Curaçao 2022


Kampionato Liga MCB - PromÚ Divishon
Segundo Divishon
Terser Divishon

Kampionato Liga MCB - PromÚ Divishon

Regular Season | Kaya 6 | Kaya 4 | Final

Regular Season

Table:

 1.CRKSV Jong Holland (Willemstad)     15  10  5  0  30-11  35  [C]  Kaya 6
 2.SV Centro Social Deportivo Barber   15   8  5  2  24-17  29       Kaya 6
 3.RKSV Scherpenheuvel                 15   6  6  3  21-15  24
 4.CRKSV Jong Colombia (Boca SamÝ)     15   5  6  4  19-15  21  [P]
 5.RKSV Centro Dominguito              15   5  6  4  22-19  21
 6.CVV Inter Willemstad                15   5  2  8  24-28  17
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.SV SUBT (Kintjan, Willemstad)       15   3  7  5  14-18  16
 8.FC Sithoc                           15   4  3  8  14-20  15
 9.SV Victory Boys (Noord Zapateer)    15   3  4  8  17-29  13
--------------------------------------------------------------
10.SV Undeba (Banda'bou)               15   1  6  8  12-25   9

Round 1
[Mar 27]
Jong Holland        4-1 Undeba              
  [Gaspard Jean Baptiste 24, Jurensly Martina 31, 90+, Edriel Maria 51;
   Roderick Bolijn 56]
[Apr 1]
Centro Barber       2-1 Inter Willemstad    
  [Naigel Valorian 53, Randall Winklaar 78; Huub Schuit 33]
[Apr 2]
Scherpenheuvel      0-0 SUBT                
Jong Colombia       1-1 Victory Boys        
  [Sugently Martha 86; Ro-Anne Luciana 16]
[Apr 19]
Sithoc              1-1 Centro Dominguito   
  [Lwidjino Pinedo 42og; Christopher Martha 50]

Round 2
[Apr 8]
Inter Willemstad    3-3 Jong Holland        
  [Mirco Colina Jr. 26, 42, 60; Javier Roch 54, Davidson Rosa 66, Jurensly Martina 75]
[Apr 10]
Undeba              1-1 Sithoc              
  [Lendell Johannes 90+; Jamian de Kaster 9]
Victory Boys        2-2 Scherpenheuvel      
  [Jediael Jansen 28, Cedricson Antonio 82; Nicolas Rocha Gˇmez 40,
   Maximiliano Ciarniello 42]
SUBT                0-0 Centro Barber       
[Apr 11]
Centro Dominguito   1-1 Jong Colombia       
  [Jervine Mook 52og; Sugently Martha 31]

Round 3
[Apr 22]
Jong Colombia       4-0 Inter Willemstad    
  [Mygyrelly Hieronimus 7, Djarston Torbed 28, Sugently Martha 45+, Lisandro Koeiman 87]
[Apr 23]
Centro Barber       2-1 Undeba              
  [Randall Winklaar 81, 90+; Deannejive Willems 62]
Centro Dominguito   2-1 Victory Boys        
  [Oscar Molina Palomino 39, Christopher Martha 45+; Vinsley Cathalina 31]
[Apr 24]
Sithoc              3-0 SUBT                
  [Michel Ulloque Florez 41, Jamian de Kaster 77, Rayngel Boelbaai 90]
[Jun 15]
Scherpenheuvel      1-1 Jong Holland        
  [Na-Jir Peny 37; Shardison Clarissa 81]

Round 4
[Apr 29]
Undeba              0-0 Jong Colombia       
Sithoc              0-1 Scherpenheuvel      
  [Stalin Lˇpez RodrÝguez 66]
[Apr 30]
SUBT                3-2 Inter Willemstad    
  [Evelio Condumi Ororio 36, 74, Trumaine Lichtenberg 47; Dwaylon Maria 40,
   Mirco Colina Jr. 63]
Victory Boys        0-3 Jong Holland        
  [Kentz Suly 57, Javier Roch 89, Shardison Clarissa 90]
[Jun 17]
Centro Dominguito   3-3 Centro Barber       
  [Christopher Martha 56, Gedison Zink 85, 90; Darlijson Ellensburg 73,
   Naigel Valorian 82, 85]

Round 5
[May 6]
SUBT                0-0 Undeba              
[May 7]
Inter Willemstad    1-4 Victory Boys        
  [Davin Angel 72; FrÚdiëngelo Hooi 30, Vinsley Cathalina 58, 60, Cedricson Antonio 89]
Scherpenheuvel      2-1 Jong Colombia       
  [Tisean Farrel 29, Maximiliano Ciarnello 68; Djarston Torbed 4]
Centro Barber       1-1 Sithoc              
  [Naigel Valorian 26; Michel Deonicio 21]
[Jun 22]
Jong Holland        1-1 Centro Dominguito   
  [Jurensley Martina 53; Ivanny Calvenhoven 71]

Round 6
[May 13]
Victory Boys        0-2 SUBT                
  [Evelio Condumi Ororio 32, 67]
[May 14]
Sithoc              0-1 Jong Holland        
  [Jurensly Martina 45]
[May 15]
Jong Colombia       4-1 Centro Barber       
  [Jervine Mook 9, Xairo Belioso 17, Lisandro Koeiman 71, Sidney Kasteneer 81;
   Jeandrick Hugo 31]
Centro Dominguito   2-0 Inter Willemstad    
  [Shurendric Fransinet 9, Ashar Bernardus 75]
[Jun 20]
Undeba              1-3 Scherpenheuvel      
  [Charles Martina 17; Stalin Lˇpez RodrÝguez 8, Nicolas Rocha Gˇmez 16,
   Maximiliano Ciarniello 59]

Round 7
[May 21]
Inter Willemstad    2-0 Sithoc              
  [Rudrick Pop 6, Davin Angel 81]
Centro Barber       2-2 Scherpenheuvel      
  [Ruwensley Girigori 75, 84; Maximiliano Ciarnello 45+, 57]
[May 22]
SUBT                2-2 Centro Dominguito   
  [Djurson Pieters 2, Evelio Condumi Ororio 19; Ashar Bernardus 72,
   Ivanny Calvenhoven 78]
Victory Boys        1-1 Undeba              
  [Thahir Gerard 90; Charles Martina 65]
[May 23]
Jong Holland        3-0 Jong Colombia       
  [Jurensley Martina 44, Shurwendel Roosje 75, Uriel Mook Linares 90+]

Round 8
[May 27]
Jong Holland        3-1 SUBT                
  [Gaspard Jean-Baptiste 1, 13, Jurensly Matina 74; Trumaine Lichtenberg 86]
[May 28]
Centro Barber       3-0 Victory Boys        
  [Oscar Vegas 35, Naigel Valorian 76, Darlijson Ellensburg 90+]
Scherpenheuvel      1-1 Centro Dominguito   
  [Nicolas Rocha Gˇmez 81; Ashar Bernardus 56]
[May 29]
Inter Willemstad    4-2 Undeba              
  [Mirco Colina jr. 11, Rudrick Pop 16, 90+, Ruensly Leuteria 28;
   Charles Martina 68, Lendell Johannes 75]
Jong Colombia       2-1 Sithoc              
  [Sugently Martha 4, Lisandro Koeiman 55; Ruchendro Kierindongo 57]

Round 9
[Jun 4]
Victory Boys        3-1 Sithoc              
  [Jediael Jansen 73, Vinsley Cathalina 87, Luidjino Hojer 90+; Jamian de Kaster 85]
Undeba              1-2 Centro Dominguito   
  [Rayden Winklaar 22; Ashar Bernardus 42, 53]
Jong Holland        1-0 Centro Barber       
  [Shurwendel Roosje 75]
[Jun 5]
SUBT                2-2 Jong Colombia       
  [Djurson Pieters 20, Trevor Martier 37; Sidney Kastaneer 14, Frenly Servania 57]
Inter Willemstad    3-0 Scherpenheuvel      
  [Mirco Colina jr. 46, 88, Rudrick Pop 90+2]

Halfway Table:

 1.CRKSV Jong Holland (Willemstad)      9   6  3  0  20- 7  21  [C]
 2.RKSV Centro Dominguito               9   3  6  0  15-11  15
 3.RKSV Scherpenheuvel                  9   3  5  1  12-11  14
 4.CRKSV Jong Colombia (Boca SamÝ)      9   3  4  2  15-11  13  [P]
 5.SV Centro Social Deportivo Barber    9   3  4  2  14-13  13
 6.SV SUBT (Kintjan, Willemstad)        9   2  5  2  10-12  11
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.CVV Inter Willemstad                 9   3  1  5  16-20  10
 8.SV Victory Boys (Noord Zapateer)     9   2  3  4  12-16   9
 9.FC Sithoc                            9   1  3  5   8-12   6
--------------------------------------------------------------
10.SV Undeba (Banda'bou)                9   0  4  5   8-17   4

Round 10
[Jul 1]
Undeba              1-1 Jong Holland        
  [Shurvey Delando 36; Jurensley Martina 54]
Inter Willemstad    1-2 Centro Barber       
  [Stallone Isenia 52; Randall Winklaar 34, 60]
[Jul 4]
SUBT                0-0 Scherpenheuvel      
Victory Boys        1-2 Jong Colombia       
  [Ro-Anne Luciana 23; Mygyrelly Hieronimus 66, Sidney Kastaneer 85]
Centro Dominguito   4-2 Sithoc              
  [Christopher Martha 1, 45, Kevin Cijntje 7, Shurendric Fransinet 28;
   Ruchendro Kierindongo 2, Michel Deonicio 73]

Round 11
[Jul 8]
Jong Colombia       1-0 Centro Dominguito   
  [Sidney Kastaneer 17]
[Jul 9]
Sithoc              1-0 Undeba              
  [Jamian de Kaster 86]
Centro Barber       1-1 SUBT                
  [Naigel Valorian 2; Evelio Cundumi Ororio 20]
[Jul 10]
Jong Holland        3-1 Inter Willemstad    
  [Daniel Rosa 5, Ethelbert Daal 9, Jurensley Martina 82; Gior Selassa 22]
Scherpenheuvel      4-0 Victory Boys        
  [Hezio Carvalho Martins Silva Netto 23, Maximiliano Carniello 25, 68,
   Nicolas Rocha Gˇmez 31]

Round 12
[Jul 15]
Jong Holland        2-0 Scherpenheuvel      
  [Sidney Kroonstad 81, Uriel Mook Linares 90+1]
[Jul 16]
Inter Willemstad    1-1 Jong Colombia       
  [Gior Selassa 65; Xairo Belioso 44]
SUBT                0-1 Sithoc              
  [Rayngel Boelbaai 20]
[Jul 17]
Victory Boys        0-2 Centro Dominguito   
  [Shurendric Fransinet 53, Ivanny Calvenhoven 86]
Undeba              1-2 Centro Barber       
  [Rayden Winklaar 76; Keiner Vides Landero 30, 37]

Round 13
[Jul 22]
Centro Barber       1-0 Centro Dominguito   
  [Naigel Valorian 27]
[Jul 23]
Jong Holland        1-1 Victory Boys        
  [Shardison Clarissa 52; Bryan Scheidelaar 7]
Jong Colombia       0-0 Undeba              
[Jul 24]
Scherpenheuvel      0-1 Sithoc              
  [Michel Deonicio 72]
Inter Willemstad    2-0 SUBT                
  [Stallone Isenia 29, 80]

Round 14
[Jul 29]
Jong Colombia       0-1 Scherpenheuvel      
  [Nicolas Rocha Gˇmez 22]
[Jul 30]
Undeba              1-0 SUBT                
  [Zjurdiëne Laken 36]
Victory Boys        2-1 Inter Willemstad    
  [Cedricson Antonio 3, Vinsley Cathalina 70; Rudrick Pop 72]
[Jul 31]
Sithoc              1-3 Centro Barber       
  [Jamian de Kaster 13; Darlyson Ellensburg 81, JosÚ Hernßndez Acu˝a 84,
   Naigel Valorian 87]
Centro Dominguito   1-2 Jong Holland        
  [Ivanny Calvenhoven 21; Jurensly Martina 30, 43]

Round 15
[Aug 5]
SUBT                3-1 Victory Boys        
  [Evelio Condumi Ororio 34, 44, Christian Pop 90; Emmanuel Gˇmez Lugo 27]
[Aug 6]
Jong Holland        1-0 Sithoc              
  [Danel Rosa 66]
Scherpenheuvel      4-1 Undeba              
  [Maximilliano Ciarniell 4, 59, 80, Na-Jir Peny 39; Fransjelon Andrea 89]
[Aug 7]
Centro Barber       1-0 Jong Colombia       
  [Darlijson Ellensburg 14]
Inter Willemstad    2-0 Centro Dominguito   
  [Rudrick Pop 78, Mirco Colina Jr. 83]

Round 16
[Aug 12]
Sithoc               -  Inter Willemstad    
[Aug 13]
Centro Dominguito    -  SUBT                
Scherpenheuvel       -  Centro Barber       
[Aug 14]
Undeba               -  Victory Boys        
Jong Colombia        -  Jong Holland        

Table:

 1.CRKSV Jong Holland (Willemstad)     15  10  5  0  30-11  35  [C]  Kaya 6
 2.SV Centro Social Deportivo Barber   15   8  5  2  24-17  29       Kaya 6
 3.RKSV Scherpenheuvel                 15   6  6  3  21-15  24
 4.CRKSV Jong Colombia (Boca SamÝ)     15   5  6  4  19-15  21  [P]
 5.RKSV Centro Dominguito              15   5  6  4  22-19  21
 6.CVV Inter Willemstad                15   5  2  8  24-28  17
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.SV SUBT (Kintjan, Willemstad)       15   3  7  5  14-18  16
 8.FC Sithoc                           15   4  3  8  14-20  15
 9.SV Victory Boys (Noord Zapateer)    15   3  4  8  17-29  13
--------------------------------------------------------------
10.SV Undeba (Banda'bou)               15   1  6  8  12-25   9

Round 17
[Aug 19]
Sithoc               -  Jong Colombia       
[Aug 20]
Victory Boys         -  Centro Barber       
Undeba               -  Inter Willemstad    
[Auzg 21]
SUBT                 -  Jong Holland        
Centro Dominguito    -  Scherpenheuvel      

Round 18
[Aug 26]
Centro Dominguito    -  Undeba              
[Aug 27[
Centro Barber        -  Jong Holland        
Sithoc               -  Victory Boys        
[Aug 28]
Jong Colombia        -  SUBT                
Scherpenheuvel       -  Inter Willemstad    

Kaya 6

Kaya 4

Final


Segundo Divishon

Regular Phase | Kaya 6  | Kaya 4 | Final 

Regular Phase

Table:

 1.Sport Club AtlÚtiko Saliña          16  11  2  3  38-13  35       Kaya 6
 2.UD Tera K˛rÓ                        16  11  2  3  38-16  35       Kaya 6
 3.SV VESTA (Willemstad)               16  10  2  4  32-17  32  [R]  Kaya 6
 4.SV New Song                         15   8  2  5  26-18  26       Kaya 6
 5.Hubentut Fortuna (Seru Fortuna)     15   6  6  3  28-20  24
 6.CD Santa Rosa                       16   5  3  8  16-21  18
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.SV Indekor                          15   5  2  8  17-26  17
 8.FC Inter Curaçao                    16   3  4  9  16-29  13  [P]
 9.CVV Jong Inter Willemstad           15   2  3 10  15-38   9
--------------------------------------------------------------
10.SV Atomic                           16   1  6  9  25-53   9

Round 1
[Mar 28]
Santa Rosa          0-2 AtlÚtiko Saliña     
Tera K˛rÓ           4-0 Jong Inter W'stad   
[Mar 30]
Inter Curaçao       1-2 New Song            
[Mar 31]
Hubentut Fortuna    4-0 Atomic              
Indekor             1-2 VESTA               

Round 2
[Apr 4]
Jong Inter W'stad   1-4 Santa Rosa          
VESTA               1-1 Hubentut Fortuna    
[Apr 6]
AtlÚtiko Saliña     2-1 Indekor             
[Apr 7]
New Song            0-1 Tera K˛rÓ           
Atomic              0-2 Inter Curaçao       

Round 3
[Apr 11]
Hubentut Fortuna    4-2 Jong Inter W'stad   
Tera K˛rÓ           0-4 AtlÚtiko Saliña     
[Apr 13]
VESTA               4-1 Atomic              
[Apr 14]
Indekor             0-2 New Song            
Inter Curaçao       0-1 Santa Rosa          

Round 4
[Apr 20]
AtlÚtiko Saliña     1-1 Hubentut Fortuna    
Indekor             1-4 Inter Curaçao       
New Song            1-0 Jong Inter W'stad   
[Apr 21]
VESTA               0-1 Tera K˛rÓ           
Atomic              1-3 Santa Rosa          

Round 5
[Apr 25]
Santa Rosa          0-1 VESTA               
Tera K˛rÓ           7-1 Indekor             
Hubentut Fortuna    5-1 Inter Curaçao       
[Apr 28]
Jong Inter W'stad   3-3 Atomic              
New Song            3-1 AtlÚtiko Saliña     

Round 6
[May 4]
VESTA               3-1 Jong Inter W'stad   
[Jun 1]
Indekor             1-0 Santa Rosa          
Atomic              3-3 New Song            
[Jun 6]
Hubentut Fortuna    1-1 Tera K˛rÓ           
[Jun 8]
AtlÚtiko Saliña     2-0 Inter Curaçao       

Round 7
[May 12]
Tera K˛rÓ           5-1 Inter Curaçao       
Atomic              1-4 AtlÚtiko Saliña     
[Jun 8]
New Song            2-0 VESTA               
[Jun 10]
Jong Inter W'stad   1-2 Indekor             
[Jun 13]
Santa Rosa          1-2 Hubentut Fortuna    

Round 8
[May 16]
Santa Rosa          0-2 New Song            
Tera K˛rÓ           2-2 Atomic              
[May 18]
Inter Curaçao       3-1 VESTA               
Jong Inter W'stad   1-6 AtlÚtiko Saliña     
Hubentut Fortuna    2-0 Indekor             

Round 9
[May 23]
AtlÚtiko Saliña     1-1 VESTA               
Atomic              2-6 Indekor             
[May 25]
Santa Rosa          0-2 Tera K˛rÓ           
New Song            1-1 Hubentut Fortuna    
Jong Inter W'stad   2-2 Inter Curaçao       

Halfway Table:

 1.Sport Club AtlÚtiko Saliña           9   6  2  1  23- 8  20
 2.UD Tera K˛rÓ                         9   6  2  1  23- 9  20
 3.SV New Song                          9   6  2  1  16- 7  20
 4.Hubentut Fortuna (Seru Fortuna)      9   5  4  0  21- 8  19
 5.SV VESTA (Willemstad)                9   4  2  3  13-11  14  [R]
 6.FC Inter Curaçao                     9   3  1  5  14-19  10  [P]
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.CD Santa Rosa                        9   3  0  6   9-12   9
 8.SV Indekor                           9   3  0  6  13-22   9
 9.SV Atomic                            9   0  3  6  13-31   3
--------------------------------------------------------------
10.CVV Jong Inter Willemstad            9   0  2  7  11-29   2

Round 10
[Jun 22]
Atomic              2-3 Hubentut Fortuna    
[Jun 23]
AtlÚtiko Saliña     3-0 Santa Rosa          
Jong Inter W'stad   0-2 Tera K˛rÓ           
[Jun 24]
New Song            3-0 Inter Curaçao       
[Jun 25]
VESTA               1-0 Indekor             

Round 11
[Jun 27]
AtlÚtiko Saliña     0-1 Tera K˛rÓ           
[Jun 30]
Atomic              3-9 VESTA               
Santa Rosa          1-0 Inter Curaçao       
[tba]
Jong Inter W'stad    -  Hubentut Fortuna    
New Song             -  Indekor             

Round 12
[Jul 6]
Santa Rosa          1-2 Jong Inter W'stad   
Tera K˛rÓ           4-2 New Song            
Inter Curaçao       2-2 Atomic              
[Jul 7]
Hubentut Fortuna    1-3 VESTA               
Indekor             1-0 AtlÚtiko Saliña     

Round 13
[Jul 11]
Santa Rosa          2-2 Atomic              
Tera K˛rÓ           0-1 VESTA               
[Jul 13]
Hubentut Fortuna    0-2 AtlÚtiko Saliña     
[Jul 14]
Inter Curaçao       0-0 Indekor             
Jong Inter W'stad   0-2 New Song            

Round 14
[Jul 18]
Atomic              0-0 Jong Inter W'stad   
Santa Rosa          2-1 VESTA               
[Jul 20]
AtlÚtiko Saliña     4-2 New Song            
[Jul 21]
Hubentut Fortuna    0-0 Inter Curaçao       
Indekor             2-1 Tera K˛rÓ           

Round 15
[Jul 25]
New Song            1-2 Atomic              
Jong Inter W'stad   0-3 VESTA               
[Jul 27]
Tera K˛rÓ           4-2 Hubentut Fortuna    
[Jul 28]
Santa Rosa          0-0 Indekor             
Inter Curaçao       0-1 AtlÚtiko Saliña     

Round 16
[Aug 1]
Inter Curaçao       0-3 Tera K˛rÓ           
AtlÚtiko Saliña     5-1 Atomic              
[Aug 3]
Indekor             1-2 Jong Inter W'stad   
[Aug 4]
VESTA               1-0 New Song            
Hubentut Fortuna    1-1 Santa Rosa          

Round 17
[Aug 8]
New Song             -  Santa Rosa          
Indekor              -  Hubentut Fortuna    
[Aug 10]
Atomic               -  Tera K˛rÓ           
[Aug 11]
VESTA                -  Inter Curaçao       
AtlÚtiko Saliña      -  Jong Inter W'stad   

Table:

 1.Sport Club AtlÚtiko Saliña          16  11  2  3  38-13  35       Kaya 6
 2.UD Tera K˛rÓ                        16  11  2  3  38-16  35       Kaya 6
 3.SV VESTA (Willemstad)               16  10  2  4  32-17  32  [R]  Kaya 6
 4.SV New Song                         15   8  2  5  26-18  26       Kaya 6
 5.Hubentut Fortuna (Seru Fortuna)     15   6  6  3  28-20  24
 6.CD Santa Rosa                       16   5  3  8  16-21  18
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.SV Indekor                          15   5  2  8  17-26  17
 8.FC Inter Curaçao                    16   3  4  9  16-29  13  [P]
 9.CVV Jong Inter Willemstad           15   2  3 10  15-38   9
--------------------------------------------------------------
10.SV Atomic                           16   1  6  9  25-53   9

Kaya 6

Kaya 4

Final


Terser Divishon

Regular Phase | Kaya 4 | Final 

Regular Phase

Tables:

Poul A
 1.FC West Wolves United               10   5  2  3  18-12  17
 2.C-Stars United                      10   4  2  4  12-12  14
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.Real Buena Vista                     9   3  4  2  15-13  13
 4.SV De Koning                        10   3  0  7   8-21   9
 5.New Song II                         10   1  2  7  12-29   5  [N]

Poul B
 1.Wishi Marchena                      10   7  3  0  21-11  24
 2.Astros de Colombia                  10   7  1  2  30-16  22
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.Haitian Union Klup                  10   5  2  3  15-12  17
 4.SV Centro Hubenil Mahuma             9   5  1  3  21-12  16  [R]
 5.Stallions FC                        10   2  3  5  20-26   9
 6.Curaçao International United        10   1  2  7  12-20   5

Round 1
[Apr 3]
West Wolves United  3-0 De Koning           
New Song II         0-2 C-Stars United      
[Apr 6]
CH Mahuma           2-3 Astros de Colombia  
C.I.U.              0-3 Haitian Union Klup  
Stallions           2-3 Wishi Marchena      
Buena Vista         bye

Round 2
[Apr 10]
Haitian Union Klup  2-1 Astros de Colombia  
Stallions           3-3 CH Mahuma           
[Apr 13]
Wishi Marchena      1-1 C.I.U.              
C-Stars United      2-0 De Koning           
[Apr 14]
Buena Vista         3-1 New Song II         
West Wolves United  bye

Round 3
[Apr 20]
Haitian Union Klup  2-2 Stallions           
Astros de Colombia  3-2 C.I.U.              
CH Mahuma           0-1 Wishi Marchena      
[Apr 24]
West Wolves United  3-2 Buena Vista         
De Koning           2-0 New Song II         
C-Stars United      bye

Round 4
[May 11]
Buena Vista         0-0 C-Stars United      
Wishi Marchena      1-0 Haitian Union Klup  
[May 13]
Stallions           4-7 Astros de Colombia  
[May 14]
CH Mahuma           1-2 C.I.U.              
[May 27]
West Wolves United  5-1 New Song II         
De Koning           bye

Round 5
[May 15]
De Koning           0-2 Buena Vista         
C-Stars United      0-0 West Wolves United  
[May 22]
Astros de Colombia  1-3 Wishi Marchena      
Haitian Union Klup  1-3 CH Mahuma           
C.I.U.              0-1 Stallions           
New Song II         bye

Round 6 [inter-group]
[Jun 15]
Stallions           2-3 C-Stars United      
Astros de Colombia  1-1 West Wolves United  
[Jun 16]
Wishi Marchena      1-1 Buena Vista         
C.I.U.              1-2 De Koning           
[Jun 20]
Haitian Union Klup  2-1 New Song II         
CH Mahuma           bye

Round 7 [inter-group]
[Jun 22]
De Koning           1-4 CH Mahuma           
[Jun 26]
New Song II         3-3 Wishi Marchena      
West Wolves United  1-2 Haitian Union Klup  
Buena Vista         3-3 Stallions           
[Aug 5]
C-Stars United      1-0 C.I.U.              
Astros de Colombia  bye

Round 8 [inter-group]
[Jul 10]
C-Stars United      1-2 Astros de Colombia  
West Wolves United  2-0 Stallions           
Buena Vista         abd CH Mahuma           [abandoned due to incident]
[Jul 13]
De Koning           1-0 Haitian Union Klup  
New Song II         2-2 C.I.U.              
[Aug 7]
Buena Vista          -  CH Mahuma           [replay]
Wishi Marchena      bye

Round 9 [inter-group]
[Jul 17]
Stallions           1-2 New Song II         
Astros de Colombia  3-0 De Koning           
C.I.U.              2-3 Buena Vista         
[Jul 20]
CH Mahuma           3-0 C-Stars United      
Wishi Marchena      1-0 West Wolves United  
Haitian Union Klup  bye

Round 10 [inter-group]
[Jul 24]
C.I.U.              2-3 West Wolves United  
Haitian Union Klup  2-1 C-Stars United      
Wishi Marchena      4-1 De Koning           
[Jul 27]
Astros de Colombia  2-0 Buena Vista         
CH Mahuma           2-1 New Song II         
Stallions           bye

Round 11 [inter-group]
[Jul 31]
New Song II         1-7 Astros de Colombia  
C-Stars United      2-3 Wishi Marchena      
Buena Vista         1-1 Haitian Union Klup  
[Aug 3]
West Wolves United  0-3 CH Mahuma           
De Koning           1-2 Stallions           
C.I.U.              bye

Round 12
[Aug 7]
Wishi Marchena       -  Stallions           
De Koning            -  West Wolves United  
[Aug 10]
Haitian Union Klup   -  C.I.U.              
C-Stars United       -  New Song II         
[tba]
Astros de Colombia   -  CH Mahuma           
Buena Vista         bye

Tables:

Poul A
 1.FC West Wolves United               10   5  2  3  18-12  17
 2.C-Stars United                      10   4  2  4  12-12  14
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.Real Buena Vista                     9   3  4  2  15-13  13
 4.SV De Koning                        10   3  0  7   8-21   9
 5.New Song II                         10   1  2  7  12-29   5  [N]

Poul B
 1.Wishi Marchena                      10   7  3  0  21-11  24
 2.Astros de Colombia                  10   7  1  2  30-16  22
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.Haitian Union Klup                  10   5  2  3  15-12  17
 4.SV Centro Hubenil Mahuma             9   5  1  3  21-12  16  [R]
 5.Stallions FC                        10   2  3  5  20-26   9
 6.Curaçao International United        10   1  2  7  12-20   5

Kaya 4

Final


2021

list of champions

list of cup winners


About this document

Prepared and maintained by Karel Stokkermans for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Karel Stokkermans (karel.rsssf@gmail.com)
Last updated: 8 Aug 2022

(C) Copyright Karel Stokkermans and RSSSF 2022
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.