Jamaica 2018/19


National Premier League
JFF Playoff
Kingston (KSAFA) Lower Leagues
Third Level (Parishes)

National Premier League

Regular Stage | Playoff Stage

Regular Stage

Final Table:

 1.Portmore United FC (Portmore)      33  19  9  5  53-27  66  [C]  Qualified
 2.Waterhouse FC (Kingston)           33  17 11  5  47-24  62       Qualified
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.Mount Pleasant FA (Drax Hall)      33  17  9  7  32-19  60  [P]  Qualified
 4.Cavalier FC (Kingston)             33  14 12  7  38-24  54       Qualified
 5.Arnett Gardens FC (Kingston)       33  13  9 11  39-33  48       Qualified
 6.UWI (Kingston)                     33  13  7 13  32-31  46       Qualified
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.Tivoli Gardens FC (Kingston)       33  11  6 16  36-42  39
 8.Humble Lions (York)                33   9 11 13  36-38  38
 9.Harbour View FC (Kingston)         33   7 14 12  33-48  35
10.Dunbeholden FC (Spanish Town)      33   8  9 16  33-42  33  [P]
-------------------------------------------------------------
11.Montego Bay United (Montego Bay)   33   7  9 17  31-55  30       Relegated
12.Reno FC (Savannah del Mar)         33   4 12 17  24-51  24       Relegated

Round 1
[Sep 16]
Portmore United          1-2 Mount Pleasant           
Reno                     0-2 Cavalier                 
Montego Bay United       0-2 Tivoli Gardens           
Arnett Gardens           2-1 Humble Lions             
[Sep 17]
Waterhouse               1-0 Dunbeholden              
[Sep 20]
UWI                      2-2 Harbour View             

Round 2
[Sep 23]
Cavalier                 2-1 Arnett Gardens           
Dunbeholden              0-1 Montego Bay United       
Humble Lions             0-1 UWI                      
Mount Pleasant           1-0 Waterhouse               
Tivoli Gardens           2-1 Reno                     
[Sep 24]
Harbour View             0-2 Portmore United          

Round 3
[Sep 30]
Portmore United          0-0 Humble Lions             
UWI                      1-0 Cavalier                 
Tivoli Gardens           1-0 Dunbeholden              
Arnett Gardens           2-0 Reno                     
Waterhouse               4-0 Harbour View             
[Oct 1]
Montego Bay United       1-1 Mount Pleasant           

Round 4
[Oct 7]	 
Humble Lions             1-1 Waterhouse               
Mount Pleasant           0-1 Dunbeholden              
Reno                     1-0 UWI                      
Cavalier                 0-2 Portmore United          
Harbour View             1-2 Montego Bay United       
[Oct 8]
Arnett Gardens           1-0 Tivoli Gardens           

Round 5
[Oct 14]
UWI                      3-0 Arnett Gardens           
Montego Bay United       1-1 Humble Lions             
Reno                     0-2 Portmore United          
Tivoli Gardens           0-1 Mount Pleasant           
Dunbeholden              0-1 Harbour View             
[Oct 15]
Waterhouse               2-2 Cavalier                 

Round 6
[Oct 21]
UWI                      0-1 Tivoli Gardens           
Humble Lions             3-4 Dunbeholden              
Reno                     1-0 Waterhouse               
Cavalier                 5-1 Montego Bay United       
Arnett Gardens           2-3 Portmore United          
[Oct 22]
Harbour View             1-2 Mount Pleasant           

Round 7
[Oct 28]
Tivoli Gardens           1-1 Harbour View             
Mount Pleasant           0-1 Humble Lions             
Portmore United          1-1 UWI                      
Dunbeholden              1-1 Cavalier                 
Waterhouse               1-1 Arnett Gardens           
[Oct 29]
Montego Bay United       0-0 Reno                     

Round 8
[Nov 4]
Humble Lions             2-0 Harbour View             
UWI                      abd Waterhouse               [abandoned at 0-0 in 4' due to
Portmore United          0-1 Tivoli Gardens            waterlogged pitch]
Reno                     2-1 Dunbeholden              
Cavalier                 1-1 Mount Pleasant           
[Nov 5]
Arnett Gardens           0-0 Montego Bay United       
[Nov 15]
UWI                      0-1 Waterhouse               [remaining 86']

Round 9
[Nov 7]
Mount Pleasant           1-0 Reno                     
Tivoli Gardens           1-3 Humble Lions             
Harbour View             1-0 Cavalier                 
[Nov 8]
Montego Bay United       1-3 UWI                      
Dunbeholden              1-3 Arnett Gardens           
Waterhouse               2-2 Portmore United          

Round 10
[Nov 11]
Reno                     0-0 Harbour View             
UWI                      1-0 Dunbeholden              
Portmore United          1-0 Montego Bay United       
Cavalier                 0-0 Humble Lions             
Arnett Gardens           1-0 Mount Pleasant           
[Nov 12]
Waterhouse               1-1 Tivoli Gardens           

Round 11
[Nov 18]
Dunbeholden              2-3 Portmore United          
Humble Lions             1-0 Reno                     
Montego Bay United       1-1 Waterhouse               
Mount Pleasant           1-0 UWI                      
Tivoli Gardens           0-2 Cavalier                 
[Nov 19]
Harbour View             1-1 Arnett Gardens           

Round 12
[Nov 25]
Arnett Gardens           3-0 Montego Bay United       
Dunbeholden              1-1 Humble Lions             
Reno                     3-4 Portmore United          
Tivoli Gardens           5-1 Harbour View             
UWI                      0-2 Waterhouse               
[Nov 26]
Mount Pleasant           0-1 Cavalier                 

Round 13
[Nov 28]
Portmore United          2-0 Tivoli Gardens           
Montego Bay United       2-0 UWI                      
Harbour View             1-1 Dunbeholden              
Waterhouse               2-0 Reno                     
[Nov 29]
Cavalier                 0-0 Arnett Gardens           
Humble Lions             0-0 Mount Pleasant           

Round 14
[Dec 2]
Reno                     1-1 Montego Bay United       
Dunbeholden              0-1 Portmore United          
UWI                      0-1 Cavalier                 
Humble Lions             2-2 Harbour View             
Tivoli Gardens           1-2 Waterhouse               
[Dec 3]
Arnett Gardens           0-0 Mount Pleasant           

Round 15
[Dec 9]
Portmore United          1-1 Harbour View             
Montego Bay United       0-0 Tivoli Gardens           
Mount Pleasant           2-0 UWI                      
Cavalier                 0-0 Reno                     
Waterhouse               2-1 Dunbeholden              
[Dec 10]
Arnett Gardens           3-0 Humble Lions             

Round 16
[Dec 12]
Dunbeholden              2-1 Montego Bay United       
Tivoli Gardens           0-1 Cavalier                 
Harbour View             1-5 Waterhouse               
[Dec 13]
Reno                     0-0 Mount Pleasant           
Humble Lions             1-1 Portmore United          
UWI                      3-1 Arnett Gardens           

Round 17
[Dec 16]
UWI                      1-0 Humble Lions             
Mount Pleasant           1-1 Tivoli Gardens           
Cavalier                 1-1 Dunbeholden              
Waterhouse               1-1 Portmore United          
Arnett Gardens           1-1 Reno                     
[Dec 17]
Montego Bay United       0-3 Harbour View             

Round 18
[Dec 19]
Reno                     1-1 UWI                      
[Jan 16]
Dunbeholden              0-2 Mount Pleasant           
Portmore United          1-0 Montego Bay United       
Harbour View             0-2 Cavalier                 
[Jan 17]
Humble Lions             0-1 Waterhouse               
Tivoli Gardens           0-2 Arnett Gardens           

Round 19
[Dec 23] 
Montego Bay United       0-3 Waterhouse               
Mount Pleasant           0-2 Harbour View             
Reno                     2-2 Humble Lions             
UWI                      0-2 Tivoli Gardens           
Cavalier                 2-1 Portmore United          
[Dec 24]
Arnett Gardens           2-0 Dunbeholden              

Round 20
[Jan 6]
Humble Lions             2-1 Montego Bay United       
Dunbeholden              0-1 UWI                      
Portmore United          1-0 Mount Pleasant           
Tivoli Gardens           0-1 Reno                     
Harbour View             0-0 Arnett Gardens           
[Jan 7]
Waterhouse               0-1 Cavalier                 

Round 21
[Jan 9]
UWI                      0-1 Harbour View             
Reno                     0-3 Dunbeholden              
Tivoli Gardens           2-0 Humble Lions             
Arnett Gardens           0-1 Portmore United          
[Jan 10]
Mount Pleasant           2-0 Waterhouse               
Cavalier                 2-1 Montego Bay United       

Round 22
[Jan 13]
Dunbeholden              2-1 Tivoli Gardens           
Portmore United          1-2 UWI                      
Montego Bay United       1-0 Mount Pleasant           
Humble Lions             2-0 Cavalier                 
Harbour View             1-1 Reno                     
[Jan 14]
Waterhouse               1-0 Arnett Gardens           

Round 23
[Jan 20]
Dunbeholden              0-0 Waterhouse               
Humble Lions             2-1 Arnett Gardens           
Mount Pleasant           1-1 Portmore United          
Cavalier                 0-0 Reno                     
Tivoli Gardens           2-1 Montego Bay United       
[Jan 21]
Harbour View             0-1 UWI                      

Round 24
[Jan 27]
UWI                      2-1 Humble Lions             
Portmore United          0-0 Harbour View             
Reno                     0-4 Tivoli Gardens           
Montego Bay United       2-3 Dunbeholden              
Waterhouse               0-0 Mount Pleasant           
[Jan 28]
Arnett Gardens           1-3 Cavalier                 

Round 25
[Feb 3]
Reno                     1-2 Arnett Gardens           
Mount Pleasant           2-0 Montego Bay United       
Dunbeholden              1-1 Tivoli Gardens           
Humble Lions             0-2 Portmore United          
Harbour View             1-3 Waterhouse               
[Feb 4]
Cavalier                 1-1 UWI                      

Round 26
[Feb 10]
Montego Bay United       3-3 Harbour View             
UWI                      2-2 Reno                     
Dunbeholden              1-2 Mount Pleasant           
Portmore United          1-0 Cavalier                 
Tivoli Gardens           0-3 Arnett Gardens           
[Feb 11]
Waterhouse               3-2 Humble Lions             

Round 27
[Feb 17]
Humble Lions             1-1 Montego Bay United       
Mount Pleasant           2-1 Tivoli Gardens           
Reno                     2-4 Portmore United          
Harbour View             1-1 Dunbeholden              
Arnett Gardens           2-2 UWI                      
[Feb 18]
Cavalier                 1-0 Waterhouse               

Round 28
[Feb 24]
Montego Bay United       2-1 Cavalier                 
Portmore United          3-0 Arnett Gardens           
Dunbeholden              2-1 Humble Lions             
Mount Pleasant           2-1 Harbour View             
Tivoli Gardens           0-1 UWI                      
[Feb 25]
Waterhouse               1-0 Reno                     

Round 29
[Mar 3]
UWI                      0-1 Portmore United          
Humble Lions             0-1 Mount Pleasant           
Reno                     1-2 Montego Bay United       
Cavalier                 1-1 Dunbeholden              
Harbour View             1-1 Tivoli Gardens           
[Mar 4]
Arnett Gardens           0-1 Waterhouse               

Round 30
[Mar 10]
Dunbeholden              3-0 Reno                     
Mount Pleasant           0-0 Cavalier                 
Montego Bay United       1-2 Arnett Gardens           
Tivoli Gardens           3-2 Portmore United          
Harbour View             1-0 Humble Lions             
[Mar 11]
Waterhouse               0-0 UWI                      

Round 31 [Mar 14]
Reno                     2-3 Mount Pleasant           
Humble Lions             2-0 Tivoli Gardens           
UWI                      1-2 Montego Bay United       
Portmore United          0-0 Waterhouse               
Cavalier                 1-2 Harbour View             
Arnett Gardens           0-0 Dunbeholden              

Round 32 [Mar 17]
Humble Lions             1-1 Cavalier                 
Mount Pleasant           1-0 Arnett Gardens           
Tivoli Gardens           2-4 Waterhouse               
Dunbeholden              0-2 UWI                      
Montego Bay United       1-5 Portmore United          
Harbour View             1-1 Reno                     

Round 33 [Mar 20]
UWI                      0-1 Mount Pleasant           
Reno                     awd Humble Lions             [awarded 0-3, Reno dns]
Portmore United          2-0 Dunbeholden              
Cavalier                 3-0 Tivoli Gardens           
Waterhouse               2-1 Montego Bay United       
Arnett Gardens           2-1 Harbour View             

Final Table:

 1.Portmore United FC (Portmore)      33  19  9  5  53-27  66  [C]  Qualified
 2.Waterhouse FC (Kingston)           33  17 11  5  47-24  62       Qualified
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.Mount Pleasant FA (Drax Hall)      33  17  9  7  32-19  60  [P]  Qualified
 4.Cavalier FC (Kingston)             33  14 12  7  38-24  54       Qualified
 5.Arnett Gardens FC (Kingston)       33  13  9 11  39-33  48       Qualified
 6.UWI (Kingston)                     33  13  7 13  32-31  46       Qualified
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 7.Tivoli Gardens FC (Kingston)       33  11  6 16  36-42  39
 8.Humble Lions (York)                33   9 11 13  36-38  38
 9.Harbour View FC (Kingston)         33   7 14 12  33-48  35
10.Dunbeholden FC (Spanish Town)      33   8  9 16  33-42  33  [P]
-------------------------------------------------------------
11.Montego Bay United (Montego Bay)   33   7  9 17  31-55  30       Relegated
12.Reno FC (Savannah del Mar)         33   4 12 17  24-51  24       Relegated

Playoff Stage

Quarterfinals

First Legs [Mar 24]
UWI                      2-2 Mount Pleasant           
Arnett Gardens           0-3 Cavalier                 

Second Legs
[Mar 31]
Mount Pleasant           1-0 UWI                      
[Apr 1]
Cavalier                 0-0 Arnett Gardens           

Semifinals

First Legs [Apr 8]
Mount Pleasant           1-2 Portmore United          
Cavalier                 0-2 Waterhouse               

Second Legs [Apr 15]
Waterhouse               1-0 Cavalier                 
Portmore United          1-1 Mount Pleasant           

Third Place Match [Apr 29]
Mount Pleasant           0-1 Cavalier                 

Final [Apr 29]
Portmore United          1-0 Waterhouse               
  [Ricardo Morris 57]


JFF Playoff

Round 1 [May 22]
Baptiste Alliance        0-2 Molynes United           
Downs                    0-0 Lime Hall                
Wadadah                  0-0 Vere United              
Faulkland                bye

Round 2
[May 25]
Wadadah                  2-1 Baptiste Alliance        
[May 26]
Faulkland                2-1 Downs                    
Lime Hall                0-3 Vere United              
Molynes United           bye

Round 3 [May 29]
Molynes United           3-2 Wadadah                  
Vere United              2-0 Faulkland                
Lime Hall                1-3 Baptiste Alliance        
Downs                    bye

Round 4 [Jun 2]
Vere United              4-1 Downs                    
Molynes United           2-1 Lime Hall                
Baptiste Alliance        0-0 Faulkland                
Wadadah                  bye

Round 5 [Jun 5]
Downs                    1-2 Baptiste Alliance        
Faulkland                awd Molynes United           [awarded 0-3; originally 3-1,
Lime Hall                0-6 Wadadah                   Faulkland fielded suspended player]
Vere United              bye

Round 6
[Jun 8]
Baptiste Alliance        1-6 Vere United              
[Jun 9]
Molynes United           3-0 Downs                    
Wadadah                  7-3 Faulkland                
Lime Hall                bye

Table:

 1.Molynes United                      5   5  0  0  13- 3  15  Promoted
 2.Vere United                         5   4  1  0  15- 2  13
-------------------------------------------------------------
 3.Wadadah FC (Montego Bay)            5   3  1  1  17- 7  10
 4.Baptiste Alliance (York)            6   2  1  3   7-12   7
 5.Faulkland FC                        5   1  1  3   5-13   4
 6.Downs FC                            5   0  1  4   3-11   1
 7.Lime Hall CC                        5   0  1  4   2-14   1

Round 7 [Jun 16]
Vere United               -  Molynes United           
Downs                     -  Wadadah                  
Faulkland                 -  Lime Hall                
Baptiste Alliance        bye

NB: results last round not known; Vere United (formerly Jamalco) were promoted
    along with Molynes United (founded 1991; formerly Woodham United FC)


Kingston (KSAFA) Lower Levels

Major League

Kingston Major League

Final Standings:

Zone A
 1.Seaview Gardens                                         21
 2.Shortwood United     
 3.Olympic Gardens                                         18
 4.Cooreville Gardens FC                                   18 
 5.Police National                                         16
 6.Pembroke Hall FC                                        12 
 
Zone B
 1.Liguanea United                                         28
 2.Bull Bay FC                                             25
 3.New Kingston FC                                         21
 4.Greenwich Town                                          21 
 5.August Town                                             14
 6.Duhaney Park FC                               
 
Playoffs
 
Quarterfinals [Apr 27,28]
Liguanea United          3-1 Cooreville Gardens
Seaview Gardens          1-1 Greenwich Town           [aet, 4-3 pen]
New Kingston FC          2-2 Shortwood United         [aet, 5-4 pen]    
Olympic Gardens          0-0 Bully Bay FC             [aet, 5-3 pen] 
 
Semifinals
[May 3]
Liguanea United          0-1 Olympic Gardens
[May 5]
Seaview Gardens          1-0 New Kingston FC   
 
Final [May ?]
Olympic Gardens          2-1 Seaview Gardens          [aet] 

Third Level 2018/19 (Parishes)

South Central Super League Feeders
Clarendon | St. Catherine | St. Elizabeth
Eastern Super League Feeders
St. Ann | St. Mary | St. Thomas
Western Super League Feeders
Hanover | St. James | Trelawny | Westmoreland


Clarendon

Major League

Standings (Apr 20):
  
Zone A
 1.Chapelton Maroons                                       13
 2.Bucknor United FC                                       10
 3.Humble Lions U-21                                        7
 4.Wood Hall FC                                             6
 5.Football Central                                         3
 6.Moore's United                                           3
 
Zone B
 1.New Bowens FC                                           16
 2.Sporting Central Academy FC                              8
 3.Original Hazard FC                                       6
 4.Longville Park FC                                        5
 5.Cross United                                             3
 6.Savannah FC                                              2   
 
Playoffs
 
Semifinals 
 
First Legs [Apr ?]
Chapelton Maroons        3-1 Longville Park FC     
New Bowens FC            4-0 Bucknor United FC  
 
Second Legs [Jun 1]
Longville Park FC        1-4 Chapelton Maroons
Bucknor United FC        2-3 New Bowens FC 
 
Third Place Match [Jun 9]
Longville Park FC        2-1 Bucknor United FC
 
Final [Jun 9]
New Bowens FC            3-1 Chapelton Maroons 
 
 
Hanover

Major League

Final Standings:

 1.Esher United FC                                         23  Semifinals
 2.Super Star YC                                           17  Semifinals
 3.St Simon FC                                             16  Semifinals
 4.Montpelier DC                                           15  Semifinals
 5.Johnson Town FC                                         15
 6.Sandy Bay United                                        14  
 7.Hopewell Chargers     
 8.Green Island United YC
 9.Claremont United FC                                      6
 
Playoffs
 
Semifinals
 
First Legs [Aug 8]
Super Star YC            2-1 St Simon FC
Esher United FC          1-0 Montpelier DC
 
Second Legs [Aug 12]
St Simon                 0-3 Super Star YC
Montpelier DC            1-1 Esher United FC
 
Final [Aug 18]
Super Star YC            2-1 Esher United FC 
 

St Ann 

Major League

Playoffs

Quarterfinals [May 10]
Brown's Town United FC   2-1 Priory United FC  
 
Semifinals
[May 15]
Brown's Town United FC   4-2 Madras FC 

NB: Madras FC, who had been promoted in the previous season, won the third plae match
 
Final [May 18]
Lime Hall FC             bt  Brown's Town United FC   [half-time 0-1]
 

St Catherine

Major League

Champions: Cedar Grove FC
Runners-up: New Raiders FC
 
Division One
 
Champions: Spanish Town Police FC
Runners-up:  Racing FC

 
St Elizabeth

Major League

Top Standings (Mar 29):
 
 1.Tafari Lions FC                     8   8  0  0         24
 2.Vineyard FC                                             16
 3.Goshen FC                                               16
  .Middle Quarters PYC
  .Super Action FC
  .Appleton Strikers FC     
 7.Ballaz FC                                                4 
 
Playoffs
 
Quarterfinals
Middle Quarters PYC      lt Goshen FC 
 
Champions: Tafari Lions FC (Lacovia)
 
FA Knock-out 
 
Start: Oct 15
 
Round 1
Goshen FC                bt  Crawford
Middle Quarters PYC      2-0 Lewis Town 
 
Semifinals
New Holland FC           bt  Middle Quarters PYC
St Bess FC               bt  Goshen FC  
 
Final [Dec 9]
New Holland FC            -  St Bess FC


St James

Major League

Top Final Standings:

Zone 1
 1.Lilliput Rovers FC                 10   8  0  2         24 
 2.Violet Kickers FC
 
Zone 2   
 1.Cambridge United
 2.Heights FC                         10                   19
 3.Montego Bay Boys' Club     
  .
  .Montego Bay City FC                 7                    7
  .Marl Road FC                                             4 
 
NB: Catherine Hall FC relegated
 
Playoffs
 
Semifinals
Lilliput Rovers FC   2-0 1-2 Heights FC
Cambridge United     1-1 2-1 Violet Kickers FC     
 
Third Place Match
Heights FC               bt  Violet Kickers FC     
 
Final [May 25]
Lilliput Rovers FC       1-0 Cambridge United
 
Division One
 
Final [May 25]
Club Ville FC            1-0 Fire House SC  
 
NB: both finalists promoted to Major League; Club Ville FC from Montego Bay
 
 
St Mary

Major League

Start: Apr 13
 
Participating teams (11):
  Albion Mountain SC [defending champions]
  Axum FC
  Highgate United FC
  Gray's Inn SC
  Star Cosmos FC
  Rangers FC
  St Mary Police FC
  Enfield FC
  Jacks River FC     [newcomers]
  Mango Valley FC
  Dover SC
 
Playoffs
 
Third Place Match [Jul 16]
Highgate United FC       3-2 Albion Mountain SC   
 
Final [Jul 16]
Gray's Inn SC            1-1 Axum FC                  [aet, 5-4 pen] 


St Thomas

Major League

Start: Feb 10
 
End of Round Final [Mar 31]
York United              1-0 Bath SC 
 
Reported Final Tables:
 
Zone A
 1.York United SC                     10   9  1  0  26- 9  28  Quarterfinals
 2.Baptist Alliance FC                10   8  1  1  20-10  25  Quarterfinals
 3.Heartease United FC                10   3  2  5  11-19  11  Quarterfinals
 4.Paul Bogle                         10   3  1  6  13-17  10  Quarterfinals
 5.Yallahs All Star                   10   2  2  6  11-18   8 
 6.Danvers Pen FC                     10   1  1  8   9-21   4 
NB: total goal difference -4
 
Zone B  
 1.Seaforth SC                        10   8  1  1  32- 7  25  Quarterfinals
 2.Bath SC                            10   7  1  2  24- 8  22  Quarterfinals
 3.Port Morant All Stars              10   5  2  3  11- 8  17  Quarterfinals
 4.Delta Force FC                     10   4  3  3  29-10  15  Quarterfinals
 5.Lyssons United                     10   1  1  8   6-28   4
 6.Prospect FC                        10   0  2  8   6-47   2    
   
Playoffs
 
Quarterfinals
 
First Legs [May 14,15]
Baptist Alliance FC      4-0 Port Morant All Stars
Bath SC                  2-1 Hartease United FC
Paul Bogle               2-1 Seaforth SC
York United SC           1-0 Delta Force FC  
 
Second Legs [May 18]
Port Morant All Stars    0-0 Baptist Alliance FC
Heartease United FC      1-3 Bath SC
Seaforth SC              6-0 Paul Bogle
Delta Force FC           1-3 York United SC   
 
Semifinals
 
First Legs [Jun 22]
Seaforce SC              4-0 Baptist Alliance FC
York United SC           3-0 Bath SC
 
Second Legs [Jun 30]
York United SC           1-0 Bath SC
Bapist Alliance FC        -  Seaforce SC              [Seaforce on agg] 
 
Third Place Match [Jul 7]
Bath SC                  1-2 Baptist Alliance FC 
 
Final [Jul 7]
Seaforce SC              1-0 York United SC


Trelawny 

Major League

Top Standings (May 4):
 
Zone A 
 1.Wait-a-Bite BYC                                         14  Quarterfinals
 2.Duncans United                                          11  Quarterfinals
 3.Jackson Town FC                                         11  Quarterfinals
 4.Friendship FC                                            7 
 5.Daniel Town FC                                           7   
 
Zone B
 1.Duanvale United FC                                      11  Quarterfinals
 2.Rio Bueno FC                                            10  Quarterfinals
 3.Spicy Hill SC                                            5
 4.Prospect Links FC                                        4
 5.Invaders SC
 
Zone C
 1.Holland United FC                                       16  Quarterfinals
 2.Coopers Pen FC                                          14  Quarterfinals
 3.Kinloss FC                                              13  Quarterfinals
  .Salt Marsh United   
  .Granville FC
 
Playoffs
 
Quarterfinals
Coopers Pen FC           w/o Rio Bueno FC
Kinloss FC               4-1 Waite-a-Bite BYC
Holland United FC        1-2 Duanvale United FC
Jackson Town FC          4-0 Duncans United 
 
Semifinals
 
First Legs [Jun 9]
Duanvale United FC       3-0 Kinloss FC
Coopers Pen FC           0-0 Jackson Town FC
 
Second Legs [Jun 16]
Kinloss FC               1-1 Duanvale United FC
Jackson Town FC          1-2 Coopers Pen FC 
 
Final [Jun 23]
Duanvale United FC       0-0 Coopers Pen FC           [aet, 4-5 pen] 


Westmoreland

Major League

Playoffs

Semifinals

First Legs [May 12]
Little London FC         1-0 George's Plain FC
Petersfield FC           6-1 Westmoreland PYC
 
Second Legs [May 17]
George's Plain FC        6-0 Little London FC
Westmoreland Police      0-8 Petersfield FC
 
Final [May 23]
Georges Plain FC         1-0 Petersfield FC   


2017/18

2019/20

list of champions

list of cup winners


About this document

Prepared and maintained by Hans Schöggl and Karel Stokkermans for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Authors: Hans Schöggl and Karel Stokkermans
Last updated: 8 Apr 2021

(C) Copyright Hans Schöggl, Karel Stokkermans and RSSSF 2018/21
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the authors. All rights reserved.