Liberia 2022/23


First Division
Cup Tournaments
Second Division
National County Meet 2022/23

First Division 2022/23

Table:

 1.Bea Mountain FC            15  10  5  0  26- 5  35
 2.LISCR                      15  10  3  2  30-13  33
 3.Watanga FC                 15   8  5  2  30-18  29  [C]
 4.Nimba Kwado                15   7  6  2  19-10  27
 5.Muscat FC                  15   7  3  5  21-23  24  [P]
 6.Mighty Barrolle            15   6  5  4  27-18  23
 7.Heaven Eleven FC           15   5  5  5  19-21  20
 8.Cece United                15   4  6  5  23-18  18  [P]
 9.LPRC Oilers                15   4  5  6  20-24  17
10.Jubilee FC                 15   3  4  8  22-32  13  [P]
11.Sandi FC                   15   4  0 11  17-34  12
-----------------------------------------------------
12.Nimba United               15   1  8  6   7-18  11
13.Freeport FC                15   3  2 10  13-25  11
14.Invincible Eleven          15   2  5  8  11-26  11

Round 1
[Aug 31]
Mighty Barrolle           awd LPRC Oilers               [awarded 2-0; originally 0-2; Oilers
[Sep 3]                                                  fielded 3 ineligible players]
Watanga                   4-2 Jubilee                   
[Sep 4] 
Bea Mountain              1-0 Muscat                    
Freeport                  1-4 Sandi                     
Nimba United              1-1 Invincible Eleven         
LISCR                     3-1 Cece United               
[Sep 7]
Nimba Kwado               abd Heaven Eleven             [abandoned at 0-0 at half-time]	 
[Sep 8]
Nimba Kwado               0-0 Heaven Eleven             [second half]	 

Round 2
[Sep 6]
Watanga                   abd Bea Mountain              [abandoned at 0-0 in 26' due to torrential rain]
[Sep 7]
Watanga                   1-1 Bea Mountain              [remaining 64']
Muscat                    1-5 LISCR                     
[Sep 8]
Jubilee                   0-1 LPRC Oilers               
[Sep 9]
Cece United               0-0 Freeport                  
[Sep 10]
Sandi                     0-1 Nimba Kwado               
Invincible Eleven         1-1 Mighty Barrolle           
[Sep 12]
Heaven Eleven             1-1 Nimba United              

Round 3
[Sep 15]
Bea Mountain              5-1 Jubilee                   
[Sep 16]
LPRC Oilers               1-1 Invincible Eleven         
Freeport                  1-2 Muscat                    
[Sep 17]
Nimba Kwado               1-1 Cece United               
Nimba United              1-0 Sandi                     
Mighty Barrolle           5-0 Heaven Eleven             
[Sep 27]
LISCR                     1-2 Watanga                   

Round 4
[Sep 21]
Jubilee                   3-0 Invincible Eleven         
[Sep 22]
Bea Mountain              0-0 LISCR                     
[Sep 23]
Cece United               4-0 Nimba United              
Watanga                   2-0 Freeport                  
[Sep 24]
Muscat                    0-0 Nimba Kwado               
[Sep 25]
Heaven Eleven             2-4 LPRC Oilers               
Sandi                     0-2 Mighty Barrolle           

Round 5
[Oct 1]
Freeport                  0-1 Bea Mountain              
[Oct 2]
LPRC Oilers               1-3 Sandi                     
Invincible Eleven         0-0 Heaven Eleven             
LISCR                     2-1 Jubilee                   
Nimba Kwado               1-0 Watanga                   
Nimba United              1-1 Muscat                    
Mighty Barrolle           0-0 Cece United               

Round 6
[Oct 5]
Bea Mountain              1-0 Nimba Kwado               
[Oct 6]
Muscat                    2-1 Mighty Barrolle           
[Oct 7]
Cece United               2-3 LPRC Oilers               
[Oct 9]
Sandi                     2-1 Invincible Eleven         
Heaven Eleven             4-1 Jubilee                   
LISCR                     abd Freeport                  [abandoned at 0-0 in 52' due to power cut]
[Oct 10]
LISCR                     1-0 Freeport                  [remaining 38']
Watanga                   1-0 Nimba United              

Round 7
[Oct 12]
LPRC Oilers               1-2 Muscat                    
[Oct 14]
Freeport                  2-2 Jubilee                   
[Oct 15]
Heaven Eleven             3-0 Sandi                     
Invincible Eleven         2-0 Cece United               
[Oct 16]
Nimba United              0-2 Bea Mountain              
Nimba Kwado               1-1 LISCR                     
Mighty Barrolle           2-4 Watanga                   

Round 8
[Oct 19]
Freeport                  1-2 Nimba Kwado               
[Oct 20]
Cece United               1-2 Heaven Eleven             
[Oct 21]
Sandi                     3-1 Jubilee                   
Bea Mountain              1-1 Mighty Barrolle           
[Oct 22]
Muscat                    2-0 Invincible Eleven         
[Oct 23]
LISCR                     2-1 Nimba United              
Watanga                   3-3 LPRC Oilers               

Round 9
[Oct 27]
LPRC Oilers               0-0 Bea Mountain              
[Oct 28]
Mighty Barrolle           2-2 LISCR                     
[Oct 29]
Heaven Eleven             0-2 Muscat                    
[Oct 30]
Invincible Eleven         1-2 Watanga                   
Nimba Kwado               1-1 Jubilee                   
Nimba United              0-2 Freeport                  
Sandi                     1-5 Cece United               

Round 10
[Nov 2]
LISCR                     1-2 LPRC Oilers               
[Nov 3]
Jubilee                   1-4 Cece United               
[Nov 4]
Muscat                    2-0 Sandi                     
[Nov 5]
Bea Mountain              4-0 Invincible Eleven         
[Nov 6]
Nimba Kwado               2-0 Nimba United              
Freeport                  0-3 Mighty Barrolle           
Watanga                   1-1 Heaven Eleven             

Round 11
[Nov 9]
Cece United               1-1 Muscat                    
[Nov 12]
Heaven Eleven             1-2 Bea Mountain              
[Nov 13]
Invincible Eleven         0-1 LISCR                     
Mighty Barrolle           0-1 Nimba Kwado               
Sandi                     2-3 Watanga                   
Nimba United              0-0 Jubilee                   
LPRC Oilers               0-1 Freeport                  

Round 12
[Nov 17]
Jubilee                   2-3 Muscat                    
[Nov 18]
Watanga                   1-1 Cece United               
[Nov 20]
Nimba United              0-0 Mighty Barrolle           
Nimba Kwado               1-1 LPRC Oilers               
Bea Mountain              4-0 Sandi                     
Freeport                  1-2 Invincible Eleven         
LISCR                     2-0 Heaven Eleven             

Round 13
[Nov 24]
Invincible Eleven         1-5 Nimba Kwado               
[Nov 25]
Cece United               0-0 Bea Mountain              
[Nov 26]
Heaven Eleven             2-1 Freeport                  
[Nov 27]
Muscat                    1-5 Watanga                   
Mighty Barrolle           2-5 Jubilee                   
Sandi                     0-4 LISCR                     
LPRC Oilers               0-0 Nimba United              

Halfway Table:

 1.Bea Mountain FC            13   8  5  0  22- 4  29
 2.Watanga FC                 13   8  4  1  29-16  28  [C]
 3.LISCR                      13   8  3  2  25-11  27
 4.Nimba Kwado                13   6  6  1  16- 7  24
 5.Muscat FC                  13   7  3  3  19-18  24  [P]
 6.Mighty Barrolle            13   4  5  4  21-16  17
 7.LPRC Oilers                13   4  5  4  17-18  17
 8.Heaven Eleven FC           13   4  4  5  16-20  16
 9.Cece United                13   3  6  4  20-15  15  [P]
10.Sandi FC                   13   4  0  9  15-29  12
11.Invincible Eleven          13   2  4  7  10-23  10
-----------------------------------------------------
12.Jubilee FC                 13   2  3  8  20-31   9  [P]
13.Nimba United               13   1  6  6   5-16   9
14.Freeport FC                13   2  2  9  10-21   8

Round 14
[Jan 24]
Heaven Eleven             2-0 Nimba Kwado               
[Jan 25]
Jubilee                   0-0 Watanga                   
[Jan 26]
LPRC Oilers               2-4 Mighty Barrolle           
[Jan 27]
Cece United               0-2 LISCR                     
[Jan 28]
Invincible Eleven         1-1 Nimba United              
[Jan 29]
Muscat                    0-2 Bea Mountain              
Sandi                     1-2 Freeport                  

Round 15
[Feb 1]
LPRC Oilers               1-2 Jubilee                   
[Feb 2]
Freeport                  1-3 Cece United               
[Feb 3]
LISCR                     3-2 Muscat                    
Mighty Barrolle           2-0 Invincible Eleven         
[Feb 5]
Nimba Kwado               3-1 Sandi                     
Nimba United              1-1 Heaven Eleven             
Bea Mountain              2-1 Watanga                   

Table:

 1.Bea Mountain FC            15  10  5  0  26- 5  35
 2.LISCR                      15  10  3  2  30-13  33
 3.Watanga FC                 15   8  5  2  30-18  29  [C]
 4.Nimba Kwado                15   7  6  2  19-10  27
 5.Muscat FC                  15   7  3  5  21-23  24  [P]
 6.Mighty Barrolle            15   6  5  4  27-18  23
 7.Heaven Eleven FC           15   5  5  5  19-21  20
 8.Cece United                15   4  6  5  23-18  18  [P]
 9.LPRC Oilers                15   4  5  6  20-24  17
10.Jubilee FC                 15   3  4  8  22-32  13  [P]
11.Sandi FC                   15   4  0 11  17-34  12
-----------------------------------------------------
12.Nimba United               15   1  8  6   7-18  11
13.Freeport FC                15   3  2 10  13-25  11
14.Invincible Eleven          15   2  5  8  11-26  11


Cup Tournaments

Orange Cup 2022/23

Round 1
[Nov 30]
NPA Anchors               0-1 Gardnersville
Heaven Eleven             2-1 Angels FC
[Dec 1]
Nimba FC                  2-1 Jubilee
[Dec 2]
Samira                    awd Nimba United              [awarded 2-0, Nimba United forfeited]
[Dec 3]
Muscat                    0-0 Life FC                   [5-4 pen]
Paynesville               0-2 Watanga
Cece United               2-1 Bea Mountain
Margibi                   1-1 PAGS FC                   [4-3 pen]
[Dec 4]
Junior Pro                1-2 Global Pharma
LPRC Oilers               1-2 Sinoe NPA
Invincible Eleven         3-0 Sandi
[Dec 5]
Freeport                  2-1 Ganta Almighty
[Dec 7]
Nimba Kwado               4-1 Mighty Barrolle
Tewor                     0-0 Black Man Warrior         [1-0 pen]
Tony FC                   bye
LISCR FC                  bye

Round 2 [tba]
Tony FC                    -  Gardnersville
LISCR FC                   -  Heaven Eleven             


Second Division 2022/23

Table:

 1.NPA Anchors FC             17  13  1  3  28-13  40
 2.Global Pharma FC           17  10  4  3  35-18  34  [*2]
 3.PAGS FC                    17   9  4  4  25-17  31
-----------------------------------------------------
 4.Tony FC                    17   9  3  5  32-19  30
 5.Gardnersville FC           17   9  1  7  38-22  28
 6.Paynesville FC             17   7  7  3  35-23  28  [P]
 7.Life FC                    17   8  4  5  34-26  28
 8.Margibi FC                 17   7  5  5  25-19  26  [*3]
 9.Sinoe NPA Anchors II       17   7  2  8  14-21  23  [P]
10.Nimba FC                   17   6  4  7  29-30  22
11.Black Man Warrior FC       17   5  5  7  22-31  20  [*1]
12.Samira FC                  17   5  3  9  21-26  18  [P]
13.Angels FC                  17   5  2 10  23-36  17  [P]
-----------------------------------------------------
14.Junior Professional FC     17   4  4  9  12-22  16
15.Tewor FC                   17   2  3 12   9-33   9  [P]
16.Ganta Almighty FC          17   1  6 10  15-41   9

[*1] Black Man Warrior FC bought the place of Bong Rangers FC
[*2] Global Pharma FC bought the place of MC Breweries (relegated 2022)
[*3] Mighty Blue Angels FC changed name to Margibi FC

Round 1
[Aug 27]
Nimba FC                  3-2 Angels                    
[Aug 28]
Gardnersville             1-2 Global Pharma             
PAGS                      3-1 Sinoe NPA Anchors         
Tony                      4-1 Tewor                     
NPA Anchors               1-1 Paynesville               
Junior Professional       awd Life                      [awarded 0-2, Junior Pro forfeited]
[Sep 7]
Samira                    0-3 Margibi                   
Ganta Almighty            2-2 Black Man Warrior         

Round 2
[Aug 31]
Life                      1-1 Margibi                   
Global Pharma             2-1 Samira                    
Angels                    awd Ganta Almighty            [awarded 2-0, Almighty forfeited]
Paynesville               2-2 Tony                      
Tewor                     1-0 Gardnersville             
Junior Professional       1-0 Nimba FC                  
Sinoe NPA Anchors         0-3 NPA Anchors               
[Sep 14]
Black Man Warrior         0-1 PAGS                      

Round 3
[Sep 3]
PAGS                      5-1 Angels                    
Nimba FC                  1-2 Life                      
NPA Anchors               2-0 Black Man Warrior         
Ganta Almighty            1-0 Junior Professional       
Gardnersville             3-3 Paynesville               
Margibi                   2-1 Global Pharma             
[Sep 4]
Samira                    1-1 Tewor                     
Sinoe NPA Anchors         0-1 Tony                      

Round 4 [Sep 10]
Angels                    0-1 NPA Anchors               
Junior Professional       0-1 PAGS                      
Life                      2-2 Global Pharma             
Tewor                     1-0 Margibi                   
Paynesville               2-1 Samira                    
Gardnersville             2-0 Sinoe NPA Anchors         
Black Man Warrior         1-3 Tony                      
Nimba FC                  3-3 Ganta Almighty            

Round 5 [Sep 17]
PAGS                      1-1 Nimba FC                  
NPA Anchors               2-0 Junior Professional       
Global Pharma             3-0 Tewor                     
Gardnersville             4-0 Black Man Warrior         
Tony                      4-1 Angels                    
Samira                    3-1 Sinoe NPA Anchors         
Margibi                   1-1 Paynesville               
Ganta Almighty            2-2 Life                      

Round 6 [Sep 24]
Angels                    3-4 Gardnersville             
Nimba FC                  2-1 NPA Anchors               
Paynesville               2-2 Global Pharma             
Junior Professional       0-2 Tony                      
Sinoe NPA Anchors         0-0 Margibi                   
Ganta Almighty            0-1 PAGS                      
Black Man Warrior         2-2 Samira                    
Life                      2-0 Tewor                     

Round 7
[Sep 28]
Gardnersville             3-0 Junior Professional       
[Oct 1]
PAGS                      2-0 Life                      
Margibi                   1-2 Black Man Warrior         
NPA Anchors               3-0 Ganta Almighty            
Samira                    1-2 Angels                    
Tony                      3-4 Nimba FC                  
Tewor                     0-0 Paynesville               
[Oct 2]
Sinoe NPA Anchors         0-0 Global Pharma             

Round 8 [Oct 8]
Angels                    0-3 Margibi                   
Life                      2-1 Paynesville               
PAGS                      1-3 NPA Anchors               
Junior Professional       1-1 Samira                    
Black Man Warrior         0-4 Global Pharma             
Nimba FC                  1-0 Gardnersville             
Ganta Almighty            1-4 Tony                      
Tewor                     0-1 Sinoe NPA Anchors         

Round 9 [Oct 16]
Tony                      0-0 PAGS                      
Gardnersville             9-0 Ganta Almighty            
Samira                    2-0 Nimba FC                  
NPA Anchors               2-1 Life                      
Global Pharma             0-1 Angels                    
Paynesville               4-1 Sinoe NPA Anchors         
Margibi                   3-1 Junior Professional       
Tewor                     0-1 Black Man Warrior         

Round 10
[Oct 21]
Nimba FC                  2-4 Margibi                   
[Oct 22]
Angels                    3-1 Tewor                     
Sinoe NPA Anchors         2-1 Life                      
Ganta Almighty            0-1 Samira                    
Black Man Warrior         1-3 Paynesville               
NPA Anchors               1-0 Tony                      
PAGS                      2-1 Gardnersville             
[Oct 23]
Junior Professional       2-3 Global Pharma             

Round 11
[Oct 29]
Samira                    1-2 PAGS                      
Tony                      2-3 Life                      
Global Pharma             2-2 Nimba FC                  
Paynesville               4-2 Angels                    
Tewor                     0-2 Junior Professional       
Margibi                   2-1 Ganta Almighty            
Gardnersville             0-1 NPA Anchors               
[Oct 30]
Sinoe NPA Anchors         2-0 Black Man Warrior         

Round 12 [Nov 5]
Junior Professional       1-0 Paynesville               
NPA Anchors               2-0 Samira                    
Life                      3-3 Black Man Warrior         
Angels                    1-2 Sinoe NPA Anchors         
PAGS                      2-2 Margibi                   
Tony                      1-0 Gardnersville             
Ganta Almighty            1-2 Global Pharma             
Nimba FC                  4-0 Tewor                     

Round 13
[Nov 12]
Samira                    2-1 Tony                      
Paynesville               2-1 Nimba FC                  
Global Pharma             1-0 PAGS                      
Margibi                   1-3 NPA Anchors               
Tewor                     0-0 Ganta Almighty            
Sinoe NPA Anchors         1-0 Junior Professional       
Gardnersville             1-4 Life                      
[Nov 13]
Black Man Warrior         3-2 Angels                    

Round 14
[Nov 18]
Tony                      0-0 Margibi                   
[Nov 19]
PAGS                      3-2 Tewor                     
Life                      4-1 Angels                    
Nimba FC                  2-0 Sinoe NPA Anchors         
Black Man Warrior         0-0 Junior Professional       
Gardnersville             2-1 Samira                    
Ganta Almighty            2-6 Paynesville               
Global Pharma             4-0 NPA Anchors               

Round 15
[Nov 25]
Black Man Warrior         3-0 Nimba FC                  
[Nov 26]
Samira                    3-1 Life                      
Angels                    0-0 Junior Professional       
Global Pharma             3-1 Tony                      
Paynesville               1-1 PAGS                      
Margibi                   0-1 Gardnersville             
Tewor                     0-2 NPA Anchors               
Sinoe NPA Anchors         awd Ganta Almighty            [awarded 2-0, Almighty forfeited]

Halfway Table:

 1.NPA Anchors FC             15  12  1  2  27-10  37
 2.Global Pharma FC           15   9  4  2  31-15  31  [*2]
 3.PAGS FC                    15   9  4  2  25-14  31
-----------------------------------------------------
 4.Paynesville FC             15   6  7  2  32-21  25  [P]
 5.Life FC                    15   7  4  4  30-23  25
 6.Tony FC                    15   7  3  5  28-19  24
 7.Margibi FC                 15   6  5  4  23-16  23  [*3]
 8.Gardnersville FC           15   7  1  7  31-19  22
 9.Nimba FC                   15   6  3  6  26-26  21
10.Sinoe NPA Anchors II       15   6  2  7  13-20  20  [P]
11.Samira FC                  15   5  3  7  20-22  18  [P]
12.Black Man Warrior FC       15   4  4  7  18-29  16  [*1]
13.Angels FC                  15   4  1 10  21-35  13  [P]
-----------------------------------------------------
14.Junior Professional FC     15   3  3  9   8-19  12
15.Tewor FC                   15   2  3 10   7-26   9  [P]
16.Ganta Almighty FC          15   1  4 10  13-39   7

[*1] Black Man Warrior FC bought the place of Bong Rangers FC
[*2] Global Pharma FC bought the place of MC Breweries (relegated 2022)
[*3] Mighty Blue Angels FC changed name to Margibi FC

Round 16
[Jan 24]
Global Pharma             1-2 Gardnersville             
[Jan 25]
Black Man Warrior         2-2 Ganta Almighty            
[Jan 26]
Life                      1-2 Junior Professional       
[Jan 27]
Angels                    2-1 Nimba FC                  
[Jan 28]
Tewor                     0-2 Tony                      
[Jan 29]
Paynesville               3-0 NPA Anchors               
Margibi                   1-0 Samira                    
Sinoe NPA Anchors         1-0 PAGS                      

Round 17
[Feb 1]
Gardnersville             5-2 Tewor                     
[Feb 2]
Nimba FC                  2-2 Junior Professional       
[Feb 3]
PAGS                      0-2 Black Man Warrior         
[Feb 5]
Ganta Almighty            0-0 Angels                    
Margibi                   1-3 Life                      
Samira                    1-3 Global Pharma             
NPA Anchors               1-0 Sinoe NPA Anchors         
Tony                      2-0 Paynesville               

Table:

 1.NPA Anchors FC             17  13  1  3  28-13  40
 2.Global Pharma FC           17  10  4  3  35-18  34  [*2]
 3.PAGS FC                    17   9  4  4  25-17  31
-----------------------------------------------------
 4.Tony FC                    17   9  3  5  32-19  30
 5.Gardnersville FC           17   9  1  7  38-22  28
 6.Paynesville FC             17   7  7  3  35-23  28  [P]
 7.Life FC                    17   8  4  5  34-26  28
 8.Margibi FC                 17   7  5  5  25-19  26  [*3]
 9.Sinoe NPA Anchors II       17   7  2  8  14-21  23  [P]
10.Nimba FC                   17   6  4  7  29-30  22
11.Black Man Warrior FC       17   5  5  7  22-31  20  [*1]
12.Samira FC                  17   5  3  9  21-26  18  [P]
13.Angels FC                  17   5  2 10  23-36  17  [P]
-----------------------------------------------------
14.Junior Professional FC     17   4  4  9  12-22  16
15.Tewor FC                   17   2  3 12   9-33   9  [P]
16.Ganta Almighty FC          17   1  6 10  15-41   9

[*1] Black Man Warrior FC bought the place of Bong Rangers FC
[*2] Global Pharma FC bought the place of MC Breweries (relegated 2022)
[*3] Mighty Blue Angels FC changed name to Margibi FC


National County Meet 2022/23

Group Stage

Group A [played at Buchanan]
[Dec 17]
Grand Bassa               0-1 Rivercess 
[Dec 18]
Grand Gedeh               2-2 Cape Mount  
[Dec 21]
Rivercess                 2-1 Grand Gedeh
Cape Mount                1-2 Grand Bassa
[Dec 24]
Grand Bassa               0-0 Grand Gedeh
Cape Mount                0-5 Rivercess 
   
Final Table:

 1.Rivercess                   3   3  0  0   8- 1   9  Qualified
 2.Grand Bassa                 3   1  1  1   2- 2   4  Qualified
 3.Grand Gedeh                 3   0  2  1   3- 4   2
 4.Cape Mount                  3   0  1  2   3- 9   1           

Group B [played at Gbarnga]
[Dec 18]
Bong                      0-0 Margibi
Sinoe                     0-2 Gbarpolu
[Dec 21]
Gbarpolu                  1-2 Margibi
Sinoe                     1-2 Bong
[Dec 24]
Bong                      2-1 Gbarpolu
Margibi                   2-0 Sinoe                     [also reported 1-0]

Final Table:

 1.Margibi                     3   2  1  0   4- 1   7  Qualified
 2.Bong                        3   2  1  0   4- 2   7  Qualified
 3.Gbarpolu                    3   1  0  2   4- 4   3
 4.Sinoe                       3   0  0  3   1- 6   0

Group C [played at Voijama]
[Dec 18]
Lofa                      2-1 Nimba
River Gee                 1-2 Bomi
[Dec 21]
Bomi                      2-2 Nimba
River Gee                 0-2 Lofa
[Dec 24]
Lofa                      3-0 Bomi
Nimba                     2-0 River Gee

Final Table:

 1.Lofa                        3   3  0  0   7- 1   9  Qualified
 2.Nimba                       3   1  1  1   5- 4   4  Qualified
 3.Bomi                        3   1  1  1   4- 6   4
 4.River Gee                   3   0  0  3   1- 6   0

Group D [played at Harper]
[Dec 18]
Maryland                  0-0 Grand Kru
[Dec 21]
Montserrado               0-2 Maryland
[Dec 24]
Grand Kru                 1-2 Montserrado    

Final Table:

 1.Maryland                    2   1  1  0   2- 0   4  Qualified
 2.Montserrado                 2   1  0  1   2- 3   3  Qualified
 3.Grand Kru                   2   0  1  1   1- 2   1

Playoff Stage

Quarterfinals
[Jan 7]
Rivercess                 2-3 Nimba                     
Lofa                      3-2 Grand Bassa               [aet]
[Jan 8]
Margibi                   2-0 Montserrado               
Maryland                  3-4 Bong                      [aet]
 
Semifinals [Jan 11]
Nimba                     1-0 Margibi                   
Lofa                      3-1 Bong                      

Third Place Match [Jan 15]
Margibi                   2-1 Bong                      

Final [Jan 15]
Nimba                     3-2 Lofa                      


2021/22

list of champions

list of cup winners


About this document

Prepared and maintained by Hans Schöggl and Karel Stokkermans for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Authors: Hans Schöggl and Karel Stokkermans
Last updated: 5 Feb 2023

(C) Copyright Hans Schöggl, Karel Stokkermans and RSSSF 2022/23
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the authors. All rights reserved.