3-2|3-1|0-0|0-1|4-3|XXX|2-4|1-1|1-2|2-3|4-3|4-1|1-1|
Ploegsteert    |0-5|2-3|6-1|3-1|2-2|3-2|3-2|2-4|1-1|XXX|4-0|4-4|1-1|1-1|5-2|3-0|
Reningelst     |1-5|3-3|4-1|2-2|4-0|1-3|2-4|1-6|2-2|2-0|XXX|1-0|2-1|7-2|4-3|0-2|
Spermalie      |1-3|3-2|1-2|0-1|4-1|3-2|4-1|5-1|2-1|1-1|3-3|XXX|1-1|4-3|0-1|1-1|
Westouter      |0-0|2-4|2-1|1-4|0-1|1-1|1-4|1-4|4-1|0-2|2-0|2-2|XXX|1-3|2-1|2-3|
Westrozebeke   |0-1|0-3|0-3|1-3|2-2|2-2|1-4|1-3|3-1|5-8|1-5|1-3|1-5|XXX|3-1|1-4|
Zillebeke      |2-1|0-4|0-2|1-2|4-1|1-1|1-1|2-4|0-1|4-0|2-3|1-3|4-0|3-1|XXX|0-0|
Zonnebeke      |0-0|3-1|3-0|3-2|4-1|3-1|2-2|6-1|2-3|3-4|5-2|3-2|1-1|3-0|2-3|XXX|


  1 RC De Panne                 30  20   8   2  68   88 -   23   65                         
  2 Sp. Dikkebus                30  18   7   5  61   85 -   52   33                         
  3 SK Geluwe                   30  19   3   8  60   80 -   36   44                         
  4 US Ploegsteert              30  15   8   7  53   83 -   63   20                         
  5 SC Zonnebeke                30  14   8   8  50   68 -   51   17                         
  6 BS Geluveld                 30  13   9   8  48   57 -   53    4                         
  7 SK Spermalie                30  12   8  10  44   57 -   48    9                         
  8 SK Reningelst               30  11   6  13  39   62 -   72  -10 +                       
  9 FC Westouter                30  10   9  11  39   48 -   53   -5 +                       
 10 SV Moorslede                30  10   7  13  37   53 -   65  -12 +                       
 11 VV Leffinge                 30  10   6  14  36   52 -   60   -8 +                       
 12 WS Houthulst                30   8   9  13  33   49 -   68  -19 -                       
 13 Sp. Kruiseke                30   6  12  12  30   47 -   75  -28                         
 14 Merkem Sp.                  30   7   4  19  25   60 -   86  -26                         
 15 SK Zillebeke                30   7   4  19  25   43 -   70  -27                         
 16 SK Westrozebeke             30   4   4  22  16   46 -  103  -57 +                       

3e prov. West-Vlaanderen B
--------------------------

                Asl Ark Bru Hei Jon Koo Lic COe HOO VGO Pit StJ Tie Var Vel Zed 
Aarsele        |XXX|3-2|3-2|4-0|6-0|3-2|4-1|3-0|7-2|1-3|1-0|4-0|3-0|2-0|2-1|3-1|
Aartrijke      |2-2|XXX|1-1|2-1|2-2|1-0|0-2|1-0|1-1|1-0|2-3|3-2|2-1|0-2|3-1|4-0|
Brugge         |1-1|2-0|XXX|5-1|3-1|4-1|5-1|2-0|3-1|1-2|2-0|1-1|2-1|5-0|0-3|0-3|
Heist          |0-5|1-4|2-0|XXX|2-1|2-1|4-1|3-0|1-3|0-2|2-4|1-1|0-1|4-1|1-6|4-1|
Jong Male      |0-2|3-0|2-1|0-3|XXX|5-1|5-0|2-2|1-0|1-3|3-1|2-3|4-2|4-1|0-3|1-2|
Koolskamp      |0-0|1-4|1-5|2-2|1-2|XXX|1-2|2-1|1-4|2-2|1-4|2-2|2-3|0-1|1-3|3-1|
Lichtervelde   |2-3|1-2|5-3|0-1|3-0|4-2|XXX|5-0|2-4|3-1|0-2|3-2|1-1|0-0|1-1|5-3|
C. Oedelem     |0-1|3-1|1-7|4-4|2-0|1-0|1-1|XXX|1-4|0-2|3-4|1-2|4-1|0-2|1-2|0-3|
HO Oedelem     |3-2|1-2|1-2|4-2|1-1|6-3|1-0|6-3|XXX|0-4|2-3|6-2|2-4|1-2|1-0|6-3|
VG Oostende    |1-1|4-0|3-0|4-1|1-4|1-2|4-0|3-0|3-1|XXX|6-0|3-1|3-0|1-3|0-0|5-2|
Pittem         |1-1|4-1|4-3|2-1|0-3|2-0|1-2|3-3|3-1|1-2|XXX|0-0|1-5|5-3|3-0|2-1|
Sint-Joris     |0-0|5-1|6-3|0-2|2-2|6-2|4-2|3-1|1-0|2-5|4-1|XXX|1-6|3-3|6-3|1-2|
Tielt          |0-1|2-2|0-0|3-0|2-1|0-2|2-3|4-0|4-2|1-2|5-1|3-1|XXX|2-0|2-3|3-1|
Varsenare      |1-1|2-1|0-5|3-3|2-2|4-1|1-1|5-0|2-1|1-3|3-0|5-4|0-2|XXX|1-2|2-3|
Veldegem       |2-0|1-2|0-2|4-2|2-2|2-2|3-1|1-1|3-0|1-2|4-3|3-1|1-2|0-2|XXX|2-2|
Zedelgem       |5-2|2-3|1-3|5-1|3-3|1-0|9-0|1-3|1-0|2-4|2-2|3-1|2-2|1-2|0-2|XXX|


  1 VG Oostende                 30  22   3   5  69   79 -   32   47 -                       
  2 FC Aarsele                  30  19   7   4  64   71 -   32   39                         
  3 E. Brugge                   30  16   4  10  52   73 -   46   27                         
  4 VV Tielt                    30  15   4  11  49   64 -   47   17 -                       
  5 FC Veldegem                 30  14   6  10  48   59 -   46   13                         
  6 VV Aartrijke                30  14   5  11  47   50 -   53   -3                         
  7 SV Pittem                   30  14   4  12  46   60 -   66   -6 +                       
  8 FC Varsenare                30  13   6  11  45   54 -   57   -3                         
  9 Jong Male                   30  11   7  12  40   57 -   56    1                         
 10 HO Oedelem                  30  12   2  16  38   65 -   67   -2                         
 11 FC Lichtervelde             30  11   5  14  38   52 -   70  -18                         
 12 Excelsior Zedelgem          30  11   4  15  37   66 -   69   -3                         
 13 FC Sint-Joris Sp.           30  10   7  13  37   67 -   73   -6                         
 14 FC Heist                    30  10   4  16  34   51 -   73  -22 -                       
 15 C. Oedelem                  30   5   5  20  20   36 -   78  -42                         
 16 Ol. Koolskamp               30   4   5  21  17   39 -   78  -39 +                       

3e prov. West-Vlaanderen C
--------------------------

                Anz Bev Dee Den Heu Kac Lau Len Mar Moe Moo Oos Ote Rek Sta VAR 
Anzegem        |XXX|0-0|1-4|2-3|1-1|5-1|4-2|6-0|2-3|3-0|7-1|1-1|2-2|1-2|1-4|1-1|
Beveren-Leie   |1-0|XXX|1-0|5-0|1-0|2-1|4-0|0-1|3-5|1-4|1-1|2-0|5-1|2-1|2-1|1-0|
Deerlijk       |4-0|4-2|XXX|3-0|3-1|2-3|2-2|2-0|1-4|0-7|2-3|0-1|1-3|1-1|5-0|5-0|
Dentergem      |2-2|3-1|0-5|XXX|1-2|1-1|1-1|0-5|3-2|3-1|3-1|0-5|4-1|2-1|1-1|3-1|
Heule          |9-2|3-1|1-2|1-1|XXX|0-3|4-1|0-2|1-3|3-0|3-0|3-0|1-0|2-1|2-1|3-4|
Kachtem        |1-1|6-2|1-1|2-3|4-0|XXX|0-0|0-3|5-0|1-0|2-2|2-2|2-1|3-3|4-1|0-4|
Lauwe          |1-2|1-2|0-2|1-2|2-4|2-3|XXX|2-4|3-4|6-1|0-0|4-0|3-1|1-1|3-0|3-1|
Lendelede      |5-0|2-1|1-3|1-2|1-2|1-3|3-1|XXX|4-0|1-2|2-2|1-2|1-4|0-0|0-1|0-3|
Marke          |1-1|0-1|0-2|0-0|3-1|3-1|4-2|0-0|XXX|0-3|2-0|4-2|1-4|1-1|0-1|3-2|
Moen           |2-2|3-4|2-1|4-2|2-1|0-3|1-0|1-0|2-0|XXX|5-2|0-3|0-3|2-2|5-1|5-3|
Moorsele       |1-3|0-2|0-3|1-2|1-3|1-4|2-3|1-2|4-4|2-4|XXX|1-1|4-1|2-0|4-1|2-4|
Oostrozebeke   |0-1|1-2|5-3|1-1|2-3|2-3|2-1|6-1|1-1|0-1|2-3|XXX|4-2|4-1|2-1|2-2|
Otegem         |1-4|2-2|0-0|2-2|1-1|2-4|1-4|4-2|2-2|2-2|4-2|4-1|XXX|6-2|1-1|2-5|
Rekkem         |3-2|0-1|1-0|2-1|2-2|2-1|0-2|1-1|3-2|2-0|2-2|6-0|5-4|XXX|2-0|2-3|
Stasegem       |1-1|1-2|1-1|5-0|0-3|1-4|6-2|2-2|3-1|1-1|2-2|1-7|0-4|3-1|XXX|2-1|
VAR            |5-1|1-2|1-2|4-1|1-2|2-2|2-1|2-1|2-3|6-2|5-2|2-2|0-1|5-0|2-3|XXX|


  1 SK Beveren-Leie             30  19   3   8  60   56 -   42   14                         
  2 VK Kachtem                  30  15   8   7  53   70 -   49   21                         
  3 NS Heule                    30  16   4  10  52   62 -   46   16 -                       
  4 Deerlijk Sp.                30  15   5  10  50   64 -   42   22                         
  5 FC Moen                     30  15   4  11  49   62 -   58    4 -                       
  6 Z. Dentergem                30  12   8  10  44   47 -   64  -17                         
  7 KFC VAR                     30  13   4  13  43   74 -   59   15                         
  8 FC Marke                    30  12   7  11  43   56 -   60   -4                         
  9 SC Oostrozebeke             30  11   7  12  40   61 -   57    4 +                       
 10 Rekkem Sport                30  10   9  11  39   50 -   56   -6                         
 11 Bl. Otegem                  30  10   8  12  38   66 -   67   -1                         
 12 SV Anzegem                  30   9  10  11  37   59 -   62   -3 +                       
 13 FC Lendelede Sport          30  10   5  15  35   47 -   53   -6                         
 14 OG Stasegem                 30   9   7  14  34   46 -   66  -20                         
 15 RC Lauwe                    30   8   5  17  29   54 -   63   -9 -                       
 16 SV Moorsele                 30   5   8  17  23   49 -   79  -30                         


Eighth Level 2000/01

4e provinciale
==============

4e prov. Antwerpen A
--------------------

                Ach  Ant Ber Bez Boe Bor Don Kal  Mas Mer  OlD OlE VES Vit Zan 
Achterbroek    |XXX| 4-2|6-1|3-1|0-2|2-4|1-3|1-0| 5-0|0-4| 2-3|0-2|4-3|6-0|0-2|
Antwerpen      |1-1| XXX|4-0|3-0|4-0|1-4|2-2|3-2| 5-0|1-2| 4-0|1-1|5-0|5-0|0-1|
Berlaar        |3-1| 2-3|XXX|4-4|3-2|3-3|2-1|1-4| 1-1|1-5| 3-2|1-5|3-0|2-0|1-2|
Bezemheide     |2-3| 1-4|1-3|XXX|4-0|0-1|0-1|0-3| 5-1|0-3| 3-1|2-1|6-0|1-3|2-3|
Boechout       |2-0| 0-1|3-1|1-0|XXX|0-2|0-1|1-7| 1-0|5-3| 2-1|1-3|4-1|3-0|3-4|
Borsbeek       |5-2| 0-2|1-1|4-1|2-1|XXX|1-1|1-4| 3-1|3-1| 3-0|0-1|0-1|7-0|2-3|
Donk           |1-0| 0-0|5-0|2-1|3-1|2-0|XXX|2-1| 0-0|1-2| 3-1|1-0|2-2|3-0|1-1|
Kalmthout      |2-0| 4-0|6-2|1-3|6-1|0-3|7-1|XXX| 8-0|1-2| 3-0|2-4|2-0|5-0|1-4|
Massenhoven    |2-0| 0-5|3-2|2-2|1-4|2-3|1-2|0-4| XXX|0-9| 0-2|0-3|0-1|4-0|1-5|
Merksem        |3-1| 1-4|5-2|6-0|5-2|1-1|3-1|2-0| 4-1|XXX| 3-1|0-3|3-0|0-0|1-7|
Ol. Deurne     |1-2| 1-3|0-1|0-2|2-0|0-1|1-3|0-2| 3-1|1-3| XXX|0-2|0-2|5-0|1-2|
Ol. Essen      |3-1| 1-4|8-1|5-1|6-2|5-1|1-0|0-0| 4-1|1-1| 4-0|XXX|2-0|4-0|2-2|
VE Stabroek    |2-2| 3-3|2-0|3-2|0-3|1-2|1-4|4-2| 3-1|4-1| 1-5|0-7|XXX|8-0|1-3|
Vitesse St     |1-4|0-12|2-1|0-2|3-0|1-2|1-7|1-5| 0-5|2-6| 0-2|0-3|0-4|XXX|2-7|
Zandvliet      |0-0| 2-2|4-1|2-0|1-0|2-0|2-2|2-1|14-1|2-3|11-0|0-1|0-1|5-1|XXX|


  1 Olympic Essen               28  21   4   3  67   82 -   22   60 -                       
  2 Zandvliet                   28  20   5   3  65   93 -   31   62                         
  3 FC Merksem                  28  19   3   6  60   82 -   45   37 -                       
  4 FC Antwerpen                28  17   6   5  57   84 -   32   52                         
  5 SK Donk                     28  16   7   5  55   55 -   32   23                         
  6 Borsbeek                    28  16   4   8  52   59 -   39   20 -                       
  7 Kalmthout                   28  16   1  11  49   83 -   38   45                         
  8 VE Stabroek                 28  11   3  14  36   48 -   66  -18                         
  9 Boechout                    28  11   0  17  33   44 -   64  -20                         
 10 Achterbroek                 28  10   3  15  33   51 -   55   -4                         
 11 SK Berlaar                  28   8   4  16  28   46 -   83  -37 N                       
 12 Bezemheide                  28   8   2  18  26   46 -   63  -17                         
 13 Olympic Deurne              28   7   0  21  21   33 -   66  -33                         
 14 Massenhoven                 28   4   3  21  15   29 -   98  -69                         
 15 Vitesse Stabroek            28   3   1  24  10   17 -  118 -101 N                       

4e prov. Antwerpen B
--------------------

                Bla Exc Hei Hin Hom Lee Lip Mec Nie Pas Put Ree Rij Sch  StA 
Blaasveld      |XXX|0-3|6-1|4-1|0-3|3-1|2-0|0-3|2-1|2-1|2-2|2-1|0-3|4-1| 3-1|
Excelsior P    |5-1|XXX|3-1|1-0|3-1|3-0|1-1|3-1|4-2|1-3|0-2|1-3|0-1|0-0| 4-0|
Heindonk       |0-2|2-1|XXX|2-2|0-5|5-1|2-9|5-0|2-0|3-2|1-4|1-1|2-4|6-2|12-1|
Hingene        |3-0|3-2|5-0|XXX|1-4|6-0|4-2|2-0|2-0|4-3|1-3|2-1|4-0|3-1| 5-1|
Hombeek        |2-2|0-0|2-0|2-0|XXX|4-2|2-0|0-7|4-0|1-1|1-5|0-2|2-1|9-0| 7-0|
Leest          |0-2|1-3|1-8|0-3|0-4|XXX|0-2|0-5|0-2|1-2|0-7|2-2|1-6|2-3| 0-1|
Lippelo        |3-2|2-1|3-2|1-1|2-3|5-0|XXX|3-0|7-1|4-3|0-4|1-1|3-1|9-1| 3-3|
Mechelen       |3-1|3-0|4-0|3-1|2-0|5-0|3-0|XXX|2-1|0-0|2-1|4-0|2-1|3-1| 6-0|
Nielse         |0-1|0-2|2-4|2-2|0-5|5-1|4-1|1-7|XXX|1-3|2-3|0-3|2-0|2-3| 4-0|
Pasbrug        |1-2|0-1|2-1|1-1|4-1|6-1|2-0|3-2|3-1|XXX|0-0|1-3|2-1|5-1| 3-0|
Putte          |5-1|3-1|3-0|0-2|1-0|9-0|4-1|0-1|1-2|2-0|XXX|3-2|5-2|6-0| 6-0|
Reet           |1-3|0-1|4-2|1-1|0-5|0-2|2-3|0-5|3-4|1-3|1-3|XXX|1-2|0-0| 4-0|
Rijmenam       |2-1|2-0|4-1|2-3|4-3|5-1|1-2|1-4|4-1|0-1|0-4|1-3|XXX|6-2| 5-2|
Schelle        |1-5|3-5|1-3|0-2|1-4|2-4|1-4|0-6|0-3|1-4|0-5|1-3|1-0|XXX| 2-8|
Sint Amands    |0-4|1-5|2-7|0-5|2-3|1-2|1-4|0-2|1-4|1-0|2-4|1-7|2-3|0-2| XXX|


  1 Putte FC                    28  22   2   4  68   95 -   24   71 -                       
  2 SC Mechelen                 28  22   1   5  67   85 -   24   61 -                       
  3 Hingene                     28  17   5   6  56   69 -   36   33                         
  4 Hombeek                     28  17   3   8  54   77 -   40   37 -                       
  5 Blaasveld                   28  16   2  10  50   57 -   48    9                         
  6 Lippelo                     28  15   4   9  49   75 -   52   23                         
  7 Pasbrug                     28  15   4   9  49   59 -   37   22                         
  8 Excelsior Puurs             28  15   3  10  48   54 -   36   18                         
  9 Rijmenam                    28  14   0  14  42   62 -   55    7 -                       
 10 Heindonk                    28  11   2  15  35   73 -   76   -3                         
 11 Reet                        28   9   5  14  32   50 -   54   -4                         
 12 KVK Nielse                  28   9   1  18  28   47 -   70  -23                         
 13 Schelle                     28   4   2  22  14   31 -  111  -80                         
 14 Sint Amands                 28   3   1  24  10   31 -  116  -85                         
 15 VV Leest                    28   3   1  24  10   23 -  109  -86                         

4e prov. Antwerpen C
--------------------

                Ach Dos Gie Gro SKS VCH Hez Mol Poe Pul Tur Wec Wee Wes Wor 
Achter Olen    |XXX|0-1|1-5|2-1|3-1|0-2|0-3|1-2|4-3|0-1|3-5|0-1|0-1|0-1|0-3|
Dosko          |3-1|XXX|1-1|2-0|0-1|2-0|1-0|2-1|5-1|1-2|2-5|5-0|5-1|0-2|1-1|
Gierle         |4-0|2-2|XXX|4-0|0-1|3-1|1-4|3-1|3-1|5-0|1-0|2-2|1-2|0-1|0-1|
Grobbendonk    |1-0|0-1|4-1|XXX|1-4|2-1|0-2|4-1|3-3|0-3|0-1|1-0|0-8|1-1|2-1|
SKS Her'tals   |1-0|0-2|3-2|4-1|XXX|1-3|0-5|1-4|0-1|0-2|0-5|5-1|1-2|1-2|5-0|
VC Herentals   |6-0|1-3|3-1|2-2|0-0|XXX|1-1|3-1|1-1|0-4|0-1|4-0|1-2|2-0|2-0|
Hezewijk       |2-1|2-0|4-1|1-2|2-1|1-1|XXX|1-1|3-1|4-2|1-1|3-2|3-1|4-0|3-1|
Molenkring     |1-1|0-2|0-1|1-0|5-0|1-1|2-2|XXX|4-0|3-2|2-6|1-6|2-4|2-3|0-1|
Poederlee      |0-4|0-4|0-3|1-1|5-0|1-2|1-0|1-0|XXX|0-3|1-0|0-2|1-2|0-1|5-1|
Pulderbos      |8-0|1-1|5-0|2-2|2-0|1-0|4-2|1-3|4-0|XXX|0-1|3-1|1-2|4-1|1-0|
Turnhout       |8-0|0-1|1-1|3-1|1-0|2-4|4-2|1-1|4-1|3-1|XXX|4-1|1-4|3-3|6-0|
Wechelderz.    |1-2|1-0|3-1|2-0|2-2|2-2|0-2|4-1|3-3|1-1|2-4|XXX|1-4|2-1|1-1|
Weelde         |4-2|2-2|2-0|3-2|7-0|2-0|4-0|6-0|2-2|2-1|3-1|1-3|XXX|1-1|3-1|
Westmalle      |1-0|1-3|1-2|2-2|5-1|0-1|1-3|0-1|2-3|0-2|2-1|0-0|0-4|XXX|0-1|
Wortel         |3-0|5-0|5-3|0-1|0-2|0-2|2-1|1-1|4-2|0-3|4-1|1-1|3-1|0-2|XXX|


  1 Weelde                      28  21   3   4  66   80 -   35   45                         
  2 Pulderbos                   28  17   3   8  54   64 -   32   32 -                       
  3 Hezewijk                    28  16   5   7  53   61 -   36   25                         
  4 Dosko                       28  16   5   7  53   52 -   31   21 -                       
  5 HIH Turnhout                28  16   4   8  52   73 -   41   32                         
  6 VC Herentals                28  12   7   9  43   46 -   34   12                         
  7 FC Gierle                   28  11   4  13  37   51 -   49    2 -                       
  8 Wortel                      28  11   4  13  37   40 -   49   -9                         
  9 Westmalle                   28  10   5  13  35   34 -   44  -10 -                       
 10 Wechelderzande              28   9   8  11  35   45 -   54   -9                         
 11 Molenkring                  28   8   6  14  30   42 -   58  -16                         
 12 Grobbendonk                 28   8   6  14  30   34 -   56  -22 -                       
 13 SKS Herentals               28   9   2  17  29   35 -   63  -28                         
 14 VC Poederlee                28   7   5  16  26   38 -   65  -27                         
 15 Achter Olen                 28   5   1  22  16   25 -   73  -48                         

4e prov. Antwerpen D
--------------------

                Bla  Hei Imm Lar Net Net Olm Oos Pun Ram Sch  Sin Wes Wie Zoe 
Blauberg       |XXX| 2-2|2-0|3-3|3-1|2-4|1-5|2-1|0-0|1-4|1-2|2-13|2-1|4-0|1-8|
Heibloem       |1-1| XXX|2-2|0-5|1-3|1-3|0-4|1-3|0-1|0-7|2-4| 0-2|4-0|2-1|0-2|
Immer Voort    |2-1| 2-1|XXX|0-5|2-2|0-2|0-3|1-2|2-2|1-1|2-1| 1-2|4-0|0-0|2-1|
Larum          |7-1| 3-1|3-2|XXX|2-2|5-1|2-3|1-1|3-1|4-1|1-2| 0-1|6-0|3-0|2-1|
Netegalm       |4-0| 1-1|2-3|3-1|XXX|4-0|4-0|3-0|4-1|3-0|3-2| 0-4|7-0|5-1|3-3|
Netezonen      |0-1| 4-0|4-2|1-5|3-1|XXX|0-2|0-0|0-0|1-4|4-1| 4-1|4-0|1-0|0-4|
Olmen          |5-0| 4-1|0-1|1-1|1-1|4-1|XXX|3-4|4-1|2-1|2-2| 2-1|7-1|4-0|2-3|
Oosterlo       |1-1| 8-3|2-3|1-3|0-5|0-3|0-0|XXX|4-4|2-2|1-2| 2-3|4-2|3-1|2-3|
Punt           |1-3| 0-3|0-1|0-1|0-0|2-4|1-2|2-1|XXX|1-6|3-4| 1-2|5-0|1-3|0-1|
Ramsel         |2-0| 2-1|1-0|2-3|1-2|2-0|1-1|3-2|4-2|XXX|5-0| 2-0|9-1|2-1|2-2|
Schoor         |3-2| 4-4|2-2|4-4|3-3|2-1|3-5|1-1|1-3|2-2|XXX| 1-4|8-0|3-1|1-2|
Sint Dimpna    |6-0| 3-0|0-2|2-1|2-3|3-0|1-2|5-0|4-1|2-1|6-0| XXX|2-1|3-0|2-3|
Westmeerbeek   |1-2| 1-4|0-3|1-3|0-4|3-2|1-2|0-3|1-1|0-4|2-2| 0-5|XXX|2-7|0-6|
Wiekevorst     |0-2| 2-7|0-2|0-3|1-4|2-2|1-1|0-4|0-3|1-1|4-4| 0-5|0-0|XXX|1-4|
Zoerle         |6-2|10-2|2-2|6-2|3-3|2-2|2-2|2-2|5-3|1-1|3-3| 2-2|8-2|3-0|XXX|


  1 Sint Dimpna                 28  20   1   7  61   86 -   31   55 -                       
  2 Olmen                       28  17   7   4  58   73 -   35   38                         
  3 Zoerle                      28  16  10   2  58   98 -   46   52                         
  4 Larum                       28  17   5   6  56   82 -   41   41                         
  5 Netegalm                    28  16   8   4  56   80 -   38   42                         
  6 Ramsel                      28  15   7   6  52   73 -   36   37                         
  7 Immer Voort                 28  12   7   9  43   44 -   43    1                         
  8 Netezonen                   28  12   4  12  40   51 -   53   -2 -                       
  9 VV Schoor                   28   9  10   9  37   67 -   73   -6                         
 10 Blauberg                    28   9   5  14  32   42 -   83  -41                         
 11 Oosterlo                    28   8   8  12  32   54 -   59   -5                         
 12 Punt                        28   5   6  17  21   40 -   63  -23                         
 13 Heibloem Zittard            28   5   5  18  20   44 -   84  -40                         
 14 Wiekevorst                  28   2   6  20  12   27 -   78  -51                         
 15 Westmeerbeek                28   1   3  24   6   20 -  118  -98                         

4e prov. Brabant A
------------------

                Arc Bea Bie Fol  Gli Hel Hup  Inc Jau  Lum  Mel MtS  Ram  Sar Tou 
Archennoise    |XXX|2-3|0-1|0-1| 1-0|1-1|0-3| 1-1|1-2| 5-1| 1-3|2-2| 4-1| 2-4|0-2|
Beauvechain    |2-1|XXX|0-1|0-2| 4-1|2-0|3-0| 1-2|6-1| 9-1| 0-1|3-2| 6-0| 1-4|1-4|
Biergeois      |1-0|6-2|XXX|2-2|11-1|0-1|5-0| 3-2|3-1| 7-0| 2-0|2-1| 5-0| 2-2|4-1|
Folx les Cav   |2-1|1-1|1-4|XXX| 7-1|3-1|5-1| 2-2|1-1|11-0| 2-3|2-2| 5-0| 1-1|6-1|
Glimoise       |5-2|2-1|3-2|0-3| XXX|3-1|3-2| 0-5|5-3| 4-1| 2-2|4-3|0-5*| 2-6|2-0|
Helecine       |5-2|3-1|0-2|4-1| 5-2|XXX|1-1| 0-3|3-2|5-0*| 1-2|4-2| 4-2| 1-3|4-3|
Huppaye        |4-0|0-1|1-0|2-1|5-0*|1-1|XXX| 1-1|5-2| 4-1| 1-3|4-0| 9-1| 1-3|1-0|
Incourt        |1-0|3-1|4-0|1-2| 9-3|3-1|1-3| XXX|6-0| 7-0| 4-2|4-1|13-0| 1-1|6-0|
Jauchois       |3-0|1-3|4-4|3-2| 3-3|0-1|2-2| 1-2|XXX| 0-2| 2-1|3-2| 3-1| 1-2|4-0|
Lumay          |0-2|0-3|1-3|0-6| 0-4|2-5|0-6|0-5*|3-4| XXX| 1-8|1-1| 5-0| 0-9|0-0|
Melin          |4-0|2-3|0-2|2-2| 3-0|1-3|2-2| 3-1|6-2|5-0*| XXX|2-1| 2-1| 1-0|3-1|
MtStAndre      |1-2|2-4|1-4|0-4| 2-2|1-4|0-3| 1-2|2-2| 5-0| 1-1|XXX| 5-3| 1-5|9-1|
Ramillies      |2-3|0-6|0-6|0-7| 2-2|1-6|0-7| 1-4|0-6| 1-2|0-10|1-8| XXX|0-13|0-5|
Sart-Risbart   |5-0|6-1|2-4|1-1|5-0*|1-1|6-1| 1-1|3-1| 8-2| 3-0|4-4| 7-1| XXX|2-0|
Tourinnois     |1-2|1-2|1-3|0-5| 1-1|0-3|0-2| 2-1|2-3| 4-2| 0-3|0-2| 3-0| 3-5|XXX|


  1 CS Biergeois                28  21   3   4  66   89 -   31   58                         
  2 OC Sart-Risbart             28  19   7   2  64  112 -   34   78 -                       
  3 FC Incourt                  28  18   5   5  59   95 -   31   64                         
  4 RC Melin                    28  17   4   7  55   75 -   38   37                         
  5 Folx les Caves              28  15   8   5  53   88 -   34   54                         
  6 U. Helecinoise              28  16   4   8  52   69 -   45   24                         
  7 A. Huppaytoise              28  15   5   8  50   72 -   42   30                         
  8 JS Beauvechain              28  16   1  11  49   70 -   49   21                         
  9 FC Jauchois                 28  10   5  13  35   60 -   71  -11                         
 10 Ent. Glimoise               28  10   5  13  35   55 -   94  -39                         
 11 US Archennoise              28   7   3  18  24   35 -   61  -26                         
 12 Mont-Saint-Andre            28   5   7  16  22   62 -   73  -11                         
 13 SC Tourinnois               28   6   2  20  20   36 -   76  -40                         
 14 CS Lumay                    28   3   2  23  11   25 -  131 -106                         
 15 FC Ramillies                28   1   1  26   4   23 -  156 -133                         

4e prov. Brabant B
------------------

                Bei Ess  Har Kap Kob Kon Mer Mol Rel Rit StJ  Tan Ver Wal Wem 
Beigem         |XXX|3-0| 1-0|1-1|1-3|4-0|2-0|2-2|3-0|6-0|1-0| 2-1|3-1|3-4|0-3|
Essene         |1-1|XXX|11-0|4-1|4-1|6-2|2-0|3-1|3-0|3-0|5-0| 3-0|6-0|1-0|0-3|
Haren          |3-3|0-6| XXX|1-2|2-5|0-2|4-6|2-2|0-1|1-0|0-4| 1-1|2-2|0-1|1-4|
Kapelle-odB    |0-0|3-1| 5-1|XXX|4-0|2-1|1-2|6-1|0-0|6-0|4-1| 3-0|1-1|3-0|0-1|
Kobbegem       |2-1|1-3| 4-3|4-0|XXX|1-1|0-0|2-2|2-1|2-0|1-1| 2-0|1-0|2-0|1-2|
Koningslo      |2-3|0-2| 3-2|3-5|0-1|XXX|2-5|1-1|2-2|2-1|0-3|5-0*|1-0|2-0|0-8|
Merchtem       |3-1|1-4| 4-1|0-3|1-2|2-2|XXX|2-1|2-0|0-0|0-2| 6-0|1-2|5-2|3-2|
Mollem         |2-5|4-1| 6-0|2-1|0-0|1-1|5-2|XXX|3-3|4-0|4-1| 2-1|2-2|1-3|1-3|
Relegem        |2-3|1-1| 3-0|1-2|1-3|4-1|2-0|   |XXX|1-0|0-2| 2-3|1-2|1-4|0-3|
Ritterklub     |0-9|0-5| 5-0|2-3|0-1|2-1|3-4|0-5|1-4|XXX|1-3| 1-0|1-3|4-0|2-4|
Sint-Jozef     |1-2|1-2| 5-0|3-0|1-1|2-0|1-1|0-0|4-2|1-3|XXX| 2-1|1-0|2-1|1-1|
Tange          |1-0|1-4| 4-7|1-3|0-3|0-2|0-2|0-2|2-1|1-2|0-5| XXX|1-5|3-6|2-1|
Verbr. Brug    |0-6|0-1| 1-0|0-7|1-5|2-1|1-3|1-4|1-3|1-0|0-1| 0-1|XXX|2-2|0-1|
Walfergem      |3-3|0-7| 5-2|4-4|1-4|2-6|1-2|3-4|2-5|2-1|0-2| 5-1|1-1|XXX|1-2|
Wemmel         |2-1|3-1| 4-2|4-0|1-1|1-0|0-0|3-3|2-0|6-0|3-1| 4-0|4-3|3-0|XXX|


  1 KVK Wemmel                  28  22   4   2  70   78 -   24   54                         
  2 Emi Essene                  28  21   2   5  65   90 -   27   63                         
  3 SV Kobbegem                 28  17   7   4  58   55 -   31   24                         
  4 FC Kapelle-op-den-Bos       28  16   5   7  53   70 -   39   31                         
  5 FC Beigem                   28  15   6   7  51   70 -   37   33 -                       
  6 Sint-Jozef Londerzeel       28  15   5   8  50   51 -   33   18                         
  7 FC Merchtem 2000            28  14   5   9  47   57 -   46   11 N                       
  8 VW Mollem                   27  11  10   6  43   65 -   48   17                         
  9 FC Koningslo                28   8   5  15  29   43 -   62  -19                         
 10 T. Relegem                  27   8   4  15  28   41 -   51  -10                         
 11 FC Walfergem                28   8   4  16  28   53 -   76  -23                         
 12 SK Verbrande Brug           28   7   5  16  26   32 -   61  -29                         
 13 Ritterklub                  28   6   1  21  19   29 -   78  -49                         
 14 Sp. Tange                   28   5   1  22  16   25 -   81  -56                         
 15 FC Haren                    28   2   4  22  10   35 -  100  -65                         

4e prov. Brabant C
------------------

                BAr Bra  RRC Cha Gen Hev  Las Lim Oha Ott Oud  Ste  Vil Way 
Armenia        |XXX|5-0| 0-1|2-1|6-1|   | 5-0|4-2|2-4|3-3|3-2| 8-1| 6-1|   |
Braine         |1-4|XXX| 1-6|2-0|2-0|   | 1-2|0-3|2-6|1-2|1-6|5-0*| 4-1|1-6|
RRC Brxlls     |2-1|7-0| XXX|3-1|3-1|   | 2-1|0-0|1-3|7-1|0-1| 9-0| 4-1|3-1|
Chastre        |1-1|4-1| 3-1|XXX|1-2|   | 3-1|1-3|1-3|3-2|1-2| 6-0|10-1|5-5|
Genval         |0-1|2-3| 1-3|3-0|XXX|   | 0-2|0-4|2-4|2-4|1-6| 6-3| 4-1|0-1|
Hevillers-N    |   |   |    |   |   |XXX|    |   |   |   |   |    |    |   |
Lasne          |1-1|1-1| 1-2|2-2|3-0|   | XXX|2-5|0-3|0-0|0-2| 1-1| 2-0|1-4|
Limelette      |3-0|2-1| 0-0|4-0|6-0|   | 1-0|XXX|3-5|1-1|3-3| 9-0| 5-1|4-1|
Ohain          |2-2|9-0| 1-2|7-1|7-1|   | 3-2|0-2|XXX|3-1|2-2|13-1|10-1|4-1|
Ottignies      |2-3|6-1| 1-1|2-2|1-4|   | 2-2|0-0|0-4|XXX|3-5| 2-0| 5-0|0-2|
Oudergem       |3-1|4-1| 2-1|3-2|6-1|   | 6-0|3-3|1-2|8-0|XXX|11-2| 8-1|4-0|
Stephanois     |2-7|2-1|0-5*|4-4|4-3|   |0-5*|1-3|0-6|2-3|0-1| XXX| 4-4|0-6|
Villers Mat.   |1-4|6-1| 0-0|2-1|3-0|   | 2-3|1-1|1-4|5-1|1-4|5-0*| XXX|0-2|
Ways-Genappe   |0-0|4-1| 0-3|3-2|0-0|   | 2-0|0-2|5-0|3-0|1-4| 1-0|5-0*|XXX|


  1 FC Oudergem                 24  19   3   2  60   97 -   30   67 -                       
  2 RCS Ohain                   24  19   2   3  59  105 -   34   71                         
  3 RRC Bruxelles               24  16   4   4  52   66 -   21   45 -                       
  4 FC Limelette                24  15   7   2  52   69 -   24   45                         
  5 FC Armenia                  23  13   5   5  44   69 -   34   35                         
  6 CS Ways-Genappe             23  13   3   7  42   53 -   34   19                         
  7 Ottignies St.               24   6   7  11  25   42 -   62  -20                         
  8 FC Lasne                    24   6   6  12  24   32 -   48  -16                         
  9 ASE Chastre                 24   6   5  13  23   55 -   59   -4                         
 10 Villers Matima              24   5   3  16  18   39 -   88  -49                         
 11 RCS Genval                  24   5   1  18  16   34 -   74  -40                         
 12 AFC Braine                  24   5   1  18  16   32 -   88  -56 -                       
 13 E. Stephanois               24   2   3  19   9   27 -  124  -97                         
 14 FC Hevillers-Nethen          0   0   0   0   0    0 -    0    0 N                       

4e prov. Brabant D
------------------

                 Als  Ben  Bra De   Dwo Gal StG  SKG  Itt  Kes  Lin  Lot Oet  Ped Sai 
Alsemberg      | XXX| 5-0| 5-0|0-0| 7-1|3-2|5-3| 5-1| 4-1| 3-0| 4-1| 2-2|3-3| 0-1|1-3|
Benfica        |0-5*| XXX|0-5*|2-1|0-5*|3-5|2-3| 0-8| 1-3| 3-3| 3-3|0-5*|1-2| 0-2|0-5|
Braine         |0-5*| 2-6| XXX|4-9| 0-1|2-9|0-2|0-14|1-13|0-5*|0-5*| 1-0|1-2|1-12|0-6|
De Hoek        | 2-2| 2-5| 4-1|XXX| 2-1|1-1|1-2| 0-4| 0-3| 2-0| 2-2| 6-2|2-0| 2-2|0-4|
Dworp          | 1-4|5-0*|10-0|2-2| XXX|1-5|4-0| 1-4| 2-3| 4-3| 0-1| 2-1|8-2| 1-1|0-8|
Galmaarden     | 1-1| 4-0|5-0*|6-0| 5-2|XXX|2-0| 6-2| 1-4| 3-2| 2-0| 4-0|7-0| 5-0|2-3|
Str Gooik      | 1-2| 4-1|5-0*|2-1| 4-1|1-2|XXX| 0-2| 2-2| 2-0| 4-2| 1-1|5-2| 7-3|2-2|
SK Gooik       | 1-1| 3-2|10-0|2-2| 3-3|3-3|4-1| XXX| 1-1| 4-2| 6-2| 5-3|2-0| 1-0|1-1|
Itterbeek      | 3-3| 6-1|12-0|7-3| 5-3|1-4|3-2| 3-7| XXX| 1-1| 3-1| 1-1|3-2| 3-1|2-0|
Kester         | 3-0| 5-1|10-0|3-1| 0-3|1-6|2-2| 2-3| 1-1| XXX| 3-1| 2-1|2-0| 0-0|1-2|
Linkebeek      | 3-0| 4-1|10-0|0-2| 2-0|3-6|0-1| 1-2| 0-2| 2-4| XXX| 2-1|3-2| 3-3|2-1|
Lot            | 2-4| 2-1| 2-2|1-5| 1-5|1-8|1-0| 1-8| 0-2| 2-4| 1-0| XXX|3-0| 0-4|0-6|
Oetingen       | 1-5|5-0*| 7-0|4-5| 1-4|1-9|0-6| 1-4| 0-8| 1-4| 3-7| 4-2|XXX| 1-4|0-8|
Pede           | 2-0| 5-2| 3-1|2-2| 3-3|1-4|0-1| 3-0| 2-2| 2-0| 3-3|5-0*|4-1| XXX|1-4|
Saintoise      | 1-0| 4-2|5-0*|2-1| 3-0|2-1|0-3| 1-1| 3-2| 4-2| 4-2| 8-1|6-2| 3-0|XXX|


  1 AS Saintoise                28  22   3   3  69   99 -   29   70                         
  2 FC Galmaarden               28  21   3   4  66  118 -   38   80                         
  3 SK Gooik                    28  18   7   3  61  106 -   45   61 -                       
  4 I. Itterbeek                28  17   7   4  58  100 -   47   53                         
  5 SV Alsemberg                28  15   7   6  52   79 -   39   40                         
  6 Str. Gooik                  28  15   4   9  49   66 -   45   21                         
  7 VK Pede                     28  12   8   8  44   69 -   50   19                         
  8 VC Kester                   28  11   5  12  38   65 -   54   11 -                       
  9 FC Dworp                    28  11   4  13  37   73 -   70    3                         
 10 VC De Hoek                  28   9   8  11  35   60 -   66   -6                         
 11 VC Linkebeek                28  10   4  14  34   65 -   63    2                         
 12 VC Lot Sport                28   5   4  19  19   37 -   92  -55                         
 13 SK Oetingen VC              28   5   1  22  16   47 -  116  -69                         
 14 Sp. Benfica St. Gilles      28   3   2  23  11   37 -  111  -74                         
 15 ES Brainoise                28   2   1  25   7   21 -  177 -156 -                       

4e prov. Brabant E
------------------

                 PMD And  Dro  Eur  Eve  For StP  Kos  Kra Ovi Sai  Sch  Sta Sto Wam 
PMDB Anderl.   | XXX|1-0| 0-4| 3-5| 1-4| 1-1|2-3| 1-3| 0-4|0-6|0-5| 2-9| 1-4|1-1|1-1|
Anderlecht-B   | 3-1|XXX| 2-3|5-0*|5-0*| 5-1|0-4|0-5*| 1-3|2-3|0-1| 1-3| 0-6|1-2|1-6|
Drogenbos      | 7-1|4-2| XXX| 5-1| 3-1| 3-1|9-2| 4-1|10-1|4-1|3-1|11-0| 3-2|1-0|3-4|
European Cl.   | 0-1|4-2|3-13| XXX| 8-2| 2-3|4-2| 0-4| 5-4|5-5|0-5| 2-2| 0-3|0-2|2-2|
Evere 76       | 5-2|3-7| 1-3| 4-0| XXX| 1-1|4-2|0-5*| 4-3|3-1|0-4|5-0*|0-5*|4-1|1-2|
Forest Ov      | 5-1|1-1| 0-6| 2-3| 2-6| XXX|1-2| 1-6| 1-4|1-3|0-5| 1-4| 3-4|0-0|1-6|
StP-Woluwe     | 3-1|2-3| 0-2|1-12| 2-5| 9-5|XXX| 0-4| 2-3|3-1|0-2| 1-9| 0-3|2-3|1-2|
Kosova         | 5-1|4-1| 2-1| 7-3| 6-1| 8-1|2-3| XXX|12-2|5-0|0-2| 4-3| 3-2|9-3|7-1|
Kraainem       | 1-2|3-5| 1-5| 2-1| 1-3| 3-1|2-1| 1-6| XXX|3-0|2-1| 3-2| 0-7|1-3|0-3|
Oviedo-Ast     | 4-3|3-1| 3-2| 5-2| 3-4| 0-4|5-1|0-5*| 4-4|XXX|1-4|1-11|0-5*|3-2|2-4|
Saint-Michel   | 8-0|8-1| 2-1| 1-2| 1-0| 8-2|5-1| 2-1| 1-0|2-1|XXX| 1-1| 0-1|3-1|0-3|
Schaerbeek     | 4-0|5-2| 1-4| 5-1| 4-0| 5-2|6-0| 4-4| 3-0|6-3|5-1| XXX| 1-3|3-1|1-2|
Stade Evere    | 4-1|4-3| 3-0| 7-1| 3-1| 9-1|7-1| 1-1| 8-0|8-0|5-2| 3-3| XXX|6-2|3-0|
Stokkel        | 0-0|6-0| 0-1| 4-5| 6-3| 3-2|4-2| 1-6| 3-1|5-2|1-5| 0-4| 2-2|XXX|0-2|
Woluwe-Amiti   |5-0*|1-0| 1-3|11-1|5-0*|5-0*|2-2| 2-3| 2-2|2-1|3-1| 0-2| 0-2|3-3|XXX|


  1 Stade Everois RC            28  23   3   2  72  120 -   29   91                         
  2 FC Drogenbos                28  23   0   5  69  118 -   37   81                         
  3 FC Kosova                   28  22   2   4  68  128 -   41   87                         
  4 FC Saint-Michel             28  19   1   8  58   81 -   35   46                         
  5 Sp. Woluwe-Amitie           28  17   5   6  56   80 -   43   37 -                       
  6 RC Schaerbeek               28  17   4   7  55  106 -   58   48 -                       
  7 FC Evere 76                 28  12   1  15  37   65 -   86  -21                         
  8 OFC Stokkel                 28  10   5  13  35   59 -   72  -13                         
  9 Eur. 90 Kraainem            28  10   2  16  32   54 -   96  -42                         
 10 European Cl.Bxl.            28   9   3  16  30   72 -  112  -40                         
 11 Oviedo-Asturiana            28   9   2  17  29   61 -  101  -40                         
 12 RF Anderlecht-Betis         28   7   1  20  22   54 -   87  -33                         
 13 GLC Sint-Pieters-Woluwe     28   7   1  20  22   52 -  108  -56                         
 14 Racing Forest Ovetense      28   3   4  21  13   44 -  113  -69 -                       
 15 PMDB Anderlecht             28   3   4  21  13   28 -  104  -76                         

4e prov. Brabant F
------------------

                Atl Bos Bou  Dri  Hak  Hal Hei  Lan Ors Out FCT  RCT Vis  Wal  Wan 
Atlas Linter   |XXX|2-1|0-0| 1-2| 5-0| 1-2|2-3| 1-1|1-2|0-0|0-1| 0-3|1-4| 0-3| 5-1|
Bost           |0-1|XXX|3-0| 0-5|5-0*| 0-4|2-3| 0-4|0-4|3-3|1-4| 0-3|0-2| 1-4| 4-2|
Boutersem      |1-2|2-1|XXX| 0-1| 4-0| 1-5|2-1| 1-1|2-4|1-1|1-2| 1-5|1-3| 0-0| 7-1|
Drieslinter    |2-2|2-0|3-0| XXX| 2-0| 1-1|1-0| 3-2|0-2|3-2|1-1| 1-3|6-0| 0-2| 9-0|
Hakendover     |1-4|0-0|0-0| 1-3| XXX| 1-7|0-1|0-5*|5-1|1-1|0-0|0-5*|0-6| 2-1| 5-1|
Halle          |4-0|3-0|3-3| 3-1|5-0*| XXX|6-2| 1-1|0-3|3-1|2-4| 5-1|6-4| 2-1| 3-0|
Heide Linter   |6-1|2-0|3-1| 0-2| 2-4| 2-3|XXX| 1-1|2-2|3-3|2-2| 2-2|3-2| 0-0| 9-0|
Landen         |2-1|3-0|4-0| 1-1| 3-0| 4-4|0-0| XXX|1-0|3-2|1-3| 6-2|4-1| 0-0| 1-0|
Orsmaal        |2-2|5-0|1-0| 0-3| 2-1| 1-2|4-2| 3-3|XXX|2-1|0-1| 3-2|5-1| 3-0| 9-1|
Outgaarden     |0-0|3-2|2-2| 1-0|5-0*| 0-1|0-4| 0-1|3-4|XXX|1-2| 1-1|0-0| 1-1| 5-0|
FC Tienen      |3-1|4-2|5-1| 2-1| 5-0| 2-3|6-1| 2-2|4-1|3-1|XXX| 4-1|4-0| 3-1|18-0|
RC Tienen      |4-1|2-0|7-2| 2-4| 6-0| 4-1|3-2| 1-2|0-0|1-1|1-7| XXX|0-0| 0-3| 5-1|
Vissenaken     |2-1|5-0|3-1| 1-1| 1-1| 3-2|2-2| 0-2|1-4|2-2|0-3| 0-2|XXX| 3-0| 6-4|
Walshoutem     |0-0|3-2|4-2| 4-1| 4-0| 4-1|4-2| 1-1|2-0|3-1|0-1| 1-5|4-0| XXX|16-0|
Wange          |1-5|0-4|1-2|0-11| 1-3|1-10|1-1| 1-2|1-6|0-5|0-9| 1-8|0-5|0-14| XXX|


  1 FC Tienen                   28  23   4   1  73  105 -   25   80                         
  2 Halle VV                    28  19   4   5  61   92 -   46   46 -                       
  3 VC Landen                   28  15  11   2  56   61 -   29   32 -                       
  4 SC Orsmaal                  28  17   4   7  55   73 -   41   32                         
  5 St. Drieslinter             28  16   5   7  53   70 -   31   39                         
  6 FC Walshoutem               28  15   6   7  51   80 -   31   49                         
  7 RC Tienen                   28  15   5   8  50   79 -   49   30                         
  8 Cr. Vissenaken              28  11   6  11  39   57 -   59   -2                         
  9 Sp. Heide Linter            28   9   9  10  36   61 -   56    5                         
 10 Atlas Linter                28   7   7  14  28   40 -   51  -11 N                       
 11 Sp. Outgaarden              28   5  12  11  27   46 -   46    0                         
 12 V. Boutersem                28   5   7  16  22   38 -   66  -28                         
 13 VW Hakendover               28   5   5  18  20   25 -   85  -60                         
 14 VC Bost                     28   4   2  22  14   31 -   75  -44                         
 15 St. Wange                   28   0   1  27   1   19 -  187 -168                         

4e prov. Brabant G
------------------

                 Deu  Gel Gla Hou Kes Kor Lub Mee  Mol Mot  Tes Waa  Wil Zic 
Deurne         | XXX| 6-1|5-2|3-1|3-2|5-1|2-1|1-3| 2-5|3-3| 2-0|5-0|5-0*|1-0|
Gelrode        |2-11| XXX|0-3|0-1|0-2|0-5|1-3|3-1| 2-4|2-5| 0-3|2-2|5-0*|1-1|
Glabbeek       | 1-4| 3-2|XXX|1-3|3-4|0-0|1-1|1-1| 0-0|1-3| 3-3|3-0| 5-1|3-0|
Houwaart       | 1-3| 3-1|1-1|XXX|1-1|1-1|4-4|3-7| 0-4|1-4|5-0*|0-4| 1-1|5-5|
Kessel-Lo      | 5-1| 3-1|1-3|0-2|XXX|3-1|0-4|2-0| 4-2|2-0| 4-3|0-0| 5-0|0-0|
Kortrijk-D     | 2-1| 4-0|4-1|1-0|1-0|XXX|1-2|3-2| 4-0|2-1| 1-2|2-3|5-0*|2-2|
Lubbeek        | 1-0| 4-0|0-0|2-1|3-1|2-0|XXX|3-0| 3-1|2-0| 0-2|3-0|5-0*|2-0|
Meensel-K      | 2-1| 5-1|5-3|4-1|5-3|6-1|3-4|XXX| 0-3|4-2| 1-2|2-3| 9-0|2-4|
Molenbeek      | 0-0| 4-0|6-3|4-0|3-0|2-3|1-1|0-3| XXX|2-1| 1-0|0-2| 7-0|3-3|
Motbroek       |5-0*|5-0*|1-1|4-3|3-2|0-2|3-4|2-5| 0-2|XXX| 0-1|0-3|5-0*|2-2|
Testelt        | 2-3| 4-1|2-2|0-3|0-2|0-0|2-4|2-2| 1-2|1-0| XXX|6-2|5-0*|2-1|
Waanrode       | 1-4| 4-2|1-1|0-2|0-1|3-2|2-5|2-6| 1-3|2-3| 1-1|XXX| 5-1|2-1|
Wilsele        |0-5*|0-5*|0-1|0-4|0-4|0-5|0-2|0-5|0-5*|0-4| 0-4|1-2| XXX|0-4|
Zichem         | 0-4| 2-0|2-4|1-5|1-0|1-0|1-4|2-3| 0-4|3-4| 2-1|4-1| 7-2|XXX|


  1 SM Lubbeek                  26  20   4   2  64   69 -   26   43                         
  2 SK Deurne                   26  17   2   7  53   80 -   41   39                         
  3 Sp. Molenbeek               26  16   4   6  52   68 -   33   35                         
  4 Meensel-Kiezegem            26  15   2   9  47   86 -   52   34                         
  5 Kortrijk-Dutsel             26  13   4   9  43   53 -   37   16                         
  6 KVC Kessel-Lo 2000          26  13   3  10  42   51 -   40   11                         
  7 HO Testelt                  26  11   5  10  38   49 -   42    7                         
  8 SJV Motbroek                26  11   3  12  36   60 -   50   10                         
  9 SK Waanrode                 26  10   4  12  34   46 -   60  -14                         
 10 VZ Glabbeek                 26   8  10   8  34   50 -   50    0                         
 11 FC Houwaart                 26   9   6  11  33   52 -   56   -4 -                       
 12 FC Zichem                   26   8   6  12  30   49 -   57   -8                         
 13 VV Gelrode                  26   3   2  21  11   32 -   88  -56                         
 14 V. Wilsele                  26   0   1  25   1    6 -  119 -113                         

4e prov. Brabant H
------------------

                Ber Eiz Ele Eve StH HSt  Hoe Kam NVK SCK Moo Peu Wee Zem 
Berg Op        |XXX|1-4|2-5|1-4|3-4|0-0| 4-1|1-1|0-1|1-0|3-1|1-5|0-1|2-3|
Eizer          |5-0|XXX|4-2|3-0|3-1|1-0| 5-3|4-0|7-1|5-1|3-0|0-1|5-1|6-1|
Elewijt        |5-2|1-1|XXX|3-1|3-1|2-2| 3-2|4-3|4-1|2-1|2-0|3-1|4-2|1-1|
Everberg       |0-3|0-3|2-2|XXX|0-0|2-1| 0-3|1-1|1-3|4-3|1-2|0-0|2-0|0-3|
Stade Haacht   |3-1|3-4|1-4|1-1|XXX|3-1| 1-2|2-0|0-2|1-1|2-1|3-3|3-2|3-2|
Haacht St      |0-3|0-3|2-2|0-0|3-2|XXX| 0-0|3-0|2-0|2-0|1-1|1-4|3-1|3-4|
Hoek Zav.      |1-1|2-2|0-0|0-2|0-2|4-1| XXX|2-1|3-2|0-2|4-1|2-0|3-0|0-5|
Kampelaar      |2-1|1-3|2-5|2-2|0-5|3-2| 1-3|XXX|1-0|4-1|2-2|3-2|6-0|0-6|
NV Keerbrgn.   |6-1|2-2|1-3|2-1|4-2|1-2| 1-4|2-3|XXX|1-1|2-1|2-4|4-1|2-2|
SC Keerbrgn.   |2-2|4-1|1-3|1-4|1-0|1-0|0-10|2-2|2-2|XXX|1-2|1-2|1-0|1-1|
Moorsel        |2-0|0-2|2-2|0-3|2-5|0-1| 0-2|0-2|3-3|2-1|XXX|1-3|1-0|1-5|
Peutie         |0-2|2-2|2-1|2-0|0-0|1-1| 2-2|1-0|1-0|2-1|0-1|XXX|3-0|1-0|
Weerde         |0-1|2-2|0-5|1-3|3-3|1-2| 0-2|0-1|1-3|1-1|0-2|0-2|XXX|1-1|
Zemst          |3-3|2-3|3-1|1-1|2-2|3-3| 2-0|1-2|2-1|1-0|1-3|2-1|1-0|XXX|


  1 Eendracht Eizer             26  19   5   2  62   83 -   31   52                         
  2 VV Elewijt                  26  16   7   3  55   72 -   40   32                         
  3 KFC Peutie                  26  14   6   6  48   45 -   29   16                         
  4 Hoek Zaventem               26  13   5   8  44   55 -   38   17                         
  5 Zemst Sp.                   26  12   8   6  44   58 -   41   17 -                       
  6 Stade Haacht                26  10   7   9  37   53 -   48    5                         
  7 SK Kampelaar                26  10   5  11  35   43 -   55  -12                         
  8 NV Keerbergen               26   9   5  12  32   49 -   54   -5                         
  9 Sp. Haacht Statie           26   8   8  10  32   36 -   42   -6 -                       
 10 St. Everberg                26   8   8  10  32   35 -   41   -6                         
 11 FC Moorsel                  26   8   4  14  28   31 -   51  -20                         
 12 FC Berg Op                  26   7   5  14  26   39 -   59  -20                         
 13 SC Keerbergen               26   5   7  14  22   31 -   55  -24                         
 14 VK Weerde                   26   1   4  21   7   18 -   64  -46                         

4e prov. Hainaut A
------------------

                Bel Ell Ere Her Mes Mol Mou Nec Orc Ris Ron Rum  Tou 
Belstam        |XXX|3-3|1-1|2-1|1-1|3-1|6-1|2-2|3-0|1-0|1-1|1-2| 1-1|
Ellezelles     |1-2|XXX|2-2|2-1|4-2|1-1|2-2|1-0|2-2|1-1|1-6|2-2| 1-0|
Ere            |1-1|3-1|XXX|3-0|2-1|3-0|4-0|3-1|2-2|3-1|3-2|6-0| 5-3|
Herinnes       |1-2|4-2|0-2|XXX|1-6|2-7|1-1|0-0|3-2|1-4|1-4|1-4|2-10|
Meslin-GM      |1-2|0-0|0-0|6-2|XXX|5-2|4-1|4-0|4-2|1-1|2-3|1-2| 2-3|
Molenbaix      |2-4|2-4|4-5|3-1|2-3|XXX|1-1|2-2|2-2|2-0|1-1|2-1| 1-3|
Moustier       |0-5|1-3|1-5|2-3|1-3|0-2|XXX|0-3|1-2|0-0|3-1|2-2| 4-4|
Nechin         |1-2|5-2|6-1|2-0|1-1|2-1|2-2|XXX|4-2|1-1|2-5|4-1| 4-3|
Orcq           |2-2|1-2|2-3|3-2|1-2|2-2|5-2|6-3|XXX|1-3|4-1|2-3| 3-1|
Risquons T     |1-2|1-1|0-5|1-3|0-2|0-4|1-1|4-0|3-0|XXX|0-2|4-2| 0-0|
Rongy          |2-1|2-1|1-0|2-1|0-3|3-1|3-3|0-1|2-2|2-1|XXX|7-1| 2-0|
Rumes-la-G     |2-3|1-4|0-2|3-1|3-1|2-2|3-1|3-2|7-1|3-1|0-0|XXX| 2-2|
Tournai        |1-5|3-3|0-0|3-2|1-3|1-3|3-3|2-1|4-1|0-0|0-2|1-1| XXX|


  1 FCE Ere                     24  16   6   2  54   64 -   29   35                         
  2 RUS Belstam                 24  14   8   2  50   56 -   29   27 -                       
  3 DR Rongy                    24  14   5   5  47   54 -   33   21                         
  4 JS Meslin-Grand Marais      24  12   5   7  41   58 -   35   23                         
  5 FC Rumes-La Glanerie        24  10   6   8  36   50 -   53   -3                         
  6 FC Ellezelles               24   8  10   6  34   46 -   47   -1 -                       
  7 SC Nechin                   24   9   6   9  33   49 -   48    1 -                       
  8 FC Molenbaix                24   7   7  10  28   50 -   51   -1 -                       
  9 SC Tournai VB               24   6   9   9  27   49 -   51   -2                         
 10 JS Orcq                     24   6   6  12  24   50 -   63  -13                         
 11 AS Risquons Tout            24   5   8  11  23   28 -   38  -10                         
 12 FC Herinnes                 24   4   2  18  14   34 -   76  -42                         
 13 US Moustier                 24   1  10  13  13   33 -   68  -35 -                       

4e prov. Hainaut B
------------------

                Ald Bai Bru Cas Dou Esp  Fam Ghl Hon Hyo Len Lev Thu 
Aldegonde      |XXX|0-2|2-3|1-3|1-0|1-2| 5-0|2-1|3-6|2-2|0-5|0-0|2-1|
Baisieux       |1-1|XXX|4-1|1-0|2-0|4-2| 6-0|1-4|1-1|2-1|1-4|5-0|4-2|
Brugelette     |2-1|9-6|XXX|8-2|2-1|1-0| 4-1|1-3|3-2|6-0|2-4|3-2|1-4|
Casteau        |5-2|1-6|1-2|XXX|4-1|2-3| 2-1|2-3|3-0|3-1|2-1|3-2|6-2|
Dour           |4-0|1-4|3-1|0-1|XXX|0-0| 3-1|1-3|0-1|2-2|0-2|4-4|2-4|
Espanola       |3-7|4-2|4-1|0-0|4-2|XXX|5-0*|1-3|2-1|3-1|1-4|3-0|1-1|
Familleureux   |2-0|1-6|1-4|0-1|1-4|2-4| XXX|1-6|2-3|2-2|0-9|2-1|2-6|
Ghlin          |4-0|3-4|2-1|1-0|6-0|1-1| 2-3|XXX|3-0|5-2|6-6|5-0|2-0|
Honnelles      |3-1|0-3|0-3|0-2|2-1|1-2| 2-0|0-2|XXX|1-4|0-0|0-1|3-4|
Hyon           |0-2|1-0|1-4|1-2|1-2|1-4| 3-1|2-7|1-1|XXX|3-8|2-2|0-5|
Lens           |3-2|4-2|1-1|2-0|7-1|2-1| 5-0|0-4|3-1|6-2|XXX|3-0|6-2|
Leval          |2-4|5-0|2-0|1-5|3-2|3-4| 4-1|2-1|6-1|0-5|1-3|XXX|1-4|
Thulin         |4-1|6-2|5-2|1-1|5-1|5-2| 4-1|3-2|5-0|3-1|2-2|1-1|XXX|


  1 CS Lens                     24  18   4   2  58   90 -   34   56                         
  2 LC Ghlin                    24  17   2   5  53   79 -   33   46                         
  3 FC Thulin                   24  15   4   5  49   79 -   46   33                         
  4 AS Baisieux                 24  14   2   8  44   69 -   51   18                         
  5 FC Casteau                  24  14   2   8  44   51 -   40   11                         
  6 JSC Brugelette              24  14   1   9  43   65 -   52   13                         
  7 CDF Espanola                24  13   4   7  43   56 -   45   11 -                       
  8 RSC Leval                   24   7   4  13  25   43 -   61  -18 -                       
  9 FC Aldegondois              24   7   3  14  24   40 -   58  -18 -                       
 10 AS Honnelles                24   6   3  15  21   29 -   55  -26                         
 11 RC Dour                     24   5   3  16  18   35 -   61  -26                         
 12 AEDEC Hyon                  24   4   5  15  17   39 -   73  -34                         
 13 SC Familleureux             24   3   1  20  10   25 -   91  -66                         

4e prov. Hainaut C
------------------

                Bau Bry Cha Cha Dam Ger Lod Mor Pav Pon Sou StJ  Wan 
Baulet-Sol.    |XXX|2-2|0-5|8-1|0-2|3-0|0-1|0-8|1-2|2-1|2-2|2-2| 0-3|
Brye           |1-2|XXX|0-4|1-1|1-1|2-2|0-4|2-2|0-3|2-3|1-5|0-1| 1-3|
Charleroi      |2-1|9-2|XXX|0-1|0-1|2-0|0-0|3-2|3-0|4-0|4-0|5-0| 5-1|
Chatelineau    |1-5|4-2|2-4|XXX|0-2|2-0|0-2|4-8|1-1|3-2|1-1|0-0| 1-5|
Dampremy       |1-1|2-2|0-1|1-0|XXX|1-0|2-4|1-1|0-1|1-0|2-1|4-0| 2-2|
Gerpinnes      |2-1|1-1|1-3|0-2|0-4|XXX|1-5|2-4|1-3|0-0|0-1|1-1| 2-2|
Lodelinsart    |8-1|7-1|5-3|2-2|3-2|2-0|XXX|1-5|4-2|9-0|5-1|5-0| 7-2|
Morlanwelz     |4-0|9-0|4-1|7-0|2-1|4-0|0-3|XXX|1-1|0-0|1-1|4-3| 6-1|
Pav. Dochard   |3-1|4-2|2-3|6-1|2-2|6-0|1-4|1-1|XXX|0-2|0-4|1-1| 7-3|
Pont-De-Loup   |2-2|1-0|0-2|0-3|1-2|2-5|1-1|0-2|0-2|XXX|2-2|0-2| 0-1|
Souvret        |5-0|1-0|1-2|5-1|1-1|2-2|1-4|4-0|2-2|3-0|XXX|5-0| 8-3|
St Jean Mont   |2-1|7-0|2-2|3-1|2-0|4-1|1-2|1-5|1-2|1-1|3-1|XXX|10-2|
Wangenies      |3-3|6-0|2-3|5-1|3-1|5-1|1-6|0-5|1-3|3-4|1-4|1-2| XXX|


  1 SC Lodelinsart              24  20   3   1  63   94 -   27   67                         
  2 RCD Charleroi               24  18   2   4  56   70 -   27   43 -                       
  3 AC Morlanwelz               24  15   6   3  51   85 -   30   55 -                       
  4 FC Pav. Dochard             24  12   6   6  42   55 -   39   16 -                       
  5 FC Souvret                  24  11   7   6  40   61 -   37   24                         
  6 JS Dampremy                 24  10   7   7  37   36 -   28    8                         
  7 FC St Jean Mont.            24  10   6   8  36   49 -   46    3                         
  8 WSAC Wangenies              24   8   3  13  27   59 -   82  -23                         
  9 AS Chatelineau              24   6   5  13  23   33 -   70  -37                         
 10 RFC Baulet-Soleilmont       24   5   6  13  21   38 -   63  -25 -                       
 11 Sp Pont-De-Loup             24   4   6  14  18   22 -   52  -30                         
 12 FC Gerpinnes                24   2   6  16  12   22 -   62  -40                         
 13 CS Brye                     24   0   7  17   7   23 -   84  -61                         

4e prov. Hainaut D
------------------

                Bou Buv Erq Gra Lob Mac Mar Mer Mon Rag Ran Sol  StR Vel 
Boussu-W       |XXX|1-0|4-0|7-0|1-0|2-1|1-3|3-2|5-1|2-1|4-2|3-1| 4-1|0-2|
Buvrinnes      |6-1|XXX|4-1|5-3|1-0|6-1|1-1|1-2|3-1|4-1|3-1|5-0|18-1|2-1|
Erquelinnes    |0-3|1-2|XXX|0-1|1-2|   |1-0|2-1|0-1|2-0|3-2|1-0| 4-2|1-3|
Grand Reng     |3-4|2-3|2-3|XXX|2-2|0-3|1-3|1-5|4-3|2-1|3-4|2-3| 9-1|0-5|
Lobbes         |1-4|3-2|0-1|1-6|XXX|2-4|0-2|1-1|2-0|1-1|2-2|3-0| 3-0|3-3|
Macquenoise    |2-4|0-4|2-1|6-3|2-3|XXX|0-4|1-0|3-1|2-2|0-1|1-3| 8-2|2-1|
Marbaix        |1-1|1-2|2-2|4-2|5-1|7-2|XXX|1-0|2-2|4-2|2-1|3-2| 5-1|2-2|
Merbesars      |1-3|2-2|4-1|5-3|2-0|2-2|3-6|XXX|3-3|5-3|2-3|3-2| 7-0|2-0|
Monceau-H      |2-2|2-2|2-2|4-2|1-1|3-2|2-1|2-0|XXX|8-1|2-0|7-2| 6-0|2-6|
Ragnies        |2-5|1-5|0-5|2-4|1-2|1-5|0-6|6-1|1-4|XXX|6-2|1-4| 0-0|1-3|
Rance          |0-5|3-3|3-1|6-1|3-1|3-1|3-6|2-2|2-4|   |XXX|1-2| 6-1|1-4|
Solre-StG      |3-4|3-9|6-3|1-3|3-1|3-6|2-4|1-3|7-2|2-5|0-5|XXX| 8-2|3-7|
St Remy        |1-7|0-4|3-0|2-3|1-0|1-5|1-8|0-5|1-3|6-0|0-5|1-1| XXX|0-9|
Vellereille    |2-0|1-2|8-1|2-4|2-2|6-3|1-0|1-0|3-1|7-1|2-0|5-2| 4-0|XXX|


  1 FC Boussu Walcourt          26  20   2   4  62   80 -   38   42 -                       
  2 US Buvrinnes                26  19   4   3  61   99 -   34   65                         
  3 FC Vellereille              26  18   3   5  57   90 -   35   55                         
  4 FC Marbaix                  26  17   5   4  56   83 -   36   47                         
  5 CS Monceau-Hameau           26  12   6   8  42   69 -   57   12                         
  6 US Merbesars                26  11   5  10  38   63 -   50   13                         
  7 FCRV Macquenoise            25  11   2  12  35   64 -   65   -1                         
  8 RC Rance                    25  10   3  12  33   61 -   60    1                         
  9 FC Erquelinnes              25   9   2  14  29   37 -   57  -20                         
 10 US Grand Reng               26   9   1  16  28   66 -   85  -19                         
 11 RFC Lobbes                  26   7   7  12  28   37 -   51  -14                         
 12 JS Solre St Gery            26   8   1  17  25   64 -   90  -26                         
 13 JS Ragnies                  25   3   3  19  12   40 -   91  -51                         
 14 US St Remy                  26   3   2  21  11   28 -  132 -104                         

4e prov. Liege A
----------------

                Ber Ent  Fiz  Fle Fum  Hes Huc  Kem Lat Lim Lin Mon Ros  Sur 
Berloz         |XXX|0-3| 8-1| 1-1|4-2| 3-1|4-2| 2-7|2-3|0-4|2-3|5-3|2-1| 0-5|
Entite Engis   |7-0|XXX| 8-0| 1-3|0-1| 3-3|2-1| 1-3|3-1|2-3|4-1|2-1|5-0| 3-2|
Fizoise        |0-5|1-5| XXX|0-10|4-5| 0-6|3-5|1-10|1-5|1-4|0-2|3-3|9-3|0-10|
Flemalle       |5-0|1-0| 9-0| XXX|4-0| 1-0|3-0| 2-0|4-2|0-0|1-0|5-0|2-0| 1-1|
Fumal          |3-4|3-3| 8-3| 1-3|XXX| 1-0|5-3| 1-4|4-7|4-1|3-0|5-0|4-1| 1-4|
Hesbignonne    |1-3|1-6| 4-3| 1-4|2-6| XXX|3-4| 1-4|1-2|0-1|0-4|1-1|1-1| 1-2|
Huccorgne      |2-8|0-3| 7-3| 0-5|6-2|10-0|XXX| 0-3|2-4|3-7|1-2|2-3|0-4| 1-7|
Kemexhe        |6-1|2-3|15-1| 2-2|2-2| 6-0|1-0| XXX|1-0|2-1|6-2|3-0|3-2| 1-1|
Latinne        |0-2|3-3| 9-1| 1-2|2-2| 3-0|1-2| 3-3|XXX|3-3|1-5|5-2|2-2| 3-2|
Limont         |2-0|3-1| 7-2| 1-1|7-0| 3-2|2-2| 2-1|2-7|XXX|3-2|6-1|5-0| 1-4|
Lincent        |1-5|5-2|15-1| 0-2|3-2| 3-6|7-4| 0-5|1-4|2-1|XXX|3-2|0-4| 2-6|
Mons           |2-6|0-3| 3-3| 0-6|1-5| 0-4|2-3| 0-3|1-2|1-2|4-1|XXX|2-2| 0-3|
Rosoux         |3-0|2-3|11-0| 0-4|3-7| 1-5|5-0| 3-4|4-0|0-1|3-7|3-0|XXX| 0-5|
Sur les Bois   |3-1|1-3| 5-2| 0-1|7-4| 5-1|7-1| 2-7|3-2|2-1|4-1|7-1|0-0| XXX|


  1 Flemalle FC                 26  21   5   0  68   82 -   11   71 -                       
  2 Kemexhe                     26  19   4   3  61  104 -   33   71                         
  3 Sur les Bois                26  18   3   5  57   98 -   39   59                         
  4 Limont                      26  16   4   6  52   73 -   43   30 -                       
  5 RSC Entite Engis            26  16   3   7  51   79 -   41   38                         
  6 Latinne                     26  12   5   9  41   75 -   58   17                         
  7 Berloz                      26  13   1  12  40   68 -   71   -3                         
  8 Fumal                       26  12   3  11  39   81 -   78    3 -                       
  9 Lincent                     26  12   0  14  36   72 -   76   -4                         
 10 Rosoux                      26   7   4  15  25   58 -   71  -13                         
 11 Huccorgne                   26   7   1  18  22   61 -   96  -35                         
 12 UN Hesbignonne              26   5   3  18  18   45 -   80  -35                         
 13 Mons                        26   2   4  20  10   33 -   93  -60                         
 14 Fizoise                     26   1   2  23   5   43 -  182 -139                         

4e prov. Liege B
----------------

                 AsH Aye Bol Ell Glo Hol Juv  Lan Mil Pie Pon  Roc Thi Wan 
As Hermalle    | XXX|5-0|2-2|4-1|3-2|8-3|4-0|14-0|4-2|4-2|0-2| 2-3|1-4|4-1|
Ayeneux        | 3-2|XXX|0-2|3-1|1-1|3-2|8-1| 0-1|3-1|0-1|1-2| 0-1|0-4|2-2|
Bolland        | 0-0|2-1|XXX|2-0|1-0|5-1|4-0| 7-0|0-2|7-0|3-1| 2-0|1-2|4-0|
Ellas Liege    | 1-3|0-2|0-0|XXX|1-2|1-3|1-0| 0-0|2-2|2-0|1-4| 0-2|1-2|2-4|
Glons          | 0-0|1-1|0-3|1-1|XXX|6-1|1-0| 5-1|1-2|4-2|3-1| 4-0|6-2|1-0|
Hollogne       | 2-5|1-2|0-7|1-3|2-9|XXX|1-4| 2-2|3-7|4-3|1-2|3-10|1-6|0-6|
Juventus       | 0-2|1-1|0-4|7-1|0-4|4-5|XXX| 5-1|0-5|3-3|0-6| 1-2|1-3|1-5|
Lanaye         |1-10|2-6|0-7|3-0|0-3|4-2|0-6| XXX|0-8|1-3|0-9| 0-0|0-7|0-4|
Milmort        | 0-5|0-1|0-4|1-2|0-2|4-0|3-3| 1-2|XXX|5-0|0-4| 2-2|2-5|4-2|
Pierreuse      | 1-4|1-2|1-4|5-2|1-4|6-3|5-1| 2-3|3-3|XXX|5-5| 3-2|0-6|1-2|
Pontisse       | 0-5|7-1|4-2|4-0|1-0|5-1|5-0| 3-1|3-2|7-1|XXX| 1-0|5-0|3-2|
Roclenge-W     | 0-5|1-1|0-1|2-1|0-1|4-2|5-0| 3-0|1-0|8-1|4-3| XXX|1-2|2-2|
Thier          | 3-1|3-1|2-3|4-0|5-1|6-1|5-2|10-1|4-0|5-0|2-2| 3-0|XXX|1-3|
Wandruz.       | 2-6|2-2|2-2|2-2|2-5|3-1|7-0| 4-0|4-4|3-1|4-0| 1-3|2-5|XXX|


  1 Thier JS                    26  21   1   4  64  101 -   36   65                         
  2 Bolland                     26  19   4   3  61   79 -   18   61 -                       
  3 Pontisse                    26  19   2   5  59   89 -   39   50                         
  4 As Hermalle                 26  18   3   5  57  103 -   35   68                         
  5 Glons                       26  16   4   6  52   67 -   31   36                         
  6 Roclenge-Wonck              26  13   4   9  43   56 -   41   15                         
  7 Wandruzienne                26  11   6   9  39   71 -   56   15 -                       
  8 Ayeneux                     26  10   6  10  36   45 -   47   -2                         
  9 Milmort                     26   8   5  13  29   60 -   60    0                         
 10 Pierreuse                   26   6   3  17  21   51 -   94  -43                         
 11 Lanaye                      26   5   3  18  18   23 -  121  -98                         
 12 Ellas Liege                 26   4   5  17  17   26 -   63  -37 N                       
 13 Juventus Herstal            26   4   3  19  15   40 -   91  -51 -                       
 14 Hollogne                    26   3   1  22  10   46 -  125  -79                         

4e prov. Liege C
----------------

                Ban Bey Bon Che  Com Mon My  One  Oug Pep Sar Ser St  Sta Til 
Banneux        |XXX|1-0|3-3|1-1| 7-0|1-3|6-2|1-1| 3-2|0-3|5-3|2-3|3-0|3-3|2-2|
Beyne          |1-2|XXX|1-0|1-1| 5-1|4-1|2-2|3-7| 1-4|0-3|1-2|3-2|2-4|2-5|1-2|
Boncelles      |3-1|2-4|XXX|3-2| 4-1|3-8|2-2|1-2| 1-2|0-2|2-4|2-8|1-3|4-2|2-0|
Chevron        |6-3|2-3|1-2|XXX| 0-2|2-2|3-2|3-1| 1-3|1-8|2-0|0-2|0-5|1-2|1-2|
Comblain       |0-1|4-2|3-0|2-2| XXX|3-5|0-4|2-7|3-10|0-5|0-3|2-6|0-6|3-8|3-5|
Mont           |2-0|3-1|2-2|2-2| 4-1|XXX|5-1|2-0| 7-1|5-2|2-4|4-1|1-1|3-0|2-2|
My             |1-0|1-0|3-2|4-1| 5-3|1-3|XXX|2-5| 1-5|2-5|2-1|1-4|1-3|2-3|1-1|
Oneux          |2-0|3-2|6-2|3-1| 6-0|5-1|4-3|XXX| 2-3|0-2|2-2|0-2|1-0|3-2|2-4|
Ougree         |2-2|5-1|1-3|2-1| 3-1|3-1|1-1|2-5| XXX|1-4|0-3|6-2|2-3|3-1|4-0|
Pepinster      |5-1|5-0|7-0|2-2|10-1|4-0|3-1|3-4| 4-2|XXX|4-1|3-2|2-2|6-3|0-3|
Sart Tilman    |1-3|2-1|5-2|6-1| 3-5|2-1|1-1|2-3| 1-4|2-4|XXX|1-2|1-3|4-2|1-3|
Seraing        |1-0|2-0|1-1|1-2| 3-1|5-0|1-2|1-1| 2-0|1-1|1-0|XXX|1-2|4-1|0-2|
St Gilles      |4-2|3-1|0-0|3-2|10-0|3-3|0-5|2-3| 2-2|1-1|5-1|1-1|XXX|6-0|2-0|
Standard       |4-5|3-2|2-6|4-6| 6-4|2-1|4-2|4-4| 0-3|1-5|5-3|1-1|1-6|XXX|0-0|
Tilff          |0-1|1-4|0-1|1-1| 5-1|2-0|8-1|2-1| 3-1|3-2|3-0|3-1|1-3|4-0|XXX|


  1 Pepinster                   28  20   4   4  64  105 -   39   66 -                       
  2 St Gilles                   28  17   7   4  58   83 -   38   45                         
  3 SC Oneutois                 28  17   4   7  55   83 -   54   29                         
  4 Tilff                       28  16   5   7  53   62 -   38   24                         
  5 Ougree                      28  15   3  10  48   77 -   59   18                         
  6 Seraing Athl.               28  14   5   9  47   61 -   42   19                         
  7 Mont                        28  13   6   9  45   73 -   58   15                         
  8 Banneux                     28  11   6  11  39   59 -   58    1                         
  9 Sart Tilman                 28  10   2  16  32   59 -   69  -10                         
 10 My                          28   9   5  14  32   56 -   76  -20                         
 11 Boncelles                   28   9   5  14  32   54 -   76  -22                         
 12 Standard de Cointe          28   9   4  15  31   69 -   96  -27                         
 13 Chevron                     28   6   7  15  25   48 -   72  -24 -                       
 14 Beyne                       28   7   2  19  23   48 -   73  -25                         
 15 Comblain FC                 28   4   1  23  13   46 -  135  -89 -                       

4e prov. Liege D
----------------

                Bae Bel Bul Dol Els Eup Heu Hod Lam Soi Sta Ste ScV SRU 
Baelen         |XXX|1-2|0-1|0-0|4-0|5-2|1-2|0-0|3-4|4-0|1-3|8-0|3-3|7-1|
Bellevaux      |1-2|XXX|3-6|3-1|1-4|5-2|1-2|6-0|1-0|2-1|4-3|5-2|4-1|1-2|
Bullange       |4-0|3-1|XXX|0-4|5-2|2-0|2-1|1-0|0-2|5-2|1-3|7-2|6-1|6-0|
Dolhain        |3-0|2-1|0-1|XXX|2-0|4-0|1-0|9-0|3-0|0-2|5-2|4-3|4-0|7-2|
Elsenborn      |4-2|1-5|2-3|0-2|XXX|2-1|1-4|5-0|1-2|4-2|0-2|2-4|1-6|5-1|
Eupen          |1-1|1-3|2-3|1-1|1-4|XXX|4-4|7-0|0-2|1-0|1-1|4-2|3-0|2-6|
Heusy          |5-3|4-1|2-1|0-2|2-2|1-3|XXX|1-0|1-0|2-0|3-0|1-0|0-0|6-1|
Hodimont       |1-4|1-3|0-4|0-3|1-1|1-1|0-1|XXX|0-0|1-3|1-2|0-0|1-1|2-2|
Lambermont     |2-0|1-3|4-1|3-1|3-0|1-0|2-2|8-4|XXX|2-1|0-0|0-0|2-4|5-0|
Soiron         |2-2|1-3|2-1|1-1|1-0|3-1|1-2|1-1|0-2|XXX|0-2|0-3|0-2|1-1|
Stavleu        |1-4|5-2|1-2|2-2|1-4|1-1|2-2|2-2|0-4|1-1|XXX|3-1|3-3|2-0|
Ster           |2-3|3-4|0-2|2-5|3-1|2-1|4-2|7-1|1-4|0-3|6-2|XXX|1-2|4-1|
Sc Verviers    |1-0|4-0|0-1|0-1|1-1|3-4|1-0|0-2|0-3|4-1|4-0|0-0|XXX|2-4|
SRU Verviers   |3-6|0-0|1-4|0-1|0-4|1-3|0-4|3-2|3-5|2-2|1-2|0-7|3-1|XXX|


  1 Bullange                    26  20   0   6  60   72 -   35   37                         
  2 Dolhain                     26  18   4   4  58   68 -   23   45 -                       
  3 Lambermont                  26  17   4   5  55   61 -   29   32                         
  4 Heusy                       26  15   5   6  50   54 -   33   21                         
  5 Bellevaux                   26  15   1  10  46   65 -   53   12                         
  6 Baelen                      26  10   5  11  35   64 -   48   16                         
  7 Stavleu                     26   9   8   9  35   46 -   55   -9                         
  8 Sc. Verviers                26   9   6  11  33   44 -   48   -4 N                       
  9 Ster                        26   9   3  14  30   59 -   65   -6                         
 10 Elsenborn                   26   9   3  14  30   51 -   59   -8                         
 11 FC Eupen                    26   7   6  13  27   47 -   58  -11                         
 12 Soiron                      26   6   6  14  24   31 -   49  -18                         
 13 SRU Verviers                26   5   4  17  19   38 -   91  -53                         
 14 Hodimont                    26   1   9  16  12   21 -   75  -54                         

4e prov. Limburg A
------------------

                Alk Don SJA Gel Gin Gra HO  Has Hei Kur Lok Mec Oph Rij Sch Spa 
Alken          |XXX|0-2|0-3|0-3|0-2|0-0|0-6|1-9|2-6|1-4|4-0|0-7|1-3|2-7|1-2|2-3|
Donk           |2-1|XXX|3-3|0-2|3-1|2-3|2-2|4-1|1-2|0-0|4-0|2-3|0-2|2-2|1-0|1-1|
St-Joris-A.    |7-1|8-3|XXX|4-1|7-3|4-0|2-1|2-1|2-2|4-0|4-0|2-1|6-2|5-0|3-0|4-1|
Gelmen         |4-2|6-3|2-5|XXX|2-1|2-1|3-1|4-1|3-3|0-1|8-0|1-1|2-2|2-0|2-1|1-5|
Gingelom       |4-2|2-1|0-3|1-1|XXX|2-1|1-0|0-2|3-3|1-2|7-3|3-6|0-4|2-2|2-1|2-4|
Gravelo        |5-1|1-2|1-2|4-1|2-0|XXX|0-0|1-4|1-2|0-0|4-0|1-1|0-4|3-3|5-0|3-0|
HO Hasselt     |2-1|0-2|3-3|2-5|2-3|1-0|XXX|0-1|1-4|1-2|4-0|2-2|2-1|2-0|0-4|1-2|
Hasselt VV     |8-0|3-1|2-1|3-0|8-0|3-3|3-2|XXX|2-2|2-0|5-0|5-1|3-1|1-1|4-1|2-0|
Heide          |6-0|1-0|4-5|1-2|2-2|4-3|4-1|2-8|XXX|1-1|5-0|4-1|7-2|4-0|4-1|4-3|
Kuringen       |4-2|4-0|1-0|1-0|6-0|2-0|1-1|2-0|1-2|XXX|2-0|1-3|2-0|2-0|2-0|1-1|
Loksbergen     |3-1|0-3|1-9|1-4|2-2|0-2|2-2|2-6|1-4|0-2|XXX|0-5|0-3|1-3|4-3|0-2|
Mech.-Bovel.   |5-0|0-0|3-1|2-1|4-0|1-0|3-3|6-3|3-3|2-0|1-0|XXX|5-2|3-2|2-2|3-2|
Opheers        |8-2|0-0|2-1|1-1|1-1|2-2|3-3|4-3|1-4|3-2|5-2|1-1|XXX|4-2|1-1|1-2|
Rijkel         |6-0|0-5|1-3|0-0|2-1|2-2|3-2|2-5|3-4|2-0|2-0|1-6|3-4|XXX|3-3|1-0|
Schulen        |6-0|4-0|1-3|2-3|3-2|2-1|2-1|4-1|0-1|0-0|0-0|1-4|0-1|2-2|XXX|0-2|
Spalbeek       |6-1|3-1|1-2|5-2|0-0|1-1|0-1|2-2|6-3|0-0|3-0|1-4|3-2|4-0|1-1|XXX|


  1 E. St-Joris-Alken           30  23   3   4  72  108 -   41   67                         
  2 E Mechelen-Bovelingen       30  19   8   3  65   89 -   44   45                         
  3 VK Heide                    30  19   7   4  64   98 -   59   39                         
  4 Hasselt VV                  30  19   4   7  61  101 -   49   52                         
  5 Sp. Kuringen                30  16   7   7  55   46 -   26   20                         
  6 Gelmen VV                   30  15   6   9  51   68 -   54   14                         
  7 Sp. Spalbeek                30  14   7   9  49   64 -   46   18                         
  8 RS Opheers                  30  13   8   9  47   70 -   61    9                         
  9 SC Donk                     30  10   7  13  37   50 -   55   -5                         
 10 RDK Gravelo                 30   8   9  13  33   50 -   48    2                         
 11 FC Rijkel                   30   8   8  14  32   55 -   74  -19                         
 12 Rap. Schulen                30   8   7  15  31   47 -   56   -9                         
 13 E. Gingelom                 30   8   7  15  31   48 -   79  -31                         
 14 HO Hasselt                  30   7   8  15  29   49 -   59  -10                         
 15 V. Loksbergen               30   2   3  25   9   22 -  109  -87                         
 16 KWS Alken                   30   1   1  28   4   28 -  133 -105 -                       

4e prov. Limburg B
------------------

                Bre Bre Ell Ger Gro Ham SpH EHh Ker Laa Leo  Lil Lom Lom Pee Wij 
Bree           |XXX|1-2|1-1|0-2|0-1|3-0|1-4|   |1-1|2-0|0-2| 0-6|1-0|2-2|1-2|4-0|
Breugel        |1-3|XXX|4-0|0-5|0-2|1-1|1-1|   |3-1|5-0|0-1| 0-2|4-1|0-1|1-3|1-5|
Ellikom        |2-0|0-1|XXX|2-4|0-1|3-1|0-0|   |1-2|0-5|0-2| 0-1|1-5|0-0|1-5|2-3|
Gerdingen      |4-0|4-2|5-0|XXX|3-3|1-4|0-0|   |4-1|2-1|3-1| 0-6|0-2|3-0|1-0|2-2|
Grote Brogel   |4-1|3-1|2-0|3-1|XXX|5-0|5-3|   |1-0|3-1|4-0| 5-2|0-1|4-1|3-1|1-1|
Hamont         |1-1|6-2|2-2|3-4|1-3|XXX|4-4|   |3-3|1-1|0-3| 2-0|5-4|1-1|3-3|2-1|
Sp Houthalen   |2-2|4-4|3-1|2-1|5-0|4-3|XXX|   |1-2|6-0|2-1| 1-2|2-2|4-0|4-1|3-2|
E Houthalen    |   |   |   |   |   |   |   |XXX|   |   |   |    |   |   |   |   |
Kerkhoven      |5-2|2-0|2-2|0-1|1-1|2-4|1-1|   |XXX|5-1|2-2| 0-0|1-1|3-2|1-2|5-2|
Laak           |1-1|3-1|1-5|0-3|0-2|1-8|2-4|   |1-6|XXX|1-2|0-10|4-3|2-1|0-5|0-7|
Leopoldsburg   |4-0|2-2|3-0|1-2|1-5|3-0|2-5|   |3-0|3-0|XXX| 1-2|3-0|1-1|2-2|4-2|
Lille          |2-3|1-0|2-1|1-1|0-3|2-3|2-1|   |0-0|4-0|1-2| XXX|3-0|2-3|1-0|2-2|
Lommel         |3-0|1-0|1-1|1-0|1-1|2-0|2-0|   |2-0|4-0|0-1| 2-0|XXX|1-1|1-3|2-2|
Lommel Kol.    |4-0|3-4|0-0|1-2|1-0|2-1|3-2|   |1-1|3-1|1-0| 2-0|1-0|XXX|2-0|3-3|
Peer           |2-1|4-3|1-1|0-7|0-2|6-1|2-2|   |1-1|3-0|1-1| 2-0|0-1|0-2|XXX|5-1|
Wijshagen      |1-0|2-1|0-1|0-5|2-4|6-0|2-5|   |1-1|2-1|0-5| 1-3|1-0|5-1|2-2|XXX|


  1 Sp. Grote Brogel            28  21   4   3  67   71 -   28   43 -                       
  2 St. Gerdingen               28  18   4   6  58   70 -   36   34                         
  3 U. Leopoldsburg             28  15   5   8  50   56 -   36   20                         
  4 Sp. Houthalen               28  13   9   6  48   75 -   48   27 -                       
  5 Sp. Lille                   28  14   4  10  46   57 -   35   22                         
  6 Lommel Kolonie              28  12   8   8  44   43 -   42    1                         
  7 Peer SV                     28  12   7   9  43   56 -   46   10 -                       
  8 Verbr. Lommel               28  12   6  10  42   43 -   35    8                         
  9 VC Kerkhoven                28   8  12   8  36   49 -   44    5                         
 10 H. Wijshagen                28   9   7  12  34   58 -   65   -7                         
 11 Excelsior Hamont            28   8   8  12  32   60 -   73  -13                         
 12 SV Breugel                  28   7   4  17  25   44 -   62  -18                         
 13 BW Bree                     28   6   6  16  24   31 -   59  -28 -                       
 14 Sp. Ellikom                 28   4   8  16  20   27 -   57  -30                         
 15 RS Laak                     28   4   2  22  14   27 -  101  -74                         
 16 E. Houthalen                 0   0   0   0   0    0 -    0    0 -                       

4e prov. Limburg C
------------------

                Boo Gen Dil Dor Gri Hou Kes Kin Lan Nie Nwe Sme Voo Wat Wur Zwa 
Boorsem        |XXX|1-3|1-1|1-2|0-3|0-6|3-6|2-1|0-3|0-0|1-5|1-1|2-0|3-2|3-3|1-1|
Genk           |1-2|XXX|2-2|2-0|1-2|2-1|2-1|1-2|1-1|1-0|2-1|2-2|3-1|2-3|0-1|0-1|
Dilsen         |0-1|5-1|XXX|1-3|7-3|5-0|1-3|2-3|1-1|1-0|2-1|3-1|2-1|0-1|2-2|0-0|
Dorne          |3-1|5-1|4-4|XXX|3-1|2-3|4-3|1-5|8-4|5-2|1-2|0-1|5-2|0-3|1-4|1-4|
Grimbie        |3-1|5-1|2-3|3-1|XXX|5-1|3-2|2-5|2-2|3-0|2-4|3-0|3-0|2-6|1-1|3-2|
Houthalen      |1-1|2-2|1-4|1-4|2-5|XXX|1-5|2-4|2-3|3-0|1-5|0-1|0-3|2-4|1-5|1-1|
Kessenich      |7-2|2-1|1-4|5-5|3-2|2-6|XXX|3-4|3-2|2-1|1-5|0-3|2-2|1-0|1-9|2-1|
Kinrooi        |7-0|8-1|6-3|0-1|2-6|5-2|5-2|XXX|4-2|4-1|1-1|3-6|7-2|2-1|1-1|3-0|
Lanklaar       |2-0|3-1|2-3|5-0|0-5|1-3|2-6|0-3|XXX|4-0|3-1|5-4|5-0|3-1|3-0|3-1|
Niel           |1-1|8-1|1-6|2-2|1-3|0-5|0-1|0-4|1-2|XXX|1-5|0-3|1-2|1-6|2-1|3-2|
Nwe Kempen     |2-2|2-1|2-1|1-2|1-0|4-3|5-2|0-0|4-2|2-2|XXX|1-1|7-2|0-1|1-2|0-2|
Smeermaas      |3-3|1-3|1-1|1-0|1-1|4-1|6-0|1-3|2-1|2-1|2-2|XXX|1-2|2-3|3-1|5-2|
Voorshoven     |0-0|3-5|1-2|0-8|3-6|4-1|1-6|0-4|1-1|0-1|4-4|0-1|XXX|2-4|0-4|5-3|
Waterloos      |4-1|2-1|0-3|2-2|0-1|0-2|5-2|2-5|2-1|1-1|5-0|3-0|2-1|XXX|1-1|7-0|
Wurfeld        |5-0|3-2|2-0|3-2|3-0|2-0|1-2|1-1|2-1|1-0|0-4|1-2|2-0|2-3|XXX|0-1|
Zwartberg      |2-0|1-0|0-3|1-2|1-1|2-2|2-2|1-5|3-1|0-1|2-7|1-1|3-0|1-3|0-1|XXX|


  1 Kinrooi FC                  30  22   4   4  70  107 -   47   60                         
  2 Waterloos VV                30  19   3   8  60   77 -   44   33 -                       
  3 Grimbie 69                  30  17   4   9  55   81 -   57   24                         
  4 SL Wurfeld                  30  16   6   8  54   64 -   38   26                         
  5 SK Nieuwe Kempen            30  15   7   8  52   79 -   51   28                         
  6 Dilsen VV                   30  15   7   8  52   72 -   47   25 N                       
  7 F. Smeermaas                30  14   8   8  50   62 -   47   15                         
  8 Fl. Dorne                   30  14   4  12  46   77 -   68    9                         
  9 Bl. Kessenich               30  14   3  13  45   78 -   88  -10                         
 10 Lanklaar VV                 30  13   4  13  43   68 -   64    4                         
 11 CSI Genk                    30   9   4  17  31   46 -   71  -25                         
 12 Zwartberg FC                30   8   7  15  31   41 -   63  -22                         
 13 P. Houthalen                30   7   4  19  25   56 -   85  -29 -                       
 14 Boorsem Sp.                 30   5  10  15  25   34 -   78  -44                         
 15 Niel SK                     30   5   5  20  20   32 -   73  -41 -                       
 16 VV Voorshoven               30   5   4  21  19   42 -   95  -53                         

4e prov. Limburg D
------------------

                Bok  Bol Die Eng Gen  Hal  Kol Lil Lin  Mel Sch Sto Ter  Win  Zol 
Boksbergheid   |XXX|1-10|0-3|0-2|2-3| 2-2| 3-1|1-5|2-1| 0-5|0-7|1-5|1-5| 3-1|0-11|
Bolderberg     |5-0| XXX|0-1|1-2|2-1| 0-0|14-1|1-1|2-2| 0-1|1-2|4-1|3-2| 4-1| 2-1|
Diepenbeek     |4-1| 6-1|XXX|0-2|1-2| 2-1| 8-2|0-4|5-0| 1-0|1-3|2-2|3-1| 5-3| 3-7|
Engsbergen     |9-0| 2-0|0-2|XXX|4-1| 1-0| 2-1|1-1|7-1| 2-2|2-4|3-0|6-1|5-0*| 3-0|
Genenbos       |2-0| 3-3|3-1|2-4|XXX| 4-4| 1-0|1-2|3-1| 0-5|0-2|5-0|3-0| 4-2| 2-3|
Halvenweg      |0-5| 1-0|0-5|1-2|3-1| XXX| 0-5|2-2|6-0| 0-1|2-1|2-2|2-0| 5-0| 0-4|
Kolderbos      |1-2| 1-1|1-4|0-1|0-4| 2-1| XXX|   |0-1|1-12|0-4|0-2|2-1| 2-2| 0-3|
Lillonia       |3-1| 6-0|1-1|0-0|2-0| 4-3| 4-1|XXX|2-0| 0-5|0-2|5-1|3-2|10-2| 1-0|
Linkhout       |4-2| 2-4|1-2|1-5|3-3| 1-4| 0-1|1-6|XXX| 1-4|1-4|2-2|0-3| 4-4| 2-5|
Meldert        |4-0| 1-1|2-1|2-0|3-1| 1-1| 3-2|5-1|7-1| XXX|0-0|4-1|2-3| 1-1| 4-1|
Schoot         |6-2| 2-1|2-3|0-0|4-0| 5-0| 2-0|1-0|5-1| 1-1|XXX|3-1|1-1| 2-2| 1-3|
Stokrooie      |1-1| 3-4|2-1|0-0|3-3| 3-4| 3-1|0-0|3-0| 3-3|4-3|XXX|0-3| 6-3| 0-1|
Termolen       |3-3| 1-2|4-4|1-2|2-0| 1-2| 2-1|0-3|8-1| 0-2|2-3|2-3|XXX| 4-2| 2-2|
Winterslag     |2-3| 1-2|1-1|3-1|1-2|1-10| 1-4|0-3|4-2| 3-5|0-7|3-1|2-3| XXX| 1-2|
Zolder         |1-1| 5-0|4-4|1-4|3-3| 3-2| 5-0|1-1|2-1| 1-9|4-0|2-0|2-3| 2-3| XXX|


  1 SK Meldert                  28  19   7   2  64   94 -   27   67 -                       
  2 Pen. Engsbergen             28  19   5   4  62   72 -   25   47                         
  3 Schoot Sport                28  18   5   5  59   77 -   32   45                         
  4 FC Lillonia                 27  16   7   4  55   70 -   32   38                         
  5 Statie Zolder               28  15   5   8  50   79 -   52   27                         
  6 SK Diepenbeek               28  15   5   8  50   74 -   50   24 -                       
  7 Bolderberg FC               28  12   6  10  42   68 -   51   17                         
  8 Genenbos Sport              28  11   5  12  38   57 -   60   -3 -                       
  9 FC Halvenweg Zonhoven       28  10   6  12  36   58 -   58    0 -                       
 10 Fl. Termolen                28  10   4  14  34   60 -   60    0                         
 11 Stokrooie VV                28   8   8  12  32   52 -   65  -13                         
 12 SOS Boksbergheide           28   6   4  18  22   37 -  106  -69                         
 13 AC Kolderbos                27   5   2  20  17   30 -   86  -56                         
 14 FC Winterslag               28   4   5  19  17   49 -  103  -54                         
 15 WS Linkhout                 28   2   4  22  10   35 -  105  -70                         

4e prov. Limburg E
------------------

                Eig Eur Gen Hab Hei Hen Heu Hoe Kan Mal Mem Slu Val Vec ZZB 
Eigenbilzen    |XXX|0-0|1-2|2-0|3-1|4-0|1-0|0-2|1-3|1-0|1-2|1-3|4-2|3-2|3-0|
Euro-Afro      |1-0|XXX|2-0|3-2|4-2|2-2|9-0|0-2|4-2|4-0|6-2|5-1|2-0|0-0|5-2|
Genoelseldrn   |0-2|2-0|XXX|0-1|2-2|1-0|5-0|0-2|2-3|3-1|3-2|0-5|5-1|2-1|3-2|
Habo           |2-1|2-4|2-0|XXX|5-2|3-1|4-1|3-1|3-3|1-0|3-2|4-4|5-3|0-5|2-2|
Heis           |1-2|4-2|1-6|0-1|XXX|2-2|4-1|1-1|0-1|2-2|0-2|1-2|4-1|2-5|1-1|
Henis          |2-4|1-1|3-0|3-0|2-3|XXX|3-2|1-0|3-2|1-2|5-2|2-1|2-4|0-2|1-3|
Heur           |0-7|2-4|1-1|5-2|0-6|1-4|XXX|0-3|2-3|0-3|2-1|1-3|1-4|1-5|2-1|
Hoeselt        |1-0|2-1|3-3|5-0|3-0|2-0|6-1|XXX|1-2|3-1|4-0|0-0|5-0|1-2|4-1|
Kanne          |0-1|2-3|1-5|0-1|5-2|4-3|7-2|0-3|XXX|3-2|2-2|4-2|2-2|0-1|3-1|
Mal            |1-0|0-0|1-1|0-1|5-1|2-4|2-2|2-1|6-4|XXX|1-2|4-0|1-1|0-2|2-2|
Membruggen     |5-4|1-1|2-1|1-4|1-2|0-6|8-0|0-4|2-0|0-0|XXX|4-1|2-3|1-4|3-2|
Sluizen        |1-1|2-1|2-1|3-4|7-1|5-0|3-2|0-1|0-2|5-0|5-2|XXX|4-1|1-1|2-1|
Val-Meer       |0-2|1-2|0-6|0-3|3-1|1-1|2-2|0-6|3-4|2-1|2-0|2-2|XXX|4-4|4-3|
Vechmaal       |0-1|2-0|2-1|4-1|4-1|5-1|8-1|1-2|6-0|2-1|4-0|2-2|7-2|XXX|7-1|
ZZ-Bolder      |2-3|1-2|0-2|1-3|2-1|3-0|3-3|0-3|3-4|3-3|4-1|2-6|2-3|1-4|XXX|


  1 Zwal. Vechmaal              28  20   4   4  64   92 -   30   62                         
  2 Hoeselt SK                  28  20   3   5  63   71 -   19   52 -                       
  3 Habo SK                     28  17   3   8  54   62 -   56    6                         
  4 Euro-Afro Genk              28  16   6   6  54   68 -   37   31                         
  5 JB Eigenbilzen              28  16   2  10  50   53 -   33   20                         
  6 VC Sluizen                  28  14   6   8  48   72 -   50   22                         
  7 VV Kanne                    28  14   3  11  45   66 -   66    0                         
  8 H. Genoelselderen           28  13   4  11  43   57 -   43   14                         
  9 Eendracht Henis             28  10   4  14  34   53 -   61   -8                         
 10 FC Membruggen               28   9   3  16  30   50 -   74  -24                         
 11 St. Val-Meer                28   8   6  14  30   51 -   83  -32 -                       
 12 HO Mal                      28   7   8  13  29   43 -   51   -8                         
 13 Heis Sport                  28   6   5  17  23   48 -   75  -27                         
 14 SC Zichen-Zussen-Bolder     28   4   5  19  17   49 -   80  -31                         
 15 Heur VV                     28   3   4  21  13   35 -  112  -77                         

4e prov. Oost-Vlaanderen A
--------------------------

                 Avr  Aza Bal Doo Dro Gen Rac Kap  Lot Mui StJ StK Vin St. Han  StA Zel 
Avrasya Gent   | XXX| 0-5|3-2|1-5|0-4|0-5|1-2|0-0|3-10|0-1|2-4|1-8|2-4|0-5|1-7| 4-4|1-4|
Azalea         | 3-3| XXX|1-4|1-2|0-3|2-1|2-3|1-1| 0-4|1-0|0-2|0-3|0-4|1-3|1-2| 1-5|1-3|
Balgerhoeke    | 2-1| 2-3|XXX|0-1|3-5|3-4|0-3|0-1| 0-3|2-2|3-1|2-4|3-1|0-4|2-1| 2-1|4-1|
Doornzele-Ke   | 6-1| 2-1|2-2|XXX|0-3|1-6|0-0|1-3| 2-1|4-1|2-2|2-3|2-3|2-4|0-2| 0-1|1-0|
Drongen        | 3-2| 4-0|3-2|3-4|XXX|1-3|1-2|3-1| 3-0|4-1|1-1|4-1|2-0|3-0|0-1| 3-2|0-3|
Gent           | 4-0| 3-3|3-2|1-2|0-1|XXX|3-2|1-3| 0-5|2-2|4-0|0-7|5-2|2-6|5-1| 3-1|2-2|
Gentbrugge     | 4-4| 2-3|2-4|2-1|3-1|0-2|XXX|1-3| 4-1|1-3|3-2|4-5|2-1|1-6|1-1| 2-3|0-2|
Kaprijke-Ben   | 1-0| 1-0|2-2|1-1|3-2|3-0|2-2|XXX| 1-1|4-0|4-0|2-0|5-0|2-0|1-5| 0-0|1-2|
Lotenhulle     | 7-0| 4-1|3-3|5-1|4-1|5-0|3-0|1-1| XXX|5-2|3-1|1-1|0-2|0-5|0-1|1-10|9-2|
Muide          | 2-0| 2-0|0-4|1-1|1-3|3-5|3-1|2-2| 3-6|XXX|2-2|3-3|2-4|3-5|0-9| 1-4|1-4|
Sint-Joris     | 7-1| 0-0|1-2|1-1|1-2|1-1|0-1|2-3| 0-2|2-0|XXX|1-1|2-2|1-1|3-1| 0-0|0-4|
Sint-Kruis-W   | 4-1|11-1|1-3|3-0|1-3|2-1|3-1|3-0| 1-4|4-2|4-0|XXX|5-1|1-1|2-1| 3-1|1-0|
Vinderhoute    | 4-2| 3-1|1-5|0-3|1-2|1-5|1-2|6-3| 3-1|7-1|2-4|0-3|XXX|1-2|1-3| 2-1|4-1|
St. Laureins   | 6-0| 4-1|2-1|4-2|1-2|4-1|3-1|1-3| 2-0|4-1|6-0|1-1|3-0|XXX|2-2| 4-1|1-1|
Hansbeke       |11-1| 3-1|5-0|5-0|1-1|5-1|3-4|2-2| 1-0|7-1|7-0|0-0|2-0|2-1|XXX| 4-1|1-1|
St Amandsb.    | 2-0| 7-1|0-0|1-0|3-1|3-0|5-1|1-4| 4-2|1-0|1-1|3-4|6-2|0-3|2-2| XXX|1-2|
Zelzate        |12-1| 0-3|4-3|1-2|3-3|2-1|6-1|1-0| 1-2|3-0|2-1|0-1|2-0|4-7|2-2| 1-1|XXX|


  1 St. Laureins                32  22   5   5  71  101 -   40   61 -                       
  2 Sint-Kruis-Winkel           32  21   6   5  69   94 -   44   50                         
  3 VV Hansbeke                 32  19   8   5  65  100 -   37   63                         
  4 KVV Drongen                 32  20   3   9  63   75 -   48   27                         
  5 Kaprijke-Bentille           32  16  10   6  58   63 -   41   22                         
  6 Lotenhulle                  32  17   4  11  55   93 -   59   34                         
  7 FC Zelzate                  32  16   6  10  54   76 -   56   20 -                       
  8 WS Sint-Amandsberg          32  14   7  11  49   76 -   54   22                         
  9 Sp. Gent                    32  14   4  14  46   74 -   75   -1 -                       
 10 FC Doornzele-Kerkbrugge     32  12   6  14  42   53 -   63  -10 -                       
 11 Excelsior Balgerhoeke       32  12   5  15  41   67 -   69   -2                         
 12 Racing Gentbrugge           32  12   4  16  40   58 -   78  -20                         
 13 SK Vinderhoute              32  12   1  19  37   63 -   82  -19                         
 14 Sint-Joris Sleidinge        32   6  11  15  29   43 -   68  -25 -                       
 15 FC Azalea                   32   6   4  22  22   39 -   91  -52                         
 16 RC Muide                    32   5   6  21  21   46 -  104  -58                         
 17 Avrasya Gent                32   1   4  27   7   36 -  148 -112                         

4e prov. Oost-Vlaanderen B
--------------------------

                Boe Bra Eve  Hor Hui  Lee Mat Mic Nok Ouw Pet Ron Str Zeg Zev Zwi 
Boekel         |XXX|2-2|1-4|10-0|0-3| 6-2|1-1|2-2|2-0|1-0|4-2|1-0|   |1-5|5-0|1-1|
Brakel         |4-2|XXX|2-2| 3-4|2-3| 0-2|2-6|2-2|1-6|2-3|0-4|0-5|2-4|3-9|1-1|0-3|
Everbeek       |2-2|9-1|XXX| 6-3|3-3|5-0*|1-1|4-3|0-2|5-2|0-1|6-2|1-0|0-2|0-2|3-3|
Horebeke       |2-1|4-2|1-1| XXX|2-2| 4-1|2-3|2-1|3-3|3-1|1-1|1-4|5-1|2-3|3-2|3-0|
Huise          |2-2|2-1|1-1| 3-1|XXX| 2-1|3-3|3-0|4-3|0-0|2-1|2-5|4-0|2-2|3-0|2-1|
Leerne         |1-1|8-0|3-3| 4-1|3-2| XXX|3-3|3-1|0-2|3-2|0-2|0-2|0-1|2-7|1-1|1-2|
Mater          |3-2|4-1|2-1| 1-2|5-1| 1-1|XXX|4-1|1-2|1-1|1-1|1-2|3-2|2-3|1-3|2-0|
Michelbeke     |0-2|3-1|0-4| 1-5|2-1| 1-1|1-5|XXX|0-2|1-1|0-2|0-1|3-2|0-2|1-2|2-3|
Nokere         |0-1|5-0|1-4| 3-1|5-1| 2-0|1-1|2-0|XXX|0-3|0-2|1-2|2-2|0-2|2-4|7-3|
Ouwegem        |1-4|6-0|2-3| 1-3|1-4| 3-3|1-0|5-3|1-0|XXX|1-1|2-1|1-2|1-2|1-3|3-0|
Petegem-S      |4-1|5-1|4-2| 1-4|4-2| 6-1|1-3|4-3|5-0|4-1|XXX|0-2|4-2|0-1|2-5|4-1|
Ronse          |0-3|5-2|0-3| 0-3|6-1| 3-0|1-0|3-0|3-2|3-1|2-2|XXX|3-0|1-2|2-5|3-1|
Strijpen       |0-0|3-1|1-3| 1-0|1-2| 1-2|0-3|5-0|0-2|2-2|2-0|0-5|XXX|0-4|4-2|1-2|
Zegelsem       |3-1|2-1|3-0| 4-0|2-1| 3-0|2-4|4-1|5-0|1-2|1-1|4-0|3-1|XXX|1-1|5-0|
Zevergem       |1-0|4-0|3-0| 6-1|3-0| 1-1|3-1|6-0|6-0|4-1|0-0|2-1|3-0|0-0|XXX|7-0|
Zwijnaarde     |3-2|1-1|2-3| 2-3|0-2| 3-5|3-3|5-2|2-1|2-3|0-1|0-3|5-3|1-1|1-0|XXX|


  1 FC Zegelsem                 30  23   5   2  74   88 -   28   60                         
  2 VC Zevergem Sport           30  19   6   5  63   80 -   33   47                         
  3 Sparta Ronse                30  19   1  10  58   70 -   45   25 -                       
  4 FC Petegem-Schelde          30  16   6   8  54   69 -   43   26                         
  5 SV Everbeek                 30  14   8   8  50   79 -   53   26                         
  6 VV Horebeke                 30  15   4  11  49   69 -   72   -3                         
  7 Huise                       30  14   7   9  49   63 -   60    3                         
  8 RC Mater                    30  13   9   8  48   69 -   48   21                         
  9 WIK Boekel                  29  11   8  10  41   61 -   48   13 -                       
 10 Jupiter Nokere              30  12   3  15  39   56 -   59   -3                         
 11 Herop Ouwegem               30  10   6  14  36   53 -   61   -8 -                       
 12 HT Zwijnaarde               30   9   5  16  32   50 -   77  -27 -                       
 13 FC Leerne                   30   8   8  14  32   52 -   71  -19                         
 14 RC Strijpen                 29   8   3  18  27   41 -   67  -26                         
 15 Std. Michelbeke             30   3   4  23  13   34 -   88  -54                         
 16 FC Brakel                   30   1   5  24   8   38 -  119  -81 -                       

4e prov. Oost-Vlaanderen C
--------------------------

                Bal Bav Bor Ede Ger Hou Let Een Oke  Onk Rac SVR  VCR Idd Sch Ste Wes Wit 
Balegem        |XXX|0-1|2-1|0-3|3-4|0-2|2-1|1-0|1-4| 1-0|2-2|6-2| 0-3|1-4|1-0|0-1|0-8|2-2|
Bavegem        |3-0|XXX|0-2|0-3|3-1|3-3|1-2|3-1|0-2| 3-1|1-6|2-2| 4-2|6-1|2-0|0-2|3-3|1-2|
Borsbeke       |6-0|3-0|XXX|5-0|2-2|1-1|2-0|4-0|2-3| 5-2|2-3|7-2|10-0|3-3|8-0|4-2|4-2|4-1|
Edeboys        |4-3|3-1|1-1|XXX|3-1|0-0|4-2|4-0|3-3| 2-2|1-0|5-2| 3-1|2-5|1-6|1-1|3-2|2-0|
Ger'bergen     |4-0|4-2|2-2|3-1|XXX|2-1|1-2|1-2|0-0| 1-0|0-3|0-0| 1-3|6-1|2-2|1-3|4-1|4-1|
Houtem         |3-0|3-0|0-1|1-2|1-7|XXX|3-4|1-0|2-2| 3-0|2-4|3-0| 3-0|5-0|3-4|1-3|4-2|0-1|
Letterhoutem   |1-0|2-2|1-3|1-1|1-1|1-0|XXX|5-1|1-3| 1-1|1-4|4-0| 1-1|1-1|3-1|0-1|0-0|3-1|
Massemen       |2-0|2-2|0-6|0-2|0-2|1-4|2-6|XXX|1-3| 5-0|0-2|2-3| 1-2|2-2|1-2|0-0|1-3|0-1|
Okegem         |4-1|4-1|1-2|1-1|2-2|3-1|0-4|2-2|XXX| 5-3|3-0|2-0| 8-3|4-0|4-0|3-1|0-1|3-1|
Onkerzele      |5-1|0-2|0-4|1-2|0-3|0-2|3-1|2-1|0-5| XXX|4-1|3-0| 1-4|1-1|3-1|0-3|0-0|1-2|
Ophasselt      |0-0|1-4|2-6|2-2|0-2|3-1|0-4|2-0|2-6| 2-2|XXX|3-2| 2-0|0-2|4-0|2-1|1-3|3-3|
SV Ressegem    |1-0|2-3|0-8|0-6|6-2|0-2|1-3|2-0|4-4| 1-3|1-2|XXX| 3-3|0-5|2-3|0-3|5-5|1-1|
VC Ressegem    |1-1|0-2|0-1|1-2|1-2|0-4|1-6|2-1|1-4| 0-1|3-3|0-5| XXX|2-3|2-4|0-3|0-2|1-1|
Iddergem       |4-1|4-1|1-1|0-1|0-1|5-0|2-1|4-0|2-2| 3-2|5-0|5-2| 4-1|XXX|1-1|0-0|2-2|3-3|
Schendelbeke   |2-2|1-0|1-3|0-2|1-2|1-6|0-1|4-1|1-0|10-0|3-1|0-3| 3-1|0-3|XXX|1-1|6-3|1-1|
Steenhuize     |6-0|3-0|5-6|1-1|3-2|2-0|2-1|4-0|1-1| 3-1|2-0|1-0| 6-3|3-3|2-1|XXX|4-2|6-2|
Westrem        |3-2|1-0|2-2|0-1|2-4|2-2|1-5|4-1|1-4| 3-0|2-2|7-0| 2-1|2-1|0-0|2-1|XXX|2-2|
Wit-Zwart 93   |2-1|2-3|2-2|0-4|0-2|2-2|1-1|5-1|0-4| 1-3|2-5|3-5| 3-2|0-2|4-2|2-2|1-3|XXX|


  1 Borsbeke                    34  23   8   3  77  123 -   41   82                         
  2 FC Panters Okegem           34  21   9   4  72   99 -   45   54                         
  3 Edeboys                     34  21   9   4  72   76 -   46   30                         
  4 FC Steenhuize               34  21   8   5  71   82 -   40   42 -                       
  5 Sp. Geraardsbergen          34  18   7   9  61   76 -   52   24 -                       
  6 SC Iddergem                 34  16  11   7  59   82 -   57   25                         
  7 VK Letterhoutem             34  16   8  10  56   71 -   47   24                         
  8 FC Westrem                  34  14  10  10  52   78 -   66   12                         
  9 Racing Ophasselt            34  14   7  13  49   67 -   72   -5                         
 10 E. Houtem                   34  14   6  14  48   69 -   56   13 -                       
 11 OZ Bavegem                  34  13   5  16  44   59 -   68   -9                         
 12 E. Schendelbeke             34  12   6  16  42   62 -   73  -11                         
 13 Wit-Zwart 93                34   8  11  15  35   55 -   81  -26                         
 14 VK Onkerzele                34   9   5  20  32   45 -   82  -37                         
 15 SV Ressegem                 34   7   6  21  27   57 -  106  -49                         
 16 VV Balegem                  34   6   5  23  23   34 -   89  -55                         
 17 VC Ressegem                 34   5   5  24  20   45 -  100  -55                         
 18 Eendracht Massemen          34   3   4  27  13   31 -   90  -59                         

4e prov. Oost-Vlaanderen D
--------------------------

                Baa Ede Gij Hof Hoo Lok Moe Moo Nie Red Sin StP SpW SVH Wic Wie 
Baasrode       |XXX|3-2|2-0|0-0|3-1|1-1|2-3|2-0|0-2|2-0|0-2|4-0|0-4|1-2|1-0|0-1|
Ede            |4-1|XXX|0-0|1-2|3-1|2-0|2-5|0-0|1-5|0-2|4-1|0-1|2-2|2-2|3-1|3-0|
Gijzegem       |0-2|3-1|XXX|2-0|0-2|4-1|1-2|2-4|0-6|1-2|2-2|0-0|2-1|1-0|1-3|2-2|
Hofstade       |1-2|1-1|4-0|XXX|2-1|3-1|1-5|2-0|3-4|1-2|2-2|1-2|0-1|2-2|2-2|1-2|
Hoogeinde      |0-3|2-3|1-1|0-2|XXX|3-1|1-1|1-1|5-3|5-2|0-0|3-0|2-1|2-0|1-1|1-0|
Lokeren        |2-2|1-2|1-2|1-2|3-0|XXX|0-1|1-1|1-5|0-0|2-2|3-1|7-1|2-1|3-5|0-4|
Moerbeke       |4-0|0-5|0-2|4-1|3-1|4-1|XXX|0-4|1-0|2-1|3-4|1-1|0-1|5-3|3-4|1-2|
Moorsel        |0-1|1-0|2-1|2-1|0-1|1-2|0-5|XXX|0-2|0-5|0-3|4-1|2-3|3-1|0-0|3-2|
Nieuwerkrkn.   |2-2|3-1|3-2|2-4|0-0|3-2|1-3|0-5|XXX|2-3|3-1|5-1|0-3|3-1|2-3|3-3|
Opdorp         |2-0|1-2|2-2|3-0|5-2|2-2|1-2|0-3|2-1|XXX|1-1|5-0|2-1|0-1|0-4|7-3|
Sinaai         |3-0|2-2|4-1|2-1|1-1|7-0|0-3|3-1|4-1|3-4|XXX|1-0|1-1|1-1|1-1|5-2|
Sint-Pauwels   |4-0|1-0|1-0|0-0|1-4|0-1|0-1|3-1|1-3|1-4|0-3|XXX|0-1|2-3|1-1|0-0|
Sparta W       |0-4|3-0|3-0|1-2|2-3|3-1|1-2|0-0|2-1|3-5|0-5|1-3|XXX|0-0|2-3|3-0|
SVH Waasm.     |0-1|0-0|1-3|3-0|3-2|2-1|1-3|2-1|2-4|1-4|1-2|0-8|1-2|XXX|3-5|3-1|
Wichelen       |6-3|2-1|4-2|1-0|0-2|4-1|2-0|2-2|1-2|2-1|5-3|1-1|2-1|2-0|XXX|2-0|
Wieze          |0-2|2-3|1-1|0-1|3-0|1-4|0-1|2-1|1-3|0-1|0-2|1-4|4-2|0-1|1-0|XXX|


  1 FC Moerbeke                 30  20   2   8  62   68 -   43   25 -                       
  2 SK Wichelen                 30  18   7   5  61   69 -   43   26                         
  3 Red Star Opdorp             30  17   4   9  55   69 -   47   22                         
  4 Herleving Sinaai            30  15  10   5  55   71 -   42   29 -                       
  5 E. Nieuwerkerken            30  16   3  11  51   74 -   58   16 -                       
  6 FC Baasrode                 30  14   4  12  46   44 -   46   -2                         
  7 FC Hoogeinde                30  12   7  11  43   48 -   48    0                         
  8 Sparta Waasmunster          30  12   4  14  40   49 -   54   -5                         
  9 VC Ede                      30  11   7  12  40   50 -   48    2                         
 10 S. Moorsel                  30  10   6  14  36   42 -   48   -6                         
 11 W. Hofstade                 30  10   6  14  36   42 -   49   -7 -                       
 12 FC Herleving Sint-Pauwels   30   9   6  15  33   38 -   52  -14 -                       
 13 SVH Waasmunster             30   9   5  16  32   41 -   63  -22 N                       
 14 W. Gijzegem                 30   8   7  15  31   38 -   57  -19                         
 15 FC Wieze                    30   8   4  18  28   38 -   60  -22                         
 16 SK Lokeren                  30   7   6  17  27   46 -   69  -23                         

4e prov. West-Vlaanderen A
--------------------------

                Alv Bre Bul Dav  Ich Kei Koe Lek Lom Nie Nie Sna Vla Wou Zan 
Alveringem     |XXX|5-3|6-2|1-2| 2-1|5-4|3-2|2-2|4-1|1-0|1-0|1-2|7-2|2-0|4-2|
Bredene        |1-1|XXX|1-3|1-1| 0-2|3-1|1-2|3-0|1-1|4-0|4-0|7-1|5-1|0-2|1-0|
Bulskamp       |0-4|0-3|XXX|2-3| 3-6|3-1|1-3|6-2|2-2|1-3|2-3|2-1|1-4|1-3|1-2|
Davo W         |3-2|1-1|6-1|XXX| 0-2|1-0|2-4|5-2|5-1|2-0|8-2|0-0|1-0|2-1|4-0|
Ichtegem       |2-0|5-0|4-0|4-1| XXX|5-1|4-0|7-0|5-0|1-2|3-1|2-4|0-1|4-0|9-0|
Keiem          |0-0|2-4|1-4|0-3| 1-2|XXX|1-3|2-3|3-1|1-0|1-3|3-3|2-5|3-1|3-0|
Koekelare      |3-1|2-2|1-3|0-4| 1-3|1-0|XXX|2-1|3-4|3-0|0-4|3-4|2-2|1-0|4-2|
Leke           |2-3|2-4|1-3|0-2|0-11|1-3|3-0|XXX|2-6|2-1|2-6|1-3|1-1|2-3|0-3|
Lombardsijde   |2-1|3-1|3-1|2-2| 1-5|0-1|0-3|3-2|XXX|3-0|1-3|2-3|4-2|3-1|2-0|
Nieuwkapelle   |0-2|1-2|4-1|1-3| 0-2|1-2|1-0|5-1|7-0|XXX|2-3|0-1|3-2|3-3|3-3|
Nieuwpoort     |1-1|2-4|0-0|2-3| 1-3|0-1|1-3|2-1|2-3|0-2|XXX|0-3|1-4|1-0|4-0|
Snaaskerke     |3-2|3-2|2-2|1-5| 1-4|2-2|0-2|5-2|0-2|5-1|0-1|XXX|3-3|2-2|2-1|
Vladslo        |2-2|2-3|2-0|4-2| 3-6|3-1|6-2|2-2|2-5|2-7|3-4|4-7|XXX|1-2|7-1|
Woumen         |1-2|0-4|3-1|1-5| 0-4|1-1|2-1|3-1|1-2|1-6|2-1|0-0|1-3|XXX|2-1|
Zandvoorde     |1-4|0-5|2-1|1-1| 0-0|0-0|2-4|3-3|1-1|1-5|0-0|0-2|3-1|0-0|XXX|


  1 VC Ichtegem                 28  23   1   4  70  106 -   23   83 -                       
  2 Davo Westende               28  19   5   4  62   77 -   36   41                         
  3 VV Alveringem               28  16   5   7  53   69 -   44   25 -                       
  4 SV Bredene                  28  15   5   8  50   70 -   43   27                         
  5 SK Snaaskerke               28  14   7   7  49   63 -   56    7 -                       
  6 SC Lombardsijde             28  14   4  10  46   58 -   63   -5                         
  7 VK Koekelare                28  14   2  12  44   55 -   57   -2 -                       
  8 SV Nieuwpoort               28  11   3  14  36   48 -   57   -9 -                       
  9 SK Nieuwkapelle             28  11   2  15  35   58 -   52    6                         
 10 VV Vladslo                  28  10   5  13  35   74 -   78   -4                         
 11 SV Woumen                   28   9   5  14  32   36 -   57  -21                         
 12 Sp. Keiem                   28   8   5  15  29   41 -   58  -17                         
 13 WS Bulskamp                 28   7   3  18  24   47 -   76  -29 N                       
 14 Un. Zandvoorde              28   4   8  16  20   29 -   73  -44                         
 15 VV Leke                     28   3   4  21  13   41 -   99  -58                         

4e prov. West-Vlaanderen B
--------------------------

                Bee DaB DaR Doo Dos Dud Her Lop Moe Sij Wen Wes Zee Zer 
Beernem        |XXX|1-4|1-3|4-2|2-0|1-3|4-1|1-2|2-1|2-3|2-1|1-1|0-2|2-2|
Daring Br      |2-1|XXX|2-2|7-0|6-0|2-1|0-1|4-2|2-2|3-0|0-4|3-2|0-3|3-0|
Daring Rd.     |2-1|3-4|XXX|4-2|8-1|2-2|4-2|2-1|1-3|6-0|2-2|2-0|5-3|2-4|
Doomkerke      |2-4|1-6|3-3|XXX|4-1|1-4|2-2|2-5|0-2|0-3|3-2|1-2|2-6|0-3|
Dosko          |1-4|0-1|2-6|1-4|XXX|1-5|1-6|1-4|1-1|3-4|0-2|1-5|1-0|0-3|
Dudzele        |1-2|2-0|2-0|4-0|2-2|XXX|4-0|4-2|2-1|2-0|4-1|2-2|2-1|5-1|
Hertsberge     |1-2|4-1|2-2|2-1|7-0|1-1|XXX|5-1|1-1|2-0|3-1|3-0|3-1|0-0|
Loppem         |4-2|0-2|5-2|5-1|6-0|0-2|1-1|XXX|3-1|2-0|3-1|1-2|3-3|3-2|
Moerkerke      |1-4|0-5|0-1|4-0|1-1|0-1|0-2|0-3|XXX|2-3|1-1|1-4|2-1|0-0|
Sijsele        |1-4|0-1|1-4|6-1|3-0|1-1|1-4|2-1|3-1|XXX|0-0|1-2|0-3|1-4|
Wenduine       |0-3|1-2|3-4|3-2|4-1|0-3|0-3|1-2|2-1|2-0|XXX|0-4|1-2|3-1|
Westkapelle    |5-0|0-1|3-1|1-0|6-1|2-1|3-2|1-1|5-0|0-0|5-0|XXX|1-1|1-2|
Zeebrugge      |3-0|1-3|5-3|4-1|4-1|1-1|2-1|3-1|4-1|3-0|3-1|5-3|XXX|1-2|
Zerkegem       |0-3|2-0|3-0|4-1|2-0|1-1|3-2|1-0|1-1|3-0|0-1|0-7|2-2|XXX|


  1 Daring Brugge               26  18   2   6  56   64 -   33   31 -                       
  2 VK Dudzele                  26  16   7   3  55   62 -   25   37                         
  3 VV Westkapelle              26  15   5   6  50   67 -   31   36                         
  4 Z. Zeebrugge                26  15   4   7  49   67 -   40   27                         
  5 SKD Hertsberge              26  13   6   7  45   61 -   36   25                         
  6 VK Zerkegem                 26  13   6   7  45   46 -   39    7                         
  7 Daring Ruddervoorde         26  13   5   8  44   74 -   57   17                         
  8 SV Loppem                   26  13   3  10  42   61 -   46   15                         
  9 SC Beernem                  26  13   2  11  41   53 -   48    5                         
 10 SK Wenduine                 26   8   3  15  27   37 -   54  -17                         
 11 V. Sijsele                  26   8   3  15  27   33 -   56  -23                         
 12 FC Moerkerke                26   4   7  15  19   28 -   53  -25                         
 13 FC Doomkerke                26   3   2  21  11   36 -   92  -56                         
 14 Dosko Sint-Kruis            26   1   3  22   6   21 -  100  -79 -                       

4e prov. West-Vlaanderen C
--------------------------

                Bis Clu DeR  Des Dos Dot Een Hee Hel Hul Ize Lui  Toe Uni 
Bissegem       |XXX|1-5|4-0| 0-1|2-4|2-3|1-1|1-1|3-1|1-1|1-1|1-0| 3-1|5-0|
Club Roes.     |6-5|XXX|3-0| 4-2|2-1|1-1|4-0|1-2|2-2|2-3|3-1|1-0| 2-1|5-1|
De Ruiter      |1-2|1-1|XXX| 0-4|2-4|0-4|1-0|1-2|1-2|2-4|0-2|1-3| 2-1|1-2|
Desselgem      |3-1|4-3|2-2| XXX|4-1|1-1|1-1|3-1|2-0|3-4|1-1|1-1| 4-0|7-2|
Dosko          |5-1|3-2|1-1| 3-1|XXX|1-0|7-1|4-1|1-2|3-1|0-0|2-1| 5-0|5-1|
Dottignies     |4-1|0-1|3-2| 2-2|0-0|XXX|6-0|4-3|6-2|4-3|0-2|3-0| 4-1|4-0|
Eendracht O    |1-0|0-3|0-2| 2-0|0-2|0-6|XXX|0-1|3-0|0-2|0-5|0-0| 5-1|0-1|
Heestert       |5-2|3-2|1-0| 2-2|0-5|3-4|2-1|XXX|5-2|4-3|4-3|0-0| 4-1|6-1|
Helkijn        |2-3|1-3|1-2| 2-4|2-1|2-3|4-0|0-0|XXX|1-4|3-5|0-0| 5-2|3-1|
Hulste         |1-0|1-2|3-0| 1-1|3-2|1-1|2-0|4-0|3-0|XXX|1-3|1-2| 7-0|5-0|
Izegem         |5-0|2-1|3-0| 4-0|1-2|0-0|4-3|3-2|5-0|1-4|XXX|0-2|13-1|3-2|
Luingnois      |4-2|1-0|4-1| 1-1|3-3|4-2|1-1|4-2|5-1|0-0|0-5|XXX| 2-0|1-1|
Toekomst       |0-7|0-5|0-2| 0-5|1-1|0-5|4-0|0-3|2-2|1-3|1-2|1-7| XXX|1-6|
Union Com.     |3-1|0-1|3-2|0-10|2-3|0-8|2-4|0-2|1-3|2-1|1-3|1-2| 5-0|XXX|


  1 SV Izegem                   26  17   4   5  55   77 -   32   45 -                       
  2 Dottignies Sp.              26  16   6   4  54   78 -   32   46                         
  3 Dosko Kanegem               26  16   5   5  53   69 -   34   35 -                       
  4 Club Roeselare              26  16   3   7  51   65 -   36   29 N                       
  5 Hulste Sp.                  26  15   4   7  49   66 -   35   31                         
  6 FC Sp. Heestert             26  14   4   8  46   59 -   51    8                         
  7 WS Desselgem                26  12   9   5  45   69 -   39   30                         
  8 FC Luingnois                26  12   9   5  45   48 -   31   17                         
  9 RC Bissegem                 26   8   4  14  28   50 -   59   -9                         
 10 FC Helkijn                  26   7   4  15  25   43 -   67  -24                         
 11 Union Cominoise             26   7   1  18  22   38 -   86  -48                         
 12 Eendracht Ooigem            26   5   4  17  19   23 -   62  -39                         
 13 SV De Ruiter Roeselare      26   5   3  18  18   27 -   59  -32 -                       
 14 FC Toekomst Menen           26   1   2  23   5   20 -  109  -89                         

4e prov. West-Vlaanderen D
--------------------------

                Bas Bes Bri  Dad Elv Hol Hou Jon Pro Sta Voo Wij Woe Zar 
Bas-Warneton   |XXX|2-1|2-0| 1-6|1-3|1-1|3-1|3-2|2-4|4-3|3-3|4-1|2-2|1-2|
Beselare       |4-3|XXX|0-1| 2-7|3-4|3-2|1-3|0-1|1-6|2-4|2-5|3-3|2-1|0-4|
Brielen        |3-2|1-0|XXX| 1-1|1-2|1-1|3-1|3-2|0-2|5-3|1-3|4-0|7-0|1-1|
Dadizele       |3-2|3-2|2-3| XXX|5-1|1-1|4-3|0-2|0-2|6-4|4-2|7-0|2-0|5-3|
Elverdinge     |2-3|2-2|0-2| 5-1|XXX|2-5|2-2|2-3|2-4|3-3|1-7|4-0|3-0|2-9|
Hollebeke      |1-8|2-0|4-2|2-10|3-5|XXX|4-3|1-1|1-2|7-3|4-1|4-2|0-0|2-5|
Houthem        |5-2|2-4|3-2| 2-4|0-4|1-5|XXX|1-1|0-3|2-2|3-1|2-4|2-2|2-2|
Jonkershove    |5-4|4-0|2-1| 1-1|4-2|4-1|3-0|XXX|0-2|2-2|0-2|3-1|6-2|2-2|
Proven         |5-0|6-0|1-0| 1-3|4-6|2-2|5-2|1-1|XXX|2-0|1-2|7-1|3-0|2-1|
Staden         |2-3|2-0|2-9| 5-5|0-2|4-1|3-2|2-4|0-2|XXX|2-1|7-3|3-1|3-5|
Voormezele     |1-1|5-1|2-2| 5-4|1-1|3-1|5-2|2-2|1-1|1-1|XXX|6-3|3-3|4-7|
Wijtschate     |0-2|3-6|2-1| 1-6|0-5|0-5|2-3|0-3|0-2|2-1|0-7|XXX|1-1|1-5|
Woesten        |1-1|4-0|2-1| 0-1|0-3|1-1|3-3|0-3|0-7|0-5|0-3|2-1|XXX|0-5|
Zarren         |4-2|9-0|2-1| 3-2|3-2|2-1|2-1|1-3|2-3|3-0|2-1|4-1|1-0|XXX|


  1 TSC Proven                  26  20   3   3  63   80 -   27   53                         
  2 WS Zarren                   26  19   3   4  60   89 -   42   47 -                       
  3 VK Dadizele                 26  16   4   6  52   93 -   54   39                         
  4 E. Jonkershove              26  15   7   4  52   64 -   36   28                         
  5 GS Voormezele               26  12   8   6  44   77 -   52   25                         
  6 SK Elverdinge               26  12   4  10  40   70 -   66    4                         
  7 Brielen Sport               26  11   4  11  37   56 -   42   14                         
  8 JS Bas-Warneton             26  10   5  11  35   62 -   65   -3                         
  9 RW Hollebeke                26   9   7  10  34   62 -   67   -5                         
 10 SK Staden                   26   8   5  13  29   66 -   77  -11 -                       
 11 FC Houthem                  26   5   6  15  21   51 -   76  -25                         
 12 EVC Beselare                26   5   2  19  17   39 -   89  -50                         
 13 FC Woesten                  26   3   8  15  17   25 -   69  -44                         
 14 FC Wijtschate               26   3   2  21  11   32 -  104  -72                         


1999/00

2000/01 national competitions (1st to 4th level)

2001/02

list of champions.

final tables (1st and 2nd level).

final tables (3rd level).

list of cup winners.

list of topscorers.

all-time table.


About this document

Prepared and maintained by Luc Nackaerts and Timo Bootsma for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Authors: Luc Nackaerts (luc.nackaerts@vtm.be) and Timo Bootsma (Timo.Bootsma@asml.nl)
Last updated: 13 Aug 2001

(C) Copyright Luc Nackaerts, Timo Bootsma and RSSSF 2000/01
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the authors. All rights reserved.