Macao 2022


1a Divisão
2a Divisão
3a Divisão
4a Divisão

1a Divisão

Table:

 1.Chao Pak Kei                       15  15  0  0  86- 4  45  [C]  Champions
 2.Grupo Desportivo Monte Carlo       14  11  0  3  70-13  33
 3.Casa do Sport Lisboa e Benfica     14  10  2  2  49- 8  32
 4.Ching Fung                         15   7  1  7  34-23  22
 5.Ka I                               15   5  3  7  23-42  18
 6.Lun Lok                            16   5  3  8  19-45  18
 7.C.F.B. Macau                       14   2  5  7  11-53  11  [P]
 8.Sporting Clube de Macau            14   1  5  8   8-33   8
 9.Casa de Portugal                   15   0  1 14   5-84   1
 -.GD da Polícia de Segurança Pública  withdrew or excluded

NB: Polícia had their first three matches postponed and refixtured before
    withdrawing or being excluded without having played a single match

Round 1
[Jan 14]
Ka I               0-8 Chao Pak Kei       
[Jan 15]
Benfica            6-0 Casa de Portugal   
[Jan 16]
Monte Carlo        5-1 Lun Lok            
C.F.B. Macau       0-4 Ching Fung         
Sporting           bye

Round 2
[Jan 21]
Sporting           1-2 Ka I               
[Jan 22]
Casa de Portugal   0-6 Monte Carlo        
Lun Lok            1-0 C.F.B. Macau       
[Jan 23]
Chao Pak Kei       2-1 Benfica            
Ching Fung         bye

Round 3
[Jan 28]
Ching Fung         0-4 Monte Carlo        
[Jan 29]
Sporting           2-2 C.F.B. Macau       
Lun Lok            3-0 Casa de Portugal   
[Jan 30]
Ka I               0-4 Benfica            
Chao Pak Kei       bye

Round 4
[Feb 18]
Casa de Portugal   1-6 Ching Fung         
[Feb 19]
Monte Carlo        7-0 Sporting           
Benfica            4-0 Lun Lok            
[Feb 20]
C.F.B. Macau      0-10 Chao Pak Kei       
Ka I               bye

Round 5
[Feb 25]
Ching Fung         3-1 Lun Lok            
[Feb 26]
Chao Pak Kei       3-2 Monte Carlo        
Ka I               0-0 C.F.B. Macau       
[Feb 27]
Sporting           0-0 Casa de Portugal   
Benfica            bye

Round 6
[Mar 11]
Benfica            0-0 Ching Fung         
[Mar 12]
Casa de Portugal  0-13 Chao Pak Kei       
Lun Lok            1-0 Sporting           
[Mar 13]
Monte Carlo        5-1 Ka I               
C.F.B. Macau       bye

Round 7
[Mar 26]
Chao Pak Kei       4-0 Lun Lok            
Ka I               6-0 Casa de Portugal   
[Mar 27]
Sporting           0-3 Ching Fung         
C.F.B. Macau       1-1 Benfica            
Monte Carlo        bye

Round 8
[Apr 1]
C.F.B. Macau       0-8 Monte Carlo        
Benfica            2-0 Sporting           
[Apr 3]
Chao Pak Kei       1-0 Ching Fung         
Ka I               5-1 Lun Lok            
Casa de Portugal   bye

Round 9
[Apr 7]
C.F.B. Macau       2-1 Casa de Portugal   
[Apr 8]
Monte Carlo        1-2 Benfica            
[Apr 10]
Ka I               1-0 Ching Fung         
Chao Pak Kei       3-0 Sporting           
Lun Lok            bye

Halfway Table:

 1.Chao Pak Kei                        8   8  0  0  44- 3  24  [C]
 2.Grupo Desportivo Monte Carlo        8   6  0  2  38- 7  18
 3.Casa do Sport Lisboa e Benfica      8   5  2  1  20- 4  17
 4.Ching Fung                          8   4  1  3  16- 8  13
 5.Ka I                                8   4  1  3  15-19  13
 6.Lun Lok                             8   3  0  5   8-21   9
 7.C.F.B. Macau                        8   1  3  4   5-27   6  [P]
 8.Sporting Clube de Macau             8   0  2  6   3-20   2
 9.Casa de Portugal                    8   0  1  7   2-42   1
 -.GD da Polícia de Segurança Pública  withdrew or excluded

NB: Polícia had their first three matches postponed and refixtured before
    withdrawing or being excluded without having played a single match

Round 10
[Apr 23]
Casa de Portugal   0-9 Benfica            
Lun Lok            1-3 Monte Carlo        
[Apr 24]
Chao Pak Kei       4-0 Ka I               
Ching Fung         5-0 C.F.B. Macau       
Sporting           bye

Round 11
[Apr 30]
Ka I               1-1 Sporting           
Benfica            0-3 Chao Pak Kei       
[May 1]
C.F.B. Macau       2-2 Lun Lok            
Monte Carlo        9-1 Casa de Portugal   
Ching Fung         bye

Round 12
[May 7]
Monte Carlo        4-1 Ching Fung         
Benfica            5-0 Ka I               
[May 8]
Casa de Portugal   1-3 Lun Lok            
C.F.B. Macau       1-1 Sporting           
Chao Pak Kei       bye

Round 13
[May 14]
Ching Fung         4-0 Casa de Portugal   
Sporting           0-7 Monte Carlo        
[May 15]
Lun Lok            0-5 Benfica            
Chao Pak Kei      11-0 C.F.B. Macau       
Ka I               bye

Round 14
[May 28]
Monte Carlo        0-3 Chao Pak Kei       
Lun Lok            4-3 Ching Fung         
[May 29]
C.F.B. Macau       3-0 Ka I               
Casa de Portugal   1-2 Sporting           
Benfica            bye

Round 15
[Jun 4]
Ching Fung         1-3 Benfica            
Chao Pak Kei       9-0 Casa de Portugal   
[Jun 5]
Sporting           0-0 Lun Lok            
Ka I               0-9 Monte Carlo        
C.F.B. Macau       bye

Round 16
[Jun 11]
Lun Lok            0-9 Chao Pak Kei       
Casa de Portugal   0-6 Ka I               
[Jun 12]
Ching Fung         3-1 Sporting           
Benfica            7-0 C.F.B. Macau       
Monte Carlo        bye

Round 17
[Jun 18]
Lun Lok            1-1 Ka I               
Ching Fung         1-3 Chao Pak Kei       
[tba]
Sporting            -  Benfica            
Monte Carlo         -  C.F.B. Macau       
Casa de Portugal   bye

Round 18 [tba]
Benfica             -  Monte Carlo        
Casa de Portugal    -  C.F.B. Macau       
Sporting            -  Chao Pak Kei       
Ching Fung          -  Ka I               
Lun Lok            bye

Table:

 1.Chao Pak Kei                       15  15  0  0  86- 4  45  [C]  Champions
 2.Grupo Desportivo Monte Carlo       14  11  0  3  70-13  33
 3.Casa do Sport Lisboa e Benfica     14  10  2  2  49- 8  32
 4.Ching Fung                         15   7  1  7  34-23  22
 5.Ka I                               15   5  3  7  23-42  18
 6.Lun Lok                            16   5  3  8  19-45  18
 7.C.F.B. Macau                       14   2  5  7  11-53  11  [P]
 8.Sporting Clube de Macau            14   1  5  8   8-33   8
 9.Casa de Portugal                   15   0  1 14   5-84   1
 -.GD da Polícia de Segurança Pública  withdrew or excluded

NB: Polícia had their first three matches postponed and refixtured before
    withdrawing or being excluded without having played a single match


2a Divisão

Regular Stage | Playoff Stage

Regular Stage

Final Table:

 1.Chiba Sport                         9   6  2  1  18- 4  20  [P]                   Promotion Playoff
 2.Toi Seng                            9   6  1  2  14- 6  19       [2 2 0 0 3-1 6]  Promotion Playoff
 3.Hang Sai                            9   6  1  2  27- 5  19  [R]  [2 0 1 1 1-2 1]  Promotion Playoff
 4.Universidade de Macau               9   6  1  2  25- 5  19  [P]  [2 0 1 1 0-1 1]  Promotion Playoff
 5.Clube Atlético de Macau             9   5  2  2  24-14  17                        Promotion Playoff
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 6.Wan Guan                            9   4  1  4  15-13  13  [P]                   Relegation Playoff
 7.Grupo Desportivo Artilheiros        9   4  0  5   8-17  12                        Relegation Playoff
 8.Cheng Loi                           9   1  3  5  11-18   6                        Relegation Playoff
 9.Hong Lok                            9   1  1  7   5-18   4                        Relegation Playoff
10.Cheng U                             9   0  0  9   4-51   0                        Relegation Playoff

Round 1
[Jan 20]
Artilheiros        1-2 Atlético de Macau  
[Jan 21]
Chiba              7-0 Cheng U            
[Jan 22]
Wan Guan           2-1 Toi Seng           
[Jan 23]
Hong Lok           0-2 Hang Sai           
Cheng Loi          0-2 Universidade       

Round 2
[Jan 27]
Cheng U            0-5 Hong Lok           
[Jan 28]
Universidade       5-0 Artilheiros        
[Jan 29]
Hang Sai           1-0 Wan Guan           
[Jan 30]
Atlético de Macau  1-1 Chiba              
Toi Seng           2-1 Cheng Loi          

Round 3
[Feb 10]
Universidade       3-2 Wan Guan           
[Feb 11]
Atlético de Macau  2-2 Cheng Loi          
[Feb 12]
Toi Seng           2-1 Hang Sai           
[Feb 13]
Chiba              2-0 Hong Lok           
Cheng U            1-2 Artilheiros        

Round 4
[Feb 17]
Artilheiros        0-1 Chiba              
[Feb 18]
Wan Guan           2-4 Atlético de Macau  
[Feb 19]
Hang Sai           0-0 Universidade       
[Feb 20]
Cheng Loi          5-1 Cheng U            
Hong Lok           0-1 Toi Seng           

Round 5
[Feb 24]
Universidade       0-1 Toi Seng           
[Feb 25]
Chiba              4-1 Cheng Loi          
[Feb 26]
Artilheiros        3-0 Hong Lok           
[Feb 27]
Atlético de Macau  2-1 Hang Sai           
Cheng U            1-3 Wan Guan           

Round 6
[Mar 3]
Hong Lok           0-2 Universidade       
Hang Sai          10-0 Cheng U            
[Mar 4]
Toi Seng           2-1 Atlético de Macau  
Wan Guan           0-2 Chiba              
[Mar 5]
Cheng Loi          0-1 Artilheiros        

Round 7
[Mar 10]
Artilheiros        0-3 Wan Guan           
[Mar 11]
Atlético de Macau  0-5 Universidade       
[Mar 12]
Cheng Loi          0-0 Hong Lok           
[Mar 13]
Cheng U            0-5 Toi Seng           
Chiba              0-2 Hang Sai           

Round 8
[Mar 19]
Hong Lok           0-6 Atlético de Macau  
Chiba              0-0 Toi Seng           
Universidade       8-1 Cheng U            
[Mar 20]
Artilheiros        0-5 Hang Sai           
Cheng Loi          1-1 Wan Guan           

Round 9
[Apr 2]
Universidade       0-1 Chiba              
[Apr 3]
Wan Guan           2-0 Hong Lok           
Artilheiros        1-0 Toi Seng           
[Apr 10]
Cheng Loi          1-5 Hang Sai           
Cheng U            0-6 Atlético de Macau  

Final Table:

 1.Chiba Sport                         9   6  2  1  18- 4  20  [P]                   Promotion Playoff
 2.Toi Seng                            9   6  1  2  14- 6  19       [2 2 0 0 3-1 6]  Promotion Playoff
 3.Hang Sai                            9   6  1  2  27- 5  19  [R]  [2 0 1 1 1-2 1]  Promotion Playoff
 4.Universidade de Macau               9   6  1  2  25- 5  19  [P]  [2 0 1 1 0-1 1]  Promotion Playoff
 5.Clube Atlético de Macau             9   5  2  2  24-14  17                        Promotion Playoff
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 6.Wan Guan                            9   4  1  4  15-13  13  [P]                   Relegation Playoff
 7.Grupo Desportivo Artilheiros        9   4  0  5   8-17  12                        Relegation Playoff
 8.Cheng Loi                           9   1  3  5  11-18   6                        Relegation Playoff
 9.Hong Lok                            9   1  1  7   5-18   4                        Relegation Playoff
10.Cheng U                             9   0  0  9   4-51   0                        Relegation Playoff

Playoff Stage

Promotion Playoff | Relegation Playoff

Promotion Playoff

Final Table:

 1.Hang Sai                           13   9  1  3  41-14  28  [R]
 2.Toi Seng                           13   8  3  2  28- 8  27
 3.Universidade de Macau              13   8  2  3  35-12  26  [P]
 4.Clube Atlético de Macau            13   6  3  4  28-21  21
 5.Chiba Sport                        13   6  2  5  20-23  20  [P]

Round 1
[Apr 23]
Chiba              0-2 Atlético de Macau  
[Apr 30]
Toi Seng           2-2 Universidade       
Hang Sai           bye

Round 2 [May 5]
Atlético de Macau  1-2 Universidade       
Chiba              1-6 Hang Sai           
Toi Seng           bye

Round 3 [May 22]
Atlético de Macau  0-0 Toi Seng           
Universidade       2-3 Hang Sai           
Chiba              bye

Round 4 [Jun 3]
Hang Sai           0-5 Toi Seng           
Universidade       4-1 Chiba              
Atlético de Macau  bye

Round 5 [Jun 10]
Toi Seng           7-0 Chiba              
Hang Sai           5-1 Atlético de Macau  
Universidade       bye

Final Table:

 1.Hang Sai                           13   9  1  3  41-14  28  [R]
 2.Toi Seng                           13   8  3  2  28- 8  27
 3.Universidade de Macau              13   8  2  3  35-12  26  [P]
 4.Clube Atlético de Macau            13   6  3  4  28-21  21
 5.Chiba Sport                        13   6  2  5  20-23  20  [P]

Relegation Playoff

Final Table:

 6.Wan Guan                           13   7  1  5  25-17  22  [P]
 7.Grupo Desportivo Artilheiros       13   7  0  6  18-24  21
 8.Hong Lok                           13   3  2  8  16-21  11
 9.Cheng Loi                          13   2  4  7  23-24  10
10.Cheng U                            13   0  0 13   8-78   0

Round 1 [May 6]
Wan Guan           5-2 Cheng U            
Artilheiros        2-0 Hong Lok           
Cheng Loi          bye

NB: round 2 played after round 3

Round 3 [May 26]
Cheng U            2-5 Artilheiros        
Hong Lok           1-1 Cheng Loi          
Wan Guan           bye

Round 2 [Jun 2]
Cheng U            0-8 Hong Lok           
Wan Guan           2-0 Cheng Loi          
Artilheiros        bye

Round 4 [Jun 9]
Cheng Loi          2-3 Artilheiros        
Hong Lok           2-0 Wan Guan           
Cheng U            bye

Round 5 [Jun 16]
Artilheiros        0-3 Wan Guan           
Cheng Loi          9-0 Cheng U            
Hong Lok           bye

Final Table:

 6.Wan Guan                           13   7  1  5  25-17  22  [P]
 7.Grupo Desportivo Artilheiros       13   7  0  6  18-24  21
 8.Hong Lok                           13   3  2  8  16-21  11
 9.Cheng Loi                          13   2  4  7  23-24  10
10.Cheng U                            13   0  0 13   8-78   0


3a Divisão

Table:

 1.Tim Iec                             9   8  1  0  19- 6  25  [R]
 2.Gala                                8   8  0  0  40- 3  24  [P]
 3.G. Universe                         9   4  2  3  16-12  14  [P]
 4.O Cheng                             9   4  1  4  20-12  13
 5.Hang Lok                            9   3  4  2  10-10  13
 6.Ieong Heng                          9   3  2  4  16-19  11
 7.Hac Sa                              9   3  2  4  22-27  11
 8.Hong Ngai                           8   3  0  5  12-21   9
 9.East Star                           8   1  4  3   8-11   7
10.Man Fung Hong                       9   1  3  5   9-22   6
11.Tin Mou                             9   0  1  8   8-37   1  [P]
 -.Polícia Judiciária                 withdrew or excluded     [P]

Round 1
[Mar 5]
Tim Iec            5-1 Hac Sa             
[Mar 6]
East Star          1-1 Man Fung Hong      
O Cheng            1-2 Gala               
Hong Ngai          0-5 Ieong Heng         
Tin Mou            1-6 G. Universe        
Hang Lok           bye

Round 2
[Mar 17]
Tim Iec            2-1 Hong Ngai          
[Mar 20]
Ieong Heng         1-1 Tin Mou            
Hac Sa             1-4 Hang Lok           
[Mar 24]
Man Fung Hong      0-3 O Cheng            
[Mar 25]
G. Universe        2-0 East Star          
Gala               bye

Round 3
[Mar 25]
Gala               6-1 Hac Sa             
[Mar 27]
Tin Mou            0-1 Tim Iec            
Hang Lok           0-4 Hong Ngai          
[Mar 31]
East Star          2-3 Ieong Heng         
Man Fung Hong      0-2 G. Universe        
O Cheng            bye

Round 4
[Apr 9]
Hang Lok           1-0 Tin Mou            
[Apr 16]
O Cheng            1-1 G. Universe        
[Apr 17]
East Star          0-0 Tim Iec            
Gala               6-1 Hong Ngai          
[Apr 24]
Man Fung Hong      2-4 Ieong Heng         
Hac Sa             bye

Round 5
[Apr 24]
Hac Sa             1-2 O Cheng            
[May 7]
Gala               7-0 Tin Mou            
G. Universe        1-0 Ieong Heng         
[May 8]
East Star          0-0 Hang Lok           
Man Fung Hong      1-3 Tim Iec            
Hong Ngai          bye

Round 6
[May 13]
Hong Ngai          1-4 Hac Sa             
Ieong Heng         0-1 O Cheng            
[May 14]
Tim Iec            1-0 G. Universe        
[May 15]
Hang Lok           2-2 Man Fung Hong      
Gala               2-0 East Star          
Tin Mou            bye

Round 7
[May 19]
O Cheng            2-3 Hong Ngai          
G. Universe        1-1 Hang Lok           
[May 20]
Hac Sa             7-3 Tin Mou            
Ieong Heng         2-4 Tim Iec            
[May 21]
Man Fung Hong      0-6 Gala               
East Star          bye

Round 8
[May 27]
East Star          2-2 Hac Sa             
Hang Lok           1-1 Ieong Heng         
[May 28]
Tin Mou            0-2 Hong Ngai          
[May 29]
Gala               4-0 G. Universe        
Tim Iec            2-1 O Cheng            
Man Fung Hong      bye

Round 9
[Jun 4]
Hang Lok           1-0 O Cheng            
[Jun 5]
East Star          3-1 Tin Mou            
Man Fung Hong      2-0 Hong Ngai          
[Jun 12]
G. Universe        3-4 Hac Sa             
[tba]
Gala                -  Tim Iec            
Ieong Heng         bye

Round 10
[Jun 11]
Ieong Heng         0-7 Gala               
[Jun 12]
Tim Iec            1-0 Hang Lok           
[Jun 17]
Hac Sa             1-1 Man Fung Hong      
O Cheng            9-2 Tin Mou            
[tba]
Hong Ngai           -  East Star          
G. Universe        bye

Table:

 1.Tim Iec                             9   8  1  0  19- 6  25  [R]
 2.Gala                                8   8  0  0  40- 3  24  [P]
 3.G. Universe                         9   4  2  3  16-12  14  [P]
 4.O Cheng                             9   4  1  4  20-12  13
 5.Hang Lok                            9   3  4  2  10-10  13
 6.Ieong Heng                          9   3  2  4  16-19  11
 7.Hac Sa                              9   3  2  4  22-27  11
 8.Hong Ngai                           8   3  0  5  12-21   9
 9.East Star                           8   1  4  3   8-11   7
10.Man Fung Hong                       9   1  3  5   9-22   6
11.Tin Mou                             9   0  1  8   8-37   1  [P]
 -.Polícia Judiciária                 withdrew or excluded     [P]


4a Divisão

Group Stage

Final Tables:

Group A
 1.União                               3   3  0  0   7- 0   9       Qualified
 2.Ying Hou                            3   1  1  1   1- 1   4       Qualified
 3.Fu Si                               3   1  1  1   1- 1   4
 4.Hong Nam                            3   0  0  3   0- 7   0
Group A Second Place Playoff [Apr 12]
Fu Si              1-1 Ying Hou           [1-2 pen]

Group B
 1.Akisa                               3   2  1  0   5- 0   7       Qualified
 2.H.C. Coloane                        3   1  2  0   5- 1   5       Qualified
 3.Wa Cheng                            3   1  1  1   2- 3   4
 4.New Life                            3   0  0  3   0- 8   0

Group C
 1.Hou Keong                           3   3  0  0   6- 0   9       Qualified
 2.SP Sports                           3   2  0  1   5- 1   6       Qualified
 3.Ilha Verde Agitação                 3   1  0  2   2- 7   3
 4.Gunner                              3   0  0  3   0- 5   0

Group D
 1.Spiny Rayed                         3   2  1  0   5- 2   7       Qualified
 2.Ngan Seng                           3   2  0  1   5- 3   6       Qualified
 3.Macau Juventude                     3   1  1  1   3- 3   4
 4.Enfermagem                          3   0  0  3   1- 6   0

Group E
 1.Kan Fong                            2   2  0  0   3- 0   6       Qualified
 2.Ao Cheong                           2   1  0  1   1- 1   3       Qualified
 3.Ferrari                             2   0  0  2   0- 3   0

Group F
 1.Son Ieng                            3   2  1  0   6- 0   7       Qualified
 2.Ip U                                3   1  1  1   2- 2   4 [2-1] Qualified
 3.Ku Chan                             3   1  1  1   2- 2   4 [1-2]
 4.Leng Ngan                           3   0  1  2   0- 6   1

Group G
 1.Tong Tat                            3   2  1  0   8- 1   7       Qualified
 2.Hong Kit                            3   1  2  0   5- 2   5       Qualified
 3.Son Ian                             3   1  1  1   2- 3   4
 4.Son Lun                             3   0  0  3   0- 9   0

Group H
 1.Youth Salesian                      3   2  0  1   9- 4   6       Qualified
 2.Hua Qiao                            3   2  0  1   8- 6   6       Qualified
 3.Wu Chong                            3   2  0  1   4- 4   6
 4.Hou Chon                            3   0  0  3   0- 7   0

Group I
 1.Ieong Wai                           3   2  1  0   5- 0   7       Qualified
 2.Hou Seng                            3   1  1  1   4- 3   4       Qualified
 3.Seng Lun                            3   1  0  2   4- 6   3
 4.Wai Seng                            3   1  0  2   2- 6   3

Group J
 1.Shao Jiang                          3   3  0  0   7- 0   9       Qualified
 2.Nam Kot                             3   1  1  1   1- 5   4
 3.Apex                                3   1  0  2   1- 2   3
 4.Man Fu                              3   0  1  2   0- 2   1

Group K
 1.F.C. Porto                          3   3  0  0   5- 0   9       Qualified
 2.Rapido                              3   1  1  1   3- 1   4       Qualified
 3.Sa Kong                             3   0  2  1   0- 2   2
 4.Fai Wa                              3   0  1  2   0- 5   1

Group L
 1.CF Clube                            3   3  0  0   5- 0   9       Qualified
 2.Vui Chon                            3   2  0  1   6- 2   6       Qualified
 3.Iau I                               3   0  1  2   0- 3   1
 4.Juventude                           3   0  1  2   0- 6   1

Group M
 1.K.S.T. Heng                         3   2  1  0   3- 0   7       Qualified
 2.Lai Chi                             3   1  1  1   3- 1   4  [R]  Qualified
 3.Roma                                3   0  3  0   0- 0   3
 4.Jin Fa                              3   0  1  2   0- 5   1

Group N
 1.Hong Ip                             3   2  0  1   6- 3   6       Qualified
 2.Nam Ut Pui Ieng                     3   2  0  1   4- 1   6       Qualified
 3.Flugels                             3   2  0  1   2- 1   6
 4.Chong Lun                           3   0  0  3   2- 9   0

Group O
 1.Long Cheng                          2   1  1  0   3- 2   4       Qualified
 2.Hong Kei                            2   1  0  1   2- 1   3       Qualified
 3.Vitória                             2   0  1  1   2- 4   1

Group P
 1.Hou Teng                            2   2  0  0   2- 0   6       Qualified
 2.Lotus                               2   1  0  1   1- 1   3       Qualified
 3.Space                               2   0  0  2   0- 2   0  [R]

1/16 Finals
[Apr 13]
União              0-0 Lotus              [5-4 pen]
Akisa              2-2 Hong Kei           [3-1 pen]
[Apr 14]
Hou Keong          0-0 Nam Ut Pui Ieng    [2-1 pen]
Spiny Rayed        2-0 Lai Chi            
Kan Fong           0-1 Vui Chon           
[Apr 15]
Son Ieng           0-2 Rapido             
[Apr 18]
Tong Tat           0-0 [4-3 pen]
Youth Salesian     2-2 Hou Seng           [4-5 pen]
[Apr 19]
Ieong Wai          0-1 Hua Qiao           
Shao Jiang         1-0 Hong Kit           
F.C. Porto         4-0 Ip U               
[Apr 20]
CF Clube           2-0 Ao Cheong          
K.S.T. Heng        1-2 Ngan Seng          
Hong Ip            0-2 SP Sports          
[Apr 25]
Long Cheng         0-0 H.C. Coloane       [2-3 pen]
Hou Teng           1-1 Ying Hou           [4-3 pen]

1/8 Finals
[Apr 27]
União              0-0 Akisa              [2-0 pen]
Hou Keong          1-0 Spiny Rayed        
Vui Chon           3-0 Rapido             
[Apr 28] 
Tong Tat           0-1 Hou Seng           
Hua Qiao           0-2 Shao Jiang         
F.C. Porto         0-1 CF Clube           
[May 2]
Ngan Seng          1-1 SP Sports          [5-4 pen]
H.C. Coloane       1-0 Hou Teng           

Quarterfinals
[May 4]
União              0-0 Hou Keong          [0-1 pen]
Vui Chon           0-0 Hou Seng           [2-3 pen]
[May 5]
Shao Jiang         0-0 CF Clube           [2-0 pen]
Ngan Seng          1-4 H.C. Coloane       

Semifinals [May 10]
Hou Keong          0-0 Hou Seng           [2-1 pen]
Shao Jiang         0-0 H.C. Coloane       [3-4 pen]

Third Place Match [May 17]
Hou Seng           0-0 Shao Jiang         [3-2 pen]

Final [May 17]
Hou Keong          0-1 H.C. Coloane       


2021

list of champions

list of cup winners


About this document

Prepared and maintained by Karel Stokkermans for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Karel Stokkermans
Last updated: 30 Jun 2022

(C) Copyright Karel Stokkermans and RSSSF 2022
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.