Argentinian Teams vs. Brazilian Teams


 

So far the following data have been found; research on more data is going on.

 

 
.Note: Matches in bold face indicate clubs or combinated against combinated or national teams.
 
 
 
  Date		ARGENTINA Team 	       	       Score	BRAZIL Team	 		Venue			 	Competition
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
02.07.1908	Argentina			2-2	Foreigners of São Paulo		São Paulo			Friendly
05.07.1908	Argentina			6-0	Foreigners of São Paulo		São Paulo			Friendly
07.07.1908	Argentina			4-0	São Paulo State Team		São Paulo			Friendly
09.07.1908	Argentina			3-2	Guanabara State Team		Río de Janeiro			Friendly
11.07.1908	Argentina			7-1	English of Río de Janeiro	Río de Janeiro			Friendly
12.07.1908	Argentina			3-0	Río de Janeiro League		Río de Janeiro			Friendly
14.07.1908	Argentina			6-1	São Paulo/Santos Combined	Santos				Friendly
07.09.1910	Estudiantes BA			4-0	SC Río Grande			Río Grande			Friendly
09.09.1910	Estudiantes BA			7-3	Porto Alegre League		Río Grande			Friendly
14.09.1910	Estudiantes BA			7-0	SC Pelotas			Pelotas				Friendly
18.09.1910	Estudiantes BA			5-0	SC Río Grande			Río Grande			Friendly
04.09.1912	Argentina			3-4	Paulistano			São Paulo			Friendly
05.09.1912	Argentina			3-0	EC Americano			São Paulo			Friendly
07.09.1912	Argentina			6-3	Foreigners of São Paulo		São Paulo			Friendly
08.09.1912	Argentina			6-3	São Paulo State Team		São Paulo			Friendly
12.09.1912	Argentina			4-0	Río de Janeiro League		Río de Janeiro			Friendly
14.09.1912	Argentina			9-1	English of Río de Janeiro	Río de Janeiro			Friendly
16.09.1912	Argentina			5-0	Guanabara State Team		Río de Janeiro			Friendly
10.08.1913	Argentina			0-2	São Paulo League		Avellaneda			Friendly
17.08.1913	Argentina			2-0	São Paulo League		Buenos Aires			Friendly
20.08.1913	San Isidro			3-1	São Paulo League		Buenos Aires			Friendly
24.09.1914	Argentina League		1-3	Brazil				Buenos Aires			Friendly
06.05.1917	Sportivo Barracas		1-1	Río Janeiro/São Paulo Combined	Río de Janeiro			Friendly
10.05.1917	Sportivo Barracas		1-1	Flamengo			Río de Janeiro			Friendly
13.05.1917	Sportivo Barracas		1-2	Río Janeiro/São Paulo Combined	Río de Janeiro			Friendly
16.05.1917	Sportivo Barracas		0-1	Río de Janeiro League		Río de Janeiro			Friendly
24.05.1919	Argentina			1-1	Bangu AC			Río de Janeiro			Friendly
04.09.1920	CA Gath & Chaves		1-3	Brazil				Buenos Aires			Friendly
25.10.1922	Argentina			1-1	Comercial			São Paulo			Friendly
28.10.1922	Argentina			1-4	Paulistano			São Paulo			Friendly
29.10.1922	Argentina			3-2	Santos FC/Syrio Combined	São Paulo			Friendly
19.03.1925	Argentina			3-1	Palestra Itália			Avellaneda			Friendly
22.03.1925	Argentina			0-0	Palestra Itália			Buenos Aires			Friendly
20.12.1925	Newell's Old Boys		2-2	Brazil				Rosario				Friendly
01.01.1929	Sportivo Barracas		3-2	Río de Janeiro Combined		Río de Janeiro			Friendly
04.01.1929	Sportivo Barracas		0-0	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
06.01.1929	Sportivo Barracas		5-3	Brazil				Río de Janeiro			Friendly
08.01.1929	Sportivo Barracas		0-2	Río de Janeiro Combined		Río de Janeiro			Friendly
26.02.1929	Argentina			6-1	América FC (RJ)			Avellaneda			Friendly
03.03.1929	Estudiantes LP			1-1	América FC (RJ)			La Plata			Friendly
06.03.1929	Ferro Carril Oeste		1-5	América FC (RJ)			Buenos Aires			Friendly
09.03.1929	Argentina League		1-1	América FC (RJ)			Buenos Aires			Friendly
16.03.1929	Argentina			2-0	América FC (RJ)			Buenos Aires			Friendly
22.04.1929	Sportivo Barracas		2-2	Palestra Itália			São Paulo			Friendly
24.04.1929	Sportivo Barracas		0-1	Santos FC			Santos				Friendly
28.04.1929	Sportivo Barracas		0-3	Paulista			São Paulo			Friendly
01.05.1929	Sportivo Barracas		1-3	Corinthians			São Paulo			Friendly
03.05.1929	Sportivo Barracas		2-0	Palestra Itália			São Paulo			Friendly
05.05.1929	Sportivo Barracas		1-0	AA Portuguesa			São Paulo			Friendly
05.01.1930	Tucumán Select			2-3	Río de Janeiro Combined (AMEA)	Río de Janeiro			Friendly
12.01.1930	Tucumán Select			6-2	América FC (RJ)			Río de Janeiro			Friendly
19.01.1930	Tucumán Select			1-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
23.01.1930	Tucumán Select			3-3	Río Janeiro B Combined (AMEA)	Río de Janeiro			Friendly
26.01.1930	Tucumán Select			1-4	Palestra Itália			São Paulo			Friendly
30.01.1930	Tucumán Select			2-5	Palestra Itália/Corinthians 	São Paulo			Friendly
02.02.1930	Tucumán Select			2-7	Corinthians			São Paulo			Friendly
06.02.1930	Tucumán Select			2-2	Combinado Santista		Santos				Friendly
09.02.1930	Tucumán Select			1-4	Santos FC			Santos				Friendly
27.03.1930	Sportivo Buenos Aires		2-5	Río de Janeiro League		Río de Janeiro			Friendly
28.03.1930	Sportivo Buenos Aires		1-8	São Paulo League		São Paulo			Friendly
29.03.1930	Sportivo Buenos Aires		2-3	Hespanha FC			Santos				Friendly
13.07.1930	Huracán 			2-4	Corinthians			São Paulo			Friendly
17.07.1930	Huracán 			6-3	Portuguesa/Guaraní Combined	São Paulo			Friendly
20.07.1930	Huracán 			1-2	Palestra Itália			São Paulo			Friendly
24.07.1930	Huracán				1-4	Santos FC			Santos				Friendly
27.07.1930	Huracán				2-2	Río de Janeiro Select		Río de Janeiro			Friendly
31.07.1930	Huracán				1-5	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
03.08.1930	Huracán				4-4	Río de Janeiro Combined		Río de Janeiro			Friendly
13.12.1930	Gimnasia y Esgrima LP		1-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
17.12.1930	Gimnasia y Esgrima LP		0-4	Río de Janeiro Combined		Río de Janeiro			Friendly
14.04.1931	Gimnasia y Esgrima LP		2-2	Vasco da Gama/América FC	Río de Janeiro			Friendly
16.04.1931	Gimnasia y Esgrima LP		0-0	Corinthians			São Paulo			Friendly
23.04.1931	Gimnasia y Esgrima LP		1-2	Palestra Itália/Syrio Combined	São Paulo			Friendly
22.01.1933	Independiente			4-0	Universitarios Cariocas		Buenos Aires			Friendly
26.01.1933	San Lorenzo			4-1	Universitarios Cariocas		Buenos Aires			Friendly
03.02.1933	Colón (Santa Fe)		2-3	Universitarios Cariocas		Santa Fe			Friendly
15.04.1933	Argentina			2-1	Flamengo			Buenos Aires			Friendly
11.03.1934	Nacional (Rosario)		1-2	Palestra Itália			São Paulo			Friendly
18.03.1934	Nacional (Rosario)		1-4	Botafogo (RJ)			Río de Janeiro			Friendly
20.01.1935	Boca Juniors			4-0	Botafogo (RJ)			Río de Janeiro			Friendly
27.01.1935	Boca Juniors			3-3	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
30.01.1935	Boca Juniors			6-1	São Cristóvão			Río de Janeiro			Friendly
02.02.1935	Boca Juniors			1-1	Palestra Itália			São Paulo			Friendly
03.02.1935	River Plate			4-2	Botafogo (RJ)			Río de Janeiro			Friendly
10.02.1935	Boca Juniors			0-2	Corinthians			São Paulo			Friendly	
10.02.1935	River Plate			4-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
14.02.1935	River Plate			1-2	São Paulo FC			São Paulo			Friendly
17.02.1935	River Plate  			3-1	Corinthians			São Paulo			Friendly
21.02.1935	River Plate			2-1	Palestra Itália			São Paulo			Friendly
24.02.1935	River Plate			1-2	Brazil				Río de Janeiro			Friendly
27.01.1936	Estudiantes LP			0-1	Corinthians			São Paulo			Friendly
27.01.1936	Huracán				2-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
29.01.1936	Huracán				0-6	São Cristóvão			Río de Janeiro			Friendly
30.01.1936	Estudiantes LP			3-4	Santos FC			Santos				Friendly
02.02.1936	Huracán				3-4	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
02.02.1936	Estudiantes LP			2-3	Palestra Itália			São Paulo			Friendly
09.02.1936	Estudiantes LP			0-2	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
09.02.1936	Huracán				2-4	Palestra Itália			São Paulo			Friendly
12.02.1936	Huracán				5-2	Santos FC			Santos				Friendly
15.02.1936	Huracán 			1-1	Corinthians			São Paulo			Friendly
16.02.1936	Estudiantes LP			5-1	São Cristóvão			Río de Janeiro			Friendly
12.10.1936	Vélez Sarsfield			2-3	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
15.10.1936	Vélez Sarsfield			2-2	Río de Janeiro Select		Río de Janeiro			Friendly
18.10.1936	Vélez Sarsfield			1-5	Palestra Itália			São Paulo			Friendly
29.12.1936	Atlanta				8-2	Novo Hamburgo			Porto Alegre			Friendly
02.01.1937	Atlanta				5-2	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
14.01.1937	Atlanta				5-0	EC Bahia			Salvador de Bahía		Friendly
17.01.1937	Atlanta				4-2	Galicia				Salvador de Bahía		Friendly
22.01.1937	Atlanta				1-2	Ypiranga			Salvador de Bahía		Friendly
24.01.1937	Atlanta				4-2	Galicia				Salvador de Bahía		Friendly
29.01.1937	Atlanta			       10-6	Náutico				Recife				Friendly
31.01.1937	Atlanta				7-2	Sport Recife			Recife				Friendly
14.02.1937	Atlanta				3-2	Madureira			Río de Janeiro			Friendly
21.02.1937	Atlanta				2-2	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
24.02.1937	Atlanta				2-4	Belo Horizonte Combined		Belo Horizonte			Friendly
28.02.1937	Atlanta				0-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
02.03.1937	Atlanta				1-1	Parana Combined			Curitiba			Friendly
11.07.1937	Beccar Varela Combined		0-3	Fluminense			Río de Janeiro			Friendly
16.07.1937	Beccar Varela Combined		2-4	Flamengo			Río de Janeiro			Friendly
18.07.1937	Beccar Varela Combined		2-6	América FC (RJ)			Río de Janeiro			Friendly
25.07.1937	Beccar Varela Combined		3-1	Río Branco FC			Vitória				Friendly
01.08.1937	Beccar Varela Combined		1-1	Portuguesa  			São Paulo			Friendly
03.08.1937	Beccar Varela Combined		4-3	Portuguesa  			São Paulo			Friendly
30.11.1938	Newell's Old Boys		4-2	São Cristóvão			Rosario				Friendly
15.12.1938	Racing Club			8-0	São Cristóvão			Buenos Aires			Friendly
29.01.1939	Huracán				4-3	Corinthians			São Paulo			Friendly
02.02.1939	Huracán				1-2	Palestra Itália			São Paulo			Friendly
05.02.1939	Huracán				1-4	Portuguesa			Santos				Friendly
11.02.1939	Huracán				4-5	América FC/Vasco da Gama 	Río de Janeiro			Friendly
13.08.1939	River/Independiente Combined	3-1	Flamengo/Vasco da Gama Combined	Buenos Aires			Copa Confraternidad
13.08.1939	Estudiantes LP/Gimnasia LP 	2-0	Flamengo/Vasco da Gama Combined	La Plata			Copa Confraternidad
15.08.1939	River/Independiente Combined	3-1	Flamengo/Vasco da Gama Combined	Buenos Aires			Copa Confraternidad
17.08.1939	Newell's/Rosario Central	1-0	Flamengo/Vasco da Gama Combined	Rosario				Copa Confraternidad
19.12.1939	Independiente			2-5	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
21.12.1939	San Lorenzo			5-1	Botafogo (RJ)			Río de Janeiro			Friendly
24.12.1939	Independiente			4-3	Flamengo			Río de Janeiro			Friendly
30.12.1939	San Lorenzo			1-0	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
31.12.1939	Independiente			1-2	Flamengo			Río de Janeiro			Friendly
04.01.1940	Independiente			8-1	Botafogo (RJ)			Río de Janeiro			Friendly
08.01.1940	San Lorenzo			1-0	Flamengo			Río de Janeiro			Friendly
12.01.1940	Independiente/SLorenzo Combined	6-1	Río de Janeiro Combined		Río de Janeiro			Friendly
14.01.1940	San Lorenzo			0-0	Flamengo			Río de Janeiro			Torneio Luis Aranha (20 min duration)
14.01.1940	San Lorenzo			0-0	Botafogo (RJ)			Río de Janeiro			Torneio Luis Aranha (20 min duration)
14.01.1940	San Lorenzo			0-0	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Torneio Luis Aranha (20 min duration)
14.01.1940	Independiente			0-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Torneio Luis Aranha (20 min duration)
18.01.1940	San Lorenzo			4-2	Flamengo			Río de Janeiro			Friendly
19.01.1940	Independiente			1-2	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Friendly
21.01.1940	Independiente			2-3	América FC (MG)			Belo Horizonte			Friendly
28.01.1940	Independiente			3-3	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
30.01.1940	Independiente			1-2	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
19.01.1941	Gimnasia y Esgrima LP		4-1	EC Bahia			Salvador de Bahía		Friendly
23.01.1941	Argentina/Uruguay Combined	1-0	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Friendly
24.01.1941	Gimnasia y Esgrima LP		3-2	Vitória				Salvador de Bahía		Friendly
26.01.1941	Gimnasia y Esgrima LP		1-2	Galicia				Salvador de Bahía		Friendly
01.02.1941	Newell's/Rosario Central	7-0	Flamengo			Rosario				Hexagonal Internacional Nocturno
01.02.1941	Independiente			4-1	Fluminense			Buenos Aires			Hexagonal Internacional Nocturno
02.02.1941	Gimnasia y Esgrima LP		2-5	São Paulo FC			São Paulo			Friendly
06.02.1941	Gimnasia y Esgrima LP		1-1	Corinthians			São Paulo			Friendly
08.02.1941	Independiente			6-5	Flamengo			Buenos Aires			Hexagonal Internacional Nocturno
09.02.1941	Newell's/Rosario Central	4-1	Fluminense			Rosario				Hexagonal Internacional Nocturno
09.02.1941	Estudiantes LP			1-1	Botafogo (RJ)			Mexico DF, Mexico		Friendly
09.02.1941	Gimnasia y Esgrima LP		1-1	Palestra Itália			São Paulo			Friendly
12.02.1941	Huracán				4-1	Fluminense			Buenos Aires			Hexagonal Internacional Nocturno
13.02.1941	San Lorenzo			0-2	Flamengo			Buenos Aires			Hexagonal Internacional Nocturno
16.02.1941	Gimnasia y Esgrima LP		0-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
17.02.1941	Huracán				3-1	Flamengo			Buenos Aires			Hexagonal Internacional Nocturno
18.02.1941	San Lorenzo			4-2	Fluminense			Buenos Aires			Hexagonal Internacional Nocturno
20.02.1941	Buenos Aires/Rosario Combined	3-1	Flamengo/Fluminense Combined	Buenos Aires			Friendly
22.02.1941	San Lorenzo			1-0	Flamengo			Buenos Aires			Torneo Relámpago (20 min duration)
22.02.1941	Newell's/Rosario Central     [4]0-0[3]	Fluminense			Buenos Aires			Torneo Relámpago (20 min duration)
25.02.1941	Gimnasia y Esgrima LP		2-2	Coritiba			Curitiba			Friendly
02.03.1941	Gimnasia y Esgrima LP		5-5	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
05.03.1941	Gimnasia y Esgrima LP		4-2	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
09.03.1941	Gimnasia y Esgrima LP		5-2	Grêmio/SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
30.12.1945	Rosario Central			2-2	São Paulo FC			São Paulo			Friendly
01.01.1946	Rosario Central			1-2	Palmeiras			São Paulo			Friendly
06.01.1946	Rosario Central			2-1	Galicia				Salvador de Bahía		Friendly
10.01.1946	Rosario Central			2-1	Vitória				Salvador de Bahía		Friendly
13.01.1946	Rosario Central			5-4	EC Bahia			Salvador de Bahía		Friendly
17.01.1946	Rosario Central			0-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Friendly
20.01.1946	Rosario Central			4-3	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Friendly
15.12.1946	River Plate			2-1	São Paulo FC			São Paulo			Friendly
18.12.1946	River Plate			1-2	Palmeiras			São Paulo			Friendly
23.12.1946	River Plate  			2-1	Corinthians			São Paulo			Friendly
04.01.1947	Boca Juniors			1-0	São Paulo FC			São Paulo			Friendly
08.01.1947	Boca Juniors			6-2	Corinthians			São Paulo			Friendly
13.01.1947	Boca Juniors			2-2	Palmeiras			São Paulo			Friendly
23.01.1947	Boca Juniors			2-3	Palmeiras			Montevideo, Uruguay		Copa del Atlántico
30.01.1947	River Plate			1-1	Vasco da Gama			Montevideo, Uruguay		Copa del Atlántico
04.02.1947	River Plate			3-1	Palmeiras			Montevideo, Uruguay		Copa del Atlántico
06.02.1947	Boca Juniors			3-1	Vasco da Gama			Montevideo, Uruguay		Copa del Atlántico
09.02.1947	River Plate			6-0	Palmeiras			Buenos Aires			Friendly
11.01.1948	River Plate  			2-2	São Paulo FC			São Paulo			Friendly
15.01.1948	River Plate  			1-2	Corinthians			São Paulo			Friendly
18.01.1948	River Plate			2-1	Palmeiras			São Paulo			Friendly
21.01.1948	Boca Jrs./River Plate Combined	1-1	São Paulo Combined		São Paulo			Friendly
25.01.1948	Boca Juniors			1-1	Corinthians			São Paulo			Friendly
28.01.1948	Boca Juniors			1-0	São Paulo FC			São Paulo			Friendly
31.01.1948	Boca Juniors			1-2	Palmeiras			São Paulo			Friendly
29.02.1948	Estudiantes LP			1-1	EC Cruzeiro (Porto Alegre)	Porto Alegre			Friendly
03.03.1948	Estudiantes LP			0-2	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
07.03.1948	Estudiantes LP			1-3	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
14.03.1948	River Plate			0-0	Vasco da Gama			Santiago de Chile, Chile	Sudamericano de Clubes
01.09.1948	Boca Juniors			5-3	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
27.10.1948	Racing Club			2-3	Fluminense			Río de Janeiro			Friendly
03.11.1948	San Lorenzo			1-0	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
15.11.1951	Boca Juniors			2-2	Flamengo			Río de Janeiro			Friendly
21.11.1951	Boca Juniors			1-1	Palmeiras			São Paulo			Friendly
24.11.1951	Boca Juniors			0-3	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
01.12.1951	Independiente			5-5	Flamengo			Río de Janeiro			Friendly
06.12.1951	Vélez Sarsfield			3-2	Náutico				Recife				Friendly
09.12.1951	Vélez Sarsfield			3-1	Santa Cruz			Recife				Friendly
15.12.1951	Vélez Sarsfield			3-2	Sport Recife			Recife				Friendly
18.12.1951	Vélez Sarsfield			3-2	Treze				Campina Grande			Friendly
19.12.1951	Atlanta				1-0	São Paulo FC			São Paulo			Friendly
21.12.1951	Vélez Sarsfield			3-2	Botafogo (Paraíba)		João Pessoa			Friendly
23.12.1951	Atlanta				2-8	Atlético Baurú			Baurú				Friendly
23.12.1951	Vélez Sarsfield			1-1	CS Alagoano			Maceió				Friendly
27.12.1951	Atlanta				2-4	Paulista			Jundiai				Friendly
30.12.1951	Vélez Sarsfield			4-3	Vitória				Vitória				Friendly
30.12.1951	Atlanta				1-2	São Paulo FC			Aracatuba			Friendly
09.01.1952	Vélez Sarsfield			1-0	Portuguesa			São Paulo			Friendly
09.01.1952	Ferro Carril Oeste		1-0	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
13.01.1952	Ferro Carril Oeste		1-2	G.E.Renner			Porto Alegre			Friendly
16.01.1952	Ferro Carril Oeste		0-1	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
16.01.1952	Vélez Sarsfield			1-0	Palmeiras			São Paulo			Friendly
18.01.1952	Ferro Carril Oeste		6-0	EC São Paulo (RG)		Río Grande			Friendly
20.01.1952	Ferro Carril Oeste		1-2	Grêmio (Pelotas)		Pelotas				Friendly
21.01.1952	Estudiantes LP			1-1	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
25.01.1952	Estudiantes LP			1-4	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
27.01.1952	Ferro Carril Oeste		6-1	Santa Cruz			Santa Cruz			Friendly
30.01.1952	Estudiantes LP			5-3	Santa Catarina Select		Florianópolis			Friendly
31.01.1952	Chacarita Juniors		1-2	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
31.01.1952	Racing Club			3-2	Fluminense			Río de Janeiro			Friendly
03.02.1952	Estudiantes LP			9-2	Ferroviário			Curitiba			Friendly
03.02.1952	Ferro Carril Oeste		3-1	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Caxias do Sul			Friendly
04.02.1952	Chacarita Juniors		3-1	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
07.02.1952	Chacarita Juniors		2-2	G.E.Renner			Porto Alegre			Friendly
07.02.1952	Estudiantes LP			1-0	Paraná Select			Curitiba			Friendly
10.02.1952	Estudiantes LP			2-4	Paraná Select			Curitiba			Friendly
14.02.1952	Chacarita Juniors		0-4	Santa Catarina Select		Florianópolis			Friendly
17.02.1952	Estudiantes LP			0-2	Ponte Preta			Campinas			Friendly
17.02.1952	Chacarita Juniors		3-1	Carlos Renaux			Brusque				Friendly
19.02.1952	Chacarita Juniors		1-0	Santa Catarina Select		Bocaiuva			Friendly
25.12.1952	Chacarita Juniors		1-2	Santa Cruz			Recife				Friendly
28.12.1952	Chacarita Juniors		2-2	Náutico				Recife				Friendly
01.01.1953	Chacarita Juniors		3-1	América (Recife)		Recife				Friendly
04.01.1953	Chacarita Juniors		4-2	Paraíba Combined		João Pessoa			Friendly
06.01.1953	Chacarita Juniors		1-0	Sport Recife			Recife				Friendly
11.01.1953	Chacarita Juniors		3-1	San Antonio/Río Branco		Vitória				Friendly
15.01.1953	Chacarita Juniors		2-1	Tupynambás			Juiz de Fora			Friendly
18.01.1953	Chacarita Juniors		2-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Friendly
22.01.1953	Chacarita Juniors		1-1	América FC (MG)			Belo Horizonte			Friendly
24.01.1953	Racing Club			1-1	Flamengo			Río de Janeiro			Torneo Cuadrangular
24.01.1953	Chacarita Juniors		1-0	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Friendly
25.01.1953	Boca Juniors			4-4	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Torneo Cuadrangular
29.01.1953	Chacarita Juniors		4-0	Penit. Agrícola de Neves	Belo Horizonte			Friendly
31.01.1953	Boca Juniors			2-4	Flamengo			Río de Janeiro			Torneo Cuadrangular
01.02.1953	Racing Club			3-3	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Torneo Cuadrangular
04.02.1953	Chacarita Juniors		2-2	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
05.02.1953	Racing Club			2-4	Palmeiras			São Paulo			Friendly
06.02.1953	Chacarita Juniors		1-1	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
08.02.1953	Racing Club			2-0	São Paulo FC			São Paulo			Friendly
08.02.1953	Boca Juniors			3-1	Canto do Río			Río de Janeiro			Friendly
12.02.1953	Racing Club			0-1	Corinthians			São Paulo			Friendly
20.03.1953	San Lorenzo			4-1	Botafogo (RJ)			Buenos Aires			Cuadrangular de Buenos Aires
22.03.1953	Boca Juniors			0-2	Botafogo (RJ)			Buenos Aires			Cuadrangular de Buenos Aires
24.03.1953	San Lorenzo			2-2	Flamengo			Buenos Aires			Cuadrangular de Buenos Aires
26.03.1953	Boca Juniors			1-1	Flamengo			Buenos Aires			Cuadrangular de Buenos Aires
29.03.1953	Racing Club			0-0	Vasco da Gama			Avellaneda			Friendly
21.03.1954	Gimnasia y Esgrima LP		1-1	Santos FC			La Plata			Friendly
28.03.1954	San Lorenzo			3-3	Santos FC			Buenos Aires			Friendly
31.03.1954	Gimnasia y Esgrima LP		2-2	Santos FC			La Plata			Friendly
04.04.1954	Belgrano/Talleres (Córdoba)	0-5	Santos FC			Córdoba				Friendly
06.04.1954	San Martín (San Juan)		4-1	Santos FC			San Juan			Friendly
08.04.1954	San Martín (San Juan)		1-4	Santos FC			San Juan			Friendly
11.04.1954	Tucumán Combined		1-3	Santos FC			San Miguel de Tucumán		Friendly
14.04.1954	River Plate			2-0	Santos FC			Buenos Aires			Friendly
23.12.1955	Independiente/Racing Combined	1-3	Flamengo/Vasco da Gama Combined	Río de Janeiro			Friendly
27.12.1955	Independiente			4-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Torneio Internacional Gilberto Cardoso
27.12.1955	Racing Club			1-2	Flamengo			Río de Janeiro			Torneio Internacional Gilberto Cardoso
30.12.1955	Racing Club			2-3	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Torneio Internacional Gilberto Cardoso
30.12.1955	Independiente			0-3	Flamengo			Río de Janeiro			Torneio Internacional Gilberto Cardoso
03.01.1956	Racing Club			1-3	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
06.01.1956	Racing Club			1-1	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
11.03.1956	Newell's Old Boys		2-4	Santos FC			Santos				Torneio Internacional Roberto Gomes Pedrosa
11.03.1956	Boca Juniors			0-4	São Paulo FC			São Paulo			Torneio Internacional Roberto Gomes Pedrosa
14.03.1956	Newell's Old Boys		5-2	Palmeiras			São Paulo			Torneio Internacional Roberto Gomes Pedrosa
18.03.1956	Boca Juniors			2-3	Santos FC			Santos				Torneio Internacional Roberto Gomes Pedrosa
19.03.1956	Newell's Old Boys		1-2	Corinthians			São Paulo			Torneio Internacional Roberto Gomes Pedrosa
21.03.1956	Boca Juniors			0-2	Palmeiras			São Paulo			Torneio Internacional Roberto Gomes Pedrosa
22.03.1956	Newell's Old Boys		1-0	São Paulo FC			São Paulo			Torneio Internacional Roberto Gomes Pedrosa
24.03.1956	Boca Juniors			4-3	Portuguesa			São Paulo			Torneio Internacional Roberto Gomes Pedrosa
26.03.1956	Newell's Old Boys		1-2	Portuguesa			São Paulo			Torneio Internacional Roberto Gomes Pedrosa
27.03.1956	Boca Juniors			1-4	Corinthians			São Paulo			Torneio Internacional Roberto Gomes Pedrosa
29.03.1956	Newell's Old Boys		2-5	Santos FC			São Paulo			Torneio Internacional Roberto Gomes Pedrosa
19.05.1956	Atlético Tucumán		1-2	Juventus (SP)			San Miguel de Tucumán		Friendly
20.05.1956	Tucumán Combined		1-3	Juventus (SP)			San Miguel de Tucumán		Friendly
23.05.1956	Liga Cultural Sgo.del Estero	0-0	Juventus (SP)			Santiago del Estero		Friendly
25.05.1956	Talleres (Córdoba)		0-0	Juventus (SP)			Córdoba				Friendly
27.05.1956	Villa María Combined		2-1	Juventus (SP)			Villa María			Friendly
31.05.1956	Boca Juniors			4-1	Juventus (SP)			Buenos Aires			Friendly
23.06.1956	Racing Club			1-2	América FC (RJ)			Río de Janeiro			Copa del Atlántico
24.06.1956	River Plate			0-4	Santos FC			Santos				Copa del Atlántico
26.06.1956	Racing Club			2-3	América FC (MG)			Belo Horizonte			Friendly
01.07.1956	Boca Juniors			3-1	Fluminense			Buenos Aires			Copa del Atlántico
20.09.1956	Argentina			0-0	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
05.12.1956	Argentina			2-1	Río de Janeiro Select		Río de Janeiro			Friendly
06.12.1956	Independiente			1-1	Santa Cruz			Recife				Friendly
08.12.1956	Independiente			0-1	Pernambuco Select		Recife				Friendly
10.12.1956	Independiente			0-2	Bahía Combined			Bahía  				Friendly
03.01.1957	Rosario Central  		3-2	Porto Alegre League		Porto Alegre			Friendly
06.01.1957	Rosario Central  		1-1	Paraná Select			Curitiba			Friendly
12.01.1957	Rosario Central  		2-1	Corinthians			São Paulo			Friendly
13.01.1957	San Lorenzo  			3-1	Vasco da Gama			Buenos Aires			Friendly
13.01.1957	Rosario Central			1-0	EC Taubaté			Taubaté				Friendly
17.01.1957	Rosario Central			1-5	América FC/Fluminense Combined	Uberaba				Friendly
20.01.1957	Rosario Central			1-2	Uberaba				Uberaba				Friendly
24.01.1957	Rosario Central			1-2	Palmeiras			São Paulo			Friendly
27.01.1957	Rosario Central			0-0	EC Bahia			Salvador de Bahía		Friendly
29.01.1957	Rosario Central			1-0	Fluminense de Feira		Feira de Santana		Friendly
30.01.1957	Rosario Central			0-3	EC Bahia			Salvador de Bahía		Friendly
10.02.1957	Rosario Central			1-1	Cruz Preta			Alfenas				Friendly
14.02.1957	Rosario Central			1-2	Olímpica de Lavras		Lavras				Friendly
17.02.1957	Rosario Central			1-1	SC Juiz de Fora			Juiz de Fora			Friendly
01.05.1957	Boca Juniors			2-4	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
12.06.1957	Argentina			1-3	São Paulo Select		São Paulo			Friendly
07.11.1957	Argentina			2-2	Bangu AC			Buenos Aires			Friendly
01.01.1958	Huracán				3-0	Botafogo (RJ)			San José, Costa Rica		Friendly
16.01.1958	Gimnasia y Esgrima LP		1-1	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
19.01.1958	Gimnasia y Esgrima LP		1-0	Esportivo			Bento Conçalves			Friendly
21.01.1958	Boca Juniors			2-2	Vasco da Gama			Buenos Aires			Friendly
21.01.1958	Gimnasia y Esgrima LP		0-0	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
23.01.1958	Quilmes (Mar del Plata)		2-4	Vasco da Gama			Mar del Plata			Friendly
25.01.1958	Gimnasia y Esgrima LP		1-5	SC Pelotas			Pelotas				Friendly
26.01.1958	Gimnasia y Esgrima LP		1-3	Juventude (Caxias do Sul)	Caxias do Sul			Friendly
28.01.1958	Boca Juniors			1-1	Vasco da Gama			Buenos Aires			Friendly
31.01.1958	Boca Juniors			2-4	Flamengo			Buenos Aires			Friendly
02.02.1958	Independiente			1-1	Botafogo (RJ)			San Salvador, El Salvador	Friendly
02.02.1958	Gimnasia y Esgrima LP		2-1	Londrina			Londrina			Friendly
04.02.1958	Racing Club			4-1	Flamengo			Buenos Aires			Friendly
05.02.1958	Gimnasia y Esgrima LP		3-2	Londrina			Londrina			Friendly
07.02.1958	Racing Club			3-3	Flamengo			Buenos Aires			Friendly
09.02.1958	Gimnasia y Esgrima LP		2-4	Guaraní EC (PR)			Ponta Grossa			Friendly
12.02.1958	Gimnasia y Esgrima LP		1-1	Ferroviário			Curitiba			Friendly
20.02.1958	River Plate			1-1	Botafogo (RJ)			Mexico DF, Mexico		Friendly
12.03.1958	Racing Club			0-2	Flamengo			Belo Horizonte			Friendly
14.03.1958	Racing Club			2-1	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Friendly
16.03.1958	Racing Club			3-2	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Friendly
10.09.1958	River Plate			2-2	Botafogo (RJ)			Buenos Aires			Friendly
04.01.1959	River Plate			0-2	América FC (RJ)			Buenos Aires			Friendly
03.02.1959	Independiente			0-1	América FC (RJ)			Avellaneda			Friendly
03.02.1959	River Plate			1-4	Flamengo			Lima, Peru			Torneo Internacional de Lima
07.02.1959	Mar del Plata Select		0-2	América FC (RJ)			Mar del Plata			Friendly
25.02.1959	Boca Juniors			1-4	Grêmio				Buenos Aires			Friendly
27.02.1959	Independiente			3-3	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
28.02.1959	Boca Juniors			1-1	Palmeiras			Buenos Aires			Friendly
03.04.1959	Estudiantes LP			1-4	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
12.04.1959	Argentina			2-0	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
15.04.1959	Argentina			2-0	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
16.07.1959	River Plate			2-0	Guarany-Bagé (Porto Alegre)	Buenos Aires			Friendly
16.12.1959	River Plate			1-6	Río de Janeiro Select		Río de Janeiro			Friendly
22.12.1959	River Plate			1-2	Flamengo			Río de Janeiro			Friendly
09.01.1960	Huracán				0-1	São Paulo FC			Cali, Colombia			Friendly
14.01.1960	Huracán				1-1	América FC (RJ)			Cali, Colombia			Friendly
21.01.1960	Huracán				2-0	São Paulo FC			Medellín, Colombia		Friendly
24.01.1960	San Lorenzo			1-3	Fluminense			Mexico DF, Mexico		Friendly
11.02.1960	San Lorenzo			2-2	São Paulo FC			Guadalajara, Mexico		Friendly
20.02.1960	River Plate			1-1	Flamengo			Buenos Aires			Friendly
23.02.1960	River Plate			4-1	Flamengo			Buenos Aires			Friendly
26.02.1960	Boca Juniors			5-2	São Paulo FC			Buenos Aires			Friendly
09.03.1960	Independiente			1-5	Palmeiras			São Paulo			Friendly
01.04.1960	Independiente			3-5	Palmeiras			Buenos Aires			Friendly
20.04.1960	San Lorenzo			3-0	EC Bahia			Buenos Aires			Copa Libertadores
03.05.1960	San Lorenzo			2-3	EC Bahia			Salvador de Bahía		Copa Libertadores
07.09.1960	Argentina			0-1	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
18.12.1960	Estudiantes LP/Gimnasia LP 	2-0	EC Cruzeiro (Porto Alegre)	La Plata			Friendly
20.12.1960	Independiente			3-0	EC Cruzeiro (Porto Alegre)	Avellaneda			Friendly
24.12.1960	Chacarita Juniors		2-2	EC Cruzeiro (Porto Alegre)	Buenos Aires			Friendly
11.01.1961	Argentinos Juniors		1-2	América FC (RJ)			Cali, Colombia			Friendly
14.01.1961	Boca Juniors			2-0	Vasco da Gama			Buenos Aires			Torneo Internacional de Verano
14.01.1961	River Plate			0-1	Flamengo			Buenos Aires			Torneo Internacional de Verano
17.01.1961	Boca Juniors			4-0	Flamengo			Buenos Aires			Torneo Internacional de Verano
18.01.1961	River Plate  			1-2	Vasco da Gama			Buenos Aires			Torneo Internacional de Verano
21.01.1961	Boca Juniors			3-4	Corinthians			Buenos Aires			Torneo Internacional de Verano
22.01.1961	Argentinos Juniors		0-0	América FC (RJ)			Cali, Colombia			Friendly
22.01.1961	River Plate  			3-2	São Paulo FC			Buenos Aires			Torneo Internacional de Verano
24.01.1961	River Plate  			2-1	Corinthians			Buenos Aires			Torneo Internacional de Verano
25.01.1961	Boca Juniors			1-5	São Paulo FC			Buenos Aires			Torneo Internacional de Verano
26.01.1961	Huracán				2-4	América FC (RJ)			Manizales, Colombia		Friendly
27.01.1961	Combinado Mar del Plata		1-5	Vasco da Gama			Mar del Plata			Friendly
28.01.1961	Talleres (Córdoba)		0-5	Flamengo			Córdoba				Friendly
29.01.1961	Quilmes (Mar del Plata)		0-3	Vasco da Gama			Mar del Plata			Friendly
03.02.1961	Newell's Old Boys		9-3	América FC (MG)			Rosario				Friendly
05.02.1961	Alianza (Artigas)		1-4	América FC (MG)			Artigas				Friendly
08.02.1961	Córdoba League			4-6	América FC (MG)			Córdoba				Friendly
11.02.1961	Atlético Tucumán		2-2	América FC (MG)			San Miguel de Tucumán		Friendly
12.02.1961	Correos y Tel. Combined (Jujuy)	2-5	América FC (MG)			San Salvador de Jujuy		Friendly
16.02.1961	Atlético Tucumán		3-3	América FC (MG)			San Miguel de Tucumán		Friendly
16.02.1961	Independiente			1-4	Santos FC			Mexico DF, Mexico		Friendly
19.02.1961	Salta Combined			2-3	América FC (MG)			Salta				Friendly
24.02.1961	Estudiantes (Río Cuarto)	2-1	América FC (MG)			Río Cuarto			Friendly
01.03.1961	Talleres (Córdoba)		3-2	América FC (MG)			Córdoba				Friendly
03.03.1961	Atlético San Martín (Mendoza)	4-2	América FC (MG)			San Martín (Mendoza)		Friendly
05.03.1961	Vélez Sarsfield			4-1	América FC (MG)			Buenos Aires			Friendly
08.03.1961	Mar del Plata Select		1-2	EC Cruzeiro (Porto Alegre)	Mar del Plata			Friendly
10.03.1961	Huracán				2-3	EC Cruzeiro (Porto Alegre)	Mar del Plata			Friendly
12.03.1961	Newell's Old Boys		3-1	América FC (MG)			Rosario				Friendly
13.03.1961	Rosario Central			3-1	EC Cruzeiro (Porto Alegre)	Rosario				Friendly
19.03.1961	Belgrano (Córdoba)		3-3	EC Cruzeiro (Porto Alegre)	Córdoba				Friendly
22.03.1961	Huracán				2-1	EC Cruzeiro (Porto Alegre)	Buenos Aires			Friendly
25.03.1961	Boca Juniors			2-1	Santos FC			Buenos Aires			Friendly
26.03.1961	Racing Club			2-2	Santos FC			Avellaneda			Friendly
27.03.1961	Unión (Santa Fe)		2-3	EC Cruzeiro (Porto Alegre)	Santa Fe			Friendly
30.03.1961	River Plate  			4-0	EC Cruzeiro (Porto Alegre)	Buenos Aires			Friendly
02.04.1961	Liga del Sur 			3-3	EC Cruzeiro (Porto Alegre)	Bahía Blanca			Friendly
04.05.1961	Independiente			0-2	Palmeiras			Avellaneda			Copa Libertadores
11.05.1961	Independiente			0-1	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
11.05.1961	Boca Juniors			1-1	São Paulo FC			Buenos Aires			Friendly
04.06.1961	Racing Club			4-3	São Paulo FC			São Paulo			Friendly
04.06.1961	Atlanta				3-1	América FC (RJ)			Buenos Aires			Friendly
07.06.1961	Racing Club			2-2	Corinthians			São Paulo			Friendly
11.06.1961	Argentinos Juniors		3-2	América FC (RJ)			Buenos Aires			Friendly
11.06.1961	Boca Juniors			5-0	Corinthians			Buenos Aires			Friendly
25.06.1961	Racing Club			2-2	São Paulo FC			Avellaneda			Friendly
29.06.1961	Boca Juniors			1-1	São Paulo FC			São Paulo			Friendly
02.07.1961	Boca Juniors			2-2	Flamengo			Río de Janeiro			Friendly
28.09.1961	Racing Club			2-4	Santos FC			Buenos Aires			Friendly
01.10.1961	Newell's Old Boys		1-1	Santos FC			Rosario				Friendly
04.11.1961	Independiente Rivadavia		1-1	Botafogo (RJ)			Mendoza				Friendly
18.01.1962	Mar del Plata Select		2-1	Botafogo (Riberão Preto)	Mar del Plata			Friendly
21.01.1962	Estudiantes (Olavarría)		0-5	Botafogo (Riberão Preto)	Olavarría			Friendly
24.01.1962	Olimpo (Bahía Blanca)		1-2	Botafogo (Riberão Preto)	Bahía Blanca			Friendly
26.01.1962	Ferrocarril Sud (Tandil)	0-3	Botafogo (Riberão Preto)	Tandil				Friendly
28.01.1962	Atlanta/Argentinos Juniors	0-6	América FC (RJ)			Buenos Aires			Friendly
30.01.1962	Rivadavia (Necochea)		1-4	Botafogo (Riberão Preto)	Necochea			Friendly
31.01.1962	San Lorenzo			0-0	América FC (RJ)			Buenos Aires			Friendly
02.02.1962	Newell's Old Boys		1-2	Botafogo (Riberão Preto)	Rosario				Friendly
03.02.1962	Racing Club			3-8	Santos FC			Avellaneda			Triangular de Buenos Aires
04.02.1962	Atl.Juventud Alianza (SJ)	0-2	Aimoré				San Juan			Friendly
04.02.1962	Colón (Santa Fe)		1-1	Botafogo (Riberão Preto)	Santa Fe			Friendly
06.02.1962	Instituto (Córdoba)		1-4	Botafogo (Riberão Preto)	Córdoba				Friendly
06.02.1962	River Plate			2-1	Santos FC			Buenos Aires			Triangular de Buenos Aires
09.02.1962	Gimnasia y Esgrima LP		2-2	Santos FC			La Plata			Friendly
09.02.1962	Talleres (Córdoba)		0-0	Botafogo (Riberão Preto)	Córdoba				Friendly
09.02.1962	Sportivo Pedal (San Rafael)	2-3	Aimoré				San Rafael			Friendly
10.02.1962	San Juan Combined		1-2	Aimoré				San Juan			Friendly
11.02.1962	Belgrano (Córdoba)		0-3	Botafogo (Riberão Preto)	Córdoba				Friendly
14.02.1962	Estudiantes (Río Cuarto)	0-3	Botafogo (Riberão Preto)	Río Cuarto			Friendly
15.02.1962	Liga del Sur 			1-0	Aimoré				Bahía Blanca			Friendly
17.02.1962	Ramón Santamarina		3-7	Aimoré				Tandil				Friendly
20.02.1962	Boca Juniors			2-1	Botafogo (Riberão Preto)	Buenos Aires			Friendly
22.02.1962	Sarmiento (Junín)		2-2	Botafogo (Riberão Preto)	Junín				Friendly
22.02.1962	Huracán				1-0	Aimoré				Buenos Aires			Friendly
24.02.1962	Gimnasia y Esgrima LP		3-0	Aimoré				La Plata			Friendly
25.02.1962	Quilmes				0-2	Botafogo (Riberão Preto)	Quilmes				Friendly
10.04.1962	Liga del Sur 			2-3	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Bahía Blanca			Friendly
13.04.1962	Mar del Plata Select		3-3	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Mar del Plata			Friendly
16.04.1962	Tandil Select			1-5	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Tandil				Friendly
20.04.1962	Tunuyán Sport Club (Mendoza)	2-6	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Tunuyán				Friendly
21.04.1962	Sportivo Pedal (San Rafael)	1-3	GE Flamengo (Caxias do Sul)	San Rafael			Friendly
22.04.1962	SC Pacífico (General Alvear)	2-6	GE Flamengo (Caxias do Sul)	General Alvear			Friendly
25.04.1962	Godoy Cruz (Mendoza)		1-1	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Mendoza				Friendly
25.04.1962	Argentina			4-2	SC Internacional		Buenos Aires			Friendly
29.04.1962	Argentina B			1-0	SC Internacional		Buenos Aires			Friendly
01.05.1962	San Nicolás Select		3-5	GE Flamengo (Caxias do Sul)	San Nicolás			Friendly
02.05.1962	San Lorenzo			0-0	SC Internacional		Buenos Aires			Friendly
04.05.1962	Pergamino Select		2-4	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Pergamino			Friendly
07.05.1962	Rosario Central			1-0	SC Internacional		Rosario				Friendly
07.05.1962	Zárate Select			0-2	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Zárate				Friendly
10.05.1962	Mercedes Select			2-6	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Mercedes			Friendly
10.05.1962	Gimnasia y Esgrima LP		0-1	SC Internacional		La Plata			Friendly
13.05.1962	Gimnasia y Esgrima LP		2-2	GE Flamengo (Caxias do Sul)	La Plata			Friendly
13.05.1962	Quilmes  			0-2	SC Internacional		Quilmes				Friendly
20.05.1962	River Plate  			2-0	EC Cruzeiro (Porto Alegre)	Buenos Aires			Friendly
25.05.1962	Quilmes  			2-1	EC Cruzeiro (Porto Alegre)	Quilmes				Friendly
03.10.1962	River Plate  			1-3	Corinthians			São Paulo			Friendly
31.01.1963	River Plate			0-0	Botafogo (RJ)			Cali, Colombia			Friendly
31.01.1963	Godoy Cruz (Mendoza)		1-5	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
09.02.1963	Godoy Cruz (Mendoza)		0-4	SC Cruzeiro (Porto Alegre)	Porto Alegre			Friendly
14.02.1963	Liga del Sur 			1-0	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Bahía Blanca			Friendly
17.02.1963	Argentino (Santa Rosa)		1-4	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Santa Rosa			Friendly
20.02.1963	Trenque Lauquen Select		2-5	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Trenque Lauquen			Friendly
23.02.1963	General Villegas Select		1-2	GE Flamengo (Caxias do Sul)	General Villegas		Friendly
26.02.1963	Tunuyán Select			1-6	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Tunuyán				Friendly
01.03.1963	Sportivo Pedal (San Rafael)	1-2	GE Flamengo (Caxias do Sul)	San Rafael			Friendly
08.03.1963	Estudiantes (San Luis)		0-4	GE Flamengo (Caxias do Sul)	San Luis			Friendly
11.03.1963	Sarmiento (Junín)		1-1	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Junín				Friendly
14.03.1963	Chivilcoy Select		2-2	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Chivilcoy			Friendly
16.03.1963	Colón (Santa Fe)		0-2	Grêmio				Santa Fe			Friendly
18.03.1963	Argentino Parques (Rojas)	0-4	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Rojas				Friendly
20.03.1963	Newell's Old Boys		1-2	Grêmio				Rosario				Friendly
22.03.1963	Estudiantes LP			1-1	Grêmio				La Plata			Friendly
24.03.1963	River Plate			2-0	SC Internacional		Buenos Aires			Friendly
09.07.1963	Estudiantes LP			3-2	GE Flamengo (Caxias do Sul)	La Plata			Friendly
03.09.1963	Boca Juniors			2-3	Santos FC			Santos				Copa Libertadores
11.09.1963	Boca Juniors			1-2	Santos FC			Buenos Aires			Copa Libertadores
18.01.1964	Racing Club			0-2	Flamengo			Santiago de Chile, Chile	Torneo Internacional de Chile
01.02.1964	Independiente			5-1	Santos FC			Buenos Aires			Friendly
01.02.1964	Santa Rosa Select		0-5	Bangu AC			Santa Rosa			Friendly
08.02.1964	Banfield			2-3	Bangu AC			Banfield			Friendly
11.02.1964	Independiente Rivadavia		5-2	Bangu AC			Mendoza				Cuadrangular Internacional Mendoza
12.02.1964	Independiente			3-1	Palmeiras			Santiago de Chile, Chile	Torneo Internacional de Chile
14.02.1964	Atlético San Martín (Mendoza)	0-4	Bangu AC			San Martín (Mendoza)		Cuadrangular Internacional Mendoza
16.02.1964	Godoy Cruz (Mendoza)		1-4	Bangu AC			Mendoza				Cuadrangular Internacional Mendoza
19.02.1964	Independiente Rivadavia		2-0	Bangu AC			Mendoza				Friendly
22.02.1964	Leones Select			1-0	Bangu AC			Leones				Friendly
23.02.1964	Racing Club			3-2	São Paulo FC			San Salvador, El Salvador	Friendly
23.02.1964	River Plate			2-1	Fluminense			Bogota, Colombia		Friendly
28.02.1964	Sarmiento (Junín)		1-3	Bangu AC			Junín				Friendly
01.03.1964	Godoy Cruz (Mendoza)		2-3	Santos FC			Godoy Cruz			Friendly
01.03.1964	Lincoln Select			1-2	Bangu AC			Lincoln				Friendly
03.03.1964	Viamonte Select			1-3	Bangu AC			Viamonte			Friendly
08.03.1964	Racing Club			1-1	Vasco da Gama			Asunción, Paraguay		Friendly
08.03.1964	Talleres (Córdoba)		1-2	Santos FC			Córdoba				Friendly
15.03.1964	Boca Juniors			1-2	Botafogo (RJ)			La Paz, Bolivia			50th Anniversary of La Paz
25.03.1964	Estudiantes LP			3-2	Jabaquara AC			La Plata			Friendly
27.03.1964	Quilmes (Mar del Plata)		1-1	Jabaquara AC			Mar del Plata			Friendly
29.03.1964	Banfield			2-1	Jabaquara AC			Banfield			Friendly
03.04.1964	Gimnasia y Esgrima LP		4-2	Jabaquara AC			La Plata			Friendly
06.04.1964	Rosario Central			4-2	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Rosario				Friendly
07.04.1964	Newell's Old Boys		1-4	Jabaquara AC			Rosario				Friendly
08.04.1964	Estudiantes LP			3-0	GE Flamengo (Caxias do Sul)	La Plata			Friendly
17.04.1964	Huracán				6-0	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Buenos Aires			Friendly
05.05.1964	Boca Juniors			3-4	Santos FC			Buenos Aires			Friendly
07.05.1964	Racing Club			1-2	Santos FC			Avellaneda			Friendly
10.05.1964	Colón (Santa Fe)		2-1	Santos FC			Santa Fe			Friendly
09.07.1964	Boca Juniors			1-0	Botafogo (RJ)			Buenos Aires			Copa Iberoamericana
14.07.1964	River Plate			3-4	Botafogo (RJ)			Buenos Aires			Copa Iberoamericana
15.07.1964	Independiente			3-2	Santos FC			Río de Janeiro			Copa Libertadores
22.07.1964	Independiente			2-1	Santos FC			Avellaneda			Copa Libertadores
09.01.1965	Sarmiento (Resistencia)		2-2	Grêmio Foot-Ball Santanense	Resistencia			Friendly
22.01.1965	River Plate			3-2	Santos FC			Santiago de Chile, Chile	Torneo Internacional de Chile
31.01.1965	Tiro Club Tunuyán		2-1	Grêmio Foot-Ball Santanense	Tunuyán				Friendly
04.02.1965	River Plate			0-1	Santos FC			Buenos Aires			Friendly
09.02.1965	River Plate			3-4	Santos FC			Buenos Aires			Friendly
23.02.1965	Independiente			0-4	Santos FC			Caracas, Venezuela		Friendly
23.02.1965	Mar del Plata Select		0-2	Guarany-Bagé (Porto Alegre)	Mar del Plata			Friendly
08.08.1965	Boca Juniors			1-4	Santos FC			Buenos Aires			Copa Amistad
12.08.1965	River Plate			1-2	Santos FC			Buenos Aires			Copa Amistad
05.09.1965	River Plate			0-1	Belo Horizonte Combined		Belo Horizonte			Friendly
05.09.1965	Gimnasia y Esgrima LP		0-2	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
07.09.1965	Gimnasia y Esgrima LP		0-3	GE Brasil			Porto Alegre			Friendly
13.01.1966	San Martín (Tucumán)		0-2	Santos FC			San Miguel de Tucumán		Friendly
06.02.1966	Estudiantes LP			1-2	Vasco da Gama			Guatemala			Friendly
06.02.1966	San Lorenzo			0-2	Botafogo (RJ)			Buenos Aires			Friendly
10.02.1966	Estudiantes LP			2-1	Botafogo (Riberão Preto)	San Salvador, El Salvador	Friendly
11.02.1966	Rosario Central			0-1	Santos FC			Rosario				Friendly
13.02.1966	Sarmiento (Resistencia)		1-1	Santos FC			Resistencia			Friendly
14.02.1966	Independiente			0-2	Botafogo (RJ)			Avellaneda			Copa Carranza
16.02.1966	Racing Club			0-2	Botafogo (RJ)			Avellaneda			Copa Carranza
20.02.1966	Vélez Sarsfield			1-2	Botafogo (Riberão Preto)	Guatemala			Friendly
30.03.1966	Argentina			3-1	Botafogo (RJ)			Buenos Aires			Friendly
19.05.1966	Racing Club			0-3	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
12.10.1966	Racing Club			0-0	Botafogo (RJ)			Mar del Plata			Friendly
01.11.1966	Argentina			1-1	Flamengo			Avellaneda			Friendly
27.11.1966	Huracán				1-0	Internacional (Lages)		Lages				Friendly
20.12.1966	Atlético Rafaela		1-2	Fluminense Santana Livramento	Rafaela				Friendly
15.01.1967	Mar del Plata Select		1-4	Santos FC			Mar del Plata			Friendly
19.01.1967	River Plate			0-4	Santos FC			Mar del Plata			Friendly
29.01.1967	River Plate			4-2	Santos FC			Los Angeles, USA		Friendly
29.01.1967	Colón (Santa Fe)		1-0	Fluminense Santana Livramento	Santa Fe			Friendly
01.02.1967	River Plate			1-2	Santos FC			León, México			Friendly
12.02.1967	River Plate			2-1	Botafogo (RJ)			San Salvador, El Salvador	Friendly
20.02.1967	Racing Club			4-1	São Paulo FC			Avellaneda			Friendly
28.02.1967	Atlanta				1-2	São Paulo FC			Buenos Aires			Friendly
28.02.1967	River Plate			2-0	Palmeiras			Buenos Aires			Friendly
07.03.1967	Newell's Old Boys		0-3	São Paulo FC			Temuco, Chile			Friendly
21.05.1967	Huracán				1-1	América FC (MG)			Belo Horizonte			Friendly
25.05.1967	Huracán				0-4	América FC (RJ)			Río de Janeiro			Friendly
31.01.1968	Racing Club			1-2	Santos FC			Santiago de Chile, Chile	Torneo Internacional de Chile
16.02.1968	Boca Juniors			2-0	Flamengo			Mar del Plata			Friendly
23.02.1968	Rosario Central			1-2	Flamengo			Rosario				Friendly
07.03.1968	Racing Club			2-1	Flamengo			Río de Janeiro			Friendly
01.05.1968	Boca Juniors			2-3	Cruzeiro			Belo Horizonte			Friendly
02.05.1968	Estudiantes LP			2-1	Palmeiras			La Plata			Copa Libertadores
07.05.1968	Estudiantes LP			1-3	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
16.05.1968	Estudiantes LP			2-0	Palmeiras			Montevideo, Uruguay		Copa Libertadores
23.05.1968	Boca Juniors			1-0	Santos FC			Santos				Friendly
14.07.1968	Independiente			0-4	Palmeiras			São Paulo			Friendly
07.08.1968	Argentina			1-4	Río de Janeiro Select		Río de Janeiro			Friendly
11.08.1968	Argentina			2-3	Minas Gerais Select		Belo Horizonte			Friendly
15.08.1968	River Plate			1-2	Santos FC			Buenos Aires			Copa Ciudad de Buenos Aires
24.08.1968	Argentina			0-1	Botafogo (RJ)			Caracas, Venezuela		Friendly
25.08.1968	Racing Club			2-0	Flamengo			La Coruña, Spain		Trofeo Conde de Fenosa
25.08.1968	San Lorenzo			1-3	Palmeiras			São Paulo			Friendly
25.08.1968	Boca Juniors			1-1	Santos FC			Buenos Aires			Copa Ciudad de Buenos Aires
02.09.1968	Racing Club			2-3	Flamengo			Casablanca, Morocco		Coupe Mohamed V
19.11.1968	Racing Club			0-2	Santos FC			São Paulo			Recopa Intercontinental
15.01.1969	San Lorenzo  			1-1	Corinthians			Santiago de Chile, Chile	Torneo Internacional de Chile
23.01.1969	Boca Juniors			0-2	Palmeiras			Mar del Plata			Friendly
26.01.1969	Mar del Plata Select		2-1	Palmeiras			Mar del Plata			Friendly
28.01.1969	Estudiantes LP			0-1	Palmeiras			Mar del Plata			Friendly
12.03.1969	Racing Club			3-2	Flamengo			Río de Janeiro			Friendly
12.03.1969	Godoy Cruz AT			3-0	Guarany-Bagé (Porto Alegre)	Godoy Cruz			Friendly
15.03.1969	Independiente Rivadavia		4-0	Guarany-Bagé (Porto Alegre)	Mendoza				Friendly
18.03.1969	Sportivo Pedal (San Rafael)	1-2	Guarany-Bagé (Porto Alegre)	San Rafael			Friendly
10.04.1969	Boca Juniors			2-0	Palmeiras			São Paulo			Friendly
16.04.1969	Racing Club			2-3	Santos FC			Avellaneda			Recopa Intercontinental
14.05.1969	Argentina			1-1	Río Grande do Sul State Team	Porto Alegre			Friendly
25.06.1969	Argentina			1-1	Río Grande do Sul State Team	Avellaneda			Friendly
06.07.1969	Racing Club			1-1	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
09.07.1969	Racing Club			1-0	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
13.07.1969	Estudiantes LP			2-4	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
13.07.1969	Racing Club			1-3	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Friendly
27.07.1969	River Plate  			1-2	Corinthians			Montreal, Canada		Friendly
02.08.1969	River Plate  		     [3]1-1[4]	Corinthians			New York, USA			Friendly
10.08.1969	Vélez Sarsfield			1-2	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Friendly
15.08.1969	Vélez Sarsfield			1-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Friendly
17.08.1969	San Lorenzo			1-2	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Friendly
27.08.1969	San Lorenzo			0-1	Flamengo			Río de Janeiro			Friendly
29.11.1969	Racing Club			2-1	Santos FC			Mar del Plata			Supercopa Intercontinental
04.12.1969	Estudiantes LP			3-1	Santos FC			La Plata			Supercopa Intercontinental
06.12.1969	Vélez Sarsfield			1-1	Santos FC			Buenos Aires			Friendly
09.12.1969	Racing Club			2-0	Santos FC			Santos				Supercopa Intercontinental
16.01.1970	Boca Juniors			2-2	Santos FC			Mar del Plata			Friendly
18.01.1970	Rosario Puerto Belgrano (BB)	3-0	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Bahía Blanca			Friendly
18.01.1970	Talleres (Córdoba)		0-2	Santos FC			Córdoba				Friendly
21.01.1970	Huracán (Tres Arroyos)		?-?	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Tres Arroyos			Friendly
22.01.1970	San Lorenzo  			0-0	Corinthians			Montevideo, Uruguay		IV Copa Montevideo
24.01.1970	Atlético San Martín (Mendoza)	0-0	GE Flamengo (Caxias do Sul)	San Martín (Mendoza)		Friendly
25.01.1970	Andes Talleres (Mendoza)	2-0	GE Flamengo (Caxias do Sul)	Mendoza				Friendly
03.02.1970	River Plate  			3-1	Corinthians			Montevideo, Uruguay		IV Copa Montevideo
14.02.1970	Independiente			1-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Torneio Internacional de Verão
18.02.1970	Independiente			1-6	Flamengo			Río de Janeiro			Torneio Internacional de Verão
19.02.1970	San Lorenzo			0-0	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
14.09.1970	Independiente			0-3	Cruzeiro			Erechim				Friendly
24.01.1971	San Lorenzo			2-1	Cruzeiro			Montevideo, Uruguay		V Copa Montevideo
29.01.1971	Newell's Old Boys		1-1	América FC (RJ)			Rosario				Copa Ciudad de Rosario
06.02.1971	Rosario Central			0-3	América FC (RJ)			Rosario				Copa Ciudad de Rosario
06.02.1971	Vélez Sarsfield			3-6	Cruzeiro			Buenos Aires			V Copa Montevideo
08.02.1971	River Plate			3-3	América FC (RJ)			Rosario				Copa Ciudad de Rosario
10.02.1971	Independiente Rivadavia		2-0	América FC (RJ)			Mendoza				Copa Internacional Vendimia
15.04.1971	Racing Club			1-2	Cruzeiro			Ciudad de Panama		Copa 11 de Octubre
28.04.1971	Racing Club			0-3	Cruzeiro			Belo Horizonte			Friendly
16.05.1971	River Plate			0-2	Grêmio				Porto Alegre			Taça do Atlântico
19.05.1971	Argentina			1-1	Río Grande do Sul State Team	Porto Alegre			Friendly
03.07.1971	Central Norte (Salta)		2-3	Botafogo (Riberão Preto)	Salta				Copa Sol, Fútbol y Turismo
04.07.1971	Atlético Tucumán		1-0	Cruzeiro			San Miguel de Tucumán		Copa Sol, Fútbol y Turismo
07.07.1971	Juventud Antoniana (Salta)	1-2	Botafogo (Riberão Preto)	Salta				Copa Sol, Fútbol y Turismo
07.07.1971	Racing Club			0-1	Cruzeiro			San Miguel de Tucumán		Copa Sol, Fútbol y Turismo
09.07.1971	San Martín (Tucumán)		3-2	Cruzeiro			San Miguel de Tucumán		Copa Sol, Fútbol y Turismo
11.07.1971	Boca Juniors			3-5	Botafogo (Riberão Preto)	Salta				Copa Sol, Fútbol y Turismo
14.07.1971	Atlético Tucumán		1-2	Botafogo (Riberão Preto)	Salta				Copa Sol, Fútbol y Turismo
19.07.1971	Atlético Tucumán	     [4]3-0[5]	Botafogo (Riberão Preto)	San Miguel de Tucumán		Copa Sol, Fútbol y Turismo
25.07.1971	San Lorenzo  			0-1	Portuguesa			São Paulo			Friendly
29.07.1971	San Lorenzo  			1-3	Corinthians			São Paulo			Friendly
25.08.1971	Boca Juniors			0-3	Santos FC			Caracas, Venezuela		Friendly
13.01.1972	Racing Club			0-2	Portuguesa			São Paulo			Friendly
16.01.1972	Racing Club			0-2	América FC (RJ)			Río de Janeiro			Friendly
23.01.1972	River Plate			2-1	Vitória				Salvador de Bahía		Taça Cidade de Salvador
26.01.1972	River Plate			0-0	Fluminense			Salvador de Bahía		Taça Cidade de Salvador
30.01.1972	Racing Club			1-1	Guarani-SP			Campinas			Friendly
30.01.1972	River Plate			0-1	Grêmio				Salvador de Bahía		Taça Cidade de Salvador
03.02.1972	River Plate			0-2	Fluminense			Río de Janeiro			Friendly
05.02.1972	Boca Juniors			1-1	Palmeiras			Mar del Plata			Copa del Atlántico
07.02.1972	San Lorenzo			0-0	Palmeiras			Mar del Plata			Copa del Atlántico
08.02.1972	Newell's Old Boys		1-1	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
11.02.1972	Newell's Old Boys		1-3	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
15.02.1972	Boca Juniors			0-1	Palmeiras			Mar del Plata			Copa del Atlántico
17.02.1972	San Lorenzo			1-1	Palmeiras			Mar del Plata			Copa del Atlántico
27.04.1972	Independiente			0-1	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
04.05.1972	Independiente			2-0	São Paulo FC			Avellaneda			Copa Libertadores
27.07.1972	Estudiantes LP			1-2	Saad EC				São Caetano			Friendly
30.07.1972	Estudiantes LP			1-3	Centro Universitario Brasilia	Brasilia			Friendly
10.12.1972	Racing Club			0-1	Avaí				Florianópolis			Friendly
12.12.1972	Racing Club			0-0	Avaí				Florianópolis			Friendly
22.01.1973	Boca Juniors			4-1	Grêmio				Porto Alegre			Taça Atlántico Sul
23.01.1973	Argentinos Juniors		1-2	Avaí				Florianópolis			Friendly
24.01.1973	Atlanta				0-3	Colorado			Curitiba			Friendly
25.01.1973	Independiente			1-0	São Paulo FC			São Paulo			Friendly
26.01.1973	Boca Juniors			3-1	Avaí				Florianópolis			Taça Atlántico Sul
27.01.1973	Argentinos Juniors		0-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Torneio Internacional de Verão
28.01.1973	Atlanta				0-1	Fluminense			Río de Janeiro			Torneio Internacional de Verão
28.01.1973	Independiente			0-2	Palmeiras			São Paulo			Friendly
29.01.1973	Boca Juniors			1-2	Atlhetico Paranaense		Curitiba			Taça Atlántico Sul
31.01.1973	Atlanta				0-0	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Torneio Internacional de Verão
01.02.1973	Argentinos Juniors		1-1	Fluminense			Río de Janeiro			Torneio Internacional de Verão
07.02.1973	Argentinos Juniors		0-0	Sergipe				Aracaju				Friendly
09.02.1973	Argentinos Juniors		2-2	Santa Cruz			Recife				Friendly
15.02.1973	Estudiantes LP			1-0	América FC (SP)			Río Preto			Friendly
18.02.1973	Estudiantes LP			1-1	Catanduvense			Catanduva			Friendly
23.02.1973	Estudiantes LP			1-1	Portuguesa Santista		Santos				Friendly
25.02.1973	Vélez Sarsfield			3-3	Avaí				Buenos Aires			Friendly
27.02.1973	Argentinos Juniors		2-2	Avaí				Florianópolis			Friendly
15.04.1973	Argentina			1-1	Palmeiras			Avellaneda			Friendly
04.12.1973	Huracán				0-4	Santos FC			Buenos Aires			Friendly
15.01.1974	Newell's Old Boys		0-0	Porto Alegre League		Erechim				Taça Atlántico Sul
23.01.1974	Racing Club			0-0	Avaí				Florianópolis			Taça Atlántico Sul
25.01.1974	Racing Club			0-1	Porto Alegre League		Carázinho			Taça Atlántico Sul
28.01.1974	Newell's Old Boys		3-0	Avaí				Rosario				Taça Atlántico Sul
27.06.1974	San Lorenzo  			0-0	Corinthians			São Paulo			Friendly
12.10.1974	Independiente			1-2	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
16.10.1974	Independiente			2-0	São Paulo FC			Avellaneda			Copa Libertadores
19.10.1974	Independiente			1-0	São Paulo FC			Santiago de Chile, Chile	Copa Libertadores
01.02.1975	San Lorenzo  			0-1	Corinthians			São Paulo			Taça São Paulo
27.02.1975	Huracán 			2-7	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
12.03.1975	Argentina			1-2	Palmeiras			Goiãnia				Friendly
16.03.1975	Argentina			1-0	Goias State Team		Goiãnia				Friendly
18.03.1975	Independiente			1-2	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Friendly
20.04.1975	Newell's Old Boys		2-4	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
07.05.1975	Huracán				0-2	Santos FC			Santos				Friendly
21.05.1975	Rosario Central			0-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
23.05.1975	Independiente			0-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
03.06.1975	Rosario Central			3-1	Cruzeiro			Rosario				Copa Libertadores
06.06.1975	Independiente			3-0	Cruzeiro			Avellaneda			Copa Libertadores
23.08.1975	Newell's Old Boys		1-2	Portuguesa			São Paulo			Friendly
24.08.1975	Newell's Old Boys		2-1	Colorado			Curitiba			Friendly
30.08.1975	River Plate			0-1	Bonsucesso			La Coruña, Spain		Trofeo Conde de Fenosa
04.09.1975	Newell's Old Boys		1-1	Caldense			Poços de Caldas			Friendly
07.09.1975	Newell's Old Boys		3-1	Esportiva Guaxupé		Poços de Caldas			Friendly
27.01.1976	Racing Club			0-1	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
01.02.1976	Racing Club			2-1	Novo Hamburgo			Novo Hamburgo			Friendly
10.03.1976	Independiente			0-3	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
21.07.1976	River Plate			1-4	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
28.07.1976	River Plate			2-1	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Libertadores
30.07.1976	River Plate			2-3	Cruzeiro			Santiago de Chile, Chile	Copa Libertadores
28.01.1977	River Plate			0-2	Santos FC			Santiago de Chile, Chile	Torneo Internacional de Chile
08.02.1977	Newell's Old Boys		1-4	Santos FC			Rosario				Friendly
17.02.1977	River Plate			3-1	Santos FC			Buenos Aires			Friendly
18.02.1977	Independiente			0-2	Grêmio				Caracas, Venezuela		Triangular de Caracas
20.02.1977	Independiente			0-0	Cruzeiro			Caracas, Venezuela		Triangular de Caracas
10.03.1977	Racing Club			0-0	Grêmio				Avellaneda			Friendly
23.03.1977	San Lorenzo  			0-1	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
27.06.1977	San Lorenzo  			0-0	EC Bahia			Salvador de Bahía		Friendly
29.06.1977	San Lorenzo			0-1	Santos FC			Santos				Friendly
05.07.1977	San Lorenzo			0-2	Volta Redonda			Río de Janeiro			Friendly
06.09.1977	Boca Juniors			1-0	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Libertadores
11.09.1977	Boca Juniors			0-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
14.09.1977	Boca Juniors		     [5]0-0[4]	Cruzeiro			Montevideo, Uruguay		Copa Libertadores
09.11.1977	Gimnasia y Esgrima (Jujuy)	2-2	Bangu AC			San Salvador de Jujuy		Friendly
16.11.1977	Talleres (Córdoba)		2-1	Santos FC			Córdoba				Friendly
20.11.1977	Juv.Antoniana/G.y Tiro Combined	3-6	Santos FC			Salta				Friendly
22.11.1977	Atlético Tucumán		2-5	Santos FC			San Miguel de Tucumán		Friendly
01.03.1978	Newell's Old Boys		0-3	Grêmio				Rosario				Friendly
08.03.1978	Newell's Old Boys		2-3	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
04.04.1978	Racing Club			1-1	Vasco da Gama			Avellaneda			Friendly
06.04.1978	Belgrano (Córdoba)		1-1	Vasco da Gama			Córdoba				Friendly
01.08.1978	Talleres (Córdoba)		0-0	Flamengo			Córdoba				Friendly
08.09.1978	Independiente			0-2	Cruzeiro			Los Angeles, USA		Copa Independencia
24.09.1978	Boca Juniors			2-1	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Libertadores
28.09.1978	River Plate			1-0	Atlético Mineiro		Buenos Aires			Copa Libertadores
05.10.1978	Boca Juniors			3-1	Atlético Mineiro		Buenos Aires			Copa Libertadores
08.10.1978	River Plate			0-1	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Libertadores
15.10.1978	Quilmes  			1-3	Botafogo (Riberão Preto)	Riberão Preto			Friendly
03.02.1979	Racing Club			1-1	SC Internacional		Mar del Plata			Torneo Mar del Plata
09.02.1979	Belgrano (Córdoba)		2-0	SC Internacional		Córdoba				Friendly
12.02.1979	River Plate			3-3	SC Internacional		Mar del Plata			Torneo Mar del Plata
14.02.1979	Boca Juniors			3-2	SC Internacional		Mar del Plata			Torneo Mar del Plata
17.02.1979	Newell's Old Boys		2-3	SC Internacional		Rosario				Friendly
20.02.1979	Independiente			0-4	Grêmio				Rosario				Torneo Carnaval de Rosario
22.02.1979	Rosario Central  		1-2	Grêmio				Rosario				Torneo Carnaval de Rosario
24.02.1979	Colón (Santa Fe)		0-1	Grêmio				Santa Fe			Friendly
25.05.1979	Newell's Old Boys		1-3	Grêmio				Rosario				Torneo Internacional Semana de Mayo
27.05.1979	Rosario Central  		4-1	Grêmio				Rosario				Torneo Internacional Semana de Mayo
01.02.1980	Instituto (Córdoba)		0-2	Fluminense			Córdoba				Copa Córdoba
13.06.1980	Vélez Sarsfield			0-1	SC Internacional		Buenos Aires			Copa Libertadores
24.06.1980	River Plate			1-0	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
25.06.1980	Vélez Sarsfield			1-3	SC Internacional		Porto Alegre			Copa Libertadores
26.06.1980	Argentinos Juniors		0-1	Grêmio				Porto Alegre			Friendly
09.07.1980	San Martín (Tucumán)		0-0	Cruzeiro			San Miguel de Tucumán		Friendly
16.07.1980	Belgrano (Córdoba)		0-1	Cruzeiro			Córdoba				Friendly
19.08.1980	River Plate			2-3	Vasco da Gama			Barcelona, Spain		Trofeo Joan Gamper
27.08.1980	Boca Juniors			2-1	Vasco da Gama			Valencia, Spain			Trofeo Naranja
21.11.1980	Argentinos Juniors		0-1	Corinthians			Manaus				Friendly
14.01.1981	Independiente			0-0	Grêmio				Mar del Plata			Friendly
27.05.1981	River Plate			1-1	Fluminense			Río de Janeiro			Friendly
27.08.1981	Independiente			2-1	Vasco da Gama			Madrid, Spain			Trofeo Villa de Madrid
15.09.1981	Boca Juniors			0-2	Flamengo			Río de Janeiro			Friendly
18.11.1981	Independiente			1-2	Corinthians			Pachuca, Mexico			Friendly
21.01.1982	Estudiantes LP			0-1	Corinthians			São Paulo			Friendly
22.10.1982	River Plate			0-3	Flamengo			Buenos Aires			Copa Libertadores
02.11.1982	River Plate			2-4	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Libertadores
11.02.1983	Boca Juniors			2-2	Vasco da Gama			Barquisimeto, Venezuela		Friendly
21.06.1983	Estudiantes LP			1-2	Grêmio				Porto Alegre			Copa Libertadores
08.07.1983	Estudiantes LP			3-3	Grêmio				La Plata			Copa Libertadores
24.07.1984	Independiente			1-0	Grêmio				Porto Alegre			Copa Libertadores
27.07.1984	Independiente			0-0	Grêmio				Avellaneda			Copa Libertadores
20.08.1984	Independiente			2-2	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
02.08.1985	Argentinos Juniors		2-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Copa Libertadores
05.08.1985	Argentinos Juniors		1-0	Fluminense			Río de Janeiro			Copa Libertadores
06.08.1985	Ferro Carril Oeste		2-0	Vasco da Gama			Buenos Aires			Copa Libertadores
09.08.1985	Argentinos Juniors		2-2	Vasco da Gama			Buenos Aires			Copa Libertadores
13.08.1985	Independiente		     [4]1-1[2]	Santos FC			Cesena, Italy			Copa Misura
20.08.1985	Ferro Carril Oeste		1-0	Fluminense			Buenos Aires			Copa Libertadores
23.08.1985	Argentinos Juniors		1-0	Fluminense			Buenos Aires			Copa Libertadores
27.08.1985	Ferro Carril Oeste		0-0	Fluminense			Río de Janeiro			Copa Libertadores
30.08.1985	Ferro Carril Oeste		2-0	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Copa Libertadores
03.09.1985	Boca Juniors			0-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Taça 20° Aniversario Mineirão 
03.09.1985	River Plate		     [2]1-1[4]	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Taça 20° Aniversario Mineirão
05.09.1985	Boca Juniors			0-0	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Taça 20° Aniversario Mineirão
05.09.1985	River Plate			0-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Taça 20° Aniversario Mineirão
18.02.1986	Independiente			0-1	Corinthians			Mar del Plata			Friendly
04.03.1986	Argentinos Juniors		0-1	SC Internacional		Buenos Aires			Friendly
03.12.1986	Racing Club			2-0	Santos FC			Avellaneda			Friendly
21.06.1987	Rosario Central			1-2	Vasco da Gama			Los Angeles, USA		Copa de Oro
10.02.1988	Independiente			1-2	Cruzeiro			Avellaneda			Supercopa Libertadores
24.02.1988	Racing Club			2-0	Santos FC			Avellaneda			Supercopa Libertadores
25.02.1988	Independiente			0-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Supercopa Libertadores
02.03.1988	Boca Juniors			1-0	Grêmio				Buenos Aires			Supercopa Libertadores
03.03.1988	Racing Club			0-0	Santos FC			Santos				Supercopa Libertadores
16.03.1988	Boca Juniors			0-2	Grêmio				Porto Alegre			Supercopa Libertadores
30.03.1988	Estudiantes LP			1-1	Flamengo			La Plata			Supercopa Libertadores
05.04.1988	Estudiantes LP			0-3	Flamengo			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
03.05.1988	River Plate			0-1	Grêmio				Porto Alegre			Supercopa Libertadores
05.05.1988	Argentinos Juniors		0-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Supercopa Libertadores
11.05.1988	River Plate			3-1	Grêmio				Buenos Aires			Supercopa Libertadores
18.05.1988	Argentinos Juniors		0-1	Cruzeiro			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
13.06.1988	Racing Club			2-1	Cruzeiro			Avellaneda			Supercopa Libertadores
18.06.1988	Racing Club			1-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Supercopa Libertadores
12.08.1988	Boca Juniors			1-3	Botafogo (RJ)			Palma de Mallorca, Spain	Trofeo Ciutat de Palma
19.08.1988	Boca Juniors		     [3]0-0[0]	Botafogo (RJ)			Vigo, Spain			Trofeo Ciudad de Vigo
07.09.1988	San Lorenzo			1-1	Guarani-SP			Buenos Aires			Copa Libertadores
14.09.1988	San Lorenzo			1-0	Guarani-SP			Campinas			Copa Libertadores
30.10.1988	Argentinos Juniors		1-2	Flamengo			Juiz de Fora			Friendly
03.10.1989	Argentinos Juniors		1-0	Flamengo			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
04.10.1989	Independiente			2-1	Santos FC			Santos				Supercopa Libertadores
05.10.1989	River Plate			2-1	Grêmio				Buenos Aires			Supercopa Libertadores
10.10.1989	Argentinos Juniors		2-1	Flamengo			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
11.10.1989	Independiente			2-0	Santos FC			Avellaneda			Supercopa Libertadores
11.10.1989	River Plate		     [4]1-2[5]	Grêmio				Porto Alegre			Supercopa Libertadores
24.10.1989	Estudiantes LP			1-0	Grêmio				Porto Alegre			Supercopa Libertadores
25.10.1989	Argentinos Juniors		1-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Supercopa Libertadores
01.11.1989	Estudiantes LP			0-3	Grêmio				La Plata			Supercopa Libertadores
01.11.1989	Argentinos Juniors		2-0	Cruzeiro			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
08.11.1989	Boca Juniors			0-0	Grêmio				Porto Alegre			Supercopa Libertadores
16.11.1989	Boca Juniors			2-0	Grêmio				Buenos Aires			Supercopa Libertadores
26.05.1990	Estudiantes LP			0-1	Santos FC			Taipei, Taiwan			Taiwan International Cup
25.10.1990	Racing Club			0-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Supercopa Libertadores
26.10.1990	Argentinos Juniors		3-1	Flamengo			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
31.10.1990	Estudiantes LP			0-1	Grêmio				Porto Alegre			Supercopa Libertadores
07.11.1990	Racing Club		     [4]1-0[2]	Cruzeiro			Avellaneda			Supercopa Libertadores
08.11.1990	Estudiantes LP			2-0	Grêmio				La Plata			Supercopa Libertadores
08.11.1990	Argentinos Juniors	     [4]1-3[3]	Flamengo			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
17.04.1991	Boca Juniors			3-1	Corinthians			Buenos Aires			Copa Libertadores
24.04.1991	Boca Juniors			1-1	Corinthians			São Paulo			Copa Libertadores
01.05.1991	Boca Juniors			1-2	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Libertadores
08.05.1991	Boca Juniors			3-0	Flamengo			Buenos Aires			Copa Libertadores
28.05.1991	Independiente			0-1	Santos FC			Guayaquil, Ecuador		Cuadrangular de Guayaquil
01.10.1991	Argentinos Juniors		1-2	Santos FC			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
01.10.1991	River Plate			2-2	Grêmio				Buenos Aires			Supercopa Libertadores
02.10.1991	Estudiantes LP			1-1	Flamengo			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
09.10.1991	Estudiantes LP			0-2	Flamengo			La Plata			Supercopa Libertadores
10.10.1991	River Plate		     [4]1-1[3]	Grêmio				Porto Alegre			Supercopa Libertadores
10.10.1991	Argentinos Juniors		0-0	Santos FC			Santos				Supercopa Libertadores
16.10.1991	River Plate			1-0	Flamengo			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
23.10.1991	River Plate			1-2	Flamengo			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
13.11.1991	River Plate			2-0	Cruzeiro			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
20.11.1991	River Plate			0-3	Cruzeiro			Belo Horizonte			Supercopa Libertadores
29.05.1992	Racing Club		     [1]1-1[3]	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Master Supercopa
31.05.1992	Boca Juniors			2-1	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Master Supercopa
10.06.1992	Newell's Old Boys		1-0	São Paulo FC			Rosario				Copa Libertadores
17.06.1992	Newell's Old Boys	     [2]0-1[3]	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
21.10.1992	River Plate			0-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Supercopa Libertadores
22.10.1992	Estudiantes LP			0-1	Flamengo			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
28.10.1992	River Plate		     [4]2-0[5]	Cruzeiro			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
29.10.1992	Estudiantes LP			1-1	Flamengo			La Plata			Supercopa Libertadores
04.11.1992	Racing Club			3-3	Flamengo			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
11.11.1992	Racing Club			1-0	Flamengo			Avellaneda			Supercopa Libertadores
18.11.1992	Racing Club			0-4	Cruzeiro			Belo Horizonte			Supercopa Libertadores
25.11.1992	Racing Club			1-0	Cruzeiro			Avellaneda			Supercopa Libertadores
30.01.1993	Vélez Sarsfield			0-2	Flamengo			Buenos Aires			Copa Libertad (45 min duration)
30.01.1993	Huracán				0-3	Flamengo			Buenos Aires			Copa Libertad (45 min duration)
08.02.1993	Belgrano (Córdoba)		3-2	Grêmio				Córdoba				Copa Desafío Córdoba
10.02.1993	Talleres (Córdoba)		2-3	Grêmio				Córdoba				Copa Desafío Córdoba
07.04.1993	Newell's Old Boys		2-0	São Paulo FC			Rosario				Copa Libertadores
14.04.1993	Newell's Old Boys		0-4	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
19.04.1993	Gimnasia y Esgrima (Jujuy)	3-0	Grêmio				San Salvador de Jujuy		Friendly
27.06.1993	River Plate		     [3]2-2[4]	São Paulo FC			Santiago de Compostela, Spain	Trofeo Ciudad de Santiago
07.07.1993	Boca Juniors			1-0	São Paulo FC			Buenos Aires			Copa de Oro Sudamericana
10.07.1993	Boca Juniors			1-1	São Paulo FC			São Paulo			Copa de Oro Sudamericana
14.07.1993	Boca Juniors			0-0	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa de Oro Sudamericana
22.07.1993	Boca Juniors			1-0	Atlético Mineiro		Buenos Aires			Copa de Oro Sudamericana
20.08.1993	Boca Juniors		     [4]1-1[5]	Palmeiras			Parma, Italy			Copa Parmalat
06.10.1993	Independiente			0-2	São Paulo FC			São Paulo			Supercopa Libertadores
13.10.1993	Independiente			1-1	São Paulo FC			Avellaneda			Supercopa Libertadores
20.10.1993	River Plate			2-1	Flamengo			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
27.10.1993	River Plate		     [5]0-1[6]	Flamengo			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
21.01.1994	Newell's Old Boys		0-0	Vasco da Gama			Rosario				Friendly
26.01.1994	Newell's Old Boys		2-2	Vasco da Gama			Mar del Plata 			Friendly
20.02.1994	San Lorenzo			2-3	São Paulo FC			Buenos Aires			Friendly
09.03.1994	Boca Juniors			1-6	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
09.03.1994	Vélez Sarsfield			1-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
16.03.1994	Boca Juniors			1-2	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Libertadores
17.03.1994	Vélez Sarsfield			1-0	Palmeiras			Buenos Aires			Copa Libertadores
30.03.1994	Boca Juniors			2-1	Palmeiras			Buenos Aires			Copa Libertadores
31.03.1994	Vélez Sarsfield			2-0	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Libertadores
06.04.1994	Boca Juniors			1-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
07.04.1994	Vélez Sarsfield			1-4	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
24.08.1994	Vélez Sarsfield			1-0	São Paulo FC			Buenos Aires			Copa Libertadores
31.08.1994	Vélez Sarsfield		     [5]0-1[3]	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
08.09.1994	Independiente			0-1	Santos FC			Santos				Supercopa Libertadores
13.09.1994	Estudiantes LP			0-0	Flamengo			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
15.09.1994	Racing Club			1-1	Grêmio				Porto Alegre			Supercopa Libertadores
22.09.1994	Independiente			4-0	Santos FC			Avellaneda			Supercopa Libertadores
27.09.1994	Estudiantes LP			2-0	Flamengo			La Plata			Supercopa Libertadores
29.09.1994	Racing Club			1-2	Grêmio				Avellaneda			Supercopa Libertadores
05.10.1994	Independiente			1-1	Grêmio				Porto Alegre			Supercopa Libertadores
05.10.1994	Estudiantes LP			1-0	Cruzeiro			La Plata			Supercopa Libertadores
12.10.1994	Independiente			2-0	Grêmio				Avellaneda			Supercopa Libertadores
12.10.1994	Estudiantes LP			0-3	Cruzeiro			Belo Horizonte			Supercopa Libertadores
19.10.1994	Boca Juniors			2-0	São Paulo FC			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
19.10.1994	Independiente			0-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Supercopa Libertadores
26.10.1994	Boca Juniors			0-1	São Paulo FC			São Paulo			Supercopa Libertadores
26.10.1994	Independiente			4-0	Cruzeiro			Avellaneda			Supercopa Libertadores
13.09.1995	Boca Juniors			0-1	São Paulo FC			São Paulo			Supercopa Libertadores
13.09.1995	Independiente			1-1	Santos FC			Avellaneda			Supercopa Libertadores
14.09.1995	Vélez Sarsfield			2-3	Flamengo			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
20.09.1995	Racing Club			1-3	Grêmio				Porto Alegre			Supercopa Libertadores
03.10.1995	Vélez Sarsfield			0-3	Flamengo			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
04.10.1995	Independiente		     [3]2-2[2]	Santos FC			Santos				Supercopa Libertadores
05.10.1995	Racing Club			3-3	Grêmio				Avellaneda			Supercopa Libertadores
10.10.1995	Boca Juniors			2-3	São Paulo FC			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
26.10.1995	River Plate			1-2	Grêmio				Porto Alegre			Supercopa Libertadores
01.11.1995	River Plate		     [4]3-2[2]	Grêmio				Buenos Aires			Supercopa Libertadores
29.11.1995	Independiente			2-0	Flamengo			Avellaneda			Supercopa Libertadores
06.12.1995	Independiente			0-1	Flamengo			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
12.12.1995	Rosario Central			0-4	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Conmebol
19.12.1995	Rosario Central		     [4]4-0[3]	Atlético Mineiro		Rosario				Copa Conmebol
09.02.1996	Rosario Central		     [9]0-0[10]	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Master Conmebol
07.04.1996	Independiente			1-4	Grêmio				Kobe, Japan			Recopa Sudamericana
21.07.1996	San Lorenzo			0-1	SC Internacional		Buenos Aires			Friendly
27.07.1996	San Lorenzo			0-3	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
13.08.1996	Rosario Central			1-2	Flamengo			Río de Janeiro			Copa de Oro Sudamericana
11.09.1996	Independiente			0-0	Flamengo			Avellaneda			Supercopa Libertadores
18.09.1996	Vélez Sarsfield			3-3	Grêmio				Porto Alegre			Supercopa Libertadores
25.09.1996	Independiente			0-1	Flamengo			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
02.10.1996	Vélez Sarsfield			1-0	Grêmio				Buenos Aires			Supercopa Libertadores
17.10.1996	Boca Juniors			0-0	Cruzeiro			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
23.10.1996	Boca Juniors		     [6]1-1[7]	Cruzeiro			Belo Horizonte			Supercopa Libertadores
30.10.1996	Vélez Sarsfield			2-1	Santos FC			Santos				Supercopa Libertadores
14.11.1996	Vélez Sarsfield			1-1	Santos FC			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
20.11.1996	Vélez Sarsfield			1-0	Cruzeiro			Belo Horizonte			Supercopa Libertadores
04.12.1996	Vélez Sarsfield			2-0	Cruzeiro			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
14.01.1997	Boca Juniors			1-3	São Paulo FC			São Paulo			Friendly
08.02.1997	Platense			0-3	SC Internacional		Porto Alegre			Friendly
02.09.1997	Racing Club			1-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
03.09.1997	Estudiantes LP			0-0	Grêmio				La Plata			Supercopa Libertadores
03.09.1997	Boca Juniors			1-0	Cruzeiro			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
04.09.1997	Vélez Sarsfield			1-5	São Paulo FC			São Paulo			Supercopa Libertadores
04.09.1997	River Plate			3-2	Santos FC			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
23.09.1997	Vélez Sarsfield			1-0	Flamengo			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
24.09.1997	Lanús				0-1	Vitória				Salvador de Bahía		Copa Conmebol
24.09.1997	River Plate			5-1	Vasco da Gama			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
25.09.1997	Racing Club			2-2	Santos FC			Avellaneda			Supercopa Libertadores
25.09.1997	Independiente			1-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Supercopa Libertadores
15.10.1997	Lanús				3-1	Vitória				Lanús				Copa Conmebol
21.10.1997	Racing Club			2-3	Vasco da Gama			Avellaneda			Supercopa Libertadores
22.10.1997	River Plate			1-2	Santos FC			Santos				Supercopa Libertadores
22.10.1997	Estudiantes LP			2-3	Grêmio				Porto Alegre			Supercopa Libertadores
23.10.1997	Vélez Sarsfield			3-3	São Paulo FC			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
23.10.1997	Boca Juniors			1-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Supercopa Libertadores
28.10.1997	Racing Club			2-3	Santos FC			Santos				Supercopa Libertadores
28.10.1997	Vélez Sarsfield			0-3	Flamengo			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
29.10.1997	Independiente			3-1	Cruzeiro			Avellaneda			Supercopa Libertadores
30.10.1997	River Plate			2-0	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Supercopa Libertadores
06.11.1997	Lanús				1-4	Atlético Mineiro		Lanús				Copa Conmebol
04.12.1997	River Plate			0-0	São Paulo FC			São Paulo			Supercopa Libertadores
17.12.1997	River Plate			2-1	São Paulo FC			Buenos Aires			Supercopa Libertadores
17.12.1997	Lanús				1-1	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Conmebol
16.07.1998	River Plate			0-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Copa Libertadores
22.07.1998	River Plate			1-1	Vasco da Gama			Buenos Aires			Copa Libertadores
29.07.1998	Independiente			1-2	Palmeiras			São Paulo			Copa Mercosur
29.07.1998	San Lorenzo			2-1	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Mercosur
30.07.1998	River Plate			3-2	Grêmio				Porto Alegre			Copa Mercosur
18.08.1998	Racing Club			2-1	Corinthians			São Paulo			Copa Mercosur
19.08.1998	Vélez Sarsfield			1-0	Flamengo			Buenos Aires			Copa Mercosur
02.09.1998	Boca Juniors			2-0	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Mercosur
03.09.1998	San Lorenzo			1-2	São Paulo FC			São Paulo			Copa Mercosur
03.09.1998	River Plate			1-1	Vasco da Gama			Buenos Aires			Copa Mercosur
09.09.1998	Rosario Central			1-1	Atlético Mineiro		Rosario				Copa Conmebol
16.09.1998	Independiente			0-3	Palmeiras			Avellaneda			Copa Mercosur
16.09.1998	River Plate			0-0	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Copa Mercosur
16.09.1998	San Lorenzo			1-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Mercosur
23.09.1998	Rosario Central			1-0	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Conmebol
29.09.1998	Racing Club			1-0	Corinthians			Avellaneda			Copa Mercosur
30.09.1998	Vélez Sarsfield			0-2	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Mercosur
07.10.1998	Rosario Central			0-1	Santos FC			Santos				Copa Conmebol
14.10.1998	Boca Juniors			3-0	Flamengo			Buenos Aires			Copa Mercosur
15.10.1998	San Lorenzo			3-2	São Paulo FC			Buenos Aires			Copa Mercosur
15.10.1998	River Plate			3-1	Grêmio				Buenos Aires			Copa Mercosur
21.10.1998	Rosario Central			0-0	Santos FC			Rosario				Copa Conmebol
28.10.1998	River Plate			1-2	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Mercosur
29.10.1998	Boca Juniors			1-3	Palmeiras			São Paulo			Copa Mercosur
04.11.1998	Boca Juniors			1-1	Palmeiras			Buenos Aires			Copa Mercosur
05.11.1998	River Plate			0-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Mercosur
19.11.1998	San Lorenzo			0-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Mercosur
02.12.1998	San Lorenzo			1-1	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Mercosur
19.05.1999	River Plate			1-0	Palmeiras			Buenos Aires			Copa Libertadores
26.05.1999	River Plate			0-3	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
27.07.1999	River Plate			3-3	Palmeiras			Buenos Aires			Copa Mercosur
28.07.1999	Independiente			2-1	Corinthians			São Paulo			Copa Mercosur
28.07.1999	Vélez Sarsfield			1-1	Grêmio				Buenos Aires			Copa Mercosur
31.07.1999	Boca Juniors			5-1	São Paulo FC			Buenos Aires			Copa Mercosur
03.08.1999	River Plate			0-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Mercosur/Recopa Sudamericana
05.08.1999	Racing Club			0-7	Palmeiras			São Paulo			Copa Mercosur
10.08.1999	Vélez Sarsfield			0-3	Corinthians			Buenos Aires			Copa Mercosur
11.08.1999	Independiente			0-2	Grêmio				Porto Alegre			Copa Mercosur
14.08.1999	Boca Juniors			2-0	Corinthians			La Coruña, Spain		Trofeo Teresa Herrera
24.08.1999	Vélez Sarsfield			0-1	Grêmio				Porto Alegre			Copa Mercosur
25.08.1999	San Lorenzo			1-4	São Paulo FC			São Paulo			Copa Mercosur
01.09.1999	Racing Club			0-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Mercosur
02.09.1999	River Plate			0-3	Palmeiras			São Paulo			Copa Mercosur
08.09.1999	Boca Juniors			1-1	São Paulo FC			São Paulo			Copa Mercosur
09.09.1999	Racing Club			2-4	Palmeiras			Avellaneda			Copa Mercosur
15.09.1999	Racing Club			0-4	Cruzeiro			Avellaneda			Copa Mercosur
23.09.1999	River Plate			0-3	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Mercosur/Recopa Sudamericana
28.09.1999	Independiente			2-0	Corinthians			Avellaneda			Copa Mercosur
05.10.1999	Vélez Sarsfield			0-2	Corinthians			São Paulo			Copa Mercosur
05.10.1999	Independiente			1-0	Grêmio				Avellaneda			Copa Mercosur
07.10.1999	San Lorenzo			1-0	São Paulo FC			Buenos Aires			Copa Mercosur
21.10.1999	San Lorenzo			2-1	Corinthians			Buenos Aires			Copa Mercosur
27.10.1999	San Lorenzo			2-1	Corinthians			São Paulo			Copa Mercosur
02.11.1999	Independiente			1-1	Flamengo			Avellaneda			Copa Mercosur
03.11.1999	Talleres (Córdoba)		1-0	Paraná Clube			Córdoba				Copa Conmebol
05.11.1999	Independiente			0-4	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Mercosur
09.11.1999	Talleres (Córdoba)	     [3]0-1[1]	Paraná Clube			Curitiba			Copa Conmebol
18.11.1999	San Lorenzo			1-0	Palmeiras			Buenos Aires			Copa Mercosur
01.12.1999	Talleres (Córdoba)		2-4	CS Alagoano			Alagoas				Copa Conmebol
07.12.1999	San Lorenzo			0-3	Palmeiras			São Paulo			Copa Mercosur
08.12.1999	Talleres (Córdoba)		3-0	CS Alagoano			Córdoba				Copa Conmebol
03.05.2000	Rosario Central			3-2	Corinthians			Rosario				Copa Libertadores
09.05.2000	Rosario Central		     [3]2-3[4]	Corinthians			São Paulo			Copa Libertadores
14.06.2000	Boca Juniors			2-2	Palmeiras			Buenos Aires			Copa Libertadores
21.06.2000	Boca Juniors		     [4]0-0[2]	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
03.08.2000	San Lorenzo			3-4	Atlético Mineiro		Buenos Aires			Copa Mercosur
08.08.2000	Independiente			0-3	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Mercosur
09.08.2000	Boca Juniors			3-0	Corinthians			Buenos Aires			Copa Mercosur
22.08.2000	River Plate			2-1	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Mercosur
23.08.2000	Rosario Central			0-1	São Paulo FC			São Paulo			Copa Mercosur
24.08.2000	San Lorenzo			0-3	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Copa Mercosur
30.08.2000	Independiente			1-2	Palmeiras			Avellaneda			Copa Mercosur
12.09.2000	Vélez Sarsfield			1-1	Flamengo			Buenos Aires			Copa Mercosur
13.09.2000	San Lorenzo			2-3	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Mercosur
19.09.2000	Boca Juniors			2-2	Corinthians			São Paulo			Copa Mercosur
19.09.2000	Independiente			2-0	Cruzeiro			Avellaneda			Copa Mercosur
21.09.2000	Rosario Central			2-1	São Paulo FC			Rosario				Copa Mercosur
26.09.2000	River Plate			0-0	Flamengo			Buenos Aires			Copa Mercosur
27.09.2000	Independiente			0-2	Palmeiras			São Paulo			Copa Mercosur
28.09.2000	San Lorenzo			0-2	Vasco da Gama			Buenos Aires			Copa Mercosur
24.10.2000	Vélez Sarsfield			0-2	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Mercosur
31.10.2000	Rosario Central			0-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Copa Mercosur
31.10.2000	River Plate			2-1	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Mercosur
01.11.2000	Boca Juniors			0-2	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Mercosur
07.11.2000	Boca Juniors			2-2	Atlético Mineiro		Buenos Aires			Copa Mercosur
08.11.2000	Rosario Central		     [4]1-0[5]	Vasco da Gama			Rosario				Copa Mercosur
08.11.2000	River Plate			4-3	Flamengo			Buenos Aires			Copa Mercosur
22.11.2000	River Plate			1-4	Vasco da Gama			Buenos Aires			Copa Mercosur
30.11.2000	River Plate			0-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Copa Mercosur
23.05.2001	Boca Juniors			1-0	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Copa Libertadores
30.05.2001	Boca Juniors			3-0	Vasco da Gama			Buenos Aires			Copa Libertadores
07.06.2001	Boca Juniors			2-2	Palmeiras			Buenos Aires			Copa Libertadores
13.06.2001	Boca Juniors		     [3]2-2[2]	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
14.07.2001	Independiente			2-0	Cruzeiro			Avellaneda			Copa Mercosur
22.07.2001	River Plate			2-4	Grêmio				Buenos Aires			Copa Mercosur
22.07.2001	Nueva Chicago			1-3	Figueirense			Florianópolis			Friendly
28.07.2001	Talleres (Córdoba)		0-0	São Paulo FC			Córdoba				Copa Mercosur
28.07.2001	River Plate			2-2	Palmeiras			São Paulo			Copa Mercosur
28.07.2001	San Lorenzo			1-2	Flamengo			Buenos Aires			Copa Mercosur
29.07.2001	Independiente			1-2	Corinthians			São Paulo			Copa Mercosur
29.07.2001	Boca Juniors			2-2	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Copa Mercosur
23.08.2001	Vélez Sarsfield			1-1	São Paulo FC			São Paulo			Copa Mercosur
11.09.2001	Independiente			1-4	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Mercosur
13.09.2001	River Plate			0-1	Grêmio				Porto Alegre			Copa Mercosur
25.09.2001	Boca Juniors			2-2	Vasco da Gama			Buenos Aires			Copa Mercosur
26.09.2001	Talleres (Córdoba)		0-0	São Paulo FC			São Paulo			Copa Mercosur
26.09.2001	River Plate			3-3	Palmeiras			Buenos Aires			Copa Mercosur
27.09.2001	Independiente			1-0	Corinthians			Avellaneda			Copa Mercosur
27.09.2001	San Lorenzo			1-2	Flamengo			Taguatinga			Copa Mercosur
17.10.2001	Vélez Sarsfield			4-2	São Paulo FC			Buenos Aires			Copa Mercosur
24.10.2001	Independiente			0-0	Flamengo			Avellaneda			Copa Mercosur
25.10.2001	Talleres (Córdoba)		0-0	Grêmio				Porto Alegre			Copa Mercosur
31.10.2001	Independiente			0-4	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Mercosur
01.11.2001	Talleres (Córdoba)		0-2	Grêmio				Córdoba				Copa Mercosur
21.11.2001	San Lorenzo			1-2	Corinthians			São Paulo			Copa Mercosur
28.11.2001	San Lorenzo			4-1	Corinthians			Buenos Aires			Copa Mercosur
12.12.2001	San Lorenzo			0-0	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Mercosur
24.01.2002	San Lorenzo		     [4]1-1[3]	Flamengo			Buenos Aires			Copa Mercosur
24.04.2002	River Plate			1-2	Grêmio				Buenos Aires			Copa Libertadores
02.05.2002	River Plate			0-4	Grêmio				Porto Alegre			Copa Libertadores
24.04.2003	Boca Juniors			0-1	Paysandu			Buenos Aires			Copa Libertadores
01.05.2003	River Plate			2-1	Corinthians			Buenos Aires			Copa Libertadores
14.05.2003	River Plate			2-1	Corinthians			São Paulo			Copa Libertadores
15.05.2003	Boca Juniors			4-2	Paysandu			Belém				Copa Libertadores
25.06.2003	Boca Juniors			2-0	Santos FC			Buenos Aires			Copa Libertadores
02.07.2003	Boca Juniors			3-1	Santos FC			São Paulo			Copa Libertadores
15.11.2003	Racing Club			1-2	Flamengo			Aracaju				Friendly
26.11.2003	River Plate			3-1	São Paulo FC			Buenos Aires			Copa Sudamericana
03.12.2003	River Plate		     [4]0-2[2]	São Paulo FC			São Paulo			Copa Sudamericana
04.03.2004	Rosario Central			2-0	Coritiba			Rosario				Copa Libertadores
10.03.2004	Rosario Central			0-2	Coritiba			Curitiba			Copa Libertadores
28.04.2004	Independiente		     [2]2-2[4]	São Caetano			São Paulo			Copa Libertadores
06.05.2004	Rosario Central			1-0	São Paulo FC			Rosario				Copa Libertadores
12.05.2004	Rosario Central		     [4]1-2[5]	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
20.05.2004	Boca Juniors			0-0	São Caetano			São Paulo			Copa Libertadores
25.05.2004	Boca Juniors		     [4]1-1[3]	São Caetano			Buenos Aires			Copa Libertadores
24.11.2004	Boca Juniors			4-2	SC Internacional		Buenos Aires			Copa Sudamericana
01.12.2004	Boca Juniors			0-0	SC Internacional		Porto Alegre			Copa Sudamericana
16.03.2005	Quilmes				2-2	São Paulo FC			Quilmes				Copa Libertadores
13.04.2005	Quilmes				1-3	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
22.06.2005	River Plate			0-2	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
29.06.2005	River Plate			2-3	São Paulo FC			Buenos Aires			Copa Libertadores
14.09.2005	Banfield			1-3	Fluminense			Río de Janeiro			Copa Sudamericana
14.09.2005	River Plate			0-0	Corinthians			São Paulo			Copa Sudamericana
14.09.2005	Vélez Sarsfield			2-0	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Sudamericana
15.09.2005	Rosario Central			0-1	SC Internacional		Rosario				Copa Sudamericana
28.09.2005	River Plate			1-1	Corinthians			Buenos Aires			Copa Sudamericana
28.09.2005	Banfield			0-0	Fluminense			Banfield			Copa Sudamericana
28.09.2005	Vélez Sarsfield			1-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Sudamericana
29.09.2005	Rosario Central			1-1	SC Internacional		Porto Alegre			Copa Sudamericana
19.10.2005	Boca Juniors			0-1	SC Internacional		Porto Alegre			Copa Sudamericana
10.11.2005	Boca Juniors			4-1	SC Internacional		Buenos Aires			Copa Sudamericana
15.03.2006	Rosario Central			0-0	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
15.03.2006	Newell's Old Boys		0-3	Goiás				Goiãnia				Copa Libertadores
16.03.2006	River Plate			4-1	Paulista			Buenos Aires			Copa Libertadores
22.03.2006	Newell's Old Boys		0-0	Goiás				Rosario				Copa Libertadores
23.03.2006	Rosario Central			2-2	Palmeiras			Rosario				Copa Libertadores
05.04.2006	River Plate			1-2	Paulista			São Paulo			Copa Libertadores
25.04.2006	Estudiantes LP			2-0	Goiás				Quilmes				Copa Libertadores
26.04.2006	River Plate			3-2	Corinthians			Buenos Aires			Copa Libertadores
04.05.2006	River Plate			3-1	Corinthians			São Paulo			Copa Libertadores
04.05.2006	Estudiantes LP			1-3	Goiás				Goiãnia				Copa Libertadores
10.05.2006	Estudiantes LP			1-0	São Paulo FC			La Plata			Copa Libertadores
19.07.2006	Estudiantes LP		     [3]0-1[4]	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
07.09.2006	Boca Juniors			2-1	São Paulo FC			Buenos Aires			Recopa Sudamericana
14.09.2006	Boca Juniors			2-2	São Paulo FC			São Paulo			Recopa Sudamericana
27.09.2006	San Lorenzo			3-0	Santos FC			Buenos Aires			Copa Sudamericana
27.09.2006	Lanús				0-0	Corinthians			São Paulo			Copa Sudamericana
27.09.2006	River Plate			0-1	Athletico Paranaense		Buenos Aires			Copa Sudamericana
28.09.2006	Gimnasia y Esgrima LP		1-1	Fluminense			Río de Janeiro			Copa Sudamericana
11.10.2006	San Lorenzo			0-1	Santos FC			Santos				Copa Sudamericana
11.10.2006	Lanús				4-2	Corinthians			Lanús				Copa Sudamericana
11.10.2006	Gimnasia y Esgrima LP		2-0	Fluminense			La Plata			Copa Sudamericana
12.10.2006	River Plate			2-2	Athletico Paranaense		Curitiba			Copa Sudamericana
14.03.2007	Gimnasia y Esgrima LP		0-3	Santos FC			Santos				Copa Libertadores
14.03.2007	Vélez Sarsfield			3-0	SC Internacional		Buenos Aires			Copa Libertadores
22.03.2007	Gimnasia y Esgrima LP		1-2	Santos FC			La Plata			Copa Libertadores
28.03.2007	Vélez Sarsfield			0-0	SC Internacional		Porto Alegre			Copa Libertadores
13.06.2007	Boca Juniors			3-0	Grêmio				Buenos Aires			Copa Libertadores
20.06.2007	Boca Juniors			2-0	Grêmio				Porto Alegre			Copa Libertadores
19.09.2007	Boca Juniors			2-1	São Paulo FC			Buenos Aires			Copa Sudamericana
19.09.2007	Arsenal 			3-2	Goiás				Goiãnia				Copa Sudamericana
19.09.2007	Lanús				2-0	Vasco da Gama			Lanús				Copa Sudamericana
19.09.2007	River Plate			0-1	Botafogo (RJ)			Río de Janeiro			Copa Sudamericana
26.09.2007	Boca Juniors			0-1	São Paulo FC			São Paulo			Copa Sudamericana
26.09.2007	Arsenal 			1-1	Goiás				Sarandí				Copa Sudamericana
26.09.2007	Lanús				0-3	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Copa Sudamericana
27.09.2007	River Plate			4-2	Botafogo (RJ)			Buenos Aires			Copa Sudamericana
21.02.2008	San Lorenzo			0-0	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Libertadores
05.03.2008	Arsenal 			0-6	Fluminense			Río de Janeiro			Copa Libertadores
03.04.2008	San Lorenzo			1-3	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
09.04.2008	Arsenal 			2-0	Fluminense			Sarandí				Copa Libertadores
30.04.2008	Boca Juniors			2-1	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Libertadores
07.05.2008	Boca Juniors			2-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
28.05.2008	Boca Juniors			2-2	Fluminense			Buenos Aires			Copa Libertadores
04.06.2008	Boca Juniors			1-3	Fluminense			Río de Janeiro			Copa Libertadores
21.10.2008	Estudiantes LP			2-0	Botafogo (RJ)			La Plata			Copa Sudamericana
22.10.2008	Argentinos Juniors		1-0	Palmeiras			São Paulo			Copa Sudamericana
22.10.2008	Boca Juniors			0-2	SC Internacional		Porto Alegre			Copa Sudamericana
05.11.2008	Argentinos Juniors		2-0	Palmeiras			Buenos Aires			Copa Sudamericana
05.11.2008	Estudiantes LP			2-2	Botafogo (RJ)			Río de Janeiro			Copa Sudamericana
06.11.2008	Boca Juniors			1-2	SC Internacional		Buenos Aires			Copa Sudamericana
26.11.2008	Estudiantes LP			0-1	SC Internacional		La Plata			Copa Sudamericana
03.12.2008	Estudiantes LP			1-1	SC Internacional		Porto Alegre			Copa Sudamericana
17.01.2009	Estudiantes LP			1-5	Corinthians			São Paulo			Friendly
19.02.2009	Estudiantes LP			0-3	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
08.04.2009	Estudiantes LP			4-0	Cruzeiro			La Plata			Copa Libertadores
08.07.2009	Estudiantes LP			0-0	Cruzeiro			La Plata			Copa Libertadores
15.07.2009	Estudiantes LP			2-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
04.11.2009	Argentinos Juniors		1-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Friendly
13.01.2010	Huracán 			0-3	Corinthians			São Paulo			Friendly
10.02.2010	Vélez Sarsfield			2-0	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Libertadores
31.03.2010	Vélez Sarsfield			0-3	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
28.04.2010	Banfield			3-1	SC Internacional		Banfield			Copa Libertadores
06.05.2010	Banfield			0-2	SC Internacional		Porto Alegre			Copa Libertadores
13.05.2010	Estudiantes LP			0-1	SC Internacional		Porto Alegre			Copa Libertadores
20.05.2010	Estudiantes LP			2-1	SC Internacional		Quilmes				Copa Libertadores
09.07.2010	Boca Juniors			2-0	Palmeiras			São Paulo			Friendly
01.12.2010	Independiente			0-2	Goiás				Goiãnia				Copa Sudamericana
08.12.2010	Independiente		     [5]3-1[3]	Goiás				Avellaneda			Copa Sudamericana
09.02.2011	Argentinos Juniors		2-2	Fluminense			Río de Janeiro			Copa Libertadores
16.02.2011	Estudiantes LP			0-5	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
13.04.2011	Estudiantes LP			0-3	Cruzeiro			La Plata			Copa Libertadores
20.04.2011	Argentinos Juniors		2-4	Fluminense			Buenos Aires			Copa Libertadores
10.08.2011	Independiente			2-1	SC Internacional		Avellaneda			Recopa Sudamericana
24.08.2011	Independiente			1-3	SC Internacional		Porto Alegre			Recopa Sudamericana
07.02.2012	Arsenal 			0-1	Fluminense			Río de Janeiro			Copa Libertadores
15.02.2012	Lanús				1-1	Flamengo			Lanús				Copa Libertadores
07.03.2012	Boca Juniors			1-2	Fluminense			Buenos Aires			Copa Libertadores
11.04.2012	Boca Juniors			2-0	Fluminense			Río de Janeiro			Copa Libertadores
12.04.2012	Lanús				0-3	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Libertadores
18.04.2012	Arsenal 			1-2	Fluminense			Sarandí				Copa Libertadores
25.04.2012	Argentinos Juniors		1-2	América FC (MG)			Belo Horizonte			Friendly
02.05.2012	Lanús				1-2	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Copa Libertadores
09.05.2012	Lanús			     [4]2-1[5]	Vasco da Gama			Lanús				Copa Libertadores
17.05.2012	Vélez Sarsfield			1-0	Santos FC			Buenos Aires			Copa Libertadores
17.05.2012	Boca Juniors			1-0	Fluminense			Buenos Aires			Copa Libertadores
23.05.2012	Boca Juniors			1-1	Fluminense			Río de Janeiro			Copa Libertadores
24.05.2012	Vélez Sarsfield		     [2]0-1[4]	Santos FC			Santos				Copa Libertadores
27.06.2012	Boca Juniors			1-1	Corinthians			Buenos Aires			Copa Libertadores
04.07.2012	Boca Juniors			0-2	Corinthians			São Paulo			Copa Libertadores
05.12.2012	Tigre				0-0	São Paulo FC			Buenos Aires			Copa Sudamericana
12.12.2012	Tigre				0-2	São Paulo FC			São Paulo			Copa Sudamericana
26.01.2013	Colón (Santa Fe)		1-1	Coritiba			Curitiba			Friendly
26.02.2013	Arsenal 			2-5	Atlético Mineiro		Sarandí				Copa Libertadores
06.03.2013	Tigre				1-0	Palmeiras			Victoria			Copa Libertadores
07.03.2013	Arsenal 			1-1	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
14.03.2013	Arsenal 			2-1	São Paulo FC			Sarandí				Copa Libertadores
02.04.2013	Tigre				0-2	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
03.04.2013	Arsenal 			2-5	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Libertadores
01.05.2013	Boca Juniors			1-0	Corinthians			Buenos Aires			Copa Libertadores
15.05.2013	Boca Juniors			1-1	Corinthians			São Paulo			Copa Libertadores
03.07.2013	Newell's Old Boys		2-0	Atlético Mineiro		Rosario				Copa Libertadores
10.07.2013	Newell's Old Boys	     [2]0-2[3]	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Libertadores
31.10.2013	Vélez Sarsfield			0-0	Ponte Preta			Campinas			Copa Sudamericana
07.11.2013	Vélez Sarsfield			0-2	Ponte Preta			Buenos Aires			Copa Sudamericana
04.12.2013	Lanús				1-1	Ponte Preta			Campinas			Copa Sudamericana
11.12.2013	Lanús				2-0	Ponte Preta			Lanús				Copa Sudamericana
11.02.2014	San Lorenzo			0-2	Botafogo (RJ)			Río de Janeiro			Copa Libertadores
25.02.2014	Vélez Sarsfield			2-0	Athletico Paranaense		Buenos Aires			Copa Libertadores
13.03.2014	Newell's Old Boys		0-0	Grêmio				Porto Alegre			Copa Libertadores
19.03.2014	Newell's Old Boys		1-1	Grêmio				Rosario				Copa Libertadores
26.03.2014	Vélez Sarsfield			3-1	Athletico Paranaense		Curitiba			Copa Libertadores
09.04.2014	San Lorenzo			3-0	Botafogo (RJ)			Buenos Aires			Copa Libertadores
23.04.2014	San Lorenzo			1-0	Grêmio				Buenos Aires			Copa Libertadores
30.04.2014	San Lorenzo		     [4]0-1[2]	Grêmio				Porto Alegre			Copa Libertadores
07.05.2014	San Lorenzo			1-0	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Libertadores
14.05.2014	San Lorenzo			1-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
16.07.2014	Lanús				0-1	Atlético Mineiro		Lanús				Recopa Sudamericana
23.07.2014	Lanús				3-4	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Recopa Sudamericana
03.03.2015	Huracán				0-0	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
04.03.2015	San Lorenzo			0-1	Corinthians			Buenos Aires			Copa Libertadores
14.03.2015	Huracán				3-1	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Libertadores
18.03.2015	San Lorenzo			0-1	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
01.04.2015	San Lorenzo			1-0	São Paulo FC			Buenos Aires			Copa Libertadores
16.04.2015	San Lorenzo			0-0	Corinthians			São Paulo			Copa Libertadores
21.05.2015	River Plate			0-1	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Libertadores
27.05.2015	River Plate			3-0	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
23.09.2015	Huracán				1-1	Sport Recife			Recife				Copa Sudamericana
30.09.2015	Huracán				3-0	Sport Recife			Buenos Aires			Copa Sudamericana
20.10.2015	River Plate			3-1	Chapecoense			Buenos Aires			Copa Sudamericana
29.10.2015	River Plate			1-2	Chapecoense			Chapecó				Copa Sudamericana
24.01.2016	Argentinos Juniors		0-2	Sport Recife			Recife				Friendly
03.03.2016	Rosario Central			0-2	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
10.03.2016	San Lorenzo			1-1	Grêmio				Porto Alegre			Copa Libertadores
11.03.2016	River Plate			1-1	São Paulo FC			Buenos Aires			Copa Libertadores
15.03.2016	San Lorenzo			1-1	Grêmio				Buenos Aires			Copa Libertadores
06.04.2016	Rosario Central			3-3	Palmeiras			Rosario				Copa Libertadores
13.04.2016	River Plate			1-2	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
27.04.2016	Racing Club			0-0	Atlético Mineiro		Avellaneda			Copa Libertadores
27.04.2016	Rosario Central			1-0	Grêmio				Porto Alegre			Copa Libertadores
04.05.2016	Racing Club			1-2	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Libertadores
05.05.2016	Rosario Central			3-0	Grêmio				Rosario				Copa Libertadores
21.09.2016	Independiente			0-0	Chapecoense			Avellaneda			Copa Sudamericana
21.09.2016	Belgrano (Córdoba)		2-1	Coritiba			Curitiba			Copa Sudamericana
28.09.2016	Independiente		     [4]0-0[5]	Chapecoense			Chapecó				Copa Sudamericana
28.09.2016	Belgrano (Córdoba)	     [3]1-2[4]	Coritiba			Córdoba				Copa Sudamericana
02.11.2016	San Lorenzo			1-1	Chapecoense			Buenos Aires			Copa Sudamericana
23.11.2016	San Lorenzo			0-0	Chapecoense			Chapecó				Copa Sudamericana
19.01.2017	River Plate		     [7]0-0[8]	São Paulo FC			Miami, USA			Florida Cup
21.01.2017	River Plate			0-1	Vasco da Gama			Miami, USA			Florida Cup
08.03.2017	Godoy Cruz (Mendoza)		1-1	Atlético Mineiro		Mendoza				Copa Libertadores
08.03.2017	San Lorenzo			0-4	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Libertadores
08.03.2017	Atlético Tucumán		1-1	Palmeiras			San Miguel de Tucumán		Copa Libertadores
14.03.2017	Estudiantes LP			1-2	Botafogo (RJ)			Río de Janeiro			Copa Libertadores
15.03.2017	San Lorenzo			0-1	Athletico Paranaense		Buenos Aires			Copa Libertadores
16.03.2017	Lanús				3-1	Chapecoense			Chapecó				Copa Libertadores
05.04.2017	Gimnasia y Esgrima LP		0-0	Ponte Preta			Campinas			Copa Sudamericana
05.04.2017	Defensa y Justicia		0-0	São Paulo FC			Lanús				Copa Sudamericana
05.05.2017	San Lorenzo			3-0	Athletico Paranaense		Curitiba			Copa Libertadores
09.05.2017	Gimnasia y Esgrima LP		1-1	Ponte Preta			La Plata			Copa Sudamericana
11.05.2017	Defensa y Justicia		1-1	São Paulo FC			São Paulo			Copa Sudamericana
16.05.2017	Godoy Cruz (Mendoza)		1-4	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Libertadores
17.05.2017	San Lorenzo			2-1	Flamengo			Buenos Aires			Copa Libertadores
17.05.2017	Lanús				1-2	Chapecoense			Lanús				Copa Libertadores
24.05.2017	Atlético Tucumán		1-3	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
25.05.2017	Estudiantes LP			1-0	Botafogo (RJ)			La Plata			Copa Libertadores
28.06.2017	Defensa y Justicia		1-0	Chapecoense			Florencio Varela		Copa Sudamericana
04.07.2017	Godoy Cruz (Mendoza)		0-1	Grêmio				Mendoza				Copa Libertadores
06.07.2017	Arsenal 			0-2	Sport Recife			Recife				Copa Sudamericana
25.07.2017	Defensa y Justicia	     [2]0-1[4]	Chapecoense			Chapecó				Copa Sudamericana
27.07.2017	Arsenal 			2-1	Sport Recife			Sarandí				Copa Sudamericana
08.08.2017	Godoy Cruz (Mendoza)		1-2	Grêmio				Porto Alegre			Copa Libertadores
13.09.2017	Racing Club			1-1	Corinthians			São Paulo			Copa Sudamericana
20.09.2017	Racing Club			0-0	Corinthians			Avellaneda			Copa Sudamericana
22.11.2017	Lanús				0-1	Grêmio				Porto Alegre			Copa Libertadores
29.11.2017	Lanús				1-2	Grêmio				Lanús				Copa Libertadores
06.12.2017	Independiente			2-1	Flamengo			Avellaneda			Copa Sudamericana
13.12.2017	Independiente			1-1	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Sudamericana
07.02.2018	Independiente			1-1	Grêmio				Avellaneda			Recopa Sudamericana
21.02.2018	Independiente		     [4]0-0[5]	Grêmio				Porto Alegre			Recopa Sudamericana
27.02.2018	Racing Club			4-2	Cruzeiro			Avellaneda			Copa Libertadores
28.02.2018	River Plate			2-2	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Libertadores
05.04.2018	Estudiantes LP			0-1	Santos FC			La Plata			Copa Libertadores
11.04.2018	San Lorenzo			1-0	Atlético Mineiro		Buenos Aires			Copa Sudamericana
11.04.2018	Rosario Central			0-0	São Paulo FC			Rosario				Copa Sudamericana
11.04.2018	Newell's Old Boys		0-3	Athletico Paranaense		Curitiba			Copa Sudamericana
11.04.2018	Boca Juniors			1-1	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
18.04.2018	Independiente			0-1	Corinthians			Avellaneda			Copa Libertadores
19.04.2018	Racing Club			4-0	Vasco da Gama			Avellaneda			Copa Libertadores
24.04.2018	Estudiantes LP			0-2	Santos FC			Santos				Copa Libertadores
25.04.2018	Boca Juniors			0-2	Palmeiras			Buenos Aires			Copa Libertadores
26.04.2018	Racing Club			1-1	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Copa Libertadores
02.05.2018	Independiente			2-1	Corinthians			São Paulo			Copa Libertadores
08.05.2018	San Lorenzo			0-0	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Sudamericana
09.05.2018	Rosario Central			0-1	São Paulo FC			São Paulo			Copa Sudamericana
09.05.2018	Newell's Old Boys		2-1	Athletico Paranaense		Rosario				Copa Sudamericana
22.05.2018	Racing Club			1-2	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
23.05.2018	River Plate			0-0	Flamengo			Buenos Aires			Copa Libertadores
02.08.2018	Colón (Santa Fe)		1-0	São Paulo FC			São Paulo			Copa Sudamericana
07.08.2018	Estudiantes LP			2-1	Grêmio				La Plata			Copa Libertadores
16.08.2018	Colón (Santa Fe)	     [5]0-1[3]	São Paulo FC			Santa Fe			Copa Sudamericana
21.08.2018	Independiente			3-0*	Santos FC			Avellaneda			Copa Libertadores
28.08.2018	Estudiantes LP		     [3]1-2[5]	Grêmio				Porto Alegre			Copa Libertadores
28.08.2018	Independiente			0-0	Santos FC			Santos				Copa Libertadores
18.09.2018	Atlético Tucumán		0-2	Grêmio				San Miguel de Tucumán		Copa Libertadores
19.09.2018	Boca Juniors			2-0	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Libertadores
02.10.2018	Atlético Tucumán		0-4	Grêmio				Porto Alegre			Copa Libertadores
04.10.2018	Boca Juniors			1-1	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
23.10.2018	River Plate			0-1	Grêmio				Buenos Aires			Copa Libertadores
24.10.2018	Boca Juniors			2-0	Palmeiras			Buenos Aires			Copa Libertadores
30.10.2018	River Plate			2-1	Grêmio				Porto Alegre			Copa Libertadores
31.10.2018	Boca Juniors			2-2	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
06.02.2019	Talleres (Córdoba)		2-0	São Paulo FC			Córdoba				Copa Libertadores
06.02.2019	Defensa y Justicia		0-1	Botafogo (RJ)			Río de Janeiro			Copa Sudamericana
13.02.2019	Talleres (Córdoba)		0-0	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
14.02.2019	Racing Club			1-1	Corinthians			São Paulo			Copa Sudamericana
20.02.2019	Defensa y Justicia		0-3	Botafogo (RJ)			Florencio Varela		Copa Sudamericana
27.02.2019	Racing Club		     [4]1-1[5]	Corinthians			Avellaneda			Copa Sudamericana
06.03.2019	Rosario Central			1-1	Grêmio				Rosario				Copa Libertadores
07.03.2019	Huracán				0-1	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Libertadores
26.03.2019	San Lorenzo			1-0	Palmeiras			Buenos Aires			Copa Libertadores
26.03.2019	Boca Juniors			0-3	Athletico Paranaense		Curitiba			Copa Libertadores
27.03.2019	River Plate			2-2	SC Internacional		Porto Alegre			Copa Libertadores
09.04.2019	Huracán				0-4	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
10.04.2019	Rosario Central			1-3	Grêmio				Porto Alegre			Copa Libertadores
07.05.2019	River Plate			2-2	SC Internacional		Buenos Aires			Copa Libertadores
08.05.2019	San Lorenzo			0-1	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
09.05.2019	Boca Juniors			2-1	Athletico Paranaense		Buenos Aires			Copa Libertadores
22.05.2019	River Plate			0-1	Athletico Paranaense		Curitiba			Recopa Sudamericana
29.05.2019	River Plate			3-0	Athletico Paranaense		Buenos Aires			Recopa Sudamericana
23.07.2019	River Plate			0-0	Cruzeiro			Buenos Aires			Copa Libertadores
23.07.2019	Godoy Cruz (Mendoza)		2-2	Palmeiras			Mendoza				Copa Libertadores
25.07.2019	Boca Juniors			1-0	Athletico Paranaense		Curitiba			Copa Libertadores
30.07.2019	River Plate		     [4]0-0[2]	Cruzeiro			Belo Horizonte			Copa Libertadores
30.07.2019	Godoy Cruz (Mendoza)		0-4	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
31.07.2019	Boca Juniors			2-0	Athletico Paranaense		Buenos Aires			Copa Libertadores
19.09.2019	Colón (Santa Fe)		2-1	Atlético Mineiro		Santa Fe			Copa Sudamericana
26.09.2019	Colón (Santa Fe)	     [4]1-2[3]	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Sudamericana
23.11.2019	River Plate			1-2	Flamengo			Lima, Peru			Copa Libertadores
19.01.2020	Boca Juniors			3-1	Athletico Paranaense		San Juan			Friendly
06.02.2020	Unión (Santa Fe)		3-0	Atlético Mineiro		Santa Fe			Copa Sudamericana
13.02.2020	Independiente			1-0	Fortaleza			Avellaneda			Copa Sudamericana
20.02.2020	Unión (Santa Fe)		0-2	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Sudamericana
27.02.2020	Independiente			1-2	Fortaleza			Fortaleza			Copa Sudamericana
03.03.2020	Defensa y Justicia		1-2	Santos FC			Florencio Varela		Copa Libertadores
04.03.2020	Tigre				0-2	Palmeiras			Victoria			Copa Libertadores
17.09.2020	River Plate			2-2	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
30.09.2020	River Plate			2-1	São Paulo FC			Avellaneda			Copa Libertadores
20.10.2020	Defensa y Justicia		1-2	Santos FC			Santos				Copa Libertadores
21.10.2020	Tigre				0-5	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
27.10.2020	Lanús				3-2	São Paulo FC			Lanús				Copa Sudamericana
04.11.2020	Lanús				4-3	São Paulo FC			São Paulo			Copa Sudamericana
24.11.2020	Racing Club			1-1	Flamengo			Avellaneda			Copa Libertadores
24.11.2020	River Plate			1-1	Athletico Paranaense		Curitiba			Copa Libertadores
24.11.2020	Unión (Santa Fe)		0-1	EC Bahia			Salvador de Bahía		Copa Sudamericana
26.11.2020	Defensa y Justicia		1-1	Vasco da Gama			Florencio Varela		Copa Sudamericana
01.12.2020	River Plate			1-0	Athletico Paranaense		Avellaneda			Copa Libertadores
01.12.2020	Racing Club		     [5]1-1[3]	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Libertadores
01.12.2020	Unión (Santa Fe)		0-0	EC Bahia			Santa Fe			Copa Sudamericana
02.12.2020	Boca Juniors			1-0	SC Internacional		Porto Alegre			Copa Libertadores
03.12.2020	Defensa y Justicia		1-0	Vasco da Gama			Río de Janeiro			Copa Sudamericana
09.12.2020	Boca Juniors		     [5]0-1[4]	SC Internacional		Buenos Aires			Copa Libertadores
09.12.2020	Defensa y Justicia		3-2	EC Bahia			Salvador de Bahía		Copa Sudamericana
16.12.2020	Defensa y Justicia		1-0	EC Bahia			Florencio Varela		Copa Sudamericana
05.01.2021	River Plate			0-3	Palmeiras			Buenos Aires			Copa Libertadores
06.01.2021	Boca Juniors			0-0	Santos FC			Buenos Aires			Copa Libertadores
12.01.2021	River Plate			2-0	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
13.01.2021	Boca Juniors			0-3	Santos FC			Santos				Copa Libertadores
06.04.2021	San Lorenzo			1-3	Santos FC			Buenos Aires			Copa Libertadores
07.04.2021	Defensa y Justicia		1-2	Palmeiras			Florencio Varela		Recopa Sudamericana
13.04.2021	San Lorenzo			2-2	Santos FC			Santos				Copa Libertadores
14.04.2021	Defensa y Justicia	     [4]2-1[3]	Palmeiras			São Paulo			Recopa Sudamericana
20.04.2021	Vélez Sarsfield			2-3	Flamengo			Buenos Aires			Copa Libertadores
20.04.2021	Newell's Old Boys		0-0	Atlético Goianiense		Goiãnia				Copa Sudamericana
22.04.2021	River Plate			1-1	Fluminense			Río de Janeiro			Copa Libertadores
27.04.2021	Boca Juniors			2-0	Santos FC			Buenos Aires			Copa Libertadores
27.04.2021	Arsenal 			0-0	Ceará				Sarandí				Copa Sudamericana
29.04.2021	Lanús				1-2	Grêmio				Lanús				Copa Sudamericana
04.05.2021	Defensa y Justicia		1-2	Palmeiras			Florencio Varela		Copa Libertadores
04.05.2021	Independiente			2-2	EC Bahia			Salvador de Bahía		Copa Sudamericana
05.05.2021	Talleres (Córdoba)		1-0	Bragantino			São Paulo			Copa Sudamericana
05.05.2021	Racing Club			0-0	São Paulo FC			Avellaneda			Copa Libertadores
11.05.2021	Boca Juniors			0-1	Santos FC			Santos				Copa Libertadores
12.05.2021	Arsenal 			0-0	Ceará				Ceará				Copa Sudamericana
13.05.2021	Lanús				1-3	Grêmio				Porto Alegre			Copa Sudamericana
18.05.2021	Talleres (Córdoba)		0-1	Bragantino			Córdoba				Copa Sudamericana
18.05.2021	Independiente			1-0	EC Bahia			Avellaneda			Copa Sudamericana
18.05.2021	Defensa y Justicia		4-3	Palmeiras			São Paulo			Copa Libertadores
18.05.2021	Racing Club			1-0	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
25.05.2021	River Plate		    	1-3	Fluminense			Buenos Aires			Copa Libertadores
25.05.2021	Newell's Old Boys		1-1	Atlético Goianiense		Rosario				Copa Sudamericana
27.05.2021	Vélez Sarsfield			0-0	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Libertadores
13.07.2021	Boca Juniors			0-0	Atlético Mineiro		Buenos Aires			Copa Libertadores
13.07.2021	Racing Club			1-1	São Paulo FC			São Paulo			Copa Libertadores
14.07.2021	Defensa y Justicia		0-1	Flamengo			Florencio Varela		Copa Libertadores
15.07.2021	Independiente			0-1	Santos FC			Santos				Copa Sudamericana
20.07.2021	Boca Juniors		     [1]0-0[3]	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Libertadores
20.07.2021	Racing Club			1-3	São Paulo FC			Avellaneda			Copa Libertadores
21.07.2021	Defensa y Justicia		1-4	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Libertadores
22.07.2021	Independiente			1-1 	Santos FC			Avellaneda			Copa Sudamericana
10.08.2021	Rosario Central			3-4	Bragantino			Rosario				Copa Sudamericana
11.08.2021	River Plate			0-1	Atlético Mineiro		Buenos Aires			Copa Libertadores
17.08.2021	Rosario Central			0-1	Bragantino			São Paulo			Copa Sudamericana
18.08.2021	River Plate			0-3	Atlético Mineiro		Belo Horizonte			Copa Libertadores
05.04.2022	Banfield			1-0	Santos FC			Banfield			Copa Sudamericana
05.04.2022	Independiente			1-2	Ceará				Ceará				Copa Sudamericana
12.04.2022	Talleres (Córdoba)		1-3	Flamengo			Río de Janeiro			Copa Libertadores
12.04.2022	Defensa y Justicia		0-1	Goianiense			Florencio Varela		Copa Sudamericana
13.04.2022	River Plate			2-0	Fortaleza			Buenos Aires			Copa Libertadores
13.04.2022	Racing Club			2-0	Cuiabá EC			Avellaneda			Copa Sudamericana
14.04.2022	Vélez Sarsfield			2-2	Bragantino			Buenos Aires			Copa Libertadores
26.04.2022	Estudiantes LP			2-0	Bragantino			La Plata			Copa Libertadores
26.04.2022	Boca Juniors			0-2	Corinthians			São Paulo			Copa Libertadores
26.04.2022	Unión (Santa Fe)		0-0	Fluminense			Río de Janeiro			Copa Sudamericana
03.05.2022	Racing Club			2-1	Cuiabá EC			Cuiabá				Copa Sudamericana
04.05.2022	Talleres (Córdoba)		2-2	Flamengo			Córdoba				Copa Libertadores
04.05.2022	Defensa y Justicia		2-3	Goianiense			Goiãnia				Copa Sudamericana
05.05.2022	Vélez Sarsfield			1-1	Bragantino			São Paulo			Copa Libertadores
05.05.2022	River Plate			1-1	Fortaleza			Fortaleza			Copa Libertadores
17.05.2022	Estudiantes LP			1-0	Bragantino			São Paulo			Copa Libertadores
17.05.2022	Boca Juniors			1-1	Corinthians			Buenos Aires			Copa Libertadores
19.05.2022	Unión (Santa Fe)		0-0	Fluminense			Santa Fe			Copa Sudamericana
24.05.2022	Banfield			1-1	Santos FC			Santos				Copa Sudamericana
25.05.2022	Independiente			0-2	Ceará				Avellaneda			Copa Sudamericana
 
 

About this document

Prepared and maintained by Pablo Ciullini for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Pablo Ciullini (P_A_Ciullini@hotmail.com)
Last updated: 2 Jun 2022

(C) Copyright Pablo Ciullini and RSSSF 2021/22
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.