Serbia 2021/22


Superliga
Prva Liga

Superliga

Regular Stage | Playoff Stage

Regular Stage

Final Table:

 1.Crvena zvezda (Beograd)     30  26  3  1  79-17  81  [C]                   Championship Playoff
 2.Partizan (Beograd)          30  25  4  1  68-10  79                        Championship Playoff
 3.Čukarički (Beograd)         30  14 12  4  48-27  54                        Championship Playoff
 4.TSC (Bačka Topola)          30  11  8 11  44-41  41                        Championship Playoff
 5.Radnički (Niš)              30   9 13  8  32-33  40       [2 1 1 0 1-0 4]  Championship Playoff
 6.Voždovac (Beograd)          30  11  7 12  41-37  40       [2 0 1 1 0-1 1]  Championship Playoff
 7.Vojvodina (Novi Sad)        30  11  6 13  38-40  39                        Championship Playoff
 8.Napredak (Kruševac)         30  10  7 13  31-36  37                        Championship Playoff
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 9.Mladost (Lučani)            30  10  6 14  38-44  36       [2 1 0 1 2-2 3]  Relegation Playoff
10.Radnik (Surdulica)          30   8 12 10  24-31  36       [2 1 0 1 2-2 3]  Relegation Playoff
11.Spartak (Subotica)          30   9  7 14  35-49  34       [2 2 0 0 6-4 6]  Relegation Playoff
12.Kolubara (Lazarevac)        30  10  4 16  32-56  34  [P]  [2 0 0 2 4-6 0]  Relegation Playoff
13.Radnički 1923 (Kragujevac)  30   8  6 16  27-50  30  [P]                   Relegation Playoff
14.Proleter (Novi Sad)         30   8  5 17  23-49  29                        Relegation Playoff
15.Metalac (Gornji Milanovac)  30   7  6 17  36-52  27                        Relegation Playoff
16.Novi Pazar (Novi Pazar)     30   5 10 15  25-49  25                        Relegation Playoff

Round 1
[Jul 16]
Čukarički       2-1 Voždovac        
Crvena zvezda   0-0 Vojvodina       
[Jul 17]
TSC             2-0 Novi Pazar      
Proleter NS     0-4 Partizan        
[Jul 18]
Spartak S       1-1 Radnički N      
Mladost L       0-1 Radnički K      
[Jul 19]
Radnik S        0-0 Metalac         
Napredak K      3-0 Kolubara        

Round 2
[Jul 23]
Radnički K      3-2 Spartak S       
Voždovac        2-1 Proleter NS     
[Jul 24]
Radnički N      4-2 Napredak K      
Crvena zvezda   1-0 Mladost L       
[Jul 25]
Metalac         2-4 TSC             
Vojvodina       0-2 Partizan        
[Jul 26]
Kolubara        1-1 Radnik S        
[Nov 22]
Čukarički       1-1 Novi Pazar      

Round 3
[Jul 30]
Proleter NS     2-2 Novi Pazar      
Napredak K      1-0 Radnički K      
[Jul 31]
Spartak S       1-3 Crvena zvezda   
Radnik S        1-1 Radnički N      
[Aug 1]
Čukarički       2-1 Metalac         
Partizan        4-0 Voždovac        
[Aug 2]
TSC             4-0 Kolubara        
[Nov 25]
Mladost L       0-2 Vojvodina       

Round 4
[Aug 6]
Radnički K      0-1 Radnik S        
Crvena zvezda   1-0 Napredak K      
[Aug 7]
Mladost L       1-2 Spartak S       
Metalac         3-0 Proleter NS     
[Aug 8]
Kolubara        3-1 Čukarički       
Vojvodina       2-0 Voždovac        
Novi Pazar      1-4 Partizan        
[Aug 9]
Radnički N      1-2 TSC             

Round 5
[Aug 14]
TSC             4-4 Radnički K      
Napredak K      2-1 Mladost L       
[Aug 15]
Čukarički       0-0 Radnički N      
Voždovac        3-2 Novi Pazar      
[Aug 16]
Proleter NS     0-1 Kolubara        
Spartak S       2-2 Vojvodina       
[Oct 27]
Radnik S        2-1 Crvena zvezda   
[Oct 28]
Partizan        3-1 Metalac         

Round 6
[Aug 20]
Mladost L       0-2 Radnik S        
Metalac         0-1 Voždovac        
[Aug 21]
Radnički K      0-3 Čukarički       
Crvena zvezda   3-1 TSC             
[Aug 22]
Vojvodina       2-1 Novi Pazar      
Spartak S       3-2 Napredak K      
Kolubara        0-4 Partizan        
[Aug 23]
Radnički N      0-1 Proleter NS     

Round 7
[Aug 27]
TSC             2-1 Mladost L       
[Aug 28]
Novi Pazar      2-0 Metalac         
Radnik S        1-2 Spartak S       
[Aug 29]
Napredak K      2-0 Vojvodina       
Čukarički       1-2 Crvena zvezda   
Partizan        4-0 Radnički N      
[Aug 30]
Proleter NS     1-1 Radnički K      
Voždovac        2-0 Kolubara        

Round 8
[Sep 10]
Napredak K      1-0 Radnik S        
Spartak S       0-0 TSC             
[Sep 11]
Radnički K      1-3 Partizan        
Vojvodina       2-2 Metalac         
Crvena zvezda   3-0 Proleter NS     
[Sep 12]
Radnički N      1-0 Voždovac        
Kolubara        3-0 Novi Pazar      
Mladost L       0-0 Čukarički       

Round 9
[Sep 16]
TSC             1-2 Napredak K      
[Sep 17]
Novi Pazar      2-1 Radnički N      
Radnik S        0-2 Vojvodina       
Metalac         3-1 Kolubara        
[Sep 18]
Čukarički       2-1 Spartak S       
Proleter NS     2-3 Mladost L       
Voždovac        1-2 Radnički K      
[Sep 19]
Partizan        1-1 Crvena zvezda   

Round 10
[Sep 21]
Vojvodina       2-1 Kolubara        
[Sep 22]
Radnički K      2-1 Novi Pazar      
Spartak S       1-2 Proleter NS     
Napredak K      1-2 Čukarički       
[Sep 23]
Mladost L       0-2 Partizan        
[Sep 30]
Radnički N      1-1 Metalac         
[Nov 24]
Radnik S        2-1 TSC             
[Dec 1]
Crvena zvezda   1-0 Voždovac        

Round 11
[Sep 25]
TSC             1-0 Vojvodina       
Kolubara        2-3 Radnički N      
[Sep 26]
Novi Pazar      0-4 Crvena zvezda   
Metalac         4-1 Radnički K      
Partizan        5-0 Spartak S       
[Sep 27]
Voždovac        1-1 Mladost L       
Proleter NS     1-0 Napredak K      
Čukarički       1-1 Radnik S        

Round 12
[Oct 1]
Radnički K      0-2 Kolubara        
[Oct 2]
TSC             1-2 Čukarički       
Radnik S        0-1 Proleter NS     
Spartak S       0-4 Voždovac        
[Oct 3]
Napredak K      0-1 Partizan        
Mladost L       3-0 Novi Pazar      
Crvena zvezda   3-1 Metalac         
Vojvodina       1-1 Radnički N      

Round 13
[Oct 15]
Novi Pazar      0-1 Spartak S       
Voždovac        0-0 Napredak K      
[Oct 16]
Kolubara        1-7 Crvena zvezda   
Čukarički       1-1 Vojvodina       
[Oct 17]
Partizan        2-0 Radnik S        
Proleter NS     1-0 TSC             
[Oct 18]
Metalac         0-2 Mladost L       
[Nov 3]
Radnički N      2-1 Radnički K      

Round 14
[Oct 21]
Napredak K      1-1 Novi Pazar      
[Oct 22]
Radnik S        1-3 Voždovac        
Čukarički       6-1 Proleter NS     
[Oct 23]
Mladost L       3-1 Kolubara        
Spartak S       2-0 Metalac         
[Oct 24]
TSC             1-3 Partizan        
Vojvodina       3-1 Radnički K      
Crvena zvezda   1-0 Radnički N      

Round 15
[Oct 31]
Radnički N      2-0 Mladost L       
Radnički K      0-3 Crvena zvezda   
Voždovac        1-1 TSC             
Partizan        2-0 Čukarički       
[Nov 1]
Novi Pazar      1-1 Radnik S        
Proleter NS     0-1 Vojvodina       
[Nov 2]
Kolubara        1-2 Spartak S       
Metalac         2-3 Napredak K      

Round 16
[Nov 5]
Voždovac        1-1 Čukarički       
Novi Pazar      1-1 TSC             
[Nov 6]
Kolubara        1-0 Napredak K      
Metalac         1-1 Radnik S        
[Nov 7]
Vojvodina       1-2 Crvena zvezda   
Radnički N      0-0 Spartak S       
Partizan        0-0 Proleter NS     
[Nov 8]
Radnički K      1-2 Mladost L       

Round 17
[Nov 18]
Novi Pazar      2-2 Čukarički       
[Nov 19]
TSC             1-2 Metalac         
[Nov 20]
Proleter NS     1-0 Voždovac        
Radnik S        1-1 Kolubara        
Napredak K      1-1 Radnički N      
[Nov 21]
Mladost L       1-5 Crvena zvezda   
Partizan        4-1 Vojvodina       
Spartak S       1-1 Radnički K      

Round 18
[Nov 27]
Radnički K      1-2 Napredak K      
Metalac         0-3 Čukarički       
[Nov 28]
Radnički N      3-0 Radnik S        
Kolubara        2-1 TSC             
Crvena zvezda   3-0 Spartak S       
Voždovac        0-3 Partizan        
[Nov 29]
Novi Pazar      2-0 Proleter NS     
Vojvodina       3-1 Mladost L       

Round 19
[Dec 4]
Proleter NS     1-0 Metalac         
[Dec 5]
Napredak K      0-2 Crvena zvezda   
Partizan        2-0 Novi Pazar      
Spartak S       0-0 Mladost L       
[Dec 6]
Radnik S        0-0 Radnički K      
Čukarički       5-0 Kolubara        
TSC             1-1 Radnički N      
[Dec 7]
Voždovac        3-1 Vojvodina       

Round 20
[Dec 11]
Radnički K      0-3 TSC             
Radnički N      1-1 Čukarički       
Kolubara        2-1 Proleter NS     
[Dec 13]
Crvena zvezda   1-1 Radnik S        
[Dec 14]
Novi Pazar      0-0 Voždovac        
Vojvodina       2-3 Spartak S       
[Dec 15]
Mladost L       3-2 Napredak K      
Metalac         0-3 Partizan        

Round 21
[Dec 15]
Čukarički       2-0 Radnički K      
[Dec 16]
Proleter NS     awd Radnički N      [awarded 0-3; originally 2-0]
TSC             2-3 Crvena zvezda   
[Dec 18]
Partizan        1-0 Kolubara        
Novi Pazar      1-1 Vojvodina       
Napredak K      1-0 Spartak S       
[Dec 19]
Radnik S        0-2 Mladost L       
Voždovac        5-2 Metalac         

Round 22
[Feb 12]
Radnički K      0-1 Proleter NS     
Radnički N      0-2 Partizan        
Crvena zvezda   3-0 Čukarički       
[Feb 13]
Mladost L       2-0 TSC             
Metalac         1-0 Novi Pazar      
Kolubara        1-0 Voždovac        
[Feb 14]
Spartak S       0-2 Radnik S        
Vojvodina       1-0 Napredak K      

Round 23
[Feb 19]
Novi Pazar      1-2 Kolubara        
Čukarički       1-0 Mladost L       
TSC             2-1 Spartak S       
[Feb 20]
Proleter NS     1-2 Crvena zvezda   
Partizan        2-0 Radnički K      
Voždovac        0-0 Radnički N      
[Feb 21]
Metalac         2-3 Vojvodina       
Radnik S        0-0 Napredak K      

Round 24
[Feb 25]
Radnički K      1-0 Voždovac        
Mladost L       2-1 Proleter NS     
Radnički N      1-1 Novi Pazar      
Spartak S       1-2 Čukarički       
[Feb 26]
Napredak K      2-2 TSC             
Vojvodina       0-1 Radnik S        
Kolubara        0-1 Metalac         
[Feb 27]
Crvena zvezda   2-0 Partizan        

Round 25
[Mar 1]
Novi Pazar      0-1 Radnički K      
Proleter NS     0-3 Spartak S       
[Mar 2]
Metalac         1-1 Radnički N      
TSC             0-0 Radnik S        
Čukarički       3-0 Napredak K      
Kolubara        1-0 Vojvodina       
[Mar 3]
Voždovac        0-3 Crvena zvezda   
Partizan        2-1 Mladost L       

Round 26
[Mar 6]
Spartak S       0-1 Partizan        
Crvena zvezda   5-0 Novi Pazar      
Vojvodina       0-1 TSC             
[Mar 7]
Radnički K      1-0 Metalac         
Radnik S        0-0 Čukarički       
Napredak K      1-1 Proleter NS     
Radnički N      1-0 Kolubara        
[Mar 8]
Mladost L       2-4 Voždovac        

Round 27
[Mar 12]
Proleter NS     0-2 Radnik S        
Radnički N      1-0 Vojvodina       
Čukarički       1-1 TSC             
[Mar 13]
Kolubara        0-0 Radnički K      
Partizan        0-0 Napredak K      
Voždovac        1-1 Spartak S       
[Mar 14]
Novi Pazar      0-0 Mladost L       
Metalac         1-2 Crvena zvezda   

Round 28
[Mar 18]
TSC             2-1 Proleter NS     
[Mar 19]
Radnički K      0-0 Radnički N      
Napredak K      1-3 Voždovac        
Vojvodina       1-2 Čukarički       
[Mar 20]
Spartak S       1-2 Novi Pazar      
Mladost L       3-3 Metalac         
Crvena zvezda   3-0 Kolubara        
[Mar 21]
Radnik S        1-2 Partizan        

Round 29
[Apr 1]
Novi Pazar      1-0 Napredak K      
Kolubara        2-2 Mladost L       
[Apr 2]
Partizan        2-0 TSC             
Radnički K      3-2 Vojvodina       
Radnički N      1-5 Crvena zvezda   
Metalac         2-0 Spartak S       
[Apr 4]
Voždovac        4-0 Radnik S        
Proleter NS     1-1 Čukarički       

Round 30
[Apr 9]
Spartak S       4-3 Kolubara        
Mladost L       2-0 Radnički N      
[Apr 10]
TSC             2-1 Voždovac        
Crvena zvezda   4-1 Radnički K      
Čukarički       0-0 Partizan        
[Apr 11]
Radnik S        2-0 Novi Pazar      
Napredak K      1-0 Metalac         
Vojvodina       2-1 Proleter NS     

Final Table:

 1.Crvena zvezda (Beograd)     30  26  3  1  79-17  81  [C]                   Championship Playoff
 2.Partizan (Beograd)          30  25  4  1  68-10  79                        Championship Playoff
 3.Čukarički (Beograd)         30  14 12  4  48-27  54                        Championship Playoff
 4.TSC (Bačka Topola)          30  11  8 11  44-41  41                        Championship Playoff
 5.Radnički (Niš)              30   9 13  8  32-33  40       [2 1 1 0 1-0 4]  Championship Playoff
 6.Voždovac (Beograd)          30  11  7 12  41-37  40       [2 0 1 1 0-1 1]  Championship Playoff
 7.Vojvodina (Novi Sad)        30  11  6 13  38-40  39                        Championship Playoff
 8.Napredak (Kruševac)         30  10  7 13  31-36  37                        Championship Playoff
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 9.Mladost (Lučani)            30  10  6 14  38-44  36       [2 1 0 1 2-2 3]  Relegation Playoff
10.Radnik (Surdulica)          30   8 12 10  24-31  36       [2 1 0 1 2-2 3]  Relegation Playoff
11.Spartak (Subotica)          30   9  7 14  35-49  34       [2 2 0 0 6-4 6]  Relegation Playoff
12.Kolubara (Lazarevac)        30  10  4 16  32-56  34  [P]  [2 0 0 2 4-6 0]  Relegation Playoff
13.Radnički 1923 (Kragujevac)  30   8  6 16  27-50  30  [P]                   Relegation Playoff
14.Proleter (Novi Sad)         30   8  5 17  23-49  29                        Relegation Playoff
15.Metalac (Gornji Milanovac)  30   7  6 17  36-52  27                        Relegation Playoff
16.Novi Pazar (Novi Pazar)     30   5 10 15  25-49  25                        Relegation Playoff

Playoff Stage

Championship Playoff | Relegation Playoff

Championship Playoff

Final Table:

 1.Crvena zvezda (Beograd)     37  32  4  1  95-19 100  [C]  Champions
 2.Partizan (Beograd)          37  31  5  1  85-13  98
 3.Čukarički (Beograd)         37  15 15  7  54-34  60
 4.Radnički (Niš)              37  12 15 10  40-39  51
 5.Voždovac (Beograd)          37  13 10 14  48-45  49
 6.TSC (Bačka Topola)          37  13  9 15  51-56  48
 7.Vojvodina (Novi Sad)        37  13  6 18  44-51  45
 8.Napredak (Kruševac)         37  10  8 19  31-51  38

Round 31
[Apr 15]
Radnički N      0-0 Voždovac        
[Apr 16]
Čukarički       2-3 TSC             
Crvena zvezda   0-0 Partizan        
[Apr 17]
Vojvodina       2-0 Napredak K      

Round 32
[Apr 20]
TSC             0-4 Crvena zvezda   
Partizan        3-1 Čukarički       
Napredak K      0-4 Radnički N      
[Apr 21]
Voždovac        2-1 Vojvodina       

Round 33
[Apr 26]
Radnički N      1-0 Vojvodina       
[Apr 27]
Partizan        4-1 TSC             
Voždovac        3-0 Napredak K      
Crvena zvezda   1-0 Čukarički       

Round 34
[May 1]
Vojvodina       0-3 Crvena zvezda   
TSC             1-1 Voždovac        
Napredak K      0-3 Partizan        
[May 2]
Čukarički       0-0 Radnički N      

Round 35
[May 6]
TSC             2-0 Napredak K      
[May 7]
Partizan        2-1 Vojvodina       
Crvena zvezda   4-1 Radnički N      
[May 9]
Čukarički       0-0 Voždovac        

Round 36
[May 13]
Radnički N      2-0 TSC             
[May 15]
Vojvodina       0-3 Čukarički       
Napredak K      0-1 Crvena zvezda   
[May 16]
Voždovac        0-3 Partizan        

Round 37
[May 19]
Čukarički       0-0 Napredak K      
[May 22]
Crvena zvezda   3-1 Voždovac        
Partizan        2-0 Radnički N      
TSC             0-2 Vojvodina       

Final Table:

 1.Crvena zvezda (Beograd)     37  32  4  1  95-19 100  [C]  Champions
 2.Partizan (Beograd)          37  31  5  1  85-13  98
 3.Čukarički (Beograd)         37  15 15  7  54-34  60
 4.Radnički (Niš)              37  12 15 10  40-39  51
 5.Voždovac (Beograd)          37  13 10 14  48-45  49
 6.TSC (Bačka Topola)          37  13  9 15  51-56  48
 7.Vojvodina (Novi Sad)        37  13  6 18  44-51  45
 8.Napredak (Kruševac)         37  10  8 19  31-51  38

Relegation Playoff

Final Table:

 9.Radnik (Surdulica)          37  12 15 10  37-37  51
10.Kolubara (Lazarevac)        37  14  4 19  42-65  46  [P]
11.Mladost (Lučani)            37  12  9 16  46-52  45
12.Spartak (Subotica)          37  12  8 17  45-60  44
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
13.Novi Pazar (Novi Pazar)     37  10 11 16  39-54  41       Relegation Playoff
14.Radnički 1923 (Kragujevac)  37   9  8 20  34-60  35  [P]  Relegation Playoff
------------------------------------------------------
15.Metalac (Gornji Milanovac)  37   8  9 20  42-65  33       Relegated
16.Proleter (Novi Sad)         37   8  8 21  25-57  32       Relegated

Round 31
[Apr 15]
Radnik S        1-1 Radnički K      
[Apr 16]
Mladost L       0-0 Proleter NS     
[Apr 17]
Spartak S       1-3 Novi Pazar      
Kolubara        2-0 Metalac         

Round 32
[Apr 20]
Proleter NS     0-0 Radnik S        
[Apr 21]
Radnički K      1-2 Kolubara        
Metalac         1-1 Spartak S       
Novi Pazar      1-1 Mladost L       

Round 33
[Apr 26]
Kolubara        1-3 Novi Pazar      
Mladost L       0-0 Radnički K      
[Apr 28]
Radnik S        3-3 Metalac         
Spartak S       3-1 Proleter NS     

Round 34
[Apr 30]
Novi Pazar      2-1 Radnički K      
Kolubara        3-0 Mladost L       
[May 2]
Radnik S        2-0 Spartak S       
Proleter NS     0-0 Metalac         

Round 35
[May 7]
Metalac         0-3 Novi Pazar      
[May 8]
Radnički K      2-1 Proleter NS     
Spartak S       2-1 Kolubara        
Mladost L       2-3 Radnik S        

Round 36
[May 14]
Kolubara        1-0 Proleter NS     
Metalac         0-3 Mladost L       
Spartak S       2-1 Radnički K      
[May 15]
Novi Pazar      0-1 Radnik S        

Round 37
[May 19]
Radnik S        3-0 Kolubara        
[May 20]
Mladost L       2-1 Spartak S       
Proleter NS     0-2 Novi Pazar      
Radnički K      1-2 Metalac         

Final Table:

 9.Radnik (Surdulica)          37  12 15 10  37-37  51
10.Kolubara (Lazarevac)        37  14  4 19  42-65  46  [P]
11.Mladost (Lučani)            37  12  9 16  46-52  45
12.Spartak (Subotica)          37  12  8 17  45-60  44
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
13.Novi Pazar (Novi Pazar)     37  10 11 16  39-54  41       Relegation Playoff
14.Radnički 1923 (Kragujevac)  37   9  8 20  34-60  35  [P]  Relegation Playoff
------------------------------------------------------
15.Metalac (Gornji Milanovac)  37   8  9 20  42-65  33       Relegated
16.Proleter (Novi Sad)         37   8  8 21  25-57  32       Relegated

Promotion/Relegation Playoffs

First Legs [May 25]
Železničar P    1-3 Radnički K      
IMT             1-3 Novi Pazar      

Second Legs [May 29]
Radnički K      0-1 Železničar P    
Novi Pazar      0-2 IMT             

NB: all clubs remain at former level

Prva Liga

Regular Stage | Playoff Stage

Regular Stage

Final Table:

 1.Inđija (Inđija)             30  17  7  6  48-29  58  [R]  Promotion Playoff
 2.Mladost (Novi Sad)          30  16  9  5  35-17  57  [P]  Promotion Playoff
 3.Javor (Ivanjica)            30  15 11  4  46-22  56  [R]  Promotion Playoff
 4.Železničar (Pančevo)        30  15  7  8  42-31  52       Promotion Playoff
 5.IMT (Novi Beograd)          30  13 10  7  49-30  49       Promotion Playoff
 6.Radnički (Sr. Mitrovica)    30  13  7 10  39-29  46       Promotion Playoff
 7.OFK Žarkovo                 30  12  6 12  35-32  42       Promotion Playoff
 8.Loznica                     30  11  8 11  29-26  41       Promotion Playoff
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 9.Mačva (Šabac)               30  10  9 11  26-37  39  [R]  Relegation Playoff
10.Grafičar (Beograd)          30  10  5 15  44-43  35       Relegation Playoff
11.Rad (Beograd)               30   9  8 13  28-34  35  [R]  Relegation Playoff
12.Budućnost (Dobanovci)       30   9  8 13  30-41  35       Relegation Playoff
13.Zlatibor (Čajetina)         30   8 10 12  28-35  34  [R]  Relegation Playoff
14.Timok 1919 (Zaječar)        30   9  6 15  29-35  33  [P]  Relegation Playoff
15.Bačka (Bačka Palanka)       30   6 15  9  22-30  33  [R]  Relegation Playoff
16.Kabel (Novi Sad)            30   1  6 23  12-71   9       Relegation Playoff

Playoff Stage

Promotion Playoff | Relegation Playoff

Promotion Playoff

Final Table:

 1.Mladost (Novi Sad)          37  21  9  7  48-24  72  [P]  Promoted
 2.Javor (Ivanjica)            37  19 12  6  57-30  69  [R]  Promoted
------------------------------------------------------
 3.Železničar (Pančevo)        37  20  8  9  54-36  68       Promotion Playoff
 4.IMT (Novi Beograd)          37  19 10  8  69-37  67       Promotion Playoff
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 5.Inđija (Inđija)             37  19  7 11  55-38  64  [R]
 6.OFK Žarkovo                 37  14  7 16  40-41  49
 7.Radnički (Sr. Mitrovica)    37  13  9 15  42-45  48
 8.Loznica                     37  12  9 16  31-38  45

Relegation Playoff

Final Table:

 9.Grafičar (Beograd)          37  15  6 16  62-48  51  
10.Mačva (Šabac)               37  12 12 13  33-45  48  [R]
11.Rad (Beograd)               37  13  9 15  40-41  48  [R]
12.Zlatibor (Čajetina)         37  12 11 14  38-44  47  [R]
------------------------------------------------------
13.Budućnost (Dobanovci)       37  11 12 14  40-49  45       Relegated
14.Timok 1919 (Zaječar)        37  11  7 19  38-44  40  [P]  Relegated
15.Bačka (Bačka Palanka)       37   8 15 14  30-43  39  [R]  Relegated
16.Kabel (Novi Sad)            37   2  7 28  15-89  13       Relegated

2020/21.

2022/23.

list of champions.

list of final tables.

list of cup winners.

list of topscorers.

all-time table since 1992.

2nd level all-time tables.


About this document

Prepared and maintained by Karel Stokkermans for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Karel Stokkermans
Last updated: 23 Sep 2022

(C) Copyright Karel Stokkermans and RSSSF 2021/22
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.