Spain - Copa RFEF - Fase Autonómica (Madrid)


The Copa Real Federación Española de Fútbol, popularly known as the Copa Federación (Federation Cup) or Copa RFEF, is a Spanish football competition for teams from the Segunda División B,
the Tercera División and sometimes from the Preferente Regional who have failed to qualify or have been eliminated in the first round of the Copa del Rey.

The champions clubs of the regional or regional phase, go on to dispute the national phase of the RFEF Cup.

The current Copa Federación, created in 1994, is not considered by the RFEF the same as the original one.


Palmares
Copa RFEF (Fase Autonómica de Madrid)
 1993-94 UD San Sebastián Reyes      *league

 1994-95 AD Parla                    x-x  3-2   Las Rozas CF
 1995-96 Real Aranjuez CF            2-1  1-2   AD Parla                       [Real Aranjuez 3-1 on pen.]
 1996-97 DAV Santa Ana               *league
 1997-98 RSD Alcalá                  0-0  2-1   Real Aranjuez CF
 1998-99 Atlético Amorós             1-0  2-0   DAV Santa Ana              
 1999-00 CD Las Rozas                3-1  x-x   DAV Santa Ana
 2000-01 CD Coslada                  1-1  2-0   Real Madrid CF C
 2001-02 DAV Santa Ana               0-1  3-1   AD Orcasitas
 2002-03 Real Madrid CF C
 2003-04 AD Orcasitas                2-1  3-2   Real Madrid CF C
 2004-05 CDA Navalcarnero            0-2  3-0   Rayo Vallecano B
 2005-06 Rayo Vallecano B            2-0  1-1   CDA Navalcarnero
 2006-77 Rayo Vallecano B            2-0  0-2   CD Leganés
 2007-08 Real Madrid CF C            1-1  2-1   Rayo Vallecano B
 2008-09 Rayo Vallecano B            *league
 2009-10 UD San Sebastián Reyes      4-4 (pen)  CD Móstoles
 2010-11 Las Rozas CF                1-1        Rayo Vallecano B               [Las Rozas Cf 7-6 on pen.]
 2011-12 Rayo Vallecano B            4-2        UD San Sebastián de los Reyes
 2012-13 CD Puerta Bonita            2-1  1-1   UD San Sebastián de los Reyes
 2013-14 Atlético de Pinto           *league
 2014-15 CD Móstoles URJC            1-1  1-0   Atlético de Pinto
 2015-16 CD Móstoles URJC            *league
 2016-17 CF Fuenlabrada              *league
 2017-18 UD San Sebastián Reyes      3-1        Fútbol Alcobendas Sport
 2018-19 Fútbol Alcobendas Sport     *league
 2019-20 CD Móstoles URJC            2-0        CDA Navalcarnero
 2020-21 CD Móstoles URJC            *league
 2021-22 CDA Navalcarnero            3-0        Las Rozas CF
 2022-23 RSD Alcalá                  0-0        CD Ursaria                     [RSD Alcalá on pen.]


Number of Wins:

 4 Rayo Vallecano B
   CD Móstoles URJC

 3 UD San Sebastián de los Reyes
   RSD Alcalá

 2 Real Madrid CF C
   Las Rozas CF
   DAV Santa Ana
   CDA Navalcarnero

 1 AD Parla
   Aranjuez CF
   Las Rozas CF
   CD Coslada
   AD Orcasitas
   CD Puerta Bonita
   Atlético de Pinto
   CF Fuenlabrada
   Fútbol Alcobendas Sport


1994

7 clubs:
AD Torrejón, CD Colonia Moscardó, CD Móstoles, CF Fuenlabrada, UD San Sebastián de los Reyes,
Real Madrid CF C, CD Colonia Moscardó.
Jor 01:
23-09-1993  UD S. S. Reyes - CD Móstoles		x-x
23-09-1993  Real Madrid C - CD Colonia Moscardó  	x-x 
23-09-1993  AD Torrejón - CF Fuenlabrada		x-x
Jor 02:
28-10-1993  CD Móstolés - Real Madrid C			0-0
28-10-1993  CF Fuenlabrada - UD S. S. Reyes		0-0
09-11-1993  CD Colonia Moscardó - AD Torrejón		x-x (aplazado 09-11-1993)

Jor: 03:
18-11-1993  CD Móstoles - CF Fuenlabrada		x-x
18-11-1993  UD S. S. Reyes - CD Colonia Moscardó	x-x
18-11-1993  Real Madrid C - AD Torrejón			4-0

Jor 04:
15-12-1993  Real Madrid C - CF Fuenlabrada		2-1
23-12-1993  CD Colonia Moscardó - CD Móstoles		x-x
23-12-1993  AD Torrejón - UD S. S. Reyes		x-x
Jor 05:
13-01-1994  CD Móstoles - AD Torrejón			x-x
13-01-1994  UD S. S. Reyes - Real Madrid C		x-x
13-01-1994  CF Fuenlabrada - CD Colonia Moscardó	x-x
Jor 06:
20-01-1994  CD Móstoles - UD S.S. Reyes		 	x-x
20-01-1994  CD Colonia Moscardó - Real Madrid C		0-7
20-01-1994  CF Fuenlabrada - AD Torrejón		x-x
Jor 07:
27-01-1994  Real Madrid C - CD Móstoles			6-1
27-01-1994  UD S.S. Reyes - CF Fuenlabrada		x-x
27-01-1994  AD Torrejón - CD Colonia Moscardó		x-x
Jor 08:
03-02-1994  CD Colonia Moscardó - UD S.S. Reyes		x-x
03-02-1994  AD Torrejón - Real Madrid C			x-x
30-12-1993  CF Fuenlabrada - CD Móstoles		x-x

Jor 09:
10-02-1994  CF Fuenlabrada - Real Madrid C		2-2
10-02-1994  CD Móstoles - CD Colonia Moscardó		x-x
10-02-1994  UD S.S. Reyes - CD Colonia Moscardó		x-x
Jor 10:
17-02-1994  AD Torrejón - CD Móstoles			x-x
17-02-1994  Real Madrid C - UD S.S. Reyes		x-x
17-02-1994  CD Colonia Moscardó - CF Fuenlabrada	x-x
Final Table

1. UD S.S. de los Reyes
US San Sebastián de los Reyes, clasificado para la Fase nacional RFEF (qualified for the National RFEF Phase)

1995

09-11-1994 

Final 1 (xx-xx-1994, Parla))
AD Parla - Las Rozas CF		x-x
Final 2 (05-01-1995, Las Rozas (Navalcarbón)) 
Las Rozas CF - AD Parla		2-3
  [1-0 Recio 8´, 2-0 Matilla 19´, 
   2-1 Tito 40´, 2-2 Cachito 49´, 2-3 Trigueros 65´]
Las Rozas:  Navalpotro; Dani, Guti, Recio, Olaf; Nacho, Julio César (Guillermo), 
            Matilla, Juanmi; Vila (Lara), Nava.
AD Parla:   Roberto; Víctor, Pedro, Chino (Ayllón), Ralf; Tito, Castellano, 
            Caravaca, Fernando; Cachito, Trigueros.
Referee:  Ruiz Rioja
  
AD Parla clasificado para la Fase nacional RFEF/qualified for the National RFEF Phase

1996

7 clubs: ?
Real madrid C, CD Las Rozas, RSD Alcalá, AD Orcasitas, Real Aranjuez, CD Móstoles, AD Parla
First Round (19-10-1995) (26-10-1995)
Real Madrid C - CD Las Rozas		x-x  2-2
RSD Alcalá - AD Orcasitas		x-x  0-0
(26-10-1995)
CD Las Rozas - Real Madrid C		2-2
  [0-1 Pulido 35´, 1-1 Villacieros 57´, 
   1-2 Artero 62´, 2-2 Villacieros 75´ (p)]
CD Las Rozas:  Raúl; Villacieros, Lara (Arroyo), Oscar (Montilla), Recio, Guti (Alexis); 
               Mouchet, Olaf (Abel), Jorge, Azona; Jacobo, Víctor.
Real Madrid C: Víctor; Cuenca, Onteniente, Dávila, Pulido (Javi Guerrero); Cobos, Herranz, 
               Fernández, Ismael (Villa); Artero (Meca), Javi López.
AD Orcasitas - RSD Alcalá		0-0
  [-]
Quarter Finals (22-11-1995) ?
Real Madrid C
Real Aranjuez CF
CD Móstoles
AD Parla
Semifinals (06-12-1995)  (21-12-1995)
Aranjuez CF - Real Madrid C		2-0 
  [1-0 Guerra 20´, 2-0 Espinar 55´]
Aranjuez CF: Gaitán; Dueñas, Saavedra, Montoya, Cacharra; Téllez (Arellano), Sergio,
             De las Heras, Soriano; Espinar (Juancho), Guerra.
R. Madrid C: Víctor, Sánchez, Javi López (Alonso), Dávila, Cobos; Pulido (Villa), 
             Artero, Onteniente, Fernández Gómez; Herranz (Rivera), Meca.
              
CD Móstoles - AD Parla			2-2
  [1-0 Aguilar 12´, 2-0 Yima 27´, 
   2-1 Cachito 59´, 2-2 Cachito 90´]	
(14-12-1995)  (21-12-1995)
Real Madrid C - Real Aranjuez CF	0-1 (14-12-1995)
  [0-1 Felipe 44´]
R. Madrid C: Víctor; Sánchez (Pulido), Onteniente, Alonso (Ismael), Javi López; Rodri, 
              Artero, Fernández Gómez, Meca; Sabas (Javi Guerrero), Arranz.
Aranjuez CF: Parra; Dueñas, Saavedra, Montoya, Nando; Téllez (Cacharra), Espinar, 
             Felipe (De las Heras), Guerra (Arjonilla); Sergio, Soriano.
AD Parla - CD Móstoles			x-x (21-12-1995)
Final (10-01-1996)  (17-01-1996)	
Final 1 (10-01-1996, Parla (Los Prados))
AD Parla - Real Aranjuez CF		1-2
  [1-0 Toni 42´, 1-1 Juan Padilla 82´ (p), 
   1-2 Dueñas 85´]
AD Parla:  Manolo; Gordo, Paraíso, Víctor, Sornozas; calero, Castellanos, Javi, 
           Toni (Ralf); Cachito (Isi), Jorge (Vitín).
Aranjuez:  Parra; Dueñas, Saavedra (Juan Padilla), Montoya, Nando, Cacharra; 
           Arjonilla (Pérez Hurtado), Felipe, De las Heras; Guerra (Arellano), Espinar.
Referee:  Gaitán Merchán

Final 2 (17-01-1996, Aranjuez (El Deleite))
Real Aranjuez CF - AD Parla		1-2   [Real Aranjuez 3-1 on pen.]
  [0-1 Vitín 75´, 0-2 Toni 91´, 
   1-2 Guerra 94´]
Aranjuez:    Pablo; Dueñas, Saavedra, Cacharra, Téllez; Felipe (Pérez Hurtado), 
             Arjonilla (Juan Padilla), De las Heras, Espinar, Arellano, Soriano (Guerra).
AD Parla     Manolo; Gordo, Paraíso, Víctor, Somozas; Castellano (Ralf), 
             Toni, César (Tito), Jorge (Vitín); Fernando, Cachito.
Referee:  Díaz Aguado

Real Aranjuez clasificado para la fase nacional RFEF (qualified for the National RFEF Phase).

1997

5 clubs:
CD Collado Villalba, AD Orcasitas, DAV Santa Ana, RSD Alcalá, CD Pegaso
Jor 01 (15-11-1996)
CU Collado Villalba - AD Orcasitas	2-0
DAV Santa Ana - CD Pegaso		3-0
  [Iñaki 2, Mediavilla)

Jor 02 (26,28-11-1996)
CD Pegaso - CU Collado Villalba		2-2
RSD Alcalá - DAV Santa Ana		0-0
04-01-1997  
09-01-1997 CU Collado Villalba - RSD Alcalá	2-1
11-01-1997  Rayo Vallecano B - DAV Santa Ana	x-x
16-01-1997  DAV Santa Ana - Rayo Vallecano B	x-x ?
16-01-1997  DAV Santa Ana - CU Collado Villalba	2-0
              [1-0 Alberto, 2-0 Chicho]
Clasif. (pen. jornada)

1. DAV Santa Ana		7
2. CU Collado Villalba		7
3. RSD Alcalá			4
4. AD Orcasitas			3
5. CD Pegaso 1			1
29-01-1997  AD Orcasitas - DV Santa Ana		x-x
29-01-1997  CD Pegaso - RSD Alcalá		x-x

El 02-02-1997 se cita A DAV Santa Ana campeón Copa Federación fase autonómica Madrid

DAV Santa Ana clasificado para la Fase nacional RFEF (qualified for the National RFEF Phase)

1998

8 Clubs: 
Getafe CF B, CDA Navalcarnero, Real Aranjuez, AD Parla
Rayo Vallecano B, RSD Alcalá, Real Madrid C, RCD Carabanchel, 
GROUP 1
Jor 1:
08-10-1997  AD Parla - Getafe CF B		2-1
              [0-1 David Pérez 16´, 1-1 Yilma 28´, 2-1 Tocho 45´]
09-10-1997  Real Aranjuez - CDA Navalcarnero	3-0
              [1-0 Damián 38´, 2-0 Damián 56´, 3-0 Damián 62´]
Jor 02:
29-10-1997  AD Parla - CDA Navalcarnero		3-2 
             [1-0 Loren 43´, 1-1 Mori 56´, 2-1 Ángel 59´, 3-1 Lemus 61´, 3-2 Del Rey (p) 91´]
29-10-1997  Getafe CF B - Real Aranjuez		0-2
             [0-1 Villa, 0-2 Miguel Ángel 40´]
Jor 03:
05-11-1997  Real Aranjuez - AD Parla		4-0
              [1-0 Miguel Ángel 41´, 2-0 Pirri 61´, 3-0 Miguel Ángel 76´, 4-0 Damián 90´]
06-11-1997  CDA Navalcarnero - Getafe CF B	3-3
              [1-0 Loren 12´, 2-0 Muiña 63´, 2-1 Raúl 73´, 2-2 Íñigo 76´, 3-2 Moisés 77´, 3-3 Rubén 93´]

Jor 04:
19-11-1997  Getafe CF B - AD Parla		1-1
             [1-0 Raúl 1-1 Lemas 80´]
20-11-1997  CDA Navalcarnero - Real Aranjuez 	0-1 
             [0-1 Vila 25´]

Jor 05:
26-11-1997  Real Aranjuez - Getafe CF B		2-1 
             [1-0 Damián 35´, 1-1 Sierra 64´, 2-1 Miguel Ángel 86´]
27-11-1997  CDA Navalcarnero - AD Parla		0-1 ?
Jor 06:
03-12-1997  AD Parla - Real Aranjuez		0-2 
             [Juanma 65´, 0-2 Damián 85´]
03-12-1997  Getafe CF B - CDA Navalcarnero	0-2 
             [0-1 Tobeña (og), 0-2 Juanjo 90´]
Clasification Group 1

Club                      Ptos J G E P GF GC
1. Real Aranjuez 12 6 6 0 0 14 1 finalist
2. AD Parla        7 5 2 1 2 6 10
3. CDA Navalcarnero 4 5 1 1 3 7 10
4. Getafe CF           2 6 0 2 4 6 12
GROUP 2

Jor 01:
09-10-1997  Real Madrid C - RCD Carabanchel	5-3
             [1-0 Pablo Herrera 6´, 2-0 Sestelo 28´, 2-1 Almeida 39´, 3-1 Sestelo 58´, 
              3-2 Chechu 85´, 4-2 Tena 68´, 5-2 Calleja 74´, 5-3 Álvaro 85´]
Real Madrid C: Carlos; Pardo, Fonseca, Romero, Tena; Fernández Gómez, Sestelo, Santaelena (Tote 70´), 
               Pablo Herrera; Carlos Panadero (Calleja 52´), Moya (Mateos 79´).
Carabanchel:   Tello; Armando, Albelda, Óscar Torres, Álvaro; Sergio, Félix, Salazar (Carlos Alberto 46´), 
               Novo; Jacinto (Frey 60´), Molina (Chechu 46´).
09-10-1997  RSD Alcalá - Rayo Vallecano B	3-3
             [0-1 Potele 46´, 0-2 Arnás 48´, 1-2 Alberto (p) 56´, 2-2 Dela 62´, 2-3 Potele 71´, 3-3 Garcinuño 81´]
Jor 02:
29-10-1997  RCD Carabanchel - RSD Alcalá	1-2
             [0-1 Luengo 26´, 1-1 Chechu 39´, 1-2 Luengo 91´]
30-10-1997  Real Madrid C - Rayo Vallecano B	0-1 
             [0-1 Chiqui II 87´, 0-2 Arias 90´] 
Real Madrid C:  Roca; Dani, Polo, Romero, Martín Pulido; Fernández Gómez, Sestelo, 
                Santaelena (Santos), Tote (Herrera); Calleja, Moya (Fonseca).
R. Vallecano B: Segura; Chiqui I, Millán, Castilla, Cripa; Jaime, Dani (Alberto), 
                Chiqui II, Arias; Rodri, Potele (Mora).
Jor 03:
12-11-1997  Rayo Vallecano B - RCD Carabanchel	2-0  suspended from 05-11-1997 to 12-11-1997
               [1-0 Castillo 85´, 2-0 Potele 87´]
11-12-1997* RSD Alcalá - Real Madrid C		0-1  suspend from 05-11-1997 to 13-11-1997 and 11-12-1997) 
               [0-1 Sabas (p) 19´]
RSD Alcalá:  David (Valle 63´); Ramírez, Luis (Moreno 56´), Martín, Vega; Toñín, 
             Manzanares (Alberto 46´), Padilla, Andrés; Méndez, Nene.
R. Madrid C: Roca; Diego Cifuentes, Polo (Sestelo 56´), César, Pena; Fernández Gómez (Panadero 73´), 
             Dani Ruiz (Tote 78´), Manu, Sabas; Pablo Herrera, Fonseca.
Jor 04:
19-11-1997  Rayo Vallecano B - RSD Alcalá	3-5
              [1-0 Michel 7´, 1-1 Dela 40´, 1-2 Dela 44´, 1-3 Dela 47´, 
               1-4 Rodri 58´, 2-4 Rodri 63´, 3-4 Michel 65´, 3-5 Manzanares 88´]
19-11-1997  RCD Carabanchel - Real Madrid C	1-2 
              [0-1 Sabas 17´, 1-1 Rafa 45´, 1-2 Tote 91´]
Carabanchel:   Tello (Manolo 75’); Núñez, Salazar, Álvaro, Villodre (Iván 46’); 
               Roberto, Félix, Chechu, Jacinto (Rafa 12’); Hernández, Frey.
Real Madrid C: Roca; Dani Cifuentes, Polo (Fonseca 46´), César, Iván Ollero; Roberto (Hernández Gómez 60´), 
               Sabas, Santos, Herrera; Panadero, Moya (Tote 65´).
Jor 05:
26-11-1997  Rayo Vallecano B - Real Madrid C	6-3
  [0-1 César 3´, 1-1 Michel 43´, 1-2 Pablo Herrera 47´, 
   1-3 Sabas 50´, 2-3 Potele 70´, 3-3 Arranz 79´, 
   4-3 Fabio 81´, 5-3 Potele 91´, 6-3 Michel 96´]
R: Vallecano B:  Segura; Chiqui I, Carmona II, Velasco, Millán; Fabio, Crippa, 
                 Rodri (Jaime); Arranz, Potele, Michel.
Real Madrid C:   Roca; Dani Cifuentes, Cesar, Diego (Fonseca), Iván Ollero; Moya (Alexis), 
                 Panadero, Fernández Gómez, Dani Ruiz; Sabas, Pablo Herrera.

26-11-1997  RSD Alcalá - RCD Carabanchel	3-2
   [1-0 Luengo 43´, 1-1 Félix 48’, 1-2 Hernández 57’, 2-2 Luengo 90´, 3-2 Toñín 92´]
Jor 06:
03-12-1997  Real Madrid C - RSD Alcalá		1-3
  [1-0 Pablo Herrera 25´, 1-1 Luengo 31´,
   1-2 Luengo 45´, 1-3 Moreno 55´]
R. Madrid C: Víctor; Diego, Polo (Romero), César, Tena; Fernández Gómez, 
             Dani Ruiz (Santaelena), Panadero (Sousa), Sabas; Pablo Herrera, Moya.
RSD Alcalá:  David; Curro, Diego, Roberto, Elejalde; Toñín, Higuera, Rodri, 
             Moreno (Padilla); Luengo (Luis), Méndez (Dela).

03-12-1997  RCD Carabanchel - Rayo Vallecano B	1-1 
  [1-0 Frey (p) 16´, 1-1 Alberto 56´]
Clasification Group 2

Club                      Ptos J G E P GF GC
1. RSD Alcalá 13 6 4 1 1 16 11 finalist
2. Rayo Vallecano B        11 6 3 2 1 16 12
3. Real Madrid C 9 6 3 0 3 12 14
4. RCD Carabanchel           1 6 0 1 5 8 15
 
Final (18-12-1997)  (30-12-1997)
RSD Alcalá - Real Aranjuez CF			0-0  2-1
Final 1 (18-12-1997, Alcalá de Henares (Val)) 
RSD Alcalá - Real Aranjuez CF			0-0
  [-]
RSD Alcalá:    David; Ramírez (Curro 63’), Elejalde, Diego, Vega; Alberto (Méndez 57’), 
               Higuera, Toñin, Luengo; Rodri (Andrés 77’), Dela.
Real Aranjuez: Mario; Zapata (Camacho 46’), Roberto, Juanma, Pedro; Laderas, Miguel Ángel, 
               Sierra (Sergio 46´), Damián; Cuesta, Villa (Pirri 65’).
Referee:  Martínez Montoro
Final 2 (30-12-1997, Aranjuez (El Deleite))
Real Aranjuez - RSD Alcalá			1-2
  [1-0 Damián 23´, 1-1 Alberto 30´, 
   1-2 Rodé 87´]
Real Aranjuez: Maño; Zapata, Camacho, Cachorra (Miguel Ángel 62’), Pedro; Testa, 
               Sierra (Sergio 58’), Pozo, Villa; Pirri, Damián.
RSD Alcalá:    David; Ramírez, Elejalde, Diego, Vega; Alberto (Andrés 83’), 
               Higuera (Rodé 63’), Toñín, Moreno; Luengo, Méndez (Dela 46´). 
Referee:  Arcas González

RSD Alcalá clasificado para la Fase nacional RFEF (qualified for the National RFEF Phase).

1999

8 clubs:
CD Coslada, CD San Fernando, DAV Santa Ana, Real Madrid C
Atlético Amorós, AD Parla, AD Villavicioso de Odón, CDA Navalcarnero
GROUP 1

Jor 01:
07-10-1998  CD Coslada - CD San Fernando	x-x 
07-10-1998  DAV Santa Ana - Real Madrid C	x-x
Jor 02:
xx-10-1998  CD San Fernando - DAV Santa Ana	x-x
xx-10-1998  Real Madrid C - CD Coslada		x-x

Jor 03:
xx-10-1998  DAV Santa Ana - CD Coslada		x-x
xx-10-1998  Real Madrid C - CD San Fernando	x-x
Jor 04:
xx-10-1998  CD San Fernando - CD Coslada	x-x
xx-10-1998  Real Madrid C - DAV Santa Ana	x-x
Jor 05:
xx-11-1998  DAV Santa Ana - CD San Fernando	x-x
xx-11-1998  CD Coslada - Real Madrid C		x-x
Jor 06:
xx-11-1998  CD Coslada - DAV Santa Ana		x-x
xx-11-1998  CD san Fernando - Real Madrid C	x-x
winner Group 1: DAV Santa Ana
GROUP 2
Jor01:
07-10-1998  Atlético Amorós - AD Parla		x-x
07-10-1998  CDA Navalcarnero - AD Villaviciosa 	x-x
Jor 02:
14-10-1998  AD Parla - CDA Navalcarnero		x-x
14-10-1998  AD Villaviciosa - Atlético Amorós	x-x
Jor 03:
xx-10-1998  Atlético Amorós - CDA Navalcarnero	x-x	
xx-10-1998  AD Parla - AD Villaviciosa		x-x
Jor 04:
xx-11-1998  AD Parla - Atlético Amorós		x-x
xx-11-1998  AD Villaviciosa - CDA Navalcarnero	x-x
Jor 05:
xx-11-1998  CDA Navalcarnero - AD Parla		x-x
xx-11-1998  Atlético Amorós - AD Villaviciosa	x-x
Jornda 06:
xx-11-1998  CDA Navalcarnero - Atlético Amorós  x-x
xx-11-1998  AD Villaviciosa - AD Parla		x-x
winner Group 2: Atlético Amorós
 
Final (15-12-1998)  (13-01-1999)
Final 1 (16-12-1998, Madrid
DAV Santa Ana - Atlético Amorós		0-1 
  [0-1 ?]
DAV Santa Ana: Tello
At. Amorós: Cubillo
Referee:  Cerro Grande
Final 2 (13-01-1999, Majadahonda (Cerro del Espino)
Atlético Amorós - DAV Santa Ana		2-0
  [1-0 Cubillo 22´, 2-0 Verdú 80´]
At. Amoros:  Luis; Pedro, Roberto, Óscar (Félix 83´), Polo; Verdú, Cubillo, Zahinos, 
             Del Pino (Juampa 57´); Calle (Carlos 74´), Valentín.
Santa Ana:   Aliá; Juan Panadero, Raúl Martínez (Amor 46´), Gustavo, Tomi; Juan Carlos, 
             Jesús Hernández, Carlos Martín (Jesús 66´), Martínez Blanco (Astrain 46´); Gele, Antelo.
Referee:  Martínez Montoro


Atlético Amorós y RSD Alcalá clasificados para la Fase nacional RFEF (qualified for the National RFEF Phase).

2000

8 teams participate
Quarter Finals (10,11-11-1999) (17,18-11-1999)
Real Madrid C - Rayo Vallecano B	1-2  x-x
  [1-0 García Varela 15´, 1-1 Cortés 76´, 1-2 Javi 80´]
Real Madrid C:  Arroyo; Miñambres, Pulido, Olalla, Alfonso; Fraile (Aranda 65´), Mantecón, 
                Massip, Adrián; García Valera (Corona 65´), Zahonero.
R. Vallecano B: Salva, Mario, Carmona (Romero II 46´), Chiqui, Romero I; David, Cortés, 
                Mora, Carlos; Gabi, Del Valle (Javi 46´).

CDA Navalcarnero - DAC Santa Ana	2-2  x-x
CD Coslada - CD Las Rozas		3-3  x-x
RSD Alcalá - CD Pegaso Tres Cantos	2-1  x-x
 [1-0 Montero 8´, 2-0 Lozano 34´, 2-1 ?]
Semifinals (23-12-1999)  (26-12-1999)
Rayo Vallecano B - CD Las Rozas 	0-1  
  [0-1 Núñez 6´]
CD Pegaso Tres Cantos - DAV Santa Ana	2-2  
  [0-1 Arias 53´, 1-1 Galán 64´, 
   2-1 Raúl 66´, 2-2 Paquito 72´]
CD Las Rozas  - Rayo Vallecano B	0-0
  [-]
DAV Santa Ana - CD Pegaso Tres Cantos	2-0
  [1-0 Nano 60´, 2-0 Carlos Martín 73´]
Final (20-01-2000)  (27-01-2000)
DAV Santa Ana - CD Las Rozas CF		1-3  x-x
Final 1 (20-01-2000, Madrid (Polideportivo Santa Ana))
DAV Santa Ana - CD Las Rozas  	 	1-3
  [0-1 Juanlo 28´, 1-1 Paquito 50´, 
  1-2 Crespo (p) 57´, 1-3 Santi 75´]
DAV Santa Ana: Tello; Eduardo, David Benito, Amor, Gustavo; Carlos martín (Abderra 73´), Astraín, 
               Moya (Fernández Gómez 86´); Paquito, Gele (Salas 63´), Arias. 
CD Las Rozas:  Gustavo; Revilla, Salvat, Cruzado, Pedro; Galán (Santi 53´), 
               Álvaro (David Flores 66´), Juanlo, Crespo (Núñez 86), Juanlo; Vaquero, Mena.
Referee:  Feito García

Final 2 (27-01-2000. Las Rozas (Dehesa de Navalcarbón))
CD Las Rozas - DAV Santa Ana		x-x
  [
CD Las Rozas:  Gustavo; Revilla, Pedro, Cruzado, Salvat; Álvaro, Juanlo, Testa, Mena; Santi, Crespo (probably)
DAV Santa Ana: Tello; Eduardo, Gustavo, David Benito, Espada; Arias, Amor, Astrain, Moya; Paquito y Gele. (probably)
Referee:  Ortiz Blanco

CD Las Rozas  clasificado para la Fase nacional RFEF (qualified for the National RFEF Phase).

2001

9 teams participate
First Round (05-10-2000) (20-10-2000)
Getafe CF B - RSD Alcalá			0-1  0-1  [0-1 Piru 67´]
GROUP A
Jor 01:
26-10-2000  RSD Alcalá - CD Pegaso Tres Cantos		2-2
26-10-2000  DAV Santa Ana - Real Madrid C		0-5

Jor 02:
09-11-2000  Real Madrid C - RSD Alcalá			2-1
              [1-0 Saúl 
Real Madrid C:  Óscar Medina; Dani Cifuentes, Raúl Bravo; Alfonso, Borja, Alberto, Valdo (Massip 60´), Saúl, Capdevila, Riki (Roberto 75´).
RSD Alcalá:     Carlos; Mario, David Benito, Joselu, Piru (Ignacio 46´), Esau, Juli, Roberto, Castro, Toñín.

09-11-2000  DAV Santa Ana - CD Pegaso Tres Cantos	1-1
Jor 03:
16-11-2000  RSD Alcalá - DAV Santa Ana			1-1
16-11-2000  CD Pegaso Tres Cantos - Real Madrid	C	4-0 

Jor 4:
23-11-2000  Real Madrid C - DAV Santa Ana		x-x (aplazado 04-01-2001
23-11-2000  CD Pegaso Tres Cantos - RSD Alcalá		2-1
Jor 05:
30-11-2000 RSD Alcalá - Real Madrid C			2-1 
  [1-0 ? 25´]
RSD Alcalá:    Salva; Mario, Dado, Fran, Freijo, Roberto (Sergito 78´); Toñón, Juli, 
               Ignacio (Piru 57´); Oli, Carlos (Chino 67´).
Real Madrid C: Óscar Medina; Valdo, Raúl Bravo, Borja, Rubén; Julio, Fraile (Luis García 45´), 
               Óscar (Quillo 64´), Saúl (Alberto 78´); Robles, Capdevila.
30-11-2000  CD Pegaso Tres Cantos - DAV Santa Ana	2-0
Jor 06:
30-12-2000* DAV Santa Ana - RSD Alcalá			0-0 *Played 30-12-2000
xx-12-2000  Real Madrid C - CD Pegaso Tres Cantos	x-x Puede ser 21-12-2000?
winner Group A: Real Madrid CF C

GROUP B
Jor 01:
26-10-2000  Rayo Vallecano B - CD Coslada		3-1
26-10-2000  At. Madrid B - CDA Navalcarnero		2-1

Jor 02:
09-11-2000  At. Madrid B - CD Coslada			1-2
09-11-2000  CDA Navalcarnero - Rayo Vallecano B		1-1
Jor 03:
16-11-2000  Rayo Vallecano B - At. Madrid B		2-1
16-11-2000  CD Coslada - CDA Navalcarnero		2-1
Jor 4:
23-11-2000  CD Coslada - Rayo Vallecano B		2-1
23-11-2000  CDA Navalcarnero - At. Madrid B		0-2

Jor 05:
30-11-2000  CD Coslada - At. Madrid B			3-0
30-11-2000  Rayo Vallecano B - CDA Navalcarnero		3-0

Jor 06:
xx-12-2000  At. Madrid B - Rayo Vallecano B		x-x
xx-12-2000  CDA Navalcarnero - CD Coslada		x-x
winner Group B: CD Coslada
Final (xxx-01-2001)  19-01-2001
Real Madrid C - CD Coslada			1-1  0-2
Final 2 (19-01-2001, Coslada (El Olivo))
CD Coslada - Real Madrid C			2-0
  [1-0, 2-0]
CD Coslada:
Real Madrid C: .......Robles; Segovia, Manu; Sousa, Lafuerza, García Zafra; Sestelo.

CD Coslada clasificado para la Fase nacional RFEF (qualified for the National RFEF Phase).

2002

8 teams participate
GROUP A
Jor 01:
11-10-2001  AD Torrejón - RSD Alcalá			0-3 susp other date
11-10-2001  CD Mejoreño - AD Orcasitas			0-3
Jor 02:
25-10-2001  CD Coslada - CD Mejoreño			2-5	
25-10-2001  AD Orcasitas - AD Torrejón			1-1
RSD Alcalá descansa
Jor 03:
08-11-2001  AD Torrejón - CD Coslada			0-1
08-11-2001  RSD Alcalá - AD Orcasitas			2-3
Jor 04:
14-11-2001  CD Mejoreño - AD Torrejón			2-2
14-11-2001  CD Coslada - RSD Alcalá			0-2
Clasification Group A

Club                      Ptos J G E P GF GC
1. AD Orcasitas 10 4 3 1 0 9 3 finalist
2. RSD Alcalá        9 4 3 0 1 11 3
3. CD Mejoreñó 4 4 1 1 2 7 11
4. CD Coslada      3 4 1 0 3 3 9 5. AD Torrejón 2 4 0 2 2 3 7
GROUP B
Jor 01:
11-10-2001  CD Las Rozas - UD S. S. de los Reyes	1-0
11-10-2001  Real Madrid C - DAV Santa Ana		0-1
Jor 02:
25-10-2001 Rayo Vallecano B -  CD Las Rozas		3-1
25-10-2001 UD S. S. de los Reyes - Real Madrid C	2-1
CD Las Rozas (descansa)
Jor 03:
08-11-2001  Real Madrid C - Rayo Vallecano B		1-1
08-11-2001  DAV Santa Ana - UD S. S. de los Reyes	3-3
Jor 04:
14-11-2001  CD Las Rozas - Real Madrid C		2-2
14-11-2001  Rayo Vallecano B - DAV Santa Ana		0-0
Clasification Group B

Club                      Ptos J G E P GF GC 1. DAV Santa Ana 8 4 2 2 0 6 3 finalist
2. UD S. S. de los Reyes     7 4 2 1 1 6 5
3. Rayo Vallecano B 5 4 1 2 1 4 5
4. CD Las Rozas 4 4 1 1 2 5 4 5. Real Madrid C 2 4 0 2 2 6 2
Final (29-11-2001)  (20-12-2001)
AD Orcasitas - DAV Santa Ana		1-0  1-3
[1-0 Israel 75´]
Final 1 (28-11-2001, Madrid (Canódromo))  
AD Orcasitas - DAV Santa Ana		1-0  
[1-0 Israel 75´]
Final 2 (19-12-2001, Madrid (Polideportivo Santa Ana))
DAV Santa Ana - AD Orcasitas		3-1
  [1-0 Raúl, 2-0 Manu, 
   3-0 Berodia]
Santa Ana:  Roberto; Mora, Javi Barral, Noé, Chema, Gustavo, Raúl, 
            Berodia, Ruiz, Paquito, Manu.
Orcasitas:  Óscar; Texeira, Javi Gil, Álex, Córdoba; Pérez Hurtado, 
            Víctor, Ramón, Gonzalo, Israel, Sergio.
Referee:  Sánchez Seco Otero
DAV Santa Ana clasificado para la Fase nacional RFEF (qualified for the National RFEF Phase).

2003

8 teams participate
Jor 1: 
(12-09-2002)

(19-09-2002)

(26-09-2002)
(03-10-2002)
Real Madrid C - CD Las Rozas		x-x
(10-10-2002)
ultima jornada ((17-10-2002)
(24-10-2002)
Real Madrid C - AD Orcasitas		x-x
Final
Real Madrid CF C clasificado para la Fase nacional RFEF (qualified for the National RFEF Phase).

2004

8 teams participate

Group A
Real Madrid CF C, DAV Santa Ana, CD Coslada, Club Tornado Tres Cantos

Jor 01:
11-09-2003  Real Madrid CF C - CD Coslada            x-x
11-09-2003  DAV Santa Ana - Tornado Tres Camtos      x-x

Jor 02:
18-09-2003  Real Madrid C - Tornado Tres Cantos      x-x
18-09-2003  CD Coslada - DAV Santa Ana               x-x

Jor 03:
26-09-2003  DAV Santa Ana – Real Madrid CF C         x-x
26-09-2003  CD Coslada - Tornado Tres Cantos         x-x

Jor 04:
03-10-2003  CD Coslada - Real Madrid C               x-x
03-10-2003  Tornado Tres cantos - DAV Santa Ana      x-x

Jor 05:
10-10-2003  Tornado Tres Cantos - Real Madrid C      x-x
10-10-2003  DAV Santa Ana - CD Coslada               x-x

Jor 06:
16-10-2003  Real Madrid C - DAV Santa Ana            x-x
16-10-2003  Tornado Tres cantos - CD Coslada         x-x

Clasification Group A
                        Ptos J G E P GF GC
1. Real Madrid CF C          3             finalist

Group B
AD Orcasitas, CD Las Rozas, CDA Navalcarnero, Rayo Vallecano B

Jor 01:
11-09-2003  AD Orcasitas - CD Las Rozas                x-x
11-09-2003  CDA Navalcarnero - Rayo Vallecano B        x-x

Jor 02:
18-09-2003  CD Las Rozas - CDA Navalcarnero            x-x
18-09-2003  Rayo Vallecano B - AD Orcasitas            x-x

Jor 03:
26-09-2003  CDA Navalcarnero - AD Orcasitas            x-x
26-09-2003  Rayo Vallecano B - CD Las Rozas            x-x

Jor 04:
02-10-2003  CD Las Rozas - AD Orcasitas                x-x
02-10-2003  Rayo vallecano B - CDA Navalcarnero        x-x

Jor 05:
09-10-2003  CDA Navalcarnero - CD Las Rozas            x-x
09-10-2003  AD Orcasitas - Rayo Vallecano B            x-x

Jor 06:
16-10-2003  AD Orcasitas - CDA Navalcarnero            x-x
16-10-2003  CD Las Rozas - Rayo vallecano B            x-x

Clasification Group B
                        Ptos J G E P GF GC
1. AD Orcasitas              3             finalist

Final (24-10-2003)   (31-10-2003)
Real Madrid C – AD Orcasitas                 1-2  2-3
 

AD Orcasitas clasificado para la Fase nacional RFEF/qualified for the National RFEF Phase


2005

8 teams participate

Group A
08-09-2004    Rayo Vallecano B - CD El Álamo             4-0
08-09-2004    CD Pegaso Tres Cantos - Real Madrid CF C   2-1
15-09-2004    CD Pegaso Tres Cantos - CD El Álamo        3-0
16-09-2004    Real Madrid CF C - Rayo Vallecano B        1-1
22-09-2004    Rayo Vallecano B - CD Pegaso Tres Cantos   3-0
23-09-2004    CD El Álamo - Real Madrid CF C             1-1
29-09-2004    CD El Álamo - Rayo Vallecano B             0-2
30-09-2004    CD Pegaso Tres Cantos - Real Madrid C      2-2
06-10-2004    Rayo Vallecano B - Real Madrid CF C        2-1
07-10-2004    CD El Álamo - CD Pegaso Tres Cantos        2-2
13-10-2004    CD Pegaso Tres Cantos - Rayo Vallecano B   2-3
14-10-2004    Real Madrid CF C - CD El Álamo             3-2

Clasification Group A
                        Ptos J G E P GF GC
1. Rayo Vallecano B       16 6 5 1 0 15  4 finalist
2. CD Pegaso Tres Cantos   8 6 2 2 2 11 11
3. Real Madrid CF C        6 6 1 3 2  9 10
4. CD El Álamo             2 6 0 2 4  5 15

Group B
08-09-2004    DAV Santa Ana - CDA Navalcarnero          1-3
09-09-2004    AD Orcasitas - CD Las Rozas               0-2
15-09-2004    DAV Santa Ana - CD Las Rozas              1-1
16-09-2004    CDA Navalcarnero - AD Orcasitas           3-1
                [Espinosa 2, Juanmi; Canales]
22-09-2004    CD Las Rozas - CDA Navalcarnero           1-1
23-09-2004    AD Orcasitas - DAV Santa Ana              0-0
29-09-2004    CDA Navalcarnero - DAV Santa Ana          0-1
30-09-2004    CD Las Rozas - AD Orcasitas               1-2
06-10-2004    CD Las Rozas - DAV Santa Ana              0-3
07-10-2004    AD Orcasitas - CDA Navalcarnero           1-1
13-10-2004    DAV Santa Ana - AD Orcasitas              2-1
14-10-2004    CDA Navalcarnero - CD Las Rozas           5-0

Clasificatión Group B

Club                   Ptos J G E P GF GC
1. CDA Navalcarnero      11 6 3 2 1 13  5 finalist
2. DAV Santa Ana         11 6 3 2 1  8  5
3. CD Las Rozas           5 6 1 2 3  5 12
4. AD Orcasitas           5 6 1 2 3  5  9

Final (21-10-2004) (28-10-2004)
Rayo Vallecano B - CDA Navalcarnero       2-0  0-3
 

Final 1 (21-10-2004, Madrid (Nuestra Señora de la Torre))
Rayo Vallecano B - CDA Navalcarnero        2-0
  [1-0 Jorge Andújar 15´, 2-0 Borja 54´]
R. Vallecano B: Serna; Carlos de la Vega, Alba, Cabezuelo, Peral (Chupe 59’); Jorge Andújar (Borja 46’),
                Alberto; De la Oliva, Valtierra (Rubén 79’), Roberto; Negredo.
Navalcarnero:   Carrasquilla; Roberto Tomás, Ángel, Meleiro, Sepul; Dani López, Herrero,
                Aguilera (Rafa 46´), Miguel Ángel; Benítez (Juanmi 46’), Espinosa (Valentín 79’).
Referee:  Sánchez Blázquez


Final 2 (28-10-2004, Navalcarnero (Municipal))  
CDA Navalcarnero - Rayo Vallecano B        3-0    
  [1-0 Juanmi (p) 25´, 2-0 Juanmi 51´,
   3-0 Juanmi 85´]
Navalcarnero:   Carrasquilla; Óscar, Roberto Tomás, Meleiro, Ángel; Herrero, Aguilera,
                Dani López (Benítez 66’), Valentín (Sepúlveda 90’); Juanmi, Espinosa (Robert 16’).
R. Vallecano B: Carlos; De la Vega, Tito, Alba; Cabezuelo, Alberto; Borja Truchado (Borja 82’),
                Coque Andújar (Chupe 82’), Rufino, Roberto (De la Oliva), Negredo.
Referee:  López Rodríguez   

CDA Navalcarnero clasificado para la Fase nacional Copa RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2006

4 teams participate ?
Semifinals
29-09-2005	CDA Navalcarnero - Real Madrid CF C     1-0
  [1-0 Beto (p) 63´]
CDA Navalcarnero: Manolo; Óscar, J. Manuel, Ángel, Manotas; Herrera, Rafa, Chechu, Mera; 
                  Benítez, Juanma (+ J. Iglesias, Beto).
Real Madrid C:    Dani Hernández; Edgar, Jony, Reyes, Toribio; Rodri, Nieto, 
                  Vázquez, Montiel; Ayron, Thaer (+ Carrasco, Lora, Santa Cruz).
29-09-2005	Rayo Vallecano B - Real Aranjuez CF     2-1
05-10-2005	Real Madrid CF C - CDA Navalcarnero     2-1
  [1-0 Thaer, 1-1 ?, 2-1 Thaer]
05-10-2005	Real Aranjuez CF - Rayo Vallecano B     1-1
Final  (20-10-2005)  (27-10-2005)
Final 1 (20-10-2005, Madrid (Nuestra Señora de la Torre))
Rayo Vallecano B - CDA Navalcarnero     	2-0
  [1-0 öscar 23´, 1-1 Durán (p),
   2-1 Koke]
Final 2 (27-10-2005, Navalcarnero (Municipal Mariano González))
CDA Navalcarnero - Rayo Vallecano B		1-1
  [0-1 Lucas 31´, 1-1 Óscar 74´]
Rayo Vallecano B, clasificado para la Fase nacional de la Copa RFEF, qualified for the National RFEF Phase

2007

8 teams participate

Group A

13-09-2006  CD Leganés – CD Las Rozas                4-0
14-09-2006  Real Madrid CF C – DAV Santa Ana         0-0
  [-]
Real Madrid C: Dani Hernández; Velayos, Giraldez (Juanmi Callejón 33´), Mateos, Jordi; Toto,
               Nieto (Montiel 64´), Prosi, Lionnel; Vázquez (Callejón 53´), Verdú.
DAV Santa Ana: Del Olmo; Orrite, Millán, Romero, Sergio; Ochoa (Rodera 70´), Corcobado (Alonso 62´),
               Nandi, Espino, Somoza (Cabezuela 62´) , Millán II.
20-09-2006  CD Las Rozas – Real Madrid CF C          2-2
21-09-2006  DAV Santa Ana – CD Leganés               0-1
27-09-2006  CD Las Rozas – DAV Santa Ana             2-2
27-09-2006  CD Leganés – Real Madrid CF C            0-0

Clasification Group A

Club                 Ptos J G E P GF GC
1. CD Leganés           7 3 2 1 0  5  0 finalist
2. Real Madrid CF C     3 3 0 3 0  2  2
3. DAV Santa Ana        2 3 0 2 1  2  3
4. CD Las Rozas         2 3 0 2 1  4  8

Group B

13-09-2006  RSD Alcalá – Rayo Vallecano B            3-1
14-09-2006  Soto de Alcobendas CF – Rayo Majadahonda 0-0
20-09-2006  Rayo Vallecano B – Soto de Alcobendas CF 2-0
20-09-2006  RSD Alcalá – Rayo Majadahonda            0-0
27-09-2006  Rayo Majadahonda – Rayo Vallecano B      0-1
28-09-2006  Soto de Alcobendas CF – RSD Alcalá       1-0

Clasification Group B

Club                  Ptos J G E P GF GC
1. Rayo Vallecano B      6 3 2 0 1  4 3 finalist
2. RSD Alcalá            4 3 1 1 1  3 2
3. Soto de Alcobendas CF 4 3 1 1 1  1 2
4. CF Rayo Majadahonda   2 3 0 2 1  0 1

Final

18-10-2006    CD Leganés – Rayo Vallecano B           0-2
26-10-2006    Rayo Vallecano B – CD Leganés           2-0

Final 1 (18-10-2006, Leganés (Butarque))
CD Leganés - Rayo Vallecano B                         0-2
  [0-1 Mata 61´, 0-2 Mata 65´]

CD Leganés:
R. Vallecano B:
Referee:  Marchand Aguilera

Final 2 (26-10-2006, Madrid (Nuestra Señora de la Torre))
Rayo Vallecano B - CD Leganés                        2-0
  [1-0 Roberto Santos (p) 28´, 2-0 Roberto Pérez 81´]
R. Vallecano B:
CD Leganés:
Referee:

Rayo Vallecano B, clasificado para la Fase nacional RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2008

8 teams participate

Group 1

12-09-2007    Las Rozas CF - Rayo Majadahonda          1-1
12-09-2007    Rayo Vallecano B - AD Alcobendas         3-1
17-09-2007    AD Alcobendas - Las Rozas CF             0-0
17-09-2007    Rayo Vallecano B - Rayo Majadahonda      1-0
27-09-2007    Rayo Majadahonda - AD Alcobendas         4-0
27-09-2007    Las Rozas CF - Rayo Vallecano B          1-3

Clasificatin Group 1

Club                    Ptos J G E P GF GC
1. Rayo Vallecano B        9 3 3 0 0  7  2 finalist
2. Rayo Majadonda          4 3 1 1 1  5  2
3. Las Rozas CF            2 3 0 2 1  2  4
4. AD Alcobendas           1 3 0 1 2  1  7

Group 2

12-09-2007    Real Madrid CF C – CD Leganés             2-1
  [De Paz, Salinas]
17-09-2007    Real Madrid CF C – AD Parla               3-1
27-09-2007    CD Ciempozuelos – Real Madrid CF C        1-1
11-10-2007    Real Madrid CF C – CD Puerta Bonita       2-0
  [1-0 Salinas 52´, 2-0 Berrocal 71´]
Real Madrid C: Tomás; Luis Hernández, Cerrudo (Mario Sáiz 54´), Arroyo, De Paz; Prosi, Pedro Marqués, Samuel,
               Lionnel (Berrocal 46´); Javi Hernández (Salinas 46´), Verdú.
Puerta Bonita: Iker; Lorenzo, Mara, Remedios, Alex (José, 59´); Esquinas, Iñaki (Fran, 63´),
               Ivi, Armiche; Barahona, Cana (Íñigo, 47´).

Clasificationn Group 2

Club                   Ptos J G E P GF GC
1. Real Madrid CF C       9 4 3 1 0  8  3 finalist
2. AD Parla               7 4 2 1 1  5  3
3. CD Leganés             4 4 1 1 2  4  3
4. CD Ciempozuelos        4 4 1 1 2  3  7
5. CD Puerta Bonita       2 4 0 2 2  0  4
 

Final 1 (17-10-2007, Madrid (Nuestra Señora de la Torre))
Rayo Vallecano B – Real Madrid CF C           1-1
  [Chema; Prosi)
Rayo Vallecano B: Juan Carlos; Iñaki García, Iñaki, Mario, Martín; Chema, Federico,
                  Diego (Javi Arribas, 74´), Corcobado (Cristóbal, 71´); Nico, Jorge.
Real Madrid C:    Gonzalo; Iván, Verdú, Nacho II, Jordi (Carlos, 45´); Mario Sáiz,
                  Pedro Marqués (Salinas, 58´), Prosi (Cruz, 70´), Nacho I; Lionnel, Berrocal.
Referee: Muñoz García-Mascaraque
 

Final 2 (24-10-2007, Madrid (Valdebebas))   
Real Madrid CF C – Rayo Vallecano B           2-1
  [Lionnel, Berrocal; Jorge]
Real Madrid C:     Tomás; Cerrudo, Verdú, Kamil, De Paz; Prosi (Samuel 46´), Szymon (Mario Sáiz 60´),
                   Giráldez, Nacho I; Lionnel, Salinas (Berrocal 46´).
Rayo Vallecano B:  Juan Carlos; Iñaki García, Palero, Mario (Iñaki, 70´), Martín; Arroyo,
                   Diego (Corcobado, 46´), Federico (Javi Arribas, 46´), Hugo; Nico, Jorge.
Referee: Ortiz Blanco

Real Madrid CF C, clasificado para la Fase nacional Copa RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2009

3 teams participate

Single Group

Clasification Single Group

xx-xx-2008  Rayo Valecano B - CD Leganés            x-x
xx-xx-2008  CD Leganés - UD S.S. Reyes              x-x
xx-xx-2008  UD S. S. Reyes - Rayo Vallecano B       x-x

Club                     Ptos J G E P GF GC
1. Rayo Vallecano B         4 2 2 0 0  6 2 winner
2. CD Leganés               2 2 1 0 1  3 5
3. UD San Sebastián Reyes   0 2 0 0 2  2 4

Rayo Vallecano, clasificado para la Fase nacional Copa RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2010

8 teams participate

Group 1

17-09-2009    Galáctico Pegaso – Real Madrid CF C         1-0
  [1-0 Edu 72´]
Galáctico Pegaso: Ruiz Pérez; Coco, Jorge Suañez, Sergio Serrano; Nacho Calvo, Astrain, Rober (Jorge 60´),
                  Emilio (Edu 66´), Nacho; Mata (Canario 45´), Luis.
Real Madrid C:    Carrillo; Luis Herández, Menéndez (Capote 45´), Moyano, Juanma, Kamal (Poley 65´), Aldea,
                  Pedro Marques, Salinas (Alipio 61´), Andy, Torres.

24-09-2009    Atlético Pinto - UD San Sebastián Reyes    0-2

01-10-2009    Real Madrid CF C – Atlético Pinto           6-0
  [1-0 Salinas 3´, 2-0 Pedro Marqués (p) 35´,  3-0 Andy 58´,
   4-0 Pedro Marqués 60´, 5-0 Fran Sol 71´, 6-0 Torres 72´]
Real Madrid C:    Carrillo; Iván Garrido (Altares 59´), Menéndez, Moyano, Juanma; Andy (Denis 71´),
                  Pedro Marqués, Merchán, Salinas (Fran Sol 59´); Carnero, Torres.
Atlético Pinto:   Víctor, Javi, Santi (Nuñez 56´), Guti, Polen, Iván, Unai (Mora 56´),
                  Alfonso, Luis, Óscar, Crespo (Garci 68´).

15-10-2009    Galáctico Pegaso - At. Pinto               x-x



14-10-2009    UD San Sebastián Reyes – Real Madrid CF C   1-1 (Sanse pen)
  [Nacho González; Rodrigo]
US S.S. Reyes:    Edu; Juanan, Castañeda, Nacho González, Sierra; Héctor, Roizo,
                  José Luís, Pire; Tito, Fariña.
Real Madrid C:    Carrillo; Menéndez, Moyano, Juanan, Moreno; Marc, Marqués, Merchán,
                  Rodrigo; Carnero, Juan Carlos.

Clasification Group 1

Club                      Ptos J G E P GF GC
1. UD San Sebastián Reyes    7 3 2 1 0  5  1 finalist
2. Galáctico Pegaso          6 3 2 0 1  6  3
3. Real Madrid CF C          4 3 1 1 1  7  2
4. Atlético Pinto            0 3 0 0 3  1 12

Group 2

17-09-2009    Rayo Vallecano B - Rayo Majadahonda        1-0
17-09-2009    AD Colmenar Viejo - CD Móstoles            0-0
01-10-2009    CD Móstoles - Rayo Vallecano B             1-0
01-10-2009    AD Colmenar Viejo - Rayo Majadahonda       0-0
14-10-2009    Rayo Majadahonda - CD Móstoles             2-1* (Win CD Móstoles, Majadahonda santioned)
14-10-2009    Rayo Vallecano B - AD Colmenar Viejo       2-0

Clasification Group 2


Club                     Ptos J G E P GF GC
1. CD Móstoles              7 3 2 1 0  4  0 finalist
2. Rayo Vallecano B         6 3 2 0 1  3  1
3. AD Colmenar Viejo        2 3 0 2 1  0  2
4. Rayo Majadahonda         1 3 0 1 2  0  4


Final

21-10-2009    CD Móstoles - UD San Sebastián Reyes         x-x
28-10-2009    UD San Sebastián Reyes – CD Móstoles         4-4 (pen)

UD San Sebastián Reyes, clasificado para Fase Nacional RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2011

8 teams participate

Group 1

08-09-2010  Colmenar Viejo - CF Internacional           3-1
08-09-2010  Rayo Vallecano B - CD Coslada              
15-09-2010  Rayo Vallecano B – CF Internacional         3-3
15-09-2010  CD Coslada – AD Colmenar Viejo              0-1
29-09-2010  CF Internacional Madrid – CD Coslada        3-0
29-09-2010  AD Colmenar Viejo – Rayo Vallecano B        0-1
06-10-2010  CF Internacional Madrid – AD Colmenar Viejo 2-0
06-10-2010  CD Coslada – Rayo Vallecano B               1-2
13-10-2010  CF Internacional Madrid – Rayo Vallecano B  1-2
13-10-2010  AD Colmenar Viejo – CD Coslada              3-1
20-10-2010  CD Coslada – CF Internacional Madrid        0-2
20-10-2010  Rayo Vallecano B – AD Colmenar Viejo        1-0

Clasificaction Group 1

Club                      Ptos J G E P GF GC
1. Rayo Vallecano B         16 6 5 1 0 12  6 finalist
2. CF Internacional Madrid  10 6 3 1 2 12  8
3. AD Colmenar Viejo         9 6 3 0 3  7  6
4. CD Coslada                0 6 0 0 6  3 14

Group 2

05-09-2010  Real Madrid CF C – UD San Sebastián Reyes   1-1
05-09-2010  Atlético Pinto – Las Rozas CF               0-2
15-09-2010  Real Madrid CF C – Las Rozas CF             2-3
15-09-2010  UD San Sebastián Reyes – Atlético Pinto     3-4
             [?; Josué, Fran, Didi 2]
22-09-2010  Atlético Pinto – Real Madrid CF C           1-1
             [Jesús López; ?]
22-09-2010  Las Rozas CF – UD San Sebastián Reyes       5-1
29-09-2010  UD San Sebastián Reyes – Real Madrid CF C   1-2
29-09-2010  Las Rozas CF – Atlético Pinto               1-2
             [?; Saufán (p), Aarón]
06-10-2010  Las Rozas CF – Real Madrid CF C             2-1
06-10-2010  Atlético Pinto – UD San Sebastián Reyes     1-2
             [Aarón; ?]
13-10-2010  Real Madrid CF C – Atlético Pinto           4-0
13-10-2010  UD San Sebastián Reyes – Las Rozas CF       4-0

Clasification Group 2

Club                      Ptos J G E P GF GC
1. Las Rozas CF             12 6 4 0 2 13 10 finalist
2. Real Madrid CF C          8 6 2 2 2 11  8
3. UD San Sebastián Reyes    7 6 2 1 3 12 13
4. Atlético Pinto            7 6 2 1 3  8 13

Final (27-10-2010, Las Rozas (Navalcarbón))
Las Rozas CF – Rayo Vallecano B             1-1 (7-6 pen.)

Las Rozas CF, clasificado para La Fase Nacional Copa RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2012

8 teams participate

Group 1

07-09-2011  Rayo Vallecano B – Real Madrid CF C          5-0
  [1-0 Perea 4´, 2-0 Mata 6´, 3-0 Perea 21´,
  4-0 Rayco 32´, 5-0 Rayco 75´]
Rayo Vallecano B: Bielsa; Roberto (Owusu 69´), Aitor, Alcañiz, Jaime (Jorge Sáez 67´);
                  Mario, Perea, Chevi, Mata (Diego 67´); Rayco, Dani.
Real Madrid C:    Molina; Álex Díaz, Edu Paya, Dani (Molero 46´), Parla; Andy (Camal 66´),
                  Barril, Álvaro López, Bruno (Fran Sol 66´); Josep, Jordi.
07-09-2011  CD Móstoles - CF Internacional Madrid        0-1
14-09-2011  Real Madrid CF C – CD Móstoles               5-0
  [Belima (2), Sobrino, Josep Señé, Ramírez] 
14-09-2011  Rayo Vallecano B – CF Internacional Madrid   2-1
21-09-2011  CF Internacional Madrid – Real Madrid CF C   2-0
21-09-2011  CD Móstoles – Rayo Vallecano B               3-2
28-09-2011  Real Madrid CF C – Rayo Vallecano B          1-3
  [Andy; Roberto, Mario, Mata]
28-09-2011  CF Internacional Madrid – CD Móstoles        3-0
05-10-2011  CD Móstoles – Real Madrid CF C               1-3
05-10-2011  CF Internacional Madrid – Rayo Vallecano B   1-1
19-10-2011  Real Madrid CF C – CF Internacional Madrid   1-1
19-10-2011  Rayo Vallecano B – CD Móstoles               6-1

Clasification Group 1

Club                      Ptos J G E P GF GC
1. Rayo Vallecano B         13 6 4 1 1 19  7 finalist
2. CF Internacional Madrid  11 6 3 2 1  9  4
3. Real Madrid CF C          7 6 2 1 3 10 12
4. CD Móstoles               3 6 1 0 5  5 20
 

Group 2

07-09-2011  UD San Sebastián Reyes – RCD Carabanchel     2-1
15-09-2011  Atlético Pinto - UD San Sebastián Reyes      1-1
                [0-1 Ramiro 63′, 1-1 Poten 70′]
21-09-2011  RCD Carabanchel – Atlético Pinto             2-0
                [1-0 Moya 35′, 2-0 Juanito 80′]
28-09-2011  RCD Carabanchel - UD San Sebastián Reyes     1-3
05-10-2011  UD San Sebastián Reyes – Atlético Pinto      3-1
               [1-0 Biendi 5′, 2-0 Felipe Moreno 26′) 3-0 Ramiro 57′, 3-1 Agus (59′]
19-10-2011  Atlético Pinto – RCD Carabanchel             4-1
               [1-0 Garci 27′, 2-0 Machicado 54′, 3-0 Poten 64′, 3-1 Mata 73′, 4-1 Portillo 82′]

Clasification Group 2

Club                       Ptos J G E P GF GC
1. UD San Sebastián Reyes    10 4 3 1 0  9  4 finalist
2. Atlético Pinto             4 4 1 1 2  6  7
3. RCD Carabanchel            3 4 1 0 3  5  9

Final (27-10-2011, Madrid 
Rayo Vallecano B – UD San Sebastián Reyes            4-2
  [Felipe Cortés, Nono, Jorge Sáez, Rayo; Dani, Buendicho]

Rayo Vallecano B, clasificado para la Fase nacional RFEF,  qualified for the National RFEF Phase


2013

8 teams participate

Group 1

05-09-2012  Atlético Pinto – CF Internacional          2-2
                [Galalrdo, Guzmán; ?]
05-09-2012  RSD Alcalá – UD San Sebastián Reyes        1-2
                [1-0 Tello, 1-1 Carlos Hernando, 1-2 Carlos Hernando 77´]
12-09-2012  RSD Alcalá – CF Internacional Madrid       1-0
12-09-2012  UD San Sebastián Reyes – Atlético Pinto    0-0
                [-]
19-09-2012  CF Internacional  – UD San Sebastián Reyes 1-2
19-09-2012  Atlético Pinto – RSD Alcalá                1-0
26-09-2012  CF Internacional Madrid – Atlético Pinto   2-3
                [?;Cogolludo, Mendoza, Álex Ruiz]
26-09-2012  UD San Sebastián Reyes – RSD Alcalá        1-0
03-10-2012  CF Internacional Madrid – RSD Alcalá       0-1
04-10-2012  Atlético Pinto – UD San Sebastián Reyes    0-2
10-10-2012  UD San Sebastián Reyes – CF Internacional  4-1
10-10-2012  RSD Alcalá – Atlético Pinto                3-0

Clasification Group 1

Club                         Ptos J G E P GF GC
1. UD San Sebastián Reyes      16 6 5 1 0 11  3 clasif.
2. RSD Alcalá                   9 6 3 0 3  6  4
3. Atlético Pinto               8 6 2 2 2  6  9
4. CF Internacional Madrid      1 6 0 1 5  5  6

Group 2

05-09-2012  CD Puerta Bonita – Rayo Vallecano B        3-0
12-09-2012  RCD Carabanchel – CD Puerta Bonita         1-1
19-09-2012  Rayo Vallecano B – RCD Carabanchel         1-2
26-09-2012  Rayo Vallecano B – CD Puerta Bonita        0-2
04-10-2012  CD Puerta Bonita – RCD Carabanchel         1-1
10-10-2012  RCD Carabanchel – Rayo Vallecano B         6-3

Clasification Group 2

Club                         Ptos J G E P GF GC
1. CD Puerta Bonita             8 4 2 2 0  7  2 clasif.
2. RCD Carabanchel              8 4 2 2 0 10  6
3. Rayo Vallecano B             0 4 0 0 4  4 13

Final

Final 1 (17-10-2012, Madrid (Antiguo Canódromo))   
CD Puerta Bonita – UD San Sebastián Reyes              2-1
  [1-0 Rubén Blanco, 1-1 Moncho 16´,
   2-1 Álex 28´]
Puerta Bonita:
UD S. S. Reyes:
Referee:  Cuesta Ferreiro

Final 2 (24-10-2012, San Sebastián de los Reyes (Matapiñoneras))  
UD San Sebastián Reyes – CD Puerta Bonita              1-1
  [
UD S. S. Reyes:
Puerta Bonita:
Referee:  Bueno Prieto

CD Puerta Bonita, clasificado para la Fase nacional RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2014

5 teams participate

Single group

05-09-2013  CF Internacional – RCD Carabanchel          1-1
              [1-0 Daniel García 1´, 1-1 Butragueño 71´]
05-09-2013  Atlético Pinto – Fútbol Alcobendas Sport    1-0
              [1-0 Saiz 31´]
11-09-2013  Fútbol Alcobendas Sport – CF Internacional  2-2
              [0-1 Guadaño 42´, 1-1 Rey 44´, 2-1 Fuentes 56´, 2-2 ? 80´]
12-09-2013  RSD Alcalá – Atlético Pinto                 1-0
              [1-0 Antón 28´]
18-09-2013  RCD Carabanchel – Fútbol Alcobendas Sport   0-3
              [0-1 Reyes 31´, 0-2 Fuentes 78´, 0-3 Rey 88´]
18-09-2013  CF Internacional  – RSD Alcalá              2-2
              [0-1 Puerro 11´, 1-1 Javier Ruiz 18´, 1-2 Javier 23´, 2-2 Lozano 65´]
25-09-2013  Atlético Pinto – CF Internacional           0-0
              [-]
26-09-2013  RSD Alcalá – RCD Carabanchel                0-0
              [-]
03-10-2013  Fútbol Alcobendas Sport – RSD Alcalá        2-2
              [0-1 Font 41´, 1-1 Rey 65´, 2-1 Navarro 70´, 2-2 Font 81´]
02-10-2013  RCD Carabanchel – Atlético Pinto            0-2
              [0-1 Edgar, 0-2 Popler]

Clasification

Club                      Ptos J G E P GF GC
1. Atlético Pinto            7 4 2 1 1  3  1 winner
2. RSD Alcalá                6 4 1 3 0  5  4
3. Fútbol Alcobendas Sport   5 4 1 2 1  7  5
4. CF Internacional Madrid   4 4 0 4 0  5  5
5. RCD Carabanchel           2 4 0 2 2  1  6

Atlético de Pinto, clasificado para la Fase Nacional RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2015

Only 2 teams signed up

Final  1 (10-09-2014, Móstoles (El Soto))   
CD Móstoles U.R.J.C – Atlético Pinto             1-1
  [1-0 David Aguilar 44´, 1-1 Eduardo Cruz 50´]
CD Móstoles: Amaro; Mora, Víctor González, Casillas, Javier García; Banda, Amanssour,
             David Aguilar; Raúl Corrales, Curras, Alabarce.
At. Pinto:   Caballero; Rubén Muñoz, Iván Collado; Maroto, Samuel Amador; Alade Mustapha,
             Saiz, Zamorano; Larrosa, Ramón Torrijos, López Martín.
Rereree:  Parra González

Final 2 (25-09-2014, Pinto (Amelia del Castillo))
Atlético Pinto – CD Móstoles U.R.J.C             0-1
  [0-1 Juan Carlos 70´]
At. Pinto:   Alberto; Macho, Maroto, Sergio Larrosa, Yelos; Gonzalo,
             Sodiq, Castañera; Borja, Samu, Ismael.
CD Móstoles: Amaro; Marco García, Javier García, Juan Carlos, Peño;
             Mohammed, Mario, Cristian Mora; Casillas, Víctor González, Raúl Corrales.
Referee: Carralero Calvo

CD Móstoles URJC, clasificado para la Fase nacional RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2016

Single group, 3 clubs:
02-09-2015  Fútbol Alcobendas Sport – CD Móstoles URJC		0-1
              [0-1 Akolisa 77´]
09-09-2015  CF Internacional  – Fútbol Alcobendas Sport 	2-0
              [1-0 Adrián Pérez 43´, 2-0 Guadaño 59´]
24-09-2015  CD Móstoles URJC - CF Internacional 		4-0
              [1-0 Carchenilla 6´, 2-0 Del Puerto 33´, 3-0 Prieto 57´, 4-0 Aguilar 81´]
07-10-2015  CD Móstoles URJC – Fútbol Alcobendas Sport		0-2
              [0-1 Enrique J. Martínez 55´, 0-2 Sartor 85´]
14-10-2015  Fútbol Alcobendas Sport – CF Internacional  	3-2
              [1-0 Murciego 64´, 1-1 Adrián Pérez 69´, 1-2 Daniel García 78´, 2-2 Raúl Hdez. 80´, 3-2 Jaimez 85´]
21-10-2015  CF Internacional  – CD Móstoles URJC		3-1
              [1-0 Sanz 5´, 1-1 Akolisa 33´, 2-1 Miguel R. Jiménez 73´, 3-1 Manuel Sánchez 79´]
Clasification

Club                          Ptos  J G E P GF GC
 1. CD Móstoles URJC             6  4 2 0 2  6  5 winner  
 2. Fútbol Alcobendas Sport      6  4 2 0 2  5  5   
 3. CF Internacional Madrid      6  4 2 0 2  7  8
CD Móstoles URJC, clasificado para la Fase Nacional RFEF, qualified for the National RFEF Phase

2017

4 teams participate

Single group

07-09-2016  CF Internacional Madrid – CF Fuenlabrada             0-1
              [0-1 Cristóbal Márquez 41´]
07-09-2016  Fútbol Alcobendas Sport – Aravaca CF                 2-0
              [1-0 Rubén Glez. (og) 44´, 2-0 Merchán 83´]
14-09-2016  CF Fuenlabrada – Aravaca CF                          3-0
              [1-0 Molinero 37´, 2-0 Carlos Álvarez 49´, 3-0 Christian 89´]
14-09-2016  Fútbol Alcobendas Sport – CF Internacional Madrid    2-2
              [1-0 Pereira 43´, 1-1 Daniel García 71´, 2-1 Moisés 79´, 2-2 Malagón 89´]
21-09-2016  CF Fuenlabrada – Fútbol Alcobendas Sport             1-1
               [1-0 Molinero 2´, 1-1 Vázquez 30´]
21-09-2016  CF Internacional Madrid – Aravaca CF                 3-2
               [1-0 Zamora 39´, 2-0 Daniel García 56´, 3-0 Adrián Pérez 70´, 3-1 David Esteban 78´, 3-2 Trujillo 89´]
05-10-2016  CF Fuenlabrada – CF Internacional Madrid             1-0
               [1-0 Cervero 75´]
05-10-2016  Aravaca CF – Fútbol Alcobendas Sport                 0-4
               [0-1 Pemau 44´, 0-2 Merchán 55´, 0-3 Parla 75´, 0-4 Merchán 85´]
12-10-2016  Aravaca CF – CF Fuenlabrada                          2-2
               [0-1 Cervero 16´, 1-1 Mayorga 21´, 2-1 I. González 56´, 2-2 Cervero 64´]
12-10-2016  CF Internacional Madrid – Fútbol Alcobendas Sport    1-1
               [0-1 Óscar Valentín 41´, 1-1 Adrián Pérez 84´]
26-10-2016  Fútbol Alcobendas Sport – CF Fuenlabrada             0-2
               [0-1 Christian 20´, 0-2 Carlos Álvarez 73´]
26-10-2016  Aravaca CF – CF Internacional Madrid                 0-3
               [0-1, 0-2, 0-3]

Clasification

Club                      Ptos J G E P GF GC
1. CF Fuenlabrada           14 6 4 2 0 10  3 winner
2. Fútbol Alcobendas Sport   9 6 2 3 1 10  6
3. CF Internacional Madrid   8 6 2 2 2  9  7
4. Aravaca CF                1 6 0 1 5  4 17

CF Fuenlabrada, clasificado para la Fase Nacional RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2018

Only 2 teams signed up

Final (20-09-2017, San Sebastián de los Reyes (José Luis de la Hoz-Matapiñonera))
UD San Sebastián Reyes – Fútbol Alcobendas Sport     3-1
  [1-0 Maganto 13´, 1-1 Roberto 17´,
   2-1 Álvaro Prada, 3-1 Álvaro Prada 68´]
UD S. Sebastián:  Carlos Morales; Bogdan, Neyder, Miguel Muñoz (Roibu 71´), Lluch (Sanjurjo 66´);
                  Bellas (Fredy 87´), Álvaro, Toni Arranz, Alan, Maganto, Bicoro.
Alcobendas Sport: ​Aragoneses; Álvaro, Koke, Molina (Íñaki 82´), Pulido; Nevado (Rubén Blanco 74´),
                  Rojas (Pemau 32´), Borja, Saam; Miguel, Roberto.
Referee: Torres Carrión

UD San Sebastián Reyes, clasificado para la Fase nacional RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2019

Single group, 3 clubs:

Jor 1 (19-09-2018 , San Sebastián de los reyes (Matapiñonera)) 
UD San Sebastián Reyes - CD Móstoles URJC            2-1
  [0-1 Josifidis 10´, 1-1 Rubén Sánchez 34´, 2-1 Álvaro Prada 59´]
UD S. S. Reyes: Morales; Ramón Blázquez, Mario Sanjurjo, Jesús Pozo, Manuel Diop; Nicolás Kata,
                Álvaro Prada (Iker Blanco 84´), Galindo; Navarro, Andy Escudero, Rubén Sánchez (Guerrero 84´).
Móstoles URJC:  Jordi Codina; Bourdal, Montavez, Josifidis, Cortázar; José Vega (Morato 64´, Rubén González (Jonathan Álvarez 78´),
                Gonzalo Hinojal (Alonso Carriazo 72´); José Manuel García, Jorge Jiménez, Cristofer Martín.

Jor 2 (26-09-2018, Alcobendas (José Caballero))
Fútbol Alcobendas Sport – UD San Sebastián Reyes     3-3
  [0-1 Álvaro Prada 9´, 1-1 Omar Álvarez 11´, 2-1 David Barca 30´, 3-1 Arribas 36´,
   3-2 Navarro 75´, 3-3 Andy Escudero 78´)
Alcobendas Sport: Andrés Muñoz; Fernández Saugar, Molina, Ramos, Óscar García; ? (Ramón de Diego 66´),
                  Conte (Blázquez 45´); Javier Redondo, David Barca (Ricardo Martín 45´), Omar Álvarez, Arribas,
UD S. S. Reyes:   Carlos Morales; Iker Blanco (Cristian Fernández 45´), Mario Sanjurjo, Jesús Pozo, manuel Diop; galindo, Ramón Blázquez,
                  Andy Escudero, Navarro, Álvaro Prada (Satoca 69´), Rubén Sánchez (Castel 59´).

Jor 3 (03-10-2018, Móstoles (El Soto))
CD Móstoles URJ - Fútbol Alcobendas Sport            1-3
  [1-0 Jorge Jiménez 46´, 1-1 Alejandro Jiménez 52´, 1-2 David Barca 67´]
Móstoles URJC:    Aitor González; Bourdal, Jordán, Josifidis, Cortázar; José Vega (Montavez 72´), Cristian Castrejón,
                  Jorge Jiménez; Hinojal (Luis Fernández 67), Cristofer Martín, Zubchuck ((Alonso Rodríguez 49´).
Alcobendas Sport: Andrés Muñoz; Fernández Saugar, Antonio Jiménez, Daniel Ramos, Óscar García (Alejandro Jiménez 46´);
                  Redondo, De Diego, Ricardo Martín (Gonzalo Sáiz 68´); David Barca, Arribas, Blázquez (Iván Amores 61´).

Clasification

Club                      Ptos J G E P GF GC
1. Fútbol Alcobendas Sport   4 2 1 1 0  6  4 winner
2. UD San Sebastián Reyes    4 2 1 1 0  4  1
3. CD Móstoles URJC          0 2 0 0 2  2  5

Fítbol Alcobendas Sport, clasificado para la Fase nacional RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2020

Only 2 teams signed up

Final (06-09-2019, Madrid (García de la Mata))
CD Móstoles URJC - CDA Navalcarnero        2-0
  [1-0 Portilla 31´, 2-0 Álex González 42´]
CD Móstoles URJC: Aitor; Juancar, Toto (Óscar Rivas, 68′), Kupen, Carosini; Ledesma, Álex González (Leo, 71′);
                  Portilla, Chupe, Salmerón (Cortázar, 62′); Mario Rivas.
CDA Navalcarnero: Paredes; Calarge, David Gómez, David López, José Antonio; Manu Castro (David Rodríguez, 46′),
                  Rubén Sánchez, Lozano; Juanito (Borona, 72′); Rodrigo (Jesús de Miguel. 46′), Esnaider.
Referee:  Alin Nicolae Giurca

CD Móstoles URJC, clasificado para la Fase nacional RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2021

Only 3 teams signed up (UD S. Sebastián de los reyes, Rayo Vallecano B and CD Móstoles URJC)

Triangular (07-10-2020, Madrid (García de la Mata)))

CD Móstoles URJC - Rayo Vallecano B           0-0
  [-]
Rayo Vallecano B: Luis del Ramo; Luis Aguado, Jorge, Gimeno, Iker Recio; Sánchez, Manu Navarro,
                  Aguirre, Carlos Hernández; Cano, Marc Echarri.
CD Móstoles URJC: Nando; Juancar, Recalde, Sanjurjo, Emi; Ledesma, Claverías, Montávez;
                  Portilla, Galo, Mario Rivas.
Referee:  Vázquez González

UD S.S. Reyes - Rayo Vallecano B              1-0
  [1-0 F. Fomeyem 34´]
UD S. S. Reyes:   Manojlović; Fer Ruiz, Felix, Fomeyem, Simón; Manu Miquel, Mario (Calçada, 34′),
                  Gavilán; Rubén de Tomás, Borja Sánchez, Marcelo.
Rayo Vallecano B: Luis del Ramo; Boigues, Rueda, Iker Recio (Luis Aguado, 41′), Carlos Hernández (Gimeno, 23′);
                  Fariña, Quivira, Barroso, Kevin (Manu Navarro, 31′); Cano (Jorge, 23′), Aitor Villar.
Referee:  Delgado Benítez

UD S.S. Reyes - CD Móstoles URJC              0-1
  [0-1 Óscar Rivas 44´]
UD S.S. Reyes:    Felipe Ramos; Barreda (A), Felix, Juanra, Paredes (Marcelo, 45′); Mario (Calçada, 36′),
                  Borja Sánchez; Álex Martínez, Carlitos, Fer Ruiz; Arturo.
CD Móstoles URJC: Tejero; Juancar (Óscar Rivas, 40′), Recalde, Souza, Emi (Leitón, 40′);
                  Ledesma, Montávez, Sanjurjo (Alberto, 40′); Portilla, Galo (Rojo, 20′), Mario Rivas.
Referee:  Alonso Campos

Clasification

Club                      Ptos J G E P GF GC
1. CD Móstoles URJC          3 2 1 1 0  1  0 winner
2. UD San Sebastián Reyes    3 2 1 0 1  1  1
3. Rayo Vallecano B          1 2 0 1 2  0  1

CD Mostoles URJC, clasificado para la Fase nacional RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2022

Only 4 teams signed up (Las Rozas CF, Navalcarnero, CD Móstoles URJC and AD Torrejón CF)

Semifinal (08-09-2021)
CD Móstoles URJC - CDA Navalcarnero        0-1
  [0-1 Daniel 73´]
Las Rozas CF - AD Torrejón CF              2-0
  [1-0 Simal 17´, 2-0 Rodajo 88´]

Final (22-08-2021, Navalcarnero (Mariano González))
CDA Navalcarnero - Las Rozas CF            3-0
  [1-0 Dani del Moral 37´, 2-0 J. Ontiveros 39´, 3-0 Aitor Núñez 53´]
Navalcarnero:  Álex; Dani H. (Expósito 46'), Gómez (Fratelli 46'), Uña, Aitor Núñez; Álex Gil, Busi,
               Fran Pérez (Marcos Mendes 74'), Dani del Moral; Simón (Marcos 62'), Ontíveros (Navarro 74').
Las Rozas CF:  Guzmán; Iñaki Gómez, Expósito* (Raúl 46'), Indiano, Palacios (Costa 70'), Pérez,
               Diabaté (Pablo 56'), Arkaitz; Zaragoza (Cuellar 56'), Guillén (Tito 56'), Tiri.
Referee: Rodríguez Recio

CDA Navalcarnero, clasificado para la Fase nacional RFEF, qualified for the National RFEF Phase


2023

6 teams signed up (DUx Internacional, CDE Ursaria, UD S. Sebastián de los Reyes, RSD Alcalá, Torrejón CVF and CD Móstoles URJC))

* DUX Internacional retired

Group A:

17-08-2022  Dux Internacional Madrid - CDE Ursaria              x-x *sus
21-08-2022  UD S. Sebastián de los Reyes - Dux Internacional    x-x *sus
24-08-2022  CDE Ursaria - UD S. Sebastián de los Reyes          1-0

Clasification Group A

Club                      Ptos J G E P GF GC
1. CDE Ursaria               3 1 1 0 0  1  0 winner
2. UD San Sebastián Reyes    3 1 0 0 1  0  1
3. DUX Internacional         - - - - -  -  - 

Group B:

17-08-2022  RSD Alcalá - Torrejón CF                            1-1
20-08-2022  CD Móstoles URJC - RSD Alcalá                       1-5
24-08-2022  Torrejón CF - CD Móstoles URJC                      3-2

Clasification Group A

Club                      Ptos J G E P GF GC
1. RSD Alcalá                4 2 1 1 0  6  2 winner
2. UD San Sebastián Reyes    4 2 1 1 0  4  3
3. CD Móstoles URJC          0 2 0 0 2  3  8 

 

Final (28-08-2022, Madrid (Ernesto Cotorruelo))
RSD Alcalá - CDE Ursaria                    0-0    [RSD Alcalá 4-2 on pen.]    
  [-]
RSD Alcalá:  Manolo Delgado; Huelves, Tito (Macho 91’), Javi Jiménez (Ángel Moreno 62’), Dani Navarro;
             Aitor Monroy, Chato; Garci (Dani Peinado 110’), Abel Molinero (Jorge Sánchez 62’), Nouman; Marcos Legaz.
CD Ursaria:  Christian Flores (Fran Martínez 46’); Busto (Alberto Moreno 67’), Villalón, Juancho (Higuera 60’),
             Adrián; Malote (Hugo García 77’), Cortázar; Izan, Borja Pascual, Christian (Mario 60’); Jacobo Alcalde.
Referee: López Montalbán

RSD Alcalá, clasificado para la Fase nacional RFEF, qualified for the National RFEF Phase


List of Copa RFEF Finals

About this document

Prepared and maintained by Raúl Torre for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Raúl Torre
Last updated: 20 Sep 2022

(C) Copyright Raúl Torre and RSSSF 2018/22
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.